Ψηφοφορία

Ποιό τραγούδι σας αρέσει απο τα τρία τα ελληνικά

Out of Control
0 (0%)
Right on time
1 (5%)
This is our night
11 (55%)
Shake it
8 (40%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 20

Αποστολέας Θέμα: Eurovision 2009  (Αναγνώστηκε 38145 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #125 στις: 17/05/09, 02:08 »
Δε μου άρεσε της Νορβηγίας.Ούτε κάποια πρωτοτυπία σαν ήχο είχε , ενώ η μελωδική γραμμή στο ρεφρέν μου φάνηκε κακόγουστη.Πιο πολύ μου άρεσαν Ισλανδία , Βοζνία , Εσθονία και το αλβανικό αλλά η τραγουδίστρια του από τις χειρότερες.Από χορευτικής απόψεως μου άρεσε η τραγουδίστρια της Μολδαβίας και οι χορεύτριες της Γερμανίας.Σε εκείνο της Ουκρανίας , έχω την εντύπωση ότι έπαιξε playback , ειδικά στη φάση που έπαιζε τα ντραμς.Γενικά πέρυσι είχε περισσότερο ενδιαφέρον.Το Αζερμπαιτζαν ό,τι πήρε λόγω της κούκλας.

Εκει που λες με τα ντραμς ηταν σιγουρα playback (οπως και ολη η μουσικη, απ΄οσο ξερω μονο οι φωνες ειναι live) αν δεις στην αρχη σπαει τη μπακετα και πεταγεται ενα κομματι...

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #126 στις: 17/05/09, 03:08 »
Η Νορβηγία πρέπει να έκανε ρεκόρ πόντων...
Έχουν αυξηθεί όμως και οι συμμετοχές...
Επειδή είμαι freak της στατιστικής , πήγα wikipedia και το έψαξα τουλάχιστον για τη περίοδο 2000-2009 ( είναι κι αργά, αλλά κάποια στιγμή θα το ψάξω και όλο...)Λοιπόν ο Νορβηγός εκτός από τους περισσότερους βαθμούς, έχει και μέσο όρο βαθμολογίας ανά χώρα 9.21. Δεύτερο ήταν το τραγούδι του 2001 με 8.6 και τρίτο του 2000 με 8.1
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #127 στις: 17/05/09, 03:18 »
Δε μου άρεσε της Νορβηγίας.Ούτε κάποια πρωτοτυπία σαν ήχο είχε , ενώ η μελωδική γραμμή στο ρεφρέν μου φάνηκε κακόγουστη.Πιο πολύ μου άρεσαν Ισλανδία , Βοζνία , Εσθονία και το αλβανικό αλλά η τραγουδίστρια του από τις χειρότερες.Από χορευτικής απόψεως μου άρεσε η τραγουδίστρια της Μολδαβίας και οι χορεύτριες της Γερμανίας.Σε εκείνο της Ουκρανίας , έχω την εντύπωση ότι έπαιξε playback , ειδικά στη φάση που έπαιζε τα ντραμς.Γενικά πέρυσι είχε περισσότερο ενδιαφέρον.Το Αζερμπαιτζαν ό,τι πήρε λόγω της κούκλας.

γιατι υπαρχει συμμετοχη που η μουσικη να ηταν live?

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #128 στις: 17/05/09, 03:20 »
Όλα ξεκίνησαν κάπου στα μέσα κάθε ρημαδιασμένου χειμώνα,όπως και κάθε χρόνο τώρα τελευταία!
Τα τελευταία χρόνια η συμμετοχή μας αναθέτεται σε τιτανομέγιστους και τιτανοτεράστιους καλλιτέχνες
της εγχώριας μουσικής σκηνής,με σκοπό τι άλλο παρά την πολυπόθητη
πρωτιά,που θα δείξει στους βρωμιάρηδες τους Ευρωπαίους who's the boss!
Και φέτος είχαμε τον Sakis. Δε λέω,δυνατό χαρτί και είδωλο για πολλούς σαν εμένα που είμαι μετά
τον Κωνσταντίνο Κατακουζηνό ο μεγαλύτερος fan του!
Το άσμα δε που μας εκπροσώπησε λεγόταν ''This is our night'',δηλαδή (να το εξηγήσω για τους αστοιχείωτους!)
''Αυτή είναι η βραδιά μας''. Έλα όμως που το feng shui έπεσε έξω...
Οι ειδικότεροι των ειδικών,οι ποιοτικοί και σοβαροί δημοσιογράφοι-πανελίστες-καλοκαιρινοί τουρίστες της Μυκόνου για την κάλυψη
φλεγόντων ρεπορτάζ που αφορούν πρωτίστως και προπαντώς το 15-44 της AGB, ξεκίνησαν δαιδαλώδεις αναλύσεις επί τούτου,
ενημέρωσαν το φιλοθεάμον-διψασμένο κοινό για το χρώμα εσωρούχου του Sakis,τον αριθμό σπυριών της γλυκύτατης Hadise,τη στριφνότητα
του πάνκακου Νορβηγού Harry Poter που ΑΡΝΗΘΗΚΕ να απαντήσει σε μάχιμους ρεπόρτερ του Star σε σημαντικές ερωτήσεις (ούτε αν είναι καλά όταν τον ρώταγαν δεν έλεγε ο αναθεματισμένος).
Οι αναλύσεις αυτές πέρασαν και στο χορό των στοιχημάτων των eurovisionόπληκτων,που έδιναν 2ο τον Sakis! Οι μεσημεριανές εκπομπές στήριζαν τον Sakis και όλο το πάνελ υγραίνονταν.
Οι άλλοι διαγωνιζόμενοι ήταν χαμένοι από χέρι,όπως διατυπώθηκαν από τα χείλη των ειδικών,εκτός από τον ανάγωγο,μικροτσούτσουνο,αντιπαθητικό και υπερόπτη Νορβηγό .Η ειρωνεία και ο χλευασμός για τις άλλες χώρες έδινε και έπαιρνε. Και μεις πήραμε τ' αρχ**ια μας!
Οι απεσταλμένοι μας,όπως δήλωναν,αισθανόντουσαν περήφανοι σαν Έλληνες (και χρησιμοποιώ τη λέξη ''σαν'' γιατί το ''ως'' είναι βαριά κουβέντα!) βλέποντας να ανεβαίνει ο βατήρας που σκίαζε το εθνοσύμβολο
κατά τη διάρκεια του χορευτικού του Sakis. Γιατί για ποιους άλλους λόγους μπορεί να είναι περήφανος ο Έλληνας; Για την ιστορία του και για τον εν λόγω βατήρα!
Στον ημιτελικό περάσαμε,αν και φοβηθήκαμε στην αρχή. Γιατί αν δεν είχαμε περάσει στον ημιτελικό,ο Sakis ίσως είχε αυτοκτονήσει,ή μάλλον θα τον είχαν αυτοκτονήσει...! Γιατί αν είναι δυνατόν σε μια χώρα με τόσο
ανεπτυγμένη μουσική παιδεία να το δεχόμασταν αυτό! Θα ήταν βλάσφημο και ανθελληνικό,αν μη τι άλλω...
Τα πρώτα καμπανάκια κινδύνου ακούστηκαν όταν έγινε γνωστό πως φέτος θα υπήρχε και κριτική επιτροπή...Ρε τους πού**ηδες! Κατάλαβαν ότι θα βγαίναμε πρώτοι και θέλανε να μας ρίξουν! Μας φάγαν τα κυκλώματα...
Και εκτός αυτού,κυκλοφόρησαν στα Ρώσικα ΜΜΕ γυμνές φωτογραφίες του Sakis. Ε,εντάξει,ήθελαν να μας διαβάλλουν,δεν εξηγείται αλλιώς!
Και ξεκινά ο διαγωνισμός...Παρέλειψα να πω ότι η θέση που βάλανε τον Sakis να εμφανιστεί ήταν πολύ κακή και γι' αυτό χάσαμε!
Βγαίνουν τα αποτελέσματα...Και δε σας κρύβω ότι τέτοιο άγχος ούτε στις πανελλήνιες δεν είχα!
Οι πρώτοι γρήγοροι βαθμοί πάνε στον κακάσχημο,κόπρο και λεχρίτη Νορβηγό. Ο Sakis δεν φαίνεται να τα πηγαίνει καλά... Και εμείς φταίγαμε γι' αυτό: Ψηφίζαμε τα φαβορί! Μάλλιασαν οι γλώσσες των ειδικών να λένε ''Όχι τη Νορβηγία,όχι την Τουρκία,όχι το Αζερμπα'ι'τζαν'' και αυτό κορυφώθηκε με το δριμμύτατο ''κατηγορώ'' της Μπέτυς Μαγγίρα '' Εσείς οι δημοσιογράφοι φταίτε που δείχνετε συνέχεια τα φαβορί!'' Το ακούσαμε ΚΑΙ αυτό...
Όταν είχαμε καταλάβει ότι τον ήπιαμε,οι αδελφές Μαγγίρα ξεκίνησαν:
''Μεγάλος ο ανταγωνισμός,και εδώ που τα λέμε και η Αγγλία έστειλε στίχους του Andrew Lloyd-Webber και η Γαλλία έστειλε την Patricia Kaas,αλλά ούτε αυτοί τα πήγανε καλά''
''Η θέση μας είναι πολύ ικανοποιητική''
''Οι Νορβηγοί δεν είχαν να δώσουν άλλο δοξάρι στον εκπροσωπό τους που έπαιζε με μία σπασμένη κλωστή για δύο μέρες;''
Τα λόγια της παρηγοριάς δηλαδή...
Sakis,πρόσεχε τώρα που θα έρθεις στην Ελλάδα,γιατί τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα για σένα...
Τι και αν έκλεισε η Βουλή για να αφοσιωθούμε στη Eurovision,δεν τα καταφέραμε τελικά...Συκέ ήταν,don't worry!


Και κλείνοντας αυτό το εύθυμο άρθρο θα ήθελα να τονίσω...
''Zώα του Star Channel και απανταχού πανελιάρηδες! Ο Sakis έχασε εξαιτίας σας!
Ψάξτε από τώρα για δικαιολογίες και ρίχτε τα στους άλλους γιατί
σαν Ελληνικό Έθνος ντροπιαστήκαμε και αποτύχαμε παταγωδώς!"

Για να μιλήσουμε και λίγο σοβαρά,από όλη αυτή την ιστορία το μόνο που ντροπιάζεται,εκτός από τη νοημοσύνη μας,είναι το φουκαριάρικο το ελληνικό τραγούδι...Γιατί όταν η Eurovision γίνεται εθνική υπόθεση και είμαστε υποχρεωμένοι να ακούμε τον κάθε δήθεν γνώστη να λέει το μακρύ του και το κοντό του,τότε δεν υπάρχει ελπίδα σωτηρίας!

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #129 στις: 17/05/09, 04:35 »
Να σαι καλά βρε Garvin... :) :)

Σωτηρία πάντως υπάρχει για όποιον τη θέλει...

Just press the f**k**g OFF button!!
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #130 στις: 17/05/09, 11:09 »
Λοιπον σουβλακια μπυρες κλπ..Αζερμπαιτζαν,Ουκρανια και Ρουμανια μακραν τα καλυτερα κομματια 8) 8) 8)...Μην πω για Γερμανια και DITA VON TEESE..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος paranoid_gr

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #131 στις: 17/05/09, 11:33 »
Λοιπον σουβλακια μπυρες κλπ..Αζερμπαιτζαν,Ου
κρανια και Ρουμανια μακραν τα καλυτερα κομματια 8) 8) 8)...Μην πω για Γερμανια και DITA VON TEESE..

H oποια ειναι πρωην γκομενα του Marilyn Manson......
Για να ερθουμε στα θεματα της Eurovision....εγω αυτο που ειδα ειναι οτι σχεδον ολα τα τραγουδια ηταν απο κακιστα εως μετρια(ποιο να πιασω και ποιο να αφησω??? :-X)Αυτα που βγηκαν πριν απο μας ηταν τελιως αδιαφορα ουτε που τα θυμαμαι...(αν εξαιρεσεις την κοπελα της ισλανδιας που την ερωτευτηκα... ::))
Το δικο μας κομματι ηταν απλα ενα κομματι για κλαμπ που εμεις εδω στην ελλαδα το εχουμε πολυ,οχι και ομως και σε ολη την ευρωπη.Στο μονο που στηριζομασταν ηταν στην σκηνικη παρουσια,στα χορευτικα και στον Σακη(για να παρει τους ψηφους απο τα κοριτσακια(κατηγορια 8-30,απο τοτε εχουν κινητο..)).
Ενω αντιθετα του Νορβηγου που ολοι τον ελεγαν κακο και κτλ κτλ...ηταν το μονο τραγουδι σε μια σωρεια τραγουδιων που ηταν για τον τενεκε....
Και κατι αλλο..το παιδακι εγραψε ενα τραγουδι για την πρωην που τον παρατησε και τελικα βρηκε 3.0000++
Γι αυτο σιγα ας ξεκινησουμε και εμεις να γραφουμε τραγουδια για τις πρωην μας...και που ξερεις μπορει να κερδισουμε και την Eurovision... ;D
Το ξερεις μ'αρεσεις(strat),μα μη με πιστεψεις(LP).Σ'αυτο τον κοσμο που ζω δεν υπαρχουν κανονες μα μονο εξαιρεσεις(δεν θα ελεγα οχι σε μερικες ακομα...)

Αποσυνδεδεμένος Tempus

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #132 στις: 17/05/09, 11:38 »
Δε μου άρεσε της Νορβηγίας.Ούτε κάποια πρωτοτυπία σαν ήχο είχε , ενώ η μελωδική γραμμή στο ρεφρέν μου φάνηκε κακόγουστη.Πιο πολύ μου άρεσαν Ισλανδία , Βοζνία , Εσθονία και το αλβανικό αλλά η τραγουδίστρια του από τις χειρότερες.Από χορευτικής απόψεως μου άρεσε η τραγουδίστρια της Μολδαβίας και οι χορεύτριες της Γερμανίας.Σε εκείνο της Ουκρανίας , έχω την εντύπωση ότι έπαιξε playback , ειδικά στη φάση που έπαιζε τα ντραμς.Γενικά πέρυσι είχε περισσότερο ενδιαφέρον.Το Αζερμπαιτζαν ό,τι πήρε λόγω της κούκλας.

Εκει που λες με τα ντραμς ηταν σιγουρα playback (οπως και ολη η μουσικη, απ΄οσο ξερω μονο οι φωνες ειναι live) αν δεις στην αρχη σπαει τη μπακετα και πεταγεται ενα κομματι...


Σίγουρα τα όργανα είναι Playback αλλά σε αυτή τη συμμετοχή μου φάνηκε πως και η φωνή ήταν σε κάποια σημεία.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #133 στις: 17/05/09, 14:39 »
Ειμαι ο μονος που του εκανε πολυ (θετικη) εντυπωση το τραγουδι του Ισραηλ?


Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #134 στις: 17/05/09, 14:42 »
παιδιά φέτος είχε παρα πολλά καλά κομμάτια!
του νορβηγού πιστεύω πως άξιζε να κερδίσει αλλά....τι διαφορά ήταν αυτή ρε??
τεσπα...να ναι καλά κάποιες συμμαχίες και φτάσαμε ως και την 7η θέση αλλιώς.... :P
αλλά χωρίς τις συμμαχίες ούτε ο Νορβηγός θα βγαινε με τέτοια διαφορά....

Αποσυνδεδεμένος Beyond the sun

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #135 στις: 17/05/09, 15:04 »
Αυτο το πραγμα ρε παιδια ..οτι οποτε δεν μας ψηφιζουνε φταινε οι συμμαχιες ας το σταματησουμε καποτε!Δηλαδη το 2004 παλι με το Σακη και το 2005 με τη π**αριζου δεν υπηρχαν συμμαχιες???Ο,τι μας συμφερει λεμε..οχχουυυ πια!!Μια χαρα ηταν ο Νορβηγος και το τραγουδι του ακομα καλυτερο..ας το πραουμε αποφαση!

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #136 στις: 17/05/09, 15:10 »
Αυτο το πραγμα ρε παιδια ..οτι οποτε δεν μας ψηφιζουνε φταινε οι συμμαχιες ας το σταματησουμε καποτε!Δηλαδη το 2004 παλι με το Σακη και το 2005 με τη π**αριζου δεν υπηρχαν συμμαχιες???Ο,τι μας συμφερει λεμε..οχχουυυ πια!!Μια χαρα ηταν ο Νορβηγος και το τραγουδι του ακομα καλυτερο..ας το πραουμε αποφαση!

Επιτέλους το είπε κάποιος.........+1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #137 στις: 17/05/09, 15:42 »
norway wins γιατι αραγε ::)
"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #138 στις: 17/05/09, 15:56 »
Συγχαρητήρια Παυλίτο (norway :P) για τη νίκη σου!! 8) Πες μας τώρα ότι χάρηκες κιόλας;  :o  :P ^^
Eγώ πάντως χάρηκα για το αποτέλεσμα, γιατί επιτέλους κέρδισε ένα κομμάτι που ήθελα να κερδίσει (χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι εξαρτάται κ η ζωή μου από αυτό ;)). Όσο για τον Σάκη... Δε λέω, καλός ήτανε, αν και το τραγούδι μάπα, αλλά ρε παιδί μου, αυτό το πράγμα που έμοιαζε με φέρετρο και είχε την ελληνική σημαία μέσα, τι το ήθελε;  ::) :P Πάλι καλά να λέμε που πήρε την 7η θέση! Πάντως πρέπει να πω οτι οι Έλληνες που ψήφισαν, ήταν πολύ χαζοί, αφού έδωσαν 10 και 12 βαθμούς σε φαβορί δλδ στην Αγγλία (η οποία θα έλεγα οτι αδικήθηκε )και τη Νορβηγία (δεν θυμάμαι τώρα αντιστοιχία) και ψήφισαν κ χώρες που δεν υπήρχε περίπτωση να μας ψηφίσουν. ::)
Βtw, πολύ το αναλύσαμε νομίζω... Άντε και του χρόνου στη Νορβηγία!! :P
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #139 στις: 17/05/09, 16:07 »
Πάντως πρέπει να πω οτι οι Έλληνες που ψήφισαν, ήταν πολύ χαζοί, αφού έδωσαν 10 και 12 βαθμούς σε φαβορί δλδ στην Αγγλία (η οποία θα έλεγα οτι αδικήθηκε )και τη Νορβηγία (δεν θυμάμαι τώρα αντιστοιχία) και ψήφισαν κ χώρες που δεν υπήρχε περίπτωση να μας ψηφίσουν. ::)
::) ::)
σοβαρά ή για πλάκα?

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #140 στις: 17/05/09, 16:24 »
Πάντως πρέπει να πω οτι οι Έλληνες που ψήφισαν, ήταν πολύ χαζοί, αφού έδωσαν 10 και 12 βαθμούς σε φαβορί δλδ στην Αγγλία (η οποία θα έλεγα οτι αδικήθηκε )και τη Νορβηγία (δεν θυμάμαι τώρα αντιστοιχία) και ψήφισαν κ χώρες που δεν υπήρχε περίπτωση να μας ψηφίσουν. ::)
::) ::)
σοβαρά ή για πλάκα?

Ξέρω γω? Δε με νοιαζει κιόλας, απλη παρατήρηση ήτανε... ::)
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #141 στις: 17/05/09, 16:34 »
Λοιπον σουβλακια μπυρες κλπ..Αζερμπαιτζαν,Ουκρανια και Ρουμανια μακραν τα καλυτερα κομματια 8) 8) 8)...Μην πω για Γερμανια και DITA VON TEESE..

Τα ίδια κι εδώ, πίτσες-κόλες, πολύ πλάκα, κανένα ενδιαφέρον για το αποτέλεσμα, αρκετό ενδιαφέρον για Αζερμπαϊτζάν ;) και ψήφος (νοερά φυσικά) στο τραγούδι της Εσθονίας.
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος grmako

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #142 στις: 17/05/09, 17:56 »
Όσον αφορά την eurovision το μόνο κομμάτι που έτσι μου κέντρισε λίγο το ενδιαφέρον είναι το τραγούδι της Ισλανδίας.....που έχει κάπια αξιολογη μουσική ποιότητα...πρωσοπική άποψη βέβαια...αλλά μόνο αυτό μάρεσε!
Και να πώ ότι δν τόπα.....
Ε μα να μην βγεί πρώτο το άτιμο γμτ :P.... Κρίμα...πολύ καλύτερη παρουσία πάντως απο την νορβηγία κατ'εμε!!!
Btw έπρεπε να το πέξω για 2η θέση....με 2 ευρώ θάβγαζα καμια 1000αρα... xD

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #143 στις: 17/05/09, 17:56 »
Αυτο το πραγμα ρε παιδια ..οτι οποτε δεν μας ψηφιζουνε φταινε οι συμμαχιες ας το σταματησουμε καποτε!Δηλαδη το 2004 παλι με το Σακη και το 2005 με τη π**αριζου δεν υπηρχαν συμμαχιες???Ο,τι μας συμφερει λεμε..οχχουυυ πια!!Μια χαρα ηταν ο Νορβηγος και το τραγουδι του ακομα καλυτερο..ας το πραουμε αποφαση!
εγώ είπα πως λόγω συμμαχιών ΦΤΆΣΑΜΕ στην 7η θέση! :P
όχι πως αυτές φταίγανε που πέσαμε τόσο χαμηλά...
αλλά είναι και τραγικό που όποτε ας πούμε ψηφίζει Αλβανία κα Κύπρος να ξέρω πως θα πάρουμε 12άρι...ή όποτε ψηφίζει Σουδία-Φιλανδία-Νορβηγία να ξέρω πως τα 12άρια τους θα πάνε εναλλάξ!

Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #144 στις: 17/05/09, 21:59 »
Συγχαρητήρια Παυλίτο (norway :P) για τη νίκη σου!! 8) Πες μας τώρα ότι χάρηκες κιόλας;  :o  :P ^^

δεν με νοιαζει αλλα ξερω γιατι κερδισε just saying  :P
"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #145 στις: 19/05/09, 12:00 »
Λοιπόν, φέτος μπορώ να πώ ότι ο διαγωνισμός πραγματικά άξιζε και είχε πολύ καλά τραγούδια..
Το τραγούδι του Νορβηγού ήταν πολύ ωραίο και σίγουρα δίκαια βγήκε πρώτο. Το τραγούδι της Ισλανδίας ήταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ και θα άξιζε επίσης την πρωτιά. Επίσης μου άρεσε και της Πορτογαλίας αλλά και τα υπόλοιπα εκτός από 7-8 που ήταν τραγικά, άξιζαν.
Του Σάκη τωρα το τραγούδι ήταν συμπαθητικό, δυνατό αλλά...μία από τα ίδια. Χρειάζεται περισσότερη φαντασία και γιατί όχι και ελληνικός στίχος.Πρέπει να καταλάβουμε ότι το απόλυτα δυτικό δεν μας πάει

Αποσυνδεδεμένος Panos the Greek

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 382
  • Φύλο: Άντρας
  • Unforgettable, Irreplaceable, Immortal
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #146 στις: 19/05/09, 13:21 »
Tα σολάκια της κιθάρας στο τραγούδι της Λιθουανίας (το πρώτο) τα πρόσεξε κανείς? :) Πέρα απ'αυτό, ευχαριστήθηκα με τη νίκη του Νορβηγού γιατί ήταν καλή σύνθεση, ευχάριστη φωνή, είχε παραδοσιακό στοιχείο, και λίγο πρωτότυπο σαν παρουσία, ενώ να φανταστείτε ότι σεβόμενη την οικονομική κρίση, η Νορβηγική συμμετοχή δεν έκανε ούτε βίντεο κλιπ, ούτε περιοδίες σε διάφορες χώρες και τέτοια, και budget χαμηλότατο (σχετικά πάντα)

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #147 στις: 19/05/09, 14:51 »
Κάθησα για φορά πρώτη φορά φέτος να δω eurovision με φίλους,πιτσόμπυρα κλπ και ομολογώ ότι το ευχαριστήθηκα.Πολύ γέλιο,μόνο τα delivery αργούν λίγο.Κάποια τραγούδια μου φάνηκαν αρκετά καλύτερα από τα σούργελα προηγούμενων χρόνων.Λογικό πάντως γιατί φέρανε και κάποια καλά ονόματα.
Σχετικά με τις γυναικείες παρουσίες νταξ καλή η κοπελίτσα του Αζερμπαιτσάν (πολύ καλή βασικά), αλλά ,σόρρυ, τι να κλάσει μπροστά στο μεγαλείο της dita von tisse?Respect στον god of fuck, ελπίζω να έχετε δει και την νυν του.

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #148 στις: 19/05/09, 15:07 »
Το κομμάτι της Ισλανδίας είναι ίσως το μόνο που θα μπορούσε να ακουστεί και να σταθεί διεθνώς χωρίς την eurovision απο πίσω του.

(..και της Γαλλίας ίσως αλλά μόνο σε francophone ακροατήριο...)
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2009
« Απάντηση #149 στις: 19/05/09, 15:52 »
Το κομμάτι της Ισλανδίας είναι ίσως το μόνο που θα μπορούσε να ακουστεί και να σταθεί διεθνώς χωρίς την eurovision απο πίσω του.

(..και της Γαλλίας ίσως αλλά μόνο σε francophone ακροατήριο...)

Ίσως και το ποπ-ροκ κομμάτι της Δανίας. Ότι πρέπει για κολεγιακούς σταθμούς των Η.Π.Α.
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
57 Απαντήσεις
16894 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/08, 20:40
από Neikos
118 Απαντήσεις
31055 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/06/08, 15:36
από Mrs Brightside
10 Απαντήσεις
5410 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/09, 08:32
από philip the great
160 Απαντήσεις
53882 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/08/09, 03:15
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
271 Απαντήσεις
76047 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/06/09, 21:36
από Arg0
47 Απαντήσεις
15557 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/09, 20:59
από D@ve Murray
84 Απαντήσεις
21745 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/06/10, 00:43
από Smokey000
1 Απαντήσεις
2855 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/05/12, 08:23
από fuZZed
5 Απαντήσεις
5832 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/03/14, 21:09
από Lo.Lee.Ta
2 Απαντήσεις
2148 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/05/21, 11:13
από Stratos VR