Σελίδες:
  • #51 από Eagle Of Kamelot στις 30 Apr 2010
  • Kατι ακομα...στους συνδεσμους συγκροτηματων/τραγουδιστων, αυτοι δν εμφανιζονται πλεον αλφαβητικα, αλλα με βαση το τελευταιο ποστ (οπως στα υπολοιπα threads)...
  • #52 από zeromancer στις 30 Apr 2010
  • να ρωτησω κατι...εχει μονο σε εμενα φαινεται να κολλαει λιγο στο scroll?
  • #53 από let me know 796 στις 30 Apr 2010
  • εαν στα μελλοντικα σχεδια ειναι και ο χρωματισμος των νεων ποστ στον εκαστοτε πινακα καλο ειναι να το τσεκαρετε.
    δηλ.ενω τα stinky θεματα διαβαζονται πολυ ανετα και ξεκουραστα τα υπολοιπα θεματα ειναι σχεδον ιδια ολα και αυτο το μπλε ειναι πολυ κουραστικο :-\
    εγω τουλαχιστον δεν ξεχωριζω τα θεματα ειναι σχεδον ολα ιδια.
    πιστευω να εγινα κατανοητος.
  • #54 από metalmike στις 05 May 2010
  • Τυχαια επεσα πανω σε αυτο το forum --> http://www.hairlossgr.com/forum/  >:D
  • #55 από jim.ni στις 05 May 2010
  • άσε τώρα τα τυχαία. πέφτουν τα μαλλιά σου ε?  ;D :P
  • #56 από zeromancer στις 05 May 2010
  • ειναι λιγο ιδιο...
  • #57 από Βραζίλης στις 05 May 2010
  • Το πρόγραμμα φόρουμ που χρησιμοποιούμε, χρησιμοποιείται από πάρα πολλά site στον πλανήτη. Η εμφάνιση που έχει αυτή τη στιγμή το forum.kithara.gr (χρώματα, κουμπιά, κλπ) είναι η προεπιλεγμένη εμφάνιση του προγράμματος. Αυτή πιθανόν να αλλάξει αργότερα, λίγο ή πολύ.
  • #58 από metalmike στις 05 May 2010
  • Ναι, δεν το ανεφερα για κακο, φυσικα και αυτη την εμφανιση τη χρησιμοποιουν πολλα sites, εδεικα αφοσον ειναι η προεπιλεγμενη εμφανιση του προγραμματος οπως ειπε ο Βραζιλης, εξαλλου ειναι ομορφη :)

    @jim.ni: ε ναι δεν ηταν και τοσο τυχαιο :P
  • #59 από zeromancer στις 09 Jun 2010
  • Δεν ξερω αν εγινε τωρα η απλα εγω τωρα το καταλαβα αλλα μ αρεσει η αλλαφη στο χρωμα και στην εμφανιση την κεντρικη "γραμμη εργασιας"(δικος μου ορος γιατι δεν ξερω πως αλλιως να το πω ;D)
  • #60 από kostas_23! στις 10 Jun 2010
  • αυτο που μπαινεις σε ενα θεμα και καθε φορα σε βγαζει στην πρωτη σελιδα του θεματος διορθωνεται καπως?
  • #61 από Lo.Lee.Ta στις 10 Jun 2010
  • Όντως Κώστα23 είναι λίγο βεντούζα αυτό και το έχω αναφέρει και εγώ πολύ καιρό πριν. Μάλλον θα υπάρχει κάποια δυσκολία.
     
  • #62 από kostas_23! στις 10 Jun 2010
  • τοσο πολυ??
    πριν πως γινοταν?
     ;D
    τελος παντων,δεν ειναι τιποτα τρομερο, μπραβο παιδια για την δουλεια!!!
    Με'γεια μας με'γεια μας!!!!
  • #63 από Fteo στις 10 Jun 2010
  • Μπορείτε να πατάτε πάνω στο κουμπί "νέο"
  • #64 από Βραζίλης στις 10 Jun 2010
  • Ναι, μπήκε ένα οριζόντιο μενού με κουμπιά για όλα τα τμήματα του site.

    Για το πρώτο μη αναγνωσμένο μήνυμα από την τελευταία σας επίσκεψη, πατήστε το .
    Για το τελευταίο μήνυμα του θέματος, πατήστε το
  • #65 από Moonchild_ στις 28 Jul 2010
  • Τα links "Θεωρία και Πράξη"  στην  "Πύλη" δεν λειτουργούν
  • #66 από Moonchild_ στις 28 Jul 2010
  • Όπως και οι "Συνεντεύξεις" και "Ιστορια της μουσικής"
  • #67 από Βραζίλης στις 30 Jul 2010
  • Μια νέα λειτουργία προστέθηκε στο φόρουμ, είναι ένα πλαίσιο για εύκολο ανέβασμα εικόνων/φωτογραφιών χωρίς να ψάχνετε μόνοι σας κάποιον image host για να φιλοξενήσει τις εικόνες που θέλετε να εισάγετε στο μήνυμα σας.
    Οι εικόνες φιλοξενούνται στο γνωστό και αξιόπιστο http://imageshack.us σε λογαριασμό που έχει δημιουργήσει το kithara.gr για αυτόν τον σκοπό, από τον οποίο οι εικόνες δεν θα διαγραφούν ποτέ.

    - Θα βρείτε το πλαίσιο αυτό στην φόρμα αποστολής μηνύματος (όταν κάνετε "Απάντηση" ή "Νέο θέμα"), μέσα στην επιλογή Πρόσθετες επιλογές... Θα δείτε αυτό:


    - Πατήστε "Αναζήτηση" και επιλέξτε την εικόνα που θέλετε να ανεβάσετε *
    - Κατόπιν πατήστε "Αποστολή" και θα εμφανιστεί το μέχρι να ολοκληρωθεί το ανέβασμα της εικόνας.
    - Μόλις ολοκληρωθεί το ανέβασμα θα δείτε κάτι σαν αυτό:


    - Ακολούθως πρέπει να βάλετε τον κώδικα που σας έχει δοθεί, στο σημείο που επιθυμείτε μέσα στο μήνυμά σας. Επιλέξτε τον πρώτο κώδικα για να εμφανιστεί η εικόνα στην πραγματική της διάσταση *, ή τον δεύτερο για να εμφανιστεί μια μικρογραφία η οποία παραπέμπει στην εικόνα στην πραγματική της διάσταση.
    (Κάντε 1 κλικ πάνω στον κώδικα και αυτός θα επιλεγεί (μαυρίσει), μετά κάντε drag & drop τον κώδικα μέσα στο μήνυμα. Βέβαια, μπορείτε να κάνετε Αντιγραφή & Επικόλληση αν προτιμάτε)
    - Αν επιθυμείτε να προσθέσετε κι άλλη εικόνα, πατήστε το εικονίδιο

    * Παρακαλούμε, μην ανεβάζετε εικόνες με διάσταση μεγαλύτερη από 1024x768 (περίπου) γιατί δεν θα χωράνε στην οθόνη και θα είναι αργές στο κατέβασμα (και ακόμα πιο αργές όταν θα τις ανεβάζετε)
  • #68 από adr1anos στις 30 Jul 2010
  • .. ένα πλαίσιο για εύκολο ανέβασμα εικόνων/φωτογραφιών χωρίς να ψάχνετε μόνοι σας κάποιον image host για να φιλοξενήσει τις εικόνες .

    Μπράβο, πολύ χρήσιμο και μεγάλη ευκολία για πολλούς φίλους που δεν ήξεραν πως να ανεβάσουν εικόνες!
  • #69 από Βραζίλης στις 07 Sep 2011
  • Πραγματοποιήθηκε σήμερα μια νέα αναβάθμιση του προγράμματος του φόρουμ.

    Οι βασικές λειτουργίες είναι οι ίδιες. Κάποιες έξτρα λειτουργίες που υπήρχαν, θα προστεθούν ξανά σύντομα. Και θα υπάρξουν και νέες...

    Η εμφάνιση άλλαξε λίγο. Χρειάζεται λίγη δουλειά για την βελτίωση της αισθητικής  του φόρουμ (χρώματα, σχέδια, ...). Θα γίνουν μερικές παρεμβάσεις.
  • #70 από m@ster k@frer στις 07 Sep 2011
  • Βασίλη τα εικονίδια παράθεσης και συντονισμού μου εμφανίζονται όπως να ναι...άλλα πάνω άλλα κάτω, δεξιά-αριστερά... θα ρυθμιστεί αυτό? γιατί ζαλίστικα όπως τα είδα σκορπισμένα...
  • #71 από master of puppets στις 07 Sep 2011
  • Βασίλη τα εικονίδια παράθεσης και συντονισμού μου εμφανίζονται όπως να ναι...άλλα πάνω άλλα κάτω, δεξιά-αριστερά... θα ρυθμιστεί αυτό? γιατί ζαλίστικα όπως τα είδα σκορπισμένα...

    Εμένα εμφανίζονται όλα όπως να ναι....και τα εικόνιδια παράθεσης απάντησης...τα αβατάρ των μελών είναι το ένα εδώ το άλλο εκεί....χάος...
  • #72 από elrich στις 07 Sep 2011
  • Εμένα πάλι είναι όλα μια χαρά (εκτός από το τσατ που εξηφανίσθη)
    Βραζίλη, γερά, έρχομαι προς βοήθεια από βδομάδα!
  • #73 από TheVrachnoprofiter στις 07 Sep 2011
  • Ω, θεοί! Τι υπέροχα απαίσιο που είναι! Οι Pink Floyd σε φόρουμ λέμε! :P


    Χωρίς πλάκα, είναι ένα χάος και μισό. Τρέχω σε Chrome btw.
  • #74 από Απόλλων στις 07 Sep 2011
  • Κι εμένα μού εμφανίζονται όλα κανονικά, τόσο σε Chrome όσο και σε Firefox. Η μόνη διαφορά είναι ότι δεν υπάρχει τόσο μεγάλο πλαίσιο στα άκρα (δεξιά και αριστερά) όσο πριν.
  • #75 από TheVrachnoprofiter στις 07 Sep 2011
  • Got it. Το πρόβλημα είναι στη νυχτερινή εμφάνιση.
Σελίδες: