Αποστολέας Θέμα: αποκλεισμος κλησεων που γινονται με αποκρυψη?  (Αναγνώστηκε 27050 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Στην εποχη του επικοινωνιακου οργασμου, του ιντερνετ, των βιντεοκλησεων, των 3G και της κινητης τηλεφωνιας που οσο παει και θα γινεται κινητο pc, πιστευω ότι ηρθε η ωρα να μπει στο τραπεζι ένα θεμα που μεχρι τωρα εχει περασει στα ψιλα.

Συζητουσα προσφατα με μια φιλη που χωρισε ασχημα και αυτή την περιοδο δεινοπαθει από ενοχλητικες κλησεις από τον πρωην.

Το εψαξε και διαπιστωσε λαβυρινθο.

Οι εταιρειες κινητης τηλεφωνιας σχεδον αδιαφορουν και σε παραπεμπουν στον εισαγγελεα. Να τρεχεις, να υποβαλλεις μηνυση και χαιρω πολύ.

Όπως στο σπτι σου επιλεγεις ποιος θα μπει μεσα, ετσι πρεπει να εχεις και τη δυνατοτητα να επιλεγεις ποιος θα επικοινωνησει μαζι σου.

Όπως στο ιντερνετ υπαρχει η δυνατοτητα να μπλοκαρεις μια mail διευθυνση και να μην ξαναδεχθεις μηνυμα από αυτή, ετσι πρεπει λογω των καιρων να προσαρμοστει και η κινητη τηλεφωνια.


Η εξαρση της κινητης τηλεφωνιας εχει και παρενεργειες.

Οι αριθμοι αλλαζουν χερια, οι βασεις δεδομενων αυξανονται και πληθυνονται, τα σπαμ διαφημιστικα επισης και ένα μεγαλο ποσοστο κλησεων είναι ενοχλητικες.

Εχω δει πολλες φορες σε καρτοτηλεφωνα στους δρομους που ο κάθε πικραμενος γραφει έναν αριθμο κινητου για να εκδικηθει τον/την πρωην.



Προτεινω λοιπον τα εξης 2 απλα πραγματακια που πιστευω ότι θα βοηθησουν πολύ κοσμο.

την επιλογη για κάθε συνδρομητη αν θελει να δεχεται κλησεις από αποκρυψη. Αν επιλεξω πχ το όχι, αμεσως ο καλων να τρωει πορτα.
σε κάθε κληση και μηνυμα να προστιθεται στις επιλογες «απαντηση», «διαγραφη», «αποθηκευση» κλπ και ο «αποκλεισμος»


Είναι απειρως καλυτερο καποιος που παιρνει τηλεφωνα κακοβουλα να αναγκαζεται να αγοραζει καινουριους αριθμους συνεχεια για ικανοποιει το βιτσιο του, παρα αυτος που ενοχλειται να αναγκαζεται ειτε να εχει κλειστο το τηλεφωνο, ή μονιμως στο αθορυβο, ή να αλλαζει αριθμο και να μπαινει στο κοστος ενημερωσης οοοοοοοολων των γνωστων και φιλων ότι «αλλαξα νουμερο, το νέο είναι αυτό».


Είναι δικαιωμα μου να ξερω ποιος με καλει και είναι δικαιωμα μου να απορριπτω αυτόν που δεν θελω να με ενοχλει.

http://blog.mistirios.net/2008/01/blog-post.html

τελικα..υπαρχει τροπος?? :-\
« Τελευταία τροποποίηση: 10/02/09, 20:17 από taxfreesax »

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Νομίζω πως η λογική του να σε καλούν και να μν απαντάς είναι η ίδια με το να έρθει ο άλλος στην πόρτα σου, να σου χτυπήσει το κουδούνι και να μν του ανοίξεις....
Αφού δν μπορείς να τον εμποδίσεις να έρθει μέχρι την πόρτα σου δν θα τον εμποδίσεις να σε καλέσει..
και επίσης νομίζω πως μάλλον δν γινεται να κάνεις απόρριψη κλήσεων της απόκρυψης γιατί δν είναι ακριβώς αριθμός...
σε έναν αριθμό μπορείς...αλλά στην απόκρυψη μάλλον όχι...
« Τελευταία τροποποίηση: 10/02/09, 20:19 από hot_sauce »

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
διαβασε το θεμα λιγο πιο προσεκτικα.μιλαμε για τον ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ σου αριθμο και οχι για την πορτα του καφενειου  ;)


και επίσης νομίζω πως μάλλον δν γινεται να κάνεις απόρριψη κλήσεων της απόκρυψης γιατί δν είναι ακριβώς αριθμός...
σε έναν αριθμό μπορείς...αλλά στην απόκρυψη μάλλον όχι...


δηλαδη εσυ εισαι ΟΚ με αυτο ? ::)
« Τελευταία τροποποίηση: 10/02/09, 20:25 από taxfreesax »

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Μπορεί να το σηκώσει κι άμα είναι όντως αυτός να το αφήσει ανοιχτο κάπου σε μια άκρη και να τον αφήσει να μιλάει μόνος του και να χρεώνεται. Κι ας τσεκάρει κάθε 2-3 λεπτά άμα ο άλλος το κλεισε. Αφού χάσει κανά 50ευρω χωρίς να της έχει μιλήσει καν θα κάνει πίσω... ;)
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Μπορεί να το σηκώσει κι άμα είναι όντως αυτός να το αφήσει ανοιχτο κάπου σε μια άκρη και να τον αφήσει να μιλάει μόνος του και να χρεώνεται. Κι ας τσεκάρει κάθε 2-3 λεπτά άμα ο άλλος το κλεισε. Αφού χάσει κανά 50ευρω χωρίς να της έχει μιλήσει καν θα κάνει πίσω... ;)

κοιτα να δεις joe..μου συμβαινει απο την προγουμενη ανοιξη..δεν ειναι μια δυο φορες..παλια δε με ενοχλουσε,ουτε με φοβιζε κατι..ημουν ανεκτικος και (ισως)αδιαφορος..και αυτο που λες το εχω δοκιμασει,μαζι με πολλα αλλα ακομη..πλεον ομως εχω εκνευριστει πολυ με το θεμα και πρεπει να το σταματησω.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
διαβασε το θεμα λιγο πιο προσεκτικα.μιλαμε για τον ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ σου αριθμο και οχι για την πορτα του καφενειου  ;)


και επίσης νομίζω πως μάλλον δν γινεται να κάνεις απόρριψη κλήσεων της απόκρυψης γιατί δν είναι ακριβώς αριθμός...
σε έναν αριθμό μπορείς...αλλά στην απόκρυψη μάλλον όχι...


δηλαδη εσυ εισαι ΟΚ με αυτο ? ::)
ναι...για τον προσωπικό μου αριθμό μιλάω! :P
που δν συνεννοηθήκαμε?

εννοώ πως όταν το κινητό σου πάει να λάβει κλήση από ένα συγκεκριμένο νούμερο θα το χει στη μαύρη λίστα και θα του ρίχνει άκυρο...
αλλά όταν σε καλεί κάποιος με απόκρυψη εσύ θα πρέπει να έχεις βάλει το νούμερό του σ αυτή τη μαύρη λίστα για να το γειώσει το κιν σου...
αν σε παίρνει από 8 νούμερα διαφορετικά κ όλα έχουν απόκρυψη? πρέπει κάπως να του δώσεις την εντολή να τα γειώνει....και στα 8....

Αποσυνδεδεμένος alexisgt

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Στη σταθερή τηλεφωνία πάντως υπάρχει (απο forthnet που έχω)...

Απορώ γιατί όχι και στην κινητή τηλεφωνία... ???

link: http://www.forthnet.gr/templates/faq.aspx?p=191709

Παράθεση
Υπηρεσία απόρριψης κλήσεων με απόκρυψη

Τι είναι;
Η λειτουργία σας επιτρέπει να απορρίπτετε τις κλήσεις που έχουν απόκρυψη αριθμού.

Μπορώ να τη χρησιμοποιήσω τώρα;
Ναι! Η συγκεκριμένη λειτουργία σας παρέχεται ΔΩΡΕΑΝ έως 31/03/09 με το πακέτο επιπλέον επιλογών Ψηφιακών Ευκολιών.

Υπηρεσία απόρριψης κλήσεων με απόκρυψη
(Anonymous Call Rejection)
Ενεργοποίηση:            *90#
Απενεργοποίηση:      #90#
Έλεγχος κατάστασης:    *#90#

Χρήση:
Όταν η υπηρεσία είναι ενεργή ο καλών θα ακούσει προειδοποιητικό μήνυμα.
« Τελευταία τροποποίηση: 10/02/09, 20:34 από alexisgt »

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
α οκ...
άρα μαλ***ες έλεγα...
γίνεται! ;D

Αποσυνδεδεμένος sk

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Άντρας
  • είμαι αλλού!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
κοιταξτε αυτο με την #90# δεν ισχυει.το μονο που μπορει καποιος να κανει ειναι να παιρνει πισω τηλ ολους αυτους που υποπτευεται και οποιος ειναι θα φανει,ή θα ειναι ειναι κατελλελημενος ή θα εχει αναμονη.Θα περνει απο ενα αλλο τηλεφωνο,και αυτος με αποκρυψη για να μην  γινει και ρεζιλι....
Αλλα παιδια και σε εισαγγελεα να παει και λεφτα θα χαλασει πολλα και αν ειναι και καρτοκινητο δεν μπορουν να τον βρουν.Φιλε taxfreesax μην τσατιζεσαι σηκωνετο και αρχισε τα βρισιδια....μονο ετσι θα σταματηση?μηπως ειναι καμια πρωην και θελει να σου σπασει τα νευρα?Η μετα κανενας ανωμαλος..
« Τελευταία τροποποίηση: 10/02/09, 22:29 από sk »
ειμαι αλλου!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ

Φιλε taxfreesax μην τσατιζεσαι σηκωνετο και αρχισε τα βρισιδια....μονο ετσι θα σταματηση?μηπως ειναι καμια πρωην και θελει να σου σπασει τα νευρα?Η μετα κανενας ανωμαλος..


τα εχω δοκιμασει και αυτα..πρωην δεν ειναι παντως..



κοιταχτε....βρηκα μια λυση.αν ενδιαφερεται και καποιος αλλος μπορω να την στειλω σε πμ.

Αποσυνδεδεμένος sk

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Άντρας
  • είμαι αλλού!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
για στηλε ;D
ειμαι αλλου!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=219779

και αλλα παρομοιο αρθρο..να ρωτησω κατι...εσεις δεν ενδιαφερεστε για τετοια επιλογη στο κινητο σας?

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εμένα με παίρνουν πάρα πολλοί με απόκρυψη επειδή έχουν βάλει σπίτι τους ή έχουν οι δουλειές τους γι αυτο κ δν θελω να βαλω...

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Δηλαδή θέλετε να αποκλείσετε όποιον σας παίρνει με απόκρυψη?
Για έναν ενοχλητικό θα την πληρώσουν όσοι έχουν απόκρυψη απ το σπίτι ή τη δουλειά τους?
Και γω αυτό που προτάθηκε παραπάνω θα κανα...ή θα το άφηνα να χτυπάει ή θα το άνοιγα και θα άφηνα τον άλλο να χρεώνεται....
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ

Δηλαδή θέλετε να αποκλείσετε όποιον σας παίρνει με απόκρυψη?
Για έναν ενοχλητικό θα την πληρώσουν όσοι έχουν απόκρυψη απ το σπίτι ή τη δουλειά τους?


ναι,ειναι προσωπικος μου αριθμος και αυτος που με παιρνει τηλεφωνο (κατ εμε) θα πρεπει να εχει τον αριθμο του εμφανη.τελος.


Και γω αυτό που προτάθηκε παραπάνω θα κανα...ή θα το άφηνα να χτυπάει ή θα το άνοιγα και θα άφηνα τον άλλο να χρεώνεται....


καλα,αμα σου τυχει ...τα ξαναλεμε....

για μερικους -φαινεται - απλα το να σου ''την σπασουν'' ειναι ανεκτιμητο!  :-\

...αλλα και η προσωπικη μας ψυχικη ηρεμια ΕΠΙΣΗΣ!  >:(


Αποσυνδεδεμένος J.P. DiMaggio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Take us out to the Ball Game!
    • Προφίλ
ναι,ειναι προσωπικος μου αριθμος και αυτος που με παιρνει τηλεφωνο (κατ εμε) θα πρεπει να εχει τον αριθμο του εμφανη.τελος.

Κι αμα καποιος σε παρει για κατι επειγον ή για καμιά άμεση ανάγκη;
Απο κανένα public booth ας πούμε, ή από κανένα σταθερο, για οποιοδηποτε λογο τελοσπαντων δε μπορει να σε παρει εκείνη τη στιγμη με εμφανή αριθμό και η κληση ειναι επείγουσα.
When the going gets weird, the weird turn pro.

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
ναι,ειναι προσωπικος μου αριθμος και αυτος που με παιρνει τηλεφωνο (κατ εμε) θα πρεπει να εχει τον αριθμο του εμφανη.τελος.

Κι αμα καποιος σε παρει για κατι επειγον ή για καμιά άμεση ανάγκη;
Απο κανένα public booth ας πούμε, ή από κανένα σταθερο, για οποιοδηποτε λογο τελοσπαντων δε μπορει να σε παρει εκείνη τη στιγμη με εμφανή αριθμό και η κληση ειναι επείγουσα.

αυτος που ειναι να με παρει σε ωρα αναγκης ξερει πολυ καλα που θα με βρει,don't worry ;)

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Παλιά που δεν υπήρχαν οι δυνατότητες της τεχνολογίας, μας παίρνανε τηλέφωνο, δεν ξέραμε ποιός ήταν και το σηκώναμε με μιά σχετική περιέργεια. Εξ ου και το "Παρακαλώ"; που έχει μείνει από τότε, γιατί τώρα με παίρνει ο taxfreesax τηλέφωνο και έτσι και πω ο βλάχος ¨Παρακαλώ", δικαίως μου απαντάει "Τι παρακαλάς βρε μαλ**α";;; ;D
Σήμερα όμως που η τηλεφωνία έχει φτάσει στο σημείο μόνο ρυζόγαλο να μην μπορεί να φτιάξει, θεωρώ απαράδεκτη αυτή τη κατάσταση με τις απόρρητες κλήσεις.Δηλαδή δίνουμε την δυνατότητα στον οποιοδήποτε φαρσέρ ή ενοχλητικό πωλητή να μας καλεί , ότι ώρα του καπνίσει και δεν προστατεύουμε το "θύμα" μιας τέτοιας κατάστασης. Εγώ λοιπόν θα ήθελα πολύ απλά να καταργηθούνε οι αποκρύψεις κλήσεων από τα κινητά και σταθερά τηλέφωνα, γιατί και το να μην το σηκώνεις δεν είναι λύση ,γιατί πραγματικά μπορεί να υπάρχει μιά ανάγκη.Εγώ πάντως έχω ενημερώσει όλους μου τους γνωστούς και φίλους ότι "με απόκρυψη δεν σηκώνω",αλλά και αυτό δεν είναι λύση. Κατάργηση της απόκρυψης λοιπόν +1000000
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Kelly Z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Γυναίκα
  • salonica
    • Προφίλ
Σιγουρα ο καθενας μας εχει το δικαιωμα της ηρεμιας, αυτο δεν το συζηταμε..
Λυπαμαι για τον συμφορουμιτη που ταλαιπωρειται, αλλα νομιζω οτι μπορει ή να αλλαξει αριθμο, ή αν δεν το επιθυμει σε καμια περιπτωση να μην το σηκωνει η να απορριπτει την κληση απευθειας... Δεν ξερω γιατι οι εταιριες κινητης τηλεφωνιας δεν προεβλεπαν κατι τετοιο, αλλα στην παρουσα φαση δεν βλεπω αλλη λυση

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Ο TaxFreeSax, έχει απόλυτο δίκιο σε αυτά που λέει και ο MacMisias. Έχει συμβεί και σε κάποιον γνωστό μου στο παρελθόν. Η υπόθεση κατέληξε στο τμήμα, απλά για εκφοβισμό από τους μπάτσους στο άτομο που ενοχλούσε συνεχώς, όμως τίποτα παραπάνω δεν μπορούσανε να κάνουνε.Ακόμη και σε αστυνόμο που συνέβει τυχαία μπροστά μου και ήθελε να το κυνηγήσει, του είπανε ότι πρέπει να παίξει Εισαγγελέας, αλλιώς δεν μπορεί ο ίδιος ούτε κάποια εταιρεία κινητής τηλεφωνίας να κάνει κάτι.Από εκεί και πέρα μόνο αν έχεις κάποιο γνωστό στην ανάλογη θέση. Επιλογή στο κινητό μας συγκεκριμένη απόκρυψη δεν μπορούμε να αποκλείσουμε, παρά μόνο όλες τις αποκρύψεις, γιατί όπως ειπώθηκε παραπάνω δεν είναι ακριβώς νούμερο.Σιγά μην καταργήσουνε ποτέ οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας γενικώς την απόκρυψη, ο λόγος είναι ευνόητος νομίζω. 
« Τελευταία τροποποίηση: 11/02/09, 17:57 από XoLiDoXoS »
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος sk

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Άντρας
  • είμαι αλλού!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Ελα ενταξει αφου βρηκε λυση ο taxfreesax τελως θα βαρεθει και δεν θα ξαναπαρει ας την ληξουμε την συζητηση..... :o
ειμαι αλλου!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ

Δηλαδή θέλετε να αποκλείσετε όποιον σας παίρνει με απόκρυψη?
Για έναν ενοχλητικό θα την πληρώσουν όσοι έχουν απόκρυψη απ το σπίτι ή τη δουλειά τους?


ναι,ειναι προσωπικος μου αριθμος και αυτος που με παιρνει τηλεφωνο (κατ εμε) θα πρεπει να εχει τον αριθμο του εμφανη.τελος.


Και γω αυτό που προτάθηκε παραπάνω θα κανα...ή θα το άφηνα να χτυπάει ή θα το άνοιγα και θα άφηνα τον άλλο να χρεώνεται....


καλα,αμα σου τυχει ...τα ξαναλεμε....

για μερικους -φαινεται - απλα το να σου ''την σπασουν'' ειναι ανεκτιμητο!  :-\

...αλλα και η προσωπικη μας ψυχικη ηρεμια ΕΠΙΣΗΣ!  >:(



Mου έχει τύχει γι αυτό και απάντησα στο θέμα και όχι για να πω κάτι.
Το χειρότερο που μπορείς να κάνεις στον άλλο κατά τη γνώμη μου είναι η αδιαφορία.Κάποια στιγμή θα το πάρει απόφαση.

Όσο για το να χει ο άλλος εμφανή τον αριθμό του,αν υποθέσουμε ότι σ έπαιρνα απ τη δουλειά μου που είχε απόκρυψη τι περίμενες να κάνω?Να πάω πχ στο διευθυντή μου να του πω ξέρεις παίρνω τηλέφωνο όχι επαγγελματικό βγάλε την απόκρυψη?Φαντάσου αντίστοιχα σε δημόσια υπηρεσία που δεν ξέρεις καν που να απευθυνθείς.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
To ιδανικό θα ήταν να κάνεις κατα βούληση redirect στην Αυστραλία.
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
To ιδανικό θα ήταν να κάνεις κατα βούληση redirect στην Αυστραλία.


χε χε , ρε συ Ιsno..τοτε θα χρεωνομουν εγω οχι αυτοι... :P

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ρε παιδια ειναι απλο..για καποιους στην τελικη ειναι αγενεια να τους παιρνουν τηλεφωνο(δλδ να γνωριζουν την ταυτοτητα αυτου που καλουν)και να αποκρυπτουν την δικη τους....ΦΑΝΕΡΩΣΟΥ ΣΚΟΥΛΙΚΙ ΟΤΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΗΛ.
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
3368 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/04/08, 11:14
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
25 Απαντήσεις
19218 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/09, 22:02
από conny