Αποστολέας Θέμα: Rickenbacker 4003  (Αναγνώστηκε 29214 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rockflea

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
  • O Jaco δεν πεθανε ποτέ.
    • Προφίλ
Rickenbacker 4003
« στις: 11/08/10, 02:17 »
Λοιπον εχω παθει πραγματικα την πλακα μου με το Rickenbacker 4003. Εχω μαθει για τα Rick οτι ειναι δυσκολο να βρεις και κατι τετοια. Εψαξα στο site και ειδα οτι για να αγορασεις ενα μεσω ιντερνετ χρεαζεσαι εναν dealer απο καποια πολιτεια των ΗΠΑ. Εγω εχω ενα μηνα περιπου το πρωτο μου μπασο και δεν με ενδιαφερει να αγορασω ενα 4003 τωρα. Οποιος γνωριζει κατι απο τον εαυτο του ή καποιο φιλο του ας με διαφωτισει διοτι εχω χασει τον μπουσουλα. :-\ (Οχι τιποτα αλλο, αν ειναι να αγορασω ενα ρικ σε πέντε ή 6 χρονια να αρχισω να μαζευω απο τωρα τα λεφτα!).
Απαθεια...

Αποσυνδεδεμένος nikdiaol

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Rickenbacker 4003
« Απάντηση #1 στις: 12/08/10, 16:11 »

φιλε μου κοιταξε να δεις οσον αφορα το 4003.Ειναι πραγματικα ενα οργανο δυσευρετο αξιοπρεπεστατο και πολυ ακριβο.Ειναι πολυ δυσκολο να βρεις κατι τετοιο.Και στην τελικη το budjet που θα χρειαστεις ειναι κοντα στα 2500.(μπορει να λεω και λιγα)
Επισης η γνωμη μου ειναι οτι ενα μπασσο γενημενο για πενα..οχι για δαχτυλο.Ο ηχος του ειναι εκπληκτικος και φοβερα πριμος.....Εως ανατριχιαστικος.
ειναι σχετικα βαρυ , αλλα και πολυ ομορφο.
Νομιζω οτι ειναι απλα μια Κ***Α που θα σου περασει.Παντως αν θελησεις οντως να παρεις ενα τετοιο οργανο,ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΤΙΣ [size=-webkit-xxx-large]ΑΠΟΜΙΜΗΣΕΙΣ.[/size]



http://www.thomann.de/gr/rickenbacker_4003_mid_ebass.htm
« Τελευταία τροποποίηση: 12/08/10, 16:17 από nikdiaol »

Αποσυνδεδεμένος rockflea

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
  • O Jaco δεν πεθανε ποτέ.
    • Προφίλ
Απ: Rickenbacker 4003
« Απάντηση #2 στις: 14/08/10, 18:19 »
Βασικα, αν και με ενδιαφερει να το αγορασω σε 3 η 4 χρονια,  επικοινωνησα με την εταιρια στην Αμερικη γιατι ακουσα οτι πρεπει να  περιμενεις πολυ καιρο σε λιστα. Μου ειπαν οτι μπορω να παραγγειλω ενα  4003 απο καποια αλλη χωρα που υπαρχουν εξουσιοδοτημενοι πωλητες.  Μου ειπαν οτι ο πιο γρηγορος τροπος να φτασει στα χερια μου ειναι να το αγορασω απο καποια πολιτεια των Βορειων ΗΠΑ.

Οσον αφορα το μπασο συμφωνω με ολα οσα ειπες  και οσο για το μπατζετ δεν εχω προβλημα. Ξεκινησα απο τωρα τις  οικονομιες! Βεβαια θα με βοηθησουν και οι γονεις μου. Χτες σκεφτομουν  αυτο ακριβως που ειπες : Μηπως ειναι ενα απλο κολλημα και σε λιγο καιρο  θα περασει? Δεν ξερω ακομα αλλα πιστευω οτι δεν θα με αλλαξει σαν  μουσικο, δηλαδη οτι ο παικτης κανει το μπασο, οχι το μπασο τον παικτη.

Και  οσον αφορα την πενα πιστευω οτι ενα τετοιο οργανο οπως το 4003 αξιζει  να αλλαξεις την τεχνικη σου, ακομα και αν ζοριστεις λιγο παραπανω.  Προσωπικα βρισκω τη τεχνικη με τα δαχτυλα πιο ανετη και με αυτην βρισκω  καλυτερα το ρυθμο μου. Αλλα ολα μια συνηθεια ειναι, πες! Παντως εχω  ακουσει και παικτες με 4003 να παιζουν με δακτυλα και ομολογω οτι η  διαφορα ειναι μεγαλη, αν και δεν θα ελεγα οτι ειναι κακος ο ηχος.
Απαθεια...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Rickenbacker 4003
« Απάντηση #3 στις: 14/08/10, 21:15 »
Φιλε rockflea, μεχρι να μαζεψεις τα λεφτα, παιζει να εχεις αλλαξει κ μουσικα γουστα, οχι μονο να εχεις βρει αλλο οργανο που θα σου αρεσει...οπως κ να εχει, μακαρι να μπορεσεις να το αποκτησεις!!

Αποσυνδεδεμένος Spartan Amplifications

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rickenbacker 4003
« Απάντηση #4 στις: 14/08/10, 22:16 »
@rockflea:

Πάρ’ το από το thomann στα 2399 Euro…

http://www.thomann.de/gr/rickenbacker_4003_mid_ebass.htm

@nikdiaol:

Συγνώμη φίλτατε που θα το πω λιγάκι άκομψα αλλά αν δεν έχουμε γνώση για μια μάρκα μουσικών οργάνων η’ για ένα μουσικό όργανο στην προκειμένη καλό είναι να μην γραφούμε και διασπείρουμε τις φαντασιώσεις μας…

Rickenbacker 4003 JG Jetglow (παιγμένο με δάχτυλα)

http://www.youtube.com/watch?v=YOCspuo9lRU


Rickenbacker bass The Beatles - Day Tripper – LRRG

http://www.youtube.com/watch?v=cf8Enja5-tg&feature=related


With a little help from my friends on Rickenbacker 4003 bass

http://www.youtube.com/watch?v=GNKVAa1lBNQ&feature=related
   

Can't slap a Ric (όπου ο τυπάς το ξ……ζει στο Slap/Pull)

http://www.youtube.com/watch?v=wLZ-qqpJ_ik&feature=related


Rickenbacker Chili Peppers Slap Bass Thing...Carl Seager

http://www.youtube.com/watch?v=YW4AKwkpYxs&feature=related


Τώρα αν σε εσένα (και σε εμένα…) ο Lemmy των Motorhead είναι η πιο χαρακτηριστική εικόνα Μπασίστα με Rickenbacker bass (παιγμένο με πένα…) δεν είναι όμως και το μοναδικό ηχόχρωμα που μπορείς να πετύχεις σε αυτό το μπάσο, ούτε φυσικά –όπως άκουσες αλώστε…- ο μόνος τρόπος παιξίματος…
 
Πάντα φιλικά και με μόνο γνώμονα την ανιδιοτελή γνώση, Spartan.

Αποσυνδεδεμένος rockflea

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
  • O Jaco δεν πεθανε ποτέ.
    • Προφίλ
Απ: Rickenbacker 4003
« Απάντηση #5 στις: 15/08/10, 22:09 »
Φιλε Kamelot, αν εννοεις τις προτιμησεις μου στο ειδος της μουσικης, δεν νομιζω να αλλαξει διοτι ακουω συνηθως ροκ, αντε και καμια φορα κανενα ελαφρυ μεταλ. Τωρα, ανε εννοεις τισ προτιμησεις μου σε ειδος μπασων, τοτε πιστευω οτι οτιδηποτε κι αν συμβει, το 4003 θα ειναι μια απο τις μεγαλυτερες επιθυμιες μου, οπως και να' χει!

Φιλε Spartan, θα προτιμουσα να το παρω απον ΗΠΑ, γιατι μου ειπαν οτι θα φτασει στα χερια μου πιο γρηγορα. Προσωπικα, θελω να κραταω και μια πισινη, γιατι ειχαν γινει πολλα με απομιμησεις και θελω να ειμαι σιγουρος. Βασικα, παντου βλεπω οτι τα Rick μπασα παιζοντα μονο με πενα. Αλλα εχω ακουσει και με χερια και απλα αλλαζει το "υφος" του ηχου που βγαινει και μου αρεσει.

Σας ευχαριστω ολους!
Απαθεια...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rickenbacker 4003
« Απάντηση #6 στις: 15/08/10, 23:37 »
το μαγαζι απο οπου σου λεει ο spartan να το παρεις θα στο φερει μεσα σε 4 μερες.Αν το παρεις απο αμερικη μεσω Internet θα πρεπει να περασει τελωνειο(αν κανω λαθος πειτε το μου)και αυτο σημαινει πως δεν παιζει να σου ερθει και τοσο γρηγορα οσο πιστευεις.
Οσον αφορα τις απομιμησεις δεν παιζει ο thomann να εχει καμια...αλλα εχει s.number πισω οποτε μη κολλας(τωρα θα μου πεις οτι και αυτο το κοπιαρουν,αλλα εγω απο τον θωμα θα ημουν ηρεμος.)
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος rockflea

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
  • O Jaco δεν πεθανε ποτέ.
    • Προφίλ
Απ: Rickenbacker 4003
« Απάντηση #7 στις: 16/08/10, 15:20 »
το μαγαζι απο οπου σου λεει ο spartan να το παρεις θα στο φερει μεσα σε 4 μερες.Αν το παρεις απο αμερικη μεσω Internet θα πρεπει να περασει τελωνειο(αν κανω λαθος πειτε το μου)και αυτο σημαινει πως δεν παιζει να σου ερθει και τοσο γρηγορα οσο πιστευεις.
Οσον αφορα τις απομιμησεις δεν παιζει ο thomann να εχει καμια...αλλα εχει s.number πισω οποτε μη κολλας(τωρα θα μου πεις οτι και αυτο το κοπιαρουν,αλλα εγω απο τον θωμα θα ημουν ηρεμος.)

Γνωριζω την ιστοσελιδα του thomann απλα με ανησυχει οτι δεν ειναι distributor της Rickenbacker. Και οπως ειπες ακομα και το s number αντιγραφουν. Τωρα θα μου πεις, εχει και εγγυηση. Το θεμα ειναι πως θα καταλαβω εγω αν ειναι αυθεντικο ή οχι. Γι' αυτο και θα προτιμουσα να το αγορασω απο ΗΠΑ, αν και συμφερει πολυ περισσοτερο αν ειναι να στο φερει σε 6 μερες και με εξοδα αποστολης μονο 20 ευρω.

Επειδη ειμαι λιγο ασχετος, στο τελωνειο πληρωνεις παραπανω?
Απαθεια...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rickenbacker 4003
« Απάντηση #8 στις: 16/08/10, 15:34 »
ναι πληρωνεις φορο.δεν εχω παρει τιποτα απο αμερικη γι αυτο δεν θελω να σου δωσω λαθος πληροφοριες.σιγουρα καποιο απο τα παιδια θα σε ενημερωσει πανω σε αυτο το θεμα.
Το θεμα ειναι σε τη υπαλληλο θα πεσεις απ οσο ξερω!!!
παντως δεν νομιζω πως θα στο φερουν σε 6 μερες :P
Στο ξαναλεω.ο θωμας ειναι εγγυηση.ειναι τεραστιο καταστημα και δεν νομιζω να παιζει με την φημη του.Μεινε ησυχος!

Στο λεω γιατι και εγω μεσα στους επομενους μηνες θα κανω μια μεγαλη αγορα απο τον θωμα!!!
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος rockflea

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
  • O Jaco δεν πεθανε ποτέ.
    • Προφίλ
Απ: Rickenbacker 4003
« Απάντηση #9 στις: 16/08/10, 17:24 »
ναι πληρωνεις φορο.δεν εχω παρει τιποτα απο αμερικη γι αυτο δεν θελω να σου δωσω λαθος πληροφοριες.σιγουρα καποιο απο τα παιδια θα σε ενημερωσει πανω σε αυτο το θεμα.
Το θεμα ειναι σε τη υπαλληλο θα πεσεις απ οσο ξερω!!!
παντως δεν νομιζω πως θα στο φερουν σε 6 μερες :P
Στο ξαναλεω.ο θωμας ειναι εγγυηση.ειναι τεραστιο καταστημα και δεν νομιζω να παιζει με την φημη του.Μεινε ησυχος!

Στο λεω γιατι και εγω μεσα στους επομενους μηνες θα κανω μια μεγαλη αγορα απο τον θωμα!!!

Τελος παντων θα ακεφτω τι θα κανω. Θα ρωτησω και τι παραπανω ειναι να πληρωσω και θα σας ενηερωσω ξανα!

btw, οταν ειπα οτι θα μου στειλουν σε 6 μερες για το thomann μιλουσα.
Απαθεια...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rickenbacker 4003
« Απάντηση #10 στις: 16/08/10, 18:44 »
ααα δεν το ειχα καταλαβει...παντως ο Θωμας για αφορα πανω απο 300 ευρω δεν εχει εξοδα.καλα 2500 κανει το RB στα 20 ευρω θα μου πεις κολλας? :P
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος rockflea

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
  • O Jaco δεν πεθανε ποτέ.
    • Προφίλ
Απ: Rickenbacker 4003
« Απάντηση #11 στις: 16/08/10, 19:35 »
αυτο να μου πεις. αν ξερει κανεις για τελωνεια και δασμολογια ας μας διαφωτισει.......
Απαθεια...

Αποσυνδεδεμένος andy I

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
    • Προφίλ
Απ: Rickenbacker 4003
« Απάντηση #12 στις: 31/08/10, 16:42 »
ερωτας αυτο το μπασσο!!!
Ημουν ibanezakias ...αλλα μου περασε...
εγινα epiphonakias..
ΓΙΑΤΡΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ???

Αποσυνδεδεμένος rockflea

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
  • O Jaco δεν πεθανε ποτέ.
    • Προφίλ
Απ: Rickenbacker 4003
« Απάντηση #13 στις: 01/09/10, 22:25 »
ερωτας αυτο το μπασσο!!!

ερωτας δεν θα πει τιποτα! βεβαια αποφασισα οτι δεν κανει για μενα. οχι ακομα τουλαχιστον! ;)

αργοτερα κατι θα κανουμε!
Απαθεια...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rickenbacker 4003
« Απάντηση #14 στις: 01/09/10, 22:34 »
γιατι δεν κανει για σενα?
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος andy I

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
    • Προφίλ
Απ: Rickenbacker 4003
« Απάντηση #15 στις: 01/09/10, 22:39 »
Γιατι δεν ειναι σε θεση να δωσει τοσα λεφτα προφανως
Ημουν ibanezakias ...αλλα μου περασε...
εγινα epiphonakias..
ΓΙΑΤΡΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ???

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rickenbacker 4003
« Απάντηση #16 στις: 01/09/10, 22:59 »
αυτο δεν σημαινει οτι δεν κανει για αυτον...σημαινει οτι δεν εχει λεφτα τωρα
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος theoph64

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Rickenbacker 4003
« Απάντηση #17 στις: 03/09/10, 16:38 »
Επιβαρύνσεις για αγορά απο Αμερική:
 
Στο ποσό του τιμολογίου (αξία είδους + μεταφορικά) μπαίνει δασμός 3.5% + ΦΠΑ 23% + έξοδα εκτελωνισμού...

Αποσυνδεδεμένος rockflea

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
  • O Jaco δεν πεθανε ποτέ.
    • Προφίλ
Απ: Rickenbacker 4003
« Απάντηση #18 στις: 05/09/10, 11:33 »
βασικα ΞµΞΉΞΌΞ±ΞΉ ΞΊΞ±ΞΉΞ½ΞΏΟ…ΟΞΉΞΏΟ‚ παικτης ΞΊΞ±ΞΉ το μπασο ΞΌΞΏΟ… το εχω εδω ΞΊΞΉ ΞµΞ½Ξ± ΞΌΞ·Ξ½Ξ± ΞΌΞΏΞ½ΞΏ,Ξ³ΞΉ αυτο ΞΊΞ±ΞΉ ειπα οτι δεν ΞΊΞ±Ξ½ΞµΞΉ Ξ³ΞΉΞ± ΞΌΞµΞ½Ξ±. Τα Ο‡Οηματα ΞΈΞ± τα ΞµΞ²Οισκα, Ξ±Ξ½ ηθελα Ξ½Ξ± το Ξ±Ξ³ΞΏΟασω.

Ξ— αληθεια ΞµΞΉΞ½Ξ±ΞΉ πως φοβαμαι λιγο γιατι ΞµΞ½Ξ± τετοιο ΞΏΟΞ³Ξ±Ξ½ΞΏ θελει ιδιαιτεΟΞ· Ο€Οοσοχή ΞΊΞ±ΞΉ Ο†Οοντιδα ΞΊΞ±ΞΉ ομολογω οτι ΞµΞΉΞΌΞ±ΞΉ κομματι ατσουμπαλος.:$ 
Απαθεια...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rickenbacker 4003
« Απάντηση #19 στις: 05/09/10, 14:43 »
rockflea καλα τα λες αλλα ποιος σε ακουει ρε συ.
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Nikoubis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
  • Annoying the neighbors since 2002.
    • Προφίλ
Απ: Rickenbacker 4003
« Απάντηση #20 στις: 05/09/10, 17:25 »
Bug στο software του forum οταν στελνουμε απο κινητο, υποθετω...
Questionable Content, LFG, Darths & Droids και Erfworld. Η εικονα ειναι απο το τελευταιο.

Αποσυνδεδεμένος rockflea

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
  • O Jaco δεν πεθανε ποτέ.
    • Προφίλ
Απ: Rickenbacker 4003
« Απάντηση #21 στις: 05/09/10, 20:33 »
χαχα τωρα το ειδα. οντως ειχα μπει απο κινητο! αντε να θυμηθω τι εφραψα τωρα πφφφφ... :-\
Απαθεια...

Αποσυνδεδεμένος nikdiaol

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Rickenbacker 4003
« Απάντηση #22 στις: 13/09/10, 15:53 »
sxetika me ton  Spartan Amplifications[size=0.85em][/size][/size]
    [size=0.85em][/size]
    • [size=0.85em]koita na deis file mou o anthropos rotise thn gnomi mas oson afora to rickenbaker.H diki mou gnomi einai ayth pou egrapsa,to an esy tin krineis lathos dikaioma sou. [/size]
    [size=0.85em][/size]
    • [size=0.85em]1on: den exeis to dikaioma na sigrineis tis gnoseis sou me allon.2on:gia na milisa sto forum kai na eipa ayta pou eipa shmainei oti kati tha ksero[/size]
    [size=0.85em][/size]
    • [size=0.85em]
      kai epishs me binteakia sto youtube den nomizo na bgaleis akrh..@!!!!!!!!![/font]
      [/font]
      filika panta[/font][/color]
    [/list]

    Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

    • Δεν με λένε Bill!
    • Administrator
    • Εδώ είναι το σπίτι μου
    • *****
    • Μηνύματα: 10361
    • Φύλο: Άντρας
    • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
      • Skype - fronimitis
      • Facebook profile
      • Προφίλ
      • Κιθάρα
    ��: Rickenbacker 4003
    « Απάντηση #23 στις: 13/09/10, 18:17 »
    χαχα τωρα το ειδα. οντως ειχα μπει απο κινητο! αντε να θυμηθω τι εφραψα τωρα πφφφφ... :-\

    Έγραψες:
    Παράθεση
    βασικα ειμαι καινουριος παικτης και το μπασο μου το εχω εδω κι ενα μηνα   μονο,γι αυτο και ειπα οτι δεν κανει για μενα. Τα χρηματα θα τα εβρισκα,   αν ηθελα να το αγορασω.

    Η αληθεια ειναι πως φοβαμαι λιγο γιατι   ενα τετοιο οργανο θελει ιδιαιτερη προσοχή και φροντιδα και ομολογω οτι   ειμαι κομματι ατσουμπαλος.:$ 

    Μπορεί να σου άρεσε πολύ το όργανο, αλλά είναι υπερβολικό ενώ είσαι εντελώς αρχάριος να λες οτι θα το αγοράσεις κι ας κοστίζει 2500+€, και οτι προτίθεσαι να αλλάξεις και την τεχνική σου κιόλας για αυτό.
    Βάλε τα δάκτυλά σου να παίξουν σωστά και λίγο αργότερα θα καταλάβεις τι είναι αυτό που ζητάς από ένα μπάσο, στο παίξιμό του και στον ήχο του.

    @nikdiaol
    Γράψε με ελληνικά, και χωρίς μορφοποίηση γραμμάτων (εκτός αν είναι απολύτως απαραίτητη για έμφαση σε μεμονωμένα σημεία)

    Αποσυνδεδεμένος rockflea

    • Επισκέπτης
    • **
    • Μηνύματα: 55
    • Φύλο: Άντρας
    • O Jaco δεν πεθανε ποτέ.
      • Προφίλ
    Απ: ��: Rickenbacker 4003
    « Απάντηση #24 στις: 13/09/10, 22:23 »
     


    Μα γι'αυτον ακριβως το λογο ειπα οτι δεν προκειται να το αγορασω τώρα! :-\ :-\
    « Τελευταία τροποποίηση: 15/09/10, 13:36 από rockflea »
    Απαθεια...

     

    Σχετικά θέματα

      Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
    rickenbacker μπάσο

    Ξεκίνησε από sleo Μπάσο

    10 Απαντήσεις
    9190 Εμφανίσεις
    Τελευταίο μήνυμα 20/10/08, 16:37
    από Jezus
    Rickenbacker

    Ξεκίνησε από Vaggelis... Μπάσο

    17 Απαντήσεις
    6087 Εμφανίσεις
    Τελευταίο μήνυμα 09/07/09, 23:15
    από Jezus
    Rickenbacker αισχος

    Ξεκίνησε από saved Μπάσο

    10 Απαντήσεις
    11947 Εμφανίσεις
    Τελευταίο μήνυμα 12/03/19, 00:43
    από Archangel