Αποστολέας Θέμα: Iron Maiden νεο cd το 2010  (Αναγνώστηκε 44965 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #125 στις: 12/06/10, 20:44 »
Nαι ολο το final frontier + number of the beast,run to the hills,trooper, αντε και evil that men do. ???

Kλασικη χιλιοειπωμενη συνταγη.Φυσικα αν δεν τους εχεις δει θα ειναι εμπειρια.

Αυτη ομως ειναι η κ**λα κ αντιθετα εγω πιστευω οτι παιζουν πολλα διαφορετικα κομματια στις συναυλιες τους αλλα τ περιμενεις απο μια ουσιαστικα παλαιμαχη μπαντα? Να παιζει κομματια απο παλιους δισκους που δν τα εχει παιξει live ποτε? Το πιθανοτερο ειναι να τα εχουν ξεχασει. Επισης σκεψου οτι αυτο γουσταρει ο πολυς κοσμος κ ελαχιστοι απο αυτους που πανε στα live μεγαλων μεταλ συγκροτηματων ειναι πραγματικοι φαν τους. Οι περισσοτεροι ακουνε τα παντα ολα κ ξερουν μονο τα all time classics  ;)

Οπως κ να 'χει ομως θα παωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω θα ειναι η πρωτη μου φορα σε Maiden live γτ οταν εγινε το προηγουμενο πηγαινα ακομη δημοτικο  :P ;D

UP THE f**k**g IRONS  :metal :metal
sneaky.Να παιζουν πολλα κομματια απο το καθε νεο δισκο συμφωνω αλλα να ακουω καθε φορα τα ιδια κλασικς οοοοοχι.

Φιλε μου οι maiden στα 80s δεν ειχαν χιτς ολα τους σχεδον τα κομματια στεκουν τελεια ειδικα σε λαιβ κατασταση..Το οτι ειναι μεγαλη μπαντα με παρα πολλους φανς και παρα πολλοι απο τους οποιους εχουν ακουσει τα απαντα τους πρεπει να τους δειξει οτι πρεπει να παιξουν και αλλα κομματια..Δεν λεω τα πιο αγνωστα.ΑΛΛΑ.Απειρεσ κομματαρες και ακουμε συνεχεια τα ιδια και τα ιδια..Ακομα και στην περιοδεια για το live after death ??? ..πφφφ...Εγω αλλη φορα δεεεεν αν το σετλιστ ειναι ετσι οπως φανταζομαι
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #126 στις: 12/06/10, 20:58 »
Κ εγω μαζι σου Kiratzoharris εχουν πολλα κομματια οι Maiden αλλα πλεον εκτος απο τους fans ενα μεγαλο μερος οσων πανε σε συναυλιες τετοιων μεγαλων συγκροτηματων ακουνε "τα παντα ολα" δλδ μπορει να πετυχεις ορκισμενο thrash-α σε NWOBHM live (οπως ενα φιλαρακι μου) οποτε οι Maiden παιζουν σαν ρεμπεταδες που ξερουν ποιες θα ειναι οι παραγγελιες

Κ εγω θα ηθελα να ακουσω πολλα απο τα παλια τους κομματια που δν εχουν παιχτει live κ ας μν παιξουν πχ το The Trooper η το 666 δν θα με χαλαγε ισα ισα θα γουσταρα κι ολας  ;) ;)

Αλλα ακομα κ σ αυτα τους τα σημερινα live θα πηγαινα αν ερχονταν Ελλαδα για λογους καθαρα ψυχολογικους επειδη οταν ειχαν ξαναερθει ημουν στο δημοτικο (κ μαλιστα ειχα κ το πρωτο μου αυθεντικο Maiden album το AMOLAD) αλλα η μανα μου δν με αφησε να παω  :P :P :'( :'( κ θα ειναι κριμα τωρα που με αφηνει να πηγαινω σε λive να μν δω τν αγαπημενη μου metal μπαντα

Αλλα στο οτι πρεπει να παιζουν κ αλλα κομματια με βρισκεις απολυτα συμφωνο  :shake (ειδικα το Final Frontier αν ειναι ολοκληρο σαν το El Dorado δν θα μπορεσω να το ακουσω ολοκληρο)
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #127 στις: 12/06/10, 22:19 »
Αλλα στο οτι πρεπει να παιζουν κ αλλα κομματια με βρισκεις απολυτα συμφωνο  :shake (ειδικα το Final Frontier αν ειναι ολοκληρο σαν το El Dorado δν θα μπορεσω να το ακουσω ολοκληρο)

A Πανο εδω μ τα χαλας!!! Τι δλδ τοσο χαλια πια το Εl Dorado? Εχουν μαθει τα αυτια μας σε Τrooper και σε Run to the hills?

Δλδ ακουμε μονο μπαντες που εχουν πουλησει απο 50.000.000 cd και πανω και θελουμε παντα το τελειο? Καποιος απο εδω θα ακουει κ μετριες ή underground μπαντες ροκ-μεταλ.... δν νομιζω να ακουει ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ... ή οπως ειπα πιο πανω μν μ πειτε οτι ειναι τοσο ελεεινο το El Dorado να μν ακουγεται....
Δν λεω κ εγω θελω το τελειο απ τους Μaiden γτ αυτο τους αναλογει κιολας... αλλα νταξ Μaiden ειναι αυτοι... πανω στην σκηνη και Εl Dorado 10 φορες να παιζουνε δν θα το βαρεθεις!!! Στα live τα δινουν ολα, κ ακομα κ το Virtual XI να παιζουν θα κανουν τα παντα για να μας ξεσηκωσουν και αυτο πρεπει να τους το αναγνωρισουμε και να τους βοηθησουμε κ εμεις με τον δικο μας τροπο!

Αν παλι δν μπορουμε να ακουμε και να βλεπουμε Maiden πανω στην σκηνη γτ αυτο δν μας ευχαριστει πια....τοτε κλτρ να μν παμε!
(παντα βαζω κ τον εαυτο μου μεσα!)
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #128 στις: 12/06/10, 22:32 »
Εδω εχεις ενα δικιο Αλεξη στα live τα απογειωνουν τα κομματια μεχρι και το Virtual XI

Αλλα οπως κ να 'χει πρεπει να παιζουν κ αλλα κομματια εκτος απο 666, Trooper, Run To The Hills, Hallowed Be Thy Name, The Blood Brothers και Fear Of The Dark. Πχ ποτε δν εχω ακουσει live το Rime Of The Ancient Mariner κ ειναι κριμα για ενα τετοιο επος ενω κομματια σαν Alexander The Great, Flight Of Icarus, Wrathchild παιζονται ελαχιστα  :'( :'( :-\

Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #129 στις: 12/06/10, 22:37 »
Εδω εχεις ενα δικιο Αλεξη στα live τα απογειωνουν τα κομματια μεχρι και το Virtual XI

Αλλα οπως κ να 'χει πρεπει να παιζουν κ αλλα κομματια εκτος απο 666, Trooper, Run To The Hills, Hallowed Be Thy Name, The Blood Brothers και Fear Of The Dark. Πχ ποτε δν εχω ακουσει live το Rime Of The Ancient Mariner κ ειναι κριμα για ενα τετοιο επος ενω κομματια σαν Alexander The Great, Flight Of Icarus, Wrathchild παιζονται ελαχιστα  :'( :'( :-\

Για το alexander the great ξερω οτι δν το εχουν παιξει ποτε live....
Εγω πιο πολυ μιλαω για αυτο που ειπες αν ολα τα τραγουδια ηταν σαν το El Dorado...
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #130 στις: 13/06/10, 00:17 »
Το Rime το έπαιξαν το 2008 και ήταν απλά φανταστικό! 8)

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #131 στις: 13/06/10, 13:07 »
Πλακα κανεις  :D :D :D :D :D :D

Γιατι ρε γ**ωτο εγω να εχω γεννηθει αργα  :-\ :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
« Τελευταία τροποποίηση: 15/06/10, 17:26 από blackmorefan »
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #132 στις: 13/06/10, 16:42 »
Γενικά στην περιοδεία για το Early Years DVD το σέτλιστ ήταν ονειρικό. Rue Morge, Prowler, Phantom of the Opera, Remember Tomorrow και δε συμμαζεύεται... Τώρα πάντως απ' ό,τι φαίνεται επικεντρώνονται στη μετά-reunion εποχή... Παίζουν μεν κάποια εξαιρετικά κομμάτια, αλλά θα απογοητεύσουν μάλλον πολλούς.
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος jackson

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #133 στις: 13/06/10, 17:20 »
... αλλα νταξ Μaiden ειναι αυτοι... πανω στην σκηνη και Εl Dorado 10 φορες να παιζουνε δν θα το βαρεθεις!!!

Πλάκα κάνεις...το τραγούδι είναι δυστυχώς ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ. Βρήκες κάτι ενδιαφέρον;;;;...κάτι βρε  παιδί μου....όπως και να το παίξουν αδιάφορο θα είναι.

Το μόνο ενδιαφέρον που βρήκα ήταν η εισαγωγή...γιατί μετά νόμισα ότι θα μπει το riff του Hit the lights!!!!!!Αλλά δεν..... ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #134 στις: 13/06/10, 17:32 »
... αλλα νταξ Μaiden ειναι αυτοι... πανω στην σκηνη και Εl Dorado 10 φορες να παιζουνε δν θα το βαρεθεις!!!

Πλάκα κάνεις...το τραγούδι είναι δυστυχώς ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ. Βρήκες κάτι ενδιαφέρον;;;;...κάτι βρε  παιδί μου....όπως και να το παίξουν αδιάφορο θα είναι.

Το μόνο ενδιαφέρον που βρήκα ήταν η εισαγωγή...γιατί μετά νόμισα ότι θα μπει το riff του Hit the lights!!!!!!Αλλά δεν..... ;D ;D

ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ? Αν βρηκα κατι ενδιαφερον?
ΟΚ γουστα ειναι αυτα.... αυτο για το live ομως εισαι foul  ;)
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος SneakySneaky

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #135 στις: 13/06/10, 18:22 »
Έλα τώρα,  είπαμε μαμάτοι στα live,  αλλά έχει δίκιο,  είναι τρομερά αδιάφορο...


@Κιράτζο:  Δεν διαφωνώ καθόλου σ'αυτό που λες.  Τι πιστεύεις για το τωρινό σετλιστ?
01. The Wicker Man
  02. The Ghost Of The Navigator
  03. Brighter Than A Thousand Suns
  04. El Dorado
  05. Paschendale
  06. The Reincarnation Of Benjamin Breeg
  07. These Colours Don’t Run
  08. Blood Brothers
  09. Wildest Dreams
  10. No More Lies
  11. Brave New World
  12. Fear Of The Dark
  13. Iron Maiden
Encore:
14. The Number Of the Beast
  15. Hallowed Be Thy Name
  16. Running Free
Ναι μεν πάλι κλασσικούρες,  αλλά αποτελούν μόνο το 1/3. 

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #136 στις: 13/06/10, 18:53 »
Αυτο ειναι επισημο setlist??? Γτ στο σιτε λενε οτι θα επικεντρωθουν στα τραγουδια 2000 κ μετα!
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος jackson

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #137 στις: 13/06/10, 18:59 »
ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ? Αν βρηκα κατι ενδιαφερον?
ΟΚ γουστα ειναι αυτα.... αυτο για το live ομως εισαι foul  ;)

Άποψή μου είναι ότι (και μην παρεξηγηθείς) κοροϊδεύεις τα γούστα σου (αφού είσαι τρελός με τους Maiden)...αν όντως βρήκες κάτι, πες το. Το riff;; Tην (ανύπαρκτη) μελωδία στα λόγια και στο ρεφρέν;; To 1o;; 2ο;; 3ο solo;; Ούτε κάνα ρυθμικό κομμάτι έχει μέσα όπου ήταν μανούλες σ' αυτά...

Επίσης, ένα άσχημο τραγούδι, όποιος και το παίξει, όπως και να το παίξει...άσχημο θα μείνει.

Και άποψή μου είναι ότι πολύ λίγα τραγούδια τους στα live ακούγονται καλύτερα από τα studio. Για παράδειγμα Run to the hills, Hallowed, The number, δεν τα έχω ακούσει πουθενά καλύτερα από ότι οι studiaκες εκδόσεις. Το Rime, το Aces ναι.....Αλλά άποψή μου...

Και σου υπενθυμίζω ότι είμαι Α-Ρ-Ρ-Ω-Σ-Τ-Ο-Σ με τουε Maiden, αλλά δεν θέλω να κοροϊδεύω τα αυτιά μου.  ;D

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #138 στις: 13/06/10, 19:35 »
Αυτο ειναι επισημο setlist??? Γτ στο σιτε λενε οτι θα επικεντρωθουν στα τραγουδια 2000 κ μετα!

Ε αυτό δεν κάνουν;  :P
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #139 στις: 13/06/10, 21:05 »
Έλα τώρα,  είπαμε μαμάτοι στα live,  αλλά έχει δίκιο,  είναι τρομερά αδιάφορο...


@Κιράτζο:  Δεν διαφωνώ καθόλου σ'αυτό που λες.  Τι πιστεύεις για το τωρινό σετλιστ?
01. The Wicker Man
  02. The Ghost Of The Navigator
  03. Brighter Than A Thousand Suns
  04. El Dorado
  05. Paschendale
  06. The Reincarnation Of Benjamin Breeg
  07. These Colours Don’t Run
  08. Blood Brothers
  09. Wildest Dreams
  10. No More Lies
  11. Brave New World
  12. Fear Of The Dark
  13. Iron Maiden
Encore:
14. The Number Of the Beast
  15. Hallowed Be Thy Name
  16. Running Free
Ναι μεν πάλι κλασσικούρες,  αλλά αποτελούν μόνο το 1/3.
Oι κλασικουρες ειναι παντα οι ιδιες. ;D
Δεν ειναια σχημο ομως και μαγκια τους που το κανουν αυτο και επικεντρωνοντια στην τελευταια περιοδο αλλα να με θυμηθειτε οταν θα βγουν για την προωθηση του καινουριου δισκου ;D
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #140 στις: 14/06/10, 00:04 »
ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ? Αν βρηκα κατι ενδιαφερον?
ΟΚ γουστα ειναι αυτα.... αυτο για το live ομως εισαι foul  ;)

Άποψή μου είναι ότι (και μην παρεξηγηθείς) κοροϊδεύεις τα γούστα σου (αφού είσαι τρελός με τους Maiden)...αν όντως βρήκες κάτι, πες το. Το riff;; Tην (ανύπαρκτη) μελωδία στα λόγια και στο ρεφρέν;; To 1o;; 2ο;; 3ο solo;; Ούτε κάνα ρυθμικό κομμάτι έχει μέσα όπου ήταν μανούλες σ' αυτά...

Επίσης, ένα άσχημο τραγούδι, όποιος και το παίξει, όπως και να το παίξει...άσχημο θα μείνει.

Και άποψή μου είναι ότι πολύ λίγα τραγούδια τους στα live ακούγονται καλύτερα από τα studio. Για παράδειγμα Run to the hills, Hallowed, The number, δεν τα έχω ακούσει πουθενά καλύτερα από ότι οι studiaκες εκδόσεις. Το Rime, το Aces ναι.....Αλλά άποψή μου...

Και σου υπενθυμίζω ότι είμαι Α-Ρ-Ρ-Ω-Σ-Τ-Ο-Σ με τουε Maiden, αλλά δεν θέλω να κοροϊδεύω τα αυτιά μου.  ;D

Το οτι ειμαι τρελος δν σημαινει οτι  καταπινω οτι βγαλουν οι Maiden, αλλο τρελα αλλο κολλημα! Εχουν πολλααααα τραγουδια το οποια δν πρεπει να τα εχω ακουσει πανω απο 1-2 φορες!

Η αρχη μου φανηκε καλη,το πρωτο verse, το ρεφρεν, και τα 3 σολο! ειναι πολλα? Ε... δν πειραζει δν εχω καλο γουστο αλλα αυτο δν σημαινει οτι τα ακουω ολα! Και μν με τρελανεις τωρα... δν ειμαι ο μονος (στον κοσμο, γτ στο forum μαλλον ο μονος ειμαι)  που του αρεσει! Νταξ οπως ειπα γουστα ειναι αυτα ετυχε κ μου εκανε το κλικ (οχι κανα σπουδαιο) ;)

no offence παντα ;)

Αυτο ειναι επισημο setlist??? Γτ στο σιτε λενε οτι θα επικεντρωθουν στα τραγουδια 2000 κ μετα!

Ε αυτό δεν κάνουν;  :P

Μα για αυτο το ειπα  :-*
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος SneakySneaky

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #141 στις: 14/06/10, 02:06 »
Έλα τώρα,  είπαμε μαμάτοι στα live,  αλλά έχει δίκιο,  είναι τρομερά αδιάφορο...


@Κιράτζο:  Δεν διαφωνώ καθόλου σ'αυτό που λες.  Τι πιστεύεις για το τωρινό σετλιστ?
01. The Wicker Man
  02. The Ghost Of The Navigator
  03. Brighter Than A Thousand Suns
  04. El Dorado
  05. Paschendale
  06. The Reincarnation Of Benjamin Breeg
  07. These Colours Don’t Run
  08. Blood Brothers
  09. Wildest Dreams
  10. No More Lies
  11. Brave New World
  12. Fear Of The Dark
  13. Iron Maiden
Encore:
14. The Number Of the Beast
  15. Hallowed Be Thy Name
  16. Running Free
Ναι μεν πάλι κλασσικούρες,  αλλά αποτελούν μόνο το 1/3.
Oι κλασικουρες ειναι παντα οι ιδιες. ;D
Δεν ειναια σχημο ομως και μαγκια τους που το κανουν αυτο και επικεντρωνοντια στην τελευταια περιοδο αλλα να με θυμηθειτε οταν θα βγουν για την προωθηση του καινουριου δισκου ;D
Α ναι σ'αυτό δεν έχεις καθόλου άδικο...  Ελπίζω βέβαια να μας ξαφνιάσουν (and daydreaming goes on... ;D)...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #142 στις: 15/06/10, 18:04 »
To θεμα καθαριστηκε απο τα ασχετα μηνυματα!

Προειδοποιω απο τωρα πως οποιος εχει τη ταση να συμμετεχει στη συζητηση με μονο σκοπο να προκαλει ή να αναλυει τα παντα σε μια προταση με αποτελεσμα να συμπεριφερεται ως troll, θα διαγραφεται το post του.


Θα παρακαλουσα επισης τους υπολοιπους συμμετεχοντες να μην χρησιμοποιουν ακραιες εκφρασεις ως προς αλλα μελη ( ειτε συμπεριφερονται ως troll ή οχι ). Εαν καποιο post τους ενοχλει, μπορουν να αξιοποιησουν την επιλογη "Αναφορα στο συντονιστη".

Οποιος δε "γουσταρει" τους Maiden προφανως δεν εχει κανενα λογο να μπαινει εδω και να κανει ανω κατω το θεμα. Εαν συνεχισει να το κανει θα ειναι υπευθυνος για τις συνεπειες της πραξης του.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #143 στις: 09/07/10, 14:19 »


13 Ιουλιου ολοι www.maiden.com  ;D
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος jackson

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #144 στις: 14/07/10, 21:15 »
Μόλις άκουσα το 2ο νέο τραγούδι το Final Frontier.....δεν ξέρω την άποψή σας αλλά για μένα....κρίμα.

Μακάρι τα υπόλοιπα να είναι καλά (όχι καλύτερα, αυτό είναι εύκολο), μακάρι.....

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #145 στις: 14/07/10, 22:56 »
Satellite 15 λέγεται το καινούριο που κυκλοφόρησε? Μέτριο όσο δεν πάει κι αυτό...

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #146 στις: 14/07/10, 23:33 »
Εμένα μου άρεσε το Final Frontier, σε αντίθεση με το El Dorado, που με άφησε απορρημένο για το τι ακριβώς άκουγα :/ ...
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #147 στις: 16/07/10, 11:41 »
δε θα επρεπε να υπαρχουν απαιτησεις για τους maiden να βγαλουν καλο δισκο...  ::)
απο τα 2 αυτα κομματια φαινεται πως πρεπει να τελειωσουν καπου εδω... ας βγαλουν αλλα 5 dvd αν θελουν, αλλα κατι καινουργιο φοβαμαι πως δεν εχουν να δωσουν. Σημαντική η προσφορά τους για πολλούς, αλλα οσον αφορα το τώρα...
 
« Τελευταία τροποποίηση: 16/07/10, 11:47 από Garvin »

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #148 στις: 17/07/10, 01:57 »
απογοητεύτηκα και απ τα 2 κομμάτια...συμφωνώ με το Garvin.

αναρωτιέμαι ακόμα εδώ και χρόνια γιατί κρατάνε τον Gers στο μεταξύ...δεν προσφέρει τίποτα, και χαλάει τα τραγούδια στα οποία παίζει δικά του solos η αντίστοιχα parts στα live τους.
κρίμα.
επισης το παίξιμο του Murray μου ακούστηκε ιδιαίτερα uninspired σ αυτά τα 2 κομμάτια...μας συνήθιζε σε μικρές ευχάριστες εκπλήξεις.
Ο Smith ομως σταθερότατος και σωστότατος!
ο Dickinson μου ακούγεται υπερβολικά κουρασμένος.

ελπίζω τα υπόλοιπα κομμάτια να με διαψεύσουν, αλλά δεν το πιστεύω ιδιαίτερα.
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος SneakySneaky

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #149 στις: 10/08/10, 17:48 »
Παρανόμησε κανείς και το κατέβασε?  Τ'ακούω τώρα,  και παίζει να είναι το πρώτο αλμπουμ τους στο οποίο τα 2 πρώτα τραγούδια είναι αδιάφορα τελείως.  Πρόκειται για αυτά που έχουν ήδη βγει βέβαια.  Για το υπόλοιπο αλμπουμ δεν θα πω ακόμα,  μην θεωρηθεί "spoiler"  ??? ...  0:)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
76 Απαντήσεις
30520 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/07, 16:37
από Vaiking
19 Απαντήσεις
6953 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/02/06, 16:30
από Μαρμελακι
0 Απαντήσεις
2449 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/05/07, 23:39
από gers
0 Απαντήσεις
2212 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/04/08, 13:39
από blackie
0 Απαντήσεις
2115 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/10/08, 02:09
από davemurrayaris
4 Απαντήσεις
3409 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/08, 22:01
από davemurrayaris
4 Απαντήσεις
4208 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/04/09, 21:28
από Garvin
56 Απαντήσεις
17819 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/08/09, 07:56
από Kli Klis
62 Απαντήσεις
17622 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/10, 13:12
από Neikos
8 Απαντήσεις
5388 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/16, 09:44
από panixgr