Ψηφοφορία

τι λετε?

Ναι
8 (88.9%)
Οχι
1 (11.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 9

Η ψηφοφορία έληξε: 11/12/19, 15:44

Αποστολέας Θέμα: Υπαρχουν συγκροτιματα που δεν εχουν την πορεια/φημη πο  (Αναγνώστηκε 11667 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Υπαρχουν συγκριτιματα που δεν εχουν την φημη/πορεια που τους αξιζει;
Μετα απο ξεκηνημα του θεματος σε αλλο νημα,ειπα να το κανω ψυφοφορια..
Καλο θα ειναι να αναφερουμε και παραδειγματα για να τεκμιριωσουμε την απαντηση μας

ΥΓ(μηπως επρεπε να βαλω και 3η επιλογη "ο Saved εχει παντα[size=78%] δικιο"?  [/size] :yeah :roll :burn
« Τελευταία τροποποίηση: 16/03/17, 17:41 από saved »
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος Guitar Fan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 945
    • Προφίλ
ρε μπασίστα, γράψτο σωστά τι θελεις να ψηφίσουμε,
I play the guitar because I like it not because I am good at it

Αποσυνδεδεμένος dejavu28

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
πολυ ωραιο θεμα.


για μενα οι The Sweet αν και δεν ειναι του γουστου μου ειναι απο της πιο υποτιμημενες μπαντες.
το αλμπουμ give us a wink με κορυφαιο κομματι το healer αλλα και το"The Six Teens"  ανοιξε το δρομο για πολλα πραγματα.
πιστευω οτι δεν εhουν τη φημη που τους αξιζει γιατι αν και αφησαν το γκλαμ ροκ και πηγαν στο hαρντ ροκ ο κοσμος δε μπορεσε να ακολουθησει και πολλοι δε ξερουν καν αν ηταν ποτε hαρντ ροκ μπαντα. μετα αν βαλεις και το προβλημα με το ποτο.........
ο Brian connoly σε καθε περιπτοση ηταν μεγαλη φωνη.


https://www.youtube.com/watch?v=hFxJsCKjanU

« Τελευταία τροποποίηση: 16/03/17, 19:36 από dejavu28 »

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Free connections, find your partner without obligations
το θεμα που αναπτυξαμε στο αλλο θεμα ηταν βασικα αν υπαρχουν συγκροτηματα που ειναι υπερτιμημενα...νομιζω απο κει ξεκινησαμε τη συζητηση!!!

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Το ιδιο ειναι.Καποιοι εχουν μεγαλυτερη φημη απο αυτην που τους αξιζει (η καυαληλη λεξη για την ερωτηση ειναι "αρμοζει" αλλα μου ειχε κολισει το μυαλο)
Επιτρεψτε μου να μην δωσω ακομα την ψιφο μου γιατι γραφω απο το κινητο και δεν παλευετε
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
για να μην μιλήσουμε για μη-αγγλόφωνα συγκροτήματα γιατι εδω γίνεται ΧΑΜΟΣ απο ταλέντα ....

Αποσυνδεδεμένος mouz

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 321
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
... στο μυαλό μου έρχονται παραδείγματα από παλιά και από διαφορετικά είδη, πχ Electric Prunes, Hawkwind, Flairck, Meccano (οι Ολλανδοί, όχι οι γνωστοί), Bauhaus (αν και αυτοί μάλλον καλά τα πήγανε σχετικά). Είμαι βέβαιος ότι από την πιο πρόσφατη περίοδο που τα κριτήρια της μουσικής βιομηχανίας έχουν ακόμα πιο πολύ απομακρυνθεί από την μουσική θα βρει κανείς άπειρα παραδείγματα, απλά είμαι πιο παλιός και δεν έχω παρακολουθήσει πολύ τι γίνεται τελευταία :)


(και να μην ξεχάσουμε ίσως το πιο πολυτραγουδισμένο άγνωστο συγκρότημα, τους Sultans of Swing :) 
...αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα εκνευρίζουν πολύ εμάς που τα ξέρουμε!

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Λοιπον,να πω και εγω την γνωμη μου.
Παρα πολλα συγκροτιματα δεν ειχα/εχουν πορεια αξια των ταλεντων τους.
Οι motorhead εχουν παιξει πολυ μεγαλο ρολο,εχουν διδαξει πολλους καλυτεχνες,και θα μπορουσαν να ακουγοντε πιο πολυ.
Οι deep purple ειναι μακραν ανοτεροι των zepelin-sabbath και ας διαφωνουν οι περισοτεροι,και αν ο dio δεν συμετιχε πρωτα στους rainbow η ομονημη μπαντα δεν θα ηταν τοσο γνωστη γιατι δεν ειναι και κατι τοσο σπουδεο.Οπως επησεις και οι nightwish που αν ξεκινουσαν με την 2η τραγουδιστρια,δεν θα τους ηξερε κανενας.
Metalica-maiden μεγαλα ονοματα τις μεταλ με τους δευτερους να ειναι οντως πολυ καλοι,ομως και οι 2 εχουν μεγαλυτερο ονομα απο οτι πιστευω αξιζει.
Το ιδιο ισχιει και για slipknot που επαιξε μεγαλο ρολο το marketig της εμφανισης,αυτοι οι hm(ουτε το ονομα δε μπορω να γραψω,ξερετε με το i στην μεση) πουλανε επηδει αρεσουν στα κοριτσακια.
Ονοματα οπως tool,jag panzer,running wild,tesla αδικος δεν εχουν τραβιξει τοσο την προσοχη του κοσμου(δεν λεω οτι δεν τους ξερει κανεις,απλα αξιζουν κατι παραπανο)

Τι να πω..χαμος απο παραδεγματα..
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Οι deep purple ειναι μακραν ανοτεροι των zepelin-sabbath
οτι οι purple μέχρι και το Burn ήταν καταπληκτικοί, με τον ομώνυμο δίσκο (lalenja, april, why didn't rosemary) να είναι απλά προιόν θεϊκής εμπνεύσεως, δεν επιδέχεται κριτικής.
Αλλά και οι Sabbath φίλε, ήταν μεγάλοι πρωτοπόροι στον ήχο, αλλά και φοβεροί συνθέτες. Ποιό κομμάτι να πρωτοπούμε, μέχρι το Sabotage.... Ενα κομμάτι θα σου πω σαν Ηπειρώτης = National Acrobat, και πες μου αν ο πόνος και η θλίψη δεν είναι εφάμιλη με αυτήν των ηπειρώτικων τραγουδιών. ήτααααα όταν το πρωτοάκουσα.... μιλάμε για επικίνδυνα πράγματα... Κανένα τραγούδι των Purple δεν μου δημιούργησε αυτό το συναίσθημα.
Τέλος οι Zeppelin-ούληδες .... εδώ έχεις δίκιο όπως και να το τραβήξεις το θέμα. Ακου Dread Zeppelin είναι μεγάλος χαβαλές....

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Σο.

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • Ροκ'ε'ντρολ
    • Προφίλ
Δε νομίζω ότι υπάρχει,πιο υποτιμημένο συγκρότημα,στην ιστορία της ροκ από τους...budgie.

Αποσυνδεδεμένος dejavu28

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
επισης ο Λουκιανος Κελαηδονης δεν εhει την ανταποκριση του κοσμου στις μερες μας. εhει ομως πολλα καλα τραγουδια, και ηταν καλος μουσικος.


Αποσυνδεδεμένος mouz

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 321
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δε νομίζω ότι υπάρχει,πιο υποτιμημένο συγκρότημα,στην ιστορία της ροκ από τους...budgie.


... και έτσι άκουσα για πρώτη φορά τους Budgie. Πράγματι ενδιαφέροντες και φυσικά δεν είχα ιδέα :)
...αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα εκνευρίζουν πολύ εμάς που τα ξέρουμε!

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Όπως είπα και στο άλλο thread, όταν μιλάμε για υπερτιμημένους καλλιτέχνες, οι Abba είναι για μένα στην κορυφή της λίστας. Εντελώς χάλια συγκρότημα, τραγούδια με στίχους που κυμαίνονται από ανόητοι έως ακατανόητοι, επαναλαμβανόμενα μουσικά και κυρίως στιχουργικά μοτίβα (ίσως εκεί κρύβεται το μυστικό της επιτυχίας τους), φωνητικά μέτρια στην καλύτερη περίπτωση και καλύτερα να μη μιλήσουμε για στυλ και σκηνική παρουσία. Και λυπάμαι, αλλά όποιος υποστηρίζει ότι είναι αξιόλογοι καλλιτέχνες μόνο και μόνο γατί έκαναν τεράστια (ομολογουμένως) επιτυχία με πιασάρικα κομμάτια, μάλλον έχει χάσει το νόημα. Με την ίδια λογική θα πρέπει να παραδεχτούμε ως κορυφαίο συνθέτη/στιχουργό και το Φοίβο (όχι το Δεληβοριά).

Οι Nirvana πάλι είναι μια χαρακτηριστική περίπτωση αξιόλογης μπάντας που δυστυχώς δεν ήταν τίποτα παραπάνω. Δεν δικαιολογείται σε καμία περίπτωση κατά τη γνώμη μου η αναγωγή τους στους πιο γνήσιους εκφραστές της grunge. Απλά είχα την τύχη να βρεθούν στο κατάλληλο σημείο την κατάλληλη στιγμή και επωφελήθηκαν από την απρόσμενη δημοτικότητα μιας underground (post-modern, alternative ή όπως αλλιώς την έλεγαν τότε) σκηνής που άλλοι έχτισαν με αίμα και ιδρώτα τη δεκαετία του '80. Σίγουρα δεν ήταν εντελώς άμπαλοι όπως οι Abba, είχαν αναμφισβήτητα ένα κάποιο ταλέντο, είχαν ενδιαφέρουσες μουσικές και συνθετικές δημιουργίες, είχαν για frontman έναν ας πούμε ενδιαφέροντα τύπο που ταίριαζε στο εξιδανικευμένο πρότυπο του χαρισματικού μεν, βασανισμένου δε καλλιτέχνη, ο οποίος επιπλέον τούς έκανε και τη μεγάλη χάρη να αυτοκτονήσει, και έδεσε το γλυκό.

Όσο για το Sinatra, ποτέ δεν κατάλαβα τι ακριβώς έκανε ή κατάφερε αυτός ο άνθρωπος και έγινε τόσο δημοφιλής. Ας μην το αναλύσουμε όμως ιδιαίτερα αυτή τη στιγμή. Είμαι κουρασμένος απόψε και δεν θέλω να με κυνηγάει η Mafia…

Αν τώρα πιάσουμε συγκροτήματα και καλλιτέχνες που ποτέ δε γνώρισαν την επιτυχία και την αναγνώριση που τους άξιζε, θα πάει μακριά το θέμα. Εξ ορισμού, αφού δεν έγιναν ποτέ πολύ γνωστοί στο ευρύ κοινό, είναι λίγο δύσκολο να το προσεγγίσουμε. Από τους δικούς μου αγαπημένους καλλιτέχνες θα ανέφερα τους μοναδικούς All about Eve, τους Eleventh Dream Day, τον Tom Petty (από τους πιο γνήσιους ροκάδες και ταυτόχρονα χαμηλών τόνων) και πηγαίνοντας ακόμα πιο πέρα τους Crowded House, τον Danny Gatton, τον Roy Buchanan, τον Colin Hay, την Eva Cassidy, τον Nick Drake, την Joanne Shaw Taylor, τον Captain Beefheart... και αυτά καθαρά δειγματοληπτικά, γιατί θα μπορούσαμε να γεμίσουμε σελίδες με ονόματα που ποτέ δεν καταξιώθηκαν επαρκώς. Κατά τη γνώμη μου διεθνώς υποτιμημένος είναι και ο τεράστιος Rory Gallagher, αλλά αυτό είναι μια άλλη μεγάλη συζήτηση.

Aπό Έλληνες συμφωνώ απόλυτα με τον dejavu28 ότι ο Λουκιανός Κηλαηδόνης που πρόσφατα μάς άφησε ήταν πολύ μεγαλύτερος καλλιτέχνης απ’ όσο πιστεύουν οι περισσότεροι. Και μόνο το πάρτι στη Βουλιαγμένη θα ήταν αρκετό να τον καταξιώσει ανάμεσα στους πιο αντιπροσωπευτικούς καλλιτέχνες μιας δύσκολης γενιάς. Θα προσέθετα ονόματα όπως Γραμμικοί Α’, Graviton, Ματ σε δύο υφέσεις, Ντίνος Σαδίκης & Εν πλώ, Δημήτρης Παναγόπουλος (ποιός δεν θυμάται την “Αύρα” και ποιός ξέρει ένα άλλο τραγούδι του;), Εκείνος + Εκείνος, Τέσσερα επίπεδα της ύπαρξης,...

Αν δεν ήμουν τόσο κουρασμένος, θα μπορούσα να γράφω για ώρες.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Δε νομίζω ότι υπάρχει,πιο υποτιμημένο συγκρότημα,στην ιστορία της ροκ από τους...budgie.

Τώρα είδα αυτό το μήνυμα. Φίλε Κώστα, υποκλίνομαι και μόνο που ξέρεις τους Budgie... :up
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Σο.

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • Ροκ'ε'ντρολ
    • Προφίλ
Δε νομίζω ότι υπάρχει,πιο υποτιμημένο συγκρότημα,στην ιστορία της ροκ από τους...budgie.


... και έτσι άκουσα για πρώτη φορά τους Budgie. Πράγματι ενδιαφέροντες και φυσικά δεν είχα ιδέα :)

Να'καλά φίλε!Χαίρομαι που σε βοήθησα να τους μάθεις!Χωρίς αυτούς,σίγουρα το ροκ και το σκληρό ροκ,θα ήταν εντελώς διαφορετικό σήμερα!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Σο.

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • Ροκ'ε'ντρολ
    • Προφίλ
Δε νομίζω ότι υπάρχει,πιο υποτιμημένο συγκρότημα,στην ιστορία της ροκ από τους...budgie.

Τώρα είδα αυτό το μήνυμα. Φίλε Κώστα, υποκλίνομαι και μόνο που ξέρεις τους Budgie... :up

Ευχαριστώ πολύ Απόλλων!Δε γίνεται να μην ξέρω τους budgie,όταν το καλύτερό μου συγκρότημα είναι οι Rush!Επίσεις ένα άλλο γκρουπ που θα έπρεπε να είναι πιο γνωστό είναι οι Killing joke.
Ίσως το πιο επιδραστικό γκρουπ της μοντέρνας μουσικής από το 1980(που έβγαλαν και το πρώτο τους) μέχρι και σήμερα.
Χωρίς αυτούς δε θα υπήρχε το industrial rock(ministry,Rob zombie,fear factory,κλπ...).
Οι Metallica είχαν πει παλιότερα,ότι υπάρχουμε χάρη σε αυτούς.
Οι Nirvana έκλεψαν τη μελωδία του come as you are,από το eighties των killing joke.
Γενικά δε θα υπήρχαν πολλά παρακλάδια της ροκ χωρίς αυτούς!
Οι οποίοι τα χώνουν ακόμη και δε μασάνε!  :D

Αποσυνδεδεμένος Fourier

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
  • Free Amp Sims FTW!
    • Προφίλ
Όσο για το Sinatra, ποτέ δεν κατάλαβα τι ακριβώς έκανε ή κατάφερε αυτός ο άνθρωπος και έγινε τόσο δημοφιλής. Ας μην το αναλύσουμε όμως ιδιαίτερα αυτή τη στιγμή. Είμαι κουρασμένος απόψε και δεν θέλω να με κυνηγάει η Mafia…

Οπότε δεν χρειάζεται να σε ρωτήσω ποια είναι η άποψή σου για τον Justin Bieber... ;D

Αποσυνδεδεμένος Uriah

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 693
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι με Κ κεφαλαίο!
    • Προφίλ
Το θέμα δεν ειναι τοσο απλο. Ο καθένας βάσει προσωπικων κριτηριων μπορει να πει το χ,ψ συγκροτημα "θα επρεπε/θα μπορουσε να ειναι εκει". Για τους Metallica που γνωριζω αρκετα καλα, ειναι ισοπεδωση να λεμε "ενταξει βγαλανε 3 καλους δισκους στην αρχη". Εχουν καταρριψει κάθε ρεκορ με σκληρη δουλεια. Περιοδείες ετων, σκηνικη παρουσια 110%, εξαιρετικο μάρκετινγκ, Επαγγελματιες, και ποτε μα ποτε δεν ειχαν στεγανά. Αυτο που πολλοι λενε ξεπουλημα αυτοι το ειδαν ως εξελιξη. Το αν αρεσει και σε ποιους αρεσει η μουσικη τους ανα περιοδο λιγη σημασια έχει. Τολμησαν κάθε φορα να πανε παραπερα. Εβαλαν στοχο να πετύχουν και το κανουν καθε φορα. Δεν βγαζουν δισκους καρμπον (βλ. Motorhead, AC/DC, Iron Maiden) και παρολα αυτά πουλανε και γεμίζουν στάδια με την τελευταια δισκογραφικη δουλειά πριν 8 χρονια!!! Προς θεου δεν κατηγορώ κανενα απο τα 3 γκρουπς για κατι. Αυτο ξερουν και αυτο κανουν. Οι Metallica βλεπουν μπροστα και ειναι φοβερα επαγγελματιες. Σαν οπαδος του νιωθω πως με σεβονται οταν βγαζουν ακομα και st. Anger σε αντιθεση με maiden που ανετα οι δισκοι τους απο το 2000 και υστερα αν δεν ειχαν κενό 2" αναμεσα στα τραγουδια θα μπορουσαν να ειναι ενα ενιαιο κομματι.... Οι Metallica πηραν ενα μουσικό είδος απο underground και το εκαναν mainstream. Απέκτησε  κυρος, οι μουσικοί που επελεξαν αυτη τη μουσικη εβγαλαν πολλα λεφτα με πολλους τροπους και εχοντας την ευχαιρια της επιλογης. Ειναι πολυδιαστατο το θεμα Metallica οσον αφορα γιστι αξιζουν να ειναι τοσο ψηλα. Προσωπικα θεωρω δε θα βγει αλλη μπαντα στα επόμενα 1000 χρονια να τους ξεπερασει σε οποιοδηποτε επιπεδο.

Εντιτ:Budgie, diamond head, και λοιπες μικρες μπαντες nwobhm ηταν καταδικασμενες στην αφανεια λογω μπατζετ. Ακομα κονομανε τα δικαιωματα απο τις διασκευες των metallica. Επισης οι 2002GR ηταν ενδιαφερουσα μπαντα. Μου αρεσει πολυ ο μπασιστας τους
« Τελευταία τροποποίηση: 18/03/17, 02:36 από Uriah Heep »
Do you remember when things seemed so eternal?

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Πιο υποτιμημένο punk/surf/hispanic/thrash/glam/hardcore (ήταν όλα αυτά) μακράν : SUICIDAL TENDENCIES
Πιο υποτιμημένο funk/rock : INFECTIOUS GROOVES

και κάτι αφιερωμένο στον Απόλωνα :


Αποσυνδεδεμένος jamesio

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Rory και Abba στην ίδια φωτογραφία. %(
Σίγουρα δεν είναι photoshop; ;D
Where would rock 'n' roll be without feedback?

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Oπότε δεν χρειάζεται να σε ρωτήσω ποια είναι η άποψή σου για τον Justin Bieber... ;D

Νόμιζα ότι μιλούσαμε για μουσικούς...

και κάτι αφιερωμένο στον Απόλωνα

Eυχαριστώ για την αφιέρωση. Την έχω δει τη φωτογραφία και δεν πρόκειται για φωτομοντάζ. Υποτίθεται ότι είναι μετά από μια τηλεοπτική εμφάνιση στην εκπομπή Ron Kirshner's Rock Concert στο Los Angeles το 1974. Eίναι γνωστό ότι o Rory δεν σνομπάριζε κανέναν...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Επισης οι 2002GR ηταν ενδιαφερουσα μπαντα. Μου αρεσει πολυ ο μπασιστας τους

O Σωτήρης Καραούλιας; Τον ήξερα γιατί ήταν μια εποχή καθηγητής στο φροντιστήριο που έκανα Αγγλικά στον Πειραιά. Αργότερα έμαθα ότι ήταν και στους 2002GR...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Uriah

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 693
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι με Κ κεφαλαίο!
    • Προφίλ
Επισης οι 2002GR ηταν ενδιαφερουσα μπαντα. Μου αρεσει πολυ ο μπασιστας τους

O Σωτήρης Καραούλιας; Τον ήξερα γιατί ήταν μια εποχή καθηγητής στο φροντιστήριο που έκανα Αγγλικά στον Πειραιά. Αργότερα έμαθα ότι ήταν και στους 2002GR...
Δεν γνωριζω το ονομα του, αλλα μου αρεσει αρκετα το παιξιμο του.
Do you remember when things seemed so eternal?

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
εγω θα πω οτι η ελλαδα εχει τρομερες μπαντες, που μενουν ομως στην αφανεια και τις ξερουν μονο λιγοι που ψαχνονται.
Αυτο εχει να κανει κυριως με την προβολη που τους δινει η showbiz στη χωρα....δλδ μηδενικη

θα ειχε ενδιαφερον ενα thread που θα ποσταρουμε τραγουδια απο ελληνικες μπαντες που δεν εχουν την αναγνωρησιμοτητα που θα επρεπε...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2235 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/03/02, 10:48
από Stefania
13 Απαντήσεις
19494 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/07/07, 22:27
από sakisarabatzis
11 Απαντήσεις
4262 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/07/06, 14:21
από Fusalida
1 Απαντήσεις
2310 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/10/06, 17:53
από voulitsa
124 Απαντήσεις
34540 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/04/08, 12:33
από MACMISIAS
22 Απαντήσεις
6245 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/09, 02:05
από Stel Andre
3 Απαντήσεις
2024 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/03/10, 00:22
από ισκιος
2 Απαντήσεις
1784 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/11/11, 21:27
από RedWhite83
1 Απαντήσεις
2729 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/01/12, 11:41
από Υπνοβάτης...
2 Απαντήσεις
2598 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/16, 20:53
από Βραζίλης