Αποστολέας Θέμα: AMT - stonehead SH - 50w - 4  (Αναγνώστηκε 8361 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: AMT - stonehead SH - 50w - 4
« Απάντηση #25 στις: 07/06/12, 01:49 »
Ο Ola στο βίντεο με τον Gigmaster χρησιμοποιεί ένα MaxonOD808, αμφιβάλλω κατά πόσο θα έχει την ποσότητα των γκαζιών που θα ήθελα! Ο Jet City φαίνεται καλός χώρις να με συγκινεί ιδιαίτερα. Απ' όσα βιντεάκια έχω δει μου αρέσει ο Stonehead αλλά περιμένω να βγουν κι άλλα. Σίγουρα βέβαια αν δεν το δοκιμάσεις από κοντά...

Αποσυνδεδεμένος awarlord

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: AMT - stonehead SH - 50w - 4
« Απάντηση #26 στις: 24/07/12, 03:26 »
Παιδιά καλησπέρα επανέφερω αυτο το θέμα για να ρωτήσω κάτι που μου έκανε εντύπωση . Γράφει στο σάιτ ότι έχει cab simulation . Αυτο σημαίνει ότι μπορεί να συνδεθεί κατευθείαν σε κονσόλα η κάρτα ήχου χωρίς να είναι απαραίτητη η ταυτόχρονη σύνδεση του με καμπίνα για να βλέπει ο ενίσχυτης φορτίο ;

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: AMT - stonehead SH - 50w - 4
« Απάντηση #27 στις: 24/07/12, 03:36 »
Γράφει στο σάιτ ότι έχει cab simulation . Αυτο σημαίνει ότι μπορεί να συνδεθεί κατευθείαν σε κονσόλα η κάρτα ήχου χωρίς να είναι απαραίτητη η ταυτόχρονη σύνδεση του με καμπίνα για να βλέπει ο ενίσχυτης φορτίο ;

Ακριβώς αυτό...επίσης απ' ότι ξέρω, οι solid state κεφαλές δεν είναι απαραίτητο να είναι συνδεδεμένες σε καμπίνα ώστε να βλέπει ο ενισχυτής φορτίο σαν τις λαμπάτες...είχα διαβάσει κάπου και το λόγο αλλά δεν το θυμάμαι, ας το εξηγήσει αυτό κάποιος άλλος :)

Αποσυνδεδεμένος vaig3

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: AMT - stonehead SH - 50w - 4
« Απάντηση #28 στις: 10/08/12, 19:13 »
Επειδη δεν εχουν μετασχηματιστη εξοδου,που θελει παντα συνδεδεμενο ομικο φορτιο! ;D
Suhr Modern
Ibanez k7 2001
Fender stratocaster USA 2009
Epiphone Les Paul custom 2000
Aria Pro II explorer 1993
AxeFX ultra/Bugera G5/EVH 5150 LBXii

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: AMT - stonehead SH - 50w - 4
« Απάντηση #29 στις: 13/08/12, 00:30 »
Επειδη δεν εχουν μετασχηματιστη εξοδου,που θελει παντα συνδεδεμενο ομικο φορτιο! ;D

Αυτό τελοσπάντων ;D Thanks για την πιο επιστημονική εξήγηση ;D