Ειδικά θέματα > Εκμάθηση – Πρώτα βήματα

Εκμάθηση κιθάρας και μπάσου ταυτόχρονα

(1/5) > >>

Efi Altis:
Είναι δύσκολο να μάθεις ταυτόχρονα ηλεκτρική κιθάρα και μπάσο; Ποιές δυσκολίες μπορεί να συναντήσει ένας αρχάριος μαθητής, που όμως έχει βασικές γνώσεις μουσικής θεωρίας;

panixgr:

--- Παράθεση από: Efi Altis στις 03/01/19, 17:18 ---Είναι δύσκολο να μάθεις ταυτόχρονα ηλεκτρική κιθάρα και μπάσο; Ποιές δυσκολίες μπορεί να συναντήσει ένας αρχάριος μαθητής, που όμως έχει βασικές γνώσεις μουσικής θεωρίας;

--- Τέλος παράθεσης ---

ο μόνος που πιστεύει οτι υπάρχουν διαφορές είναι ο @saved, για αυτό και έφτιαξε ένα τεράστιο μπασο που δεν μοιάζει με κιθάρα (αλλά ούτε και με μπασο!)  ;D

Uriah:

--- Παράθεση από: Efi Altis στις 03/01/19, 17:18 ---Είναι δύσκολο να μάθεις ταυτόχρονα ηλεκτρική κιθάρα και μπάσο; Ποιές δυσκολίες μπορεί να συναντήσει ένας αρχάριος μαθητής, που όμως έχει βασικές γνώσεις μουσικής θεωρίας;

--- Τέλος παράθεσης ---
Ακριβως αυτο ξεκινησα να κανω κι εγω. Πολυ γρηγορα αποφασισα να αφιερωθω αποκλειστικα στο μπασο, διοτι ηταν κρυφος ποθος. Εαν εχεις τοσο πολυ χρονο να αφιερωνεις καθημερινα στην εκμαθηση και των δυο προχωρα. Διαφορετικα σοβαρες δυσκολιες δεν υπαρχουν. Το οικονομικο πλεον δεν ειναι θεμα για παρα πολλους αφου και με 100€ βρισκει ενας αρχαριος σουπερ οργανο, εστω και μεταχειρισμενο, και κανει το κεφι του. Τωρα εαν θες να ασχοληθεις με κιθαρα, πεταλια, παραπεταλια,πεταλιερες, εφε, πολυεφε κτλ κακο του κεφαλιου σου. Πιασε ενα μπαsaw και γκρουβαρε!

saved:
Εαν κανεις πολλα "αθληματα" ταυτοχρονα,ο χρονος μιραζετε οποτε ολα "αδικουντε" απο λιγο.
Βεβαια εχω βρει παιδια που παιζουν ως κυριο οργανο κιθαρα και παιζουν μπαδο για τις ηχογραφησεις τους και παιζουν ταντερα τους.
Ομως...

bassaaaawwwww

Guitar Fan:
efi,,

οποιοδήποτε μουσικό όργανο και να θελήσεις να μάθεις δεν είναι εύκολη υπόθεση,
χρειάζεται πολύ δουλειά και αφοσίωση,

εγώ θα σε συμβούλευα να μην αρχίσεις και κιθάρα και μπάσο μαζί,

διάλεξε αυτό που σε συναρπάζει πραγματικά περισσότερο και αφιερώσου σε αυτό,

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View