Αποστολέας Θέμα: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008  (Αναγνώστηκε 87604 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #50 στις: 26/04/08, 00:15 »

Σε θεμα αντιγραφης, ΜΗΝ κουβαλατε σκονακια. Καλυτερα να αντιγραψετε απο συμμαθητη σας, παρα να βγαλετε σκονακι. Σε περιπτωση που "λοξοκοιταξετε", μπορει να σας κανουν καποια παρατηρηση, αμα βγαλετε σκονακι σας μηδενισαν.
Μπορειτε να συννενοηθειτε με συμμαθητες σας να ανταλλαξετε τα πολλαπλης επιλογης πολυ ευκολα, ειδικα στη Φυσικη που πιανουν 25/100, π.χ. χτυπωντας ρυθμικα στυλο ή δαχτυλα στο θρανιο. Και να σας καταλαβουν, δεν μπορουν να σας κατηγορησουν.
πως φαινεται ο ειδικος...
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #51 στις: 26/04/08, 00:16 »

Βασικά μάλλον δεν καταλάβες τί λέμε ε..?  :P ;D Απαίσιο βρήκα τον Βυζυηνό και όχι φυσικά τον Ρίτσο που λατρευω!!
βρε το οτι τους επεσε ο ριτσος λεω...
σπανια βαζουν σε πανεληνιες οτιδηποτε με ταμπου..τεσπα ριτσου βιζυηνου..μονο τον ριτο ξερω γι να πω την μαυρη αληθεια.
ρε λυσε μου μια απορια...,μαζι πρεπει να το λεγαμε την αλλη φορα, στην β λυκειου στην λογοτεχνια το ποιημα «η π**αρουνα» ποιανου ειναι;

Είσαι σίγουρη 'οτι είναι ποίημα..? Μηπως είναι το απόσπασμα του Μυριβήλη ''η μυστική π**αρούνα''..? Αν όχι πές μου ένα στίχο please για να μου ρθει...
:D αυτο ειναι..θενξ...θελω να το βρω... :-*

Αι μαρί τί ποίημα με λές τότε και με μπερδευεις..??  :P ;D Thanks που βοήθησα !  :D
Ρε είναι από το ''Η Ζωή εν Τάφω'' του Μυριβήλη! Φοβερό βιβλίο!Μιλάει για τον πρώτο παγκόσμιο πόλεμο! Αν και βασικά είναι πολύ ψυχοπλακωτικό και αυτό και το αδελφάκι του ''Η Παναγιά η Γοργόνα''.Παρόλαυτα είναι υπέροχα βιβλία από εναν καταπληκτικό συγγραφέα που ήταν από τους πρώτους που γράφει σε δημοτική εκείνη την επόχη..! Εμένα προσωπικά είναι από τα αγαπημένα μου.


Τέσπα, τέλος τα σπαμ! ;D Αλλά δε φταίω εγω η Λίνα έφερε τη συζήτηση στο πιο προσφιλές μου θέμα.. :D

Αποσυνδεδεμένος Mithrandir

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #52 στις: 26/04/08, 02:57 »
Στη Β Λυκείου ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΛΓΕΒΡΑ!

Είναι η καλύτερη συμβουλή που μπορείς να δώσεις στους θετικοτεχνολογικούς που πάνε Β λυκείου!
Πραγματικά όμως...η άλγεβρα της Β είναι πιο χρήσιμη για την 3η λυκείου απ' ό,τι τα μαθ. κατ. της Β
Απ' τα μάθ. κατ. της Β, σχεδόν το μόνο που είναι χρήσιμο είναι οι εξισώσεις που έχει στο 2ο κεφάλαιο(αν θυμάμαι καλα). Ευθείας κι έτσι...

Από Μαθ. Κατ. αυτά που χρειάζονται είναι οι εξισώσεις που λες για να βρεις τον γεωμετρικό τόπο ενός μιγαδικού και τα διανύσματα (πότε είναι παράλληλα, κάθετα κλπ), για τον ίδιο λόγο. Τα τελευταία δεν είναι απαραίτητα, αλλά σου λύνουν τα χέρια σε πολλές περιπτώσεις όπου άλλοι τρόποι είναι πιο χρονοβόροι και έχουν περισσότερες πιθανότητες λάθους στις πράξεις. Γενικά η Ανάλυση Β Λυκείου είναι απαραίτητη στο 2ο κεφάλαιο.

Από κει και πέρα στην Άλγεβρα έχεις τις προόδους που χρησιμεύουν κυρίως στα Μαθηματικά Γενικής (πιθανότητες κ όχι μόνο), λογάριθμους για τις παραγώγους και τις συναρτήσεις (όρια κυρίως) και τριγωνομετρία χωρίς την οποία στα ολοκληρώματα μπορείς να τα βρεις σκούρα (βλέπε αποτετραγωνοποιήσεις, νόμους συνημιτόνων κα)...

Σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να βοηθήσει και η Γεωμετρία Α και Β Λυκείου, και πάλι στους μιγαδικούς κατά τη γραφική απεικόνιση.

Επίσης να πω ότι τα Μαθηματικά Γενικής είναι ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ για κάποιον που πάει θετική/τεχνολογική κατεύθυνση. Το πρώτο κεφάλαιο είναι τα απολύτως βασικά από το Όριο-Συνέχεια και τις Παραγώγους της κατεύθυνσης (χωρίς τα οποία δεν πας να δώσεις καν) και η στατιστική και οι πιθανότητες είναι κοινή λογική στις ασκήσεις (του σχολικού βιβλίου είναι αρκετές) και πολύ λίγη θεωρία που μαθαίνεται αμέσως. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω αυτούς που δίνουν Βιολογία...
Συμφωνώ

Η γεωμετρία μπορεί να βοηθήσει πολύ και στη φυσική ;)

Ναι, ούτε κι εγώ τους καταλαβαίνω...καθόλου όμως...
You have to know the truth and the truth will set you free

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #53 στις: 30/04/08, 00:05 »
Παιδιά δεν ξέρω για σας αλλά εγω δεν την παλεύω άλλο... Εδω και 2 μέρες ανάθεμα αν εχω κοιμηθεί 3 ώρες!Και που προσπαθώ να κοιμηθω δεν μπορώ από την υπερένταση!!! :-\

 Άντε να τελειώνουμε γιατί δεν αντέχω άλλο..  :-\

Αποσυνδεδεμένος HeavyHead

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #54 στις: 30/04/08, 13:16 »
χμ...εγω μπορει να μην δινω πανελληνιες για να μπω καπου,αλλα θα ξαναδωσω για συμπαρασταση σε ενα φιλαρακι
Χθες εκατσα κ διαβαζαμε μαζι μαθηματικα κ περαν του οτι μου ηρθαν φριχτες αναμνησεις απο το παρελθον,με επιασε ενας πονοκεφαλος σαν να εκανα χεντ μπαγκινγκ για ωρες!!!
F**k the system!!!
anathema-amehtana

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #55 στις: 03/05/08, 12:18 »
χμ...εγω μπορει να μην δινω πανελληνιες για να μπω καπου,αλλα θα ξαναδωσω για συμπαρασταση σε ενα φιλαρακι

πως θα δωσεις καμαρι μου εσυ πανεληνιες;...εκανες αιτηση;..αφου την ημερα που μας το ανακοινωσες τελειωνε η διορια.. ???
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #56 στις: 03/05/08, 13:33 »
Παιδιά δεν ξέρω για σας αλλά εγω δεν την παλεύω άλλο... Εδω και 2 μέρες ανάθεμα αν εχω κοιμηθεί 3 ώρες!Και που προσπαθώ να κοιμηθω δεν μπορώ από την υπερένταση!!! :-\

 Άντε να τελειώνουμε γιατί δεν αντέχω άλλο..  :-\

Μια απ' τα ίδια...  :-\ :-\ :-\

Μίκα, relax, take it easy!!! Μην το κάψεις κ εντελώς!!  :P :P  :-*
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Mithrandir

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #57 στις: 05/05/08, 00:19 »
Παιδιά δεν ξέρω για σας αλλά εγω δεν την παλεύω άλλο... Εδω και 2 μέρες ανάθεμα αν εχω κοιμηθεί 3 ώρες!Και που προσπαθώ να κοιμηθω δεν μπορώ από την υπερένταση!!! :-\

 Άντε να τελειώνουμε γιατί δεν αντέχω άλλο..  :-\
Μίκα, χαλάρωσε όπως λέμε εδώ πάνω στη Θεσσαλονίκη :P
Δεν ωφελεί σε τίποτα το άγχος, μόνο κακό κάνει :)
You have to know the truth and the truth will set you free

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #58 στις: 05/05/08, 22:23 »
Ηρεμια παιδια, εξετασεις ειναι οι πανελληνιες, τιποτα παραπανω...καντε εσεις την προσπαθεια σας κι ολα θα ερθουν στρωτα...καλη επιτυχια σε ολους! 8)

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #59 στις: 07/05/08, 22:47 »
Mαθετε τώρα και τα ωραία ...

ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΣΤΙΣ 16 ΜΑΙΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Που να πάνε να γα(*&(*^&^%^$%#$ΞΗΞΗΓΞΗΥΤ%^$^%%^# ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΥΠΟΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ!!!!!!!!! ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!  :( :( :( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #60 στις: 08/05/08, 00:47 »
Mαθετε τώρα και τα ωραία ...

ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΣΤΙΣ 16 ΜΑΙΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Που να πάνε να γα(*&(*^&^%^$%#$ΞΗΞΗΓΞΗΥΤ%^$^%%^# ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΥΠΟΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ!!!!!!!!! ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!  :( :( :( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Και για μας; Εγώ ήξερα ότι η 3η Λυκείου θα σταματήσει την Τετάρτη...
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #61 στις: 08/05/08, 01:34 »
Απ οτι ξερω σε καθε σχολειο στελνουν ξεχωριστα εντολη...

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #62 στις: 08/05/08, 12:02 »
Mαθετε τώρα και τα ωραία ...

ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΣΤΙΣ 16 ΜΑΙΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Που να πάνε να γα(*&(*^&^%^$%#$ΞΗΞΗΓΞΗΥΤ%^$^%%^# ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΥΠΟΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ!!!!!!!!! ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!  :( :( :( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Και για μας; Εγώ ήξερα ότι η 3η Λυκείου θα σταματήσει την Τετάρτη...

Ναι δυστυχώς μπήκα εχθες στο σαιτ του υπουργείου και το είδα (που να μην έμπαινα τρομάρα μου!).Βασικά δε νομίζω ότι στελνετε διαφορετική εντολή σε κάθε σχολείο και ότι βγει θα ισχύσει για όλους....Αααχχ κατάρα να πάρει...!!ΑΜΑΝ! >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #63 στις: 08/05/08, 15:12 »
τυπικα γινεται αυτο.στα περισσοτερα σχολεια πεμπτη κανου καμια γιορτουλα( :P :P) και παρασκευη δινουν προγραμμα.οποτε τεταρτη εχει ουσιαστικα τελειωσει το σχολειο.παντως μεχρις στιγμης στο δικο μας απουσιες μπαινουν μονο τις ωρες της κατευθυνσης απ οτι μου λενε

Αποσυνδεδεμένος dora

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...κι οι απο μηχανης θεοι αμηχανα κοιταζουν...
    • Προφίλ
    • ο χωρος μου
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #64 στις: 08/05/08, 15:29 »
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΠΑΙΔΙΑ....!!!!!!!!!!!
 :) :) :)
κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωη σου όπως την θέλεις,
τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
όσο μπορείς:μην την εξευτελίζεις
μες την πολλήν συνάφειαν του κόσμου,
μες τες πολλές κινήσεις κι ομιλίες.

K. Kαβάφης

Αποσυνδεδεμένος Mithrandir

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #65 στις: 09/05/08, 02:48 »
Δεν παλεύονται...πραγματικά όμως.
You have to know the truth and the truth will set you free

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #66 στις: 10/05/08, 00:24 »
Σύντροφοι συνυποψήφιοι μια ερώτηση... Πώς κοιμάστε τα βράδια; Εγώ πάντως εδώ και μερικές μέρες βλέπω εφιάλτες, συνήθως που να έχουν να κάνουν με τις εξετάσεις, σε βαθμό που να φοβάμαι να κοιμηθώ... Εμ, έτσι είναι αν είσαι χαλαρός όλο το χρόνο και σου βγαίνει το άγχος τελευταίες μέρες....
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #67 στις: 10/05/08, 01:13 »
Σύντροφοι συνυποψήφιοι μια ερώτηση... Πώς κοιμάστε τα βράδια; Εγώ πάντως εδώ και μερικές μέρες βλέπω εφιάλτες, συνήθως που να έχουν να κάνουν με τις εξετάσεις, σε βαθμό που να φοβάμαι να κοιμηθώ... Εμ, έτσι είναι αν είσαι χαλαρός όλο το χρόνο και σου βγαίνει το άγχος τελευταίες μέρες....

Εγω προσωπικά είμαι το απόλυτο κενό...Κοιμάμαι αργα και σαν τούβλο από την κούραση και ξυπνάω νωρίς και είμαι σαν ζόμπι... Και εγω έχω άγχος ρε, αλλά εντάξει..Αποκλείεται να ήσουν πιο χαλαρός από εμενα φέτος, πίστεψε με... ;D

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #68 στις: 10/05/08, 14:22 »
Σύντροφοι συνυποψήφιοι μια ερώτηση... Πώς κοιμάστε τα βράδια; Εγώ πάντως εδώ και μερικές μέρες βλέπω εφιάλτες, συνήθως που να έχουν να κάνουν με τις εξετάσεις, σε βαθμό που να φοβάμαι να κοιμηθώ... Εμ, έτσι είναι αν είσαι χαλαρός όλο το χρόνο και σου βγαίνει το άγχος τελευταίες μέρες....

Εγω προσωπικά είμαι το απόλυτο κενό...Κοιμάμαι αργα και σαν τούβλο από την κούραση και ξυπνάω νωρίς και είμαι σαν ζόμπι... Και εγω έχω άγχος ρε, αλλά εντάξει..Αποκλείεται να ήσουν πιο χαλαρός από εμενα φέτος, πίστεψε με... ;D

Εγω μάλλον είμαι αναίσθητη... Αν και διαβάζω αρκετές ώρες, ούτε εφιάλτες έχω ούτε πρόβλημα με τον ύπνο ούτε τπτ. Άντε ρε που θα χάνω χρόνια από τη ζωή μου για 2 πανηλίθιες εβδομάδες που είναι οι πανελλήνιες. Άντε πια έλεος!!
Όσο για το πότε κλείνουν τα σχολεία είχα ακούσει οτι επειδή ξεκινάμε Τρίτη και μεσολαβεί σ/κ κ δευτέρα, δν μας δίνουν περισσότερες μέρες. Αλλα εμενα δν με νοιάζει γτ έτσι κι αλλιώς δν πάω κ το μοναδικό μ πρόβλημα είναι ότι πρέπει να πηγαίνω για δικαιολογητικά. Τουλάχιστον την Παρασκευή (16 Μαΐου) μας τη δίνουν ή και εκείνη τη μέρα θα παίρνουμε απουσίες?
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #69 στις: 10/05/08, 19:51 »
Σύντροφοι συνυποψήφιοι μια ερώτηση... Πώς κοιμάστε τα βράδια; Εγώ πάντως εδώ και μερικές μέρες βλέπω εφιάλτες, συνήθως που να έχουν να κάνουν με τις εξετάσεις, σε βαθμό που να φοβάμαι να κοιμηθώ... Εμ, έτσι είναι αν είσαι χαλαρός όλο το χρόνο και σου βγαίνει το άγχος τελευταίες μέρες....
ακου ενα ονειρο που ειδα να καταλαβεις οτι δεν εισαι ο μονος...
χτες ειδα στο νειρο μου οτι επιτηρουσε μια κομπλεξικη καθηγητρια που εχω, η οποια η καημενη αν και το αξιζει βγαζω ολο το αχτι μου πανω της,με λιγα λογια την κανω ρομπα :P, και υποτιθεται οτι εγραφα μαθηματικα...λυνω την πρωτη σελιδα και οι κολητες μου τελειωνουν και με παιρνουν για βολτα χωρις να εχω τελειωσει εγω...στην συνεχεια εκει που ημουν μπαρουταδικο ( ???) θυμαμαι οτι δεν εχω τελειωσει..παω να δω τιο εγινε το γραπτο μου..και μετα απο παρακαλια με αφηνει να ολοκληρωσω το γραπτο μου και να το δωσω..ελα ομως που οι τελευταιες ασκησεις δεν τις καταλαβαινα γτ δεν ειχαν την μορφη ασκησεις...ε μετα απο αυτο τρομαξα :-X.... :P
Αχ μεθαυριο εχω μαθημα μαζι της.. :P
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #70 στις: 10/05/08, 20:58 »
Σύντροφοι συνυποψήφιοι μια ερώτηση... Πώς κοιμάστε τα βράδια; Εγώ πάντως εδώ και μερικές μέρες βλέπω εφιάλτες, συνήθως που να έχουν να κάνουν με τις εξετάσεις, σε βαθμό που να φοβάμαι να κοιμηθώ... Εμ, έτσι είναι αν είσαι χαλαρός όλο το χρόνο και σου βγαίνει το άγχος τελευταίες μέρες....
ακου ενα ονειρο που ειδα να καταλαβεις οτι δεν εισαι ο μονος...
χτες ειδα στο νειρο μου οτι επιτηρουσε μια κομπλεξικη καθηγητρια που εχω, η οποια η καημενη αν και το αξιζει βγαζω ολο το αχτι μου πανω της,με λιγα λογια την κανω ρομπα :P, και υποτιθεται οτι εγραφα μαθηματικα...λυνω την πρωτη σελιδα και οι κολητες μου τελειωνουν και με παιρνουν για βολτα χωρις να εχω τελειωσει εγω...στην συνεχεια εκει που ημουν μπαρουταδικο ( ???) θυμαμαι οτι δεν εχω τελειωσει..παω να δω τιο εγινε το γραπτο μου..και μετα απο παρακαλια με αφηνει να ολοκληρωσω το γραπτο μου και να το δωσω..ελα ομως που οι τελευταιες ασκησεις δεν τις καταλαβαινα γτ δεν ειχαν την μορφη ασκησεις...ε μετα απο αυτο τρομαξα :-X.... :P
Αχ μεθαυριο εχω μαθημα μαζι της.. :P
κοιταξε,στην εκθεση δεν ξερω ποσο καλη εισαι,αλλα συνταξη?:P
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #71 στις: 10/05/08, 21:19 »

κοιταξε,στην εκθεση δεν ξερω ποσο καλη εισαι,αλλα συνταξη?:P
πφ βιαζομουν... :P :P :P
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #72 στις: 10/05/08, 21:25 »

κοιταξε,στην εκθεση δεν ξερω ποσο καλη εισαι,αλλα συνταξη?:P
πφ βιαζομουν... :P :P :P

Πολύ βιάζεσαι εσύ :P :P
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #73 στις: 12/05/08, 11:47 »


Ποτέ δεν κοιτούσα πχ. το 4ο θέμα στα μαθηματικά κατεύθυνσης, παρά μόνο όταν είχα λύσει τα άλλα 3!
Είναι κάτι που έβλεπα σε συμμαθητές μου κ που μου δημιουργούσε άγχος μόνο στη σκέψη.



Αυτό που γράφει ο αγαπητός μου Ευθύμης , δεν θα το συνιστούσα και τεχνικά και διαδικαστικά.

Αφενός το 3ο και 4ο θέμα είναι περίπου ισοδύναμα. Υπήρξαν πολλές φορές που το 4ο ήταν ευκολότερο από το 3ο. Επίσης έχει να κάνει μαι με την ύλη την οποία καλύπτουν και ως εκ τούτου άνετα μπορεί κάποιος να βολευτεί περισσότερο με αυτήν του 4ου παρά του 3ου.

Επίσης επειδή τα θέματα έχουν υποερωτήματα (α, β,γ,δ) έχει συμβεί πολλές φορές κάποιο υποερώτημα ακόμη και του 4ου θέματος να είναι εύκολο ή και ευκολότερο από κάποια που προηγούνται και να μπορεί να απαντηθεί.Έχει συμβεί πολλές φορές το δ π.χ υποερώτημα του 4ου θέματος να είναι εύκολο πατώντας σε κάτι από τα προηγούμενα.

Η σωστή αντιμετώπιση των μαθηματικών κατεύθυνσης κατά την άποψή μου είναι:

α) Η όσο το δυνατόν αρτιότερη θεωρητική κατάρτιση  , ώστε να μην υπάρχει απώλεια μονάδων στο 1ο θέμα.
β) Η όσο το δυνατόν αρτιότερη κατάρτιση στους μιγαδικούς ,εφόσον από εξαιρετικά λίγη ύλη(μόλις δύο παραγράφων) συνήθως μπαίνει ένα ολόκληρο θέμα 5 μονάδων. Συνηθίζεται να είναι το 2ο (άρα το ευκολότερο) ,όμως μπορεί ακόμη και σαν 2ο να έχει κάποιο δύσκολο υποερώτημα. Αν οι μιγαδικοί κάτσουν 3ο θέμα , μάλλον θα είναι δυσκολούτσικοι.

γ) Από τα 2,3,4 αρχικά ρίξτε τους μια ματιά ώστε να σχηματίσετε μια πρώτη άποψη περί του τι πραγματεύονται και τι σας βολεύει.

Μετά το 2ο θέμα λοιπόν εμπλακείτε και με τα άλλα 2 χωρίς αποκλεισμούς λόγω σειράς (π.χ αν δεν κάνω 3ο δεν πάω 4ο) , όπως επίσης αν συναντήσετε δυσκολία σε υπορεώτημα του 2ου , αφήστε το και πάτε παρακάτω.
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος ev!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Lord i just dont care
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008
« Απάντηση #74 στις: 18/05/08, 14:00 »
παντως τωρα που φτανουν οι μερες,δεν ξερω για εσασ τους υπολοιπους που δινεται αλλα εγω τα εχω ψιλοπαιξει και δεν διαβαζω τρελα,εφοσον εχει βγει η υλη και η πιεση των ημερων...
I have only come here seeking knowledge,things they would not teach me in college....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
250 Απαντήσεις
64123 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/04/08, 23:32
από Mίκα
54 Απαντήσεις
17305 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/03/08, 20:32
από Neikos
Πεκινο 2008

Ξεκίνησε από fifi Διασκέδαση

5 Απαντήσεις
3023 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/10/07, 16:04
από ScullShot
Pes 2008!!!

Ξεκίνησε από PlusYeaR Διασκέδαση

12 Απαντήσεις
4866 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/07, 00:12
από Raz
48 Απαντήσεις
13026 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/03/08, 14:45
από GermanRock
179 Απαντήσεις
57582 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/08, 04:28
από s.s.
7 Απαντήσεις
2999 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/04/08, 19:13
από kuiper
33 Απαντήσεις
13714 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/09, 02:17
από themos
44 Απαντήσεις
11518 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/10/10, 15:53
από blackmorefan
6 Απαντήσεις
4134 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/08/13, 19:12
από kyriakos_t