Σελίδες:
  • #1 από Μακρια απο τις 9αρες στις 04 Dec 2005
  • jackson japan ή esp στα 800Ε?
  • #2 από c0uNt_OrGatH-ParanoidGeorge στις 04 Dec 2005
  • Εξαρτάται τι θέλεις!
  • #3 από Μακρια απο τις 9αρες στις 04 Dec 2005
  • Βασικα θελω μια γνωμη αν δεν το καταλαβες.
  • #4 από djkostas στις 04 Dec 2005
  • Εννοεί ρε τι θέλεις να παιζεις ;D ;D :o :o

    Εγώ προσωπικά θα προτιμούσα την jackson μια και οι ΕSP σε αυτά τα λεφτά έχουν το όνομα αλλά δεν έχουν την χάρη! :D :D :P
  • #5 από Μακρια απο τις 9αρες στις 04 Dec 2005
  • ok sorry παρεξηγηση. απλα νομιζα οτι και οι δυο ειναι για heavy καταστασεις. :-\
  • #6 από preazakaz στις 04 Dec 2005
  • Αν και δεν αναφέρεις συγκεκριμένα μοντέλα εγώ σε αυτά τα λεφτά θα προτιμούσα LTD καθώς έχουν EMG ή SD από την μάνα τους και γλιτώνεις φράγκα από (πολύ) πιθανές αλλαγές που θα κάνεις μετά. Πάντως έχω σταμπάρει και την RR5 για πιθανή αγορά στο μέλλον, έχει κάπου 1000e. Βρες πρώτα μερικά μοντέλα που να σε ενδιαφέρουν (και μην περιοριστείς μόνο σε αυτες τις 2 εταιρείες) και τα ξαναλέμε.


  • #7 από Μακρια απο τις 9αρες στις 04 Dec 2005
  • βασικα ειμαι αναμεσα στις

    LTD EX-400BD  http://www.espguitars.com/guitars_ex.htm
     
    και

    RR3   http://www.jacksonguitars.com/gear/gear.php?partno=RR3_Rhoads
     
  • #8 από c0uNt_OrGatH-ParanoidGeorge στις 04 Dec 2005
  • Ναι, αυτό εννοούσα, και επίσης εγω θα προτιμούσα τις ESP και συγκεκριμένα έχω βάλει και εγώ στο μάτι την Ltd ex-400 (την άσπρη).
  • #9 από djkostas στις 04 Dec 2005
  • Προφανώς δεν θες κάποιο συμβατικό σχήμα ;D ;D

    Από αυτές τις δυο και εγώ θα προτιμούσα την LTD
  • #10 από preazakaz στις 04 Dec 2005
  • Και εγώ θα προτιμούσα την LTD (έχει και 150e παραπάνω αλλά μάλλον αξίζει η διαφορά στην τιμή).
    Με παραξενεύει όμως ότι απο τις 2 κιθάρες που διάλεξες η μία δεν έχει floyd ενώ η άλλη έχει.
    Αποφάσισε αν θέλεις να έχει κάτι τέτοιο η κιθάρα σου. Εγώ προσωπικά τα λατρεύω και τα μισώ ταυτόχρονα  ;D όμως δεν είχα ποτέ κιθάρα με κάποιο μη original floyd για τα οποία γενικά έχω ακούσει άσχημες εμπειρίες.
  • #11 από Μακρια απο τις 9αρες στις 04 Dec 2005
  • Δεν ενδιαφερομαι να χρησημοποιησω τρεμολο. βασικα το lock μ'ενδιαφερει.
  • #12 από ερεβος στις 05 Dec 2005
  • Στανταρ ESP....Οι Jackson μονο στα πολλα λεφτα ειναι κιθαρες..
  • #13 από blackie στις 05 Dec 2005
  • Εγω θα προτεινα RR3(με αλλαγη στους μαγνητες,αν θελησεις κατι παραπανω).Εχω και προσωπικη εμπειρια.
  • #14 από Ikaros στις 06 Dec 2005
  •    Δεν ειναι ESP ειναι LTD!Ενα αυτο για να ξερουμε και τι λεμε...και Δευτερο LTD δαγκωτο...και ξυλα και μαγνητες!Αυτα :)
  • #15 από ερεβος στις 08 Dec 2005
  • και Δευτερο LTD δαγκωτο...και ξυλα

    Καλα εδω κατουρα και λιγο που λενε.... ;D :P
  • #16 από {SLASH} στις 10 Aug 2006
  • file ESP dikia mou gnomi an kai ontos gia na paris kali esp thes kana frago parapano
Σελίδες: