Ψηφοφορία

Gibson vs Tokai, Greco, Burny, Orville,

Gibson made in USA
26 (33.8%)
ΙΑΠΩΝΙΚΗ ΥΠΕΡΟΧΗ (γράφει ο τίτλος)
45 (58.4%)
(Συνδιασμός των 2 παραπάνω)-->  Orville by Gibson
6 (7.8%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 77

Αποστολέας Θέμα: Μια ψηφοφορία που θα ανάψει τα αίματα:Ρ Japan vs USA  (Αναγνώστηκε 19257 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος cyclo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κατασκευή και φιλοξενία ιστοσελίδων
στην ψηφοφορία συμμετέχουν παντώς είδους κιθάρες των εταιριών μιας και...
το εύρος τιμών σε όλες τις εταιρίες είναι τεράστιο.

παρακαλώ ψηφίστε λαμβάνοντας υπόψιν

1) απόδοση του οργάνου
2) Sound quality
3) Μόστρα                        (αα... εγώ εχω Gibson.... ζήλεια σχιστομάτη  κτλ)
4) τιμή/απόδοση                (το έβαλα τελευταίο για να μην ξεσπάσει πόλεμος)

περιμένω εν αγωνίως τις αιματοχυσίες=)

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Japan...σκετο...αρκει να μην υπαρχουν υπερβολες,του στυλ ''H Burny μου των 400 δολαριων παταει οποιαδηποτε Gibson'' κλπ,κλπ....σε σχεση αποδοση/τιμης δεν εχουν αντιπαλο,κατα την ταπεινη μου γνωμη...
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Japan με τα χιλια γιατι εχει παραγινει το θεμα με τα usa μοντελα και ειδικα με τις Gibson.... :P

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Aν και απο αυριο το πρωι θα  ειμαι πλεον περηφανος κατοχος 2 Gibson USA ;D ;D θα ψηφισω ανοιχτα japan.
Οχι οτι δεν μαρεσουν τα αμερικανικα αλλα οι γιαπωνεζες εχουν καλυτερη σχεση κοστους/αποδοσης στις περισσοτερες περιπτωσεις.


Αποσυνδεδεμένος J.P. DiMaggio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Take us out to the Ball Game!
    • Προφίλ
US χωρίς δεύτερη σκέψη.
Το value for money συνήθως είναι παρηγοριά όταν μιλάμε για φτηνές ή μεσαίες κιθάρες. Εκεί εντάξει, μπορεί να αξίζει να παρεις με 600 δολλαριάκια γιαπωνέζα παρά αμερικάνα, αμα εχεις οικονομικό θεμα.
Αμα μιλάμε για πιο σοβαρά όργανα όμως, custom shop κλπ, αμερική χωρίς δεύτερη σκέψη.
When the going gets weird, the weird turn pro.

Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
will have to pick Japan too  :)
"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Καλα δεν νομιζω οτι το custom shop της ESP ειναι λιγοτερο σοβαρο απο τα αντιστοιχα αμερικανικα...
Επισης δεν νομιζω οτι μiα ecplipse δεν κοντραρει στα ισα μια les paul std η μια vintage plus μια οποιαδηποτε αντιστοιχη fender strat...

Αποσυνδεδεμένος stratocasteros

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Ένα Βήμα Μπροστά
    • Προφίλ
Παιδιά για το συγκεκριμένο ζήτημα δεν έχω ξεκάθαρη άποψη... αν και μάλλον τείνω προς japan λόγω σχέσης απόδοσης τιμής.

Είδα όμως πολύ πρόσφατα μια ολοκαίνουρια Gibson les paul standard σε μαγαζί στο κέντρο της Αθήνας η οποία είχε σημαντικές ατέλειες στο binding του μπράτσου (το οποίο σημειοτέον, έδειχνε πολύ πλαστικό) και στο Nut στο οποίο υπήρχε ένα μικροσκοπικό αλλά εμφανές κενό μεταξύ nut και ξύλου.

Όχι ότι έχει κανένα φοβερό νόημα αυτό που γράφω, απλά θεωρώ απαράδεκτο να συναντώ τέτοια πράγματα σε κιθάρα που κάνει δύο χιλιάρικα και είναι καινούρια.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Επισης δεν νομιζω οτι μiα ecplipse δεν κοντραρει στα ισα μια les paul std

ακριβώς γι'αυτό το λόγο ψηφίζω κι εγώ japan....ως περηφανος κάτοχος μιας eclipse....βασικά υποτίθεται οτι σεκφτομουν μεταξυ gibson les paul και esp eclipse II  αλλα στην ουσία δεν δυσκολεύτηκα και πολύ να διαλέξω....

Αποσυνδεδεμένος cyclo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κατασκευή και φιλοξενία ιστοσελίδων
http://www.zemaitisclub.com/zemaitis-players.htm

παρτε και ενα link να γουστάρετε:Ρ players of Zemaitis Greco

Αποσυνδεδεμένος cyclo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κατασκευή και φιλοξενία ιστοσελίδων
ρε μάγκες.... πουλάει κανείς καμια zemaitis Greco ?:D

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Παράθεση
Αμα μιλάμε για πιο σοβαρά όργανα όμως, custom shop κλπ, αμερική χωρίς δεύτερη σκέψη.

....μα εδω ακριβως ειναι που γινεται ο χαμος....το custom shop της Gibson ειναι αδικαιολογητα ακριβο Mr Bigmoney...δεν λεει κανεις οτι δεν ειναι φανταστικες κιθαρες,οχι...αλλα για 3.500 ευρω που κοστιζει μια μεση custom,μπορεις να αγορας εξαιρετικα οργανα οχι USA..κι αν αποφασισεις να αγορασεις ενα αλλο Made In USA οργανο σε αυτα τα λεφτα (πχ PRS) τοτε καμια αντιστοιχη Paul δε στεκεται μπροστα του νομιζω...και τελος παντων αν πιστευεις οτι μονο τα φτωχαδακια αγοραζουν MIJ οργανα εισαι γελασμενος φιλε μου....τα λεμε !!!
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
+1

Αντικαταστατα (και οχι υποκαταστατα) υπαρχουν πλεον και για τις 2 σχολες.

Partcasters για την φεντερ.
MIJ εταιριες για την gibson.

Η gibson εχει υψηλες τιμες γιατι εκμεταλλευεται το ονομα της. Πρεπει να σημειωσουμε ομως οτι σημερα, βγαζει τα καλυτερα οργανα που εχει βγαλει ποτε (απο το 2000 και μετα), κοινη ομολογια ολων. Επισης θα ελεγα οτι overpriced κραταει τις les paul μονο, μια explorer ή μια sg std στα 1300 ευρω δν θα ελεγα οτι ειναι κακη τιμη.

Τωρα εγω θα ριξω την ψηφο μου στους Ιαπωνες.

Γιατι να προτιμησω USA?
Για το mojo? Οκ θα το δεχτω.
Για την ποιοτητα κατασκευης? Μηπως οι ιαπωνες δεν εχουν?
Τα ξυλα? Αυτο θα το αφησω ασχολιαστο.

Το πρωτο που θα επρεπε να κοιταμε ολοι σε ενα οργανο ειναι η ποιοτητα κατασκευης του. Δεν θα επρεπε να δινουμε τοση πολλη σημασια στην χωρα προελευσης. Απλα το USA εχει ταυτιστει με το ακριβο, γιατι μονο ακριβα οργανα κατασκευαζονται εκει.

Οι ιαπωνες εχουν πολυ καλα οργανα που παιζουν οποιοδηποτε αμερικανικο, απο τα low-mid range (edwards) μεχρι τα πανακριβα (navigator, zematitis και οι hi end tokai).

Japan rulez.

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
Πάντως, πολλές φορές η επιλογή έχει να κάνει κ με το αίσθημα που έχεις όταν κρατάς μια κιθάρα κ σου ανεβάζει το ηθικό η παραμικρή λεπτομέρεια.. Μια από αυτές για πολλούς είναι κ το όνομα.. Να γράφει gibson made in usa.. Είναι ακριβώς το ίδιο σκεπτικό με τις μοτοσυκλέτες harley-davidson κ άλλες custom-ride mij.. αν κ οι δεύτερες με λιγότερα χρήματα προσφέρουν καλύτερα μοτέρ κ.α, ο κόσμος που θα επιλέξει τις χάρλεϋ το κάνει καθαρά για το feeling, mojo ή όπως αλλιώς θέλετε πείτε το.. Επομένως, όταν έχουμε να κάνουμε με αγορές αντικειμένων τα οποία έχουν προσωποποιθεί στην αστική παράδοση, με τέτοιο ερωτικό τρόπο όπως οι κιθάρες κ οι μοτοσυκλέτες, βασικότατος παράγοντας που καθορίζει την αγορά, πέραν των όλων άλλων, είναι το feelin'/συναίσθημα που νιώθεις.. Εγώ προσωπικά αν δεν είχα οικονομικό πρόβλημα κ ήθελα να αγοράσω μια κιθάρα σινγκλ-κατ κ η επιλογή μου ήταν ανάμεσα σε γκίμπσον λες-πωλ κάστομ κ εσπ εκλιπσε κάστομ σοπ, μόνο κ μόνο επειδή μου αρέσει περισσότερο εμφανισιακά η γκίμπσον κ επειδή ακούω πιο παλιά πράγματα που όλοι οι γκιταρ-χίρος μου έπαιζαν με γκιμπσον, θα την επέλεγα, κ αν δεν είχα τα χρήματα για τέτοια αγορά τότε θα έπαιρνα ή ορβιλ ή τοκαι ή επιφων, λόγω του εμφανισιακού στην προκειμένη περίπτωση.. αν με ενδιέφερε ομως επαγγελματικά καθαρά το ζήτημα, κ έψεχνα την καλύτερη απόδοση ήχου-τιμής θα πήγαινα σε κάτι γιαπωνέζικο ανευ δευτερης συζήτησης.. αρα τα κριτίρια για την αγορά ενός οργάνου είναι άπειρα κ προσαρμόζουν την κάθε περίπτωση..
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος J.P. DiMaggio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Take us out to the Ball Game!
    • Προφίλ
Παράθεση
Αμα μιλάμε για πιο σοβαρά όργανα όμως, custom shop κλπ, αμερική χωρίς δεύτερη σκέψη.

....μα εδω ακριβως ειναι που γινεται ο χαμος....το custom shop της Gibson ειναι αδικαιολογητα ακριβο Mr Bigmoney...δεν λεει κανεις οτι δεν ειναι φανταστικες κιθαρες,οχι...αλλα για 3.500 ευρω που κοστιζει μια μεση custom,μπορεις να αγορας εξαιρετικα οργανα οχι USA..κι αν αποφασισεις να αγορασεις ενα αλλο Made In USA οργανο σε αυτα τα λεφτα (πχ PRS) τοτε καμια αντιστοιχη Paul δε στεκεται μπροστα του νομιζω...και τελος παντων αν πιστευεις οτι μονο τα φτωχαδακια αγοραζουν MIJ οργανα εισαι γελασμενος φιλε μου....τα λεμε !!!

Hey brother, το ζήτημα είναι "US vs Japan", όχι "Gibson vs Japan"...  ;)
Peace.
« Τελευταία τροποποίηση: 06/02/09, 18:55 από J.P. DiMaggio »
When the going gets weird, the weird turn pro.

Αποσυνδεδεμένος zaeko

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
  • When the going gets tough, the tough gets going
    • Προφίλ
    • Riverbed
καλά η LS350 είναι απίστευτη, είχα την χαρά να την δοκιμάσω;)

Japan και για μένα! Γενικά όχι μόνο στα Les Paul style όργανα.
Προτιμώ την LS 135SEB από οποιανδήποτε Gibson Standard / Custom [με εξαίρεση φυσικά τις vintagies] - στα 1.100 βέβαια φτηνή δεν την λες!

Αποσυνδεδεμένος Adno

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εγώ ψήφισα Japan, δεν ξερω ακριβως το λόγο απλά πάντα προτιμούσα Japan οργανα από USA, οι αμερικάνοι μου φαίνονται λίγο λοποδύτες, γνωμη μου. Γενικά προτιμώ Japan και οχι μόνο στις κιθάρες...

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ρε τσιγκούνηδες όλοι...


γιατί όλοι ψηφίζεται λόγο απόδοση/τιμής;

βάλτε κάτω μια Gibson custom shop, μια Tokai LS350 AAAA, και μια Greco Zemaitis.

να βάλουμε μια σωστή κοντρίτσα... άντε να σας βοηθήσω και λίγο

Εαν ξέρεις εσύ κάποιον Έλληνα να έχει δώσει 4.000 δολλάρια για να αγοράσει Tokai δείξτον μου, γιατί εγω δεν ξέρω κανέναν.
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος DarkHorse

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Join the Dark Side, we have Cookies.
    • Προφίλ
Παράθεση
Japan...σκετο...αρκει να μην υπαρχουν υπερβολες,του στυλ ''H Burny μου των 400 δολαριων παταει οποιαδηποτε Gibson'' κλπ,κλπ....σε σχεση αποδοση/τιμης δεν εχουν αντιπαλο,κατα την ταπεινη μου γνωμη...
+1
Καλο θα ηταν να συγκρηνουμε κιθαρες με τις οποιες εχουμε καποιες εμπυριες και οχι να βγαζουμε συμπερασματα ξεκαρφωτα -π.χ custom shop εαν δεν εχουμε δοκιμασει custom shop.   Και νομιζω οτι η σχεση αποδοση/τιμης παιζει μεγαλο ρολο.  Υπαρχουν περιπτωσεις που με τα χρηματα που παιρνεις stock αμερικανικη παιρνεις custom MIJ.

Παράθεση
και τελος παντων αν πιστευεις οτι μονο τα φτωχαδακια αγοραζουν MIJ οργανα εισαι γελασμενος φιλε μου....τα λεμε !!!
+1000000  ;D

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Παντως ο Ζεμαιτις (επειδη αναφερθηκε αρκετα) ήταν Λιθουανος και κατα κυριο λογο τις κιθαρες τις εφτιαχνε στο Λονδινο και τα περιχωρα... Οι σημερινες επανεκδοσεις, Γιαπωνεζικες πλεων, ειναι πανακριβες, και αυτο λογο συλλεκτικης αξιας κυριως, τα "φθηνα" μοντελα που βγαζει η Γκρεκο ειναι επισης σε αρκετα τσουχτερες τιμες... δυστυχως δεν εχω παιξει καποιο, αλλα ειχα μπει σε ενα μαγαζι γεματο με τετοιες κιθαρες και επαθα σοκ!
Γενικοτερα ειναι συλλεκτικες κιθαρες, σε μικρη παραγωγη και ακριβες (εως υπερ-παν-ακριβες) τιμες, οποτε δεν νομιζω οτι μπορουμε να τις συγκρινουμε με κιθαρες ευριας παραγωγης, με μικρα αμερικανικα καστομ σοπ ισως, αλλα εκει δεν υπαρχει λογος συγκρισης νομιζω...
Οσο αφορα Ιαπωνεζες και Αμερικανες, ολες καλες ειναι, καθε μια εχει τις χαρες της  :D
Η αληθεια ειναι οτι οι περισοτερες κιθαρες μου ειναι Κορεατικες, και οσο δεν παω τα αυτοκινητα και τις μοτοσυκλετες που βγαζουν, τοσο συμπαθω τις κιθαρες τους  ;D (ισως επειδη δεν τις σχεδιαζουν αυτοι, απλα ακολουθουν οδηγιες...  :P )
Εχω παιξει με πολλες κιθαρες παντως, και καθε μια εχει την χαρα της, ενταξει ισως το Χ γκιμπσον μοντελο να προσφερει ακριβως τα ιδια με το Ψ τοκαι, αλλα σε τριπλασια τιμη, αλλα ειναι φτιαγμενο στις ΗΠΑ απο τη γκιμπσον οποτε τι να κανουμε... προσωπικα θα επερνα μαλλον τη γιαπωνεζα, και με τα υπολοιπα λευτα μια δευτερη γιαπωνεζα  ;D , αλλα γενικοτερα μπορουμε να συγκρινουμε σε πιο αυθεντικα σχεδια και οχι ακριβή αντιγραφα...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
προσωπικα θα επερνα μαλλον τη γιαπωνεζα, και με τα υπολοιπα λευτα μια δευτερη γιαπωνεζα  ;D , αλλα γενικοτερα μπορουμε να συγκρινουμε σε πιο αυθεντικα σχεδια και οχι ακριβή αντιγραφα...



οκ....αυτή η πρόταση τα λέει όλα...... ;D ;D ;D έτσι εξηγείται ο βαρύγδουπος αριθμός κιθαρών σου... ;D ;D ;D :P πάντως συμφωνώ με αυτή τη φιλοσοφία....εφόσον μπορεις να βρεις τα ίδια πράγματα πιο φηνά..γιατι να δώσεις τα τριπλασια λεφτά.....? για να γράφει ένα όνομα στο headstock....?πφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ.....

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αν είναι έτσι όπως τα λέτε τότε γιατί η tokai βγάζει και αυτή μοντέλα που στοιχίζουν πάνω απο 3.000 ευρώ??

Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Παρόλο που όλοι λέτε για Japan τα σκορ είναι αρκετά κοντά..
και γιατί αυτή η μεροληψία στα ονόματα της ψηφοφορίας??
ε Mr Cyclo? :P

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Αν είναι έτσι όπως τα λέτε τότε γιατί η tokai βγάζει και αυτή μοντέλα που στοιχίζουν πάνω απο 3.000 ευρώ??

Γιατι οταν πληρωνεις ενα οργανο, δεν πληρωνεις μονο τα ξυλα του, αλλα την γενικοτερη ποιοτητα κατασκευης, την ποιοτητα στην λεπτομερεια και φυσικα το SETUP του.

Η τοκαι θεωρει οτι η ποιοτητα των top-of-the-line οργανων της αξιζει τοσο. Οκ... οτι θελει κανει, και δν υποχρεωνεται κανενας να αγορασει.

Αλλα αμα στα 3000 ευρω εχω να επιλεξω αναμεσα σε ενα οργανο που το βγαζεις απο την θηκη του και παιζεις, απο ενα οργανο το οποιο δεν εχει σεταριστει σωστα και εχει ατελειες.... καταλαβαινεις.

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αν είναι έτσι όπως τα λέτε τότε γιατί η tokai βγάζει και αυτή μοντέλα που στοιχίζουν πάνω απο 3.000 ευρώ??

Γιατι οταν πληρωνεις ενα οργανο, δεν πληρωνεις μονο τα ξυλα του, αλλα την γενικοτερη ποιοτητα κατασκευης, την ποιοτητα στην λεπτομερεια και φυσικα το SETUP του.

Η τοκαι θεωρει οτι η ποιοτητα των top-of-the-line οργανων της αξιζει τοσο. Οκ... οτι θελει κανει, και δν υποχρεωνεται κανενας να αγορασει.

Αλλα αμα στα 3000 ευρω εχω να επιλεξω αναμεσα σε ενα οργανο που το βγαζεις απο την θηκη του και παιζεις, απο ενα οργανο το οποιο δεν εχει σεταριστει σωστα και εχει ατελειες.... καταλαβαινεις.

Με πόσες historic reissue έχεις παίξει??
...και με πόσες tokai των 3.500 ευρώ έχεις παίξει επίσης??

(...όχι για 2-3 λεπτά!!)
Just play the damn thing!!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
15 Απαντήσεις
6769 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/08/06, 18:40
από {SLASH}
124 Απαντήσεις
39753 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/09/06, 02:32
από Garvin
32 Απαντήσεις
11620 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/02/08, 22:57
από Gabriel6th
42 Απαντήσεις
13570 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/09, 09:05
από armagedon
16 Απαντήσεις
6154 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/10, 11:05
από ploutwnios
8 Απαντήσεις
4419 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/04/10, 14:28
από coolatos94
2 Απαντήσεις
2332 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/10/10, 01:27
από Μητσάκος
0 Απαντήσεις
2143 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/12, 23:30
από James Basdanis
7 Απαντήσεις
3775 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/09/13, 10:42
από Βραζίλης
74 Απαντήσεις
15224 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/10/19, 23:03
από TsulfasGuitars