Αποστολέας Θέμα: Αλκίνοος Ιωαννίδης  (Αναγνώστηκε 215748 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος KORG

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Re:Ο,τι γνωριζετε για τον ΑΛΚΙΝΟΟ!!!!
« Απάντηση #125 στις: 09/05/04, 12:37 »
Λυπαμαι που θα σε στεναχωρήσω morgana, αλλά ΜΑΡΙΛΕΝΑ λένε τη μητέρα του!Επίσης δεν είπα οτι μένουν μαζί αλλά οτι οι γονείς του μένουν στο Γαλάτσι, στο προηγούμενο σπίτι που έμενε ο Αλκίνοος!Εγώ τουλάχιστον εκεί παίρνω ακόμα τηλέφωνο και το σηκώνει πότε η κ. Μαριλενα και πότε ο κ. Άντης!Δεν νομίζω το 210 27xxxxx να ανήκει στο Παγκράτι,σωστα?Τώρα για τη Χαλκίδα που λές δεν επιμένω (μπορεί να έχω χάσει κανένα επεισόδιο) αλλά θα το μάθω και θα σας ενημερώσω!Φιλικά πάντα και προς όλους,Δημήτρης.  ;)
Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει...

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Ο,τι γνωριζετε για τον ΑΛΚΙΝΟΟ!!!!
« Απάντηση #126 στις: 11/05/04, 15:05 »
Φίλε Σωτήρη συγχαρητήρια!Είσαι πολύ ενημερωμένος και σωστά κατατοπισμένος σε πάρα πολλά θέματα σχετικά με τον Αλκίνοο!

Κατρχην καλως μας ηρθες φιλε! ;)
Δευτερον ξαναμανα καλως ηρθες γιατι εισαι fun του Αλκινοου! ;D
ευχαριστω για τα καλα σου λογια...και εσενα σε βλεπω να εισαι μεσα στα κολπα..ταιριαζουμε! ;)

Ο Αλκινοος δεν μενει στην Χαλκιδα, αλλα σ'ενα χωριο κοντα στην Χαλκιδα...ονοματα δε λεμε, μην πατε ολοι εκει διακοπες! :P ;D

Αυτα..α! ναι οι παραστασεις στο "Γυαλινο" τελος...αρε Μιχαλη χαλαρα με την μηχανη! Ειπαμε: "η ταχυτητα ειναι για τους αμυαλους...ταχυτητα μονο στις σκεψεις και στα αισθηματα.." ..δια στοματος αλκινοου.. ;)

Καλα να περνατε παιδες...

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Ο,τι γνωριζετε για τον ΑΛΚΙΝΟΟ!!!!
« Απάντηση #127 στις: 17/05/04, 11:23 »
Μια ημερομηνια για μια καλοκαιρινη εμφανιση που πληροφοριθηκα ειναι:

25/6 Θεατρο Πετρας

συνεχιζετε..

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Ο,τι γνωριζετε για τον ΑΛΚΙΝΟΟ!!!!
« Απάντηση #128 στις: 16/06/04, 15:27 »
Καλοκαιρινες Εμφανισεις

25/6 Θεατρο Πετρας
28/6 Σπαρτη
8/7 Βυρωνα
25,26/7 Ηρωδειο
(με Δ. Σαββοπουλο)
27/7 Βεακειο Πειραια
11/7 Ροδο
3/8 Κερκυρα
4/8 Ευβοια
8/8 Σαντορινη
5/9 Πατρα
13/9 Θεατρο Δασους


Τα θερμα συγχαρητηρια στην Steph για τις πληροφοριες της!
Αρε Στεφακι εισαι αστερι!! :)
« Τελευταία τροποποίηση: 17/06/04, 09:54 από Σωτήρης »

Αποσυνδεδεμένος Steph

  • Chef Steph
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 353
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Και τι πας να προφτάσεις, τι κορνάρεις, γιατί?
    • Προφίλ
Re:Ο,τι γνωριζετε για τον ΑΛΚΙΝΟΟ!!!!
« Απάντηση #129 στις: 17/06/04, 02:14 »
Εγω για σενα δουλευω Σωτηρη μου... ;)

Ελπιζω να ειναι σωστες... στο περιοδικο Μετρο τις βρηκα. Μονο που τον ειχε στη Ροδο σε δυο ημερομηνιες, οποτε υποθετω οτι η μια ειναι μαλλον λαθος, αλλα δεν ξερω ποια.

Ελπιζω επισης να ανακοινωθουν κι αλλες.... σα λιγες μου φαινονται, τι λες κι εσυ Σωτηρη? :D



Σ'αυτή τη θάλασσα, σ'αυτή την τρικυμία
για δες παράξενα που απλώνεται η γαλήνη...

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Ο,τι γνωριζετε για τον ΑΛΚΙΝΟΟ!!!!
« Απάντηση #130 στις: 17/06/04, 09:57 »
Ελπιζω επισης να ανακοινωθουν κι αλλες.... σα λιγες μου φαινονται, τι λες κι εσυ Σωτηρη? :D

Ε ναι λιγες ειναι..αμα τις συγκρινω μ'αυτα που μας ειπε ο Καπιλιδης για 20 τουλαχιστων εμφανισεις..λιγες ειναι αυτες! ;)
Οσο γι ατην Ροδο εγινε η αλλαγη 11/7 απο εγκυρη πηγη! :)
..εν αναμονη νεωτερων..

Αποσυνδεδεμένος zappas

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 188
  • Φύλο: Άντρας
  • παντα με επιθετικες προθεσεις.............
    • Προφίλ
Re:Ο,τι γνωριζετε για τον ΑΛΚΙΝΟΟ!!!!
« Απάντηση #131 στις: 18/06/04, 11:00 »
Λυπαμαι που θα σε στεναχωρήσω morgana, αλλά ΜΑΡΙΛΕΝΑ λένε τη μητέρα του!Επίσης δεν είπα οτι μένουν μαζί αλλά οτι οι γονείς του μένουν στο Γαλάτσι, στο προηγούμενο σπίτι που έμενε ο Αλκίνοος!Εγώ τουλάχιστον εκεί παίρνω ακόμα τηλέφωνο και το σηκώνει πότε η κ. Μαριλενα και πότε ο κ. Άντης!Δεν νομίζω το 210 27xxxxx να ανήκει στο Παγκράτι,σωστα?Τώρα για τη Χαλκίδα που λές δεν επιμένω (μπορεί να έχω χάσει κανένα επεισόδιο) αλλά θα το μάθω και θα σας ενημερώσω!Φιλικά πάντα και προς όλους,Δημήτρης.  ;)






το  27......  ειναι  ν.ιωνια!!! και  οχι  γαλατσι  αν  ακομα  παιρνεις  και  το  σηκωνουν!!!!!
βρε μονος θα τα γραφω μονος θα τα τραγουδω!!! κι  ας ειναι για πεταμα!!!!

Αποσυνδεδεμένος zappas

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 188
  • Φύλο: Άντρας
  • παντα με επιθετικες προθεσεις.............
    • Προφίλ
Re:Ο,τι γνωριζετε για τον ΑΛΚΙΝΟΟ!!!!
« Απάντηση #132 στις: 18/06/04, 11:03 »
α!!!ναι  και  ο  αλκινοος  μενει  στην  ευβοια.....στη  ν.αρτακη  λιγο  μετα  τη  χαλκιδα!!!!!!!!
βρε μονος θα τα γραφω μονος θα τα τραγουδω!!! κι  ας ειναι για πεταμα!!!!

Αποσυνδεδεμένος Steph

  • Chef Steph
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 353
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Και τι πας να προφτάσεις, τι κορνάρεις, γιατί?
    • Προφίλ
Re:Ο,τι γνωριζετε για τον ΑΛΚΙΝΟΟ!!!!
« Απάντηση #133 στις: 22/06/04, 02:40 »
Σημερα που πηγα για εισητηρια στο metropolis μου ειπαν οτι η συναυλια στην Πετρουπολη αναβληθηκε για τις 14.7, λογω ποδοσφαιρου... ::) και δεν ηταν σιγουροι αν θα εκδοθουν καινουργια εισητηρια, οποτε μου ειπαν να τους τηλεφωνησω τις επομενες μερες για να ξερουν στα σιγουρα...
Σ'αυτή τη θάλασσα, σ'αυτή την τρικυμία
για δες παράξενα που απλώνεται η γαλήνη...

