Μουσικά όργανα και εξοπλισμός > Μπάσο

Για το μπασο γενικα

<< < (11/11)

saved:
Σπετσιαλ.Μου αρεσει που ΔΕΝ ειναι μαυρο

Uriah:
Θενξ παιδες. Γενικα κι εμενα το ασπρο-μαυρο (tuxedo το λενε οι αμερικανοι) δεν μου αρεσει, ασε που το μαυρο χρωμα θελει πολλη περιποιηση.

Uriah:
Εβαλα μια αγγελία προχθές για αναζήτηση μουσικών σε ένα γκρουπ με Ελληνες στο φβ. Υπήρξε ανταπόκριση και βρεθήκαμε το Σαββατο για εναν καφε και γνωριμία. Ο κιθαρίστας ο οποιος ηρθε  ειναι του εντεχνου, ρεμπετικου και ελαφρου ροκ οποτε θα το ξεκινήσουμε σε τετοια φαση και βλέπουμε.  Ο ντράμερ ειναι ποιο καφρος αλλα γουστσρει τη φαση. Ειμαστε και οι 3 σε κοντινες ηλικιες (37,37,39)  και δειχνει να ταιριαζουν τα χνωτα μας. Πρεπει να μάθω  του Περιδη το "ζηλεύει η νύχτα" και μωρα στη φωτιά  το "υποσχέσεις". Δεν ακουγονται απαιτητικά κομματια, θελω ομως να βρώ καποια ταμπλατουρα ή εστω τα ακόρντα και απο εκει να το ψαξω με το αυτι για παραπερα. Υπαρχουν καπου ισως; Πρωτη προβα δεν κανονισαμε ακομα αλλα σε 2 βδομαδες το αργοτερο θελουμε να κανουμε την πρωτη μας μουσικη συνάντηση.

saved:
Εχω εναν φιλο,δουλευει στα καραβια,οποιος εχει κατσει να κανει λιγο παρεα μαζι του,καυεληξε θρασας.Θες να το πεις "πειθω" θες να το πεις "πλυση εγκεφαλου" οπω
ς θες πες το.
Θες να τον στειλω απο εκει να γνωριστει με τον κιθαριστα,να φτοιαξετε θρασομπαντα;

Uriah:
Μπα, δεν με ενοχλει. Η μουσικη δεν εχει στεγανα.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View