Σελίδες:
  • #1 από Slayerman_GR στις 01 Oct 2006
  • Γεια σε ολους και παλι! Τελικα αποφασισα να γραψω το σολακι του Under A Glass Moon των Dream Theater με πολυ καλυτερη ποιοτητα αυτη τη φορα! Το αρχειακι ειναι μονο 10Mb οποτε πηγαινετε γρηγορα για download  ;D:

    http://rapidshare.de/files/35081292/Under_A_Glass_Moon_Solo_by_Slayerman_GR.avi

     8)
    Στο τελος χτυπαει το @$#!&&@ το τηλεφωνο! Και ηταν το καλυτερο take που εκανα!  ;D

    edit: Το link στο youtube για απευθειας προβολη χωρις κατεβασμα
  • #2 από Jose στις 01 Oct 2006
  • Ενα απο τα αγαπημένα μου σολο απο dream theater και μια πολύ καλή εκτέλεση!
    Μπράβο ;D
  • #3 από _AdriaN_SmitH στις 01 Oct 2006
  • Keep up the good work
    Τα πας πάρα πολύ καλά, μου άρεσε πολύ το παίξιμο σου  ;)
  • #4 από Stelios Sovolos στις 01 Oct 2006
  • ΕΤΣΙ ΕΤΣΙ ΑΝΤΡΑΣ!!!!! ;D ;D ;D ;) ;) ;)

    Πολύ καλός …..και καλή εικόνα , σκεφτόμουν να στο έγραφα για την ποιότητα του video και στο άλλο Thread σου αλλά με πρόλαβες ευχάριστα σε αυτό !!

    Και πάλι πολύ καλός


    Stelios

    PS.Φτιάξε κι’ άλλα video ;D ;D ;D ;D
  • #5 από kostas vretos στις 01 Oct 2006
  • Πολυ καλη προσεγγιση του σολο.Μπραβο κι απο μενα. :)
  • #6 από Slayerman_GR στις 02 Oct 2006
  • Σας ευχαριστω ολους για τα πολυ θετικα σας σχολια! Να ειστε καλα!  :D

    Και stay tuned, there are more to come!!
  • #7 από parlats στις 02 Oct 2006
  • Συγχαρητήρια και από μένα. Αν και δεν ακούω DT, δε μπορώ να μη καταλάβω ότι είσαι ένας πολύ καλός κιθαρίστας.  ;)
  • #8 από ariz στις 02 Oct 2006
  • Πάρα πολύ καλός!
    Άντε και το Trial of Tears τώρα !!!  ;)
    Και γιατί όχι και του Fatal Tragedy???!! ;)
  • #9 από Light_Without_Heat στις 02 Oct 2006
  • Να σου δώσω και γώ με τη σειρά μου τα δικά μου συγχαρητήρια φίλε Slayerman_GR. Πολύ καλή δουλειά. Βέβαια πάντα το καλό μπορεί να γίνει και καλύτερο  :) :)
  • #10 από Slayerman_GR στις 02 Oct 2006
  • Σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια! Το Trial Of Tears ηθελα παντα να το παιξω, ισως να γινει μια μερα!

    Μαρμελακι --> Συμφωνω απολυτα για αυτο που λες για τις φατσες των κιθαριστων, μαλλον απο την επομενη φορα θα τραβαω και τη μαπα μου να τη βλεπετε να γελατε, βαρεθηκα να ειμαι ακεφαλος στα βιντεο!  ;D

    Checkaρετε και το καινουριο μου thread, με το Tornado Of Souls απο Megadeth!  8)
  • #11 από D@ve Murray στις 02 Oct 2006
  • Και σε αυτο πολυ πολυ καλος..
  • #12 από Ikaros στις 02 Oct 2006
  •   Αυτο μπορω να πω οτι ειναι το καλυτερο βιντεακι που εχεις βγαλει!Μπραβο σου,μου αρεσε πολυ...
  • #13 από Joef - Über Alles στις 03 Oct 2006
  • ακομα σκουπιζω τα σαλια απο την μπλουζα!!!
    απιστευτο!
    "πραγματικα γρηγορος σαν δαιμονας"
    και τα δυο βιντεακια που εχεις στο Youtube σπερνουν!
    εισαι το μελλοντικο μου ειδωλο! ;)
  • #14 από ScullShot στις 04 Oct 2006
  • Μπραβο και απο μένα πάρα πολυ καλός! ταχύτητα τεχνική παίξιμο όλα αψογα και παλι μπραβο παω να δω και το άλλο σου το video τωρα  ;)
  • #15 από reaktorz3 στις 04 Oct 2006
  • Συγχαρητήρια και απο μένα Slayerman ;)
    Πάρα πολύ καλός! Αν ήταν audio θα μπορούσα να υποθέσω στο 90% του κομματιού πως παίζει ο Petrucci 8)
    Συνέχισε έτσι...
  • #16 από JohnRageOn στις 04 Oct 2006
  • Το επαιξες παρα πολυ ομορφα και σου αξιζει και
    ενα μεγαλο μπραβο. Προσωπικα πιστευω οτι
    σου ταιριαζει αυτο το στυλ!
  • #17 από araxtos21 στις 04 Oct 2006
  • Δεν κανω σχολια, οι  παραπανω με καλυψαν! Ποσο καιρο παιζεις κιθαρα και ποσες ωρες τη μερα??
  • #18 από Slayerman_GR στις 04 Oct 2006
  • Και παλι σας ευχαριστω πολυ για τα πολυ καλα σας λογια!

    araxtos21 --> Δεν εχω στανταρ ωρολογιο προγραμμα για τις ωρες που παιζω κιθαρα! Παιζω εδω κ 8 χρονια, ειμαι αυτοδιδακτος τελειως, απλα εχω κανει piano πριν πιασω την κιθαρα! Σημασια δεν εχει το ποσο διαβαζεις αρκει το διαβασμα σου να ειναι ποιοτικο!! Εχουν περασει μερες που εχω παιξει κιθαρα 12 ωρες και αλλες φασεις που εχω να την πιασω βδομαδες ολοκληρες! Ευτυχως τωρα παιζω σχεδον καθε μερα και διατηρουμαι σε μια φορμα!
  • #19 από Spell@lchemist! στις 04 Oct 2006
  • λοιπον λοιπον,το σολο σαν διασκευη δεν με ευχαριστει πολυ...δλδ,να στα πω σε κομματια...
    1)2.11-2.14 στο περιπου ειναι...
    2)0:23-:27-στο περιπου
    3)0:40-0:42-λαθος παιζεις την συγκεκριμενη τεχνικη
    4)λαθη στο arpeggio
    5)λαθη στο τελευταιο chromatic run...
    γενικα καλο ειναι,ωραιο,και ρε συ φαινεσαι οτι ΤΟ ΧΕΙΣ πολυ καλα..αν το δοκιμασεις και το ηχογραφησεις σε μια βδομαδα ξανα ειμαι σιγουρος πως θα εισαι γαματος!το picking σου ξερεις πως ειναι στο περιπου economy picking..που σημαινει οτι εχεις μπροστα σου ακομα την ευκαιρια να μουρλανεις πολυ κοσμο..μπραβο!
  • #20 από Slayerman_GR στις 04 Oct 2006
  • Χαιρομαι πολυ που εχω καποιες τοσο συγκεκριμενες παρατηρησεις για το βιντεο, αυτος ειναι και ο λογος που βαζουμε τα βιντεο μας για να τα δει κοσμος, για να γινουμε καλυτεροι!

    Η μονη μου ενσταση ειναι το chromatic run στο τελος του κομματιου οπου χτυπαει το τηλεφωνο (ακουγεται κιολας στο βιντεο) και τo μπουρδουκλωνω για να σηκωσω το κωλοτηλεφωνο!

    Ηθικο διδαγμα, κατεβαστε τηλεφωνα, κλειστε κινητα οποτε γραφετε κατι, ποτέ δεν ξερετε πότε θα κανετε το καλυτερο take!  ;D  ;D
  • #21 από Alex Flouros στις 11 Oct 2006
  • Πολυ καλο..Μπραβο σου... ;)
    Alex
  • #22 από Symeon στις 11 Oct 2006
  • πολύ ωραιος φιλε μου...πολύ ωραιος....αξιοζηλευτο...
Σελίδες: