Αποστολέας Θέμα: ESP VS Ibanez!!!  (Αναγνώστηκε 34134 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Αύγουστος

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Άντρας
  • STRATOCASTER ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
    • Προφίλ
    • Στάθης Δρογώσης Unofficial
Απ: ESP VS Ibanez!!!
« Απάντηση #25 στις: 06/06/05, 14:42 »
επισης το edge pro tremolo παιδες,δεν ειναι αντιγραφη floyd rose.στις καλες ιβανεζ γ**αει και δερνει...

Σωστός.
" Ο Θεός κινεί τον παίκτη κι αυτός το πιόνι.
  Μα ποιος Θεός πίσω απ' το Θεό το νήμα υφαίνει;"

OSIRISSSS

  • Επισκέπτης
Απ: ESP VS Ibanez!!!
« Απάντηση #26 στις: 06/06/05, 14:56 »
Ibanez >>>>>>>>>>>>>>>>>>>ESP
kkthxgoodbye....
εγώ έχω μία RG-320 και απλά σκίζει...

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: ESP VS Ibanez!!!
« Απάντηση #27 στις: 06/06/05, 19:42 »
παίδες σας ευχαριστώ για τη βοήθεια. Τελικά βρήκα μία προσφορά και πήρα την ESP ltd EC-50. Είναι πολύ ευκολόπαιχτη(βγάζω απλησίαστα σόλα για την πλάκα μου) και ο ήχος της είναι τουλάχιστον ικανοποιητικός. Αν την έχετε δοκιμάσει ρίξτε καμιά γνώμη, να έχω αυτογνωσία ο άπειρος δεκατετράχρονος........
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος cromlech

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ESP VS Ibanez!!!
« Απάντηση #28 στις: 07/06/05, 01:13 »
φιλε μου κατα τη ταπεινη μου αποψη παντα...ολες οι ltd της πολυ φτηνης σειρας ειναι για πεταμα.θα σου αρεσει για ενα μηνα και οταν θα αρχισεις να εξελλισεσαι θα την εχεις για καλογερο...οι πιο ακριβες σειρες - γυρω στα 1000 ευρω πχ-κατι λενε αλλα δεν ειναι esp με τιποτα.αποψη μου,παρε μια φτηνη ιβανεζ η κανα ταυρακι της επιφον.οι ltd οι φτηνες ειναι για τα σκουπιδια...

φιλικα παντα!!!

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
Απ: ESP VS Ibanez!!!
« Απάντηση #29 στις: 07/06/05, 02:00 »
φιλε μου κατα τη ταπεινη μου αποψη παντα...ολες οι ltd της πολυ φτηνης σειρας ειναι για πεταμα.θα σου αρεσει για ενα μηνα και οταν θα αρχισεις να εξελλισεσαι θα την εχεις για καλογερο...οι πιο ακριβες σειρες - γυρω στα 1000 ευρω πχ-κατι λενε αλλα δεν ειναι esp με τιποτα.αποψη μου,παρε μια φτηνη ιβανεζ η κανα ταυρακι της επιφον.οι ltd οι φτηνες ειναι για τα σκουπιδια...

φιλικα παντα!!!
    Μια φτηνη ibanez ειναι αρκετα υποδιαιστερη σε σχεση με μια ltd στα ιδια παντα χρηματα!Αυτην ειναι η γνωμη μου.Δηλαδη αν οι td ειναι για πεταμα τοτε οι ibanez σε αυτην παντα την κατηγορια δεν ξερω αν κανουν για καυσοξυλα!Το λεω αυτο εκ πειρας πανω στα φτηνα μοντελα των 2 εταιριων!
 
  Σχετικα με την κιθαρα που πηρε το παλικαρι,πιστευω πως για τα λεφτα της ειναι καλη αλλα μαλλον αργοτερα θα χρειαστει να κανει αλλαγες σε ηλεκτρικα και μαγνητες για να βρει αυτο που θελει..
…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

Αποσυνδεδεμένος cromlech

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ESP VS Ibanez!!!
« Απάντηση #30 στις: 07/06/05, 02:07 »
ι ιβανεζ δεν εχει τοσο υποβαθμισμενα φτηνα μοντελα...πχ οι infinity μαγνητες ειναι σαφως καλυτεροι απο τα μπαζα του stock των ltd...το edge pro σιγουρα ειναι καλυτερο επισης...εγω ψηφιζω επιφον και αλλαγη στο μαγνητη της γεφυρας που ειναι πολυ αδυναμος...

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
Απ: ESP VS Ibanez!!!
« Απάντηση #31 στις: 07/06/05, 02:24 »
   Κοιτα και στις 2 εταιριες οι μαγνητες που βαζουν ειναι χαλια...Ειχα τους Lh-100 esp και ηταν χαλια!Αν ομως κανεις μια αναβαθμιση οπως κι εκανα προσωπικα τοτε χανεις τη μπαλα!Δεν εχω ασχοληθει με epiphone και δε γνωριζω.Παντως μια φορα που ειχα βαλει την MH-100 Ltd σε εναν ενισχυτη παρατησηρησα πως με τους μανησιους μαγνητες ειχε πολυ πιο βαρυ ηχο και πιο γεματο σε σχεση με το απλο ταυρακι της epiphone απλα δεν ηταν πολυ καθαρος!Σχετικα με τα τρεμουλα αν οι ltd φορουν τα licensed τοτε προσωπικα παντα τις θεωρω καλυτερες σε σχεση με τις ibanez σε αυτην τη κατηγορια!
   Η αληθεια ειναι πως σε αυτην την κατηγορια ειτε ltd παρεις,ειτε ibanez ενα πραγμα ειναι σιγουρο.Αν θες ηχο,οπωσδηποτε αλλαγη σε μαγνητες και ηλεκτρικα!Κατι που ξεχασα να πω ειναι οτι οι ltd δε δινουν πολλα μεσαια γι αυτο και κανουν περισσοτερο για μεταλ παιξιμο σε σχεση με τις epiphone.Απ οτι διαβασα,στο παλικαρι αρεσει ο βαρυς σκληρος ηχος οποτε ενας emg 60 & emg 81 θα ηταν οτι πρεπει ειδικα καποιες εκδοσεις των emg που σπλιταρονται!
« Τελευταία τροποποίηση: 07/06/05, 02:26 από Ikaros »
…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: ESP VS Ibanez!!!
« Απάντηση #32 στις: 07/06/05, 14:20 »
Παίδες η ΕSP έκανε 330 και την πήρα 240. Πιστεύω ότι δεν θα έβρισκα σ'αυτά τα λεφτά καλύτερη ιμπανέζα.
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος Bassopoika

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Άντρας
  • Καταραμένε Μαετζίμα! Καταραμένοι Ονγκιόκου!
    • Προφίλ
Απ: ESP VS Ibanez!!!
« Απάντηση #33 στις: 07/06/05, 14:35 »
Στην πρώτη κιθάρα σημασία έχει να γουστάρεις και την εμφάνιση της πιστεύω. Θυμάμαι όταν είχα πάρει την δική μου καθόμουν και έπαιζα μπροστά σε καθρέφτη γιατί δεν χόρταινα να την βλέπω...Αν σου αρέσει αισθητικά έχει επιπλέον κίνητρο να παίξεις.
-ΔΕΝ ΣΕ ΦΟΒΑΜΑΙ ΔΗΜΟ ΛΙΑΠΟΥΡΑ!
-ΟΥΤΕ ΚΙ ΕΓΩ ΛΙΑΚΟ ΜΠΟΥΡΝΟΒΑ!

Αποσυνδεδεμένος cromlech

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ESP VS Ibanez!!!
« Απάντηση #34 στις: 07/06/05, 15:23 »
ikaros εχεις δικιο αλλα για σετακι emg το παληκαρι επρεπε να σκασει πανω απο 250 ευρω που υπολογιζε!γενικα παντως σε αυτα τα λεφτα οι διαφορες ειναι ψιλοαμελητεες απλα ισως υπερεχει λιγο το ταυρακι απο μια τοσο φτηνη ltd.ουτως η αλλως η κιθαρα σε λιγους μηνες το πιο πιθανο ειναι να αλλαχτει.και γω ταυρακι εχω...λιγο φτιαγμενο βεβαια αλλα το σεπτεβρη παω για καμια esp η για καμια ibanez prestige

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
Απ: ESP VS Ibanez!!!
« Απάντηση #35 στις: 07/06/05, 19:59 »
Παίδες η ΕSP έκανε 330 και την πήρα 240. Πιστεύω ότι δεν θα έβρισκα σ'αυτά τα λεφτά καλύτερη ιμπανέζα.

  Δυστυχως φιλε μου δεν εχεις ESP αλλα Ltd.Ειναι σημαντικη αυτη η διαφορα.Κι εγω οταν πηρα την Ltd, Esp την ελεγα αλλα δεν ειναι και οχι τπτ αλλο μπορει να πεσεις σε κανεναν να σου πει 1-2 μ@λ@κιες και να σε κανει χαλια!Αν θελεις πες μου πιο μοντελο πηρες?
…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

Αποσυνδεδεμένος Thunder

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ESP VS Ibanez!!!
« Απάντηση #36 στις: 08/06/05, 01:24 »
skeftome na agoraso mia esp m-102 ti lete axizei gia 580 eyra poy kanei;

Αποσυνδεδεμένος cromlech

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ESP VS Ibanez!!!
« Απάντηση #37 στις: 08/06/05, 01:32 »
ρε παιδια πρεπει να το πουμε 100 φορες!!esp με λιγοτερο απο 1700 ευρω δεν παιρνεις με τπτ!!!!!!!η κιθαρα που λες ειναι ltd

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: ESP VS Ibanez!!!
« Απάντηση #38 στις: 08/06/05, 18:00 »
Παράθεση
Αν θελεις πες μου πιο μοντελο πηρες?
ESP ltd EC-5o. Παιδιά δεν είμαι ανώμαλος,προφανώς θα προτιμούσα μία καθαρόαιμη.Το θέμα είναι ότι και τόσα λεφτά που έδωσα(μόνος τα μάζεψα) πάλι την άκουσα: -Τι σου χρειάζεται κι άλλη κιθάρα -Έχεις μία κλασσική -ΔΕΝ είναι λογικό να ξοδέψεις τόσα λεφτά για δεύτερη κιθάρα. Αυτή που πήρα τη θεωρούν πανάκριβη!
Στην πρώτη κιθάρα σημασία έχει να γουστάρεις και την εμφάνιση της πιστεύω. Θυμάμαι όταν είχα πάρει την δική μου καθόμουν και έπαιζα μπροστά σε καθρέφτη γιατί δεν χόρταινα να την βλέπω...Αν σου αρέσει αισθητικά έχει επιπλέον κίνητρο να παίξεις.
Ναι φίλε, μου έχει δημιουργήσει κι εμένα τάσεις ναρκισσισμού>>>
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: ESP VS Ibanez!!!
« Απάντηση #39 στις: 08/06/05, 19:01 »
Ρε παίδες! Ήμουν ενθουσιασμένος και τώρα με βάλατε σε σκέψεις.. Αν σταματήσει να με καλύπτει, πώς μπορώ να την αναβαθμίσω? Ποια εξαρτήματα θ'αλλλάξω και πόσο θα κοστίσει χονδρικά?>..
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
Απ: ESP VS Ibanez!!!
« Απάντηση #40 στις: 08/06/05, 19:12 »
skeftome na agoraso mia esp m-102 ti lete axizei gia 580 eyra poy kanei;

 
  Καλησπερα
 
 Μια ερωτηση,τι ειδους μουσικης σου αρεσει να παιζεις?Γιατι αν εισαι μπλουζιστας η κιθαρα αυτην δε σου κανει!Την M-102 δεν την εχω παίξει!Βασικά προσωπικά προτιμώ τη σειρά MH παρα τη σειρα M.Τις θεωρώ ελαφρώς καλύτερες!Δες εδω:http://www.espguitars.com/guitars_mh.htm
…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
Απ: ESP VS Ibanez!!!
« Απάντηση #41 στις: 08/06/05, 19:21 »
Ρε παίδες! Ήμουν ενθουσιασμένος και τώρα με βάλατε σε σκέψεις.. Αν σταματήσει να με καλύπτει, πώς μπορώ να την αναβαθμίσω? Ποια εξαρτήματα θ'αλλλάξω και πόσο θα κοστίσει χονδρικά?>..
 
  κοίτα,εξαρταται βασικα τι θες να βαλεις πανω!Αν αλλάξεις μαγνητες και βαλεις π.χ. ενερητικους οπως τους emg60 στο λαιμο και emg81στη γεφυρα και αλλαξεις και τα ηλεκτρικα της κιαθαρας δλδ ποτενσιομετρα και επιλογεα θα σου βγουν περιπου καπου στα 280 με 300 ευρω μαζι με το περασμα!Βασικα και παθητικους να βαλεις παλι στα ιδια λεφτα θα σου βγουν αλλα να ξερεις πως τα ξυα που φοραει η κιθαρα σου δε δινουν πολλα μεσαια οταν εχεις επιλεγμενους τους κατω μαγνητες.Οταν δουλευουν και οι 4 εχεις μεσαια αλλα χανεις στο gain.Παντως οτι κι αν παρεις,επιχειρησε να σπασεις τους μαγνητες δλδ να δουλευουν σαν μονοι.Ετσι θα εχεις στα καθαρα πιο ''απαλο'' ηχο!Αξιζει να το κανεις.Το εκανα στη δικια μου κιθαρα και μου αρεσει πολυ!Στους παθητικους μαγνητες πολλοι διπλοι σπανουν ενω στους ενεργητικους νομιζω σπανει μονο ο emg89!Κοιτα την αλλαγη θα την κανεις αρκετα αργοτερα.Προς το παρων και να την κανεις η κιθαρα πιθανοτατα το ιδιο θα σου ακουγεται...
…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

Αποσυνδεδεμένος cromlech

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ESP VS Ibanez!!!
« Απάντηση #42 στις: 08/06/05, 20:20 »
τωρα το ποσο νοημα εχει να βαλεις σετακι emg στο καραβοξυλο δεν μπορω να καταλαβω ποσο νοημα εχει...εφοσον εισαι καινουργιος οσον αφορα την επαφη σου με τη κιθαρα(αν δεν κανω λαθος) η κιθαρα ειναι μια χαρα για σενα,αναβαθμιση για αυτη τη κιθαρα δεν λεει,ειναι πεταμα χρηματων.οταν το αποφασισεις,αρχισε να μαζευεις χρηματα για να παρεις ενα καλυτερο μηχανημα.αυτο που εχεις προς το παρον την κανει τη δουλεια του

φιλικα

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
Απ: ESP VS Ibanez!!!
« Απάντηση #43 στις: 08/06/05, 20:32 »
τωρα το ποσο νοημα εχει να βαλεις σετακι emg στο καραβοξυλο δεν μπορω να καταλαβω ποσο νοημα εχει...εφοσον εισαι καινουργιος οσον αφορα την επαφη σου με τη κιθαρα(αν δεν κανω λαθος) η κιθαρα ειναι μια χαρα για σενα,αναβαθμιση για αυτη τη κιθαρα δεν λεει,ειναι πεταμα χρηματων.οταν το αποφασισεις,αρχισε να μαζευεις χρηματα για να παρεις ενα καλυτερο μηχανημα.αυτο που εχεις προς το παρον την κανει τη δουλεια του

φιλικα

  Ναι αλλα σκεψου οτι οι emg δεν ''παιρνουν'' απο το ξυλο ηχο ή μαλλον πιο σωστα παιρνουν ελαχιστα οποτε τη δουλεια του θα την κανει!Ρε συ μολις την πηρε το παλικαρι την κιθαρα....μην τον τρελενεις απο τωρα!Μπορει να του αρεσει,ποτε δεν ξερεις!
…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: ESP VS Ibanez!!!
« Απάντηση #44 στις: 08/06/05, 21:17 »
Πάντως με βόλεψε πολύ ο λαιμός της τουλάχιστον.. Πρώτη φορά πιάνω τέτοιες ταχύτητες σε σόλα..
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος cromlech

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ESP VS Ibanez!!!
« Απάντηση #45 στις: 08/06/05, 22:24 »
αυτο λεω λεω ρε ικαρε,συμφωνω μαζι σου!!αφου την πηρε τωρα μη λεμε μαλ***ες,μια χαρα θα την κανει τη δουλεια της.απλα σετακι emg με κακιστης ποιοτητας ξυλο δεν κανουν καλο συνδιασμο...δηλ δεν ανοιγονται ολες οι δυνατοτητες τους!!
κατα τα αλλα,για πρωτη μεταλοκιθαρα μια χαρα ειναι!!
επισης φιλε prof η ταχυτητα που πιανεις μαλλον μου φαινεται ψυχολογικο θεμα διοτι σε αλλου επιπεδου κιθαρες ειναι τελειως διαφορετικο το παιξιμο...πιο ''γρηγορες'' ταστιερες,καλυτερης ποιοτητας ξυλα οπου το χερι σου σταματαει κατευθειαν κτλ...
αυτη η ltd ειναι bolt on neck???
« Τελευταία τροποποίηση: 08/06/05, 22:27 από cromlech »

Αποσυνδεδεμένος Thunder

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ESP VS Ibanez!!!
« Απάντηση #46 στις: 09/06/05, 00:02 »
ρε παιδια τι λεει η  IBANEZ JS100ΒΚ.αξίζει? 

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: ESP VS Ibanez!!!
« Απάντηση #47 στις: 09/06/05, 10:52 »
Παράθεση
αυτη η ltd ειναι bolt on neck???
Δεν είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνω τι μου λες..Καμιά διευκρίνηση?..
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: ESP VS Ibanez!!!
« Απάντηση #48 στις: 09/06/05, 11:01 »
Έλα ρε crom.Σορρυ για το δεύτερο post, αλλά τώρα μόλις έψαξα στο site του καταστήματος απ'όπου την πήρα και ναι έχει bold-on.. Αν μπορούσε να μου εξηγήσει κανείς τι είναι αυτό θα ήμουν ευγνώμων...,,.
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος cromlech

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ESP VS Ibanez!!!
« Απάντηση #49 στις: 09/06/05, 14:24 »
σημαινει οτι ο λαιμος ειναι βιδωτος στο υπολοιπο σωμα της κιθαρας...απ τη μια ειναι καλο διοτι αν παθει τπτ η ταστιερα,την αλλαζεις αλλα νομιζω οτι σε φτηνες κιθαρες ο βιδωτος λαιμος ειναι μειονεκτημα διοτι στραβωνει πιο ευκολα με αποτελεσμα το γνωστο τριξιμο κτλ

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
9 Απαντήσεις
10425 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/02/13, 13:49
από JP.M
3 Απαντήσεις
3507 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/07, 01:59
από giorgos_z
23 Απαντήσεις
9721 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/08, 20:36
από pureanalog
18 Απαντήσεις
8863 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/01/08, 15:13
από Crossroad
3 Απαντήσεις
3967 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/04/08, 12:07
από Απόλλων
28 Απαντήσεις
10438 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/04/08, 13:14
από Und3ad
11 Απαντήσεις
5072 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/08, 13:51
από mscmkr
26 Απαντήσεις
11261 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/08, 01:50
από Captain Theo
8 Απαντήσεις
4423 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/11, 16:47
από Maejima
5 Απαντήσεις
3637 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/08/12, 21:07
από Απόλλων