Αποστολέας Θέμα: Η τιμη του μπασου μετα απο modifications...  (Αναγνώστηκε 7907 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος SirBlackBass

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Sithis Is Watching Us All..
    • Προφίλ
γεια σας παιδια μπηκα στην παρέα για να μείνω  >:D >:D λοιπον το μπασο μου ειναι ena ESP το οποιο εκανε 200 ευρω και του έβαλα Seymour Duncan SPB-3 να βαλουμε και την τιμη 80 ευρω :P ποσο 8α πηγαινε η τιμη μετα απο αυτο...?
ESP Eclipse Bass

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Η τιμη του μπασου μετα απο modifications...
« Απάντηση #1 στις: 03/03/09, 19:41 »
280?
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος SirBlackBass

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Sithis Is Watching Us All..
    • Προφίλ
Απ: Η τιμη του μπασου μετα απο modifications...
« Απάντηση #2 στις: 03/03/09, 19:53 »
το θεμα ειναι οτι βελτιώνεται ο συνολικός ηχος με αποτελεσμα να ανεβαίνει αρκετά η τιμή. πχ εχω δει πολλες κι8αρες με seymour duncan και δεν εχουν κατι ξεχωριστό απο τις αλλες μεριές τους....
ESP Eclipse Bass

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Η τιμη του μπασου μετα απο modifications...
« Απάντηση #3 στις: 03/03/09, 19:56 »
Ok, αλλα και παλι η χρηματικη αξια παραμενει στα 280 εφοσον μιλαμε για κοστος οργανου + μετατροπη. Που σημαινει οτι αν μιλαμε για τιμη μεταχειρισμενου, αν χωρις την μετατροπη το πουλουσες 150€ αντε τωρα να το δωσεις 200€.
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος SirBlackBass

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Sithis Is Watching Us All..
    • Προφίλ
Απ: Η τιμη του μπασου μετα απο modifications...
« Απάντηση #4 στις: 03/03/09, 20:01 »
den 8elw na to poulhsw apla ena kainourio 8ema gia syzhthsh...
ESP Eclipse Bass

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Η τιμη του μπασου μετα απο modifications...
« Απάντηση #5 στις: 03/03/09, 20:07 »
τοτε μαλλον δεν καταλαβα την ερωτηση. Τι εννοεις οταν λες ποσο αξιζει μετα απο την μετατροπη?
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος SirBlackBass

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Sithis Is Watching Us All..
    • Προφίλ
Απ: Η τιμη του μπασου μετα απο modifications...
« Απάντηση #6 στις: 03/03/09, 20:22 »
εννοουσα εκτος απο την μετα τιμη και το μη αναφερομενο οτι : αξίζουν οσο τα μπασα των 1000 ευρω?
ESP Eclipse Bass

Αποσυνδεδεμένος SirBlackBass

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Sithis Is Watching Us All..
    • Προφίλ
Απ: Η τιμη του μπασου μετα απο modifications...
« Απάντηση #7 στις: 03/03/09, 20:23 »
στον ηχο παντα :P
ESP Eclipse Bass

Αποσυνδεδεμένος J.P. DiMaggio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Take us out to the Ball Game!
    • Προφίλ
Απ: Η τιμη του μπασου μετα απο modifications...
« Απάντηση #8 στις: 03/03/09, 20:45 »
εννοουσα εκτος απο την μετα τιμη και το μη αναφερομενο οτι : αξίζουν οσο τα μπασα των 1000 ευρω?

Η διαφορά ενός μπάσου με 200 και ενός με 1000 δεν ειναι μονο οι μαγνήτες (μπορει να φορανε και τους ιδιους από το εργοστάσιο ακόμα), οπότε μάλλον όχι.
When the going gets weird, the weird turn pro.

Αποσυνδεδεμένος onfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Η τιμη του μπασου μετα απο modifications...
« Απάντηση #9 στις: 03/03/09, 20:58 »
Nα πεταχτω και εγω να ρωτησω κατι για να μην ανοιγουμε καινουριο thread.
 H αλλαγη των μαγνητων σε ενα μπασσο "φθηνης" η "μεσαιας" κατηγοριας (πχ σαν το δικο μου περι του οποιου και ο λογος - http://www.ultimate-guitar.com/reviews/bass_guitars/ibanez/rd500/index.html -) θα επιφερει σημαντικες βελτιωσεις στον ηχο η πρεπει να αλλαχθει και τιποτα ακομα; Η μηπως οτι και να αλλαχθει οι βελτιωσεις στον ηχο θα ειναι αμελητεες και δεν αξιζει η διαδικασια;
They tell you black is really white, and moon is just the sun at night and when you walk in golden halls you get to keep the gold that falls...It's heaven and hell

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Η τιμη του μπασου μετα απο modifications...
« Απάντηση #10 στις: 03/03/09, 21:12 »
στον ηχο θα υπαρχουν αλλαγες φυσικα, απο κει και περα η ποιοτητα κατασκευης, συναρμογης, υλικων κτλ καθως και το playability δεν αλλαζουν. Και αν ρωτας αν μπορουν να συναγωνιστουν πολυ ακριβοτερα οργανα, τοτε ναι ολα ειναι δυνατα αλλα αυτο ειναι θεμα υποκειμενικο (προσωπικου γουστου) και οχι αντικειμενικο, γιατι εσυ πχ μπορει να εχεις βολευτει με το οργανο αλλα καποιοσ αλλος να το θεωρει απαραδεκτο επειδη δεν το εχει συνηθισει κτλ.
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος onfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Η τιμη του μπασου μετα απο modifications...
« Απάντηση #11 στις: 03/03/09, 21:36 »
Ναι, ρωταω καθαρα για τον ηχο. Δηλαδη αν ο ηχος με τους s.d. replica που χανει λιγο σε ογκο και χροια θα εχει αισθητη διαφορα αν βαλω πχ original s.d.  η bartolini (πολυ γλυκο και γεματο ηχο εχουν αυτοι, σωστα;). Δεν με ενδιαφερει η συγκριση με αλλα οργανα αλλα το κατα ποσο αξιζει αυτη η αλλαγη τον κοπο, αν θα υπαρχει βελτιωση στους παραπανω τομεις. Επισης αν χρειαζεται να αλλαξω κατι αλλο μιλωντας παντα για τα ηλεκτρικα του μπασου.
They tell you black is really white, and moon is just the sun at night and when you walk in golden halls you get to keep the gold that falls...It's heaven and hell

Αποσυνδεδεμένος J.P. DiMaggio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Take us out to the Ball Game!
    • Προφίλ
Απ: Η τιμη του μπασου μετα απο modifications...
« Απάντηση #12 στις: 03/03/09, 21:46 »
Καποια αλλαγη θα υπαρχει λογικα, το θεμα ειναι κατα ποσο αυτη η αλλαγή θα ειναι αυτο που περιμένεις, ειδικά αμα βαλεις κανένα σετ που να αξιζει οσο ολόκληρο το μπασο, αν μιλαμε για οργανα των $200 για παραδειγμα.
Απο την άλλη ομως οι μαγνητες δε πανε χαμένοι, τους βαζεις και σε αλλο οργανο αργοτερα οποτε και να μη σου αρεσει το αποτελεσμα, μικρο το κακο!  ;)
When the going gets weird, the weird turn pro.

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Η τιμη του μπασου μετα απο modifications...
« Απάντηση #13 στις: 03/03/09, 21:50 »
Ο ηχος σιγουρα θα αλλαξει θετικα, ειδικα αν οι μαγνητες που ξερεις τι ηχο περιπου βγαζουν ωστε να μην αλλαξει στην τυχη ο ηχος σε κατι που πιθανος δεν θελεις. Αν θες να κανεις καποιες αλλες αλλαγες παντα μια αλλαγη ηλεκτρικων βοηθαει στον ηχο. Το playabilty βεβαια δεν θα αλλαξει αλλα ο ηχος σιγουρα. Το αν αξιζει η μετατροπη η οχι ειναι παλι υποκειμενικο θεμα. Αν νιωθεις οτι κατα τα αλλα το μπασσο σε ευχαριστει κα σε διευκολυνει οταν παιζεις, και το μονο προβλημα που εχεις ειναι ο ηχος του, τοτε μια αλλαγη ηλεκτρικων/μαγνητη θα αξιζει. Αν παλι γενικα δε σου αρεσει το οργανο, τοτε δε νομιζω οτι αξιζει μια τετοια μετατροπη γιατι ισως θα ταν καλυτερη κινηση να μαζεψεις καποια χρηματα (και αυτα που θα δινες για την μετατροπη), να πουλησεις το μπασσο που εχεις τωρα και να αγορασεις ενα καινουριο που θα σε ικανοποιει...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος IxNiLaTiS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 254
  • ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ
    • Προφίλ
    • ixnilatis33
Απ: Η τιμη του μπασου μετα απο modifications...
« Απάντηση #14 στις: 03/03/09, 21:57 »
Ο ήχος είναι θέμα "υπό συζήτηση" ...

Όσον αφορά στην τιμή ...
Από 200 που κάνει καινούργιο, θα το δώσεις μεταχειρισμένο 120 - 140 €
Και  οι μαγνήτες από 80, στα 40 - 50€
Υπολόγισε περίπου 170€.  ::)

Αν υπολογίσεις πως σε κάποιους οι πατέντες δεν αρέσουν  - 50 €  ;D

Αλλά αν βρεις κάποιον που θέλει να παραμυθιάζεται ... μπόρεί και 500€  ;D
https://soundcloud.com/ixnilatis-1   -  ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η τιμη του μπασου μετα απο modifications...
« Απάντηση #15 στις: 03/03/09, 22:01 »
όντως....άντε 250 στην καλύτερη των περιπτώσεων...
τώρα αν ο ήχος φτάνει αυτόν μπάσου των 1000Ε εξαρτάται από πολλούς παράγοντες αλλά επειδή οι μαγνήτες είναι το 40% του ήχου ας πούμε....ε...θα πλησιάσεις αρκετά....

Αποσυνδεδεμένος IxNiLaTiS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 254
  • ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ
    • Προφίλ
    • ixnilatis33
Απ: Η τιμη του μπασου μετα απο modifications...
« Απάντηση #16 στις: 04/03/09, 08:15 »
Σήμερα δεν συμφέρει να πουλάς κάτι εκτός και αν σου είναι εντελώς άχρηστο - αχρείαστο.
Αν σήμερα το πρωί αγοράσεις κάτι,  και το πουλήσεις μετά από μιά ώρα, έχεις χάσει το 20%
Μόνον μέσα σε μιά ώρα. Σκέψου να το έχεις και "πειράξει"

Παρ' όλα αυτά, έχω δει μεταχειρισμένα να πωλούνται ακριβότερα από καινούργια.... τι να πείς ...  ::)  ;D

Την Καλημέρα μου  :)
https://soundcloud.com/ixnilatis-1   -  ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Αποσυνδεδεμένος onfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Η τιμη του μπασου μετα απο modifications...
« Απάντηση #17 στις: 04/03/09, 15:04 »
Δεν ξερω για την περιπτωση του Blackbass, εγω ρωταω αν αξιζει η αλλαγη δεδωμενου του οτι ετσι και αλλοιως θα κρατησω το οργανο ειτε σαν δευτερο (οπωτε σκεφτομαι τους Bartolini) ειτε σαν πρωτο (με S.D. γιατι μου αρεσει ο musicman ηχος). Δεν περιμενω να πιασω τον ηχο των ακριβων οργανων αλλα μια σαφη βελτιωση στον ηχο που εχω.

PS: αν κανω λαθος για τον ηχο -περιπου- του καθε μαγνητη, παρακαλω διορθωστε με.
They tell you black is really white, and moon is just the sun at night and when you walk in golden halls you get to keep the gold that falls...It's heaven and hell

Αποσυνδεδεμένος Nikoubis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
  • Annoying the neighbors since 2002.
    • Προφίλ
Απ: Η τιμη του μπασου μετα απο modifications...
« Απάντηση #18 στις: 04/03/09, 21:02 »
Δεν ξερω για την περιπτωση του Blackbass, εγω ρωταω αν αξιζει η αλλαγη δεδωμενου του οτι ετσι και αλλοιως θα κρατησω το οργανο ειτε σαν δευτερο (οπωτε σκεφτομαι τους Bartolini) ειτε σαν πρωτο (με S.D. γιατι μου αρεσει ο musicman ηχος). Δεν περιμενω να πιασω τον ηχο των ακριβων οργανων αλλα μια σαφη βελτιωση στον ηχο που εχω.

PS: αν κανω λαθος για τον ηχο -περιπου- του καθε μαγνητη, παρακαλω διορθωστε με.

MusicMan ηχο εχουν μονο οι MusicMan μαγνητες (το να αλλαξεις μαγνητες σε MM θεωρειται γενικα απο ηλιθιοτητα εως ιεροσυλια) . Η Duncan βγαζει ενα καρο μαγνητες για μπασο. Ποιους απ'ολους κοιτας συγκεκριμενα;
Questionable Content, LFG, Darths & Droids και Erfworld. Η εικονα ειναι απο το τελευταιο.

Αποσυνδεδεμένος onfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Η τιμη του μπασου μετα απο modifications...
« Απάντηση #19 στις: 05/03/09, 13:23 »
Φιλε μαλλον δεν καταλαβες καλα τα παραπανω. Αν δεν παρω αλλο μπασο και κρατησω αυτο που εχω, το οποιο ΔΕΝ ειναι musicman σκεφτομουν τους Duncan γιατι  ειδα αυτο http://www.thomann.de/gr/seymour_duncan_smb4a_ebasspickup.htm στο σημειο που γραφει " Seymour Duncan SMB-4A - alnico pickup for Music Man bass " και υπεθεσα οτι θα εχει παρεμφερη ηχο. Δεν εχω μπει ακομα στη διαδικασια να ψαξω ποιον Duncan συγκεκριμενα ζηταω γιατι δεν ξερω ακομα αν θα κανω την αλλαγη, απλα κανω μια "αναγνωριστικη" κουβεντα. Ειχα δει (στο site της bartolini νομιζω) ενα ερωτηματολογιο σχετικα με τα χαρακτηριστικα του ηχου που προτιμαει κανεις να εχουν οι μαγνητες και σκεφτηκα οτι καπως ετσι θα αποφασιζα ποιους θελω. Οποιεσδηπωτε προτασεις, διορθωσεις και κατευθυνσεις ειναι ευπροσδεκτες γιατι προφανως δεν γνωριζω και πολλα για το θεμα.
They tell you black is really white, and moon is just the sun at night and when you walk in golden halls you get to keep the gold that falls...It's heaven and hell

Αποσυνδεδεμένος Nikoubis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
  • Annoying the neighbors since 2002.
    • Προφίλ
Απ: Η τιμη του μπασου μετα απο modifications...
« Απάντηση #20 στις: 05/03/09, 20:45 »
Φιλε μαλλον δεν καταλαβες καλα τα παραπανω. Αν δεν παρω αλλο μπασο και κρατησω αυτο που εχω, το οποιο ΔΕΝ ειναι musicman σκεφτομουν τους Duncan γιατι  ειδα αυτο http://www.thomann.de/gr/seymour_duncan_smb4a_ebasspickup.htm στο σημειο που γραφει " Seymour Duncan SMB-4A - alnico pickup for Music Man bass " και υπεθεσα οτι θα εχει παρεμφερη ηχο. Δεν εχω μπει ακομα στη διαδικασια να ψαξω ποιον Duncan συγκεκριμενα ζηταω γιατι δεν ξερω ακομα αν θα κανω την αλλαγη, απλα κανω μια "αναγνωριστικη" κουβεντα. Ειχα δει (στο site της bartolini νομιζω) ενα ερωτηματολογιο σχετικα με τα χαρακτηριστικα του ηχου που προτιμαει κανεις να εχουν οι μαγνητες και σκεφτηκα οτι καπως ετσι θα αποφασιζα ποιους θελω. Οποιεσδηπωτε προτασεις, διορθωσεις και κατευθυνσεις ειναι ευπροσδεκτες γιατι προφανως δεν γνωριζω και πολλα για το θεμα.



ΑΑΑΑΑΑΑ... σορρυ. Δεν καταλαβα οτι εννουσες να αλλαξεις συγκεκριμενα τον humbucker του μπασου σου. Νομιζα απλα οτι ρωταγες αν τσονταροντας καποιον απο τους διαφορους duncan θα πλησιαζες ηχο MM και λεω μην πας και βαλεις καναν SPB-3 και ψαχνεσαι μετα.  :P

Τεσπα, στον ηχο των MM εκτος απο τον original μαγνητη παιζει παρα πολυ μεγαλο ρολο και η προενισχυση του καθε μπασου (σε συναρτηση με αυτο που ειπες πιο πανω οτι δεν θες να πειραξεις τα ηλεκτρικα του Ibanez).

Αναβαθμιζοντας παντως τους μαγνητες σου θα ακουσεις σιγουρα διαφορα (θα σου προτεινα να αλλαξεις και τον jazz παρεμπιπτονως, μην κανουμε μισες δουλειες). Το αν αξιζει αυτη η διαφορα τα χρηματα που θα δωσεις ειναι κατι που θα αποφασισεις εσυ.
Questionable Content, LFG, Darths & Droids και Erfworld. Η εικονα ειναι απο το τελευταιο.

Αποσυνδεδεμένος TOWER OF POWER

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η τιμη του μπασου μετα απο modifications...
« Απάντηση #21 στις: 19/03/09, 21:03 »
Εγώ έχω μπει στη φαση αλλαγων πάνω σε καποια μπασα μου και πραγματικά έχει τρελή διαφορα μέρα με την νύχτα.
Για παράδειγμα εχω ενα squier jazz bass σε αποχρωση φυσικο ξυλο με χοντρο νιτρο και αλλαξα καβαλαρη (badass II) και μαγνητες (fender noisless) και το μπασο σκοτωνει.Εχει γίνει το βασικο μου μπασο(έχω 6 συνολικα καποια εκ των οποιων αξιας χιλαδων ευρω)
Απλά το θέμα είναι να σε βολεύει το μπασο σου στο παιξιμο και επίσης πολύ βασικό να γουστάρεις την "μόστρα" του.Εγώ τουλάχιστον αυτό έκανα και δεν έχασα.

Αποσυνδεδεμένος TOWER OF POWER

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η τιμη του μπασου μετα απο modifications...
« Απάντηση #22 στις: 19/03/09, 21:06 »
Στις μοντιφιές μην ψάχνεις μεταπωλητική αξία .Αν σου πετύχει και έχεις δημιουργησει ενα θαύμα τοτε μπορεί και να κάνεις την καλή σου. ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος ogyon21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • I think that playing the bass transforms me a bit
    • Προφίλ
    • FunkyBlueQuintet
Απ: Η τιμη του μπασου μετα απο modifications...
« Απάντηση #23 στις: 19/03/09, 21:18 »
Δεν ξερω για την περιπτωση του Blackbass, εγω ρωταω αν αξιζει η αλλαγη δεδωμενου του οτι ετσι και αλλοιως θα κρατησω το οργανο ειτε σαν δευτερο (οπωτε σκεφτομαι τους Bartolini) ειτε σαν πρωτο (με S.D. γιατι μου αρεσει ο musicman ηχος). Δεν περιμενω να πιασω τον ηχο των ακριβων οργανων αλλα μια σαφη βελτιωση στον ηχο που εχω.

PS: αν κανω λαθος για τον ηχο -περιπου- του καθε μαγνητη, παρακαλω διορθωστε με.


κοιτα, εαν βαλεις bartolini (τους οποιους φοραω σε 2 οργανα) αυτο που θα κερδισεις ειναι εναν πληρως ουδετερο ηχο, στο οποιο θα μπορεις να παιξεις με το EQ 100% ωστε να τονισεις τα ξυλα σου και να φτιαξεις εναν αξιοπρεπεστατο ηχο, αλλα χωρις κανενα συγκεκριμενο ηχοχρωμα.. (αυτος και ο λογος που τους ονομαζω ουδετερους) .. Ειναι ετσι φτιαγμενοι που δεν αλλιωνουν τον ηχο και απλα τον EQ σε βαρβατο βαθμο.. Εαν θες αλλαγη χρωματος , τοτε κοιτα σε EMG οι οποιοι εχουν πολυ ωραια εφεδακια πανω τους (συχνα).. Βεβαια εαν τα ξυλα σου ειναι για πεταμα, καλυτερα παρε καινοργιο μπασο κι ασε τους μαγνητες ησυχους!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
27 Απαντήσεις
14207 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/06, 17:27
από telekris
ds-1 modifications!

Ξεκίνησε από Evangelos 123 Εφέ

14 Απαντήσεις
4883 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/03/08, 23:38
από cyclo
71 Απαντήσεις
34527 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/01/09, 11:47
από onou12345
2 Απαντήσεις
2677 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/03/09, 19:04
από Player
2 Απαντήσεις
2850 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/03/09, 19:54
από Ibanezακιας
1 Απαντήσεις
2742 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/04/09, 00:07
από Nikoubis
3 Απαντήσεις
2719 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/04/09, 12:19
από Dr Bluz (G.K.)
4 Απαντήσεις
2386 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/06/10, 15:51
από tech21man
10 Απαντήσεις
4767 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/11/10, 16:36
από Lo.Lee.Ta
44 Απαντήσεις
27384 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/12/10, 20:33
από GEO_ZZZZ