Αποστολέας Θέμα: MarchMetalDay 2008  (Αναγνώστηκε 17291 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #50 στις: 12/03/08, 00:16 »
Παιδια, μην ειμαστε υπερβολικοι...ο ηχος δεν ηταν τοσο χαλια...εκτος αν δεν εχετε παει σε συναυλιες και το λετε...σε κατι αλλα μαγαζια, που υποτιθεται πως ειναι για live εχω ακουσει χειροτερο ηχο. Οι ανακλασεις ηταν αισθητες λογω ελειπους ηχομονωσης αλλα γενικα ηταν οκ...το κτηριο αυτο να ξερετε το χρησιμοποιουσαν για επισκευες αεροσκαφων!!! Οσο για την καθυστερηση, αυτη εγινε ενοχλητικη αναμεσα απο Tristania και Annihilator alla sto 12ωρο μια ωρα καθυστερηση δεν ειναι τραγικο...οσοι εχουν παει στους Maiden με Dragonforce τι να πουν δηλαδη???

Αποσυνδεδεμένος penoktonos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 506
  • Φύλο: Άντρας
  • Λιώστε Τις Πένες Σας!!!
    • Προφίλ
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #51 στις: 12/03/08, 08:11 »
Δεν περίμενα τόσα αρνητικά σχόλια.παίρνω την εντύπωση πως δεν περάσατε αρκετοί καλά εκείνη την ημέρα!
προσωπικά τα 65 ευρώ που έδωσα ήταν πολλά αλλά το ευχαριστήθηκα!το rockwave δεν φέρνει τέτοιες μπάντες!!η αργοπορία πριν τους Annihilator κι εμένα μου την έδωσε αλλά είχα παρέα και πέρασε ευχάριστα η ώρα!εκεί πάμε με καλή διάθεση!όσο για τον ήχο αναλυτικά και νομίζω συμφωνούν όλοι.
Orion - πεντακάθαρος ήχος!και δεν περίμενα πως θα είναι τόσο καλοί!!σαν να γύρισε ο χρόνος πίσω!οι παλιοί Metallica επί σκηνής!!κρίμα που στο master of puppets κάτι πέχτηκε με την Lead Κιθάρα και διακόψανε για 3-4 λεπτά.
Iron Maidens καθαρός ήχος και από παρουσία άψογες!
Ανώριμοιεδώ πραγματικά υπήρχε πρόβλημα ήχου.δεν μπορούσα να διακρίνω τα φωνητικά με ευκολία!
Tristaniaξεκινήσαν με κλειστά μικρόφωνα!!!!!!!ξέρω,ξέρω Ελλάς και οργάνωση δεν συμβαδίζουν...ωραία,σε 1 λεπτό αποκαταστάθηκε ο ήχος και ακούγονταν καμπάνα!
Sodomστους sodom επικράτησε μια "βαβούρα" στον ήχο αλλά δεν είμαι σίγουρος κατα πόσο φταίει ο ήχος ή το στυλ των sodom που και από το cd είναι πρακτικά αδύνατο να ακουστούν καθαρά τα lyrics.
Annihilatorμετά από μια ώρα αναμονής οι annihilator έδωσαν ρέστα και ο ήχος κρύσταλλο!
Edguyκι εδώ τα πράγματα πολύ καλά.ο ήχος ήταν πεντακάθαρος και ευδιάκριτος ο απολαυστικότατος Tobias.
Nevermoreόλα καλά αν εξαιρέσουμε τα ντράμς που μου έσπασαν τα αυτιά!αυτό δεν κατάλαβα αν έγινε επίτηδες από τη μπάντα ή αν ήταν λάθος κακού soundcheck.
Nightwishτέλος οι nightwish είχαν πολύ καθαρό ήχο,και τα φωνητικά και η μουσική!

τέτοιες συναυλίες ειδικά στην ελλάδα πολύ δύσκολα βλέπουμε.περιθώρια βελτίωσης υπάρχουν σίγουρα.
την συνέπειά τους να φτιάξουν και όλα θα είναι τέλεια.

μεταξύ μας βέβαια!την ώρα που πήγα θα είχα χάσει και orion και maidens και ανώριμους οπότε καλύτερα που ήταν ασυνεπείς οι διοργανωτές και τα πρόλαβα!!
"Why Am I Always So Sleepy The Day After I Get A Lot Of Sleep? Doesn't That Defeat The Purpose Of Sleeping A  Lot?"

Αποσυνδεδεμένος darthvader8119

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #52 στις: 12/03/08, 15:09 »
το φεστιβαλ ηταν απαραδεκτο απο πολλες αποψεις....μη το συζητας

Γουστάρω...Οταν κάτι δεν μας αρέσει, το κράζουμε και δεν το συζητάμε... Και γώ δούλεψα μέσα, και ευτυχώς ή δυστυχώς, μπόρεσα να δω που διαφέρει μια μπάντα εντός και εκτός σκηνής...Είδα συμπεριφορές που ξεπερνάγαν τον επαγγελματισμό, και συμπεριφορές που δεν σχετίζονται με αυτόν... Καλύτερα να μιλάμε πιο μαζεμένα όταν έχουμε δει λιγότερα απο τα μισα γεγονότα...

Δυστυχώς ούτε γω μπόρεσα να απολάυσω το φεστιβάλ... Οι φωτό που έβγαλα με δικαίωσαν...

γιατι ομως αυτα τα κανουν μονο στην Ελλαδα? γιατι οι ελληνες promoters και εταιριες (του τυπου Νεο Ρευμα DIDI MUSIC ΑΣΤΡΑκτλ κτλ) εχουν ακομα μικροτερη την αισθηση της επαγγελματικοτητας και ψαχνουν πως θα τα παρουν και οχι πως θα φτιαχξουν κατι ωραιο. Γιατι αν υπαρχει μια σωστη οργανωση και καλος ηχος σε ενα καθως πρπει χωρο, τοτε και τα συγκροτηματα θα φερθουν σωστα και ο κοσμος θα ειναι περισσοτερος. θα το ξαναπω, στο συγκεκριμενο φεστιβαλ ηθελαν να τα παρουν απο τα πιτσιρικια που ακουνε το disney metal των Nightwish καθαρα....ευτυχως οι Annihilator (θυμιζω οτι ειναι η τελευταια μπαντα που εκλεισε στο MMD) σωσασανε την παρτιδα για τους παλιοτερους που πληρωσανε γα να δουνε 2, αντε 3 γκρουπ.



Rock n Roll all Night and Party every Day

Αποσυνδεδεμένος paloukwths

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #53 στις: 12/03/08, 15:29 »
Μηπως μπορειτε να μου πειτε τα setlist απο sodom και nevermore??? Ειχα προγραματισει να παω αλλα δεν μου φτα νουν τα λεφτα... :P Τα κραταω για testament, priest και maiden ;D
Everyone I know is either dead or in prison

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: MarchMetalDay 2008
« Απάντηση #54 στις: 12/03/08, 20:32 »
http://www.rocking.gr/article4359.php
ελα δεν ειναι και δυσκολο για να δεις το setlist...δυο κλικ και αμεσως στο rocking.gr.....
τωρα για τον ηχο των nightwish...τι να πω...εγω ημουν στην μεση....ακριβως...και οριζοντιος και καθετως...και ηταν χαλια....και sodom ημουν στην αλλη ακρη(αλλη σκηνη) και τους ακουγα κρυσταλλο...μηπως αυτο ηταν το προβλημα?? επρεπε να παμε στην αλλη ακρη για να ακουσουμε το συγκροτημα που μας αρεσει....

φιλε Isnogoοd σεβομαι την απαντηση σου και δε σε πιεζω....δεν ειμαι απολυτος με την διοργανωση καλα τα περασα....και πιστευω αρκετοι απο αυτους ου γκρινιαζουν καλα τα περασαν γενικα...απλα ειναι το γεγονος οτι ενα καλο φεστιβαλ δεν εχουμε δει και ειχαμε καποιες ελπιδες....αλλα πανε κι αυτες...ελληνικη πραγματικοτητα!!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
176 Απαντήσεις
46352 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/05/08, 16:32
από MACMISIAS
6 Απαντήσεις
3344 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/09/07, 02:44
από Satchy
20 Απαντήσεις
8080 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/11/07, 18:58
από fake7
31 Απαντήσεις
11750 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/07, 20:29
από Vaiking
Πεκινο 2008

Ξεκίνησε από fifi Διασκέδαση

5 Απαντήσεις
3014 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/10/07, 16:04
από ScullShot
Pes 2008!!!

Ξεκίνησε από PlusYeaR Διασκέδαση

12 Απαντήσεις
4858 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/07, 00:12
από Raz
17 Απαντήσεις
7311 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/04/08, 00:02
από Moonchild_
240 Απαντήσεις
74920 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/10/08, 21:12
από SneakySneaky
47 Απαντήσεις
16315 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/02/08, 12:57
από GermanRock
179 Απαντήσεις
57519 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/08, 04:28
από s.s.