Σελίδες:
  • #51 από blackmorefan στις 22 Jan 2011
  • Αν θες μια εξτρα προταση, μπορεις να βρεις και να κοψεις ενα διαφανο πλαστικο, ιδιο με το μεγεθος της θεσης του neck μαγνητη, να πεταξεις μεσα τιποτα καλυκες απο σφαιρες και να τους κλεισεις με το πλαστικο μεσα...

    Σωστος ο παιχτηηηηηηηηηηηηης

    Γενικα Κωστα σου εχει πετυχει πολυ το project!!! Παρα πολυ καλη δουλεια
  • #52 από Stinky στις 22 Jan 2011
  • Thanks ρε παιδια...
    Παράθεση
    Αν θες μια εξτρα προταση, μπορεις να βρεις και να κοψεις ενα διαφανο πλαστικο, ιδιο με το μεγεθος της θεσης του neck μαγνητη, να πεταξεις μεσα τιποτα καλυκες απο σφαιρες και να τους κλεισεις με το πλαστικο μεσα...


    Φοβερη ιδεα! Θα το κανω! Αλλα δεν θελω καλυκες, πιστευω 3 κανονικες σφαιρες μαζι με το βλημα ετσι να ειναι μυτερες θα ηταν ιδανικες!


    Ισως 3 των 7,92 χιλιοστων οπως αυτες που επερναν τα MG 34 που ηταν το κατεξοχην γερμανικο πολυβολο στο Β' παγκοσμιο και το προσαρμοζαν στα Stukas...


    To θεμα ειναι που θα τις βρω. Δεν θελω τις Mauser τις αυθεντικες αλλα οποιεσδηποτε των 7,92... Χρειαζεται ειδικη αδεια για να αγορασω σφαιρες?
  • #53 από Eagle Of Kamelot στις 22 Jan 2011
  • Noμιζω πως οχι, ειδικα αν στο μαγαζι τους πεις γιατι τις θελεις, δεν πιστευω να εχεις προβλημα...φυσικια εχω παρει απειρες φορες, δε μου ζητησαν ποτε καποιο πιστοποιητικο, αδεια, ουτε καν ταυτοτητα. Αλλα δν εισαι στρατο? Δε μπορεις να καβατζωσεις μερικες?
  • #54 από Stinky στις 22 Jan 2011
  • Kαλυκες ναι, σφαιρες οχι  :P
  • #55 από Stinky στις 31 Jan 2011
  • Moλις ηρθαν και τα iron cross inlays για την ταστιερα! Εκανε το κονε ο M@ster τωρα που ανεβηκα σαλονικα.
    Κοστος 15 ευρω και τα πηρα στα χερια μου σε λιγοτερο απο μια εβδομαδα, καρφι απο το Αμερικα!


    http://cgi.ebay.com/IRON-CROSS-DELUX-Vinyl-Guitar-Decal-Inlay-Set-/110529523653?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19bc12afc5#ht_6726wt_905


    Αυτα εδω χτυπησαμε και νομιζω θα δειξουν ωραια πανω στην κιθαρα. Λογικα θα τα περασω την Τεταρτη που επιστρεφω Χανια αν προλαβω


    Να σημειωσω οτι μαζι με το σετ εστειλαν και 6-7 ακομη spare κομματια σε περιπτωση που κατι παει στραβα κατα την τοποθετηση
  • #56 από m@ster k@frer στις 01 Feb 2011
  • Άιντε καλοφόρετα μαν... ;D ;D
  • #57 από Stinky στις 04 Feb 2011
  • Update!
    Τα inlays περαστηκαν! Πραγματικα πολυ ευκολη δουλεια που δινει αρκετα στην εμφανιση της κιθαρας.
    Μου πηρε το πολυ 20 λεπτα να τα περασω ολα.
    Ξαναματαευχαριστω τον Αγαπιο για την παραγγελια!
    Ιδου και φωτογραφιες



  • #58 από master of puppets στις 04 Feb 2011
  • Στο παίξιμο πως είναι?
  • #59 από m@ster k@frer στις 04 Feb 2011
  • Πω φίλε...την ανέβασαν 2 ορόφους τουλάχιστον... :up :up :up
  • #60 από Stinky στις 04 Feb 2011
  • Ηλια ουτε καν νιωθεις την διαφορα
  • #61 από master of puppets στις 04 Feb 2011
  • Ηλια ουτε καν νιωθεις την διαφορα

    Όμορφα....όντως τα inlays την ανέβασαν επίπεδο....άντε με το καλό....καλές καφρίλες..... ;D
  • #62 από Wise_One στις 05 Feb 2011
  • Φίλεεεε... Η κιθάρα τα σπάει! Νομίζω ζητάει να παίξεις Rammstein, άντε Sabaton αν δε γουστάρεις τους Γερμανούς. Κάτι με Γερμανία, Χίτλερ, παγκόσμιο πόλεμο πάντως...
  • #63 από Eagle Of Kamelot στις 05 Feb 2011
  • Τα inlays οντως εκπληκτικα, εκατσαν ιδανικα στην κιθαρα...εμενα κατι με χαλαει, παντως, κατι που δν ειναι αλλο απο το μαγνητη...μοιαζει αρκετα off απο το υπολοιπο συνολο. Μηπως να βρεις κανα καπακι?
  • #64 από Stinky στις 05 Feb 2011
  • Nα ειστε καλα παιδες!
    Eagle καταλαβαινω τι εννοεις, εχεις δικιο ειναι off αλλα δινει την αισθηση της μοντας της τελευταιας στιγμης. Σαν κομματι απο αλλο οργανο. Ετσι μια προχειροτητα frankenstein που μου καθετε καλα στο ματι.


    Για καπακι δυσκολα να μπει γιατι ισα ισα χωραει ο μαγνητης στο hole και αν τριψω το pickguard για να χωρεσει καπακι θα χω προβλημα με τις τρυπες για τις 2 βιδες του μαγνητη. Ηδη τις εχω μεγαλωσει για να χωρεσει ο V2
  • #65 από blackmorefan στις 05 Feb 2011
  • Κωστα πολυ ωραια σου βγηκε η κιθαρα γ**ανε τα inlays γενικα πολυ καλο project

    Προσπαθησε να βρες 3 σφαιρες και χωσ' τις στη θεση του neck μαγνητη γιατι ετσι αδεια μοιαζει λιγο ακυρη...απλα φροντισε οι σφαιρες να ειναι απο γερμανικο οπλο του Β'ΠΠ και οχι απο κανα M4A1 Grenadier (Call Of Duty!!!  ;D )...ισως επειδη υπηρετεις και στο μουσειο του στρατου να μπορεσουν να σου δωσουν...

    Αιντε καλοπαιχτη αδερφε!!!  ;)
  • #66 από Stinky στις 05 Feb 2011
  • Θενκς ρε Πανο!
    Τελικα δεν θα κανω το σκηνικο με τις σφαιρες γιατι πιστευω θα φαινεται υπερφορτωμενη.


    Το μονο που θελω να κανω ακομη ειναι να βαλω κατω απο την γεφυρα το σημα της Luftwaffe.
    Δεν θα βαλω τελικα το Iron Cross γιατι θα ειναι υπερβολη μιας και τον εχουν ολα τα ταστα  :P


    Το σημα θα το κανω με μαρκαδορο ασπρο ανεξιτιλο και θα προσπαθησω να το κανω να φαινετε ψιλοξεθωριασμενο.
    Ειδωμεν...
  • #67 από Stinky στις 07 Feb 2011
  • Τελικα βρηκα σφαιρες απο ΑΚ-47.
    Θα μου τις φερει ενα φιλαρακι αυτες τις μερες και θα κανω δοκιμες να δω πως φαινονται πανω στην κιθαρα, και αν μου κατσει καλα στο ματι θα προχωρησω σε τοποθετηση
  • #68 από blackmorefan στις 07 Feb 2011
  • Χαχαχαχαχαχααχααχααχα τελικα υπεκυψες στις πιεσεις του μεγαλου Πανου!!! Αντε με το καλο η δοκιμη :D :D
  • #69 από panicX στις 07 Feb 2011
  • stinky πολυ ωραια η μεταμόρφωση,μπραβο για την πρωτοβουλία! >:D >:D
    για να φτάσεις μεχρι ξυλο (στο τρίψιμο) τι γυαλόχαρτο χρησιμοποίησες?400?
  • #70 από Stinky στις 07 Feb 2011
  • Nα σαι καλα Panic. Χαιρομαι που σου αρεσε. Η 300αρι η 350αρι ηταν, δεν θυμαμαι ακριβως, αλλα απο 300 και ανω κανεις δουλεια....


    Επισης σκεφτομαι να αλλαξω το ονομα του προτζεκτ σε παντζερ, πιο μικρο πιο καλο  ;D  χαχαχ
  • #71 από blackmorefan στις 07 Feb 2011
  • ^^ Jag Panzer μηπως?  ;D
  • #72 από Stinky στις 07 Feb 2011
  • Mπα μαλλον Panzer Division Marduk  :P
  • #73 από blackmorefan στις 07 Feb 2011
  • Α τοοοοοοοοοοσο μικρο!!! :D :D :D ;D Παντως μιας και θα αλλαξεις το ονομα του προτζεκτ μην σχεδιασεις το σημα της Luftwaffe...κανε κατι σχετικο με τα Panzer...δεν ξερω αν ειχαν καποιο συγκεκριμενο σημα (μαλλον βεβαια θα ειχαν) αλλα και παλι μπορεις να κανεις πολλα...πχ ενα στικερ που να απεικονιζει ενα παντζερ η ενα αλλο με τον Rommel (nazi ξε-nazi ηταν στρατιωτικη ιδιοφυϊα ο καραφλας) γενικα κατι σχετικο τελος παντων!!! :D Good luck!!!
  • #74 από Stinky στις 07 Feb 2011
  • Σιγα μην κανω στενσιλ και τον παππου μου ρε Πανο :P :P
    Το ιδιο σημα ειχα πανω τα panzer με τα αεροσκαφη τις luftwaffe, δεν θα χρειαστει να αλλαξω κατι!
  • #75 από aragorn23984 στις 08 Feb 2011
  • Πολύ ωραίο το προτζεκτ φίλε!!!Έδειξε πολύ στην κιθάρα και νομίζω οτι έκανες πολύ καλή επιλογή με την sg, πχ δεν νομίζω οτι σε μια strat θα εδειχνε τόσο πολύ..!!
    Μια ερωτησούλα...Τα inlays απ'οτι κατάλαβα είναι αυτοκόλλητα...Δεν φθείρονται με το παίξιμο??Ξερεις, εννοώ φθορά σε γωνίες, να χαλάσει το σχέδιο κτλ...
Σελίδες: