Αποστολέας Θέμα: Ιnterail  (Αναγνώστηκε 8478 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Ιnterail
« στις: 03/12/07, 23:53 »
Το ξερετε?Ειναι αυτο που παιρνεις μια καρτα η οποια ισχυει για τις περισσοτερες γραμμες τρενων στην Ευρωπη(και για καποιες παρεχει μεγαλη εκπτωση) και μπορεις ν κανεις ολοκληρες διακοπες ετσι.Εχουμε αρχισει να το ψαχνουμε μια φιλη για το καλοκαιρι που ερχεται(τα λεφτα μας λειπουν προς το παρον :P)..Πιστευω πως αν οργανωθει σωστα και υπαρχει καλη παρεα θα τα σπαει!

Εχει παει κανενας σας?Σκεφτεται να παει κανεις?(να βοηθησουμε ο ενας τον αλλον ;))Θα επανελθω με περισσοτερα ινφος!
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Ιnterail
« Απάντηση #1 στις: 04/12/07, 01:08 »
Ως Σιδηροδρομοφιλος απο κουνια και μελός στον Συλλογο Φιλων Σιδηροδρομου ευκαιρια να κανω προπαγανδα!!! ;D ;D :P :P

Με το  Interail εχεις πολλες επιλογες...Στη ουσια ειναι σαν καρτα απεριοριστων διαδρομων για ενα ορισμενο χρονο...Μπορεις να διαλεξεις ειτε για μεμονωμενη χωρα ειτε για ολοκληρη την Ευρωπη ή για καποια/ες απο τις ζωνες που αυτη ειναι χωρισμενη. Αμα τα βαλεις κατω ειναι πολυ συμφερον οικονομικα ιδιως αμα χρησιμοποιεις και νυχτερινα τρενα για ν αποφευγεις τα ξενοδοχεια...Εχω φιλους απο το συλλογο που το κανουν καθε καλοκαιρι με την αδεια και γυρνανε πολλες χωρες με ποιλυ λιγα χρηματα...Δειτε και λεπτομερειες στο επισημο σαιτ

http://www.interrailnet.com/
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Ιnterail
« Απάντηση #2 στις: 04/12/07, 09:55 »
Moνη διορθωση ειναι οτι πια δεν υπαρχει ο χωρισμος σε ζωνες.Παιρνεις ενιαια καρτα για ολη την Ευρωπη.Επισησς τα περισσοτερα νυχτερινα τρενα χρεωνονται(με εκπτωση βεβαια).Κατα τα αλλα ναι ειναι οικονομικο αλλα δεν ξερω ποσο οικονομικο για ενα φοιτητη.. ::)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Ιnterail
« Απάντηση #3 στις: 04/12/07, 10:42 »
Το θέλω,το θέλω !!! Έχω τρομερή φοβία με ότι πετάει :o (βλέπε Lynyrd Skynyrd,Buddie Holly,Steve Ray Vaughn ένα πράγμα με αυτούς και εγώ η ψωνάρα) και θα ήταν μια τρομερή λύση για μένα.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Ιnterail
« Απάντηση #4 στις: 04/12/07, 10:50 »
Το είχα ξανακούσει αυτό παλιότερα! Ξέρει, κανείς από τιμές;
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Ιnterail
« Απάντηση #5 στις: 04/12/07, 19:44 »
Επισησς τα περισσοτερα νυχτερινα τρενα χρεωνονται(με εκπτωση βεβαια).

Aυτο ισχυε παντα...Αυτο που δινει η καρτα ειναι απεριοριστες διαδρομες Β θεσης...(Που ειναι και η βαση καθε εισητηριου)..Αν θες να ταξιδεψεις Α' Θεση, Νυχτερινο, ΙC, ICE Κλπ πληρωνεις το ανανλογο συμπληρωμα..

Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Ιnterail
« Απάντηση #6 στις: 04/12/07, 21:22 »
Το είχα ξανακούσει αυτό παλιότερα! Ξέρει, κανείς από τιμές;
Koιτα το σαιτ ειναι πολυ καλο ,τα λεει ολα πολυ αναλυτικα, αλλα για να παρεις μια ιδεα η καρτα για 10-22 μερες εχει 239 ευρω για ανθρωπους μεχρι 26 ετων.Επισης σου προσφερει τζαμπα μετακινηση σε ορισμενα πλοια(της μινοαν για ιταλια οχι ομως αυγουστο ιουλιο :-\)..τα εξοδα παντως βγαινουν αρκετα..παντως στο σαιτ εχει και ειδικο προγραμματακι που σας βγαζει ποσα θα ξοδεψετε δινοντας καποια στοιχεια..πολυ καλο ;)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Ιnterail
« Απάντηση #7 στις: 19/05/08, 23:34 »
βασικα πριν απο κανα μηνα το ειχα ψαξει παααρα πολυ καθως ειχα κανονισει με παρεα... αλλα δυστυχως τα πραγματα παντα στραβωνουν οταν εισαι τοοσο χαρουμενος....τεσπα πιστευω πως αξιζει..... και οικονομικα αλλα και για τους λατρεις του τραινου (βλ. εμενα) ... σορρυ που το ξεφαβω το θεμα... απλα αν τυχαινει και κανενας εχει καμια εμπειρια ας την μειραστει...
εγω αυτο που εχω διαβασει απο καποια φορουμς (απαρχαιομενα τα περισσοτερα, ακομα και της επισημης σελιδας) ειναι να αποφευγουμε τις διαδρομες που παιρνανε απο βαλκανια... γιατι οχι αφου το πλοιο για ιταλια συμπεριλαμβανεται στο εισητηριο....

Αποσυνδεδεμένος ZeeM (ex-user#123)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
    • Προφίλ
Απ: Ιnterail
« Απάντηση #8 στις: 27/05/08, 23:05 »
Εμείς πάντως (εγώ κ 3 φίλοι) καταφέραμε επιτέλους μετά απο 2 χρόνια να οργανωθούμε και φέτος 9 ιουλίου φεύγουμε για 22 μέρες   ;D

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Ιnterail
« Απάντηση #9 στις: 28/05/08, 10:33 »
μπραβο ρε παιδια.... αντε καλο ταξιδι... για που με το καλο...
για πες μου πως το οργανωσατε εσεις?? να δω αν τουλαχιστον προσπαθουσα με τον σωστο τροπο ασχετα αν τελικα δε γινεται τιποτα...

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Ιnterail
« Απάντηση #10 στις: 02/06/08, 12:11 »
¨Ενας ξάδερφός μου είχε πάει και είχε τρελαθεί..
Γύρισε σχεδόν όλη την Ευρώπη (τις πόλεις-σταθμούς φυσικά) και μου έλεγε ότι ήταν η απόλυτη κατάσταση μπίχλας.. Κοιμόταν στο σταθμό ή σε hostel σε δωμάτια με άλλα 15 άγνωστα άτομα, πέρασε ορισμένες βδομάδες απλυσιάς, ο κόσμος λίγο τους φοβότανε λόγω εμφάνισης και βρώμας!
Τρομερές καταστάσεις!
Κι εγώ μάλλον θα κανονίσω τα επόμενα χρόνια, αν και έχω μεγάλο πρόβλημα προσανατολισμού και θα πρέπει να στηρίζομαι στην παρέα.. Αν μ'αφήσεις μόνο μου σε ξένη πόλη πάω.. :-[
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Ιnterail
« Απάντηση #11 στις: 02/06/08, 15:57 »
χαχαχαχα απιστευτη εμπειρια θα πρεπει να ηταν...καλα μια τετοια προσπαθεια θελει πολλες θυσιες...

Αποσυνδεδεμένος ZeeM (ex-user#123)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
    • Προφίλ
Απ: Ιnterail
« Απάντηση #12 στις: 08/06/08, 13:46 »
μπραβο ρε παιδια.... αντε καλο ταξιδι... για που με το καλο...
για πες μου πως το οργανωσατε εσεις?? να δω αν τουλαχιστον προσπαθουσα με τον σωστο τροπο ασχετα αν τελικα δε γινεται τιποτα...


Προς το παρόν το πρόγραμμα έχει Ιταλία, Ελβετία, Γαλλία, Γερμανία, Δανία, Ολλανδία, Σουηδία, Νορβηγία (οχι με αυτή τη σειρά).
Κοίτα το βασικό είναι το οικονομικό, αν καταφέρεις να λύσεις αυτό τα υπόλοιπα είναι εύκολα :P. Για 22 μέρες που θα πάμε υπολογίζουμε οτι θα βγεί περίπου 1600€ ανα άτομο, 500 ευρώ απο τα οποία έφυγαν από τώρα (κάρτα interrail, πλοίο για ιταλία κτλ)
Δες τη σελίδα του ιντερραιλ (http://www.interrail.net/) έχει οτι χρειάζεσαι κ πρέπει να προσέξεις και είναι πολύ κατατοπιστική.

παντως στο σαιτ εχει και ειδικο προγραμματακι που σας βγαζει ποσα θα ξοδεψετε δινοντας καποια στοιχεια..πολυ καλο ;)


λινκ; Δεν κατάφερα να το βρώ  :P

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Ιnterail
« Απάντηση #13 στις: 08/06/08, 15:50 »
(κάρτα interrail, πλοίο για ιταλία κτλ)

για Ιταλια??? μα δεν ειναι δωρεαν με την καρτα InterRail??? εγω που ειχα ρωτησει αυτο μου ειχαν πει.... δε θυμαμαι απο πια εταιρεια... αλλα αν θες το ψαχνω ξανα..

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Ιnterail
« Απάντηση #14 στις: 08/06/08, 16:21 »
Αν δεν κανω λαθος το πλοιο για Ιταλια σου κανει 50% εκπτωση τουλαχιστον τη high season..

Ομως βρηκα αυτο στο σαιτ
''The ferry that is included in the InterRail Global Pass and the InterRail Greece Plus Pass is operated by Superfast Ferries and Bluestar Ferries. It connects Patras - Igoumenitsa in Greece with Ancona and Bari in Italy. You'll only need to pay fuel surcharge (4 EUR / 2,8 GBP) and port taxes.
In some months you would also need to pay seasonal surcharge:
June and September: 10 EUR / 7 GBP
July and August: 20 EUR / 14 GBP.''

http://www.interrail.net/index2.php?language=en
To link που σας ελεγα δεν ειναι σε εκεινη τη σελιδα..Εδω μπορειτε να υπολογισετε τα εξοδα σας.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Nevir

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Let's drink to the dead lying under the water...
    • Προφίλ
    • Ŋєvίя тнз vaмpiя
Απ: Ιnterail
« Απάντηση #15 στις: 06/07/08, 17:03 »
Εγώ σκέφτομαι να πάω του χρόνου, μαζεύω λεφτά από τώρα.

Ψάχνω δουλειά και πουλάω βραχιόλια με τη συνεταίρο μου. Όποιος ενδιαφέρεται, πληροφορίες εντός εκτός και επί τα αυτά.  :D

ps: Μη σχολιάσει κανείς γκουχου γκουχου, ευχαριστώ.
I'll drink your love in the shadow of blood;
It's a deadly, deadly kiss...

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: Ιnterail
« Απάντηση #16 στις: 06/07/08, 19:47 »
με ειχαν πρηξει να παω φετος, αλλα τλκ δε πηγα..
παντως καλη φαση ακουγεται... καποια στιγμη ισως να το κανω...
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Ιnterail
« Απάντηση #17 στις: 06/07/08, 19:54 »
Το 80% των Ελληνων νεων απο ηλικιες 18-24 λεει τοι θα παει Ιντερειλ.
Των 95% των Ελληνων νεων απο ηλικιες 18-24 που ειναι σε πιο αλτερνατιβ φαση(καμπινγκ,δεν κανω μπανιο κλπ) λεει οτι θα παει.
Ζητημα ειναι αν πηγαινει ενα 10%.Ο λογος κατ εμε ειναι α) δεν ειμαστε πολυ οργανωτικοι και β) δεν κανουμε αποταμιευση αφου ειμαστε υπερκαταναλωτικα γουρουνια..γ)Μαλλον τελικα οι περισσοτεροι συνηθιζουμε να λεμε πολυ περισσοτερα απο οτι κανουμε..(λογια του αερα)..
Το ιντερειλ θελει πολυ οργανωση..θελει πολλα λεφτα τουλαχιστον σε  σχεση με διακοπες-καμπινγκ σε ενα μερος της Ελλαδας και θελει παρα πολυ ορεξη απο ολα τ αμελη που θα συμμετεχουν..
Προσωπικα ειναι στοχος μου για του χρονου αλλα δεν λεω τιποα σιγουροαφου ουτε λεφτα δεν ξερω αν θα εχω εγκαιρως ουτε καταλληλη παρεα ουτε τιποτα.. :-\
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: Ιnterail
« Απάντηση #18 στις: 06/07/08, 20:07 »
γιε μου θ παμε μαζι...  ;D
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Ιnterail
« Απάντηση #19 στις: 09/07/08, 21:27 »
εγω παντως παιδια λεω για απριλιο για Ιταλια... μονο Ιταλια ....για 10+  μερουλες...
ελπιζω να καταταφερω και να το οργανωσω με αυτο το ενα ατομο που εχει την ορεξη για τετοια ταξιδια!!