Αποστολέας Θέμα: Να σας συστήσω με το καινούριο μου μωρό  (Αναγνώστηκε 11793 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος RORY GALLAGHER

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 476
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Καλησπέρες στο φορουμ!
Στο δρόμο που άνοιξε ο theodoropoulos και μετά από κάτι e-books, youtube και πολύυυυυυυυ κάψιμο, ήρθε η μεγάλη στιγμή να σας παρουσιάσω και γω τoν νέο μου έρωτα!


Background: Από εξοπλισμό, ούτε καν τα στοιχειώδη, αλλά το όλο deal ήταν να μη μπλέξω με μαστόρους για βοήθεια, και από ξυλουργείο....η κουζίνα μου :P
Αυτό σημαίνει, ότι πατέντα πατέντα και πάλι πατέντα και σκούπισμα σκούπισμα και καμιά φορά......σφουγγάρισμα!!


Το concept:  Έχω ήδη μια lespaul και θα ήθελα κάτι πιο στρατο-ειδές. Δηλαδή: Βιδωτό μπράτσο, κλίμακα 25,5 και pickguard που να κρύβει μια τεράστεια τρύπα για να μην έχω περιορισμούς σε μαγνήτες και ηλεκτρικά. Για sustain δεν καιγόμουν ιδιαίτερα, πιο πολύ ήθελα η κιθάρα να έχει σκάσιμο,anyway. To headstock σε γωνία και όχι ενιαίο σαν τις fender και για γέφυρα, τρέμολο 2 βιδών. Από σχήμα ήθελα κάτι σε διπλό cutaway αλλά κάτι περίεργο που να φέρνει σε V.  Τέλος πάντων, autocad, εκτύπωση σε plotter και ξεκίνημα!



Η υλοποίηση:


Καμπύλωμα του σώματος με spoke shave (παστράγκολο επί το ελληνικόν...:P)  και πολύ γυαλόχαρτο για να βγουν ομαλές οι γωνίες, να μην κόβει το ξύλο τον καρπό κλπ


Κόψιμο του μπράτσου στις 15 μοίρες με το πριόνι. ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ!


Κόληση με ψαρόκολα, όλα οκ.




Απόπειρα δημιουργίας ταστιέρας, τελικά πήρα ταστιέρα από rockinger πλανισμένη και χαραγμένη. Εν ολίγοις είναι πολύ λεπτοδουλειά, χρειάζεται κατάλληλο πριόνι πανάκριβο, και οδηγό. Προσπάθησα με τον δικό μου “οδηγό“ αλλά μάταια. Οι χαρακιές βγήκαν παράλληλες μεν, όχι κάθετες με την κεντρική γραμμή δε, και επίσης τα τάστα κολυμπούσαν. Τέλος πάντων με 30 ευρώ ξεμπέρδεψα με rockinger. Bonus το καμπύλωμα της ταστιέρας στις 12 ίντσες.




Από δω και πέρα το υλικό είναι φτωχότερο γιατί έχει χαλάσει η μηχανή (foto) και παίζει και μια ανυπομονησία για το αποτέλεσμα που το τελευταίο που σκέφτεσαι είναι να βγάλεις φωτογραφία. Κόληση ταστιέρας στο μπράτσο το οποίο έχει διαμορφωθεί πολύ χοντρικά. Flat ακόμα από κάτω.
 

Εδώ φαίνεται και η πρόσβαση στο truss rod καθώς και η μονωτική ταινία που το καλύπτει από την κόλα.




Το μπράτσο μέσω του ρούτερ έχει πάρει ακριβώς τις διαστάσεις της ταστιέρας και έχει διαμορφωθεί η καμπύλη του κυρίως με το τριβείο.
Neck pocket και test:

Και εδώ το μπράτσο μετά την ταστοδουλειά:




Routing σώματος συνέχεια:







.......sex fai skata kai ypnos!

Αποσυνδεδεμένος RORY GALLAGHER

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 476
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Να σας συστήσω με το καινούριο μου μωρό
« Απάντηση #1 στις: 09/09/11, 16:16 »
συνέχεια...



Μετά τις βλακείες συνεχίζουμε ακάθεκτοι. Διαπιστώθηκε χοντρή πατάτα, ότι το headstock μου έχει πάχος 11 mm ενώ τα κλειδιά για να δέσουν θέλουν καμια 15αριά. Λύση: κόλλημα στο πίσω μέρος ένα κομμάτι κόντρα πλακέ 6άρι.




Τα στάδια του άπειρου γυαλοχαρτίσματος και του βαψίματος δεν τα αποθανάτισε ο φωτογραφικός φακός κυρίως γιατί παίζει μια ισχυρή πεποίθηση ότι κάποια στιγμή δεν το γλιτώνω το ξανα-βάψιμο. Εν ολίγοις, το πέρασα με διάφανο σατινέ βερνίκι νερού με πινέλο και με τρίψιμο ανάμεσα στα χέρια.



Το pickguard φτιάχτηκε από κόντρα πλακέ 4άρι με οδηγό την θέση της γέφυρας, του μπράτσου και της καμπύλης του σώματος. Κι αυτό θα ξαναγίνει γιατί έχει κάποια σπασιματάκια κυρίως λόγω φούριας να τελειώνω :P Κατόπιν τα ηλεκτρικάααα. Μαγνήτες οι μαμίσιοι της Lespaul μου, από controls ένα volume, ένα tone και ένας τριθέσιος.

(ΤΑ εκτρώματα στο ρούτινγκ γιατί είδα ότι ο τριθέσιος και το βύσμα χρειάζονται κι άλλο βάθος)



Η πίσω όψη:
 





Και το γλυκό δεμένο:




Μετά από μπόλικο ρύθμισμα, διορθώσεων, κοπάνημα κάποιων  τάστων, κλπ κλπ έχω να πω πως η κιθάρα,...παίζει!!  Δεν το περίμενα με τίποτα!
Κάποια στιγμή θα παιχτεί και sample γιατί ακούγεται πολύ κούκλα!



Ο...εξοπλισμός:




(Επόμενο project: κατασκευή βαλίτσας, από κοντρα πλακέ και φελιζόλ.)

.......sex fai skata kai ypnos!

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Να σας συστήσω με το καινούριο μου μωρό
« Απάντηση #2 στις: 09/09/11, 16:26 »
Απο αυτα που καταλαβα, εφαγες καλο πακετο, αλλα το αποτελεσμα σε δικαιωνει, τουλαχιστον απο αυτα που βλεπω στις photos. Η κιθαρα φερνει σε BC Rich σχεδιο, αλλα δεν ειναι τοσο aggressive. Οι ξυλινες αποχρωσεις δειχνουν φοβερες και προσδιδουν εναν vintage τονο. Για σκασιμο δε θα επρεπε να βαλεις καποιον μονοπηνιο μαγνητη?

Μονη παρατηρηση σε θεμα εμφανισης, το πανω μερος του pickguard, δηλαδη εκει που περναει απο την πανω μερια των μαγνητων...γιατι τοσο ισιο? Ολο το concept εχει μια fluid σχεδιαση, πιο ελευθερη, γιατι δεν το εκανες και την πανω μερια του pickguard με καμπυλη? Νομιζω θα εδειχνε πολυ καλυτερο. Just sayin'...

Αποσυνδεδεμένος RORY GALLAGHER

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 476
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Να σας συστήσω με το καινούριο μου μωρό
« Απάντηση #3 στις: 09/09/11, 16:33 »
Κατ'αρχήν σ'ευχαριστώ! Γενικά έφαγα πολλά πακέτα και το πράγμα σώθηκε με χίλια ζόρια από βέβαιο θάνατο.
Ναι μονός θα μπει οπωσδήποτε, απλά δεν υπήρχε μπάτζετ τώρα. Πάντως μια χαρά ακούγονται οι διπλοί προς το παρόν ;)


Για το pickguard έχεις δίκιο, τη θέλει την καμπύλη του και λογικά η επόμενη βερσιόν θα την έχει.
.......sex fai skata kai ypnos!

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Να σας συστήσω με το καινούριο μου μωρό
« Απάντηση #4 στις: 09/09/11, 16:46 »
Σημασια εχει οτι η κιθαρα παιζει και το αποτελεσμα ειναι καλο αισθητικα...απο βαρος ποσο παει, την εχεις μετρησει? Επισης, αν παιξεις ορθιος, "βουταει" καθολου?

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Να σας συστήσω με το καινούριο μου μωρό
« Απάντηση #5 στις: 09/09/11, 16:48 »
Kατ' αρχήν συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλειά. Απ' όσο μπορώ να κρίνω, το αποτέλεσμα είναι άκρως ικανοποιητικό αν λάβουμε υπόψη ότι ήταν η πρώτη σου προσπάθεια στην κατασκευή κιθάρας.

Πέρα από αυτό, τα σχόλια του Eagle of Kamelot με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνο. Δεν είμαι fan του φυσικού χρώματος του ξύλου σε κιθάρα, αλλά στην περίπτωσή σου δεν δείχνει καθόλου άσχημο. Όσο για το pickguard, πιστεύω κι εγώ ότι θα ήταν πιο καλαίσθητο αν το πάνω μέρος ακολουθούσε σε κάποιο βαθμό την καμπύλη του σώματος. Και στο κάτω μέρος, ακριβώς κάτω από τον επιλογέα, φαίνεται να υπάρχει ένα μικρό κενό ανάμεσα στο pickguard και το σώμα, από το οποίο διακρίνονται τα καλώδια. Γενικά το κόψιμο του pickguard θα μπορούσε να είναι καλύτερο, αλλά αφού λες ότι δεν είχες εξειδικευμένα εργαλεία, είναι μάλλον άσκοπο να επισημάνουμε την παραμικρή ατέλεια. Τέλος ίσως θα πρέπει στο μέλλον να προσέξεις περισσότερο το neck pocket στο σώμα, όχι μόνο για αισθητικούς λόγους αλλά κυρίως για να εξασφαλίσεις τη σταθερότητα της ένωσης σώματος-μπράτσου.

Εννοείται ότι περιμένουμε και ηχητικά δείγματα όποτε μπορέσεις...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος RORY GALLAGHER

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 476
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Να σας συστήσω με το καινούριο μου μωρό
« Απάντηση #6 στις: 09/09/11, 16:50 »
Από βάρος,δε τη μέτρησα, αλλά καλή φαίνεται. Σίγουρα πιο ελαφριά από τη lp μου.
 Το είχα ένα άγχος όταν προτοέκοψα το σώμα αλλά ελάφραινε σιγά σιγά με τα διάφορα ρούτινγκ.


Βούτηγμα??? Για βοήθα λίγο με τις ορολογίες ;D ;D  Στην ισοροπία αναφέρεσαι? Είναι ζυγισμένη πολύ καλά, την είχα ψιλοϋπολογίσει από το στάδιο του autocad


Απόλλων thank you very much!
Τι να πω, περί χρωμάτων.... δεν αποκλείεται να φάει re- βάψιμο κάποια στιγμή που θα είμαι λίγο περισσότερο εξπέρ με τα χρώματα.
Όσο για το pickguard, το ξέρω ότι είναι για τα μπάζα, καλά είδες, όντως υπάρχει κενό, και σκοπεύω να ξανακόψω καινούριο το συντομότερο.  Απλά στην παρούσα φάση ήθελα να δω την κιθάρα να παίζει και συμβιβάστηκα προς το παρόν μ'αυτή τη μ@@$%^κία. Για την καμπύλη ήδη σκέφτομαι τι μορφή θα μπορεί να έχει.
Το νεκ πόκετ είναι ίσως η δυσκολότερη και πιο κρίσιμη δουλειά, σχετικά καλά μου πήγε, δεν είναι τόσο τραγικός ο αρμός (υπαρκτός όμως). Στα της γέφυρας υπήρξαν κάτι θεματάρες.... ::)
« Τελευταία τροποποίηση: 09/09/11, 16:57 από RORY GALLAGHER »
.......sex fai skata kai ypnos!

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Να σας συστήσω με το καινούριο μου μωρό
« Απάντηση #7 στις: 09/09/11, 17:00 »
Ναι, το neck dive εννοουσα, δηλαδη αν η ταστιερα κατεβαινει, αλλα αφου ειπες οτι την εχεις ζυγισει καλα, φανταζομαι δεν εχεις τετοιο προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Απ: Να σας συστήσω με το καινούριο μου μωρό
« Απάντηση #8 στις: 09/09/11, 17:02 »
Κατ'αρχήν συγχαρητήρια για το όλο εγχείρημα, έχεις κότσια αν μη τι άλλο!
Να δώσω μια συμβουλή για να μην σπάσεις τα νεύρα σου με το pickguard: Σχεδίασέ το όπως ακριβώς το θέλεις στο autocad και πήγαινε να σου το κόψει στο cnc του κάποιος επιγραφοποιός. Οι επιγραφάδες χρησιμοποιούν πολύ το σάντουιτς pvc (δίχρωμο) και μπορεί να σου το κόψει με φάλτσο στην άκρη, ακριβώς όπως τα εργοστασιακά.
Α, τα προγράμματά τους διαβάζουνε και dxf σχέδια!

Αποσυνδεδεμένος RORY GALLAGHER

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 476
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Να σας συστήσω με το καινούριο μου μωρό
« Απάντηση #9 στις: 09/09/11, 17:12 »

elrich σε ευχαριστώ πολύ/Ναι, το χω σκεφτεί να το πάω έξω, αλλά οκ θα προτιμούσα να το κάνω εγώ. ΄Ισως όμως να πάω και να ξεμπερδεύω. Δε ξέρω και τι παίρνουν για τέτοιες δουλειές κι αν αξίζει τον κόπο


(αν σου πω ότι φτιάχνω ένα cnc εδώ στο σπίτι με ένα φίλο ;D , και η πρώτη εφαρμογή που σκέφτηκα ήταν αυτή?)
.......sex fai skata kai ypnos!

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Απ: Να σας συστήσω με το καινούριο μου μωρό
« Απάντηση #10 στις: 09/09/11, 17:17 »
αν σου πω ότι φτιάχνω ένα cnc εδώ στο σπίτι με ένα φίλο ;D , και η πρώτη εφαρμογή που σκέφτηκα ήταν αυτή?


Τότε θα σου πω ότι μάλλον παίρνεις συμβουλές από ένα εξαιρετικό ελληνικό forum για το home made cnc  ;D

Αποσυνδεδεμένος RORY GALLAGHER

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 476
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Να σας συστήσω με το καινούριο μου μωρό
« Απάντηση #11 στις: 09/09/11, 17:22 »
αν σου πω ότι φτιάχνω ένα cnc εδώ στο σπίτι με ένα φίλο ;D , και η πρώτη εφαρμογή που σκέφτηκα ήταν αυτή?


Τότε θα σου πω ότι μάλλον παίρνεις συμβουλές από ένα εξαιρετικό ελληνικό forum για το home made cnc  ;D



Όχι δεν το ξερα, thanx για το link ;)
.......sex fai skata kai ypnos!

Αποσυνδεδεμένος zepfan

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Να σας συστήσω με το καινούριο μου μωρό
« Απάντηση #12 στις: 09/09/11, 20:28 »
Κατ'αρχήν μπραβο για το όλο concept!
Για το pickguard, προσωπικά μου καθεται καλά η αντιθεση της ευθείας του πανω μερους,με την καμπυλη του σωματος...
Μια ερωτηση.Ο επιλογεας των μαγνητων στο σημειο που βρισκεται ,δεν ενοχλει στο παιξιμο?
Never argue with an idiot.He will drag you down to his level and beat you with experience...

Αποσυνδεδεμένος RORY GALLAGHER

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 476
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Να σας συστήσω με το καινούριο μου μωρό
« Απάντηση #13 στις: 09/09/11, 20:40 »
Thank you :)


Λοιπόν έχετε πέσει όλοι μέσα στις πατάτες που έχω κάνει ;D
Το καλό είναι ότι αν δεν έχεις μυαλό να τα σκεφτείς όλα απ'την αρχή και να κάνεις λεπτομερέστατη μελέτη, μαζεύεις βάση δεδομένων με θέματα προς αποφυγή για το μέλλον ;)


Για τον επιλογέα, yes ήθελε μια απόσταση. Στο επόμενο pickguard θα φροντίσω να απομακρυνθεί όσο γίνεται. Το μόνο που έκανα, είναι ότι έστριψα το διακόπτη καμιά 30αριά ας πούμε μοίρες τουλάχιστον να μη αλλάζει θέση αυτόματα στα ρυθμικά πάνω κάτω ;D
Παρ' όλα αυτά όμως πιστεύω είναι κάτι που συνηθίζεται
.......sex fai skata kai ypnos!

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Να σας συστήσω με το καινούριο μου μωρό
« Απάντηση #14 στις: 10/09/11, 00:22 »
Λοιπόν έχετε πέσει όλοι μέσα στις πατάτες που έχω κάνει ;D

Αν αυτο σε κανει να αισθανθεις καλυτερα, σου λεω οτι εγω αν καθομουν να φτιαξω κιθαρα, το πιο πιθανο αποτελεσμα θα ειναι ενα τοξοειδες σκουποξυλο... ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: Να σας συστήσω με το καινούριο μου μωρό
« Απάντηση #15 στις: 10/09/11, 09:53 »
Λοιπόν έχετε πέσει όλοι μέσα στις πατάτες που έχω κάνει ;D

Αν αυτο σε κανει να αισθανθεις καλυτερα, σου λεω οτι εγω αν καθομουν να φτιαξω κιθαρα, το πιο πιθανο αποτελεσμα θα ειναι ενα τοξοειδες σκουποξυλο... ;D ;D

Ακριβως...και μονο που την εφτιαξε και παιζει και κραταει κουρδισμα ειναι τεραστια επιτυχια.Ενα σωρο λεπτομερειες που εστω και μια να μην κανεις σωστα ..οπως πχ να μη μετρησεις σωστα για τη γεφυρα...παει ολο το project κατα διαολου.Σωστος για την προετοιμασια και το σχεδιο στο autocad...αλλα ρε φιλε αμα δεν πιανουν τα χερια σου το ποιο τελειο σχεδιο θα το κανεις πουτ..α στην πραξη. Πολλη δουλεια και μερακι.
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος RORY GALLAGHER

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 476
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Να σας συστήσω με το καινούριο μου μωρό
« Απάντηση #16 στις: 13/09/11, 04:13 »
χαχαχα μα το ξέρω ότι έχουν γίνει πατάτες και τις περισσότερες φορές που έγιναν είπα και "κλάιν" ;D 

Εννοούσα ότι παραδέχομαι το μάτι και την παρατηρητικότητά σας! εγώ καμία σχέση δηλαδή.....


εγω αν καθομουν να φτιαξω κιθαρα, το πιο πιθανο αποτελεσμα θα ειναι ενα τοξοειδες σκουποξυλο... ;D ;D
Θα εκπλαγείς ευχάριστα αν δοκιμάσεις, believe me ;)

.......sex fai skata kai ypnos!

Αποσυνδεδεμένος studio54

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • SeatNet
Απ: Να σας συστήσω με το καινούριο μου μωρό
« Απάντηση #17 στις: 13/09/11, 09:28 »
Και γιατί δεν έπερνες μια kramer εξ΄ αρχής ?

Αποσυνδεδεμένος Alex_Under

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Άντρας
  • Ενοχλώντας τους γείτονες από το 1997
    • Προφίλ
Απ: Να σας συστήσω με το καινούριο μου μωρό
« Απάντηση #18 στις: 13/09/11, 09:36 »
Και γιατί δεν έπερνες μια kramer εξ΄ αρχής ?

Μάλλον δεν γνωρίζεις την χαρά του να δημιουργείς κάτι με τα ίδια σου τα χέρια και αυτό το κάτι να είναι χρήσιμο και λειτουργικό. Δεν περιγράφεται το συναίσθημα.
Όσοι έχουν Ferrari ΔΕΝ οδηγούν σαν τον Σουμάχερ
Όσοι ξέρουν από προγραμματισμό ΔΕΝ θα αποκτήσουν τα λεφτά του Bill Gates
Όσοι έχουν ακριβές κιθάρες, ενισχυτές και εφέ ΔΕΝ παίζουν σαν τον Steve Vai
...
Πειράζει όμως που περνάμε καλά;

Αποσυνδεδεμένος studio54

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • SeatNet
Απ: Να σας συστήσω με το καινούριο μου μωρό
« Απάντηση #19 στις: 13/09/11, 10:02 »
Χα χα χα σε μένα το λές ??? (χωρίς ειρωνική διάθεση).....
 0:)   0:)   0:)   0:)   0:)

Αποσυνδεδεμένος Alex_Under

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Άντρας
  • Ενοχλώντας τους γείτονες από το 1997
    • Προφίλ
Απ: Να σας συστήσω με το καινούριο μου μωρό
« Απάντηση #20 στις: 13/09/11, 10:48 »
Χα χα χα σε μένα το λές ??? (χωρίς ειρωνική διάθεση).....
 0:)   0:)   0:)   0:)   0:)

Εφόσον σου είναι οικείο συναίσθημα τότε τι αναρωτιέσαι;
Όσοι έχουν Ferrari ΔΕΝ οδηγούν σαν τον Σουμάχερ
Όσοι ξέρουν από προγραμματισμό ΔΕΝ θα αποκτήσουν τα λεφτά του Bill Gates
Όσοι έχουν ακριβές κιθάρες, ενισχυτές και εφέ ΔΕΝ παίζουν σαν τον Steve Vai
...
Πειράζει όμως που περνάμε καλά;

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Να σας συστήσω με το καινούριο μου μωρό
« Απάντηση #21 στις: 13/09/11, 13:07 »
Χα χα χα σε μένα το λές ??? (χωρίς ειρωνική διάθεση).....
 0:)   0:)   0:)   0:)   0:)

Εφόσον σου είναι οικείο συναίσθημα τότε τι αναρωτιέσαι;

+1 κι ας μην το εχω κανει ποτε

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Να σας συστήσω με το καινούριο μου μωρό
« Απάντηση #22 στις: 13/09/11, 13:49 »
Παλίκαρε πολλά μπράβο και απο εμένα για το όλο εγχείρημα...Και ειδικά με τόσο λίγα εργαλεία....
γιατί να μή ζούμε στην αμερική το κέρατο μου να χω ένα γκαράζ γεμάτο με εργαλεία να παίζω :P

Κάνε και ένα vid σε κάποια φάση αν δε βαριέσαι να την δείξεις στον έξω κόσμο εν δράσει...:D

Αποσυνδεδεμένος Alex_Under

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Άντρας
  • Ενοχλώντας τους γείτονες από το 1997
    • Προφίλ
Απ: Να σας συστήσω με το καινούριο μου μωρό
« Απάντηση #23 στις: 13/09/11, 14:09 »
Και ειδικά με τόσο λίγα εργαλεία....
γιατί να μή ζούμε στην αμερική το κέρατο μου να χω ένα γκαράζ γεμάτο με εργαλεία να παίζω :P


Stewart McDonald is your best friend!
Όσοι έχουν Ferrari ΔΕΝ οδηγούν σαν τον Σουμάχερ
Όσοι ξέρουν από προγραμματισμό ΔΕΝ θα αποκτήσουν τα λεφτά του Bill Gates
Όσοι έχουν ακριβές κιθάρες, ενισχυτές και εφέ ΔΕΝ παίζουν σαν τον Steve Vai
...
Πειράζει όμως που περνάμε καλά;

Αποσυνδεδεμένος RORY GALLAGHER

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 476
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Να σας συστήσω με το καινούριο μου μωρό
« Απάντηση #24 στις: 13/09/11, 14:25 »
γιατί να μή ζούμε στην αμερική το κέρατο μου να χω ένα γκαράζ γεμάτο με εργαλεία να παίζω :P


Δε φαντάζεσαι πόσες φορές το χω πει αυτό!! Σκέψου ότι στο τραπέζι που το πρωί κόβεις με τη σέγα, το μεσημέρι πρέπει να φας!καλο ε?!


Ευχαριστώ m@ster, η κιθάρα προχθές έβγαλε και πρόβα ( :o ) με περιέργως ελάχιστα κουρδίσματα, μάλλον το έβαλε πείσμα να συνηθίζει σιγά σιγά τις νέες τάσεις λόγω χορδών. Κλίπ βέρι σουν  ;)


Alex_Under> όντως ο στιούαρτ είναι ο καλύτερος μας φίλος, αλλά έχεις καθόλου ιδέα τι παίζει με μεταφορικά/ τελωνεία?? Θα θελα να πάρω πολλάααα πράγματα απ'αυτόν, αλλά αξίζει άραγε?
.......sex fai skata kai ypnos!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
1907 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/05, 13:05
από DEROS
3 Απαντήσεις
2466 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/11/05, 11:55
από louloudenia
34 Απαντήσεις
8858 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/03/08, 14:59
από lavigne
8 Απαντήσεις
6187 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/05/08, 14:07
από Stergios Kourou
5 Απαντήσεις
3452 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/06/08, 19:31
από Stinky
13 Απαντήσεις
5160 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/06/08, 02:20
από Jezus
8 Απαντήσεις
4128 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/06/08, 17:29
από morrigoth
4 Απαντήσεις
3133 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/03/09, 08:37
από ogyon21
18 Απαντήσεις
5341 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/04/10, 12:02
από themos
3 Απαντήσεις
2262 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/06/11, 22:14
από ScorpionsManiac