Αποστολέας Θέμα: η μικρη Αννουλα  (Αναγνώστηκε 24771 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: η μικρη Αννουλα
« Απάντηση #25 στις: 15/06/08, 19:44 »
Πείτε με ξενέρωτο,αλλά είναι τραγικά όλα αυτά,δεν μπορώ να γελάσω...μα καθόλου :'( :'( :'(
αμα εισαι φλωρος...
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ...εισαι καφρος fake! :D :D :D :D
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: η μικρη Αννουλα
« Απάντηση #26 στις: 15/06/08, 21:22 »
γιατι η ο μικρος μητσος δεν συμπαθει την μικρη αννουλα;...
γτ δεν μπορεις να την πεις συμπαθhς μετα την συγκρουση με την νταλικα ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 15/06/08, 21:46 από Amylo »
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος annezoo

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Γυναίκα
  • CH3CH(NH2)COOH
    • Προφίλ
Απ: η μικρη Αννουλα
« Απάντηση #27 στις: 15/06/08, 21:40 »
γιατι η μικρη αννουλα δε μπορει να κοιμηθει?

γιατι δεν εχει κρεβατι!!
how i wish you were here

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: η μικρη Αννουλα
« Απάντηση #28 στις: 15/06/08, 23:57 »
Πείτε με ξενέρωτο,αλλά είναι τραγικά όλα αυτά,δεν μπορώ να γελάσω...μα καθόλου :'( :'( :'(
αμα εισαι φλωρος...
;Στη συγκεκριμένη περίπτωση είμαι φλώρος και απολύτως υπερήφανος για αυτό.Ίσως αυτό που φταίει είναι ότι ανήκω σε μια άλλη γενιά που δεν είχε ανάγκη τη δυστυχία των άλλων για να γελάσει...Σόρρυ αλλά δεν βλέπω τίποτε αστείο στο ότι ο μπαμπάς της Αννούλας την πήρε από τον κώλο τα Χριστούγεννα,ή τη βίασε,ή την τρώνε τα σκουλήκια και ξέρετε γιατί;Γιατί στην ηλικία μου σκέφτομαι ότι  αυτά είναι μια φριχτή πραγματικότητα που την έχουνε βιώσει συνάνθρωποί μας και κάποιοι άλλοι την κάνουνε κρύο ανέκδοτο.Και ρωτάω τώρα τι θα έλεγες σε αυτόν που είναι 40 χρονών ,μπορεί να έχασε το παιδί του,που εντελώς συμπτωματικά μπορεί να το λέγανε και Αννούλα,κάθεται στο διπλανό τραπέζι και σε ακούει να λες αυτά τα μαλακισμένα ανέκδοτα με τις ώρες.Σκάσε γέρο,ή είσαι φλώρος;Τι από τα δύο;Να αρχίσω τώρα και εγώ τα ρατσιστικά;Η εκεί θα σας πιάσει εσάς το φλώρικο σας και θα με βρίζετε για 30 posts ως ρατσιστή;Ξέρεις κάτι,ποτέ σε καμμιά απάντησή μου δεν θα με δεις να το λέω αυτό,με όλους σας συζητάω ισότιμα,παρόλο που σας περνάω τους περισσότερους και 15 χρόνια,αλλά για τα συγκεκριμένα ανέκδοτα θα σας πω ΩΡΙΜΑΣΤΕ...Τίποτε άλλο... >:(
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: η μικρη Αννουλα
« Απάντηση #29 στις: 16/06/08, 01:30 »
σορρυ guys,θα ηθελα να κανω μια παρενθεση εδω:

το μελος MACMISIAS εχει αποδειξει κατα καιρους και σε πολυ εντονο βαθμο πως ΚΑΙ πολυ εξυπνο χιουμορ διαθετει και ο λογος του εχει ηθος και αξια.θεωρω οτι καλο ειναι για εμας τους ιδιους,στη νεα μοδα που προσταζει την ισοπεδωση ολων των αξιων που χαρακτηριζουν την ταυτοτητα μας ως ανθρωπινα οντα και που μας διαχωριζουν απο τα ζωα,να αντιταξουμε την ευαισθησια και τον αυτοσεβασμο που ολοι θα επρεπε να εχουμε-(τουλαχιστον τα ζωα ΕΧΟΥΝ αυτοσεβασμο).

δε θα σταθω στο κατα ποσο αστειο ειναι ενα μακαβριο ''χωρατο''-υποκειμενικο ισως να ειναι..

απλα με τρομαζει λιγο-οχι απλα η ελλειψη φαντασιας και εμπνευσης-η διαθεση ακομα και την αισθηση του χιουμορ να την ταυτιζουμε πλεον με κατι δυσαρεστο και τραγικο...

σε λιγα χρονια δηλαδη που θα φτασουμε ? να...φαε μια μαχαιρια να γελασουμε λιγο ρε κερατα... ???

απλα μια απορια....

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: η μικρη Αννουλα
« Απάντηση #30 στις: 16/06/08, 01:40 »
σορρυ guys,θα ηθελα να κανω μια παρενθεση εδω:

το μελος MACMISIAS εχει αποδειξει κατα καιρους και σε πολυ εντονο βαθμο πως ΚΑΙ πολυ εξυπνο χιουμορ διαθετει και ο λογος του εχει ηθος και αξια.θεωρω οτι καλο ειναι για εμας τους ιδιους,στη νεα μοδα που προσταζει την ισοπεδωση ολων των αξιων που χαρακτηριζουν την ταυτοτητα μας ως ανθρωπινα οντα και που μας διαχωριζουν απο τα ζωα,να αντιταξουμε την ευαισθησια και τον αυτοσεβασμο που ολοι θα επρεπε να εχουμε-(τουλαχιστον τα ζωα ΕΧΟΥΝ αυτοσεβασμο).

δε θα σταθω στο κατα ποσο αστειο ειναι ενα μακαβριο ''χωρατο''-υποκειμενικο ισως να ειναι..

απλα με τρομαζει λιγο-οχι απλα η ελλειψη φαντασιας και εμπνευσης-η διαθεση ακομα και την αισθηση του χιουμορ να την ταυτιζουμε πλεον με κατι δυσαρεστο και τραγικο...

σε λιγα χρονια δηλαδη που θα φτασουμε ? να...φαε μια μαχαιρια να γελασουμε λιγο ρε κερατα... ???

απλα μια απορια....
ξυπνησε ο πρετεντερης μεσα σου!!!!... ???
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: η μικρη Αννουλα
« Απάντηση #31 στις: 16/06/08, 01:42 »
Γιατί πρεπει να τα αναλύουμε όλα τόσο πολύ?? Είναι απλά μπλακ χιουμορ τίποτα περισσότερο...
Κάποιοι γελάνε και κάποιοι "ξερνάνε" ( εγώ ανήκω σε αυτούς )

Τώρα για να αναλύσουμε γιατί πολλοί άνθρωποι γελάνε με τον πόνο, την παρακμή και την ηληθιότητα των άλλων θέλει καινουριο θέμα και σίγουρα πολύ κουβέντα...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: η μικρη Αννουλα
« Απάντηση #32 στις: 16/06/08, 02:13 »
Δεν θέλω να αναλύσω τίποτα παιδιά.Τη γνώμη μου λέω.Απλά όταν κάποιος  χαρακτηρίζει κάπως την γνώμη μου,οφείλω να απαντήσω.Έστω και εάν η πρόθεσή του είναι να κάνει πλάκα.Γιατί με συγχωρείτε ,αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ,ότι όποιος δεν γουστάρει αυτό το συγκεκριμένο μπλάκ(ή βλακ κατ'εμέ) χιούμορ,είναι φλώρος και όποιος το γουστάρει είναι "μάγκας"...Το μήνυμα είναι λάθος και οφείλω να το πω...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος morpheas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 312
    • Προφίλ
Απ: η μικρη Αννουλα
« Απάντηση #33 στις: 16/06/08, 10:42 »
Στη συγκεκριμένη περίπτωση είμαι φλώρος και απολύτως υπερήφανος για αυτό.Ίσως αυτό που φταίει είναι ότι ανήκω σε μια άλλη γενιά που δεν είχε ανάγκη τη δυστυχία των άλλων για να γελάσει...Σόρρυ αλλά δεν βλέπω τίποτε αστείο στο ότι ο μπαμπάς της Αννούλας την πήρε από τον κώλο τα Χριστούγεννα,ή τη βίασε,ή την τρώνε τα σκουλήκια και ξέρετε γιατί;Γιατί στην ηλικία μου σκέφτομαι ότι  αυτά είναι μια φριχτή πραγματικότητα που την έχουνε βιώσει συνάνθρωποί μας και κάποιοι άλλοι την κάνουνε κρύο ανέκδοτο.Και ρωτάω τώρα τι θα έλεγες σε αυτόν που είναι 40 χρονών ,μπορεί να έχασε το παιδί του,που εντελώς συμπτωματικά μπορεί να το λέγανε και Αννούλα,κάθεται στο διπλανό τραπέζι και σε ακούει να λες αυτά τα μαλ***σμένα ανέκδοτα με τις ώρες.Σκάσε γέρο,ή είσαι φλώρος;Τι από τα δύο;Να αρχίσω τώρα και εγώ τα ρατσιστικά;Η εκεί θα σας πιάσει εσάς το φλώρικο σας και θα με βρίζετε για 30 posts ως ρατσιστή;Ξέρεις κάτι,ποτέ σε καμμιά απάντησή μου δεν θα με δεις να το λέω αυτό,με όλους σας συζητάω ισότιμα,παρόλο που σας περνάω τους περισσότερους και 15 χρόνια,αλλά για τα συγκεκριμένα ανέκδοτα θα σας πω ΩΡΙΜΑΣΤΕ...Τίποτε άλλο... >:(

Φίλε μου.. αν και όπως λές μου ρίχνεις αρκετά χρονάκια.. που λογικά ισχύει...
Θα ήθελα να σου πώ ένα μεγάλο μπράβο!!!!!
Είσαι απόλυτα σωστός και συμφωνώ κατα 100% μαζί σου!!!
Μπράβο και πάλυ μπράβο :) :)!!!!

(Αν και δεν σε ξέρω :P)

Αποσυνδεδεμένος 7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: η μικρη Αννουλα
« Απάντηση #34 στις: 16/06/08, 11:00 »
Δεν θέλω να αναλύσω τίποτα παιδιά.Τη γνώμη μου λέω.Απλά όταν κάποιος  χαρακτηρίζει κάπως την γνώμη μου,οφείλω να απαντήσω.Έστω και εάν η πρόθεσή του είναι να κάνει πλάκα.Γιατί με συγχωρείτε ,αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ,ότι όποιος δεν γουστάρει αυτό το συγκεκριμένο μπλάκ(ή βλακ κατ'εμέ) χιούμορ,είναι φλώρος και όποιος το γουστάρει είναι "μάγκας"...Το μήνυμα είναι λάθος και οφείλω να το πω...
Φιλε αν και εισαι μικροτερος απο εμενα ;D οφειλω να πω οτι η σκεψη σου ειναι ωριμοτατη.Απ'την αλλη δεν νομιζεις οτι ειναι χασιμο χρονου να καθεσαι να αποδεικνυεις οτι δεν εισαι ελεφαντας;

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: η μικρη Αννουλα
« Απάντηση #35 στις: 16/06/08, 11:38 »

ξυπνησε ο πρετεντερης μεσα σου!!!!... ???


οχι μωρουλι μου,τους εχω γραμμενους ολους τους (''επωνυμους'') δημοσιογραφους.

και την απαντηση μου την εγραψα οντας πολυ κουρασμενος απο δρομο..απλα εκει που πηγα το Σ/Κ γνωρισα ενα αγγελικο κοριτσακι που τα ποδαρακια της ηταν απο τη γεννηση της σαν U αναποδο,οποτε ειχα καποιο ''ζωντανο'' παραδειγμα να με ευαισθητοποιησει..

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: η μικρη Αννουλα
« Απάντηση #36 στις: 16/06/08, 12:23 »
Συμφωνώ απόλυτα με Macmisias.. Δεν τίθεται θέμα ποιος είναι φλώρος και ποιος όχι για να του αρέσουν αυτά τα εμετικά (ο θεός να τα κάνει) ανέκδοτα.. Και φαντάζομαι και τις συνθήκες υπό τις οποίες "γράφονται" αυτά τα ανέκδοτα.. Μαζεμένη σε μια πλατεία μια αγοροπαρέα με άτομα σαν τον fake7 (επί πολλών posts διαπιστωμένο ότι φίλε μου ή είσαι μικρός σε ηλικία και δικαιολογείσαι ή το μυαλό σου δεν έχει "πήξει" όσο χρειάζεται ακόμα), η ώρα να έχει πάει 1:00 το βράδυ και μετά από πολύωρες άκυρες συζητήσεις για εξατμίσεις, καφριλίκια, γκόμενες, κ.λπ.. να πετάνε κανά 2 τέτοια αισχρά ανέκδοτα και να γελάνε μόνοι τους, επειδή δίπλα στο δρόμο έτυχε να περάσει ένα παιδάκι με ένα χέρι ή κάποια αντίστοιχη αναπηρία.. Τι να πω ρε γμτ.... Φλώρος;; Μεγαλώστε λίγο ρε!!

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: η μικρη Αννουλα
« Απάντηση #37 στις: 16/06/08, 12:55 »
τσακωνεστε για βλακειες και παιρνετε στα σοβαρα ενα γελοιο θεμα...
τα ανεκδοτα της μικρης Αννουλας,ανηκουν στην κατηγορια του Black Humor
τωρα το αν υπαρχει καποια Αννουλα που να τα εχει παθει ολα αυτα,ειναι απ τη φυση του ακυρο..λες ρε παιδι μου και εσυ δεν εχεις πει ποτε κατι αλλο,για καποιον η γενικα....
αμα ειναι στη ζωη μας να μενει μονο η σοβαροτητα,τοτε αστα να πανε,να φυγω στα 21 μου μπας και βρω εκει κατι αλλο...
ειναι αναγκη τα παντα να τα παιρνουμε στα τοσο σοβαρα?η ζωη η ιδια,μας εχει αποδειξει(τουλαχιστον σε μενα),οτι τα περισσοτερα γεγονοτα,οφειλω να τα παιρνω στην πλακα..γιατι ετσι θα ειμαι και γω καλυτερα..και φτανουμε σε ενα σημειο,να λεγονται κατι ανεκδοτα,και να πεφτουν ολοι κατα πανω τους:ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΑ,ΠΛΗΓΩΝΕΤΑΙ ΚΟΣΜΟΣ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΑ....κλπ κλπ
πιστευεται πως ο κοσμος,για να πληγωθει πρεπει να ακουσει το ανεκδοτο της μικρης Αννούλας?
αυτο που προσπαθω να αποδειξω ειναι οτι,χαλαρωστε και let it flow....ιδιαιτερα στον Macmisias που ειναι και μεγαλος ανθρωπος!
αυτα,απο μενα,και σιγουρα παιδια,το thread,απο τον τιτλο ενημερωνει για τι προκειται..οποιος δεν θελει,μπορει απλα να μην συμμετασχει στο thread!
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: η μικρη Αννουλα
« Απάντηση #38 στις: 16/06/08, 13:15 »
Συμφωνώ.. Δεν έχουμε χούντα για να ορίζουμε με ποια ανέκδοτα θα γελάμε και με ποια όχι.. Δεν μπορείς να πεις σε κανέναν "μη γελάς με αυτό, γιατί δεν είναι αστείο, κ.λ.π.".. Αν θέλει να γελάσει, θα γελάσει και δεν θα ρωτήσει κανέναν.. Η ένσταση μου και ο λόγος που έγραψα το παραπάνω post ήταν επειδή ο fake7 χαρακτήρισε σαν φλώρους εκείνους που δεν γελάνε με τα συγκεκριμένα (εγώ δεν τα θεωρώ) ανέκδοτα.. Τίποτα άλλο.. Θεωρώ εντελώς ηλίθιο και άστοχο το χαρακτηρισμό.. Έτσι απλά..

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
Απ: η μικρη Αννουλα
« Απάντηση #39 στις: 16/06/08, 13:27 »
@faser κ εγώ μαζί σου.. έτσι είναι τα πράγματα..ούτε μπορούμε να λογοκρίνουμε ανέκδοτα, ούτε χαρακτηρισμούς να αποδίδουμε σε κάποιον που δεν αρέσκεται στο είδος.. βέβαια τα πάντα είναι κ θέμα σωστού timin'.. δηλαδή στον tax πχ, μετά από αυτό που είδε κ είναι τόσο πρόσφατο ότι κ να του πεις για την "αννούλα" δεν πρόκειται ούτε να μιδιάσει, κ μου φαίνεται λογικό...

κάποιες "αννούλες" εμένα μου φαίνονται πνευματώδεις, αλλά κατά γενική ομολογία είναι καφροκαταστάσεις.. πάντως αν είναι ένας φλώρος να χαρακτηρίζεται από τις "αννούλες", τι να πω.... εδώ ο "αξιότιμος"(?) πλεύρης το έθεσε απόλυτα:"φλώρος είναι αυτός που δεν πάει να υπηρετήσει στις Ειδικές Δυνάμεις" :P :P :P
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: η μικρη Αννουλα
« Απάντηση #40 στις: 16/06/08, 13:34 »
Spell,(και 7), το "μήνυμα" του "φλώρου" και του "μάγκα" είναι που με έκανε να πω κάτι παραπάνω...Όσο για τη τελευταία σου φράση ,είναι κάτι αντίστοιχο με το "εάν δεν σας αρέσει αλλάξτε κανάλι".Χαλαρός είμαι ,αλλά και η χαλαρότητα έχει ένα όριο...Πουθενά δεν είπα παραπάνω ,ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΑ ,ΠΛΗΓΩΝΕΤΑΙ ΚΟΣΜΟΣ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΑ...κλπ κλπ.Ποιός είμαι εγώ να λογοκρίνω τον οποιοδήποτε...Όμως όταν το ένα είναι μαγκιά και το άλλο σε κάνει φλώρο,εκεί αλλάζει το πράγμα.Λέμε ότι είμαστε προχωρημένοι,ότι ακούμε σπουδαία μουσική,είμαστε "επαναστάτες" ,αλλά τελικά έχουμε ανάγκη τον "τρελλό του χωριού" για να ξεσπάμε κάπου τις δικές μας ελλείψεις...Το να πιστεύω ότι τέτοια ανέκδοτα είναι κακόγουστα είναι δικαίωμά μου.Το να κρίνω έναν χαρακτηρισμό ή ένα "μήνυμα" είναι υποχρέωσή μου...Δεν ξανασχολούμαι,όποιος θέλει κάτι ας μου στείλει π.μ ,για να μην νομίζετε ότι αποφεύγω την κουβέντα,ότι είχα να πω το είπα και από εκεί και πέρα,καλή...διασκέδαση :P
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: η μικρη Αννουλα
« Απάντηση #41 στις: 16/06/08, 13:41 »
εδώ ο "αξιότιμος"(?) πλεύρης το έθεσε απόλυτα:"φλώρος είναι αυτός που δεν πάει να υπηρετήσει στις Ειδικές Δυνάμεις" :P :P :P
Το άκουσα και εγώ μέσω ράδιο αρβύλα... ΕΛΕΟΣ πραγματικά!!!

Όσο για το θέμα θέλω να πιστεύω ότι ο fake7 το είπε έτσι χωρις να το εννοούσε αλλά από την αλλη θυμήθηκα μια κατάσταση τα χριστούγεννα που μιλούσα με ένα 13χρονο κοριτσάκι σχολιάζοντας το καινούριο mp3 player της, και μου λέει σε μια φάση ότι έχει μέσα eminem και όταν της είπα ότι εμένα δεν μου αρέσει πήρα μια απάντηση που με έστηλε...  "όλα τα παιδιά στη γειτονιά μου λένε ότι όποιος δεν ακούει εμινεμ είναι φλώρος".... Τι να κάτσω να της εξηγήσω και εγώ ο καημένος που έμεινα με ανοιχτό το στόμα!!!

Πάντως έχω την εντύπωση ότι σε τέτοιες ηλικίες 12-17 που φτιάχνεις ακόμα την προσωπικότητά σου και είσαι πολύ ευάλωτος προσπαθείς να κάνεις ότι κάνουν οι πολλοί νομίζοντας ότι αυτό είναι το σωστό ή ότι έτσι δεν είσαι φλώρος  :P
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: η μικρη Αννουλα
« Απάντηση #42 στις: 16/06/08, 13:47 »
Αναρωτιέμαι αν φλωριά είναι τελικά η ελλειψη ανταπόκρισης σε κάποια ανέκδοτα, ή απλά ο διαχωρισμός των ανεκδότων σε φλώρικά και μη, ή η ανικανότητα να θεωρήσουμε οτι η αίσθηση του humor του καθενός, είναι πιο προσωπικό ζήτημα.

Θέλω να πιστεύω οτι ο χαρακτηρισμός του φλώρου ήταν πιο πολύ "πορδή κόντρα στον άνεμο" και τίποτα περισσότερο.
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: η μικρη Αννουλα
« Απάντηση #43 στις: 16/06/08, 13:51 »
"πορδή κόντρα στον άνεμο"

Τι έχεις πει τώρα ρε μεγάλε  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: η μικρη Αννουλα
« Απάντηση #44 στις: 16/06/08, 14:08 »
Spell,(και 7), το "μήνυμα" του "φλώρου" και του "μάγκα" είναι που με έκανε να πω κάτι παραπάνω...Όσο για τη τελευταία σου φράση ,είναι κάτι αντίστοιχο με το "εάν δεν σας αρέσει αλλάξτε κανάλι".Χαλαρός είμαι ,αλλά και η χαλαρότητα έχει ένα όριο...Πουθενά δεν είπα παραπάνω ,ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΑ ,ΠΛΗΓΩΝΕΤΑΙ ΚΟΣΜΟΣ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΑ...κλπ κλπ.Ποιός είμαι εγώ να λογοκρίνω τον οποιοδήποτε...Όμως όταν το ένα είναι μαγκιά και το άλλο σε κάνει φλώρο,εκεί αλλάζει το πράγμα.Λέμε ότι είμαστε προχωρημένοι,ότι ακούμε σπουδαία μουσική,είμαστε "επαναστάτες" ,αλλά τελικά έχουμε ανάγκη τον "τρελλό του χωριού" για να ξεσπάμε κάπου τις δικές μας ελλείψεις...Το να πιστεύω ότι τέτοια ανέκδοτα είναι κακόγουστα είναι δικαίωμά μου.Το να κρίνω έναν χαρακτηρισμό ή ένα "μήνυμα" είναι υποχρέωσή μου...Δεν ξανασχολούμαι,όποιος θέλει κάτι ας μου στείλει π.μ ,για να μην νομίζετε ότι αποφεύγω την κουβέντα,ότι είχα να πω το είπα και από εκεί και πέρα,καλή...διασκέδαση :P
μα ειδες...παιρνεις και στα σοβαρα αυτο που σου ειπε ο fake...γραψτο εκει που ξερεις..ετσι κι αλλιως στο εγγυομαι εγω,οτι για πλακα το ειπε... ;)
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: η μικρη Αννουλα
« Απάντηση #45 στις: 16/06/08, 14:23 »
Πραγματικά μετάνοιωσα που έκανα δύο ολόκληρα ποστ με τα "ανέκδοτα" που έτυχε να βρω σε άλλο site. Εγώ απλώς ήθελα να διευκολύνω την φίλη μου την Annezoo. Εξακολουθώ να θεωρώ κάφρικα αυτά τα ανέκδοτα και χωρίς ίχνος χιούμορ. Δεν θεωρώ καθόλου αστείο να γελάμε με την δυστυχία του άλλου (όπως είπε και ο φίλτατος MACMISIAS, έστω κ αν πρόκειται για κάτι υποθετικό, όπως τα ανέκδοτα. Δυστυχώς συμβαίνουν και στην καθημερινότητά μας περιπτώσεις παιδιών με αναπηρίες, με καρκίνο, με σπάνιες ασθένειες, παιδιά που πέφτουν θύματα σεξουαλικής κακοποίησης και όχι μονο, απο την ίδια τους την οικογένεια, αλλα και απο τον κάθε ανώμαλο που μπορει να είχαν την ατυχία να συναντήσουν. Τέτοιες περιπτώσεις είναι τραγικές. Τώρα πώς γίνεται να μετατρέπονται σε ανέκδοτα και όποιος έχει λίγη ανθρωπιά μέσα του και δεν τα βρίσκει αστεία να θεωρείται φλώρος, πραγματικά δεν το καταλαβαίνω. Τέλος πάντων, κακως το συζητάμε τώρα. Η Άννα που έβαλε το θέμα, δεν είχε κακή πρόθεση, ούτε ήθελε να συμβεί κάτι τέτοιο. Ας δώσουμε τέλος και ας μην εξελιχθεί ΚΑΙ αυτό το θέμα σε προσωπική αντιπαράθεση...
Φιλικά,
Ειρήνη
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: η μικρη Αννουλα
« Απάντηση #46 στις: 16/06/08, 14:29 »
Νομιζω οτι το παραπηγαμε σοβαρα το θεμα. Ανεκδοτα λεγονται καθε μερα ειτε για την αννουλα, ειτε για ξανθιες ειτε για ποντιους ειτε για ελληνες, ειτε για μαυρους, ειτε για ζωα, ειτε για σεξουαλικες πραξεις, ειτε για σεξουαλικες προτιμησεις κ.α.

Το ιδιο ισχυει και για ταινιες, για τραγουδια, για παρα πολλα πραγματα με τα οποια γελαμε ή κλαιμε ή οτιδηποτε.

Καποιοι μπορουν να εντοπισουν ενα χιουμορ πανω σε αυτα, καποιοι αλλοι οχι. Κανενας δνε ειναι ξενερωτος φλωρος ή καφρος. Απλα υπαρχει διαφορετικη αισθητικη. Το ζητημα σε μεγαλο βαθμο ειναι και η προθεση οταν λες κατι τετοιο. Μπορεις να πεις ενα ανεκδοτο για να πειραξεις καποιον/α, μπορεις να πεις ενα ανεκδοτο για να υποτιμησεις καποιον/α, το ιδιο ισχυει και για καταστασεις. Το να πεις ενα ανεκδοτο για ξανθιες δεν σημαινει οτι μισεις τις ξανθιες ή οτι τις θεωριες ηλιθιες, ουτε τους ποντιους βλακες ουτε τους ελληνες ζωα, ουτε τις αδερφες ξερω γω τι μπορει να λεει το ανεκδοτο.

Εαν καποιος ενοχλειται απο συγκεκριμενα ανεκδοτα φυσικα και μπορει και πρεπει να το λεει και να το στηριζει, τωρα χαρακτηρισμοι τυπου "εισαι φλωρος", περα απο την πλακα με την οποια μπορουν να υποθουν σε μια παρεα καμια υποσταση δνε εχουν.

Εαν δνε υπαρχει κακη προθεση τα παντα απο κει και περα ειναι ζητημα αισθητικης η οποια ειναι λογικο να ειναι διαφοτερικοι σε ολους τους ανθρωπους. Εδω υπαρχουν ανθρωποι που βαρινουται τους monty python τι να πεις δηλαδη  ??? :P
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: η μικρη Αννουλα
« Απάντηση #47 στις: 16/06/08, 15:00 »

ξυπνησε ο πρετεντερης μεσα σου!!!!... ???


οχι μωρουλι μου,τους εχω γραμμενους ολους τους (''επωνυμους'') δημοσιογραφους.

και την απαντηση μου την εγραψα οντας πολυ κουρασμενος απο δρομο..απλα εκει που πηγα το Σ/Κ γνωρισα ενα αγγελικο κοριτσακι που τα ποδαρακια της ηταν απο τη γεννηση της σαν U αναποδο,οποτε ειχα καποιο ''ζωντανο'' παραδειγμα να με ευαισθητοποιησει..
ελα βρε...πλακα σου κανω..νοιμιζεις εγω ζω σε αλλο κοσμο;..δν γνωριζω ανθρωπους με προβληματα;..οι πιο πολλοι το γνωριζετε εδω μεσα, το ποστ που απαντησες το εγραψα για πλακα...και επεισης εχω γραψει παραπανω πως δεν ειναι αστεια τα ανεκδοτα.η φατσα του αφηγητη ειναι αστεια...(συνηθως)..ασπουμε αν ακουσεις ενα πολυ αστειο ανεκδοτο απο μενα, θα το θεωρησεις αθλιο διοτι δεν ξερω να αφηγουμε..αν στο πει η αννεζοο οσο εξυπνο ή αθλιο και αν ειναι θα γελασεις..(καλα εγω τουλαχιστον γελαω :P)
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: η μικρη Αννουλα
« Απάντηση #48 στις: 16/06/08, 15:09 »

..αν στο πει η αννεζοο οσο εξυπνο ή αθλιο και αν ειναι θα γελασεις..(καλα εγω τουλαχιστον γελαω :P)


ε τοτε να το γνωρισουμε το κοριτσι!:) σε ολους μας το χιουμορ ειναι αναγκη πια...

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: η μικρη Αννουλα
« Απάντηση #49 στις: 16/06/08, 15:10 »
Perdida,fake7,spell@ichemist,παιδιά ειλικρινά δεν έχω τίποτα μαζί σας και μην μετανοιώνετε ή στεναχωριέστε για τίποτα.Ανέκδοτα είναι στο κάτω κάτω...Εγώ αλλού επικεντρώθηκα.Όπως λέει και ο φίλος ο Roufous ένα σωρό ανέκδοτα για ένα σωρό κοινωνικές ομάδες υπάρχουν...Απλά το δικό μου χιούμορ δεν ταιριάζει στα ανέκδοτα της Αννούλας, γιατί οι Αννούλες είναι υπαρκτά πρόσωπα γύρω μας.Οι Πόντιοι για παράδειγμα,ακριβώς επειδή δεν είναι χαζοί,μπορούμε να τους πειράζουμε και έχει τη πλάκα του.Ή οι ξανθιές ,που τις ζηλεύουμε και λίγο όταν τις θέλουμε ,αλλά μας ρίχνουνε χυλόπιττες.Εγώ είμαι από τη Λάρισα και μπορώ να σας πω εκατοντάδες ανέκδοτα με "θύματα" τους πατριώτες μου (Πάει κάποιος σε 'εναν d.j σε ένα μπαρ στη Λάρισα και του λέει "Έχεις Clash"? και του απαντάει ο d.j "Γιατί ,μυρ'σε ως ικεί;;;" :P) ακριβώς γιατί είναι σε θέση να αμυνθούνε και να μου απαντήσουνε.Ανέκδοτα για άτομα με ειδικές ανάγκες ,κακοποιημένα ή νεκρά, sorry αλλά είμαι φλώρος...Όπως και ο taxfreesax που στεναχωρέθηκε με το παραπληγικό κοριτσάκι...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
16 Απαντήσεις
6196 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/03/05, 14:41
από Ikaros
5 Απαντήσεις
2928 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/05/06, 13:03
από Ανδρεας Ν
21 Απαντήσεις
8163 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/02/08, 17:51
από rokaaaki
7 Απαντήσεις
3149 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/06/07, 11:39
από Moonchild_
6 Απαντήσεις
2893 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/08, 11:01
από Neikos
0 Απαντήσεις
1445 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/01/11, 17:37
από diji grampsas
3 Απαντήσεις
2114 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/08/11, 09:28
από Αnthia
4 Απαντήσεις
2249 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/11, 20:32
από Fourier
0 Απαντήσεις
1234 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/03/12, 17:34
από ε?
0 Απαντήσεις
1983 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/04/13, 11:40
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