Ειδικά θέματα > Χορδές, πένες, αξεσουάρ

Floyd Rose Speedloader & Floyd Talk...

<< < (2/6) > >>

Johnie Darko:
Εναλλακτικες πολλες, αλλα απο οσο ξερω και ιδιαν πειρας αλλα και απο πολλους μεγαλους καλλιτεχνες που χρησιμοποιουν floyd rose, η συντριπτικη πλειοψηφια χρησιμοποιει "φανατικα" το original. Καπου ειχα διαβασει και καποια πραγματα γιατι ολοι προτιμουν αυτο παρολο που εχει βγει και με low profile (το pro) και το speedloader κτλ και θυμαμαι πως ολοι ελεγαν οτι ηχητικα (πιθανως λογω σχεδιασμου και κραμματος μεταλλων) οι κιθαρες ηταν καλυτερες για αυτους με το original...

Jezus:
Στο speedloader οι χορδες βγαινουν με στανταρ μηκος, και στανταρ κουρδισμα, οποτε αν θες αλλο κουρδισμα ξεχνατο...

jkstigma:
morrigoth
τι πρόβλημα έχεις με το licenced floyd rose?

--- Παράθεση ---johnie:και θυμαμαι πως ολοι ελεγαν οτι ηχητικα (πιθανως λογω σχεδιασμου και κραμματος μεταλλων) οι κιθαρες ηταν καλυτερες για αυτους με το original...
--- Τέλος παράθεσης ---

ρε συνονόματε....μη με βάζεις σε μπρίζες.....έχουμε και (ακόμα μία)επέτειο με την καλή μου κ σκεφτόμουνα τι δωρο να τις κάνω,... :) αχχχ έρωτας

Johnie Darko:
Παντως εγω original θα εβαζα αν πηγαινα για floyd rose...  ;)

morrigoth:
Το προβλημα μου με το licenced floyd ειναι οτι οταν παιζω ειναι μια χαρα, δεν ξεκουρδιζεται με ΤΙΠΟΤΑ ο,τι καφριλα και να κανω.
Οταν πιανω το τρεμολο στα χερια μου ομως...μαυρο χαλι...
Θελω dive bombs και δεν μπορω να τα κανω!!! :'(
Καταντια...
Μαλλον για Original το κοβω τελικα... 8)
Απο βδομαδα βλεπουμε!

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View