Αποστολέας Θέμα: boi8ia eksoplismou ki8aras!!!  (Αναγνώστηκε 9718 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rgplayer14

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
boi8ia eksoplismou ki8aras!!!
« στις: 29/05/11, 12:30 »
gia kai xara se olous!ime 14oron xronon kai ma8eno 1 xrono kithara.i musiki pou akouo ine kirios rock,diladi akouo led zeppelin,ac/dc k alla polla rock sigkrotimata.exo tin squier bullet strat guitar kai apo enisxiti exo tis fender ton vibro chump XD(o opoios ine lampatos enisxitis).tha ithela na sas rotiso merika pragmatakia.
1)skeftome na paro se kana mina tin gibson les paul studio faded guitar.tha ithela na mu pite apopsis gia tin sigkekrimeni kithara kai gia to ean ine kalo na tin paro autin tin xronia i na tin afiso na tin paro tin epomeni.episis ean tin paro tha m ebgene fthinotero na tin paro apo amerikano site me to opoio sinergate i gibson kai na tin stilo se enan filo pou meni ameriki kai na mu tin feri ekinos ellada.
2)skeftome autes tis meres episis na paro ena petalaki gia na mporo na petixo ton ixo pou bgazun ta sigkrotimata pou akouo.pio tha mu protinate esis???


sas euxaristo olous prokatabolika!!! :)

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: boi8ia eksoplismou ki8aras!!!
« Απάντηση #1 στις: 29/05/11, 12:55 »
Προκαταβολικά, σε παρακαλώ το επόμενο μήνυμα σου να είναι στα ελληνικά και όχι στα greeklish, αλλιώς δεν είναι αποδεκτό.

Αποσυνδεδεμένος RORY GALLAGHER

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 476
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: boi8ia eksoplismou ki8aras!!!
« Απάντηση #2 στις: 29/05/11, 12:59 »
Άποψή μου, κράτα την κιθάρα σου, είναι μια χαρά. Είπες παίζεις ένα χρόνο κιθάρα.
Προχώρα σε επόμενη μετά από μερικά χρόνια, αφού θα την έχεις ξεζουμίσει και θα την έχεις μάθει για τα καλά. Ειδικά για τη μουσική που γουστάρεις είναι ότι πρέπει και η gibson θα σου φανεί βουνό τώρα.


Ο ενισχυτής σου επίσης είναι κομπλέ, είναι λαμπάτος και έχει πάνω και εφέ. Μάθε τα! Πειραματίσου με τα διάφορα distortion/overdrives και με τα gain τους καθώς και με τα μπάσα/πριμα/μεσσαία καθώς και με τις διάφορες θέσεις των μαγνητών και θα πετύχεις αξιοπρεπείς χροιές ήχων κοντά σ'αυτά που ψάχνεις. Απέφυγε τα πολλά-πολλά distortion γενικώς, η βαβούρα καλύπτει πολλά λάθη. Μάθε τι γίνεται με τα εφέ, τι κάνει το chorus, τι το delay κλπ. Όταν δεις πως πραγματικά εξάντλησες τις δυνατότητες του ενισχυτή και της κιθάρας αλλά παρ'όλα αυτά κάτι πάει στραβά, τότε θα είναι η ώρα για πετάλι.


Welcome to the club :)
.......sex fai skata kai ypnos!

Αποσυνδεδεμένος rgplayer14

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: boi8ia eksoplismou ki8aras!!!
« Απάντηση #3 στις: 29/05/11, 13:03 »
συγγνωμη ρε παιδια.δεν το ηξερα οτι πρεπει να γραφω ελληνικα εγω.σορρυ και παλι.

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: boi8ia eksoplismou ki8aras!!!
« Απάντηση #4 στις: 29/05/11, 14:01 »
Άποψή μου, κράτα την κιθάρα σου, είναι μια χαρά. Είπες παίζεις ένα χρόνο κιθάρα.
Προχώρα σε επόμενη μετά από μερικά χρόνια, αφού θα την έχεις ξεζουμίσει και θα την έχεις μάθει για τα καλά. Ειδικά για τη μουσική που γουστάρεις είναι ότι πρέπει και η gibson θα σου φανεί βουνό τώρα.


Ο ενισχυτής σου επίσης είναι κομπλέ, είναι λαμπάτος και έχει πάνω και εφέ. Μάθε τα! Πειραματίσου με τα διάφορα distortion/overdrives και με τα gain τους καθώς και με τα μπάσα/πριμα/μεσσαία καθώς και με τις διάφορες θέσεις των μαγνητών και θα πετύχεις αξιοπρεπείς χροιές ήχων κοντά σ'αυτά που ψάχνεις. Απέφυγε τα πολλά-πολλά distortion γενικώς, η βαβούρα καλύπτει πολλά λάθη. Μάθε τι γίνεται με τα εφέ, τι κάνει το chorus, τι το delay κλπ. Όταν δεις πως πραγματικά εξάντλησες τις δυνατότητες του ενισχυτή και της κιθάρας αλλά παρ'όλα αυτά κάτι πάει στραβά, τότε θα είναι η ώρα για πετάλι.


Welcome to the club :)

+1000

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: boi8ia eksoplismou ki8aras!!!
« Απάντηση #5 στις: 29/05/11, 14:19 »
gia kai xara se olous!ime 14oron xronon kai ma8eno 1 xrono kithara.i musiki pou akouo ine kirios rock,diladi akouo led zeppelin,ac/dc k alla polla rock sigkrotimata.exo tin squier bullet strat guitar kai apo enisxiti exo tis fender ton vibro chump XD(o opoios ine lampatos enisxitis).tha ithela na sas rotiso merika pragmatakia.
1)skeftome na paro se kana mina tin gibson les paul studio faded guitar.tha ithela na mu pite apopsis gia tin sigkekrimeni kithara kai gia to ean ine kalo na tin paro autin tin xronia i na tin afiso na tin paro tin epomeni.episis ean tin paro tha m ebgene fthinotero na tin paro apo amerikano site me to opoio sinergate i gibson kai na tin stilo se enan filo pou meni ameriki kai na mu tin feri ekinos ellada.
2)skeftome autes tis meres episis na paro ena petalaki gia na mporo na petixo ton ixo pou bgazun ta sigkrotimata pou akouo.pio tha mu protinate esis???


sas euxaristo olous prokatabolika!!! :)

Συμφωνω με τον προλαλησαντα......μια χαρα εξοπλισμό εχεις ενω μπορεις να στραφεις και στο πολυ καλο modelling ενισχυτων και εφε που προσφερουν και οι υπολογιστες πλεον....αλλα το θεμα δεν ειναι εκει.....ενα πρεπει να βαλεις βαθεια μεσα στο μυαλο σου....tone is in the hands.....απομνημονευσε το..τυπωσε το...καντο ποστερ.....τατουαζ..η και ολα μαζι ταυτοχρονα...τον πιο ακριβο εξοπλισμο να σου δωσω παλι θα ακουγεσαι οπως...τωρα.....γιατι πολυ απλα εισαι ακομα ο ιδιος παικτης ...ο μονος τροπος να βελτιωσεις το tone σου ειναι να γινεις καλυτερος... το vibrato σου πχ δεν θα το βελτιωσει μια strato η μια les paul...η την πχ...τσαπατσουλικη τεχνικη σου...ενας πολυ καλος παικτης να εισαι σιγουρος οτι θα ακουγεται παρα πολυ καλα με τον εξοπλισμο σου  πχ...το αντιθετο ομως δεν προκειται να γινει ακομα και αν εχεις στα χερια σου τον 20 φορες ποιο ακριβοτερο δικο του....
Με λιγα λογια αν εχεις μια ωρα πχ στη διαθεση σου ελευθερη ....αναλωσε  τα 45 λεπτα για μελετη και τα υπολοιπα μονο για να ψαχνεις για το επομενο gear που θα σου αλλαξει τον ηχο.Οι περισσοτεροι κανουν συνηθως το αντιθετο.....μη πεσεις σε αυτη την παγιδα..ευκαιρια ειναι μιας και εισαι πιτσιρικας να παρεις το σωστο δρομο και να προοδευσεις....αντι λοιπον να κοιτας για καλυτερο gear..κοιτα πχ τι πιεση ασκεις στην ταστιερα,ποιο σημειο πανω σε αυτην βγαζει τον καλυτερο ηχο......τι πενα χρησιμοποιεις....παιζε με ελαχιστο distortion προσπαθωντας να βγαλεις ηχο...ηχογραφησε τον εαυτο σου συχνα(αλλο να παιζεις και αλλο να ακους αυτο που επαιξες γραμμενο...θα φας μια μικρη απογοητευση-αλλα αναγκαια-) κτλ κτλ κτλ.
ο Κοσμος ειναι γεματος παικταραδες που βγαζουν ηχαρες με ταπεινα pod xt live και ασχετους με ακριβους λαμπατους και πεταλια....δεν λεω οτι δεν γινεται και το αντιθετο φυσικα....αλλα και μονο το γεγονος οτι καποιος βγαζει ηχο με ..ταπεινο θεωρητικα εξοπλισμο δειχνει οτι τα δαχτυλα κανουν την διαφορα και αυτα δυστυχως δεν μπορεις να τα αγορασεις....Σκεψου λοιπον και αποφασισε τι δρομο θες να ακολουθησεις...the choice is yours ;) .
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος Χάρος(Χάρης)

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Άντρας
  • Κατα-κατα-κατα-καταρεω.....
    • Προφίλ
Απ: boi8ia eksoplismou ki8aras!!!
« Απάντηση #6 στις: 29/05/11, 16:31 »
για το δευτερπ θεμα μονο μπορω να βοηθησω.ψαξε μερια boss.θα σου προτεινα η το boss ds 1 η το boss ds 2.για εμενα νικανε και τα 2

Αποσυνδεδεμένος Free_Bird

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: boi8ia eksoplismou ki8aras!!!
« Απάντηση #7 στις: 29/05/11, 17:34 »

1)skeftome na paro se kana mina tin gibson les paul studio faded guitar.tha ithela na mu pite apopsis gia tin sigkekrimeni kithara kai gia to ean ine kalo na tin paro autin tin xronia i na tin afiso na tin paro tin epomeni.episis ean tin paro tha m ebgene fthinotero na tin paro apo amerikano site me to opoio sinergate i gibson kai na tin stilo se enan filo pou meni ameriki kai na mu tin feri ekinos ellada.
2)skeftome autes tis meres episis na paro ena petalaki gia na mporo na petixo ton ixo pou bgazun ta sigkrotimata pou akouo.pio tha mu protinate esis???


1) Και εγώ νομίζω ότι μπορείς να αφήσεις την LP για λίγο αργότερα. Όσον αφορά στο να την πάρεις από αμερική, σίγουρα θα την πάρεις φθηνότερα αλλά δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο γίνεται αυτό που λες. Το καλύτερο θα ήταν να δώσεις χρήματα στον φίλο σου και να σου την αγοράσει ο ίδιος, είτε από site είτε από καποιο κατάστημα όπως guitar store και να σου τη φέρει Ελλάδα αυτοπροσωπως όταν έρθει (όχι να σου την στείλει, διότι μέρες που ζούμε αποκλείεται να γλυτώσεις το τελωνείο).

2) Τον ήχο που βγάζουν τα συγκροτήματα που ακούς δεν θα τον βγάλεις ούτε με πεταλάκι, ούτε με ενισχυτή ούτε με κάποια κιθάρα συγκεκριμενη - μην ξεχνάς ότι οι δίσκοι που ακούμε είναι ηχογραφημένοι σε στούντιο αξίας εκατομυρίων , ο ήχος μιξάρεται, κομπρεσσαρίζεται, γίνεται mastering κ.τ.λ κ.τ.λ. Επίσης, εμένα π.χ. να μου δίνανε την κιθαρα, τον ενισχυτή και τον εξοπλισμό του ίδιου του Gary Moore, μάλλον και πάλι δεν θα κατάφερνα να βγάλω τον ήχο του, γιατί δεν έχω τα δάχτυλά του  ;)
Πάντως νομίζω ότι ο champ έχει αρκετό γκάζι για το στυλ που θέλεις...αν για κάποιο λόγο δεν σου φτάνει, ή θες να βγάλεις διαφορετικό ήχο...πρεπει να γίνεις πιο συγκεκριμένος γιατί από πεταλακια γίνεται...της μουρλής   :)
Live to play LIVE

Αποσυνδεδεμένος rgplayer14

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: boi8ia eksoplismou ki8aras!!!
« Απάντηση #8 στις: 29/05/11, 17:59 »
βασικα θα μου την παρουν την κιθαρα οι γονεις και θα ηθελα να την εχω απο τωρα για να μαθω να παιζω σε αυτην και επισης δεν ξερω εαν θα μπορουν να μου την παρουν την επομενη χρονια.εχω ακουσει σε μαγαζι καποια πεταλακια που μου αρεσε η χροια του ηχου τους.θα μπορουσα να διαθεσω εως και 150 ευρω.εχω ακουσει καποια πεταλακια  boss, οπως το blues driver,το distortion/overdrive και το metal zone  και θα ηθελα να ρωτησω εαν τα πεταλακια behringer ειναι καλα πεταλακια για την τιμη τους.

Αποσυνδεδεμένος lordi13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • the icon of dominance
    • Προφίλ
Απ: boi8ia eksoplismou ki8aras!!!
« Απάντηση #9 στις: 29/05/11, 18:04 »
οχι δεν ειναι

Αποσυνδεδεμένος rgplayer14

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: boi8ia eksoplismou ki8aras!!!
« Απάντηση #10 στις: 29/05/11, 18:10 »
ποια ειναι τα καλυτερα πεταλακια για αυτο που ζηταω??

Αποσυνδεδεμένος birbillis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: boi8ia eksoplismou ki8aras!!!
« Απάντηση #11 στις: 29/05/11, 18:20 »
για το δευτερπ θεμα μονο μπορω να βοηθησω.ψαξε μερια boss.θα σου προτεινα η το boss ds 1 η το boss ds 2.για εμενα νικανε και τα 2

μην ψαξεις μερια boss. δε θα σου προτεινα ουτε το ds 1 ουτε το ds2. για μενα δε νικαει κανενα. ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΝΙΣΧΥΤΗ εχεις παντως αμα φαγωθεις σωνει και ντε για πεταλι ακου πρωτα fulltone ocd, tech21 gt2, η κατι σε radial tonebone ξερω γω. τωρα για κιθαρα οπως ειπαν παραπανω βολεψου με αυτη που εχεις (το πολυ πολυ αλλαξε μαγνητες αν κατι σ ενοχλει) και οταν θες κατι περισσοτερο ψαξτο σιγα σιγα και ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ!

Αποσυνδεδεμένος kostas80

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 690
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: boi8ia eksoplismou ki8aras!!!
« Απάντηση #12 στις: 29/05/11, 18:24 »

ποια ειναι τα καλυτερα πεταλακια για αυτο που ζηταω??


14 δεν είπαμε είσαι ?? .......... αυτά είναι τα καλύτερα  ;D





Φιλικά και χωρίς καμία διάθεση εμπαιγμού . Κράτα την κιθάρα σου και μελέτα ΜΟΝΟ . Τίποτε άλλο .
Για καινούρια κιθάρα και πετάλια αν δεν περάσουν ακόμα δυο τρία χρονάκια ούτε να το σκέφτεσαι . Θα χάσεις την ουσία και θα μπλέξεις με το G.A.S.


Κακό πράμα  ;)


www.alfacor.gr  ....  http://www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Αποσυνδεδεμένος rgplayer14

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: boi8ia eksoplismou ki8aras!!!
« Απάντηση #13 στις: 29/05/11, 18:30 »
εχω παει σε μαγαζια στην αθηνα την εχω δοκιμασει και την εχω ακουσει και στο ματι και στο αυτι μου καθεται μια χαρα(που απο οσο ξερω το σημαντικοτερο ειναι αυτο).απλως το θεμα ειναι οτι στα επομενα χρονια δεν ξερω εαν θα εχω και εγω και οι γονεις μου την οικονομικη δυνατοτητα να την αγορασω(το οποιο θα ειναι το πιο πιθανο,δηλαδη να μην εχω την οικονομικη δυνατοτητα να την αγορασω,μιας και ειμαστε εν μεσω κρισης).δεν ειμαι και τυπος που χρησιμοπιοι ποδηλατο γιατι δεν εχω που να πηγαινω με αυτο γιατι εδω που μενω δεν ειναι αξιοπιστη γειτονια για τετοια.

Αποσυνδεδεμένος kostas80

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 690
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: boi8ia eksoplismou ki8aras!!!
« Απάντηση #14 στις: 29/05/11, 18:59 »
Απλά δεν πρέπει να νομίζεις ότι θα αλλάξει κάτι στον ήχο σου δραματικά προς το καλύτερο .
that's all ... .... Οι κιθάρες θα είναι πάντα στις βιτρίνες και θα περιμένουν ... Ο χρόνος για μελέτη όμως , σε λίγα χρόνια θα κάνει φτερά  ;) .
Τουλάχιστον μην αρχίσεις να ψάχνεις για πεταλάκια κι άλλα τέτοια ακόμα .....


έπρεπε τώρα που διαβάζεις αυτό το post να μελετάς την άσκηση 1-3-5 , 2-4-6 , 3-5-7 της ματζόρε και αντίστροφα  ;D ;D 
www.alfacor.gr  ....  http://www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: boi8ia eksoplismou ki8aras!!!
« Απάντηση #15 στις: 29/05/11, 19:12 »
Απλά δεν πρέπει να νομίζεις ότι θα αλλάξει κάτι στον ήχο σου δραματικά προς το καλύτερο .
that's all ... .... Οι κιθάρες θα είναι πάντα στις βιτρίνες και θα περιμένουν ... Ο χρόνος για μελέτη όμως , σε λίγα χρόνια θα κάνει φτερά  ;) .
Τουλάχιστον μην αρχίσεις να ψάχνεις για πεταλάκια κι άλλα τέτοια ακόμα .....


έπρεπε τώρα που διαβάζεις αυτό το post να μελετάς την άσκηση 1-3-5 , 2-4-6 , 3-5-7 της ματζόρε και αντίστροφα  ;D ;D
Eτσι ειναι ακριβως.Λεφτα για να παρεις αυτο που θες μα θα κανεις πενιχρες οικονομιες(αν το θες πραγματικα) μα θα δανειστεις....αλλα θα βρεις....χερια δεν προκειται να βρεις πουθενα.Αν δεν δουλεψεις σοβαρα δεν εχει νοημα πιστεψε με και εισαι και στην καταλληλη ηλικια.Το σωστο ερωτημα λοιπον στην φαση που εισαι δεν ειναι πως θα παρω αυτο....αλλα πως θα παιξω αυτο 8) ....
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος rgplayer14

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: boi8ia eksoplismou ki8aras!!!
« Απάντηση #16 στις: 29/05/11, 20:12 »
ξερω οτι ο ηχος που βγαζω δεν θα αλλαξει εαν παρω την gibson,θελω ομως να μαθω να παιζω σε μια καλη κιθαρα και τωρα που μου δινετε η ευκαιρια να μπορεσω να την αγορασω θελω να την εκμεταλλευτω. :)

Αποσυνδεδεμένος lordi13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • the icon of dominance
    • Προφίλ
Απ: boi8ia eksoplismou ki8aras!!!
« Απάντηση #17 στις: 29/05/11, 20:35 »
ok αλλα υπαρχουν και καλυτερες σε αυτα τα λεφτα

Αποσυνδεδεμένος rgplayer14

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: boi8ia eksoplismou ki8aras!!!
« Απάντηση #18 στις: 29/05/11, 20:44 »
εχεις να μου προτεινεις καπια καλυτερη απο αυτην που να κανει 800 ευρω?

Αποσυνδεδεμένος Χάρος(Χάρης)

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Άντρας
  • Κατα-κατα-κατα-καταρεω.....
    • Προφίλ
Απ: boi8ia eksoplismou ki8aras!!!
« Απάντηση #19 στις: 29/05/11, 21:11 »
εχεις να μου προτεινεις καπια καλυτερη απο αυτην που να κανει 800 ευρω?

 εγω για μεχρι 800 ευρω μια που κανει 500 ευρω και ειναι gibson αλλα ειναι Melody  maker Και κανει για μεταλ
http://www.thomann.de/gr/gibson_jonas_brothers_melody_maker.htm.
με τα υπολυπα μπορεις να παρεις καμια πεταλιερα η κανενα μικρο ενυσχιτακη μοντελισμου

Αποσυνδεδεμένος lordi13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • the icon of dominance
    • Προφίλ
Απ: boi8ia eksoplismou ki8aras!!!
« Απάντηση #20 στις: 29/05/11, 21:13 »
ρε σεις αυτες οι φθηνες gibson δεν ειναι τπτ το ιδιαιτερο ,ισα ισα πανακριβες για αυτα που προσφερουν!

εγω θα διαλεγα αυτην εδω
http://www.thomann.de/gr/esp_ltd_ec1000_fm_asb.htm

Αποσυνδεδεμένος rgplayer14

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: boi8ia eksoplismou ki8aras!!!
« Απάντηση #21 στις: 29/05/11, 21:27 »
θα παραμεινω μαλλον σε αυτην που ηθελα και πριν γιατι η ltd δεν μου καθεται καλα στο ματι και δεν θελω να παρω melody maker.και υπαρχει περιπτωση να την παραγγειλω απο ενα site που συνεργαζεται η gibson και θα την στειλω σε εναν φιλο που μενει αμερικη κ μολισ ερθει θα μου την φερει(η οποια κανει 800 $ τα οποια ινε περιπου 550 ευρω).μιας και αναφερθηκα στο θεμα αυτο ξερει κανεις εαν θα κοστισι τιποτα παραπανο εαν τιν φερι φιλοσ απο αμερικι(ροταω για να ξερω γιατι υπαρχει περιπτωσει,εαν την παρω τελικα γιατι ειναι καπια αλλα θεματα στη μεση σχετικα με τους βαθμουσ στο σχολειο,να την παρω με αυτον τον τροπο)???επισης θα ηθελα να ροτισω οσους εχουν παρει κιθαρα απο το διαδυκτιο εαν παθει κατι η κιθαρα μου θα μου την φτιαξουν σε καπιο μαγαζι στην αθηνα( γιατι εχω ακουσει απο φιλους  οτι 95% δεν θα μου την φτιαξουν)???

Αποσυνδεδεμένος lordi13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • the icon of dominance
    • Προφίλ
Απ: boi8ia eksoplismou ki8aras!!!
« Απάντηση #22 στις: 29/05/11, 21:55 »
θα στη φτιαξουν αρκει να πληρωσεις
επισης κατι παιζει με τα τελωνια απο αμερικη ,δε ξερω τι ακριβως πρεπει να κανεις
αμα ειναι για 550 ευρω να την παρεις την κιθαρα

Αποσυνδεδεμένος rgplayer14

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: boi8ia eksoplismou ki8aras!!!
« Απάντηση #23 στις: 29/05/11, 22:11 »
το εχεισ κανει εσι αυτο ποτε????

Αποσυνδεδεμένος Free_Bird

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: boi8ia eksoplismou ki8aras!!!
« Απάντηση #24 στις: 29/05/11, 22:26 »
ρε σεις αυτες οι φθηνες gibson δεν ειναι τπτ το ιδιαιτερο ,ισα ισα πανακριβες για αυτα που προσφερουν!


Ποιος το λέει αυτό?

Live to play LIVE

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
45 Απαντήσεις
14624 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/10/08, 21:03
από Giorgos K.
10 Απαντήσεις
4917 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/10/08, 23:49
από metalmike