Σελίδες:
  • #1 από Germ1984 στις 07 Feb 2010
  • Η Orianthi για όσους δεν την ξέρουν είναι ένα κιθαριστικό "φαινόμενο" με ελληνικές ρίζες. (ένας από τους 2 γονείς της είναι Ελληνας)
    Εχει συνεργαστεί με τον Santana ο οποίος την πρώτη φορά που την άκουσε backstage την κάλεσε να ανέβει στη σκηνή για να παίξει μαζί του.
    Προοριζόταν για κιθαρίστας του Michael Jackson  στην περιοδεία This is it η οποία δυστυχώς δεν έγινε ποτέ.
    Πρόκειται για μια πολύ ταλαντούχα μουσικό που δεν μπορεί να περάσει απαρατήρητη (μόνο από τα ελληνικά ΜΜΕ ίσως;; ;D)
    Τώρα τελευταία έπεσε στην αντίληψη μου και ένα καινούργιο videoclip όπου συνεργάζεται με τον απίστευτο Steve Vai.

    Απολαύστε την!


    Highly Strung ft. Steve Vai




    Με τον Santana σε πιο blues/latin καταστάσεις...






  • #2 από gkou στις 07 Feb 2010
  • Όντως,πολύ εντυπωσιακή η κοπέλα και από ότι φαίνεται δεν είναι ..."κι από κιθάρα..κορμάρα". Τα διαθέτει και τα δύο, νομίζω ;)
  • #3 από faser στις 07 Feb 2010
  • Πολύ καλή η κοπέλα!! Έχει αρκετά παρόμοιο στυλ με τον Vai.. Μήπως ήταν μαθήτρια του; Πάντως η gold PRS είναι πολύ εντυπωσιακή.. Το γιατί ο Vai χρησιμοποιεί 7χορδη σε αυτό το κομμάτι δεν το κατάλαβα..
  • #4 από Eddie~Maiden στις 07 Feb 2010
  • Πολύ καλή η κοπέλα!! Έχει αρκετά παρόμοιο στυλ με τον Vai.. Μήπως ήταν μαθήτρια του; Πάντως η gold PRS είναι πολύ εντυπωσιακή.. Το γιατί ο Vai χρησιμοποιεί 7χορδη σε αυτό το κομμάτι δεν το κατάλαβα..

    Χμμμμ που το πας???  ;D
  • #5 από Stinky στις 07 Feb 2010
  • Παράθεση
    Η Orianthi για όσους δεν την ξέρουν είναι ένα κιθαριστικό "φαινόμενο" με ελληνικές ρίζες.

    Οχι και φαινομενο ρε παιδια... Ελεος... Δε λεω καλη, αλλα μην μεγαλοποιουμε τα πραγματα και δεν νομιζω αν δεν κινουνταν καποια νηματα να την ειδε ουτε ο βαι ουτε ο σαντανα ουτε ο μανατζερ του τζακσον και να εκστασιαστηκε....
  • #6 από Germ1984 στις 07 Feb 2010
  • Πολύ καλή η κοπέλα!! Έχει αρκετά παρόμοιο στυλ με τον Vai.. Μήπως ήταν μαθήτρια του; Πάντως η gold PRS είναι πολύ εντυπωσιακή.. Το γιατί ο Vai χρησιμοποιεί 7χορδη σε αυτό το κομμάτι δεν το κατάλαβα..

    Σε κάποια φάση στο rhythm section στην αρχή, νομίζω ότι χρησιμοποιεί την έβδομη χορδή.  :D
    Πάντως είμαι 99% σίγουρος ότι με την ίδια κιθάρα ηχογράφησε το For The Love Of God.
    Ibanez Universe λέγεται η σειρά και πρέπει να είναι αρκετά ακριβές οι συγκεκριμένες...>3000 Euro

    Παράθεση
    Η Orianthi για όσους δεν την ξέρουν είναι ένα κιθαριστικό "φαινόμενο" με ελληνικές ρίζες.

    Οχι και φαινομενο ρε παιδια... Ελεος... Δε λεω καλη, αλλα μην μεγαλοποιουμε τα πραγματα και δεν νομιζω αν δεν κινουνταν καποια νηματα να την ειδε ουτε ο βαι ουτε ο σαντανα ουτε ο μανατζερ του τζακσον και να εκστασιαστηκε....

    Xμμμ...Τι εννοείς;; ??? ??? ;D ;D
    Προσωπικά δεν έχω ξαναδεί κοπέλα να παίζει με τέτοιο feeling και επαγγελματισμό. Είναι πολύ σπάνιο το παραπάνω θέαμα....
  • #7 από Stinky στις 07 Feb 2010
  • Αλλο το feeling και ο επαγγελματισμος και αλλο το "φαινομενο". Σιγουρα δεν το βλεπεις συχνα, αλλα η προωθηση πιστευω πως εχει να κανει με το φυλο της. Δοκιμασμενη συνταγη. Avril Lavigne με κιθαρα.
  • #8 από gkou στις 07 Feb 2010
  • Ε, όχι είναι πολύ πιο όμορφη και πολύ πιο ταλαντούχα από την Avril (μπλιάααχ) ;)
    Τελικά η ομορφιά δεν ξέρω αν είναι στα συν ή στα πλήν της...
  • #9 από Stinky στις 07 Feb 2010
  • Kαλα για μενα δεν ειναι ουτε καν ομορφη :P Εχω την εντυπωση οτι αβαφτη δεν θα βλεπεται!
  • #10 από gkou στις 07 Feb 2010
  • Ναι, σίγουρα, κι εγώ δεν την έχω δει από κοντά :P Έτσι όπως την βλέπουμε ..Άλλωστε ,αυτό που λες ισχύει για τις περισσότερες από αυτές...
  • #11 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood στις 08 Feb 2010
  • Πολύ καλή η κοπέλα!! Έχει αρκετά παρόμοιο στυλ με τον Vai.. Μήπως ήταν μαθήτρια του; Πάντως η gold PRS είναι πολύ εντυπωσιακή.. Το γιατί ο Vai χρησιμοποιεί 7χορδη σε αυτό το κομμάτι δεν το κατάλαβα..

    Μήπως γιατι οι υπόλοιπες χορδές λειτουργούν το ίδιο καλά, και του αρέσει και η κιθάρα? :P :P

    Δε το λέω ειρωνικά παλίκαρε, απλά, αμα του αρέσει η κιθάρα, δε θεωρώ οτι η 7η χορδή πρέπει ντε και καλά να παίζεται...
  • #12 από metalmike στις 08 Feb 2010
  • Χρησιμοποιει 7χορδη για τον ιδιο λογο που η orianthi εχει dropαρει την prs: OΓΚΙΛΑ ;)
  • #13 από Jim_Gkountonas(Arpeggiator) στις 14 Feb 2010
  • Παράθεση
    Η Orianthi για όσους δεν την ξέρουν είναι ένα κιθαριστικό "φαινόμενο" με ελληνικές ρίζες.

    Οχι και φαινομενο ρε παιδια... Ελεος... Δε λεω καλη, αλλα μην μεγαλοποιουμε τα πραγματα και δεν νομιζω αν δεν κινουνταν καποια νηματα να την ειδε ουτε ο βαι ουτε ο σαντανα ουτε ο μανατζερ του τζακσον και να εκστασιαστηκε....

    ++φωνω......αμα ειναι η orianthi φαινομενο τι να πει κανεις για κι8αριστες οπως ο govan......εγω πιστευω οτι ειναι μια μετρια προς καλη κι8αριστρια με πολυ καλη παρουσια στην σκηνη.....
    αμα δεν ηταν γυναικα πιστευω πως ουτε με santana  oute me vai oyte me jackson 8α επαιζε.....απλα τα πραγματα......

  • #14 από Jim_Gkountonas(Arpeggiator) στις 14 Feb 2010
  • Ε, όχι είναι πολύ πιο όμορφη και πολύ πιο ταλαντούχα από την Avril (μπλιάααχ) ;)
    Τελικά η ομορφιά δεν ξέρω αν είναι στα συν ή στα πλήν της...
    κοιτα για την ομορφια οκ γουστο ειναι....οσο για το ταλεντο.......η avril εχει γραψει πολλα πολλα κομματια κ ΚΑΛΑ κομματια μαλιστα.....ενω η οριαν8η εκτος οτι δεν εχει ουτε 10 κομματια δεν ειχε και κανα τς προκοπης.....(για μενα)
  • #15 από Panos the Greek στις 15 Feb 2010
  • Seriously.. Είναι μια καλή κιθαρίστρια και όμορφη γυναίκα. Αλλά τίποτα παραπάνω. Είδα κάτι κομμάτια της.. τρομερή σύνθεση, Ι-V-III-IV σε φάση Avril Lavigne.. Από την άλλη όμως ως τοπικιστές πρέπει να χαιρόμαστε που μια απο τις ελάχιστες καλές ροκ κιθαρίστριες είναι ελληνίδα (που λέει ο λόγος)
  • #16 από Garvin στις 17 Feb 2010

  • αμερικανικο ποπ-ροκ του στυλ Jonas Brothers, Taylor Swift κλπ με κουλες σολιες...
  • #17 από Pavlos Guitar στις 18 Feb 2010
  • Καλη φαση η κοπελα.Κατι ηξερε ο Τζακσον!
Σελίδες: