Αποστολέας Θέμα: ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑL CORE...  (Αναγνώστηκε 10098 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος allshallperish79

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑL CORE...
« στις: 31/01/07, 12:33 »
..Ξεκιναω αυτο το θεμα με αφορμη τα 1500 συγκροτηματα που εχουνε κατακλισει την μουσικη σκηνη με τις χιλιοπαιγμενες αδιαφορες μελωδιες και τα ΅΅δηθεν¨¨ τσαμπουκαλεμενα φωνητικα..
ξεκινοντας το ολο κινημα μεσω διαφορων hard core super group με καποιες μεταλ επιροες..(stampin ground ,lamb of god,fullblownchaos..κτλ) ..στην αρχη ολα καλα..μερικα νεα συγκροτηματα με καποιες ωραιες ιδεες..παρακολουθησα το ολο κινημ αμε ενδιαφερον..πλεον εχω ξενερωσει αφανταστα...εχοθνε ξεπηδηξει 500 συγκροτηματα-πατεντες..ολοι ιδιοι δωστου κοφτα ριφφ...χιλιοπαιγμενα ιδια πατερν και ρυθμοι στα τυμπανα..και η χιλιοακουσμενες φωνες..με τα αηδιαστικα μελωδικα φωνητικα..τα δηθεν μπρουταλ φωνητικα..και δωστου δυσολιες και αδιαφορες ιδεες...εκτος απο τους λαμπ οφ γκοντ...οι οποιοι ξεχωριζουν καργα ολοι οι αλλοι ειναι γ.τ.π καβαλα+1000..που θα παει αυτο το βιολι ρε παιδια...
ευτυχως που παραμενουν καποιες σταθερες αξιες στην καφριλα και ξεχωριζει ο τσαμπουκας απο την παιδικη χαρα..(psycroptic/infestation/disavowed/blood red throne/visceral bleeding k.a)
επιστροφη στο death metal/core και μακρια απο τις μουφες....αρκετα φαγαμε στη μαπα....

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑL CORE...
« Απάντηση #1 στις: 31/01/07, 13:43 »
Οποιος θέλει να συζητήσει το θέμα καλώς, όποιος δε θέλει να ποστάρει αλλού παρακαλώ, ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑL CORE...
« Απάντηση #2 στις: 31/01/07, 14:36 »
Κοιτα λογικο ιενια οπου πουλαει να μαζευονται κυφινες. Εμενα με ενοχλει περισσοτερο που υπαρχουν οπαδοι που γουσταρουν αυτους τους κλωνους. Αλλο ασχολουμε με ενα ειδος και αλλο ακουω τα παντα απο αυτο το ειδος και λεω οτι μου αρεσουν ολα. Εκει εχει παραγινει το κακο. Οι αλλοι λεφτα πανε να βγαλουν δεν τους νοιαζει που σοδομιζουν τη μουσικη και τα αυτια μας. Οι αλλοι που πανε και αγοραζουν οτι σαβουρα τους δινουν στο πιατο λες και ολα τα metalcore ειναι θεικα.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑL CORE...
« Απάντηση #3 στις: 31/01/07, 15:24 »
Οι Lamb Of God είναι metal και μην σου πώ thrash metal  :)

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑL CORE...
« Απάντηση #4 στις: 31/01/07, 15:24 »
Οι Lamb Of God είναι metal και μην σου πώ thrash metal  :)
Ειναι θεοι δεν εχει σημασια τι ειναι 8)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

paran0id

  • Επισκέπτης
Απ: ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑL CORE...
« Απάντηση #5 στις: 31/01/07, 15:42 »
Οι Lamb Of God είναι metal και μην σου πώ thrash metal  :)
Ειναι θεοι δεν εχει σημασια τι ειναι 8)
+1000

Αποσυνδεδεμένος flea

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • FLEA your bass!!
    • Προφίλ
Απ: ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑL CORE...
« Απάντηση #6 στις: 31/01/07, 19:10 »
Και οι Unearth τα σπανε!!Για μενα οι καλυτεροι!Μαζι με Lamb of god,Trivium,Killswitch Engage ειναι αυτοι που εχουν να πουν κατι σοβαρο σαυτο το ιδιωμα!Και σοποιον αρεσει...!!

Αποσυνδεδεμένος Joef - Über Alles

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Φυλακισμενος στην πραγματικοτητα των ξενων κοσμων
    • Προφίλ
Απ: ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑL CORE...
« Απάντηση #7 στις: 31/01/07, 19:37 »
βασικα αυτο ηταν ενα θεμα
που ηταν θεμα χρονου να ανοιξει!

ολοι οι φιλοι και γνωστοι μου το εχουν ριξει στο μεταλ
Black/death/goth και λοιπα!
δεν με πειραζουν καποια συγκροτηματα
αλλα αν ολοι τους παιζουν το κλασσικο ριφ με το τσιτα High-gain
απαρετητα δυο κιθαρες και παντα μαυρες η μπλε.
αλλα αυτο που με πειραζει πιο πολυ ειναι τα φωνητικα!!
ΕΛΕΟΣ!!
ενταξει το μονο που καταλαβενεις ειναι ενα "ααα χαχα ουα ααα"
και αυτο υπαρχει απο canibal corpse kai rioting crist
εως slayer kai sepultura!!
πραγματικα δεν μπορω να καταάβω που αρχιζει και τελιωνει το τραγουδι!!
και μετα μου λενε οτι οι στοιχοι εχουν νοημα και μιλανε
σοβαρα!!αλλα πρωτον δεν τους ακους κατα την διαρκεια του τραγουδιου
και δευτερον οταν τους διαβαζεις μιλανε για θανατο για τον ερχομο
του κακου και για αλλα διαφορα χαρουμενα θεματακια!
και δεν ειμαι κανενας βλακας κολλημενος
ακουω και μου αρεσουν αρκετα death και μερικα Black
αλλα ορισμενα αλμπουμ και ορισμενα τραγουδια
που οντως καταλαβενεις
οτι τους πηρε πανω απο 15 λεπτα να το γραψουν και ειναι λιγο διαφορετικο!
δεν το τραβαω παραπανω αλλα
ας ανοιξουμε τα αυτια μας και να ακουσουμε ολοι τι
πραγματικα ακουμε!!
χωρις να παρεξηγουμαι με κανεναν! ;)
κανω εκπομπη στο activeradio.gr καθε τεταρτη 12-2"fragile dreams" θα την ακουσετε χοντρα :D
ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ...ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!!
Life's a B!tch 'till You Die, So Fuck The World and Let's Get High!

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑL CORE...
« Απάντηση #8 στις: 31/01/07, 22:57 »
οι trivium padws einai 8eoi giati nomizw pws se afto to 8ema tous pairnei kai aftous i bala..

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑL CORE...
« Απάντηση #9 στις: 31/01/07, 23:15 »
Εγω πιστευω πως ειναι θεμα εταιριων.Αυτες δημιουργουν συγκροτηματα κλονους εκει στο αμερικα.Ειδικα αυτη η ηλιθια η roadrunner.
Γενικα δεν μ αρεσει αυτο το ειδος μουσικης αλλα μου τη δινει ακομα περισσοτερο που ακομα και το στυλ τους και τα κλιπς τους υποκινουνται ωστε να δημιουργουν συγκεκριμενο στυλ..
Τωρα απο αυτους που προωθουνται ανελεεητα αλλοι εχουν περισσοτερο ταλεντο(trivium) και αλλοι οχι.

Βασικα οι trivium εχουν παρα πολλες αναφορες σε 80s(κοπιες κοπιες χοχυοχαγκγοψοχο) και δεν εντασονται τοσο καλο στο metalcore.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος allshallperish79

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑL CORE...
« Απάντηση #10 στις: 01/02/07, 02:01 »
,,oi trivium einai gtp kabala...kat arxas file roufus..to mono pou den me enoxlei einai ti akouei o kathenas..ayto einai ligo aythereto na krineis ton allo apo ta akousmata tou k mono..alla se pianw ti thes na peis..

@verdict: lamb of god..exun perasmata apo diafora styl metal file...twra thrash oute kan...opoio disko kai ana anafereis den exei thn paramikrh thrash epiroh ..na mou leges panterizoun ligo sto teleytaio na lega ok..alla thrash???...pes mou ligo se poio disko/song kai ti sou thymizei na dw an mporw na mpw sthn logikh sou ..egw thrash thewrw..testament/overkill/sodom/tankard/palious megadeth/metalica sto kill em all/..padw sopws k na xei oi typoi einai kirioi..bgazoune g**w tis douleies k se kammai periptwsh den einai paratragouda san kati alla bands..
oi unearth mou aresan sto stings of conscience..meta pozeriasane k aytoi,,,twra sxetika me trivium oute kan na mpw se koubenta gia aytous.

Αποσυνδεδεμένος flea

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • FLEA your bass!!
    • Προφίλ
Απ: ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑL CORE...
« Απάντηση #11 στις: 01/02/07, 03:08 »
Παράθεση
oi unearth mou aresan sto stings of conscience..meta pozeriasane k aytoi,,,

Οσον αφορα το attitude τους μπορει πραγματι να την εχουν δει καπως επειδη εγιναν πιο γνωστοι...Παντως το τελευταιο album in the eyes of fire σαν ηχο δεν πιστευω οτι τον λες ποζερικο!Καθε αλλο ξεφευγουν λιγακι απο metalcore (οσο αυτο ειναι δυνατο βασικα) και απο το mainstream!Πουθενα στον δισκο δεν υπαρχουν καθαρα φωνητικα και οι μελωδιες ελαχιστες ως μηδαμηνες!Αυτο απο μονο του κανει τον δισκο να ξεφευγει λιγακι!Μου κανει εντυπωση που τους προτιμας στο stings... οπου εχουν καθαρα metalcore κομματια,δηλαδη ''καφριλα''+μελωδια.Τωρα το αν ειναι γνησιοι σαυτο που κανουν πιστευω ειναι αμφιβολο..Προλα αυτα γουσταρω πολυ τη μουσικη τους
« Τελευταία τροποποίηση: 01/02/07, 03:11 από flea »

paran0id

  • Επισκέπτης
Απ: ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑL CORE...
« Απάντηση #12 στις: 01/02/07, 13:55 »
να πω και εγω για τους trivium. δε λεω καλα παιζουν ωραια κομματια εχουν, αλλα ΔΕ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ:ειτε ακουω το ride the lightening ειτε crusade το ιδιο μου κανει. εχουν μεινει σε κατι παλιο, τελειωμενο. αλλα ειπαμε, ειναι καλοι σε αυτο που παιζουν

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑL CORE...
« Απάντηση #13 στις: 01/02/07, 22:14 »
Α ναι μην ξεχασω.Αυτοι που κατι λενε αλλα δεν ξερω αν ειναι metalcore ειναι οι γερμανοι heaven shall burn.Μου φαινονται πραγματικοι καφροι..οχι ευαισθητουληδες(αντιγραφεις των μειντεν....) και ετσι..Εχω δει και κομματια απο συναυλια τους και τα σπανε!
Ενταξει για ενα δυο κομαμτια αντεχω βεβαια :P
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑL CORE...
« Απάντηση #14 στις: 01/02/07, 23:41 »
εγώ πάντως αρνουμαι να πιστέψω ότι το μελλον της μουσικής είναι οι trivium και οι killswitch engage...

Αποσυνδεδεμένος Joef - Über Alles

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Φυλακισμενος στην πραγματικοτητα των ξενων κοσμων
    • Προφίλ
Απ: ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑL CORE...
« Απάντηση #15 στις: 02/02/07, 05:13 »
εγώ πάντως αρνουμαι να πιστέψω ότι το μελλον της μουσικής είναι οι trivium και οι killswitch engage...

γιατι οι tool που εχουν φαγωθει ολοι??
κανω εκπομπη στο activeradio.gr καθε τεταρτη 12-2"fragile dreams" θα την ακουσετε χοντρα :D
ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ...ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!!
Life's a B!tch 'till You Die, So Fuck The World and Let's Get High!

Αποσυνδεδεμένος flea

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • FLEA your bass!!
    • Προφίλ
Απ: ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑL CORE...
« Απάντηση #16 στις: 02/02/07, 12:59 »
Παράθεση
γιατι οι tool που εχουν φαγωθει ολοι??


Μεγαλε χτυπησες ευαισθητη χορδη τωρα :).Και νομιζω οχι μονο για μενα αλλα σε πολυ κοσμο και σαυτο το forum αλλα και γενικοτερα..Αν καποιο συγκροτημα απο ολα αυτα που εχουν αναφερθει κατα καιρους ειναι πολυ μπροστα αναμφισβητητα ειναι οι Tool!Ειναι ο ηχος τους απο ολα τα οργανα,η τεχνικη τους (ακου τον Carey ιδιαιτερα και θα καταλαβεις τι ενοω!)ειναι το μινιμαλιστικο παιξιμο τους το οποιο ομως καταφερνουν να το γαρνιρουν και να το σερβιρουν ως βαρυγδουπο και progressive ειναι το ολο attitude, ειναι η σκηνικη τους παρουσια (ποιος κανονας λεει οτι για να γουσταρει καποιος οταν παιζει πρεπει να κανει headbanging η να στεκεται ντε και καλα στο κεντρο της σκηνης?) ειναι η ατμοσφαιρα...Δεν υπαρχει ουτε ενα συγκροτημα που να πλησιαζει τον ηχος τους και οσοι το κανουν γινονται πολυ κακες και φτηνες κοπιες..Οι Tool ειναι μια σκηνη μονοι τους!Σε αντιθεση με το metalcore οπου πολλες μπαντες εχουν μεριδιο της σκηνης τους..

Ps:Βαλθηκαν ολοι να τους φανε που δεν εκαναν encore!Τοσο πολυ τους ενοχλησε που δεν το επαιξαν δηθεν και ντιβες δηλαδη?Οσοι γνωριζουν καλα τη μπαντα ξερουν πολυ καλα οτι το encore δεν το γουσταρουν οι τυποι!Καλο ειναι οταν παμε να δουμε κατι να ξερουμε τι αυτο πρεσβεβει καμια φορα..ειδικα οταν προκειται για ενα τοσο ιδιαιτερο συγκροτημα  οπως οι tool!Oχι τιποτα αλλα για να μην απογοητευομαστε μετα

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑL CORE...
« Απάντηση #17 στις: 02/02/07, 13:42 »
,,oi trivium einai gtp kabala...kat arxas file roufus..to mono pou den me enoxlei einai ti akouei o kathenas..ayto einai ligo aythereto na krineis ton allo apo ta akousmata tou k mono..alla se pianw ti thes na peis..

@verdict: lamb of god..exun perasmata apo diafora styl metal file...twra thrash oute kan...opoio disko kai ana anafereis den exei thn paramikrh thrash epiroh ..na mou leges panterizoun ligo sto teleytaio na lega ok..alla thrash???...pes mou ligo se poio disko/song kai ti sou thymizei na dw an mporw na mpw sthn logikh sou ..egw thrash thewrw..testament/overkill/sodom/tankard/palious megadeth/metalica sto kill em all/..padw sopws k na xei oi typoi einai kirioi..bgazoune g**w tis douleies k se kammai periptwsh den einai paratragouda san kati alla bands..
oi unearth mou aresan sto stings of conscience..meta pozeriasane k aytoi,,,twra sxetika me trivium oute kan na mpw se koubenta gia aytous.

Δηλώνουν thrash μόνοι τους και περήφανα μάλιστα. Εγώ πραγματικά ακούω εκεί μέσα επιρροές αμερικάνικης thrash σκηνής όπως Forbidden, Testament, Laaz Rockit και ολίγη από Annihilator. (Καναδάς...εντάξει)....
Μήπως επειδή πρόκειται για μοντέρνες παραγωγές νομίζεις ότι δεν έχουν καμμία σχέση.....?
Αυτά τα riff που πάιζουν τα ακούω σε thrash μπάντες χρόνια.
Ρε παιδιά πολλές από αυτές τις μπάντες που λέτε εδώ όπως οι Killwitch Engage kai oi Unearth μόνο για thrash μου κάνουν.....Με το που τα άκουσα αυτά ήταν το πρώτο πράγμα που είπα. Ωραίες μπάντες είναι πάντως!!!!
Τρέχα φίλε μου να ακούσεις το Nothing's Sacred των Laaz Rockit (ΤΕΡΑΣΤΙΟΙ!!!!) που βγήκε το 1991 απλά για να δείς πόσο μπροστά ήταν και έπαιζαν αυτά που μας λανσάρονται τώρα!
Άκου λίγο τον παλιό ;) :D

paran0id

  • Επισκέπτης
Απ: ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑL CORE...
« Απάντηση #18 στις: 02/02/07, 14:19 »
εγώ πάντως αρνουμαι να πιστέψω ότι το μελλον της μουσικής είναι οι trivium και οι killswitch engage...

γιατι οι tool που εχουν φαγωθει ολοι??
εδω εισαι φαουλ. ισως και να μην ειναι το μελλον της μουσικης, αλλα σιγουρα ειναι κατι καινουριο,διαφορετικο, φρεσκο.

Αποσυνδεδεμένος SPATH

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
  • A PUBLIC PIECE OF DNA.
    • Προφίλ
Απ: ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑL CORE...
« Απάντηση #19 στις: 02/02/07, 14:50 »
Παράθεση
γιατι οι tool που εχουν φαγωθει ολοι??


Μεγαλε χτυπησες ευαισθητη χορδη τωρα :).Και νομιζω οχι μονο για μενα αλλα σε πολυ κοσμο και σαυτο το forum αλλα και γενικοτερα..Αν καποιο συγκροτημα απο ολα αυτα που εχουν αναφερθει κατα καιρους ειναι πολυ μπροστα αναμφισβητητα ειναι οι Tool!Ειναι ο ηχος τους απο ολα τα οργανα,η τεχνικη τους (ακου τον Carey ιδιαιτερα και θα καταλαβεις τι ενοω!)ειναι το μινιμαλιστικο παιξιμο τους το οποιο ομως καταφερνουν να το γαρνιρουν και να το σερβιρουν ως βαρυγδουπο και progressive ειναι το ολο attitude, ειναι η σκηνικη τους παρουσια (ποιος κανονας λεει οτι για να γουσταρει καποιος οταν παιζει πρεπει να κανει headbanging η να στεκεται ντε και καλα στο κεντρο της σκηνης?) ειναι η ατμοσφαιρα...Δεν υπαρχει ουτε ενα συγκροτημα που να πλησιαζει τον ηχος τους και οσοι το κανουν γινονται πολυ κακες και φτηνες κοπιες..Οι Tool ειναι μια σκηνη μονοι τους!Σε αντιθεση με το metalcore οπου πολλες μπαντες εχουν μεριδιο της σκηνης τους..

Ps:Βαλθηκαν ολοι να τους φανε που δεν εκαναν encore!Τοσο πολυ τους ενοχλησε που δεν το επαιξαν δηθεν και ντιβες δηλαδη?Οσοι γνωριζουν καλα τη μπαντα ξερουν πολυ καλα οτι το encore δεν το γουσταρουν οι τυποι!Καλο ειναι οταν παμε να δουμε κατι να ξερουμε τι αυτο πρεσβεβει καμια φορα..ειδικα οταν προκειται για ενα τοσο ιδιαιτερο συγκροτημα  οπως οι tool!Oχι τιποτα αλλα για να μην απογοητευομαστε μετα
Ετσι...Το να βαζουμε τους ΤΟΟL στο θεμα αυτο ειναι ατοπο.Εχουν μια ιστορια οι ανθρωποι στο ειδος τους,εδω μιλαμε για νεα ''αγριοχορτα'' που φυτρωνουν το ενα μετα το αλλο παντου.Ας αφησουμε λοιπον τους tool στη θεση τους 8)
IF THE FACTS DON'T FIT THE THEORY,CHANGE THE FACTS.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑL CORE...
« Απάντηση #20 στις: 02/02/07, 15:02 »
εγώ πάντως αρνουμαι να πιστέψω ότι το μελλον της μουσικής είναι οι trivium και οι killswitch engage...

γιατι οι tool που εχουν φαγωθει ολοι??
Εισαι εκτος.... ::)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος allshallperish79

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑL CORE...
« Απάντηση #21 στις: 02/02/07, 15:12 »
oi tool ειναι εκτος θεματος..

φιλε verdict .αμα εσυ εισαι παλιος στην ολη φαση τι να πουμε κ εμεις... ;D...εγω με τον ορο thrash αντιλαμβανομαι αντε το πολυ καποια συγκροτηματα με cross over στοιχεια..sod/mod/anthrax/sodom/tankard/coroner/kreator και βαλε...συκεκριμενα επειδη ανοιξες την αναφορα στους lamb of god..metal hard core -speed metal ισχυριζονται οτι παιζουν,,αμα θες σου δινω 3-4 dvdakia..με chriss adler να τα λεει μονος του..στην αμερικη εχουν αλλες αποψεις περι τι ειναι speed metal..και ετσι ο τυπος το βαζει μαζι με τον ορο με΄ταλ χαρντ κορ..τα λογια του οχι τα δικα μου..εμενα παντως για thrash δεν μου λενε...

oi Heaven shall burn..ειναι συγκροτηματαρα...death core ...καμμια επαφη με τα λαμογια που εχουνε βγει ..και παλι καλα που σωνοθνε λιγο την φαση με τα ψιγματα του hard core στο μεταλ.

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑL CORE...
« Απάντηση #22 στις: 02/02/07, 15:33 »
Τι να σου πώ....εγώ σε guitar world αν θυμάμαι καλά έχει δήλωση του Mark Morton να λέει ότι οι Lamb Of God ήταν και θα είναι thrash μπάντα.....Οι ντράμμερ γενικώς δεν ξέρουν τι λένε.... ;D

Αποσυνδεδεμένος allshallperish79

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑL CORE...
« Απάντηση #23 στις: 02/02/07, 15:56 »
και εγω ντραμμερ ειμαι..γ αυτο μαλλον δεν καταλαβαινουμε ο ενας τον αλλο.. ;D...τσεκαρε τους μια στο terror and hubris dvd+making of sacrament dvd+ modern drummer awards 2005 ο ιδιος ο αντλερ παρουσιαζει το συγκροτημα του στο κοινο..μιλαει για την μουσικη τους..και καπακι τα σπαει μαζι με τον αδερφο του..εκει χωνει και την ατακα speed metal band...αν θυμαμαι καλα..αν οχι εκει το τοτε σιγουρα στο sacrament..
οπως και να χει οι ταμπελες ειναι μαλακια οταν ξεφευγουν...αλλα καλο ειναι να υπαρχουν για να υπαρχει καθοδηγηση..φανταζομαι οτι καταληγουμε στο οτι παιζουν γ**ω τις μουσικες..εγω γενικοτερα δεν ακουω thrash..περα απο τα παιδικα μου χροννια.εδω και πολλα χροννια εχω κολισει με death metal /grind ktlp..

Heaven shall burn...death core..και απλα ειναι οι καλυτεροι αυτη την στιγμη στην φαση ...τωρα τα αλλα ουτε καν τα ακουω...ειδικα εκεινους τους killswitch...

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑL CORE...
« Απάντηση #24 στις: 02/02/07, 16:08 »
και εγω ντραμμερ ειμαι..γ αυτο μαλλον δεν καταλαβαινουμε ο ενας τον αλλο.. ;D

Έτσι εξηγείται..... ;D
Οι Lamb Of God έχουν ριφάρες και τα σπάνε!!!! Με την φωνή τους τσινάω λίγο...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
2433 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/06/07, 15:50
από THRASHGR
17 Απαντήσεις
6033 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/08/09, 20:27
από Jezus
0 Απαντήσεις
1639 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/07/10, 12:29
από Blue Wizard
0 Απαντήσεις
1547 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/08/10, 07:54
από iasonas-dimitris
15 Απαντήσεις
5400 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/10/10, 12:58
από Germ1984
4 Απαντήσεις
2201 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/01/12, 18:40
από Wise_One
6 Απαντήσεις
3106 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/08/12, 00:15
από kkmspm (φλουτσ)
9 Απαντήσεις
6025 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/16, 12:20
από Kosthrash
4 Απαντήσεις
6934 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/07/17, 22:24
από Apatilos
1 Απαντήσεις
2135 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/12/21, 01:17
από tsirigotis