Σελίδες:
  • #76 από Joevaicci στις 09 Aug 2007
  • Πάντως Joevaicci, θα περίμενε κάποιος τέτοια άναρχα σόλο (που στην ουσία είναι ανούσια ανεβοκατεβάσματα μιας κλίμακας χωρίς μελωδία, τα σόλο της στιγμής εγώ τα ονομάζω) να μην μπορεί να τα παίξει πανομοιότυπα αλλά ο άτιμος κάθε φορά τα αναπαράγει σχεδόν ίδια. Θέλει και κάποιο ταλέντο αυτό, έτσι δεν είναι; ;)
    Θέλει  ;) Ο Kerry είναι ταλαντούχος στο να μην παίζει ωραία!  :P
    ;D
  • #77 από faser στις 09 Aug 2007
  • Πάντως Joevaicci, θα περίμενε κάποιος τέτοια άναρχα σόλο (που στην ουσία είναι ανούσια ανεβοκατεβάσματα μιας κλίμακας χωρίς μελωδία, τα σόλο της στιγμής εγώ τα ονομάζω) να μην μπορεί να τα παίξει πανομοιότυπα αλλά ο άτιμος κάθε φορά τα αναπαράγει σχεδόν ίδια. Θέλει και κάποιο ταλέντο αυτό, έτσι δεν είναι; ;)
    Θέλει  ;) Ο Kerry είναι ταλαντούχος στο να μην παίζει ωραία!  :P

    Κάδε, υποκλίνομαι στην ατάκα σου :)
  • #78 από P.D.L. στις 09 Aug 2007
  • Στην λίστα που αναφέρθηκε νωρίτερα...πόσοι κιθαρίστες ψήφισαν;;; Γιατί έχω την αίσθηση ότι μόνο κιθαρίστες δεν ψήφισαν....
  • #79 από Jimi Pap στις 09 Aug 2007
  • Στην λίστα που αναφέρθηκε νωρίτερα...πόσοι κιθαρίστες ψήφισαν;;; Γιατί έχω την αίσθηση ότι μόνο κιθαρίστες δεν ψήφισαν....

    Καλα αυτο δε λεει κατι...συνηθως η μη κιθαριστες ειναι το κριτηριο για το αν ενα σολο ειναι καλο.Προσωπικα θα ημουν πιο περηφανος αν ενα σολο μου αρεσε σε μερικους μη κιθαριστες παρα σε κιθαριστες.Ο κιθαριστας κρινει και με βαση την τεχνικη,ενω ο μη κιθαριστας εχει σαν κριτηριο τη μουσικοτητα και απλα αν ενα σολο του "λεει" κατι,αν τον αγγιζει.Προσωπικη γνωμη παντα. :)
  • #80 από TexasFlood στις 11 Aug 2007
  • Στο Ball and Chain live της Janis Joplin ο κιθαριστας πεταει ΑΙΣΧΡΟ σολο αλλα η Janis οπως παντα ΣΠΕΡΝΕΙ
  • #81 από Δαμιανός στις 12 Aug 2007
  • Στο one night in vienna ο Schenker σκοτωνει εν ψυχρο το σόλο του still loving you(και των υπολοιπων κομματιων φυσικα)...
  • #82 από om στις 17 Aug 2007
  • Αυτό του Frusciante στο Californication... Δεν κράταγαν τον Navaro καλύτερα? Και δεν διώχνουν τον Rubin?...

    O Frusciante είναι Θεός κ απο τους αγαπημενους μου κιθαριστες ever... O Navaro εχει κανει μια χαρα δουλεια στο One Hot Minute μερικα τραγουδια ειναι τρομερα! Απλα δεν θα γινοταν ποτε ο κιθαριστας των RHCP!
  • #83 από MakisSRV στις 20 Aug 2007
  • Στο one night in vienna ο Schenker σκοτωνει εν ψυχρο το σόλο του still loving you(και των υπολοιπων κομματιων φυσικα)...

    Συμφωνώ απολύτως...
  • #84 από Son of the sun στις 24 Aug 2007
  • Παρολο που ο κιθαριστας ειναι κορυφη...Προσφατα ακουσα ενα τραγουδι τ zak wylde το in this river...Στ οποιο τ σολο ειναι αθλιο,δν κολλαει καθολου μ τ κομματι...
  • #85 από Bachante στις 24 Aug 2007
  • Ξέρω οτι μάλλον θα διαφωνείτε αλλα όσο έχω ακουσει Malmstein δ μ λέει τπτ όταν σολάρει. Οκ γ@μώ τις τεχνικές αλλα νομίζω οτι είναι πολύ φλύαρα τα σόλο τ (δεν έβρισκα καλύτερη λέξη)
  • #86 από TheVrachnoprofiter στις 24 Aug 2007
  • Τα παλιά του Michael Weikath, όπως το A Little Time. Τώρα έχει βελτιωθεί αρκετά, αλλά τα παλιά του, ειδικά σε σύγκριση με του Hansen, είναι απαράδεκτα!

    Επίσης το σόλο του Janick Gers στο Holy Smoke, την ίδια στιγμή που το σόλο του Murray είναι από τα καλύτερά του κατά τη γνώμη μου.
  • #87 από Mίκα στις 24 Aug 2007
  • Στο one night in vienna ο Schenker σκοτωνει εν ψυχρο το σόλο του still loving you(και των υπολοιπων κομματιων φυσικα)...

    +1000000000000
    Απλώς Απαίσιο!!!
  • #88 από gers στις 24 Aug 2007
  • Το δικό μου με 1000(χίλια) !!! :P
  • #89 από Αγγέλα στις 25 Aug 2007
  • Το Europa του Σαντάνα από τη studio version... Δεν έχει τη δυναμική που έχει το ζωντανό με τίποτα και είναι πολύ αργό... Κατά τα άλλα είναι πολύ ωραίο κομμάτι...
  • #90 από HeavyHead στις 04 Nov 2007
  • του παλικαριου απο πανω που μαθαινει κιθαρα ;D
  • #91 από Mithrandir στις 19 Apr 2008
  • Νομίζω αυτό κερδίζει την 1η θέση

      :P ;D
  • #92 από Neikos στις 19 Apr 2008
  • καλά τα λέτε αλλά το χειρότερο σόλο είναι αυτό,φανταστήτε ντροπή να το παίζει και live!!!

    http://www.youtube.com/watch?v=YD2wixuPFY0


    απλα δεν αντεχεται....
  • #93 από gers στις 20 Apr 2008
  • χαχαχα, τρομερός ο τύπος!! 8) Πάρτε κι άλλο ένα από αυτόν:


    Κάτι τέτοια βιντεάκια βλέπω ώρες ώρες και παρηγοριέμαι για το παίξιμό μου!! ;D
  • #94 από Mithrandir στις 20 Apr 2008
  • χαχαχα, τρομερός ο τύπος!! 8) Πάρτε κι άλλο ένα από αυτόν: http://www.youtube.com/watch?v=UP-MxSdHGCg&NR=1

    Κάτι τέτοια βιντεάκια βλέπω ώρες ώρες και παρηγοριέμαι για το παίξιμό μου!! ;D

    Καλά μιλάμε, ο τύπος είναι απίστευτος! Την 1η φορά νόμιζα πως δεν έπαιζε αυτος(edit δηλαδή), γιατί δεν φαντάστηκα ότι κάποιος θα νόμιζε με τέτοιο παίξιμο πως αξίζει να το δούνε κι άλλοι...! :P
  • #95 από faser στις 20 Apr 2008
  • Αν θέλετε να γελάσετε μέχρι δακρύων με solo ακούστε όλα τα videos αυτού του
    τύπου
    .. Στο συγκεκριμένο video παίζει το sweet child 'o mine των Roses και αν στην αρχή φαίνεται ότι το κατέχει, κάντε υπομονή μέχρι το 1:32 onwards.. Θα ανταμειφθείτε!!
  • #96 από malmsteen1 στις 20 Apr 2008
  • Malmsteen - Black Star...
    Δε μου "καθεται" με τιποτα...
    Τι να πω..

    Πες οτι ειμαι λιιιγο αλλοπροσαλος...
    Δεν αρεσκομαι καθολου στο ακουσμα του Black Star,αλλα τρελενομαι με το Rising Force... ::) ::) ::) ::)

    Φιλε μου,τα θεματα γουστου τα καταλαβαινω απολυτα..Για ολους υπαρχει καποιος που θεωρειται μεγαλος κιθαριστας,αλλα απλα δεν μας αρεσει η δεν μας καθεται για καποιο λογο...Και σε αυτη την περιπτωση ομως ειναι λιγο ευκολο να καταλαβουμε πως υπαρχουν απειροι κιθαριστες με χειροτερα δειγματα μουσικης απο τους "τοσο γνωστους"...Οπως και να το κανεις υπαρχει καποιος λογος που αποκτανε καποιοι αυτου του ειδους τη δημοσιοτητα..Μερικες φορες μπορει καποιος να ειναι υπερεκτιμημενος,ναι,αυτο παλι εχει να κανει με το γουστο και την αποψη του καθενος..Η περιπτωση του Malmsteen ομως ειναι λιγο αστεια..Αν πραγματικα το black star ειναι το χειροτερο solo που εχεις ακουσει ποτε,γιατι αυτο ειναι το θεμα μας εδω,τοτε χωρις να ειμαι εριστικος η κακοβουλος θα σου συνιστουσα να ακουσεις περισσοτερη μουσικη..
    Φιλικα,
    Αlex
    +1111111111111111111111 ;D
    Aν δεν αρέσει και το black star που είναι από τα καλύτερα guitar instrumentals τότε η απάντηση είναι αυτή που έδωσε ο flouros
  • #97 από m@ster k@frer στις 20 Apr 2008
  • χαχαχα, τρομερός ο τύπος!! 8) Πάρτε κι άλλο ένα από αυτόν: http://www.youtube.com/watch?v=UP-MxSdHGCg&NR=1

    Κάτι τέτοια βιντεάκια βλέπω ώρες ώρες και παρηγοριέμαι για το παίξιμό μου!! ;D

    Καλα με τρελανε οπως κραταει την πενα..........
  • #98 από GreekDudeCovers στις 20 Apr 2008
  • Αν θέλετε να γελάσετε μέχρι δακρύων με solo ακούστε όλα τα videos αυτού του τύπου.. Στο συγκεκριμένο video παίζει το sweet child 'o mine των Roses και αν στην αρχή φαίνεται ότι το κατέχει, κάντε υπομονή μέχρι το 1:32 onwards.. Θα ανταμειφθείτε!!


    Πρώτον, ο ήχος μου έσπασε τα νεύρα! Δεύτερον, πραγματικά... ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ?!?!?! Αν είναι δυνατόν... Τραγικός.
  • #99 από Mithrandir στις 20 Apr 2008
  • Αν θέλετε να γελάσετε μέχρι δακρύων με solo ακούστε όλα τα videos αυτού του τύπου.. Στο συγκεκριμένο video παίζει το sweet child 'o mine των Roses και αν στην αρχή φαίνεται ότι το κατέχει, κάντε υπομονή μέχρι το 1:32 onwards.. Θα ανταμειφθείτε!!


    Πρώτον, ο ήχος μου έσπασε τα νεύρα! Δεύτερον, πραγματικά... ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ?!?!?! Αν είναι δυνατόν... Τραγικός.

    - Το κομμάτι το σιχαίνομαι, αλλά αυτοι το ξέσκισαν
    - Είναι ξεκούρδιστοι
    - Πονάω!!!! :P
  • #100 από King Lui στις 20 Apr 2008
  • Αν θέλετε να γελάσετε μέχρι δακρύων με solo ακούστε όλα τα videos αυτού του τύπου.. Στο συγκεκριμένο video παίζει το sweet child 'o mine των Roses και αν στην αρχή φαίνεται ότι το κατέχει, κάντε υπομονή μέχρι το 1:32 onwards.. Θα ανταμειφθείτε!!


    Είμαστε σίγουροι ότι οι τύποι δεν κάνουν πλάκα? Γιατί αν παίζουν στα σοβαρά τότε ήμαρτον!!
Σελίδες: