Αποστολέας Θέμα: Τίτλοι Τέλους για Judas Priest με Farewell Tour  (Αναγνώστηκε 9934 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
http://judaspriest.com/news/fullstory.asp?id=05E3D999-903B-49F0-A8D2-C4A2431C9B2D

Οι Metal Gods αποσύρονται...Μακάρι να περάσουν από Ελλάδα τουλάχιστον για να νιώσουμε ένα τελευταίο ρίγος...Δεν υπάρχουν λόγια για αυτή την μπάντα... :'(

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Τίτλοι Τέλους για Judas Priest με Farewell Tour
« Απάντηση #1 στις: 11/01/11, 02:54 »
Οποιος δεν τους εχει δει, επιβαλλεται να παει...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Τίτλοι Τέλους για Judas Priest με Farewell Tour
« Απάντηση #2 στις: 11/01/11, 03:01 »
Μετά την δεκαετία με τα reunions έρχεται η δεκαετία με τα farewell tours. Ετοιμαστειτε :P
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Τίτλοι Τέλους για Judas Priest με Farewell Tour
« Απάντηση #3 στις: 20/01/11, 01:19 »
αντε να παιρνουνε σειρα κι αλλοι...  ::)

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: Τίτλοι Τέλους για Judas Priest με Farewell Tour
« Απάντηση #4 στις: 20/01/11, 02:27 »
αντε να παιρνουνε σειρα κι αλλοι...  ::)

Διαφωνώ, θεωρώ ότι το συγκεκριμένο γκρούπ δεν είχε "γεράσει" μουσικά...Το Nostradamus ήταν ένα άλμπουμ αρκετά έξω από τα νερά τους, έχοντας όμως τον χαρακτήρα των priest και φοβερό ποιοτικά. Αυτό δεν είναι κάτι εύκολο να το πετύχει μια μπάντα...! Ούτως ή άλλως πάντα οι priest ήταν καινοτόμοι μουσικά και δεν φοβούνταν την εξέλιξη.Θα έλεγα ότι αν κάποιος ακούσει όλη τη δισκογραφία τους θα έχει μια επαρκή ιδέα της εξέλιξης του γενικά του heavy μέσα στα χρόνια...Εξάλου όλοι οι powerαδες ακόμη στο Halford προσπαθούν να μοιάσουμε...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Τίτλοι Τέλους για Judas Priest με Farewell Tour
« Απάντηση #5 στις: 20/01/11, 12:33 »
αντε να παιρνουνε σειρα κι αλλοι...  ::)

Διαφωνώ, θεωρώ ότι το συγκεκριμένο γκρούπ δεν είχε "γεράσει" μουσικά...Το Nostradamus ήταν ένα άλμπουμ αρκετά έξω από τα νερά τους, έχοντας όμως τον χαρακτήρα των priest και φοβερό ποιοτικά. Αυτό δεν είναι κάτι εύκολο να το πετύχει μια μπάντα...! Ούτως ή άλλως πάντα οι priest ήταν καινοτόμοι μουσικά και δεν φοβούνταν την εξέλιξη.Θα έλεγα ότι αν κάποιος ακούσει όλη τη δισκογραφία τους θα έχει μια επαρκή ιδέα της εξέλιξης του γενικά του heavy μέσα στα χρόνια...Εξάλου όλοι οι powerαδες ακόμη στο Halford προσπαθούν να μοιάσουμε...

και οι scorpions καλους δισκους εβγαλαν τωρα στα γεραματα, αυτο δεν σημαινει οτι επρεπε να εξακολουθησουμε να τους τρωμε στη μαπα. οι priest και οι καθε priest εκπροσωπουν μια εποχη που εχει περασει, τους εκτιμουμε και τους ευχαριστουμε για ο,τι προσεφεραν αλλα ειναι καιρος να δωθει χωρος και σε νεα συγκροτηματα. αλλωστε και μονο το γεγονος οτι εμεις οι ιδιοι οι ακροατες οταν ακουμε για νεες κυκλοφοριες συγκροτηματων που υπαρχουν 35 χρονια στο χωρο συμβιβαζομαστε με τη λογικη ''ελπιζω να ειναι ενας αξιοπρεπεις δισκος'' εχουμε καταλαβει οτι δεν υπαρχουν περιθωρια για περαιτερω εξελιξη, και αυτο ειναι απολυτως λογικο φυσικα...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τίτλοι Τέλους για Judas Priest με Farewell Tour
« Απάντηση #6 στις: 20/01/11, 12:45 »
δεν χρειάζεται να τρως στη μάπα κανέναν...
αν θες...τους ακούς...
αν θες...πας στις συναυλίες τους...
γιατί πρέπει να σταματήσουν για να εξελιχθούν οι υπόλοιπες μπάντες μουσικά?
δεν λέω να έχει καταντήσει αηδία και να μην έχει τίποτα να προσφέρει ο άλλος...
αλλά μην τους παίρνει όλους η μπάλα...

Αποσυνδεδεμένος onfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Τίτλοι Τέλους για Judas Priest με Farewell Tour
« Απάντηση #7 στις: 20/01/11, 13:07 »
Καλο ειναι ομως Garvin οταν σκεπτομαστε με αυτη τη λογικη να μην ειμαστε και προκατηλειμενοι οτι ενα γκρουπ της παλιας γενιας δεν θα βγαλει ενα ωραιο αλμπουμ. Υπαρχουν αλμπουμ των purple πχ. (της εποχης Μorse) που διαφοροποιουνται απο τα "παλια καλα" αλλα εγω ευχαριστως θα τα ακουγα αν ειχαν κυκλοφορησει και απο καποιον αλλο. Δεν λεω οτι ολα οσα κυκλοφορουν οι παλιοι αξιζουν την υποστηριξη μας (ιδιως την οικονομικη-συναυλιες,αγορα cd κτλ) εις βαρος των νεων συγκροτηματων, αλλα τουλαχιστον ειναι καλο να ακουσεις κατι προσεκτικα πριν το απορριψεις επειδη το κυκλοφορει ο παππουκας, o οποιος οπως και να το κανουμε εχει παιξει και καναδυο νοτες παραπανω απο το τζοβενο.
Τωρα το θεμα με τους priest, οπως και με τους scorpions ειναι οτι ηλικιακα μαλλον αδυνατουν να ανταπεξελθουν στις υποχρεωσεις τους. Φανταστειτε ποσα ατομα της ηλικας των 60κατι ή ακομα και 50κατι εχουν την αντοχη να ταξιδευουν ανα τον κοσμα και να παιζουν μια μουσικη που οφειλει να εκπεμπει ενεργεια και δυναμη. Τουλαχιστον στη χωρα μας οι πιο πολλοι 60αρηδες ειναι πελατες καφενειων. Οπωτε ειναι πολυ πιθανο και λογικο να αποστρατευτουν στα επομενα χρονια γκρουπ οπως purple, sabbath (επισημα δηλαδη), σιγα σιγα και οι maiden κ.α. Το αμεσως επομενο ζητημα που προκυπτει ειναι αν με τα συγχρονα δεδομενα θα υπαρξουν γκρουπ ικανα να τους αντικαταστησουν απο πλευρας δημοτικοτητας και μεγεθους, οχι παικτικης αξιας, και τι συνεπειες θα εχει αυτο στην μουσικη που εκπροσωπουν.
Τελοσπαντων, μακαρι να περασουν οι priest και απο εδω για ενα τελευταιο live...
They tell you black is really white, and moon is just the sun at night and when you walk in golden halls you get to keep the gold that falls...It's heaven and hell

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: Τίτλοι Τέλους για Judas Priest με Farewell Tour
« Απάντηση #8 στις: 27/01/11, 02:24 »
αντε να παιρνουνε σειρα κι αλλοι...  ::)

Διαφωνώ, θεωρώ ότι το συγκεκριμένο γκρούπ δεν είχε "γεράσει" μουσικά...Το Nostradamus ήταν ένα άλμπουμ αρκετά έξω από τα νερά τους, έχοντας όμως τον χαρακτήρα των priest και φοβερό ποιοτικά. Αυτό δεν είναι κάτι εύκολο να το πετύχει μια μπάντα...! Ούτως ή άλλως πάντα οι priest ήταν καινοτόμοι μουσικά και δεν φοβούνταν την εξέλιξη.Θα έλεγα ότι αν κάποιος ακούσει όλη τη δισκογραφία τους θα έχει μια επαρκή ιδέα της εξέλιξης του γενικά του heavy μέσα στα χρόνια...Εξάλου όλοι οι powerαδες ακόμη στο Halford προσπαθούν να μοιάσουμε...

και οι scorpions καλους δισκους εβγαλαν τωρα στα γεραματα, αυτο δεν σημαινει οτι επρεπε να εξακολουθησουμε να τους τρωμε στη μαπα. οι priest και οι καθε priest εκπροσωπουν μια εποχη που εχει περασει, τους εκτιμουμε και τους ευχαριστουμε για ο,τι προσεφεραν αλλα ειναι καιρος να δωθει χωρος και σε νεα συγκροτηματα. αλλωστε και μονο το γεγονος οτι εμεις οι ιδιοι οι ακροατες οταν ακουμε για νεες κυκλοφοριες συγκροτηματων που υπαρχουν 35 χρονια στο χωρο συμβιβαζομαστε με τη λογικη ''ελπιζω να ειναι ενας αξιοπρεπεις δισκος'' εχουμε καταλαβει οτι δεν υπαρχουν περιθωρια για περαιτερω εξελιξη, και αυτο ειναι απολυτως λογικο φυσικα...

Πιστεύεις ας πούμε ότι ο τελευταίος δίσκος του πιο επιτυχημένου contemporary power metal συγκροτήματος έχει περισσότερα να προσφέρει στην εξέλιξη του ιδιώματος από το Nostradamus? Επίτρεψέ μου να αμφιβάλλω...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Τίτλοι Τέλους για Judas Priest με Farewell Tour
« Απάντηση #9 στις: 28/01/11, 00:43 »
ισως εσενα να σου φαινεται ετσι επειδη σ' αρεσουν οι priest. εισαι σιγουρα πιο επιοικης με οποιαδηποτε δουλεια τους, και παντοτε ειναι δυσκολο να ακουσεις κατι που δε γνωριζεις. και αυτο οχι προφανως επειδη εισαι κολλημενος ή ασχετος, αντιθετως μαλιστα, απλως τους priest τους ''εμπιστευεσαι'' διοτι τους ξερεις και θεωρεις σαν ακροατης και fan οτι δε θα σε απογοητευσουν.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Τίτλοι Τέλους για Judas Priest με Farewell Tour
« Απάντηση #10 στις: 28/01/11, 01:32 »
Παντως, φιλε Garvin, ειναι πολυ ακυρο αυτο που ειπες...δηλαδη οι Judas Priest πιανουν το χωρο των νεο συγκροτηματων? Στη συγχρονη εποχη, με τα Myspace, Facebook κλπ, για ολους ειναι (περιπου) το ιδιο ευκολο να αναδειχτουν...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Τίτλοι Τέλους για Judas Priest με Farewell Tour
« Απάντηση #11 στις: 28/01/11, 01:52 »
δεν ειπα ακριβως αυτο..ειπα οτι ο ακροατης ισως να γινεται πιο διστακτικος σε νεα συγκροτηματα. Και στην τελικη οσο καλους δισκους κι αν βγαζουν ειναι και 60 χρονων ρε πού**η μου..!

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Τίτλοι Τέλους για Judas Priest με Farewell Tour
« Απάντηση #12 στις: 28/01/11, 01:58 »
Και 160 να ειναι, τι να λεει? Εδω υπαρχουν μπαντες που τους ακουνε κοσμος που χωραει σε 5 πουλμαν και βγαζουν δισκους (οι οποιοι εμενα μπορει να μοιαζουν αστειοι)...αυτους δηλαδη, να τους βαλουμε φυλακη...μουσικη ειναι, αμα σου αρεσει ακους, αν οχι, δεν ακους...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τίτλοι Τέλους για Judas Priest με Farewell Tour
« Απάντηση #14 στις: 28/01/11, 13:01 »
Και στην τελικη οσο καλους δισκους κι αν βγαζουν ειναι και 60 χρονων ρε πού**η μου..!

μπορείς να μου εξηγήσεις που είναι το κακό σ'αυτό?
μουσική θέλεις να σου γράψουν οι άνθρωποι...
όχι να παίξουν σε αισθησιακή ταινία, ούτε να τρέξουν μαραθώνιο....

Αποσυνδεδεμένος Wise_One

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Άντρας
  • I have the power of HyBrit!!!
    • Προφίλ
    • WisePlace
Απ: Τίτλοι Τέλους για Judas Priest με Farewell Tour
« Απάντηση #15 στις: 28/01/11, 13:25 »
Έναν τελευταίο ΦΟΒΕΡΟ δίσκο να βγάλουν κι ας φύγουν με το κεφάλι ψηλά. Καλό το Nostradamus, δε θα 'θελα όμως να είναι αυτός ο τελευταίος δίσκος τους. Χρωστάνε ένα καθαρό Judas Priest άλμπουμ... Α ναι, να περάσουν κι από τα μέρη μας (κι όχι μόνο απο Αθήνα).
How to program a metalhead?

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Τίτλοι Τέλους για Judas Priest με Farewell Tour
« Απάντηση #16 στις: 28/01/11, 16:19 »
Και στην τελικη οσο καλους δισκους κι αν βγαζουν ειναι και 60 χρονων ρε πού**η μου..!

μπορείς να μου εξηγήσεις που είναι το κακό σ'αυτό?
μουσική θέλεις να σου γράψουν οι άνθρωποι...
όχι να παίξουν σε αισθησιακή ταινία, ούτε να τρέξουν μαραθώνιο....

καποτε στερευει η εμπνευση ρε παιδια...δεν εχω καμια εμπαθεια αλλα πώς συγκρίνεις τα ''αυθεντικά'' αλμπουμ τους με αυτά των τελευταιων χρονων; τελος παντων, για να μην ξεφευγουμε απο το θεμα, χαιρετιζω την αποφαση τους για τιτλους τους.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τίτλοι Τέλους για Judas Priest με Farewell Tour
« Απάντηση #17 στις: 28/01/11, 17:30 »
θα μπορούσες να μην τους κάνεις τόσο πόλεμο....
δεν παίρνουν και το ψωμί από άλλα συγκροτήματα...
απλά συνεχίζουν να γράφουν μουσική....
δηλαδή οι Judas Priest φταίνε αν εγώ είμαι κολλημένος και ακούω μόνο αυτούς?
και πρέπει να σταματήσουνε να γράφουνε για να ψαχτώ εγώ?
μπορεί να μη θέλω να ψαχτώ! μπορεί και αν σταματήσουνε να συνεχίσω να ακούω μόνο ότι γράψανε...
μπορεί όμως και ενώ γράφουνε εγώ να ψάχνομαι και να πηγαίνω να βλέπω ΚΑΙ άλλες μπάντες.....

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Τίτλοι Τέλους για Judas Priest με Farewell Tour
« Απάντηση #18 στις: 28/01/11, 18:06 »
Και στην τελικη οσο καλους δισκους κι αν βγαζουν ειναι και 60 χρονων ρε πού**η μου..!

μπορείς να μου εξηγήσεις που είναι το κακό σ'αυτό?
μουσική θέλεις να σου γράψουν οι άνθρωποι...
όχι να παίξουν σε αισθησιακή ταινία, ούτε να τρέξουν μαραθώνιο....

καποτε στερευει η εμπνευση ρε παιδια...δεν εχω καμια εμπαθεια αλλα πώς συγκρίνεις τα ''αυθεντικά'' αλμπουμ τους με αυτά των τελευταιων χρονων; τελος παντων, για να μην ξεφευγουμε απο το θεμα, χαιρετιζω την αποφαση τους για τιτλους τους.
Εδώ βγάζουν album ρε ποια απόφαση για τίτλους τέλους? ::)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Τίτλοι Τέλους για Judas Priest με Farewell Tour
« Απάντηση #19 στις: 29/01/11, 18:49 »
ε ενταξει μετα τον δισκο και το tour για την προωθηση του  ;D

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Τίτλοι Τέλους για Judas Priest με Farewell Tour
« Απάντηση #20 στις: 30/01/11, 13:34 »
Καλα θα εκανε ο Χαλφορντ να εβαζε καμια ιδεα απο αυτες του προσωπικου του αλμπουμ στους Πριστ ωστε να υπαρχει ελπιδα να λεει κατι το τελευταιο αλμπουμ(οπως λενε)...Γενικα τι νοημα εχει να βγαλει ο Χαλφορντ μετριο δισκο  και οι Πριστ μετριο και πειραματικο και καλα δισκο αντι να μαζεψουν δυναμεις και να βγαλουν οσο καλυτερο δισκο μπορουν υπο το ονομα των Πριστ.Ειδικα απο τη στιγμη που αυτο το προσωπικο αλμπουμ του Ρομπ δεν ηταν σαν παλιοτερα-δηλαδη σε αλλη μουσικη κατευθυνση..Εκτος αυτου η μουσικη βιομηχανια παει σκατα οποτε δεν νομιζω να χε τρελα οφελη απο ενα προσωπικο δισκο. :-\
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Τίτλοι Τέλους για Judas Priest με Farewell Tour
« Απάντηση #21 στις: 30/01/11, 14:50 »
Το θέμα είναι ότι το Nostradamus πήγε άπατο. Δεν ήταν καλός δίσκος και ο κόσμος δεν είναι χαζός για να μην το καταλάβει. Ούτε ακούστηκε πολύ σαν album ούτε έφερε θόρυβο γύρω από το όνομα (ακόμα και σαν κακό album) γιατί ήταν αδιάφορο και έφερε την αδιαφορία γύρω από τους priest. Συνεπώς κάτι χρειάζονται για να ξανακινήσουν το ενδιαφέρον γύρω από το όνομα ώστε να μην πάει άπατη και η farewell tour όταν την κάνουν. Άρα λοιπόν κυκλοφορούν δίσκο. Τώρα αν μπορούν να γράψουν κάτι κοντά σε αυτά που γράφανε παλιά έχει καλώς, με τους πειραματισμούς έχουν δείξει ότι δεν το έχουν και πολύ, δεν είναι όλοι Steve Harris τι να κάνουμε.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Τίτλοι Τέλους για Judas Priest με Farewell Tour
« Απάντηση #22 στις: 30/01/11, 15:26 »
Θα συμφωνησω...ειμαι μεγαλος φαν των Judas Priest, ειναι η καλυτερη heavy metal μπαντα κατα τη γνωμη μου. Το Nostradamus εχει 2-3 καλα κομματια, τα υπολοιπα ειναι στην καλυτερη περιπτωση αδιαφορα. Το Angel Of Retribution, απο την αλλη, στην αρχη μπορει να μην το συμπαθησα πολυ, ομως τον θεωρω πολυ καλο δισκο και θα ηταν αδικο να περιμενω κατι καλυτερο τη δεδομενη στιγμη.

Ας βγαλουν εναν αξιοπρεπη δισκο, με 5-6 κομματια που θα τα γουσταρει ο κοσμος, οχι τιγκα στο filler-ιδι.

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: Τίτλοι Τέλους για Judas Priest με Farewell Tour
« Απάντηση #23 στις: 30/01/11, 16:41 »
Το θέμα είναι ότι το Nostradamus πήγε άπατο. Δεν ήταν καλός δίσκος και ο κόσμος δεν είναι χαζός για να μην το καταλάβει. Ούτε ακούστηκε πολύ σαν album ούτε έφερε θόρυβο γύρω από το όνομα (ακόμα και σαν κακό album) γιατί ήταν αδιάφορο και έφερε την αδιαφορία γύρω από τους priest. Συνεπώς κάτι χρειάζονται για να ξανακινήσουν το ενδιαφέρον γύρω από το όνομα ώστε να μην πάει άπατη και η farewell tour όταν την κάνουν. Άρα λοιπόν κυκλοφορούν δίσκο. Τώρα αν μπορούν να γράψουν κάτι κοντά σε αυτά που γράφανε παλιά έχει καλώς, με τους πειραματισμούς έχουν δείξει ότι δεν το έχουν και πολύ, δεν είναι όλοι Steve Harris τι να κάνουμε.

Θα συμφωνησω...ειμαι μεγαλος φαν των Judas Priest, ειναι η καλυτερη heavy metal μπαντα κατα τη γνωμη μου. Το Nostradamus εχει 2-3 καλα κομματια, τα υπολοιπα ειναι στην καλυτερη περιπτωση αδιαφορα. Το Angel Of Retribution, απο την αλλη, στην αρχη μπορει να μην το συμπαθησα πολυ, ομως τον θεωρω πολυ καλο δισκο και θα ηταν αδικο να περιμενω κατι καλυτερο τη δεδομενη στιγμη.

Ας βγαλουν εναν αξιοπρεπη δισκο, με 5-6 κομματια που θα τα γουσταρει ο κοσμος, οχι τιγκα στο filler-ιδι.

Όχι ρε παιδιά και κακός δίσκος το Nostradamus...Μιλάμε για ατμόσφαιρα που θα ζήλευαν πολλά "ονομαστά" concept album της metal και έναν Halford, οκ πια να μην έχει φωνή, αλλά να κάνει παπάδες από πλευράς ερμηνείας. Το persecution π.χ. είναι ό,τι καλύτερο έχω ακούσει από την εποχή του painkiller...!

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Τίτλοι Τέλους για Judas Priest με Farewell Tour
« Απάντηση #24 στις: 30/01/11, 16:52 »
Ενταξει, ισως τα παραλεω λιγο, αλλα γενικα δε με εντυπωσιασε, ισως επειδη απο Judas Priest εγω θελω uptempo κομματια, leather και καυτο ατσαλι...και το Nostradamus δν ηταν ετσι.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
2243 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/05, 21:28
από ερεβος
38 Απαντήσεις
12764 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/02/08, 14:56
από Spell@lchemist!
0 Απαντήσεις
1422 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/01/09, 08:19
από tinios
1 Απαντήσεις
4006 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/03/09, 05:48
από Cristina
36 Απαντήσεις
11219 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/02/10, 18:32
από boxer
4 Απαντήσεις
3228 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/04/10, 11:26
από Wise_One
11 Απαντήσεις
4024 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/11, 22:55
από Ibanezos
6 Απαντήσεις
3431 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/11, 15:33
από Ibanezos
1 Απαντήσεις
1740 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/03/11, 08:15
από ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος
3 Απαντήσεις
5037 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/04/14, 12:56
από tsirigotis