Σελίδες:
  • #1 από Kerry_King στις 26 Nov 2009
  • γεια σας παιδια. ειμαι στη διαδικασια ψαξιματος για αγορα κιθαρας ( ;D ) και μεταξυ αλλων εχω βαλει στο  ματι και αυτη (οι αλλες ειναι οι gibson les paul, caparison dellinger) ποια ειναι η γνωμη σας αν εχετε ακουσει η παιξει με αυτη.
  • #2 από Dr Bluz (G.K.) στις 27 Nov 2009
  • Τρεις συντομες παρατηρησεις...
    1) Εχεις περιπου καταληξει στο ειδος της κιθαρας που θες? Γιατι απο Gibson μεχρι Caparison μεχρι Music Man υπαρχουν μεγαλες διαφορες.

    2) Σε τι ενισχυτη θα την ''κουμπωσεις''?

    3) Επειδη ειναι αρκετα τα χρηματα (μιλαμε για 2000 ευρω) εισαι σιγουρος πως θες να κανεις ενα τοσο μεγαλο ανοιγμα? Στην τελικη εχεις δοκιμασει πολλα μοντελα στην κατηγορια χιλιων-χιλιων διακοσιων ευρω και δε σου κανει κανενα κλικ?

    Αν το χεις παρει αποφαση για αυτες τις 3 κιθαρες (θα θελα βεβαια να ακουσω το σκεπτικο σου γιατι ειναι τελειως διαφορετικες) γνωμη μου ειναι, σε αυτο το budget να μην ανοιγεις καν θεμα. Απλα πηγαινεις, παιζεις και κρινεις μονος σου... ;)
  • #3 από Gabriel6th στις 28 Nov 2009
  • να σκέφτομαι να δώσω 2000 και να μην ξέρω ποια LP να πάρω? Μου έχει τύχει
    να σκέφτομαι να δώσω 1500 κα να μην έξερω ποια tele να πάρω? Μου έχει τύχει

    Να σκέφτομαι να δώσω 2000 και να μην έχω ιδέα τι κιθάρα θέλω, δε μου χει τύχει.
  • #4 από Kerry_King στις 29 Nov 2009
  • βασικα ρωτισα για τη συγκεκριμενη κιθαρα και οχι για τις αλλες 2.
  • #5 από VampireLestrat στις 30 Nov 2009
  • Έχω πάιξει με την παλιά του Morse (αυτή με τους 4 μαγνήτες). Πολύ καλό όργανο, φοβερή ποιότητα κατασκευής (όπως όλα τα ΕΒΜΜ) και τρομερό μπράτσο. Ωστόσο (όπως όλα τα EBMM), από ΗΠΑ κοστίζει τα μισά...
  • #6 από Μητσάκος στις 30 Nov 2009
  • Δε βλέπονται όμως ρε παιδιά οι Music Man... :/
  • #7 από MechMech στις 30 Nov 2009
  • Αυτό είναι μεγάλη αλήθεια... :-X
  • #8 από Κ.Dee στις 30 Nov 2009
  • Δε βλέπονται όμως ρε παιδιά οι Music Man... :/
    Ναι..  :( +1
  • #9 από groovymood στις 30 Nov 2009
  • Ε όχι και άσχημες βρε παιδιά!...δεν έχετε δει του Albert Lee!!.... ;D ;D ;D ;D



    Η οποία είναι μεν κακάσχημη αλλά στα καθαρά (γι'αυτό φτιάχτηκε εξάλλου) είναι πάααρα πολύ καλή κιθάρα!! ;)
  • #10 από Κ.Dee στις 30 Nov 2009
  • Toυ Eddie βεβαια ηταν καλουτσικη,η οποια φυσικα συνεχιζει ακομη σαν Axis για τους λιγους ισως που δεν θα το γνωριζουν.
  • #11 από Dr Bluz (G.K.) στις 30 Nov 2009
  • Aμαν παναγια μου τι εκτρωμα ειναι αυτο?
  • #12 από Jezus στις 01 Dec 2009
  • Υπαρχουν και χειροτερα, bongo bass

  • #13 από MechMech στις 01 Dec 2009
  • Εγω παλι το βρισκω σχετικα καλαισθητο το Μπονγκο.

    Η δε Axis ειναι οτι πιο ασχημο εχει παραχθει ποτε...
  • #14 από Μητσάκος στις 01 Dec 2009
  • Για όνομα...

    Τι διάολο σκέφτονται οι της ΜΜ όταν σχεδιάζουν αυτά τα όργανα... :/

    Μήπως δεν έχουν προσλάβει σχεδιαστές :D ?
Σελίδες: