Αποστολέας Θέμα: Άσχετα από: Στίχοι - Ποιήματα  (Αναγνώστηκε 6893 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος martinos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Βρεθηκα σημερα για πρωτη φορα στο chat.
Απιστευτο, τραγικο, αισχος!!!!
Επιπεδο οχι μονο πατος, αλλα και πιιο κατω.
Μεχρι και ο Καβαφης βριστηκε χυδαια, απο ατομα που γραφουν στη σελιδα.
"τσαχπινης ο μακαριτης,αχαχαχαχαχα"
Κύριοι υπεύθυνοι της σελίδας παρτε θέση σε τέτοια σχόλια "μελών" σας, και οχι μονο.
Ποιος φταιει γι αυτο το καταντημα!
Νάταν ο πόνος άνθρωπος να ΄ρχόμασταν στα χέρια (Ε.Παπαγιανοπούλου)

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Απ: Στίχοι - Ποιήματα
« Απάντηση #1 στις: 08/07/11, 16:13 »
Αίσχος! Αηδία! Ντροπή και Δυσωδία!
Να κάτσουνε οι ποιητές και πάλι στα θρανία!
 
Ποιος άραγε να φταίει, γι αυτό το μαύρο χάλι ?!?!
Μη νά ΄ναι που απουσιάζουνε οι δάσκαλοι οι μεγάλοι ?
 
Ρωτώ σας!! Που να πήγαν ??? Κρυφτήκανε ή φύγαν ??
 
Κατάσταση αθλία! μην φταίνε τα βιβλία!?
Είναι κακογραμμένα και είναι παρατημένα ??
 
Αδιάβαστοι ποιητάδες! μίζεροι φουκαράδες, ποτέ σας δεν θα γίνετε της ποίησης Αφεντάδες!
Ποτέ σου δεν ΤαΒάφεις, μα ούτε λίγο Αλύτης, με την καμμία Μεφέρεις κι όλο θα υποφέρεις.
 
Μονάχοι με στην τάξη, στην τελευταία πράξη,
μονολογούν οι στιχουργοί, τίποτα δεν θα αλλάξει,
κι ευθύς ως θαύμα αλλόκοτο, ξάφνου εφάνει Εκείνος..
μέσα σε ΦΩΣ ΟΛΟΛΕΥΚΟ ο Άγιος Μαρτίνος.
 
 
 
 
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Απ: Στίχοι - Ποιήματα
« Απάντηση #2 στις: 08/07/11, 17:29 »
martinos,
Το τσατ δεν έχει άμεση σχέση με το φόρουμ, τον πίνακα "Δικοί μας στίχοι και ποιήματα", και την παρούσα συζήτηση. Επίσης, το ότι δεν σου άρεσε όπως εκφράστηκε ένα μέλος, δεν μπορεί να είναι κριτήριο για την αξιολόγηση του kithara.gr και όλων των δεκάδων χιλιάδων μελών του.

XoLiDoXoS,
Τέτοια ειρωνία προς τους συνφορουμίτες δεν είναι αποδεκτή, και σε στέλνω σε διακοπές εκτός φόρουμ μήπως αναλογιστείς καλύτερα τα θέματα καλής συμπεριφοράς.

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Απ: Απ: Στίχοι - Ποιήματα
« Απάντηση #3 στις: 08/07/11, 18:31 »
Αίσχος! Αηδία! Ντροπή και Δυσωδία!
Να κάτσουνε οι ποιητές και πάλι στα θρανία!
 
Ποιος άραγε να φταίει, γι αυτό το μαύρο χάλι ?!?!
Μη νά ΄ναι που απουσιάζουνε οι δάσκαλοι οι μεγάλοι ?
 
Ρωτώ σας!! Που να πήγαν ??? Κρυφτήκανε ή φύγαν ??
 
Κατάσταση αθλία! μην φταίνε τα βιβλία!?
Είναι κακογραμμένα και είναι παρατημένα ??
 
Αδιάβαστοι ποιητάδες! μίζεροι φουκαράδες, ποτέ σας δεν θα γίνετε της ποίησης Αφεντάδες!
Ποτέ σου δεν ΤαΒάφεις, μα ούτε λίγο Αλύτης, με την καμμία Μεφέρεις κι όλο θα υποφέρεις.
 
Μονάχοι με στην τάξη, στην τελευταία πράξη,
μονολογούν οι στιχουργοί, τίποτα δεν θα αλλάξει,
κι ευθύς ως θαύμα αλλόκοτο, ξάφνου εφάνει Εκείνος..
μέσα σε ΦΩΣ ΟΛΟΛΕΥΚΟ ο Άγιος Μαρτίνος.

Το ποιηματάκι χρήζει εικονογράφησης Μποσταντζόγλου!
Βασίλη, δεν το εξέλαβα ως προσβλητικό, χιουμοριστικό και δηκτικό ναι, αλλά σε κάθε περίπτωση καλογραμμένο! Μην ξεχνάμε ότι όλα είναι τέχνη και τελικά πολιτισμός.

Θα μου άρεσε ας πούμε να δω και μια έμμετρη απάντηση του Μαρτίνου (αν και δεν τον ξέρω προσωπικά)
Στην Κρήτη παλιά στηνόντουσαν ολόκληροι μαντιναδο-καβγάδες έτσι  ;D

Bring XoLi Back! (Υπάρχει ήδη σε πανώ στην πλατεία Συντάγματος)

Αποσυνδεδεμένος martinos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απ: Στίχοι - Ποιήματα
« Απάντηση #4 στις: 08/07/11, 18:41 »
Αγαπητέ Βραζίλη,
 
δεν μπορώ σε καμία περίπτωση να φανταστώ, οτι το σχολιο του μέλους που διάβασες, εκφραζει τις χιλιάδες των μελων του φορουμ. Σε μια τετοια περιπτωση το φορουμ δεν θα ειχε λογο υπαρξης, ομως αν διαβάσει κανεις τα καταπληκτικα πραγματα που γραφονται κατα καιρους, θα συμπερανει χωρις κοπο οτι ΑΥΤΟ το φορουμ εχει καθε λογο υπαρξης και υποστηρηξης. Ομως αναποφευκτα παντα θα υπαρχουν φανατικοι της ιδεας "ξερει ποιος ειμαι γω ρε?", και δυστυχως δεν μπορει κανεις να ξερει απ την αρχη ποια "μελη" κουβαλανε αυτην την ιδεα. Σ ευχαριστω
Νάταν ο πόνος άνθρωπος να ΄ρχόμασταν στα χέρια (Ε.Παπαγιανοπούλου)

Αποσυνδεδεμένος Ιππέας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Άντρας
  • ...με τ'αλογάκι μου συχνά,τριγυρίζω στα βουνά..
    • Προφίλ
Απ: Απ: Στίχοι - Ποιήματα
« Απάντηση #5 στις: 10/07/11, 21:50 »
  Επί του θέματος έχει χυθεί πολύ μελάνι παλαιότερα , γι' αυτό και δε  θα πάρω θέση εκ νέου.
  Δεν κάνω το συνήγορο κανενός , αλλά δε διέκρινα ειρωνία ή απρεπή συμπεριφορά στη δηκτική , σκωπτική , έμμετρη απάντηση του Χόλη . Οπότε , δε βρίσκω κανένα ιδιαίτερο λόγο για διακοπές
και αργίες μελών .

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Απ: Στίχοι - Ποιήματα
« Απάντηση #6 στις: 11/07/11, 08:20 »
Όταν ενοχλείς κάποιον και στο δηλώνει ότι ενοχλείται και εκφράζει την δυσαρέσκειά του, το λιγότερο που μπορείς να κάνεις είναι να σιωπήσεις (ας μη ζητήσεις σγγνώμη, δεν πειράζει). Όταν όμως συνεχίζεις να κοροϊδεύεις και να ειρωνεύεσαι, και επιπλέον πιο συγκεκριμένα αυτόν που ενοχλήθηκε, τότε έχεις ξεπεράσει τα όρια. Για όσους δεν κατάλαβαν, η ενόχληση στο τσατ ήταν από τον XoLiDoXoS, ο οποίος επέλεξε να την συνεχίσει και στο φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Απ: Στίχοι - Ποιήματα
« Απάντηση #7 στις: 15/07/11, 16:48 »
  "" Βρεθηκα σημερα για πρωτη φορα στο chat.
Απιστευτο, τραγικο, αισχος!!!!
Επιπεδο οχι μονο πατος, αλλα και πιιο κατω.
Μεχρι και ο Καβαφης βριστηκε χυδαια, απο ατομα που γραφουν στη σελιδα.
"τσαχπινης ο μακαριτης,αχαχαχαχαχα"
Κύριοι υπεύθυνοι της σελίδας παρτε θέση σε τέτοια σχόλια "μελών" σας, και οχι μονο.
Ποιος φταιει γι αυτο το καταντημα! ""     Τελικά, υπήρξε κάποιος που πήρε θέση απέναντι στις δήλωσεις του Μαρτίνου?  Διαφωνείτε ότι πρόκειται για άτομο που έχει πρόβλημα στην ψυχική του υγεία ?  Πως μπορούμε να τον βοηθήσουμε δίχως να προσβληθεί, με άμεση συνέπεια να επέμβουν οι συντονιστές ?  Θεωρείται πως αν σιωπήσουμε ή ζητήσουμε συγνώμη, όποτε αυτός ο άνθρωπος ενοχλείται, θα λυθεί το πρόβλημα του ή θα το διαιωνίσουμε ?     
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Απ: Στίχοι - Ποιήματα
« Απάντηση #8 στις: 15/07/11, 17:17 »
Χολιδοχος, εισαι η αιτια που ξεκινησε ο Μαρτινος να παραπονιεται για την ποιοτητα ορισμενων μελων μεσα στο chat. Αντι ομως να απαντησεις ευγενικα στη δικη του απαιτηση/ερωτηση, φροντισες να συνεχισεις την ειρωνια που εμφανισες μεσα στο chat.

Οταν ζητας και τα "ρεστα", ενω εχεις ηδη υποπεσει στο λαθος, ειναι θρασος!

Γιατι δε μπορεις να σεβαστεις πως καποιος δε θελει να κοροϊδευουν εναν ποιητη που τον θεωρει σπουδαιο; 

Ισα ισα που λυσαμε το προβλημα του, το οποιο ειναι πολλες φορες και προβλημα ολοκληρου του forum. Δε γινεται 2-3 ατομα με τη συνεχομενη ειρωνια ( με το βαμβακι ) και το "δηθεν" ποιοτικο ποιητικο ταμπεραμεντο, να πεταγονται παντου και να προκαλουν μπερδεματα! Πιο ξεκαθαρο απο αυτο, δε μπορω να το θεσω!

Ειναι τοσο απλο, οσο η απαιτηση του Μαρτινου. Την οποια απαιτηση δεν την εχει μονο ο Μαρτινος, αλλα κι εγω ( οπως φανταζομαι και πολλα μελη που βρεθηκαν στην ιδια θεση ).

Εαν σε ενοχλει ο Μαρτινος, μπορουσες πριν απαντησεις να ειχες θεσει σοβαρα το θεμα. Οχι να περιμενεις μετα τη "φιμωση" να πεταξεις τη "μπηκτη", που κατ' εμε, οχι μονο δε στεκει, αλλα ειναι και θρασυτατη!


Οποτε, η απαντηση στην ερωτηση σου ειναι πως "ναι, με το να σταματησουμε την αιτια υποβιβασμου της ποιοτητας, λυσαμε το προβλημα του Μαρτινου". Κι αν χρειαστει, θα το κανουμε ξανα!


« Τελευταία τροποποίηση: 15/07/11, 17:22 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Απ: Στίχοι - Ποιήματα
« Απάντηση #9 στις: 16/07/11, 00:11 »
Ποια είναι λοιπόν τα μέλη, τα οποία βρίσκονταν εκείνη την ώρα στο Τσατ και θεωρούνε ότι ειρωνεύτηκα τον Μαρτίνο ?
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: Απ: Στίχοι - Ποιήματα
« Απάντηση #10 στις: 16/07/11, 08:38 »
XoLiDoXoS, πρόσεξε κάτι...Πας να μας βάλεις στη διαδικασία να μπούμε στην ψυχολογία ενός ανθρώπου που πρώτη φορά γνωρίσαμε εκείνη την ημέρα στο τσατ και να καταλάβουμε τί τον έθιξε;Δεν καταλαβαίνεις ότι κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικά όρια και ανοχή στις πλάκες αγνώστων;Ήμουν εκεί στο τσατ, κάναμε όλοι μαζί πλάκα αλλά όταν κατάλαβα ότι πειράχτηκε ο άνθρωπος από κάτι, προσωπικά του ζήτησα και συγνώμη που η κουβέντα μας είχε ξεφύγει λίγο. Τώρα, σε  ό,τι αφορά εσένα, το βρίσκω λίγο προκλητικό να του φτιάχνεις "στιχάκια", αναφερόμενος ακόμα και στο ότι θέλαμε να ανταλάξουμε email!!! Εγώ που σε γνωρίζω λίγο παραπάνω, θέλω να πιστεύω ότι δεν το έκανες για να τον θίξεις, αλλά καλό θα είναι-κι αυτο ισχύει για όλους μας-να ξέρουμε πού ,με ποιόν και ως ποιό βαθμό "μας παίρνει"να αστειυόμαστε. ;)

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Απ: Στίχοι - Ποιήματα
« Απάντηση #11 στις: 16/07/11, 09:14 »
XoLiDoXoS,
Το πρόβλημα είναι η δική σου συμπεριφορά, όχι μόνο σε αυτήν την περίπτωση. Βλέπω ότι συνεχίζεις τις ειρωνείες και τις προσβολές. Αν δεν καταλαβαίνεις ότι δεν μπορεί να είναι τα πάντα -και ανά πάσα στιγμή- αφορμή για πλάκα, τότε καλύτερα να κάνεις κάτι άλλο από το να ασχολείσαι με αυτό το φόρουμ... μέσα στο οποίο έχεις τιμωρηθεί για παρόμοια συμπεριφορά κατ' επανάληψη. Αλλιώς, ο επόμενος αποκλεισμός σου θα είναι για εβδομάδες, μήνες, ή για πάντα.
Συμφωνώ με freemind & gkou.

Αποσυνδεδεμένος martinos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απ: Στίχοι - Ποιήματα
« Απάντηση #12 στις: 16/07/11, 16:42 »
Δεν ηταν σε καμια περιπτωση στις προθεσεις μου, να φερω στη σελιδα την τρικυμια που εχει ξεσπασει. Ευχομαι απ την καρδια μου ολα να βγουν σε καλο, καλο για το φορουμ, καλο για τους ποιητες του, καλο και για τους αναγνωστες κι επισκεπτες του. Θαταν ισως καλυτερα αν το βουλωνα.......(Θαταν? ??? ). Μα νομιζω πως αν σιωπα  κανεις σε μια τετοια περιπτωση, μονο κακο μπορει να κανει (στη συγκεκριμενη περιπτωση στη σελιδα) για τον πολυ απλο λογο οτι η σελιδα αυτη θελει να ειναι, και κατα ενα πολυ μεγαλο μερος ειναι, ενα λικνο ποιησης, δημιουργιας και πολιτισμου. Το να βριζεται κατα τροπο χυδαιο και ανανδρο, μια ελληνικη προσωπικοτητα, "φαρος" της παγκοσμιας ποιησης Σ ΑΥΤΗ ειδικα τη σελιδα, δεν τιμα κατα κυριο λογο τη σελιδα, και κατ επεκταση ολους οσοι εμπλεκονται εμμεσα η αμεσα μ αυτη, μα πιο πολυ δεν τιμαται η νοημοσυνη εκεινου που ενω ακουει, σιωπα......Και το τσατ βρισκεται (ανηκει) σ αυτη τη σελιδα!! Και για να γινω ακομα πιο ξεκαθαρος: Γραφτηκαν: 1.Θεωρείται πως αν σιωπήσουμε ή ζητήσουμε συγνώμη, όποτε αυτός ο άνθρωπος ενοχλείται, θα λυθεί το πρόβλημα του ή θα το διαιωνίσουμε ?      Εγω δεν θα περιμενα απο κανενα να ζητησει συγνωμη, μια τετοια συγνωμη δεν με αφορα.
2. Πως μπορούμε να τον βοηθήσουμε δίχως να προσβληθεί    Δεν προσβληθηκα εγω προσωπικα, αλλα ο πολιτισμος και η κουλτουρα του καθε  Ελληνα που σεβεται το αιμα που τρεχει στις φλεβες του, οπου κι αν βρισκεται κι ασχετα με το αν ξερει η οχι τι ηταν και ποιος ηταν ο Καβαφης. Εξ αλλου: Ζητησα εγω βοηθεια απο κανεναν και δεν το ξερω? ??? ?? Καλο και τουτο.....
3.Διαφωνείτε ότι πρόκειται για άτομο που έχει πρόβλημα στην ψυχική του υγεία? Κατ αρχην, η δικη μου ψυχικη υγεια ειναι μια χαρα. Τι ομως αραγε κρυβεται σε εκεινη την ψυχη και ποσο υγειης ειναι εκεινη η ψυχη που ενω βρισκεται,  η ακομα καλυτερα (η μηπως χειροτερα?) κατοικει σ ενα σπιτι σχεδον κατ εξοχην ποιητικο, χλευαζει και ειρωνευεται τοσο αδιαντροπα και προκλητικα εναν ογκολιθο της ελληνικης μα και παγκοσμιας ποιησης και κληρονομιας? Ας κρατησει ο καθενας την απαντηση για τον εαυτο του. Ομως, προσοχη μιας και μιλαμε για σπιτι: οποιος δεν το πενευει, αυτο πεφτει και τον πλακωνει!! Και για να τελειωνω: Παρακολουθω τη σελιδα σχεδον απ τη γεννηση της, ομως δεν τολμω πια να στειλω γραπτα μου. Ειμαι ομως διατεθειμενος να συμβαλλω με ολες μου τις δυναμεις στην προωθηση, την αναβαθμιση, την αεναη αναζωογονηση του κιθαρα μπλοκγ, εστω κι αν "εδω δεν ειναι το σπιτι μου". Χαιρομαι να διαβαζω καινουργια πραγματα, μικρα διαμαντακια, κρυμμενες μεγαλες αρετες....Ενας μεγαλος φιλοσοφος του Διαφωτισμου ειπε σε καποιον αντιπαλο του: "Δεν συμφωνω μ αυτα που λες, μα θα δινα και τη ζωη μου για να μπορεις να τα λες ελευθερα." Το ιδιο λεω, φωναζω μ ολες μου τις δυναμεις κι εγω. Δωστε ολοι τα χερια και προχωρηστε μαζι. Μαζι στο καλο, μαζι και στο κακο.
Να στε ολοι καλα.
« Τελευταία τροποποίηση: 16/07/11, 18:24 από martinos »
Νάταν ο πόνος άνθρωπος να ΄ρχόμασταν στα χέρια (Ε.Παπαγιανοπούλου)

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Απ: Στίχοι - Ποιήματα
« Απάντηση #13 στις: 16/07/11, 17:19 »
Διαβάζοντας αυτά που γράφετε δημόσια, αλλά και σε π.μ. , κάποια από τα οποία ήξερα και άλλα αγνοούσα εντελώς, αντιλαμβάνομαι ότι δεν ταιριάζω στο φόρουμ, διότι έχω διαφορετική γνώμη και συμπεριφορά γενικότερα, από όσα βλέπω και έμαθα. Βεβαίως είμαι εγώ ο λάθος σε όλο αυτό, διότι τα μέτρα και τα σταθμά ανήκουν στο Φόρουμ. Τα πράγματα, είναι ξεκάθαρα. Σας χαιρετώ.
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Απ: Απ: Στίχοι - Ποιήματα
« Απάντηση #14 στις: 19/07/11, 12:03 »
Σας βάρεσε η ζέστη ε?


Τη "λέτε" στον Χόλυ για τέτοιες αηδίες....


Να μη διώχνετε τους ζωντανούς! Τα ψοφίμια να διώχνετε!!!

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: Απ: Στίχοι - Ποιήματα
« Απάντηση #15 στις: 19/07/11, 12:11 »
Από εκεί που ο kuiper είχε θέσει ένα σοβαρό θέμα για τη στήλη, καταντήσαμε να μιλάμε για άσχετα με το συγκεκριμένο θέματα (αποχώρηση χόλι π.χ. ) και να εκφέρονται διάφορες απόψεις...Μήπως θα έπρεπε να διαχωριστούν λίγο τα θέματα; ::) Συγνώμη  που δεν τον έθεσα νωρίτερα τον προβληματισμό μου..