Περι μουσικής > Δισκοπαρουσιάσεις και κριτικές

Φόρμα και κανόνες για τα reviews δίσκων - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ!

<< < (2/2)

Eagle Of Kamelot:
Στοχος ειναι να κανουμε παρουσιασεις-κριτικες, οχι αναλυση. Σκεψου το σα να λες τη γνωμη σου για ενα ποδοσφαιρικο παιχνιδι. Δεν καθεσαι να πεις τι εγινε απο τη σεντρα μεχρι το 90', λες πανω-κατω τι εγινε, τι γευση σου αφησε κλπ. Ετσι περιπου ειναι οι κριτικες, δες και το Hammer (οχι ως προς το περιεχομενο, αλλα πως γινεται εκει μια κριτικη).

blackmorefan:
Ναι ναι καταλαβα τι λες γι αυτο και θα τις ψιλοδιορθωσω...

Παμε να την φτιαξουμε ρε την κατηγορια!!! ;)

ΥΓ δεν διαβαζω Ηammer ειναι πανακριβο!!! ;D

draned:
Να υποθεσω επισης οτι ειναι καλοδεχουμενα τα reviews για καθε ειδους συγκροτημα και οποιας χρονιας;
Το λεω μηπως εχω ορεξη για γραψιμο καποια στιγμη.

Eagle Of Kamelot:

--- Παράθεση από: draned στις 27/02/11, 22:06 ---Να υποθεσω επισης οτι ειναι καλοδεχουμενα τα reviews για καθε ειδους συγκροτημα και οποιας χρονιας;
Το λεω μηπως εχω ορεξη για γραψιμο καποια στιγμη.

--- Τέλος παράθεσης ---

Σαφως, αρκει να εχεις τσεκαρει στην αναζητηση οτι δν εχει ξαναγινει κριτικη γι' αυτο το δισκο.

YmiRLinG:

--- Παράθεση από: Panos_Stargazer στις 27/02/11, 21:10 ---Εχω μια βασικη απορια...αν η κριτικη γινει ξεχωριστα για καθε τραγουδι οπως εχω κανει εγω στο "Karma" των Κamelot αλλα και αλλοι σε αλλους δισκους, τοτε υπαρχει καποιο θεμα? Δηλαδη θα διαγραφτει η κριτικη? Ρωταω γιατι εχω ηδη μερικες ετοιμες αλλα ειναι song by song οποτε αμα δεν θελετε να ειναι σ' αυτη τη μορφη πες το μου να τις διορθωσω  ;)

--- Τέλος παράθεσης ---
Το song by song μπορείς να το βάλεις αντί για συνολικό κείμενο κριτικής. Το θέμα δεν είναι ακριβως η μορφή του κειμένου όσο μέσα απο το κείμενο να γίνεται μια σαφής παρουσίαση του δισκού και μια κριτική. Να φαίνεται πάνω κάτω για τι μουσική μιλάμε (όχι να πουμε, ναι φοβερός δισκός τσεκάρετε κτλ και αν κάποιος δεν ξέρει την μπάντα να ψάχνεται τι μουσική είναι ο δίσκος που παρουσιάστηκε) και να παρουσιάζετια μια οπτική και μια γνώμη. Αν θες να το κάνεις song by song δεν υπάρχει πρόβλημα προφανώς.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View