Αποστολέας Θέμα: Tattoo.....  (Αναγνώστηκε 145566 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #100 στις: 11/04/08, 00:23 »
Την ηλικία μου δεν την αποκαλύπτω γτ είναι κάτι εντελώς άσχετο.
Τα άτομα με τατού δεν τα κατακρίνω. Εχω φίλους που έχουν.
Κατακρίνω το τατού.

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #101 στις: 11/04/08, 00:25 »
Κατα την αποψη μου δεν γινεται να κατακρινεις τα τατοο χωρις να κατακρινεις τα ατομα που τα εχουν.....
« Τελευταία τροποποίηση: 11/04/08, 00:29 από m@ster k@frer »

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #102 στις: 11/04/08, 00:28 »
Κατακρίνω το τατού.

Διαφωνώ πως η ηλικία είναι άσχετη, μια κι είναι μέγας παράγων στη σκέψη και τη λογική πολλές φορές, αλλά δικαίωμά σου. Τώρα όσον αφορά το ότι κατακρίνεις το tattoo... Τι -ακριβώς- εννοείς?

Αποσυνδεδεμένος Diagrapste me epitelous

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #103 στις: 11/04/08, 01:08 »
Δίκιο έχεις, και μιας και εγώ ξεκίνησα αυτό το θέμα ας ρωτήσω αν ξερετε πόσο καιρό πριν ξεκινήσεις τα μπάνια ( δηλαδή έκθεση στον ήλιο ) μπορείς να κάνεις...

ΑΡΚΕΤΟΣ....σκέψου τις πρώτες 10 μέρες δεν πρέπει να πέσει πάνω νερό, τον πρώτο μήνα να το δεί ο ήλιος....το θέμα είναι ότι το tattoo θα το 'χεις μια ζωή άρα θα πρέπει να το προσέξεις πολύ κ να θυσιάσεις κ ένα καλοκαίρι (αν το κάνεις αρχές καλοκαιριού). Εγώ π.χ. το πρώτο το έκανα αρχές Ιουνίου.....εεεε το ξέχασα εκείνο το καλοκαίρι τον ήλιο κ την θάλασσα.....αλλά το tattoo έστρωσε πολύ καλά !!! Θέλει προσοχή πολύ !!

 8)

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #104 στις: 11/04/08, 01:23 »
ΑΡΚΕΤΟΣ....σκέψου τις πρώτες 10 μέρες δεν πρέπει να πέσει πάνω νερό, τον πρώτο μήνα να το δεί ο ήλιος....το θέμα είναι ότι το tattoo θα το 'χεις μια ζωή άρα θα πρέπει να το προσέξεις πολύ κ να θυσιάσεις κ ένα καλοκαίρι (αν το κάνεις αρχές καλοκαιριού). Εγώ π.χ. το πρώτο το έκανα αρχές Ιουνίου.....εεεε το ξέχασα εκείνο το καλοκαίρι τον ήλιο κ την θάλασσα.....αλλά το tattoo έστρωσε πολύ καλά !!! Θέλει προσοχή πολύ !!

 8)

Τώρα με ξενέρωσες λιγο... γιατί σκόπευα να το κάνω μέσα μαιου αλλά από αρχές ιουλίου και για ένα μήνα τουλάχιστον θα είμαι στη θάλασσα  :( :( :(
Κάπου είχα ακούσει ότι με τα χρώματα που έχουν τώρα μετά από δυο βδομάδες είσαι ελεύθερος να κάνεις ότι θες αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει κάτι τέτοιο....


Άσχετο, ξέρει κανένας πως βάζουμε διαλιτικά και τόνο μάζί σε ένα γράμμα?
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Diagrapste me epitelous

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #105 στις: 11/04/08, 01:27 »
Δεν έχει να κάνει με το μελάνι μόνο αλλά με το ότι έχεις μια πληγή στο σώμα σου....δεν πρέπει να την δει ο ήλιος μέχρι να επουλωθεί κ πρέπει να την προσέχεις όσο μπορείς....καλύτερα μην το κάνεις ακόμα...εγώ ήμουν αποφασισμένη πριν το κάνω ότι θα ξεχάσω το καλοκαίρι.... ::)


Αποσυνδεδεμένος brian

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #106 στις: 11/04/08, 01:35 »
προσωπικη αποψη (και οχι για αντιπαραθεση με καποιον αλλο)....
...αν καποιος κανει tattoo, piercing η οτιδηποτε αλλο γουσταρει στο σωμα ΤΟΥ και το κανει συνειδητοποιημενα γιατι απλα το γουσταρει απο τα βαθη της ψυχης του, δεν προκειται ποτε μα ποτε να το μετανοιωσει... απλα θα το κοιταζει και θα χαμογελαει μια ζωη..ειτε ειναι 18 ειτε 60...αρκει να το γουσταρει πραγματικα οταν το παρει αποφαση (το ξαναλεω)...

...κανενα tattoo/piercing (τα κατηγοριοποιω στην ιδια ομαδα-συγχωρεστε με) δεν αλλαζει την ψυχη του ανθρωπου... μπορεις να εισαι καθαρμα με κουστουμι η ο καλυτερος ανθρωπος του κοσμου ζωγραφισμενος παντου... απλα (δυστυχως) ακομα υπαρχουν (και θα συνεχισουν να υπαρχουν) οι αντιληψεις που συνδεουν καποιον με tattoo με κατι ηθικα κακο. ευτυχως τα τελευταια χρονια αυτες οι αντιληψεις δεν ειναι τοσο εντονες, χωρις να σημαινει οτι δεν υπαρχουν.... μια γνωμη (οχι συμβουλη) ειναι οποιος αποφασισει να κανει να τα κανει σε σημεια που να μπορει καποιες στιγμες να τα κρυβει (καρπος πχ ειναι καταπληκτικο σημειο αλλα δεν κρυβεται αν καποιος παει να ζητησει δουλεια... αντιθετα λιγο πιο ψηλα στο χερι ειναι πιο ευκολο με ενα μακρυμανικο να κρυφτει...)

...αποφασισες να κανεις λοιπον tattoo... βρες το δικο σου ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ σχεδιο.... ξανασκεψου το ... και οταν εισαι σιγουρος σκεψου το ξανα... αν βαρεθεις να το σκεφτεσαι και το θες ακομα τρεχα να βρεις ποιος θα στο χτυπησει... ρωτα ολους τους φιλους που εχουν... χαζεψε τα... δες ποσο καιρο ειναι πανω τους (μην μπερδεψεις το αισθητικο και το αν σου αρεσει το σχεδιο)... κοιτα τη δουλεια σαν δουλεια... τις γραμμες, τα χρωματα, ποσο ρεαλιστικο ειναι... θα δεις οτι καποια ειναι πιο καλοχτυπημενα... πηγαινε βολτα απο τα studio και συζητησε με τον εκαστοτε καλλιτεχνη. Μην ξεχνας οτι αυτη ειναι η δουλεια τους και ειναι εκει για να σε εξυπηρετησουνε. δειξε τους το σχεδιο που εχεις αποφασισει και ζητα γνωμες-ιδεες...(δεν μπορεις να φανταστεις τι διαφορα μπορει να κανουνε δυο απλες γραμμες που θα σου προτεινουνε) και καπου εκει θα κατασταλαξεις ποιον θα εμπιστευτεις... και εκει αρχιζουνε και τα καλοριζικα...

... πονος... ειναι εκει και σε περιμενει... σημεια πανω απο κοκκαλο (αστραγαλος, καρπος πχ) η με πολλους αδενες (εσωτερικο του μπρατσου) εχουνε πονο.. τα πιο πολλα ομως δεν πονανε και πολυ (υποκειμενικο στο καθενα βεβαια), αλλα μην φανταστεις οτι θα λιποθυμησεις κιολας απο το πονο... απλα θα το καταλαβεις λιγο περισσοτερο  ;D να θυμασαι πολλες μικρες-λεπτες γραμμες πονανε λιγο παραπανω....

... καθαριοτητα... μην ξεχνας οτι οι επαγγελματιες δεν θα θελανε να βγει κανεις πελατης τους και να πει οτι κολλησε ακομα και γριπη απο εκει μεσα (ποσο μαλλον τιποτα χειροτερο)... προσεχουνε πιο πολυ απο οσο νομιζεις. Φροντισε ομως και εσυ να εχεις τα ματια σου ανοιχτα. Καινουργιες βελονες, καινουργια δοχειακια για το χωμα (και χρωμα), καινουργια γαντια, χαρτια, ξυλακια και οτι αλλο χρησιμοποιηθει... τωρα αμα πας στο ξαδερφο του μπαμπη του σουγια που μολις βγηκε απο τη φυλακη και βαραει με το αυτοσχεδιο μηχανακι του απο μπικ και μοτερακι για καφε δεν μπορω να πω και τιποτα... επιλογες ειναι αυτες...

...φροντιδα... ακολουθεις πιστα καθε οδηγια που θα σου δωσει ο καλλιτεχνης... αλοιφη συχνα (bepanthol κοκκινη ειναι η πιο κλασσικη) πλυσιμο με χλιαρο νερο φροντιδα και αγαπη... μολις στρωσει,το βασικο που θελει ειναι αντιηλιακο καθε φορα που βγαινεις στον ηλιο (τις πολυ ζεστες μερες του καλοκαιριου και στη παραλια δλδ)... ποσο θα κανει να στρωσει ειναι αναλογο με το δερμα αλλα συνηθως θελει γυρω στις 10-15 μερες περιπου. καλο ειναι σε αυτο το διαστημα να μην το δει πολυ ο ηλιος (και παντα με αλοιφη) και αν γυμναζεσαι να αποφυγεις τις ομαδες μυων που βρισκονται στην περιοχη του tattoo. κοινως δωστου το χρονο του να γινει δικο σου...

... απο εκει και περα... ναι καποια στιγμη θα αρχισει να σου χαλαει. θα θαμπωσει,ξεθωριασει αλλα παλι θα ειναι εκει.. το ποσο γρηγορα θα ερθει αυτη η στιγμη εξαρταται απο τη ποιοτητα της δουλειας και απο τη δικια σου φροντιδα... αυτο ειναι ομως κατι που θα σε προβληματισει αρκετες δεκαετιες μετα  ;D θα ειναι μια σκεψη αναμεσα στις σκεψεις για το δωρο του εγγονου/εγγονης
δλδ πολυ πολυ μετα....

... τα παιδια σε προηγουμενες απαντησεις εχουνε αναφερει ολη την ελιτ της αθηνας σε studio tattoo (ειναι μερικοι ακομα αλλα οκ).... θα ριξω μια ψηφο εμπιστοσυνης απο προσωπικη πειρα στο medusa studios και savvas tattoo... (προσωπικη αποψη το ξαναλεω). προς πληροφορηση... ειμαι στα 33 εχω ζωγραφισμενα τα χερια μου απο το 1994 (εκει να δειτε τι σημαινει να σε κοιταζουνε με μισο ματι) και με αρκετα σκουλαρικια...παλιοχαρακτηρας τι να λεμε... αυτη τη περιοδο κλεινω το αριστερο μανικι μεχρι τον αγκωνα. ολα tribal  και mechanize, φαν του μαυρου αποκλειστικα (καλως η κακως). Συνεχιζω να τα λατρευω και ειλικρινα δεν ξερω ποτε και αν θα σταματησω να κανω....

αν το αποφασισετε απλα καλοριζικο(α)!!!

φιλικα
Σπυρος

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #107 στις: 11/04/08, 01:38 »
brian είσαι ΠΟΛΥ σωστός! Απλά.  :)

Αποσυνδεδεμένος brian

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #108 στις: 11/04/08, 01:53 »
θενκς boy... εμεις μαλλον πρεπει να μιλησουμε και για μουσικες καποια στιγμη... μαλλον θα εχουμε πολλα κοινα...

cheers

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #109 στις: 11/04/08, 01:58 »
Όποτε θες φίλε μου, εδώ είμαι εγώ!  :)

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #110 στις: 11/04/08, 09:05 »
Mωρε ολα καλα και αγια, απλα αυτο που εννοουσα εγω ειναι το απλο "τα ρουχα δεν κανουν τον παπα"...

Johnie σωστό και αυτό αλλά και η oblivia εχει δίκιο... Γιατί σκέψου αν εσύ ή εγώ ήμασταν π.χ. 20 κιλά ελαφρύτεροι, αντί για κοντά μαλλιά είχαμε ξανθά μακρυα, αντι για προκοιλιακούς :P "φέτες" και ποντίκια αντί για t-shirts φορούσαμε πουκάμισα και γραβάτες... δεν νομίζω να ήμασταν οι ίδιοι...


Μα φιλε μου συμφωνω με την Oblivia, αλλα εξακολουθω και πιστευω πως αυτα τα πραγματα δεν κανουν την προσωπικοτητα μας. Η προσωπικοτητα μας ειναι που μας κανει να θελουμε ή να μην θελουμε tattoo, μαλια κτλ.
Και τα λεω αυτα γιατι πιο παλια ειχα μαλια μεχρι την μεση, φορουσα κολλητα τζην και μπουφαν τζην γεματο ραφτα απο πανω μεχρι κατω, καρφια μλκιες κτλ. Τωρα πλεον ειμαι με κοντα μαλια, χαλαρα παντελονια και ...καμπαρντινα. Οχι γιατι πλεον δεν μου αρεσουν τα αλλα, οχι γιατι αλλαξα γουστα, απλα γιατι κουραστηκα με καποια πραγματα που δεν βλεπω πως πραγματικα μου προσφερουν κατι... Ενω αντιθετα αλλα πραγματα που γουσταρα απο παιδι, εξακολουθω και τα γουσταρω με τρελα, οπως συγκεκριμενες μουσικες, βιβλια, ταινιες, συζητησεις, hobbies κτλ. Και τελικα διαπιστωσα οτι αυτα ειναι που διαμορφωνουν σε εναν βαθμο την προσωπικοτητα μου και οχι ρουχα, tattoo, μαλια κτλ. Με λιγα λογια καλο ειναι να βλεπουμε την "ουσια" καποιου και οχι την επιφανεια.
Και η αληθεια ειναι οτι μεσω των tattoo (οχι των απλα διακοσμητικων αλλα αυτων που εχουν καποιο νοημα για αυτον που τα εκανε) αυτο ακριβως ειναι που προσπαθει να γινει. "Εξωτερικευση" της προσωπικοτητας μας μεσω ενος σχεδιου - κωδικοποιημενου ή οχι - πανω στο σωμα μας. Απο αυτη την αποψη ειναι και θετικο και αρνητικο θα ελεγα. Θετικο γιατι απο την μια δεν φοβασαι να δειξεις ποιος εισαι, τι πιστευεις κτλ, αλλα απο την αλλη ειναι και αρνητικο γιατι μπορει επισης να προκαλει την υποψια "ανασφαλειας" ενος ατομου, οτι δηλαδη φαινεται να προσπαθει καποιος να δειξει ντε και καλα ποιος ειναι. Ετσι στο θεμα των tattoo πιστευω (οπως ολα εξαλλου στην ζωη) οτι ειναι σαν "δικοπο μαχαιρι". Προσωπικα θα κανω αρκετα tattoo για παρτυ μου, αλλα η αληθεια ειναι πως θα τα κανω σε σημεια που δεν θα ειναι (ευκολα) ορατα, ακριβως γιατι θα ειναι οχι για διακοσμητικους λογους, αλλα για προσωπικους. Και τους προσωπικους λογους, προτιμω να τους δειχνω σε οσους αξιζουν να ασχοληθουν μαζι μου και οχι σε ολους  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 11/04/08, 09:09 από Johnie Darko (Arafinwë) »
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #111 στις: 11/04/08, 10:24 »
Τώρα όσον αφορά το ότι κατακρίνεις το tattoo... Τι -ακριβώς- εννοείς?
Εννοώ οτι ακριβώς λέω. Είμαι αντίθετος στην έννοια του τατού.

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #112 στις: 11/04/08, 15:58 »
Τώρα όσον αφορά το ότι κατακρίνεις το tattoo... Τι -ακριβώς- εννοείς?
Εννοώ οτι ακριβώς λέω. Είμαι αντίθετος στην έννοια του τατού.

Στην έννοια του tattoo... Άντε καλά.

Αποσυνδεδεμένος oblivia

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ForEver Shall The Wolf In Me,Desire The Sheep In U
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #113 στις: 12/04/08, 13:09 »
ΚΑλημέρα!

Προειδοποίηση: όσοι έχετε πονοκέφαλο,φύγετε. Όσοι δεν έχετε,παρτε κανα ντεπονάκι,ακολουθεί η προίκα μου σε ποστ (σεντονια κουρτίνεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεες, οτι παρεις εκατόοοοοοοοοοοοοοοοο)

1) Είμαι ενάντια σε όσους είναι ετσι απλά ενάντια σε έννοιες :P. Γιατί αποτελουν  εαυτοί έννοια που μου γυρνά τα έντερα τουμπα

2) Τα ταττού είναι σαν έγκαυμα στο δέρμα.Εξου κ η ανάγκη επαλειψης με bebanthol.
    Εννοείται οτι αναφέρομαι στα ταττου που είναι εξωτερίκευση του εσω και όχι μόστρα γιατι ειναι μόδα.
Δεν συνηθίζω να κάνω αναφορές για θέματα που δεν με αγγίζουν η δεν με αφορούν.

 Αμαν,τρομάζω. Έχω πάρει το σοβαρό μου. Με χαλάσατε σκουλίκια του ελέους.

  Τα ταττου θέλουν αγάπη γιατι ειναι ενα με εμάς. Θέλουν φροντίδα. Γιατι ειναι εμείς (απευθύνομαι σε αυτούς μου τα μυαλά τους ειναι πολυγωνικα και οχι μονοδιάστατα).

 3) Στη μεδουσα με ενοχλησε οτι οι τυποι πίνουν ακατάσχετα μπυρα,ακόμα και οταν βαράνε ταττου. Επίσης,είχα δώσει προκαταβολή για να μου βελτιώσουν σχέδιο μου, έιχα αφήσει κ φωτό κ όταν πήγα την ημέρα που εκείνοι μου είχαν υποδείξει,δεν είχαν ασχοληθεί καθόλου. Το ακύρωσα,έχασα την προκαταβολή και κατεληξα: μαλακες αντιπεαγγελματιες. Τι να σου κάνει μόνο ο Βασίλης η οτι κάαααααααααααααποτε οJey ήταν θέος. Στο τώρα είναι χάλι. Για να μην αναφερθώ στην εμπειρία μου με το ταττου που έκανα....

4) Τα δικά μου τα έχω κάνει σε μερη (πλην ενος που έπρεπε να γίνει στον αριστερό μου ώμο,πίσω απο την καρδία μου για σημαντικότατους για εμένα λόγους) που δεν φαίνονται εύκολα.Αυτό μάλιστα ειχε παραξενέψει κ τους artists μου. Αλλά καθόλου δεν με ενδιέφερε τότε η τώρα ,αυτό.

5) Το ουσιαστικό είναι αόρατο στο μάτι, λεεί ο Εξιπερυ στο παραμυθι του. Η ουσία είναι στο τι και γιατί κάποιος νιώθει να κάνει το ταττου το συμβολικό. Για μένα μια φορα, αποτελεί στο συντοφο μου ευχαριστη προκληση για αεναη εξερευνησή του κάτι τέτοιο.

Αυτά! Κούρασα μάλλον ε; φιλιάααααααααα!

 
Good Girls Go To Heaven
Bad Girls Go EVERYWHERE!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #114 στις: 12/04/08, 13:19 »
ΚΑλημέρα!

Προειδοποίηση: όσοι έχετε πονοκέφαλο,φύγετε. Όσοι δεν έχετε,παρτε κανα ντεπονάκι,ακολουθεί η προίκα μου σε ποστ (σεντονια κουρτίνεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεες, οτι παρεις εκατόοοοοοοοοοοοοοοοο)

1) Είμαι ενάντια σε όσους είναι ετσι απλά ενάντια σε έννοιες :P. Γιατί αποτελουν  εαυτοί έννοια που μου γυρνά τα έντερα τουμπα

2) Τα ταττού είναι σαν έγκαυμα στο δέρμα.Εξου κ η ανάγκη επαλειψης με bebanthol.
    Εννοείται οτι αναφέρομαι στα ταττου που είναι εξωτερίκευση του εσω και όχι μόστρα γιατι ειναι μόδα.
Δεν συνηθίζω να κάνω αναφορές για θέματα που δεν με αγγίζουν η δεν με αφορούν.

 Αμαν,τρομάζω. Έχω πάρει το σοβαρό μου. Με χαλάσατε σκουλίκια του ελέους.

  Τα ταττου θέλουν αγάπη γιατι ειναι ενα με εμάς. Θέλουν φροντίδα. Γιατι ειναι εμείς (απευθύνομαι σε αυτούς μου τα μυαλά τους ειναι πολυγωνικα και οχι μονοδιάστατα).

 3) Στη μεδουσα με ενοχλησε οτι οι τυποι πίνουν ακατάσχετα μπυρα,ακόμα και οταν βαράνε ταττου. Επίσης,είχα δώσει προκαταβολή για να μου βελτιώσουν σχέδιο μου, έιχα αφήσει κ φωτό κ όταν πήγα την ημέρα που εκείνοι μου είχαν υποδείξει,δεν είχαν ασχοληθεί καθόλου. Το ακύρωσα,έχασα την προκαταβολή και κατεληξα: μαλ**ες αντιπεαγγελματιες. Τι να σου κάνει μόνο ο Βασίλης η οτι κάαααααααααααααποτε οJey ήταν θέος. Στο τώρα είναι χάλι. Για να μην αναφερθώ στην εμπειρία μου με το ταττου που έκανα....

4) Τα δικά μου τα έχω κάνει σε μερη (πλην ενος που έπρεπε να γίνει στον αριστερό μου ώμο,πίσω απο την καρδία μου για σημαντικότατους για εμένα λόγους) που δεν φαίνονται εύκολα.Αυτό μάλιστα ειχε παραξενέψει κ τους artists μου. Αλλά καθόλου δεν με ενδιέφερε τότε η τώρα ,αυτό.

5) Το ουσιαστικό είναι αόρατο στο μάτι, λεεί ο Εξιπερυ στο παραμυθι του. Η ουσία είναι στο τι και γιατί κάποιος νιώθει να κάνει το ταττου το συμβολικό. Για μένα μια φορα, αποτελεί στο συντοφο μου ευχαριστη προκληση για αεναη εξερευνησή του κάτι τέτοιο.

Αυτά! Κούρασα μάλλον ε; φιλιάααααααααα!

 

Περιπου συμφωνω...κι εγω το tattoo μου το εχω ψηλα στον ωμο ωστε να μη φαινεται...οχι οτι με νοιαζει τοσο αν φαινεται οσο γιατι δεν το εκανα για τους αλλους αλλα για εμενα!

Αποσυνδεδεμένος Ronaldo9

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #115 στις: 12/04/08, 19:46 »
Και εγω εχω ενα τατουαζ παιδια.. θα ανεβασω συντομα photo..

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #116 στις: 12/04/08, 20:33 »
Για να μην αναφερθώ στην εμπειρία μου με το ταττου που έκανα....

Εγώ θα έλεγα να αναφερθείς μπας και μάθουμε και εμείς τίποτα που ετοιμαζόμαστε να κάνουμε...

Γενικότερα ωραίες οι απόψεις σου  ;)
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος oblivia

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ForEver Shall The Wolf In Me,Desire The Sheep In U
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #117 στις: 13/04/08, 17:12 »
Εγώ πάλι λέω πως αν είναι να το κάνεις μόνο γαι να πας στο so sexy η πως στην ευχή λέγεται το φρικιαλιτι,βαλε το ανηψάκι σου να σου κάνει ενα δράκο με τους μαρκαδόρους του. Επισης, υπάρχουν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤ΅ΙΚΕΣ τσιχλόφουσκες στο εμποριο που φτύνεις χατρί,κολ΄λάς στο μπράτσο κ γίνεσαι ο γ**άου-μαου τελευταιος βασιλιας των Απατσι. Βοδυπεηντιγκ,πεηντμπολ, κανενα πατσγουορκ,αντε στο πιο φιλοσοφιμένο χένα. Γιατί μόνο όσοι έχουν εστω άπαξ περάσει την διαδιάσία του tattooing θα καταλάβουν τι θα πω....

Μέρος της όλης σημασιολογιάς στο  ταττοο,είναι ο πόνος που περνάς μέχρι να το κάνεις.... ΚΑι ο νοων με εννοά.

Τέλος, ποτε δεν είπα οτι το κανω για να βρω ποια είμαι η την λαλακια του υψιστου βαθμου ειπωμένη, το κάνω για να δείξω ποια είμαι. Κ σε οτι αφορά την αξία-μαγεία- σημασία του ταττουαζ, θα πω το τελευταιο γιατί λίγοι έχουν το χάρισμα να (τολμούν να )βλέπουν ανάμεσα στις λέξεις κ τις γραμμές για να δουν το πραγματικό νόημα...: αν δώσεις στον μονοχνωτο μια πέτρα, αυτός θα σε βρισει κ θα την πεταξει. Αν δώσεις σε μάγους την ιδια πέτρα, θα πάνε σε ηλιαχτίδα και θα ψαξουν για χρώματα. Θα την μυρισουν, θα ταξιδέψουν,θα την ερωτευθούν για όσα εχει να τους εξιστορίσει.... Έτσι και κάθε ιστορία για κάθε κέντημα που έχει παρελθόν.


Υγ. το αξεσουαρ δεν γινεται ΕΝΑ με το σωμα μας αγαπητε. Ψαξε την σημασια της συγκεκριμενης λεξης και θα δεις οτι οση σχεση εχει η ντοματα με την πυρηνικη φυσικη αλλη τοση εχει το ταττου ως τεχνη κ ΙΣΤΟΡΙΑ ΥΠΑΡΞΗΣ με τα χαιμαλια.
Good Girls Go To Heaven
Bad Girls Go EVERYWHERE!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος oblivia

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ForEver Shall The Wolf In Me,Desire The Sheep In U
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #118 στις: 14/04/08, 10:51 »
Προσφιλέστατε constantine* ,

αν θεωρείς πως μία γυναίκα 28 ετών που ακούει απο τα 14 της rock κ μετα απο τα 16 της  metal , που είναι επιλογή της όχι μόνο ως άκουσμα αυτή η μουσική αλλά κ στάση ζωής, που τρώει κράξιμο απο κάθε καθωσπρεπιστή όταν επιλέγει και φορά μαύρα αντι ταγιεεεεεεεεεεεεερ κ ηλιθιότητες, οτι διακατέχεται από ελιτισμό, τότε απλά χαμογελώ και σε παραπέμπω απλά στα λόγια των manowar στην υπογραφή μου.

Ίσως θα ήταν πιο αληθές και εύστοχο να εντόπιζες σημάδια από παραμύθια, μάγους ξωτικά ιπποτές και νάνους. Από rpgs. Γενικότερα οτι δεν δύναμαι να ακολουθήσω όσα εσύ και η πλειονότητα της κοινωνίας πρεσβεύετε. Να κοιτώ την θάλασσα στο κύμα της και να μην βουτάω να δω την ομορφιά του μέσα κόσμου της. Αυτό το δέχομαι, έχοντας χρόνια τώρα αποδεχθεί το τίμημα της ιδιοσυγκρασίας μου. Αντιλαμβάνομαι την διαφορετικότητα μας. Απλά επέτρεψε μου να χαιρομαι απέραντα που είμαι σε άλλη όχθη από εσένα και τους ομοίους. όπως και να έχει , όσοι έκαναν ταττού για μόστρα, το μετάνιωσαν αργότερα. Γι αυτό και ξαναπαραπέμπω σε μαρκαδοράκια και το πολύ χένα. ;)
Good Girls Go To Heaven
Bad Girls Go EVERYWHERE!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #119 στις: 14/04/08, 14:38 »
Η διαμάχη μεταξύ των tattoo - όχι tattoo είναι ακριβώς το γηπεδικό τύπου ΜΠΑΟΚ - ΑΡΗΣ και ουγκ! Δεν σ'αρέσει, μαγκιά σου, θες να θεωρείς τους φέροντες αυτού αλήτες, μαγκιά σου, ποσώς μ'ενδιαφέρει, σ'αρέσει, μαγκιά σου, θεωρείς αυτούς που δεν το έχουν φλώρους κλπ. κοσμητικά, μαγκιά σου, αλλά εμένα στα golfοcojones μου ουσιαστικά. Τώρα να κάθομαι να υπερασπίζομαι μια "έννοια" στον έναν, ένα "διακοσμητικό σώματος" στον άλλον κλπ. δεν έχει κανένα νόημα, όταν ο άλλος σκέφτεται με τον δικό του τρόπο. Το θέμα μπήκε για πληροφορίες περί tattoo, κι όχι για άσκοπους διαξιφισμούς μεταξύ των φερόντων και των αντιθέτων προς αυτό. Καθένας με την άποψή του, είτε μας αρέσει είτε όχι.

Αποσυνδεδεμένος oblivia

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ForEver Shall The Wolf In Me,Desire The Sheep In U
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #120 στις: 15/04/08, 22:40 »
Έχεις δίκιο..

¨Αλλωστε πρόθεση μου ήταν η παράθεση πληροφοριών.

Σε εκείνο το παιδί που ήθελε να μάθει την εμπειρία μου απο τη μεδουσα είναι οτι όταν πήγα να κάνω το ταττού μου, ενώ είχα ζητήσει να μου το κάνει συγκεκριμένο άτομο ,τελικά την μέρα του ραντεβού μου κοτσάρανε έναν εποχιακό μεξικάνικο αρτιστα...Πρώτον,περίμενα μιαμιση ώρα (ενώ ήταν κλεισμένο ρντβ....) . Ο τύπος ήταν με γρίπη άγρια. Κ το χειρότερο ήταν οτι μου άφησε κένα και δεν έκανε κάποιο σημείο όπως είχα ζητησει. Αποτέλεσμα ήταν να πρέπει να ξαναπάω σε 25 μέρες μέσα να διορθώσει το περίγραμμα γιατι είχε αφήσει κενά κ σε κάποια σημεία είχε ήδη αρχίσει να μην έχει χρώμα. Δηλαδή από λάθος του.ξαναμανα πόνος και είχα ζόρι γιατι μέτα ο τύπος την είχε κανει για μέχικο και μου έλεγαν στη μεδουσα λαλακίες του τύπου ειναι διακοπές (τρεις μήνες...) Τελικά έμαθα την αληθεια από τον Βασίλη. ο τυπος ήταν ά-βιζος και δεν μπορούσε να έρθει. κ άλλωστε είναι εποχιακός και θα ξαναερχόντανε σε δυο μήνες....

Αν όλα αυτά και άλλα πολλά (όπως οτι σε ξεπετάνε στο ραντεβου και γενικά κ ο καλός μου είχε την χειριστη εμπειρία εκεί) δεν είναι άξια προσοχης τότε τι άλλο να θέλω τουλάχιστον εγώ για να διαμορφώσω άποψη.

Συμβουλη: το άσπρο χρώμα φαίνεται τέλειο όταν το βαρας πάνω σου αλλά μετά από λίγο τρώει ψιλοεξαφανιζόλ κ τσάμπα τα εξτρα φράγκα που εδωσες για το χρώμα.

Αυτά από ινφο!

God bless u all
« Τελευταία τροποποίηση: 15/04/08, 22:43 από oblivia »
Good Girls Go To Heaven
Bad Girls Go EVERYWHERE!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #121 στις: 15/04/08, 23:16 »
Παιδιά δικαίωμα του καθενός να κάνει ότι θέλει στο σώμα του, όπως επίσης και δικαίωμα του καθενός να λέει ελεύθερα την άποψη του για κάτι που δεν του αρέσει.. Εκείνοι που δεν αρέσκονται σε "προχωρημένα" (δεν έβρισκα καλύτερη λέξη) πράγματα ας κρίνουν μόνο τη πράξη και όχι το ήθος του ανθρώπου που την κάνει.. Στην αντίθεση περίπτωση, εκείνοι που αρέσκονται σε "προχωρημένα" πράγματα ας μην υποτιμούν τους άλλους αποκαλώντας τους οπισθοδρομικούς, συντηρητικούς και πουριτανούς.. Δεν μιλάω για εσάς και τη κουβέντα που κάνατε η οποία κινείται σε πολιτισμένο επίπεδο, αλλά για ανθρώπους που έχει τύχει να συναναστραφώ και όταν με ρωτάνε (ή το φέρνει η κουβέντα) για το αν μου αρέσει το tattoo και τους απαντάω όχι (συγνώμη για τους tattoers - προσωπικό γούστο ;D) αρχίζουν τα κατά Λουκά ότι είμαι μούχλας, φλώρος, με έχει ξεχάσει ο χρόνος και άλλα τέτοια χαριτωμένα :).. Αναγνωρίζω ότι η πίεση που δέχονται από την κοινή γνώμη τους κάνει επιθετικούς αλλά όχι και έτσι.. Learn to find beauty in the dissonance ;)..

