Σελίδες:
  • #176 από panixgr στις 18 Jan 2019
  • Παράγγειλα ηδη 500αρι ποτενσιομετρο με το σκεπτικο πως θελω να κανω τον ηχο ποιο πριμο, επειδη εβαλα ενα σετ SD και με τα δαχτυλα λασπωνουν ευκολα. Ισως παιξω και με εναν μικροτερο πυκνωτη (0,022μF) αν δω πως το ποτενσιομετρο απο μονο του δεν με εξυπηρετει. Προς το παρων παιζω με το tone τερμα ανοιχτο  ;D

    δεν μετράς και με το πολύμετρο να είσαι σίγουρος? δηλ όπου πρέπει να έχεις γείωση η αντίσταση να είναι μηδενική, όπου πρέπει να έχεις αντίσταση να είναι όσο υπολογίζεις/γραφει στις προδιαγραφές.
  • #177 από Uriah στις 18 Jan 2019
  • δεν μετράς και με το πολύμετρο να είσαι σίγουρος? δηλ όπου πρέπει να έχεις γείωση η αντίσταση να είναι μηδενική, όπου πρέπει να έχεις αντίσταση να είναι όσο υπολογίζεις/γραφει στις προδιαγραφές.
    Οταν καθισω να αλλαξω το ποτενσιομετρο αυτο σκοπευω να κανω.
  • #178 από saved στις 18 Jan 2019
  • Το tone πρεπει να ειναι παντα κλειστο.Αλλιως δεν θα το εβαζαν  :P :P :P

    Bassaaaawwww
  • #179 από panixgr στις 18 Jan 2019
  • Το tone πρεπει να ειναι παντα κλειστο.Αλλιως δεν θα το εβαζαν  :P :P :P

    Bassaaaawwww

    1 τραγούδι που χρειάζεται : shine on you crazy diamond Pink Floyd. και ΜΟΝΟ 250KOhm!
  • #180 από Uriah στις 19 Jan 2019
  • Το tone πρεπει να ειναι παντα κλειστο.Αλλιως δεν θα το εβαζαν  :P :P :P

    Bassaaaawwww

    1 τραγούδι που χρειάζεται : shine on you crazy diamond Pink Floyd. και ΜΟΝΟ 250KOhm!
    Ρε δεν πατε καλα  ;D Πανκ και ροκ με κλειστο tone?!
  • #181 από panixgr στις 19 Jan 2019
  • Το tone πρεπει να ειναι παντα κλειστο.Αλλιως δεν θα το εβαζαν  :P :P :P

    Bassaaaawwww

    1 τραγούδι που χρειάζεται : shine on you crazy diamond Pink Floyd. και ΜΟΝΟ 250KOhm!
    Ρε δεν πατε καλα  ;D Πανκ και ροκ με κλειστο tone?!

    οχι αλλά στην jazz.... ή στο μπλουζ.... κοίτα δεν ακούγεται σε όλα τα σεταπ καλά. π.χ. humbuckers passive και 500K pots = μπλιάχ.
    ΑΛΛΑ
    single coil και pots 250K -> tone στο 0 -> σούπερ ήχος
    EMG (81/60) active 25K pots mahogany -> μεσαία θέση -> tone 0 -> ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΗΧΟΣ!!
  • #182 από Uriah στις 19 Jan 2019

  • EMG (81/60) active 25K pots mahogany -> μεσαία θέση -> tone 0 -> ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΗΧΟΣ!!
    Καλα ο συνδυασμος αυτος και σε κοντρα πλακε να μπει θα θερισει  ;D
  • #183 από panixgr στις 19 Jan 2019

  • EMG (81/60) active 25K pots mahogany -> μεσαία θέση -> tone 0 -> ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΗΧΟΣ!!
    Καλα ο συνδυασμος αυτος και σε κοντρα πλακε να μπει θα θερισει  ;D

    αμ έχω 85/81 σε μια Kramer SuperStrat, αμ δε..... καλός ηχούλης, τρελό sustain, κτλ... αλλά τον καθαρό ήχο της άλλης κιθάρας με τους 81/60 δεν τον φτάνει που να χτυπιέται/μαι :)
  • #184 από saved στις 25 May 2019
  • Ελα το μπατσοgame να θυμομαστε τα ξενιαστα χρονια στο λυκειο..

    Νταξει,σε τετοιο λεβελ εννοειτε δεν το φτασαμε..
    https://www.facebook.com/barstoolsports/videos/2229486097117457/
  • #185 από Uriah στις 27 Oct 2019
  • Μαστόρια μου γνωριζει κανεις αυτον τον ενισχυτη; Ειναι απολύτως λειτουργικος αλλα δεν ξερει κανεις τιποτα.
  • #186 από bironi στις 27 Oct 2019
  • Μαστόρια μου γνωριζει κανεις αυτον τον ενισχυτη; Ειναι απολύτως λειτουργικος αλλα δεν ξερει κανεις τιποτα.
    Tι εννοείς? αφού φαίνεται ποιος είναι και υπάρχουν και πολλές πληροφορίες στο ιντερνετ. Marshall VS15R της σειράς Valvestate
  • #187 από Uriah στις 27 Oct 2019
  • Μαστόρια μου γνωριζει κανεις αυτον τον ενισχυτη; Ειναι απολύτως λειτουργικος αλλα δεν ξερει κανεις τιποτα.
    Tι εννοείς? αφού φαίνεται ποιος είναι και υπάρχουν και πολλές πληροφορίες στο ιντερνετ. Marshall VS15R της σειράς Valvestate
    Ξεθαφτηκε προ ολιγου και ειπα για χαρη συντομιας να τον χαρισω ή να τον πουλησω.
  • #188 από bironi στις 27 Oct 2019
  • Τίποτα σπουδαίο. Κανά 30αρι νομίζω θα το πιάσεις. Αλλιώς χάρισέ το σε κάποιον άνεργο ή σε κανένα παιδάκι που ξεκινάει τώρα.
  • #189 από Uriah στις 27 Oct 2019
  • Τίποτα σπουδαίο. Κανά 30αρι νομίζω θα το πιάσεις. Αλλιώς χάρισέ το σε κάποιον άνεργο ή σε κανένα παιδάκι που ξεκινάει τώρα.
    Για 30€ σιγα μην ασχοληθω. Ολο και καποιος πιτσιρικος στη γειτονια θα παιζει κιθαρα.
  • #190 από bironi στις 27 Oct 2019
  • Θα πρέπει να ζητήσω συγνώμη, για κάποιο λόγο το μυαλό μου κόλλησε στη σειρά MG. Oι VS πωλούνται πιο ακριβά, εγώ είχα τον VS30
  • #191 από peritzan στις 02 Nov 2019
  • Αν αποφασισεις να τον "ξεφορτωθεις¨για 30 ευρω,εγω ειμαι εδω (ξερω οτι πωλειται ακριβοτερα αλλα δεν με παιρνει) https://smart.noiz.gr/details.php?id=420202
  • #192 από Uriah στις 03 Nov 2019
  • Αν αποφασισεις να τον "ξεφορτωθεις¨για 30 ευρω,εγω ειμαι εδω (ξερω οτι πωλειται ακριβοτερα αλλα δεν με παιρνει) https://smart.noiz.gr/details.php?id=420202
    Βρηκε ηδη σπιτι.
  • #193 από Uriah στις 07 Nov 2019
  • Στο σφυρι ο εξοπλισμος του Jeff Hanneman απο την χηρα του. Η καθε κιθαρα κοστιζει απο $50.000 ως $70.000......
    https://www.rockstarsguitars.com/?s=hanneman&fbclid=IwAR3QblPb-LCG0AU35rnfCE4b0w2P0GiIiP6O3-jsWRnTVtB_UvFJC5i0JqU
  • #194 από panixgr στις 19 Dec 2019
  • σχετικά με κάποιες φαιδρότητες που γραφτηκαν μερικές σελίδες πίσω....

    σήμερα πήρατε μια δόση του πόσο σταθερό είναι το καλό μας internet, και πόσο τα data μας είναι απολύτως ασφαλή.....

    για γέλια .....

    αν σήμερα σβήσει το google οι ιστορικοί/αρχαιολόγοι (πες τους "bloggers" writers/etc) δεν θα μπορέσουν να ανακαλέσουν τπτ σε 10 χρόνια, πόσο μάλλον σε .....  500 ....
  • #195 από panixgr στις 19 Dec 2019
  • χωρια που οι αρχαιολόγοι μπορεί να μελετούν μια συγκεκριμένη περιοχή, ενώ τα έργα κάποιου ανθρώπου που έζησε εκεί μπορεί να βρίσκονται κατεστραμένα σε ένα διαλυμένο data center στην άλλη μεριά της γης, με σπασμένο filesys, vm image, με τα πάντα κατεστραμένα, α... ΚΑΙ encrypted με ένα κλειδί επίσης κατεστραμένο.....

    κανείς δεν πρόκειται να το ψάξει.... ζούμε μια εποχή της οποίας η πνευματικότητα ΔΕΝ φα αφήσει ίχνη.
  • #196 από Uriah στις 19 Dec 2019
  • σήμερα πήρατε μια δόση του πόσο σταθερό είναι το καλό μας internet, και πόσο τα data μας είναι απολύτως ασφαλή.....
    Τι εγινε;
  • #197 από panixgr στις 19 Dec 2019
  • σήμερα πήρατε μια δόση του πόσο σταθερό είναι το καλό μας internet, και πόσο τα data μας είναι απολύτως ασφαλή.....
    Τι εγινε;

    τον πούλο το google.
  • #198 από saved στις 19 Dec 2019
  • Τι εγινε;το κλεισαμε το μαγαζι;
  • #199 από panixgr στις 20 Dec 2019
  • Τι εγινε;το κλεισαμε το μαγαζι;

    για λίγο, αλλα ήταν αρκετό να μας δείξει ποσο ΓΤΠ είμαστε αν βασιζόμαζτε σε τόσο ηλίθιες παραδοχές.

    ο κόσμος μας είναι μεγίστως εφήμερος .
  • #200 από panixgr στις 20 Dec 2019
  • https://www.pronews.gr/epistimes/tehnologia/830655_google-taytohroni-vlavi-se-dyo-kalodia-i-aitia-poy-epesan-gmail-kai

    μπα τα ιερά μας data θα μείνουν για πάντα εδω , ενωμένα δυνατά , lolzzz , απλά θα αλλάζουν μορφή και φορματ, ήδη ο V απο τον διαστημικό σταθμό που μας μιλάει έχει εξασφαλίσει ικανότητα ανάγνωσης ΟΛΩΝ των μαγνητικών μέσων απο το 1920 μ.χ. και έπειτα, π.χ. αμα έχετε καμια μπομπίνα απο ραδιο-κασετόφωνο απο ταξί του 1970 δεν χρειάζεται στεαναχώρια, ο V έχει την λύση... Εχεις "Μαρίνα", "τα κορίτσια στον ήλιο" ή Olympians σε 8-track απο το ταξί του προπάππου σου?? Κανένα πρόβλημα ο V σου το μετατρέπει σε FLAC, το οποίο φυσικά θα μείνει αιώνια, χάρις στο καλό μας νετ.
    Χώρια που έχει και αντεπιχειρήματα σε ότι είπες, λές, θα πείς ή θα έλεγες σε καποια άλλη εκδοση της πραγματικότητας.
Σελίδες: