Αποστολέας Θέμα: ΑΕΚ  (Αναγνώστηκε 272439 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #825 στις: 26/06/09, 15:49 »
Ουπς.. Λάθος.. Φίλε Μάκη διαβάζοντας το ποστ σου μπερδεύτηκα, ήταν σα να λες ότι ούτε ο Μανωλάς ήταν σημαία, ούτε ο Μαύρος, ούτε ο Νικολαίδης.. Και λέω ''τι λέει τώρα ο τύπος''... :P

Σόρρυ!

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #826 στις: 26/06/09, 15:49 »
ούτε Νικολαίδης.
::)
Ο ντέμης φίλε μου ήταν σημαία,έχει σκοράρει, έχει πανυγητίσει με τον κόσμο, κλπ...
Έχει καρφώσει και τον Άγη επίσης
Μιλάω για την καριέρα του ως ποδοσφαιριστή της ΑΕΚ, όχι ώς πρόεδρο
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #827 στις: 26/06/09, 15:51 »
Ουπς.. Λάθος.. Φίλε Μάκη διαβάζοντας το ποστ σου μπερδεύτηκα, ήταν σα να λες ότι ούτε ο Μανωλάς ήταν σημαία, ούτε ο Μαύρος, ούτε ο Νικολαίδης.. Και λέω ''τι λέει τώρα ο τύπος''... :P

Σόρρυ!

χαχαχαχαχα...οκ,κανένα πρόβλημα ;D
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #828 στις: 26/06/09, 16:05 »
Δηλαδή ο Μάκος είναι μαλ**ας που χάρισε 265.000 ευρώ που του χρώσταγε ο Πανιώνιος για να έρθει στην ΑΕΚ. Ο Ντέμης  το ίδιο που δεν πήρε τα τριπλά από τον Κόκκαλη και ήρθε στην ΑΕΚ.Και τόσοι άλλοι. Δεν είναι έτσι τα πράγματα φίλε Άρη. Υπάρχουνε κάποιες ηθικές αξίες ακόμα και πίστεψέ με κάποιοι εξακολουθούν να τις αναγνωρίζουν.
Το θέμα είναι απλό. Ας πει ο Κατσουράνης ότι γουστάρει Παναθηναικό και το θέμα έχει λήξει. Τώρα μας λέει ότι τα κάνει όλα για τα φράγκα, με τη στάση του ως τώρα. Αυτού του τύπου τους ανθρώπους , εσύ τους εκτιμάς;
Δεν τιθεται θεμα εκτιμησεις. Προφανως και δεν εκτιμαω ανθρωπους που ενδιαφερονται μονο για τα φραγκα. Αυτο το οποιο δεν μπορω να διακρινω ειναι πως ακριβως στηριζεις οτι η ομαδα αποτελει καποιου ειδους "αξια" ωστε να την τιμησεις εφοσον ειδικα στις μερες μας, ειναι απλως μια οικονομικη επιχειρηση που παιζονται μαλιστα λεφτα που ισως να μην δουμε εγω και συ μαζι ποτε στην ζωη μας.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #829 στις: 26/06/09, 17:16 »
Αξία Άρη δεν είναι η ομάδα. Αξία είναι η αγάπη για την ομάδα που ενώνει εκατομμύρια ανθρώπους σε ένα συναισθηματικό δεσμό που όταν αγαπάς θέλεις να μείνει αναλλοίωτος από υστεροβουλίες,εγωισμό και φιλοχρηματία.Αυτό είναι αξία και αυτή την αξία οι ΑΕΚτζήδες την έχουμε πολύ ψηλά , ίσως γιατί δεν έχουμε ξιπαστεί από τους πολλούς τίτλους.Αυτό μας έχει μείνει...Και όταν φεύγει ένα δικό μας παιδί, μας πονάει στη καρδιά, όχι στο μυαλό , ούτε στη τσέπη...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #830 στις: 26/06/09, 17:29 »
Νταξει δεκτο, απλα εχουμε τελειως διαφορετικη αποψη επι του ζητηματος. Η ομαδα αυτη και καθε ομαδα σφιζει απο υστορβουλιες εγωισμο και φιλοχρηματια. Επομενως το μονο που κανει και τους παιχτες να εχουν αυτην την "ηθικη" που λες ειναι το οπαδιλικι. Εμενα το οπαδιλικι ποτε δεν με εξεφρασε ασχετα αν παρακολουθουσα και παρακολουθω μπαλα.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #831 στις: 26/06/09, 22:24 »
Επίσης κάτι που είναι χαρακτηριστικό της περίπτωσης είναι το ότι είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό με σημαία της "ΑΕΚ"(πλην του Μπάγεβιτς που όμως ήταν προπονητής). Πονάει πάντα η πρώτη φορά που λένε και οι Τρύπες...

Υ.Γ Να τι δεν θα γίνει ποτέ ο Κατσουράνης
« Τελευταία τροποποίηση: 26/06/09, 22:35 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #832 στις: 27/06/09, 00:36 »
Επίσης κάτι που είναι χαρακτηριστικό της περίπτωσης είναι το ότι είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό με σημαία της "ΑΕΚ"(πλην του Μπάγεβιτς που όμως ήταν προπονητής). Πονάει πάντα η πρώτη φορά που λένε και οι Τρύπες...

Υ.Γ Να τι δεν θα γίνει ποτέ ο Κατσουράνης http://www.youtube.com/watch?v=MR0ftU8cVNM&feature=fvw
Να σε αυτα τα οπαδιλικια λεω εγω οτι δεν βρισκω καμια ηθικη και αξια. Δοξα αεκαρα νοσταλγια εισαι συ κι αλλη καμια. Εγω αυτο το πραγμα για μια επιχειρηση δεν μπορω να το καταλαβω
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #833 στις: 27/06/09, 01:00 »
Επίσης κάτι που είναι χαρακτηριστικό της περίπτωσης είναι το ότι είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό με σημαία της "ΑΕΚ"(πλην του Μπάγεβιτς που όμως ήταν προπονητής). Πονάει πάντα η πρώτη φορά που λένε και οι Τρύπες...

Υ.Γ Να τι δεν θα γίνει ποτέ ο Κατσουράνης http://www.youtube.com/watch?v=MR0ftU8cVNM&feature=fvw
Να σε αυτα τα οπαδιλικια λεω εγω οτι δεν βρισκω καμια ηθικη και αξια. Δοξα αεκαρα νοσταλγια εισαι συ κι αλλη καμια. Εγω αυτο το πραγμα για μια επιχειρηση δεν μπορω να το καταλαβω


Ρε συ Άρη....δεν σου το ζήτησε κανεις..... :-\ κανεις σαν γκόμενα που δεν αφήνει τον αντρα να δει μπάλα......(μην το παρεξηγησεις...με καθαρή δόση χιούμορ το λέω....) ;D

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #834 στις: 27/06/09, 01:45 »
Επίσης κάτι που είναι χαρακτηριστικό της περίπτωσης είναι το ότι είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό με σημαία της "ΑΕΚ"(πλην του Μπάγεβιτς που όμως ήταν προπονητής). Πονάει πάντα η πρώτη φορά που λένε και οι Τρύπες...

Υ.Γ Να τι δεν θα γίνει ποτέ ο Κατσουράνης http://www.youtube.com/watch?v=MR0ftU8cVNM&feature=fvw
Να σε αυτα τα οπαδιλικια λεω εγω οτι δεν βρισκω καμια ηθικη και αξια. Δοξα αεκαρα νοσταλγια εισαι συ κι αλλη καμια. Εγω αυτο το πραγμα για μια επιχειρηση δεν μπορω να το καταλαβω


Ρε συ Άρη....δεν σου το ζήτησε κανεις..... :-\ κανεις σαν γκόμενα που δεν αφήνει τον αντρα να δει μπάλα......(μην το παρεξηγησεις...με καθαρή δόση χιούμορ το λέω....) ;D
Ναι οκ. Αλλα δεν ειναι να πεις οτι δεν παρακολουθω μπαλα η κατι τετοιο. Νομιζω ειναι ξεκαθαρο πια σε τι πραγμα αναφερομαι.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #835 στις: 27/06/09, 02:38 »
Επίσης κάτι που είναι χαρακτηριστικό της περίπτωσης είναι το ότι είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό με σημαία της "ΑΕΚ"(πλην του Μπάγεβιτς που όμως ήταν προπονητής). Πονάει πάντα η πρώτη φορά που λένε και οι Τρύπες...

Υ.Γ Να τι δεν θα γίνει ποτέ ο Κατσουράνης http://www.youtube.com/watch?v=MR0ftU8cVNM&feature=fvw
Να σε αυτα τα οπαδιλικια λεω εγω οτι δεν βρισκω καμια ηθικη και αξια. Δοξα αεκαρα νοσταλγια εισαι συ κι αλλη καμια. Εγω αυτο το πραγμα για μια επιχειρηση δεν μπορω να το καταλαβω


Ρε συ Άρη....δεν σου το ζήτησε κανεις..... :-\ κανεις σαν γκόμενα που δεν αφήνει τον αντρα να δει μπάλα......(μην το παρεξηγησεις...με καθαρή δόση χιούμορ το λέω....) ;D
Ναι οκ. Αλλα δεν ειναι να πεις οτι δεν παρακολουθω μπαλα η κατι τετοιο. Νομιζω ειναι ξεκαθαρο πια σε τι πραγμα αναφερομαι.


το ξερω ότι παρακολουθεις μπάλα γαυρακι...(αν θυμαμαι καλα.... :P)....αλλα νταξ......πως να το κάνουμε....δεν νομίζω κανεις εδώ μεσα να προωθεί τον χουλιγκανισμό....απλά για κάποια άτομα μπορει η ομάδα τους να αποτελει κάτι σημαντικο.....ποιοι ειμαστε εμεις που θα το κρίνουμε?

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #836 στις: 27/06/09, 13:07 »
Ο Κατσουράνης υπέγραψε και είναι πλέον οριστικό. Δεν θέλω να επεκταθώ άλλο, αρκετά ως εδώ, ο καθένας έχει ένα μέγεθος ή όχι. Αφορμή όμως είναι μερικά πράγματα που έχουν ειπωθεί παραπάνω και που έχουνε ένα πιο γενικό ενδιαφέρον. Η κατηγορία εκείνη των ανθρώπων που λένε ότι αγαπούνε μιά ομάδα, είναι βέβαιο ότι αυτό που  αγαπάνε δεν είναι η εταιρεία. Επίσης δεν είναι απλά το έμβλημα της ομάδας, ούτε τα τσιμέντα ενός γηπέδου. Αυτό που αγαπάνε οι φίλοι των ομάδων, είναι οι προσωπικές στιγμές που έχουνε ζήσει μέσα από αυτή τη σχέση. Τα μεσημέρια με το ραδιόφωνο που μαζευόντουσαν γύρω γύρω,η Αθλητική Κυριακή, που όταν τελείωνε σε άφηνε με μιά μελαγχολία γιατί ήξερες ότι την άλλη μέρα ξεκίναγε πάλι το σχολείο ή η δουλειά. Οι μετακινήσεις με τους φίλους σου για να πας γήπεδο, με το τρένο, με το αυτοκίνητο. Οι εκδρομές σε άλλες πόλεις. Οι "ήρωες" των παιδικών σου χρόνων ,αλλά και αργότερα, που με τις φανταιζί ενέργειες τους και τις νίκες επί ανωτέρων αντιπάλων, πρόσφεραν μεγάλες στιγμές συγκινήσεων. Η και αντίθετα, σε αποτυχίες.Συναισθηματικό λοιπόν το δέσιμο και θα μπορούσαμε να μιλάμε ώρες και να φέρνουμε παραδείγματα. Λένε κάποιοι, "αυτοί κονομάνε και εσείς ασχολείστε". Τι πάει να πει αυτό; Και η αγαπημένη σου μπάντα κονομάει και δεν έχει βγάλει πάντα και τις καλύτερες δουλειές. Όμως εσύ εκεί, την αγαπάς για όλα όσα σου έχει προσφέρει. Και η μπάντα τι προσφέρει; Τραγούδια.Για να δεθείς με μιά μπάντα δεν είναι το προιόν το πρώτο στοιχείο. Είναι τι έχεις ζήσει μαζί με αυτά τα τραγούδια.Εγώ θυμάμαι ότι όταν πέθανε ο Phill Lynnot είχα δακρύσει. Αλλά επίσης δάκρυσα, όταν έβλεπα τον Χρήστο Κωστή να προσπαθεί να ξαναπαίξει μπάλλα και να είναι ούτε το 10% του παλιού εαυτού του.
Ας καταλάβουμε λοιπόν τη ψυχοσύνθεση του έρημου του οπαδού και ας αφήσουμε τις τεχνοκρατικές αναλύσεις για τους παράγοντες.Αυτοί σίγουρα το παιχνίδι το βλέπουνε με άλλους όρους. Το άσχημο είναι ότι τα τελευταία χρόνια το βλέπουνε έτσι και οι παίκτες και ξενερώνουνε τους οπαδούς. Και αυτός είναι άλλος ένας βασικός λόγος που έχει μειωθεί η προσέλευση του κόσμου στα γήπεδα. Τι να πας να δεις; Γιάπις με σορτσάκια;
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #837 στις: 27/06/09, 15:23 »
Δυστυχως φιλε MACMISIA η τελευταια προταση τα λεει ολα.
Οταν ο λιγοτερο καλα αμειβομενος απο αυτους οδηγει Porsche, συχναζει στο Κολωνακι και στη Βουλιαγμενη και μενει στη Βουλα ή τη Γλυφαδα, εχει οποια γκομενα θελει που να σκεφτει τους οπαδους..?
Αυτο βεβαια ηταν μοιραιο επακολουθο απο τοτε που το ποδοσφαιρο εγινε επαγγελματικο...

Π.Α.Ε =Ποδοσφαιρικη Ανωνυμη Εταιρια


Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #838 στις: 28/06/09, 14:53 »
http://www.gazzetta.gr/content/view/38584/2/    lol....αν ισχύει και σκέφτεται σοβαρά η διοικηση να φέρει τον σουβλατζή τότε έχει να πέσει ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ πολύ γέλιο....και κλάμα.....

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #839 στις: 01/07/09, 18:50 »
ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ....όχι άλλο κάρβουνο!!! :burn
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #840 στις: 06/07/09, 03:22 »
Αυτό το βρήκα στο επίσημο fan club του Κατσουράνη στο Pathfinder με θέμα "Ο Κατσού σας απαντάει"....Τα συμπεράσματα δικά σας . Γιά όλους αυτούς που λέγανε ότι δεν το'παιζε ΑΕΚΤΖΗΣ... :P


a) Which is your favorite color?

b) What football team are you? (Greece, England, Spain, generally…)

c) When will you return? I miss you!

ANSWER:

a) black

b) only AEK

c) I don't know that

« Τελευταία τροποποίηση: 06/07/09, 03:25 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #841 στις: 19/07/09, 03:49 »
Έχω καιρό να στείλω μιά ανασκόπηση χρονιάς...Συνεχίζω με τη περίοδο 2001-2002

AEK 2001-02 2η Θέση , 58 βαθμοί,  65-28 τέρματα, 19 νίκες, 1 ισοπαλίες, 6 ήττες .

Προπονητής : Φερνάντο Σάντος.

Η περίοδος 2001-02 ήταν μία εξαιρετική χρονιά για την ΑΕΚ που έχασε το πρωτάθλημα στην ισοβαθμία και στους μεταξύ της αγώνες με τον ΟΣΦΠ. Όλα κρίθηκαν την προτελευταία αγωνιστική όταν  η Ένωση έχασε με 4-3 από τον Ολυμπιακό και σε συνδυασμό με την εντός έδρας ήττα του πρώτου γύρου με 2-3 , τερμάτισε 2η. Κατέκτησε όμως το κύπελλο Ελλάδος με αντίπαλο τον Ολυμπιακό ξανά, νικώντας  αυτή τη φορά στον τελικό με 2-1. Πρόεδρος της ΑΕΚ ο Μάκης Ψωμιάδης και προπονητής ο Φερνάντο Σάντος. Μάλιστα οι δύο άντρες είχαν προβλήματα στη σχέση τους και ο Σάντος ήταν έτοιμος να παραιτηθεί, αλλά άλλαξε γνώμη όταν είδε να τον επισκέπτονται στο σπίτι του στα βόρεια προάστεια, μια πολύ κρύα βραδιά με τρομερό χιόνι, δεκάδες οπαδοί της ΑΕΚ που του ζήτησαν να μην φύγει. Εκείνο το πρωτάθλημα λοιπόν χάθηκε στις λεπτομέρειες (ντέρμπυ), η ΑΕΚ βγήκε στο C.L και έκανε εκείνη τη χρονιά τη περίφημη πορεία με τις 6 ισοπαλίες και τα δύο ιστορικά παιχνίδια με τη Ρεάλ Μαδρίτης.
Στην ΑΕΚ του 2002 ξεχώρισαν οι Νικολαίδης και Τσιάρτας με 16 γκολ , ο Βασίλης Λάκης με 8 καθώς και οι Ζαγοράκης, Μαλαδένης ,Ίλια Ίβιτς.
Σημαντικότατη η παρουσία επίσης και ενός πολύ μεγάλου παίκτη του Κάρλος Γκαμάρα, ενός “μουντιαλικού” αμυντικού , που παρ’όλο που έπαιξε μόνο μία χρονιά στην Ελλάδα , θεωρείτε ακόμα από τους καλύτερους ξένους αμυντικούς που πέρασαν ποτέ από τη χώρα. Τέλος να πούμε ότι ήταν και η τελευταία χρονιά με την ΑΕΚ ενός πολύ σπουδαίου τερματοφύλακα , του Ηλία Ατματζίδη…


Η ΟΜΑΔΑ 2001-2002                         Συμ-Γκολ             
Ηλίας Ατματσίδης                                 9-0                             
Διονύσης Χιώτης                                  17-0
Ράμος Ροντρίγκο Φερούζεμ                    24-1       
Θοδωρής Ζαγοράκης                            26-3           
Βασίλης Τσάρτας                                 24-16           
Ντέμης Νικολαίδης                              24-16         
Ίλια Ίβιτς                                          15-4               
Άκης Ζήκος                                        24-1             
Μιχάλης Κασάπης                                19-0         
Μίλεν Πέτκοφ                                     14-0             
Μιχάλης Καψής                                    6-0           
Βασίλης Λάκης                                     26-8           
Χρήστος Μαλαδένης                              21-6         
Νίκος Κωστένογλου                              14-0         
Σωτήρης Κωνσταντινίδης                        21-4       
Μπλένταρ Κόλα                                     2-0         
Νίκος Γεωργέας                                    21-0         
Κάρλος Γκαμάρα                                   23-0         
Σέρτζιο Μαρικά                                      7-0         
Γκρέγκορτζ Μιελκάρσκι                           2-2       
Στάθης Κάππος                                      1-0         
Γιώργος Τριχιάς                                     1-0         
Αντόνιο Φόλια                                       10-0         
Γιώργος Ξενίδης                                     9-0         

ΤΑ ΝΤΕΡΜΠΥ:
AEK-ΟΣΦΠ 2-3, ΟΣΦΠ-ΑΕΚ 4-3
ΑΕΚ-ΠΑΟ 2-0, ΠΑΟ-ΑΕΚ 2-0
ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 6-2,ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 3-2
ΑΕΚ-ΗΡΑΚΛΗΣ 3-0, ΗΡΑΚΛΗΣ-ΑΕΚ 3-2
ΑΕΚ-ΑΡΗΣ 4-2, ΑΡΗΣ-ΑΕΚ 0-3

Σύνολο Ντέρμπυ:

5 Νίκες, 0 ισοπαλίες, 5 ήττες , 15 βαθμοί  , 27-19 τέρματα.



Αφιερώματος συνέχεια, με τη περίοδο 2002-2003.

AEK 2002-03 3η Θέση , 68 βαθμοί,  74-29 τέρματα, 21 νίκες, 5 ισοπαλίες, 4 ήττες .

Προπονητής : Ντούσαν Μπάγιεβιτς.

Και αν το πρωτάθλημα του 2002 χάθηκε σε έναν αγώνα (αυτόν με τον Ολυμπιακό), το πρωτάθλημα του 2003 χάθηκε στον α’ γύρο, όπου η ΑΕΚ “πλήρωσε” τη καταπληκτική της πορεία στο Champions League…Έχασε 3-2 από τον Ακράτητο που υποβιβάστηκε εκείνη τη χρονιά. 3-4 εντός έδρας από τον ΠΑΟΚ. 1-0 στη Κρήτη από τον ΟΦΗ. Ένα από αυτά τα αποτελέσματα να ήταν νικηφόρα η ΑΕΚ θα είχε στεφθεί πρωταθλήτρια. Έφτασε λοιπόν την 18η αγωνιστική να βρίσκεται 9 βαθμούς πίσω από τον ΠΑΟ και 7 από τον Ολυμπιακό. Από την 18η αγωνιστική έως την 30η έκανε ένα σερί 12 νικών, μοιράζοντας τεσσάρες και εξάρες και παίζοντας φανταστική μπάλλα, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να τερματίσει 3η με διαφορά 2 βαθμών από τους αντιπάλους της που ισοβαθμίσανε στη πρώτη θέση. Τέλος πάντων, μιά χρονιά αξέχαστη ειδικά για την Ευρώπη. Πρόεδρος ο Ψωμιάδης, ο οποίος ολοκλήρωσε το κακό της επερχόμενης οικονομικής καταστροφής της ομάδας, προπονητής ο Ντούσαν Μπάγιεβιτς στην πρώτη του επιστροφή , που φυσικά συνοδεύτηκε από σφοδρές αντιδράσεις εκ μέρους της Original . Τελευταία χρονιά που η ΑΕΚ παίζει στην Έδρα της στη Φιλαδέλφεια. Το γήπεδο γκρεμίζεται και αρχίζει η καινούργια “προσφυγιά” της ομάδας, είτε αυτή λέγεται η “φτωχή” Ριζούπολη , τα Λιόσια και η Νέα Σμύρνη, είτε η “χλιδή” του Ο.Α.Κ.Α . Μέγας ανασταλτικός παράγοντας από εδώ και μπρος…
Για την ομάδα του 2003 έχει κανείς πολλά να πει. Μιλάμε για μιά dream team ειδικά σε ότι αφορά τους Έλληνες . Εκείνη τη χρονιά όμως είχε και καλούς ξένους.
Έρχονται στην ΑΕΚ ο Κατσουράνης (έχουμε μιλήσει εδώ αρκετά γι’ αυτόν), ο Γεωργάτος (!!!) και ο Ναλιτζής που εκείνη την εποχή ήταν ένας σπουδαίος φορ.
Οι δύο Κοσταρικανοί διεθνείς, ο Ράιτ και ο Σεντένο, σπουδαίοι παίκτες με εξαιρετική  παρουσία στο μουντιάλ του 2002. Οι άλλοι “αστέρες” σε εξαιρετική χρονιά. Ζαγοράκης, Μπορμπόκης (επιστροφή κι αυτός από την Αγγλία) ,Κασάπης, Νικολαίδης,Τσιάρτας, Λάκης (στη καλύτερη του χρονιά με την Ένωση) και ο Μιχάλης Καψής. Όλες οι γραμμές πλήρεις… ( ίσως εκτός του τερματοφύλακα, μιάς και ο Χιώτης έκανε φιλότιμες προσπάθειες και δεν έκανε ΤΑ λάθη, αλλά δεν ήταν και η “πάστα” του πολύ μεγάλου γκολκήπερ…) Και όμως…
Στο C.L η ΑΕΚ κληρώθηκε με τη Ρεάλ Μαδρίτης, τη Ρόμα και την Γκένκ. Όλοι είχανε την ΑΕΚ ξεγραμμένη ,αλλά εκείνη τη χρονιά κατάφερε να κάνει 6 ισοπαλίες (δεν έχασε δηλαδή , αλλά δεν νίκησε κιόλας) κάνοντας 4 φανταστικά παιχνίδια εναντίον των 2 φαβορί και 2 λιγότερα καλά με την ομάδα που θεωρητικά ήταν στα μέτρα της , την Γκένκ. Μάλιστα αν στο παιχνίδι με τους Βέλγους στην Αθήνα , δεν είχε αδικηθεί κατάφωρα από τη διαιτησία, θα είχε περάσει στον επόμενο γύρο.
Αυτά που έχουν μείνει στη μνήμη όλων των Ελλήνων οπαδών είναι φυσικά τα 2 ματς με τη Ρεάλ. Ποιό να διαλέξεις; Το 3-3 της Αθήνας όπου η ΑΕΚ προηγήθηκε στα πρώτα 35 λεπτα με 3-1 , έχοντας για αντίπαλο την πληρέστατη Ρεάλ του Ζιντάν, του Ρομπέρτο Κάρλος ,του Σαλγκάδο, του Φίγκο, του Μακελελέ και του Κασίγιας, ή  το 2-2 στη Μαδρίτη, όπου ανέτρεψε το 0-2 εις βάρος της μέσα στο Μπερναμπέου; Δύο ισοπαλίες που ισοδυναμούν με νίκες στη συνείδηση των φιλάθλων…
Κρίμα λοιπόν για την ΑΕΚ και κρίμα και για μιά ολόκληρη γενιά ποδοσφαιριστών που έμεινε χωρίς τον πολυπόθητο Ελληνικό τίτλο…

Η ΟΜΑΔΑ 2002-2003                      ΣΥΜ.-ΓΚΟΛ
Διονύσης Χιώτης                                       28-0
Θοδωρής Ζαγοράκης                                25-0       
Βασίλης Τσάρτας                                      21-11       
Ντέμης Νικολαίδης                                   22-12     
Ίλια Ίβιτς                                               20-9     
Μιχάλης Κασάπης                                     21-0     
Μίλεν Πέτκοφ                                          19-0       
Μιχάλης Καψής                                        20-0       
Βασίλης Λάκης                                         27-12     
Χρήστος Μαλαδένης                                  18-4       
Νίκος Κωστένογλου                                  15-0       
Σωτήρης Κωνσταντινίδης                           18-2     
Νίκος Γεωργέας                                       16-0       
Βασίλης Μπορμπόκης                               23-3
Μισέλ Κρέεκ                                            11-0
Μαουρίτσιο Ράιτ                                        25-0
Γρηγόρης Γεωργάτος                                 23-2
Βάλτερ Σεντένο                                        14-1
Κώστας Κατσουράνης                                26-6
Δήμητρης Ναλιτζής                                   19-10
Χρυσόστομος Μιχαηλίδης                             3-0
Στέλιος Μαιστρέλλης                                   1-0
Ηλίας Σολάκης                                           2-0
Ιβάν Ρούσεφ                                              2-0


ΤΑ ΝΤΕΡΜΠΥ:
AEK-ΟΣΦΠ 1-1, ΟΣΦΠ-ΑΕΚ 1-2
ΑΕΚ-ΠΑΟ 1-0, ΠΑΟ-ΑΕΚ 2-1
ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 3-4,ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 0-1
ΑΕΚ-ΗΡΑΚΛΗΣ 6-1, ΗΡΑΚΛΗΣ-ΑΕΚ 0-2
ΑΕΚ-ΑΡΗΣ 4-0, ΑΡΗΣ-ΑΕΚ 1-1

Σύνολο Ντέρμπυ:

6 Νίκες, 2 ισοπαλίες, 2 ήττες , 20 βαθμοί  , 22-10 τέρματα.


"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #842 στις: 19/07/09, 04:18 »
Macmisia μπραβο καταρχας για την αναλυτικοτατη και αντικειμενικη ανασκοπηση σου.
Αυτα στα λεω και ειμαι Ολυμπιακος.
Αλλα μια σημειωση. Στα λεγομενα ντερμπι δε νομιζω να χρειαζεται να περιλαμβανεις τα ματς με Ηρακλη και Αρη, χωρις να θελω βεβαια να μειωσω την αναμφισβητητη αξια των ομαδων αυτων...
Φιλικα,
Γιωργος


Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #843 στις: 19/07/09, 12:44 »
Εγώ ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Αυτό που βλέπεις είναι το ...χόμπυ μου! :burn . Τα παιχνίδια με Ηρακλή και Άρη τα βάζω αφ'ενός γιατί είναι και οι 2 ιστορικές ομάδες με πολύ κόσμο και αφ'ετέρου γιατί εκτός ίσως από τα τελευταία χρόνια (ο Ηρακλής και μέχρι πριν μερικά χρόνια και ο Άρης) , είχαν ανέκαθεν πολύ καλές ομάδες με δύσκολες έδρες και καλές πορείες. Τέλος έτσι υπάρχει και μιά ισορροπία στη σχέση Αθήνας-Θεσσαλονίκης. :)
« Τελευταία τροποποίηση: 19/07/09, 12:49 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #844 στις: 19/07/09, 12:57 »
Aφου θυμασαι και τον Κολα...:P

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #845 στις: 19/07/09, 13:00 »
Ο Κολα εχει παιξει και σε σενα Mr Kamelot... >:D


Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #846 στις: 19/07/09, 13:29 »
Ο Κολα εχει παιξει και σε σενα Mr Kamelot... >:D

Πες μου κατι που δεν ξερω...απλα, προσπαθω να το ξεχασω, αν και ειχε σκοραρει σε ενα derby κοντρα στην ΑΕΚ!

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #847 στις: 21/07/09, 03:02 »
(Πριν ξεκινήσω την ανασκόπηση της περιόδου 2003-2004 , πρέπει να σημειώσω μιά πολύ μεγάλη παράλειψη εκ μέρους μου για την προηγούμενη χρονιά. Είναι το επεισόδιο μεταξύ Μάκη Ψωμιάδη και Ντέμη Νικολαίδη. Ο Νικολαίδης κατήγγειλε τον πρόεδρο της ΑΕΚ ότι έστειλε μπράβους στο σπίτι του και τον απείλησε. Ο Ντέμης φυσικά τέθηκε εκτός ομάδος και ο Ψωμιάδης απομακρύνθηκε από πρόεδρος της ΑΕΚ μιάς και πλέον είχε άλλες ασχολίες με τα Ελληνικά δικαστήρια…Η τελευταία χρονιά ενός από τους μεγαλύτερους strikers που έβγαλε η Ελλάδα.)

AEK 2003-04 4η Θέση , 55 βαθμοί,  57-32 τέρματα, 16 νίκες, 7 ισοπαλίες, 7 ήττες .

Προπονητές : 1η-18η Ντούσαν Μπάγιεβιτς, 18η Τάκης Περσίας, 19η Δημήτρης Μπουρουτζίκας, 20η-30η Ίλιε Ντουμιτρέσκου.


Τη περίοδο 2003-2004 για πολλούς λόγους οι Αεκτζήδες θα θέλανε να την ξεχάσουνε...Πρώτα απ’όλα γιατί η ομάδα τερμάτισε 4η με 22 βαθμούς διαφορά από τον πρωταθλητή Παναθηναικό. Δεύτερον γιατί είναι η χρονιά που τα παρατάει ο Μπάγεβιτς αγανακτισμένος , μέσα από το γήπεδο στο 30’ του αγώνα με τον Ηρακλή (στον οποίο η ΑΕΚ κέρδισε με 4-0) ,μιάς και τον έβριζε συνεχώς η κερκίδα. Τρίτον γιατί η ομάδα είχε μιά μετριότατη πορεία στην Ευρώπη. Αλλά το πιο σημαντικό απ’όλα γιατί ο ναός της ΑΕΚ γκρεμίστηκε και η ομάδα εκείνη τη χρονιά, έπαιζε όπου έβρισκε…Πού; Στη Νέα Σμύρνη, στη Λεωφόρο(!), στα Άνω Λιόσια (όπου έκανε και τα πιο πολλά παιχνίδα), στη Καλλιθέα, ακόμα και στο Δημοτικό γήπεδο του Ταύρου(!!!). Πως να γίνει προκοπή έτσι…
Σημαντικοί παίκτες της ΑΕΚ έκαναν τη τελευταία τους παρουσία εκείνη τη χρονιά, όπως ο Βασίλης Μπορμπόκης, ο Θοδωρής Ζαγοράκης,ο Μιχάλης Κασάπης, ο Χρήστος Μαλαδένης και ο Βασίλης Τσιάρτας. Άλλοι γιατί πήραν μεταγραφή στο εξωτερικό. Άλλοι γιατί σταματήσανε το ποδόσφαιρο και ένας γιατί παραήταν να το πούμε λαικά…παραδόπιστος…
Τα μόνα καλά της χρονιάς ήταν η απόκτηση του Νίκου Λυμπερόπουλου από τον Παναθηναικό και του  Βαγγέλη Μόρα από την Προοδευτική. Ειδικά ο Λυμπερόπουλος έγινε σημαία σε αυτή την ομάδα και αγαπήθηκε πάρα πολύ, παρ’όλο που δεν το έπαιξε ποτέ Αεκτζής (αντίθετα με κάποιους τύπου Κατσουράνη…) , αλλά τα έδωσε όλα και ο κόσμος το εκτίμησε, σε αντίθεση με την διοίκηση Νικολαίδη που τον έδιωξε φέτος.
Αγωνιστικά ο Λυμπερόπουλος ήταν ότι καλύτερο είχε να αναδείξει εκείνη η ομάδα , με 13 γκολ και τον ακολούθησε σε απόδοση ο Βασίλης Λάκης με 10 και ο Κώστας Κατσουράνης με 7.
Τέλος αξίζει να σημειωθεί, ότι εκείνη τη χρονιά όσοι πειράζανε τους παίκτες της ΑΕΚ που δεν είχανε πάρει ποτέ πρωτάθλημα, δεν μπόρεσαν να ξαναμιλήσουν μιάς και η Ένωση στο τέλος του καλοκαιριού διέθετε πλέον 5 Πρωταθλητές Ευρώπης από το roster με το οποίο τελείωσε τη χρονιά, συν άλλους 2 … (τον Νικολαίδη που έπαιξε εκείνη τη χρονιά στην Ατλέτικο Μαδρίτης και τον Τραιανό Δέλλα που έπαιζε στη Ρόμα). Γιατί φυσικά εκείνο το καλοκαίρι του 2004 η Εθνική Ελλάδος πήρε το Euro2004 στη Πορτογαλλία.


Η ΟΜΑΔΑ 2003-2004                         ΣΥΜ.-ΓΚΟΛ
Διονύσης Χιώτης                                       7-0
Χρυσόστομος Μιχαηλίδης                            19-0
Θοδωρής Ζαγοράκης                                  27-0       
Βασίλης Τσάρτας                                        26-2       
Ίλια Ίβιτς                                                 13-5     
Μιχάλης Κασάπης                                       9-0     
Μίλεν Πέτκοφ                                           15-1       
Μιχάλης Καψής                                         19-0       
Βασίλης Λάκης                                          23-10     
Χρήστος Μαλαδένης                                     8-1       
Νίκος Κωστένογλου                                     8-0       
Σωτήρης Κωνσταντινίδης                             18-2     
Νίκος Γεωργέας                                         12-0       
Βασίλης Μπορμπόκης                                 20-1
Μισέλ Κρέεκ                                              18-0
Γρηγόρης Γεωργάτος                                     6-5
Κώστας Κατσουράνης                                   27-7
Δήμητρης Ναλιτζής                                      23-2
Ιβάν Ρούσεφ                                               10-1
Γιαννάκης Οκκάς                                         24-5
Κόφι Αμπονσά                                             15-1
Νίκος Λυμπερόπουλος                                   27-13
Βαγγέλης Μόρας                                          25-0
Στάθης Κάππος                                              4-0
Γκόραν Ποπόφ                                               8-0
Σωτήρης Λυμπερόπουλος                                 4-0
Γρηγόρης Τόσκας                                           1-0
Χρήστος Τσεβάς                                             1-0


ΤΑ ΝΤΕΡΜΠΥ:
AEK-ΟΣΦΠ 0-1, ΟΣΦΠ-ΑΕΚ 0-1
ΑΕΚ-ΠΑΟ 2-2, ΠΑΟ-ΑΕΚ 2-1
ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 3-1,ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 3-2
ΑΕΚ-ΗΡΑΚΛΗΣ 4-0, ΗΡΑΚΛΗΣ-ΑΕΚ 2-2
ΑΕΚ-ΑΡΗΣ 1-0, ΑΡΗΣ-ΑΕΚ 1-2

Σύνολο Ντέρμπυ:

5 Νίκες, 2 ισοπαλίες, 3 ήττες , 17 βαθμοί  , 18-12 τέρματα.

Υ.Γ Να ζητήσω συγγνώμη για το ...στραβό του πίνακα, αλλά όσο κι άν προσπάθησα δεν βρήκα τρόπο να τον ...ισιώσω.

"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #848 στις: 24/07/09, 02:55 »
H θρυλική dream team του καλοκαιριού.
Mόνο ο ντου-μπα θα μπορούσε να την καταντήσει έτσι με τόσους παικταράδες

Αποσυνδεδεμένος Apatsi

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαρέθηκα να απογοητεύω...
    • Προφίλ
    • Myspace με τη μουσικη μου!
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #849 στις: 24/07/09, 04:24 »
Ενα πραγμα εχω παρατηρησει σαν φιλαθλος ρε παιδια και θελω να το βαλω τροφη για σκεψη για τους φιλους και ομοιδεατες Αεκτζηδες και οχι μονο φυσικα...
Ο Κατσουρανης πηγε στον ΠΑΟ απο μια ξενη ομαδα και τον λεμε προδοτη,ρουφιανο κτλ...
Δηλαδη οι Παοκτζηδες λεγανε ετσι για το Ζαγορακη οταν τον πηραμε εμεις;;;
Οι Ολυμπιακοι λεγανε το ιδιο για τον Γεωργατο οταν τον πηραμε εμεις;;;
Ισα ισα στο  Αεκ-Παο 2-2 γνωστη εφημεριδα του ΟΣΦΠ ειχε εξωφυλλο το Γεωργατο με τη φανελλα της Αεκ και του εδινε συγχαρητηρια!Αργοτερα τον καλοδεχτηκαν στον Οσφπ!
Ο Γεωργιαδης πηγε στον Οσφπ και οι Παοκτζηδες κιχ!
Μαλλον οι Αεκτζηδες διαφερουν θα μου πειτε...αλλα απαντηστε σε αυτο...
Ο Ντανιελ Μπατιστα εφυγε απο την Αεκ και πηγε στον Οσφπ και ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΕ τα γκολ του εναντιον της Αεκ!Κ ομως κανεις δεν τον ειπε ποτε προδοτη κτλ!!!Και αργοτερα επεστρεψε στην Αεκ και ο κοσμος ανοιξε την αγκαλια του και ακομα τον αγαπαει!Τι στο καλο ρε παιδια...;

Υ.Γ.Ανεφερα λιγα παραδειγματα με μετακινησεις παικτων-σημαιων που δεν προκαλεσαν αντιδραση στους φιλαθλους.Υπαρχουν ΠΑΡΑ πολλα
« Τελευταία τροποποίηση: 24/07/09, 04:31 από Apatsi »
Respect to all musicians!!!