Άσχετο, ξέρει κανένας πως βάζουμε διαλιτικά και τόνο μάζί σε ένα γράμμα?
Shift + W (μαζί) και μετά το φωνήεν (ι ή υ)

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #122 στις: 16/04/08, 02:42 »
Κατ'αρχήν, oblivia, το παραπάνω post μου μόνο εσένα δεν αφορούσε, αν μη τι άλλο μοιράστηκες αρκετές χρήσιμες πληροφορίες.

@ faser

Φίλε μου δεν αντιλέγω στο ότι ο καθένας έχει τα γούστα και τις προτιμήσεις του, και φυσικά είναι κατανοητό και δεκτό, αλλά μου τη βαράει άσχημα όταν ακούω εντελώς extreme απόψεις, χωρίς καμία ουσιαστικά βάση, παρά μόνο την αντίδραση και την πρόκληση. Όπως εγώ σέβομαι εσένα και δεν σε λέω φλώρο κλπ. που είπες (ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ?!??!?) έτσι κι εγώ δεν γουστάρω να με αποκαλούν αλήτη, πρεζόνι κλπ, άσχετα αν έχω συνηθίσει να με κοιτάνε με μισό μάτι διάφοροι - και ποσώς μ'ενδιαφέρει, για να είμαι ειλικρινής. Οπότε απλά δίνω ένα μεγάλο χώρο στη λογική για να δεχτώ τα διάφορα σχόλια, αλλά κανένα περιθώριο "συγχώρεσης" λόγω βλακείας και αντίδρασης, έτσι για να γίνεται εντύπωση. Και φυσικά δεν αναφέρομαι σε σένα με τα παραπάνω σχόλια, για να μην παρεξηγηθώ. Θα επιστρέψω με περαιτέρω σχόλια αν με καλέσει η αύρα εδώ...  :-*

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #123 στις: 16/04/08, 13:39 »
Σε εκείνο το παιδί που ήθελε να μάθει την εμπειρία μου απο τη μεδουσα είναι οτι όταν πήγα να κάνω το ταττού μου, ενώ είχα ζητήσει να μου το κάνει συγκεκριμένο άτομο ,τελικά την μέρα του ραντεβού μου κοτσάρανε έναν εποχιακό μεξικάνικο αρτιστα...Πρώτον,περίμενα μιαμιση ώρα (ενώ ήταν κλεισμένο ρντβ....) . Ο τύπος ήταν με γρίπη άγρια. Κ το χειρότερο ήταν οτι μου άφησε κένα και δεν έκανε κάποιο σημείο όπως είχα ζητησει. Αποτέλεσμα ήταν να πρέπει να ξαναπάω σε 25 μέρες μέσα να διορθώσει το περίγραμμα γιατι είχε αφήσει κενά κ σε κάποια σημεία είχε ήδη αρχίσει να μην έχει χρώμα. Δηλαδή από λάθος του.ξαναμανα πόνος και είχα ζόρι γιατι μέτα ο τύπος την είχε κανει για μέχικο και μου έλεγαν στη μεδουσα λαλακίες του τύπου ειναι διακοπές (τρεις μήνες...) Τελικά έμαθα την αληθεια από τον Βασίλη. ο τυπος ήταν ά-βιζος και δεν μπορούσε να έρθει. κ άλλωστε είναι εποχιακός και θα ξαναερχόντανε σε δυο μήνες....

Αν όλα αυτά και άλλα πολλά (όπως οτι σε ξεπετάνε στο ραντεβου και γενικά κ ο καλός μου είχε την χειριστη εμπειρία εκεί) δεν είναι άξια προσοχης τότε τι άλλο να θέλω τουλάχιστον εγώ για να διαμορφώσω άποψη.

Εγώ είμαι αυτός.... Αυτά που λες αρκουν για να καταλάβεις ότι τουλάχιστον τους λείπει λίγο επαγγελματισμός  ;)
thanks για τις πληροφορίες...


Shift + W (μαζί) και μετά το φωνήεν (ι ή υ)
w ε??? καλά μόνος μου αποκλείεται να το εβρισκα... thanks...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος popi-popi

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Tattoo.....
« Απάντηση #124 στις: 07/05/08, 22:24 »
hi!!!!μηπως ξερει κανεις να μου πει αν ποναει το ταττου στο μερος που θελω να το κανω?θελω να το κανω πισω απο το αφτι στο μαλακο σημειο.εχω κανει αλλο ενα στο ποδι και με πονεσε αρκετα.οποιος γνωριζει ας μου απαντησει.