Αποστολέας Θέμα: Κακομοιρα goes Eurovision!  (Αναγνώστηκε 16986 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GermanRock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πλεον Μεταπτυχιακοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Κακομοιρα goes Eurovision!
« στις: 28/02/08, 15:31 »
 Ειχα την ατυχια να δω τον προκριματικο τραγουδιου στη Νετ χθες... κ δν μπορεσα να αντισταθω στον πειρασμο να βαλω θεμα για να σχολιασουμε την ολη φαση. Στο ρεζιλικι που μας περιμενει στη Σερβια δεν θα αναφερθω καν, αλλα μηπως ειχε κ καποιος αλλος εκτος απο μενα την εντυπωση πως το ολο σκηνικο χθες ηταν στημενο κ σικε?  ::)
« Τελευταία τροποποίηση: 28/02/08, 16:16 από GermanRock »
I can't sleep alone anymore Need someone here with me,All I ever wanted and more My dreams are fighting for ...Never Ending Nightmare,Always there instead of you...MSG

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Κακομοιρα goes Eyrovision!
« Απάντηση #1 στις: 28/02/08, 15:38 »
Who cares... Καλομοίρες και μ@λ@κίες... Άσ'τους να χτυπιούνται και να σχολιάζουν φουστάνια. Η χώρα του πανηγυριού έχουμε γίνει ούτως ή άλλως.

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Απ: Κακομοιρα goes Eyrovision!
« Απάντηση #2 στις: 28/02/08, 15:42 »
Δεν ασχολούμαι με τη Eurovision... δεν υπαρχει κανενας λόγος!
...και ρεζίλι που να γίνουμε? Στις άλλες χωρες?

Ο Αρεζίλωτος πρωτος τον λίθον βαλέτω...

Αποσυνδεδεμένος GermanRock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πλεον Μεταπτυχιακοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Κακομοιρα goes Eyrovision!
« Απάντηση #3 στις: 28/02/08, 15:45 »
Ο Αρεζίλωτος πρωτος τον λίθον βαλέτω...

Εδω που τα λεμε δν εχεις κ αδικο... Κατι ξερουν οι Γερμανοι που στελνουν επιτιδες στο διαγωνισμο τα μεγαλυτερα σουργελα της χωρας τους... :P ;D
I can't sleep alone anymore Need someone here with me,All I ever wanted and more My dreams are fighting for ...Never Ending Nightmare,Always there instead of you...MSG

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κακομοιρα goes Eyrovision!
« Απάντηση #4 στις: 28/02/08, 15:59 »
σκατά ήταν όλα, αλλά από τα 3 καλύτερα που πήγε η καλομοίρα. Στημμένο ήταν χαλαρά πάντως όπως και πέρυσι...

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Κακομοιρα goes Eyrovision!
« Απάντηση #5 στις: 28/02/08, 16:02 »
Βασικά ένα καινούριο καδοθέμα μόλις άνοιξε!! ;D  Για μενα γενικά η διδιακασία της Γιουροβίζιον είναι μια απάτη, ενα καλοστημένο παιχνίδι και πάνω από όλα ένα απο τα πολλά μετρα ύπνωσης του λαού...

Όπως είπε και ο θεός Αγγελάκας καποτε, ''γίναμε οι άρχοντες της τριτοκοσμικής ευρώπης..''

Αποσυνδεδεμένος GermanRock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πλεον Μεταπτυχιακοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Κακομοιρα goes Eurovision!
« Απάντηση #6 στις: 28/02/08, 16:04 »
Αυτο λεω κ γω... Μα φαινοταν καθαρα πως οι αλλοι 2 ξεραν ηδη πως θα χασουν... Κ δν μπηκαν καν στον κοπο να προσπαθησουν να κανουν καλη σκηνικη παρουσια, με μιση καρδια στηθηκαν! Για περσυ δεν ξερω, δεν το ειδα καν.

Μικα, θα συμφωνησω μαζι σου ;)
I can't sleep alone anymore Need someone here with me,All I ever wanted and more My dreams are fighting for ...Never Ending Nightmare,Always there instead of you...MSG

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1240
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
Απ: Κακομοιρα goes Eyrovision!
« Απάντηση #7 στις: 28/02/08, 16:13 »
Ο Αρεζίλωτος πρωτος τον λίθον βαλέτω...

Εδω που τα λεμε δν εχεις κ αδικο... Κατι ξερουν οι Γερμανοι που στελνουν επιτιδες στο διαγωνισμο τα μεγαλυτερα σουργελα της χωρας τους... :P ;D

γιατι βρε, οι περσυνοι ηταν σουργελα ??? Ισως λίγο... ;D

η φετινή η δικιά μας, ειναι, ασε...ασε...και παλι,...ασε...ολο λεω πως δεν θα δω EUROVISION αλλα παντα το βλέπω...αρρώστια ίσως...
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κακομοιρα goes Eyrovision!
« Απάντηση #8 στις: 28/02/08, 16:31 »
Ειχα την ατυχια να δω τον προκριματικο τραγουδιου στη Νετ χθες...
Ατυχία, όντως...
Φαντάζομαι σε είχαν δεμένη με σχοινιά και σε απειλούσαν με το μαχαίρι στο λαιμό... αλλιώς δεν εξηγείται το γιατί δεν άλλαζες κανάλι... ::)

η διδιακασία της Γιουροβίζιον είναι πάνω από όλα ένα απο τα πολλά μετρα ύπνωσης του λαού...
Μήπως το αφοδεύσαμε λιγάκι? ::)


Ούτε κι εγώ ασχολούμαι με τη eurovision, κυρίως γιατί δε μου αρέσει το είδος των τραγουδιών που αντιπροσωπεύουν τις χώρες... Ωστόσο, συνήθως παρακολουθώ κι εγώ τον τελικό και μια χαρά περνάω, όχι γιατί πορώνομαι με τα τραγούδια αλλά για το πανηγυράκι της υπόθεσης...
Και τέλος πάντων σεβαστείτε ότι δεν ακούνε όλοι ροκ, μέταλ, ψευτοκουλτουριάρικα τραγούδια... Υπάρχουν κι άτομα (όσο κι αν σας φαίνεται περίεργο :P) που ακούνε κι άλλα είδη μουσικής... Και προσωπικά δε θα μου άρεσε καθόλου αν κάποιος έβριζε τον αγαπημένο μου καλλιτέχνη... ::)


Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Κακομοιρα goes Eurovision!
« Απάντηση #9 στις: 28/02/08, 16:32 »
τι να πω ρε παιδια και μονο που ασχολουμαστε ειναι πολυ....

Αποσυνδεδεμένος GermanRock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πλεον Μεταπτυχιακοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Κακομοιρα goes Eyrovision!
« Απάντηση #10 στις: 28/02/08, 16:42 »
Ειχα την ατυχια να δω τον προκριματικο τραγουδιου στη Νετ χθες...
Ατυχία, όντως...
Φαντάζομαι σε είχαν δεμένη με σχοινιά και σε απειλούσαν με το μαχαίρι στο λαιμό... αλλιώς δεν εξηγείται το γιατί δεν άλλαζες κανάλι... ::)

Δν ηταν δικη μου η τηλεοραση...σε φιλικο σπιτι ημουν! Κ εκτος αυτου περιμενα μεχρι το τελος, μπας κ εχει κατι καμενο να γελασουμε τουλαχιστον, αλλα ουτε καν αυτο τελικα ::) Γιαυτο ειπα ατυχια! ;D

Οσο για αυτο που ειπες οτι υπαρχουν ατομα που οντως ακουν τετοια μουσικη... Η μια απο τις κολλητες μου ειναι λατρης της Καλομοιρας ::) Πραγμα απολυτως σεβαστο, αλλα οχι οταν εχει το σιντι της στη διαπασον οταν ειμαι σπιτι της :-\ Εχουμε σκοτωθει γι'αυτο το θεμα παλιοτερα... ;D
I can't sleep alone anymore Need someone here with me,All I ever wanted and more My dreams are fighting for ...Never Ending Nightmare,Always there instead of you...MSG

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κακομοιρα goes Eyrovision!
« Απάντηση #11 στις: 28/02/08, 16:49 »
Η μια απο τις κολλητες μου ειναι λατρης της Καλομοιρας ::) Πραγμα απολυτως σεβαστο...
τίτλος θέματος:
''Κακομοιρα goes Eyrovision!''

Αυτό πάντως δε δείχνει και πολύ σεβασμό... Όχι σεβασμό στην καλομοίρα... Αλλά στις μουσικές προτιμήσεις των άλλων...
« Τελευταία τροποποίηση: 28/02/08, 17:06 από gers »

Αποσυνδεδεμένος fertis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 59
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΤΟΥΡΙΣΤΑΣ ΚΑΙ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
    • Προφίλ
Απ: Κακομοιρα goes Eurovision!
« Απάντηση #12 στις: 28/02/08, 17:36 »
θα ξοδεψουν συνολικα 800000 ευρω μα ειμαστε σοβαροι ο κοσμος πειναει και οι κρατικοδιατοι τηε ερτ χαλουν λεφτα για ενα θεαμα,στην ευρωπη στελνουν στη ευροβιζιον κατι αταλαντους για πλακα δε χαλουν εκατομμυρια ευρω μονο και μονο για μια βραδυα,ε και λοιπον κερδισαμε μια φορα φονοζαν ολοι θα κανουμε θα ρα νουμε αμα κερδισουμε ενταξει και τι εγινε να πανε ολι στο διαολο και μαρτακης και η χρυσπα και η κακομοιρα ολοι τους οι πραγματικοι τραγουδιστες και μουσικοι ειναι αυτοι που κανουν τεραστια προσπαθια και βγαζουν μονο ενα πενιχρο μεροκαματο για αυτο εχω να πω οσο τα ανεχομαστε αυτα τα εσχη και δε παμε να τα σπασουμε ολα θα μα __μουν το σπιτι,γκρεμισαν τη κολουμπια τελος παντων δε μπορω να συνεχισω γιατι τα πηρα.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Κακομοιρα goes Eurovision!
« Απάντηση #13 στις: 28/02/08, 17:38 »
Προσωπικά βρίσκω τον χαρακτηρισμό πολύ επιεική. Κακομοίρα είναι όντως φωνητικά. Το θέμα με τη χώρα μας όμως είναι ότι τα σούργελα είναι αυτά που κάνουν καριέρες βλέπε Κατέλη κλπ κλπ

Η Καλομοίρα λοιπόν εδώ και τόσα χρόνια που βγάζει ένα σωρό λεφτά δεν μπορεί ακόμα να πατήσει σωστά σε μια νότα.
Σκηνική παρουσία και νάζι έχουν και ένα σωρό ξανθιές υπάρξεις στα σκυλάδικα, η Καλομοίρα όμως σκίζει.

Οπότε φίλε gers ποιος είναι ασεβής, εμείς που το ακούμε και βάζουμε ωτοασπίδες ή η ίδια που δεν σέβεται το κοινό της και το κερνάει φάλτσες νότες με περιττό νάζι και με ένα σοβαρό νυχτοκάματο στο τέλος της βραδιάς;  ;)

Επίσης ο καθείς το είδος που ακούει είναι σεβαστό αλλά τα πάντα έχουν όρια  :P

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
Απ: Κακομοιρα goes Eurovision!
« Απάντηση #14 στις: 28/02/08, 17:40 »
  ΝΑ δω ποτε θα γινει ενα ROCKvision !!!
…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Κακομοιρα goes Eurovision!
« Απάντηση #15 στις: 28/02/08, 17:42 »
  ΝΑ δω ποτε θα γινει ενα ROCKvision !!!

Nαι για να στειλουμε το χατζηγιαννη...

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Κακομοιρα goes Eurovision!
« Απάντηση #16 στις: 28/02/08, 17:55 »
Γιατι ρε παιδια δν καταλαβαινω..Κ εγω μια χαρα περναω παρακολουθοντας τον τελικο κλπ κ μαλιστα μου εχουν αρεσει κ τραγουδια κ ειχα χαρει κ οταν ειχε βγει η π**αριζου..Πανηγυρακι ειναι αλλα εχει την πλακα του και ειναι κ ενα μεσο αναδειξης καλλιτεχνων κ ισως ενα μεγαλο βημα για διεθνη καριερα..Σορρυ κιολας αλλα αν εμενα δν θα με χαλαγε καθολου να κερδιζα στη Γιουροβιζιον κ το τραγουδακι μου να ακουγοταν σε ολη την Ευρωπη..Αφου δν σας αρεσει μην ασχολειστε ειναι πολυ απλα τα πραγματα...Οσο για το αν η Καλομοιρα εχει φωνη,δν θα πω οτι εχει τη φωναρα,αλλα θα πω οτι ξερω πολυ πολυ πολυ χειροτερους κ φεημους κ μη...Αυτα..Κ οπως ειπε κ ο gers λιγος σεβασμος δν βλαπτει...
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κακομοιρα goes Eurovision!
« Απάντηση #17 στις: 28/02/08, 18:01 »
Οπότε φίλε gers ποιος είναι ασεβής, εμείς που το ακούμε και βάζουμε ωτοασπίδες ή η ίδια που δεν σέβεται το κοινό της και το κερνάει φάλτσες νότες με περιττό νάζι και με ένα σοβαρό νυχτοκάματο στο τέλος της βραδιάς;  ;)
Δε σε υποχρεώνει όμως κανείς να την ακούσεις... Και υπάρχουν πιο απλές λύσεις απ το να βάζεις ωτοασπίδες: κλείνεις την τηλεόραση ή αλλάζεις κανάλι!!

Για τις φάλτσες νότες που λες δεν μπορώ να κρίνω, ίσως έχεις δίκιο... Είναι η μόνη όμως? Ας μην αναφερθώ καλύτερα σε παγκοσμίως γνωστούς ροκ σταρ που δεν μπορούν να σταυρώσουν νότα... ::) Στην τελική δεν έχω ακούσει κανένα παράπονο από fan της καλομοίρας για κάποια νότα που της ξέφυγε.. :P

Σχετικά με το νυχτοκάματο... δεν το κλέβει από κάποιον!! Της το δίνουν αυτοί που διασκεδάζουν με τη μουσική της... Αν δε μάζευε κόσμο δε θα έπαιρνε τόσα, λογικό...


Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Κακομοιρα goes Eurovision!
« Απάντηση #18 στις: 28/02/08, 18:25 »
Προσωπικα παρακολουθω τον τελικο με πιτσες κλπ για πλακα(ε αρη? ;D)..Απο κει και περα ειναι πανηγυρι ξοδευονται τοσα πολλα λεφτα και θα προτιμουσα η Ελλαδα να μην ασχολιοταν σοβαρα.Απο μενα τουλαχιστον δεν θα χαν παραπονο.Καποιος παραγοντας(κατι της Ερτ νομιζω) οτι αφου εχουμε μπει στο χωρο πρεπει να το κανουμε καλα οποτε ξοδευουν..χαλαρα..
Gers γιατι τοση μανια υποστηριξης δεν καταλαβαινω.Και το επιχειρημα σου ειναι πληρως ατοπο(να αλλαξει καναλι).Πρωτον αυτο ειναι το κρατικο καναλι και τα λεφτα τα δινουμε εμεις!.Δευτερον γιατι σε οτιδηποτε γινεται και δεν γουσταρουμε για τους ταδε λογους(ο πιο σημαντικος ειναι οτι αν γινεται φεστιβαλ μουσικης γινεται αυτο το πραμα) πρεπει να κοιταμε αλλου?Γιατι να μην λεμε τη γνωμη μας?Ισως να αλλαξει κατι.(πολυ επαναστατικο αυτο :P)..

Παντως προσωπικα προτιμω την Καλομοιρα απο τους αλλους 2..Ο μαρτακης ειναι επειικως απαραδεκτος..και η χρυσπα τιποτα..η καλομοιρα τουλαχιστον μιλαει καλα τα αγγλικα..Ε για τα τραγουδια ουτε λογος :-X..α και χτες δεν το ειδα..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Κακομοιρα goes Eurovision!
« Απάντηση #19 στις: 28/02/08, 18:29 »
gers τα πράγματα δεν είναι απλά όσο τα γράφεις.

Οσο για τη Χρύσπα σόρι, τουλάχιστον δεν είναι φάλτσα. Ο Μαρτάκης δεν είναι καν άξιος κατ'εμέ να ασχοληθούμε καν.

Luna ένας φαν δεν θα σου παραπονεθεί για φάλτσα, ένας που ξέρει έστω λίγη μουσική θα στο πει αν και η Καλομοίρα κάνει μπαμ ακόμα και στα άπειρα και άμαθα αυτιά.

Δεν είπα σε κανένα σημείο ότι κλέβει ρε συ, ουσιαστικά σ'αυτούς που τα σκάνε τα ρίχνω αλλά δεν έγινα κατανοητός.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κακομοιρα goes Eurovision!
« Απάντηση #20 στις: 28/02/08, 19:55 »
Gers γιατι τοση μανια υποστηριξης δεν καταλαβαινω.
Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί τόση μανία κατά της eurovision!

Και το επιχειρημα σου ειναι πληρως ατοπο(να αλλαξει καναλι).Πρωτον αυτο ειναι το κρατικο καναλι και τα λεφτα τα δινουμε εμεις!
Ωραία, κι εμένα (λέμε τώρα) δε μου αρέσουν τα ντοκιμαντέρ!! :P Να αρχίσω να κάνω παράπονα?
Σου φαίνεται λογική η αντίδρασή σου όταν βλέπεις πως η eurovision διασκεδάζει 1000άδες άτομα? Όταν βλέπεις πως πιάνει 80%+? Μήπως αυτά τα άτομα δεν πληρώνουν? ::) Ή πιστεύεις πως αν γινόταν μια ψηφοφορία για το αν θα πρέπει να ασχολείται η χώρα μας με την eurovision ή όχι, τα αποτελέσματα θα ήταν αρνητικά?

Δευτερον γιατι σε οτιδηποτε γινεται και δεν γουσταρουμε για τους ταδε λογους(ο πιο σημαντικος ειναι οτι αν γινεται φεστιβαλ μουσικης γινεται αυτο το πραμα) πρεπει να κοιταμε αλλου?Γιατι να μην λεμε τη γνωμη μας?Ισως να αλλαξει κατι.(πολυ επαναστατικο αυτο :P)..
Ναι, να την πείτε τη γνώμη σας... αλλά με πιο κόσμιο τρόπο, σεβόμενοι ότι δεν έχουν όλοι τα ίδια γούστα!!
Και γιατί να αλλάξει κάτι? Τόσος κόσμος παρακολουθεί την eurovision, να σταματήσουμε να την δείχνουμε επειδή έτσι της κάπνισε της μειονότητας?


gers τα πράγματα δεν είναι απλά όσο τα γράφεις.

Πραγματικά, θα ήθελα να μου εξηγήσεις το περίπλοκο της υπόθεσης...

Δεν είπα σε κανένα σημείο ότι κλέβει ρε συ, ουσιαστικά σ'αυτούς που τα σκάνε τα ρίχνω αλλά δεν έγινα κατανοητός.
Αυτοί έχουν κάθε δικαίωμα να τα ρίχνουν όπου γουστάρουν!!

Αποσυνδεδεμένος kure

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Blackened Wind
Απ: Κακομοιρα goes Eurovision!
« Απάντηση #21 στις: 28/02/08, 20:16 »
  ΝΑ δω ποτε θα γινει ενα ROCKvision !!!

για rockvision που λες δεν ξερω... ::)
αλλα σιγουρα υπαρχει Heavy Metal Eurovision 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Κακομοιρα goes Eurovision!
« Απάντηση #22 στις: 28/02/08, 21:51 »
E τοτε οτι αρεσει στην πλειοψηφια να γινεται οποιο και αν ειναι το κοστος..Ομως δεν προσεξες κατι..Σου ειπα οτι και εγω βλεπω τον τελικο αλλα δεν σημαινει πως πρεπει να υποστηριζω αυτο το θεσμο..Χαρακτηριστικο της ποιοτητας του ειναι οτι σοβαρα με αυτον ασχολουνται ολες οι βαλκανικες και οχι τοσο ανεπτυγμενες χωρες..Δειτε τι κανει Αγγλια,Γερμανια κλπ ::)...Τελος παντων..τελος απο μενα
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Κακομοιρα goes Eurovision!
« Απάντηση #23 στις: 28/02/08, 21:58 »
Η πλάκα είναι οτι η ΝΕΤ λίγο πριν το σόου της γιουροβύζιον, πρόβαλε την ελληνική ταινία "της κακομοίρας;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Κακομοιρα goes Eurovision!
« Απάντηση #24 στις: 28/02/08, 21:59 »
E τοτε οτι αρεσει στην πλειοψηφια να γινεται οποιο και αν ειναι το κοστος..Ομως δεν προσεξες κατι..Σου ειπα οτι και εγω βλεπω τον τελικο αλλα δεν σημαινει πως πρεπει να υποστηριζω αυτο το θεσμο..Χαρακτηριστικο της ποιοτητας του ειναι οτι σοβαρα με αυτον ασχολουνται ολες οι βαλκανικες και οχι τοσο ανεπτυγμενες χωρες..Δειτε τι κανει Αγγλια,Γερμανια κλπ ::)...Τελος παντων..τελος απο μενα

Έτσιιι κιρατζο πέστααα!! Μόνο εμείς και οι υπόλοιπες βαλκανικές χωρες έχουμε κανει αυτή τη γιορτουλα γεγονός της χρονιάς! Και αυτό γιατί όσο και αν εξευρωπαίστηκε η ελληνική μικροαστική τάξη, στην ουσία ποτε δεν σταματησαμε να νιώθουμε κατώτεροι των Δυτικών χωρών, κάτι που μας οδήγησε στο να εχουμε κόμπλεξ απέναντι τους και να προσπαθουμε με κάθε τρόπο να διακριθούμε και εμείς, σε οποιδήποτε τομέα ακόμα και αν αυτός είναι για τα σκουπίδια!!!
 
  Εγω τον τελικό δεν τον είδα ποτε ολόκληρο, συνήθως ή πέφτω για ύπνο ή ασχολούμαι γενικά με κάτι άλλο επειδή προ πάντων βαρίεμαιιιιι και δεύτερον δεν αντέχω να δω να εξεφτελιζόμαστε ακόμα μια φορα... ::) :P Η Παιδεία και η΄πνευματική ποιότητα μιας χωρας φαίνεται και από αυτα που εξαγει στο εξωτερικό, και απο τη στιγμή που η Ελλαδα το μόνο που εξάγει τα τελευταία χρόνια στη μουσική είναι η άτζελα, ο σακης και τα καημένα της Eurovision τότε καλό θα ήταν να αναθεωρήσουμε λίγο για το τί αξίζει και τί όχι τέλος πάντων σε αυτή τη ζωή!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 28/02/08, 22:01 από Mίκα -Ireth Elendil »

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
118 Απαντήσεις
31215 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/06/08, 15:36
από Mrs Brightside
155 Απαντήσεις
38432 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/05/09, 21:19
από Spell@lchemist!
84 Απαντήσεις
21955 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/06/10, 00:43
από Smokey000
1 Απαντήσεις
2889 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/05/12, 08:23
από fuZZed
5 Απαντήσεις
5870 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/03/14, 21:09
από Lo.Lee.Ta
2 Απαντήσεις
2178 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/05/21, 11:13
από Stratos VR