Αποσυνδεδεμένος Steph

  • Chef Steph
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 353
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Και τι πας να προφτάσεις, τι κορνάρεις, γιατί?
    • Προφίλ
Re:Ο,τι γνωριζετε για τον ΑΛΚΙΝΟΟ!!!!
« Απάντηση #134 στις: 16/07/04, 00:29 »
Εγινε! Επιτελους... τοσο καιρο την περιμεναμε... :D
Τι να πω τωρα... ο Αλκινοος εκπληκτικος οπως παντα... οι μουσικοι απιστευτοι οπως παντα.... ο κοσμος καπως... θορυβωδης, πρεπει να ομολογησω... ο Αλκινοος χρειαστηκε αρκετες φορες να τους κανει ζητησει να ησυχασουν... ::) και ενω πιστευε οτι εχουν μαθει να μη χτυπανε παλαμακια στον Κεμαλ, δυστυχως το κανανε και αυτο... :-\ οποτε ψιθυρισε ενα διακριτικο 'σσσς' και ευτυχως σταματησανε! :)

Κατα τ'αλλα ηταν υπεροχα...  :) :) :)
Σ'αυτή τη θάλασσα, σ'αυτή την τρικυμία
για δες παράξενα που απλώνεται η γαλήνη...

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1767
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Re:Ο,τι γνωριζετε για τον ΑΛΚΙΝΟΟ!!!!
« Απάντηση #135 στις: 19/07/04, 00:36 »
Τελειος και στην Κυπρο ο Αλκινοος..
 οι μουσικοι ολοι υπεροχοι οπως παντα..
μου αρεσε και ο αδερφος του Μιλτου, πολύ συμπαθητικος..
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος Steph

  • Chef Steph
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 353
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Και τι πας να προφτάσεις, τι κορνάρεις, γιατί?
    • Προφίλ
Re:Ο,τι γνωριζετε για τον ΑΛΚΙΝΟΟ!!!!
« Απάντηση #136 στις: 21/07/04, 02:44 »
Χμμμμ...
Τοσες συναυλιες στην Κυπρο και εχουν γραφτει μονο τρεις γραμμες....? Εδω για καθε συναυλια και λεμε τοσα...

Απαραδεκτο - νομιζω! ::)

Σωτηρη, κραταμε σταθερα την πρωτια... ;) ;D ;D ;D
Σ'αυτή τη θάλασσα, σ'αυτή την τρικυμία
για δες παράξενα που απλώνεται η γαλήνη...

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Ο,τι γνωριζετε για τον ΑΛΚΙΝΟΟ!!!!
« Απάντηση #137 στις: 22/07/04, 16:14 »
Χμμμμ...
Τοσες συναυλιες στην Κυπρο και εχουν γραφτει μονο τρεις γραμμες....? Εδω για καθε συναυλια και λεμε τοσα...

Απαραδεκτο - νομιζω! ::)

Σωτηρη, κραταμε σταθερα την πρωτια... ;) ;D ;D ;D

Οντως εχει δικιο η Στεφ!
Δε ντρεπεστε βρε ειστε στην πατριδα του Αλκινοου και δεν λετε τα χιλια μυρια για τις εμφανισεις του?? Φτου σας! :P ;D

Στεφακι ειμαστε απεχτοι πρεπει να το παραδεχτουμε! 8) ;D ;D
Περιμεντε θα επανελθω με γενικη περιγραση απο Επιδαυρο... ;)

Αποσυνδεδεμένος Steph

  • Chef Steph
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 353
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Και τι πας να προφτάσεις, τι κορνάρεις, γιατί?
    • Προφίλ
Re:Ο,τι γνωριζετε για τον ΑΛΚΙΝΟΟ!!!!
« Απάντηση #138 στις: 31/07/04, 03:35 »
Η συναυλια στην Επιδαυρο ηταν μαγευτικη!

Το μικρο θεατρο της Επιδαυρου ειναι πολυ ομορφο και η ατμοσφαιρα ηταν υπεροχη... :) Ο κοσμος επισης καλος... ηταν και τοσο επιβλητικο το περιβαλλον που κανεις δεν μιλουσε... ουτε να τραγουδησουμε δεν θελαμε - ειχαμε μεινει απλα αφωνοι! :D

Ο Αλκινοος ειπε λιγο-πολυ τα τραγουδια των συναυλιων του, με καπως διαφορετικα οργανα ομως... ο Τασος για παραδειγμα αντικατεστησε την ηλεκτρικη κιθαρα με μαντολινο και τα βιολια δεν ηταν ηλεκτρικα... ;) Μαζι τους φυσικα και οι Camea...  υπεροχες οπως και στο Γυαλινο... :)

Η θεα ηταν επισης μοναδικη... τα βουνα της πελοποννησου, το χωριο της επιδαυρου - ολα φαινονταν... και μαζι και ενα τεραστιο φεγγαρι που βγηκε καποια στιγμη... :)

Σωτηρη... ακομα να το πιστεψω οτι εντελως κατα τυχη βρεθηκαμε να καθομαστε διπλα διπλα...!!! :o Αν μου το'λεγε κανεις δεν θα το πιστευα! :D

Παντα τετοια... και οσοι πατε αυριο να εισαστε σιγουροι οτι θα το απολαυσετε... ;) :)

 
« Τελευταία τροποποίηση: 31/07/04, 03:40 από Steph »
Σ'αυτή τη θάλασσα, σ'αυτή την τρικυμία
για δες παράξενα που απλώνεται η γαλήνη...

Αποσυνδεδεμένος Harold

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Γειά σου γειά σου γειά σου!
    • Προφίλ
Re:Ο,τι γνωριζετε για τον ΑΛΚΙΝΟΟ!!!!
« Απάντηση #139 στις: 31/07/04, 09:33 »
Χμμμμ...
Τοσες συναυλιες στην Κυπρο και εχουν γραφτει μονο τρεις γραμμες....? Εδω για καθε συναυλια και λεμε τοσα...

Απαραδεκτο - νομιζω! ::)

Σωτηρη, κραταμε σταθερα την πρωτια... ;) ;D ;D ;D

Οντως εχει δικιο η Στεφ!
Δε ντρεπεστε βρε ειστε στην πατριδα του Αλκινοου και δεν λετε τα χιλια μυρια για τις εμφανισεις του?? Φτου σας! :P ;D

Στεφακι ειμαστε απεχτοι πρεπει να το παραδεχτουμε! 8) ;D ;D
Περιμεντε θα επανελθω με γενικη περιγραση απο Επιδαυρο... ;)

Εχουμε και λέμε...

Απολαυστικός ήταν ο Αλκίνοος Ιωαννίδης στη συναυλία του στο Σκαλί. Επιστρατεύοντας το υποκριτικό του ταλέντο, το καυστικό του χιούμορ και τις αφηγηματικές του ικανότητες, εξήγησε γιατί ένιωθε συγκινημένος που παρουσίαζε τα τραγούδια του από τα «μεγάλα μαγαζιά» στις... καυκάλλες της Αγλαντζιάς, όπου μεγάλωσε. Μίλησε επίσης για την πρόσκληση που (δεν) είχε πάρει να τραγουδήσει στην τελετή έναρξης και στην τελετή λήξης της Ολυμπιάδας (γι' αυτό και σκέφτεται να ανοίξει γραφείο... τελετών, είπε), όπως επίσης και στην τελετή υποδοχής της Εθνικής Ελλάδας στο καλλιμάρμαρο. Όμως του έκλεψε τη δόξα η Δέσποινα Βανδή, γιατί, κατά πώς του εξήγησαν οι διοργανωτές, είπε, είχε αυτή σχέσεις με τον Ντέμη. Προσπάθησα, συνέχισε, να πιάσω κι εγώ σχέσεις με κάποιον ποδοσφαιριστή, αλλά όπως ξέρετε, αυτά τα πράγματα δεν γίνονται από το τηλέφωνο... Φυσικά, το κοινό ξεκαρδίστηκε στα γέλια, όπως επίσης κι όταν ο Αλκίνοος παρουσίασε το χάπενινγκ της βραδιάς, ένα χορευτικό, αφού από νωρίς υποσχέθηκε ότι «απόψε θα έχουμε και μπαλέτο»! Όσο για το πολυσυζητημένο «Θέλω να πιω όλο το Βόσπορο» (στο οποίο πολλοί αποκωδικοποιούν «εθνικιστικές αναφορές» για την Πόλη)
ο Αλκίνοος δήλωσε ότι το αφιερώνει στη γιαγιά του την Ευανθία που ήταν Μικρασιάτισσα. ΧΡ.ΧΡ.
...έλα πάρε μου την λύπη... έλα δώσμου την χαρά!

Αποσυνδεδεμένος κατέ((γίδα))

  • Λουκουμάκι
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μικρή νεραϊδα δίχως παραμύθι...
    • Προφίλ
Re:Ο,τι γνωριζετε για τον ΑΛΚΙΝΟΟ!!!!
« Απάντηση #140 στις: 31/07/04, 23:07 »
ακριβώς τα ίδια έγιναν και στο Βεάκειο, ακριβώς τα ίδια. αυτο το παιδί πρέπει να λέει κάτι και μετά να το αποστηθίζει! εμας μας έτυχε ενας μεθυσμένος που του την είπε ο Αλκίνοος. Επίσης τα έδωσε όλα στο γιατι δεν έρχεσαι όπου και είχα μείνει και με ανοιχτό το στόμα!Αναρωτιέμαι αν είναι δίδυμοι με τον αδερφό του!Μοιάζουν απίστευτα!
ότι αγαπάς δεν τελειώνει..
μην με ξεχνάς που σ αγαπω...

Αποσυνδεδεμένος Steph

  • Chef Steph
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 353
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Και τι πας να προφτάσεις, τι κορνάρεις, γιατί?
    • Προφίλ
Re:Ο,τι γνωριζετε για τον ΑΛΚΙΝΟΟ!!!!
« Απάντηση #141 στις: 08/08/04, 03:03 »
Το 'Θα ειμαι συντομος...' το εχει ξεκινησει απο τον χειμωνα στο γυαλινο ο Αλκινοος, αλλα το εμπλουτιζει και το προσαρμοζει αναλογα με τις περιστασεις και τα γεγονοτα... ;)

Η συναυλια στη Χαλικδα ηταν πολυ καλη... ο χωρος πολυ ωραιος, μεσα στο φρουριο. Μονο ο κοσμος ηταν κατι παραπανω απο... ζωηρος ( ::)) και ειδικα μετα την απολυτη ησυχια της Επιδαυρου καπως μου χτυπησε... :-\ Παντως η...' επιμονη φιλη μπροστα' που ζητουσε την Παρακληση τον καταφερε τελικα να ενδωσει και το ειπε!

Φοβερη στιγμη... η κυρια που επεμενε στο τελος να μιλησει στον 'κυριο Μιλτιαδη' και οταν τα καταφερε, το σημαντικοτατο μηνυμα που ειχε για αυτον ηταν: "ωραιος εισαστε, δεν λεω, και ωραια παιζετε βιολι αλλα τα μαλλι δεν επρεπε να το κοντυνετε, ηταν καλυτερο πολυ μακρυ.... ααα, το σωστο να λεγεται!'... ::) ::) ::)

Ομολογω οτι απο αυτη την αποψη η συναυλια ειχε πολλες... ασυνηθιστες στιγμες για ολους - και εχω παει σε πολλες... ;D

« Τελευταία τροποποίηση: 08/08/04, 03:05 από Steph »
Σ'αυτή τη θάλασσα, σ'αυτή την τρικυμία
για δες παράξενα που απλώνεται η γαλήνη...

Αποσυνδεδεμένος xuanita

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Γυναίκα
  • με λένε Ιωάννα αλλά οι φίλοι με φωνάζουν κ Τάκη !
    • Προφίλ
Re:Ο,τι γνωριζετε για τον ΑΛΚΙΝΟΟ!!!!
« Απάντηση #142 στις: 05/09/04, 19:02 »
εγω αυτο που ξερω είναι οτι το  παιδι εχει ταλεντο κ φωνη. κ φυσικά πολυ καλοσ τραγουδοποιοσ. είμαι ραδιοφωνικη παραγωγοσ σε 2 σταθμους κατερινη κ κομοτηνη, κ σε καθε εκπομπη παιζω τραγουδια του. κ πάντα μου ζητάνε κ άλλα. κατι που τον χαρακτηρίζει ποιότητα κ τεχνη!
το Χουανίτα είναι υποκορ. του Ιωάννα στα ισπανικά (juanna, juanita) !

Αποσυνδεδεμένος geni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 520
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εύχομαι το 2008 να κάνω κάτι καλό...
    • Προφίλ
Re:Ο,τι γνωριζετε για τον ΑΛΚΙΝΟΟ!!!!
« Απάντηση #143 στις: 06/09/04, 00:03 »
επειδη θελω να παω στο θεατρο Δασους,μηπως κανεις ξερει ποσο εχει εισοδο? απλα ενημερωτικα..... :)
Είναι διγ**ία ν΄αγαπάς και να ονειρεύεσαι. Αλλά τι είναι καλύτερα;;;;;

jazzer_n_rocker

  • Επισκέπτης
Re:Ο,τι γνωριζετε για τον ΑΛΚΙΝΟΟ!!!!
« Απάντηση #144 στις: 06/09/04, 00:21 »
Εγω ενα ξερω οτι τοσο καιρο υπηρχε αυτο τo θεμα για τον αλκινοο,και μολις τωρα το βρηκα(νιωθω μ....ς! :-\)
Αυριο,παντως αν και ηδη εχω παει 4 φορες φετος,θα ειμαι στο λυκαβητο!
Δεν χορταινω ο λαιμαργος!Παιζω ολα τα κομματια του σε κιθαρα,πιανο(για ολες τις φωνες παρακαλω! ;))οταν με πιανει μελαγχολια μπορει να τον ακουω για 10 ωρες,αλλα και παλι δεν χορταινω θελω να πηγαινω στις συναυλιες!!
Υπαρχει κανενα χαπι αντιαλκινοοικο?? ;D

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Re:Ο,τι γνωριζετε για τον ΑΛΚΙΝΟΟ!!!!
« Απάντηση #145 στις: 06/09/04, 00:26 »
Εγω ενα ξερω οτι τοσο καιρο υπηρχε αυτο τo θεμα για τον αλκινοο,και μολις τωρα το βρηκα(νιωθω μ....ς! :-\)
Αυριο,παντως αν και ηδη εχω παει 4 φορες φετος,θα ειμαι στο λυκαβητο!
Δεν χορταινω ο λαιμαργος!Παιζω ολα τα κομματια του σε κιθαρα,πιανο(για ολες τις φωνες παρακαλω! ;))οταν με πιανει μελαγχολια μπορει να τον ακουω για 10 ωρες,αλλα και παλι δεν χορταινω θελω να πηγαινω στις συναυλιες!!
Υπαρχει κανενα χαπι αντιαλκινοοικο?? ;D

Εεεεε....αν πας αύριο θα δεις την Ελευθερία μάλλον.... ;D
Ο Αλκίνοος είναι μεθαύριο.....ψάξτο γιατί εγώ καθώς θα πάω και στις 2 δεν έχω να χάσω κάτι... ;)
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

jazzer_n_rocker

  • Επισκέπτης
Re:Ο,τι γνωριζετε για τον ΑΛΚΙΝΟΟ!!!!
« Απάντηση #146 στις: 06/09/04, 15:22 »
To επιβεβαιωσα,thanx!
θα πηγαινα για ιωαννιδη και θα ακουγα αρβανιτακη! :-[

Αποσυνδεδεμένος Steph

  • Chef Steph
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 353
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Και τι πας να προφτάσεις, τι κορνάρεις, γιατί?
    • Προφίλ
Re:Ο,τι γνωριζετε για τον ΑΛΚΙΝΟΟ!!!!
« Απάντηση #147 στις: 09/09/04, 01:14 »
Η συναυλια στον Λυκαβηττο ηταν υπεροχη... Η ατμοσφαιρα νομιζω αργησε λιγο να ζεσταθει, αλλα με το κρυο που ειχε δεν μου εκανε εντυπωση...! (αν και σε σχεση με το κρυο που ειχε τη Δευτερα στην Ελευθερια, αυτο ηταν... καυσωνας! :D)

Εγω βρεθηκα εθελοντικα στις κερκιδες πρωτη φορα εδω και πολυ, πολυ καιρο... να'ναι καλα η μανουλα μου που θελησε να ερθει, οποτε δεν μπορουσα να την αφησω μονη της να καθεται... ;) Και η αληθεια ειναι οτι ενθουσιαστηκε τοσο πολυ (οπως καθε φορα που ερχεται, αλλωστε!) που αξιζε η...θυσια! :)

Ο Αλκινοος ομως δεν εκανε τα σχολια περι τελετων εναρξης - ληξης, χορηγων κλπ! Κριμα...  :-\

Ξεχωριστη στιγμη... οταν μας ειπε οτι ηταν εκει ο ανθρωπος που τον βοηθησε να ξεκινησει και την καλεσε να ανεβει να τραγουδησουνε μαζι... Εννοουσε την Δημητρα Γαλανη φυσικα και ειπανε το All alone am I! Παρα πολυ ομορφο και συγκινητικο... :)

Σωτηρη, σορρυ που δεν ειχαμε απευθειας συνδεση... υπηρχε ομως παρα πολυ καλος λογος και αμα σου εξηγησω ειμαι σιγουρη οτι οχι απλα θα με συγχωρησεις, αλλα θα χαρεις κιολας... ;)
Σ'αυτή τη θάλασσα, σ'αυτή την τρικυμία
για δες παράξενα που απλώνεται η γαλήνη...

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Re:Ο,τι γνωριζετε για τον ΑΛΚΙΝΟΟ!!!!
« Απάντηση #148 στις: 09/09/04, 01:32 »
Θα συμφωνήσω και γω με τη σειρά μου πως ήταν πολύ καλά χτες....
Βέβαια οι συνθήκες ήταν αντίξοες....βλ.τρελο αέρα,καμιά εκατοστή άτομα στα βραχάκια που συζητούσαν ότι είχαν και δεν είχαν αλλά αλκίνοος ήταν αυτός ;)
Βέβαια γι άλλη μια φορά το μπαλλέτο έγραψε.....καθώς επίσης και το All alone am I που είχα να το ακούσω 2 χρόνια αν δεν κάνω λάθος live και από τους δύο.
Άντε και στο μεγαρο την άλλη βδομάδα... ;)
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Steph

  • Chef Steph
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 353
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Και τι πας να προφτάσεις, τι κορνάρεις, γιατί?
    • Προφίλ
Re:Ο,τι γνωριζετε για τον ΑΛΚΙΝΟΟ!!!!
« Απάντηση #149 στις: 19/09/04, 16:32 »
Για τη συναυλια στου Παπαγου και στο Μεγαρο δεν εγραψε κανεις...??? τσκ τσκ τσκ.... ::)

Λοιπον... στου Παπαγου υπηρχε πολυ κεφι γενικα και ολοι στη σκηνη φαινονταν να το διασκεδαζουν... Βεβαια (παντα υπαρχει ενας...!) ας ελειπε εκεινος ο εκνευριστικος τυπος μπροστα μπροστα που στο τελος καθε, μα καθε, τραγουδιου γκαριζε...'το ονειροοο, πες το ονειρο....'!!! :P Και ας μας ειχαν αφησει να σηκωθουμε... κανεις δεν ξερει ποσο δυσκολο ειναι να καθεσαι καταχαμα για μια ολοκληρη συναυλια, οταν η σκηνη ειναι αρκετα υπερυψωμενη και να κοιτας προς τα πανω... σβερκος, μεση, ποδια τρεμουν, πιανονται... θα παθουμε τιποτα στη ηλικια μας... ;) :D  

Στιγμη που ξεχωρισε... τα μπαλετα! που αυτη τη φορα ηταν σαφως πιο μαλλιαρα απο ποτε... ;) ;D
Με ολοκληρο corps de ballet (αμα εχεις μητερα χορευτρια της Λυρικης, μαθαινεις ολες τις ορολογιες... ;D), με πολυχρωμα μαλλια και με φορεματα και με... μουσια (!!!)... το οποιο ακολουθουσε ομολογουμενως αρκετα πετυχημενα τους δυο... κορυφαιους! :D

Επισης καταπληκτικες στιγμες μας χαρισε η μικρη κορη του Χρυσοστομου Μπουκαλη, η οποια δεν διστασε να κλεψει την παρασταση απο τον Αλκινοο, ανεβαινοντας στη σκηνη, χορευοντας και κοιταζοντας το κοινο με απιστευτη ανεση...! (τους ειχε ηδη κερδισει και το ηξερε... ;) :D) Και ταυτοχρονα, κρινοντας οτι ειναι η καταλληλοτερη στιγμη να μας δειξει και το μουσικο ταλεντο που προφανως εχει κληρονομησει απο τον πατερα της, ανελαβε να αντικαταστησει πρωτα τον Μιχαλη στα ντραμς και μετα τον Μιλτο και τον Τασο στα βιολια...! :D

Το περιμεναμε οτι η βραδια θα ηταν ξεχωριστη, καθως ηταν η τελευταια 'ηλεκτρικη' συναυλια του Αλκινοου και παντα κανονιζεται κατι ξεχωριστο για το τελος (οπως αλλωστε και περσι... ;)). Το μονο που μας ελειψε πραγματικα ηταν ενα τραγουδι απο τον Μιλτο... :-\ αλλα αφου δεν γινοταν, τι να κανουμε... θα ελπιζουμε για μια αλλη φορα... :)

Οσο για το Μεγαρο... ηταν παρα πολυ ομορφα και σαφως πιο... ησυχα! Ωραιος ο χωρος, και το προγραμμα πλησιαζε εκεινο της Επιδαυρου. Ηταν λιγο πιο συντομο απο το συνηθισμενο, αλλα λογω των συνθηκων (ο χωρος ειναι εξωτερικος και διπλα βρισκεται το νοσοκομειο) αυτο ηταν καπως αναποφευκτο... Γενικα, μια πολυ πιο ηρεμη συναυλια... αν και εχω την εντυπωση οτι ο Τασος καθοταν στην... ακρη της καρεκλας του (αγγλικη εκφραση, βγαζει νοημα?) και πολυ θα'θελε να ειχε εκει διπλα την ηλεκτρικη κιθαρα του... ;) κανω λαθος...? ;D

Και μην ξεχασω τον Μιχαλη στη... γυαλα! ::) Κι αυτος απ'οτι καταλαβα υπεφερε εκει πισω αποκομμενος...  :-\

Μονο μια μας εμεινε... :-\

« Τελευταία τροποποίηση: 21/09/04, 00:59 από Steph »
Σ'αυτή τη θάλασσα, σ'αυτή την τρικυμία
για δες παράξενα που απλώνεται η γαλήνη...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
5538 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/07/06, 23:14
από kixem
7 Απαντήσεις
8100 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/06, 18:49
από analogia
1 Απαντήσεις
2928 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/12/06, 21:04
από FSL
17 Απαντήσεις
9156 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/03/05, 16:41
από marinos21
21 Απαντήσεις
12385 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/11/09, 16:41
από FSL
0 Απαντήσεις
2066 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/06/09, 17:26
από johnakos79
10 Απαντήσεις
4719 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/08/09, 19:16
από ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΠΕΛΛΟΣ
0 Απαντήσεις
2114 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/12/10, 21:25
από Θοδωρής
8 Απαντήσεις
4414 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/13, 14:32
από gkou
0 Απαντήσεις
2286 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/07/18, 23:56
από Dagoth