Αποστολέας Θέμα: Eκλογές στις 4 Οκτωβρίου  (Αναγνώστηκε 60843 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eκλογές στις 4 Οκτωβρίου
« Απάντηση #200 στις: 02/10/09, 03:37 »
Παράθεση
επιστρέψουμε λίγο στη "κατινιά" των εκλογών και ας πάμε λίγο τα στοιχήματα. Λοιπόν δίνω προβλέψεις , δώστε και εσείς και ο νικητής κερδίζει μαντολάτο!

Η γυάλινη σφαίρα μου λέει:

ΠΑΣΟΚ 43-45%
ΝΔ       37-40%
ΚΚΕ       7-8%
ΛΑΟΣ     4.5-6%
ΣΥΡΙΖΑ   3-4%
ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ 2-2.5%
ΛΟΙΠΑ    3-4%
ΑΠΟΧΗ   17-20%
Εγω άλλες πληροφορίες έχω:
ΠΑΣΟΚ 42-43%
ΝΔ       33-35%
ΚΚΕ       5-6%
ΛΑΟΣ     5-6%
ΣΥΡΙΖΑ   4-5%
ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ 2-3%

Αποσυνδεδεμένος lordi13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • the icon of dominance
    • Προφίλ
Απ: Eκλογές στις 4 Οκτωβρίου
« Απάντηση #201 στις: 02/10/09, 11:21 »
Μπράβο στον faser για το κείμενο.

ΡΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΟΜΙΛΙΑ ΤΟΥ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΠΟΛΙΤΕΣ ΖΗΤΟΚΡΑΥΓΑΖΟΥΝ Η ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ :o :o :o :o :o!!!

Θα έλεγα να επιστρέψουμε στα "καθαυτό εκλογικά" αλλά διαβάζοντας αυτό δεν είμαι σίγουρος.
Καταρχήν δεν ήταν εκατομμύρια. Κατά δεύτερο ο χαρακτηρισμός "πολίτες" αδικεί τους πολίτες  :P. Και αλήθεια, χαίρεσαι με αυτό το θέαμα;

καλα το εκατομμυρια ηταν μεταφορικο για να δειξει ποσος πολυς κοσμος ηταν...δε το καταλαβα πως ο χαρακτιρισμος πολιτες αδικει τους πολιτες???
και για να πω την αληθεια χαρηκα με το θεαμα γιατι δεν ειχα ξαναδει τοσο πολυ κοσμο σε μια ομιλια πολιτικου αρχιγου!

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Eκλογές στις 4 Οκτωβρίου
« Απάντηση #202 στις: 02/10/09, 11:39 »
ΝΔ           66,6%
ΠΑΣΟΚ      66,5%
ΚΚΕ           50%
ΣΥΡΙΖΑ      45%
ΛΑΟΣ         110%

Παππού, μακάρι να έβλεπα και εγώ αυτή τη φιλοξενία, το μεσογειακό ταπεραμέντο και ιδιαίτερα την δημιουργικότητα(;;;;;) που αναφέρεις.
Όταν λες μεσογειακό ταπεραμέντο τι εννοείς ακριβώς ? Γιατί εμένα περισσότερο σε απατεωνιά, π.....τανιά, ψώνιο και μαγκιά μου κάνει.

Σε ποιούς ακριβώς αναφέρεσαι Χοληδόχε? Στην Τουρκία ή στην Ελλάδα?

Αν πάντως αναφέρεσαι στην Ελλάδα μπορείς να έρθεις από την Κρήτη για να δεις ανθρώπους με δημιουργικότητα, μεσογειακό ταπεραμέντο, καλοσύνη, και χαρά, οι οποίοι εκτός των άλλων αγαπούν και την πατρίδα τους.
Μπορείς επίσης να πας στην Ήπειρο, στις Κυκλάδες, στα Επτάνησα, στα Δωδεκάνησα, στην Μακεδονία, στην Θράκη, στην Πελοπόνησο, στην Λέσβο, στην Χιο, στην Σαμοθράκη, στην Σάμο, στην Δυτική Στεραιά, στην Ανατολική Στερεά.
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Eκλογές στις 4 Οκτωβρίου
« Απάντηση #203 στις: 02/10/09, 11:56 »
Μπράβο στον faser για το κείμενο.

ΡΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΟΜΙΛΙΑ ΤΟΥ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΠΟΛΙΤΕΣ ΖΗΤΟΚΡΑΥΓΑΖΟΥΝ Η ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ :o :o :o :o :o!!!

Θα έλεγα να επιστρέψουμε στα "καθαυτό εκλογικά" αλλά διαβάζοντας αυτό δεν είμαι σίγουρος.
Καταρχήν δεν ήταν εκατομμύρια. Κατά δεύτερο ο χαρακτηρισμός "πολίτες" αδικεί τους πολίτες  :P. Και αλήθεια, χαίρεσαι με αυτό το θέαμα;

καλα το εκατομμυρια ηταν μεταφορικο για να δειξει ποσος πολυς κοσμος ηταν...δε το καταλαβα πως ο χαρακτιρισμος πολιτες αδικει τους πολιτες???
και για να πω την αληθεια χαρηκα με το θεαμα γιατι δεν ειχα ξαναδει τοσο πολυ κοσμο σε μια ομιλια πολιτικου αρχιγου!
Κοίταξε...Μετά από μερικά χρόνια θα συνειδητοποιήσεις και εσύ, ότι αυτές οι συγκεντρώσεις δεν έχουν ιδιαίτερη αξία...Σχεδόν κανένας δεν πηγαίνει αυτοβούλως για να διαδηλώσει μέσω του αρχηγού του κάθε κόμματος, τις απόψεις του . Το άσχημο  είναι ότι αυτός ο κόσμος έχει λάβει την εντολή από τις διάφορες τοπικές να κατέβει για το μπούγιο, τα διάφορα κομματόσκυλα με τις ντουντούκες τον κατευθύνει για να γεμίζει κενά και να φαίνεται λαοθάλλασα στη τηλεόραση, κάτι σαν τσομπανόσκυλα με πρόβατα δηλαδή και τέλος χιλιάδες από αυτούς έρχονται από άλλες πόλεις της Ελλάδας με πούλμαν ναυλωμένα (πληρωμένα από το πορτοφόλι των φορολογούμενων είτε ανήκουν είτε όχι στο συγκεκριμένο κόμμα). Με λίγα λόγια αυτές οι συγκεντρώσεις είναι ντροπή για μιά Ελλάδα που θέλει να λέγεται σύγχρονη...Όσο μεγαλύτερη λοιπόν μιά συγκέντρωση, τόσο μεγαλύτερη και η ξεφτίλα...Οι μεγαλύτερες συγκεντρώσεις γινόντουσαν τη δεκαετία του 80...Είναι σαν να γυρνάμε 20-30 χρόνια πίσω... :(
« Τελευταία τροποποίηση: 02/10/09, 12:12 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Eκλογές στις 4 Οκτωβρίου
« Απάντηση #204 στις: 02/10/09, 12:28 »
«Αν οι εκλογές άλλαζαν οτιδήποτε, θα ήταν παράνομες», Εμα Γκόλντμαν.

«Για να γίνει αφέντης ο πολιτικός ποζάρει ως υπηρέτης», Σαρλ ντε Γκολ.

«Οι πολιτικοί είναι παντού ίδιοι. Υπόσχονται να χτίσουν γέφυρες ακόμα κι όταν δεν υπάρχουν ποτάμια», Νικίτα Χρουστσόφ.

«Ποτέ οι άνθρωποι δεν λένε περισσότερα ψέματα απ' ό,τι έπειτα από ένα κυνήγι, κατά τη διάρκεια ενός πολέμου και πριν από εκλογές», Οτο φον Μπίσμπαρκ.

«Η πολιτική είναι η ευγενής τέχνη του να παίρνεις τις ψήφους των φτωχών και να κάνεις εκστρατείες με λεφτά των πλουσίων, υποσχόμενος ότι θα προστατέψεις τους μεν από τους δε», Οσκαρ Ασμέριντζερ.

«Ολοι θα θέλαμε να ψηφίσουμε τον καλύτερο αλλά δεν είναι ποτέ υποψήφιος», Ρόμπερτ Ορμπεν.

«Οι κακοί πολιτικοί εκλέγονται από καλούς πολίτες που δεν ψηφίζουν», Τζορτζ Τζιν Νάθαν.

«Αν ο Θεός ήθελε να ψηφίσουμε, θα μας είχε προτείνει ο ίδιος υποψήφιους», αναρχοχριστιανός που κάνει αποχή.

«Εχετε ποτέ την αίσθηση ότι ο μόνος λόγος που κάνουμε εκλογές είναι για να δούμε αν οι δημοσκοπήσεις ήταν σωστές;», Ρόμπερτ Ορμπεν.

«Δεν συμφωνώ με τις πεποιθήσεις σας, αλλά είμαι έτοιμος να δώσω την ίδια τη ζωή μου για να μπορείτε να τις εκφράσετε ελεύθερα», Βολτέρος.

«Οπως δεν ανέχομαι να είμαι σκλάβος, έτσι δεν δέχομαι και να είμαι κυρίαρχος», Λίνκολν.

«Οι άνθρωποι παραπαίουν ιδεολογικά μεταξύ καπιταλισμού και σοσιαλισμού γιατί δεν έχουν καταλάβει ότι καπιταλισμός είναι η εκμετάλλευση ανθρώπου από άνθρωπο, ενώ σοσιαλισμός είναι το αντίθετο», ανώνυμος μηδενιστής.

«Τα πολιτικά σκάνδαλα είναι σαν τα μαθηματικά αξιώματα. Πολλοί τα γνωρίζουν αλλά κανένας δεν μπορεί να τα αποδείξει», άλλος ανώνυμος.

«Οι κυβερνήσεις είναι σαν τις πάνες των μωρών. Χρειάζονται συχνά αλλαγή και μάλιστα για τον ίδιο λόγο», μητέρα ψηφοφόρος.

«Κάθε άνθρωπος χτίζει τον κόσμο σύμφωνα με τη δική του εικόνα. Εχει τη δυνατότητα να διαλέξει, αλλά δεν έχει τη δυνατότητα να αποφύγει να διαλέξει», Αϊν Ραντ

«Ο ισχυρός έχει σκλάβους, ο πλούσιος κόλακες και ο σοφός φίλους», Ισοκράτης.

«Στην υπερβολική λογομαχία χάνεται η αλήθεια», Σύρος.

«Η δημοκρατία είναι το χειρότερο πολίτευμα. Είναι όμως το καλύτερο από όσα έχουν εμφανιστεί μέχρι τώρα», Τσόρτσιλ.

«Η δημοκρατία είναι δύο λύκοι και ένα πρόβατο που ψηφίζουν για να αποφασίσουν ποιο θα είναι το γεύμα», Μάρσαλ Φριτς.

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Eκλογές στις 4 Οκτωβρίου
« Απάντηση #205 στις: 02/10/09, 12:55 »
Lordi, εννοούσα πάνω κάτω αυτά που είπε ο Macmisias.

papous, νομίζω ότι αρκετοί άνθρωποι έχουν προσπαθήσει να make a point που λέμε στο χωριό μου και αρνείσαι πεισματικά να παραδεχτείς ότι περιέχει έστω και ψύγματα αλήθειας.

Ωραία τα γνωμικά, Βραζίλη.
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Eκλογές στις 4 Οκτωβρίου
« Απάντηση #206 στις: 02/10/09, 15:33 »
Xαχαχαχαχαχ ετυχε να περασω χτες απο Πατησιων(οχι δεν ειμαι Πρασινοφρουρος :P) και ειδα ολον αυτο τον χαμο..Ρε Lordi τι χαρηκες..Ολοι αυτοι οι ανθρωποι που πηγαινουν σε αυτες τις προεκλογικες συγκεντρωσεις πγαινουν προβατισια..Νομιαζα οτι ειχε τελειωσει παιχνιδι του Παναθηναικου..Σημαιες μπλουζες κασκολ( :o :o χαχαχαχαχα)...Το πιο αστειο ηταν που ενω περνουσα λεω τι αλλο θα δω τωρα και εκεινη τη στιγμη σκανε καποιοι αλλοδαποι σκουρου χρωματος με σημαιες κλπ να φωναζουν σε καποιους αλλους ιδιας εθνικοτητας λογικα..''ΠΑΣΣΣΣΟΟΟΟΚ ΡΕΕΕΕ''...Φανταζομαι ξερουμε και ξερετε οτι αυτα που λενε οι πολιτικοι αρχηγοι σε τετοιου ειδους συγκεντρωσεις δεν ειναι τιποτα..Οτι πραγμα ουσιας εχουν πει θα το χετε ακουσει στοα ραδιοφωνο η στη τηλεοραση..

ΥΓ.Αστειο ηταν που η καθε του προταση ξεκιναγε με τη τελευταια λεξη της προηγουμενης.. :P
Παράθεση
«Αν οι εκλογές άλλαζαν οτιδήποτε, θα ήταν παράνομες», Εμα Γκόλντμαν.
Γενικα εδω βρισκεται πολυ σοφια..
Παράθεση
«Η δημοκρατία είναι δύο λύκοι και ένα πρόβατο που ψηφίζουν για να αποφασίσουν ποιο θα είναι το γεύμα»
Oπως και αυτο..Ακομα και αν αλλαξεις την αναλογια λυκων προβατων..
« Τελευταία τροποποίηση: 02/10/09, 15:37 από Kiratzoharris »
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Eκλογές στις 4 Οκτωβρίου
« Απάντηση #207 στις: 02/10/09, 16:21 »
Και μονο που εχουμε κανει 9 σελιδες topic, δειχνει ποσο σοβαρα αντιμετωπιζουμε τις εκλογες, ενω στην πραγματικοτητα ειναι της πλακας...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Eκλογές στις 4 Οκτωβρίου
« Απάντηση #208 στις: 02/10/09, 16:28 »
Tης πλακας δεν ειναι ουτε πρεπει να ειναι..Ουτε εγω πιστευω οτι ειναι το ανωτατο μεσο της δημοκρατιας κλπ(ισως ειναι αυτης της δημοκρατιας που εχουμε..) αλλα η σημασια τους δεν εχει να κανει μονο με το κατα ποσο ειναι αποτελεσματικες..Ασχολουμενος με τετοια ζητηματα μπορεις να διαμορφωσεις αποψη που αθ σε βοηθησει να απορριψεις η οχι τετοιες διαδικασιες τεκμηριωμενα,να δεις σφαιρικα το τι συμβαινει σε ενα πολιτικο συστημα οπως το δικο μας κλπ...Οι εκλογες και το αποτελεσμα τους μπορει να μην επηρεαζουν τη ζωη σου και την κοινωνια η πολιτικη ομως το κανει και απο τη στιγμη που οι εκλογες ειναι ή οι καποιοι εχουν επιβαλει ωστε να ειναι κατι το τοσο σημαντικο πιστευω πρεπει να ασχολουμαστε..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Eκλογές στις 4 Οκτωβρίου
« Απάντηση #209 στις: 02/10/09, 16:35 »
Κιρατζο, τα εχουμε πει πολλες φορες εδω μεσα (κ εκεινη τη μπυρα δεν την ηπιαμε ποτε), αλλα δυστυχως της πλακας ειναι οι εκλογες...τα "τεκμηριωμενα" τα ειδα και αλλου...στο σχολειο, το πανεπιστημιο, τη δουλεια, το στρατο...εδω και 35 χρονια κυβερνανε 3 οικογενειες, αν ειναι δυνατον...δυστυχωςμ οι εκλογες ειναι πια σαν το Champions League και το Fame Story...ενα θεαμα για να ασχολουμαστε, αλλα ποτε αλλαξε κατι για να αλλαξει τωρα?

Δε λεω πως δεν αλλαζει τιποτα, αλλα αν αλλαξει κατι, τοτε δε θα αλλαξει απο τις εκλογες και νομιζω οτι θα συμφωνησεις μαζι μου.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Eκλογές στις 4 Οκτωβρίου
« Απάντηση #210 στις: 02/10/09, 16:52 »
Οντως το bayern μας περιμενει ;D

Στο τελικο συμφωνω μαζι σου αλλα στον ιστο της σκεψης μεχρι εκει διαφωνουμε ριζικα..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Eκλογές στις 4 Οκτωβρίου
« Απάντηση #211 στις: 02/10/09, 17:07 »
"Στην μοναρχία πρέπει να αποδέχεσαι έναν αρχηγό που δεν τον θέλει κανείς. Στην δημοκρατία έχεις να διαλέξεις ανάμεσα σε πέντε πρόσωπα που είναι ικανά για αρχηγοί και τα οποία δεν τα θέλει κανείς" papous

"Οι "βαμένοι" ψηφοφόροι μοιάζουν με τα δηλητηριώδη φίδια. Και οι δύο το ρίχνουν δαγκωτό" papous

"Με τρεις τύπους ψηφοφόρων πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί. Μ' έναν άνδρα που δεν θέλει να ψηφίσει, με μια γυναίκα που δεν θέλει να ψηφίσει και με μια γυναίκα που θέλει να ψηφίσει" papous

"Ευτυχώς που υπάρχουν και γυναίκες στις λίστες υποψηφίων. Έτσι, εάν δεν θέλεις να ψηφίσεις ένα κομματόσκυλο, ψηφίζεις μόνο κόματο ". papous

"Ευτυχώς που μετέχουν και δικηγόροι ως υποψήφιοι στις εκλογές. Αλλιώς σίγουρα θα βρισκόταν μετεκλογικά κάποιος απ' τον κλάδο τους που θα έπειθε τον χαμένο να υποβάλει αγωγή κατά των ψηφοφόρων ως υπαίτιων για το εκλογικό αποτέλεσμα" papous

"Aν θέλεις να διαφθείρεις μια κοινωνία την κάνεις "δημοκρατική"" papous

"Γιατί δεν κατεβαίνω στις εκλογές? Στην ζωή μου έχω μάθει να ανεβαίνω..." papous

"H αποδοχή της ταυτότητάς σου δεν σημαίνει ότι ζητωκραυγάζεις για τα λάθη σου, themo" papous
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eκλογές στις 4 Οκτωβρίου
« Απάντηση #212 στις: 02/10/09, 17:11 »
Σχετικά με συμμετοχή ή όχι στις εκλογές μιας και φτάσαμε 2 μερες πριν θα ήθελα να πω ότι είναι απορίας άξιον (για μένα) πώς ένας άνθρωπος προτιμά να μεταφέρει την πολιτική του βούληση  σε κάποιον άλλο είτε μιλάμε για μεγάλο,είτε για μικρότερο κόμμα λες και αυτός είναι ανήμπορος να την διαχειρηστεί και να την εκφράσει είτε μέσα από συζητήσεις είτε μέσα από συνειδητοποιημένες δραστηριότητες.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Eκλογές στις 4 Οκτωβρίου
« Απάντηση #213 στις: 03/10/09, 13:05 »

Εδω βλεπουμε σε ποιους απευθυνεται αυτο το κομμα..Ο Ελληνας τσολιας :o...και οι ελληνικες σημαιες αντι για δεντρα :P...Πραγματικα χιλιες φορες ψηφιστε Νεα δημορκατια αλλα οχι το Λαος..Δηλαδη δεν θεωρειτε οτι προσβαλεται η νουμοσυνη σας?Αυτα που παρουσιαζονται και ειδικα ο τροπος που παρουσιαζονται...
Επισης δεν ακταλαβα το σημειο με το αδηφαγο κρατος ακριβως ::)..
Εσυ θα αφησεις την Ελλαδα να μαραζωσει?(2 επιλογες)
1.Ψηφισε ΛΑΟΣ
2.Μην παιρνεις προφυλαξεις
 ΥΓ.Ποια ειναι τα ονειρα της πατριδας?

Και κατι αστειο

Στις υγειες μας.
« Τελευταία τροποποίηση: 04/10/09, 16:48 από Kiratzoharris »
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eκλογές στις 4 Οκτωβρίου
« Απάντηση #214 στις: 03/10/09, 16:06 »

Και κατι αστειο
http://www.youtube.com/watch?v=wHAKm5lGK1w
Στις υγειες μας.


Στα πρότυπα του Καραμανλής ή τανκς?Έχει γίνει μόδα τελευταία αυτό,το είχε πει και ο Στυλιανίδης προ μήνων με το χάος στη θέση των τανκς.rofl
extra tip το comment:Γι αυτό ΔΙΩΞΑΝΕ τους Βασιλιάδες ΜΑΣ? Για να ΤΡΩΝΕ???????????? ΛΑ.Ο'.Σ.
Πραγματικά αφού συνεχίζουν να υπάρχουν θαυμαστές των εκ γεννετής καθυστερημένων Παύλου και Κωνσταντίνου μπορώ να είμαι έτοιμος για παν ενδεχόμενο σε αυτή τη χώρα(σκόπιμος λαϊκισμός η τελευταία φράση).

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Eκλογές στις 4 Οκτωβρίου
« Απάντηση #215 στις: 03/10/09, 23:25 »
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eκλογές στις 4 Οκτωβρίου
« Απάντηση #216 στις: 04/10/09, 00:11 »
http://www.youtube.com/watch?v=aa2Fyfv3wGI
Εδω βλεπουμε σε ποιους απευθυνεται αυτο το κομμα..Ο Ελληνας τσολιας :o...και οι ελληνικες σημαιες αντι για δεντρα :P...Πραγματικα χιλιες φορες ψηφιστε Νεα δημορκατια αλλα οχι το Λαος..Δηλαδη δεν θεωρειται οτι προσβαλεται η νουμοσυνη σας?Αυτα που παρουσιαζονται και ειδικα ο τροπος που παρουσιαζονται...
Επισης δεν ακταλαβα το σημειο με το αδηφαγο κρατος ακριβως ::)..
Εσυ θα αφησεις την Ελλαδα να μαραζωσει?(2 επιλογες)
1.Ψηφισε ΛΑΟΣ
2.Μην παιρνεις προφυλαξεις
 ΥΓ.Ποια ειναι τα ονειρα της πατριδας?

Και κατι αστειο
http://www.youtube.com/watch?v=wHAKm5lGK1w
Στις υγειες μας.



επειδη ακριβως ξερεις....αστο καλυτερα :P
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Eκλογές στις 4 Οκτωβρίου
« Απάντηση #217 στις: 04/10/09, 03:16 »
Ρίχτε μια ματιά

http://sotomi.blogspot.com/2009/10/asknd-live.html



Ό,τι πιο ανούσιο έχει προβληθεί στην προεκλογική περίοδο...
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: Eκλογές στις 4 Οκτωβρίου
« Απάντηση #218 στις: 04/10/09, 05:44 »
Ας επιστρέψουμε λίγο στη "κατινιά" των εκλογών και ας πάμε λίγο τα στοιχήματα. Λοιπόν δίνω προβλέψεις , δώστε και εσείς και ο νικητής κερδίζει μαντολάτο! ;D

Η γυάλινη σφαίρα μου λέει:

ΠΑΣΟΚ 43-45%
ΝΔ       37-40%
ΚΚΕ       7-8%
ΛΑΟΣ     4.5-6%
ΣΥΡΙΖΑ   3-4%
ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ 2-2.5%
ΛΟΙΠΑ    3-4%
ΑΠΟΧΗ   17-20%

Μάκη. Η δικιά μου μαύρη και πλαστικιά, και δεν εχει ποσοστά αλλά:

ΠΑΣΟΚ 155 βουλευτές
ΝΔ 6% κάτω.

ΛΑΟΣ πάνω από 7%
ΣΥΝ - ΣΥΡΙΖΑ - ΠΕΣ ΤΟ ΚΙ ΕΤΣΙ 3.5%
ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ 1.5-1.8%
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Eκλογές στις 4 Οκτωβρίου
« Απάντηση #219 στις: 04/10/09, 07:17 »
οι καλπες ανοιξαν! ;D

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Απ: Eκλογές στις 4 Οκτωβρίου
« Απάντηση #220 στις: 04/10/09, 09:04 »
Εγώ πάντως προβλέπω ότι το βράδυ όλα τα στελέχη των κομμάτων θα λένε ότι νίκησαν .Μου έρχεται στο μυαλό κάτι που έλεγε ο Χάρι Κλύν < και βγήκαν όλοι νικητές και χάσαν όλοι οι άλλοι > !!

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Eκλογές στις 4 Οκτωβρίου
« Απάντηση #221 στις: 04/10/09, 12:19 »
Καλημέρα σας! Παππού, βασικά δεν έχω ταξιδέψει, σε ολόκληρη την Ελλάδα για να ξέρω τι γίνεται. Δεν μιλούσα βέβαια για την Τουρκία, διότι ούτε από εκεί έχω πάει.
Μιλάω όμως για Αθήνα και Πειραιά, από όσα βλέπω και ξέρω καθώς και για όσους έχω μιλήσει που είναι από διάφορα μέρη που λες. Στην Κρήτη ενώ έχω κατέβει για δουλειές, δεν έχω μείνει, αλλά μαθαίνω περιορισμένα νέα της. Πολύ θα ήθελα δε, με όσους συναναστρέφομαι, να είναι δημιουργικοί, χωρίς να χρειαστεί να τους ψάχνω με το τηλεσκόπιο. Αλλά αυτό είναι κάτι δύσκολο στην εποχή μας. Για να το προχωρήσω παραπάνω, μιλάω για ανθρώπους που είναι δημιουργικοί και εκτός της εργασίας τους. Για ανθρώπους που θέλουν να παίξουν ένα μουσικό όργανο, να γράψουν ένα ποίημα, να βάψουν με το δικό τους τρόπο, να φτιάξουν μια δική τους κατασκευή και τα λοιπά. Να βάλουν το μυαλό τους τα χέρια τους τη φαντασία τους την έμπνευσή τους τον ελεύθερο τους χρόνο για να δημιουργήσουν κάτι δικό τους, ιδιαίτερο και να λένε να αυτό το έφτιαξα μόνος μου και μου αρέσει να φτιάχνω πράγματα για το κέφι μου!Ανθρώπους δημιουργικούς και μερακλήδες, πέρα από την κατάσταση του φτιάχνω για να κονομήσω, παρόλο που κάποιες φορές μπορούν να συμβαδίζουν αυτά τα δύο, αν είσαι απελευθερωμένος από συγκεκριμένες οδηγίες στην δουλειά σου.
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος let me know 796

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 814
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eκλογές στις 4 Οκτωβρίου
« Απάντηση #222 στις: 04/10/09, 14:42 »
καλημερα.αυτο που δεν θα ξεχασω ποτε απο εκλογες ειναι το εξης:

το 95 (αν θυμαμε καλα) με στελνουν απο την Θηβα που ειχα μπει νεος,φανταρος σε ενα χωριο στην Ευβοια κατα 90% λεγοταν αν θυμαμε καλα Γυμνο.
τοτε ακομα στελναν φανταρους στα εκλογικα τμηματα.
η πρωτη εντυπωση απο την παρουσια μας στο χωριο ηταν απλα απιστευτη!!!
μας αντιμετωπισαν ο προεδρος θαρρω ηταν,οι χωρικοι ,ακομα και ο παπας λες και ειμαστε οι σωτηρες του χωριου!
για 3 μερες που εμεινα εκει δεν πληρωσα ουτε μια δραχμη για φαγητο,αφου πρωτα μαγειρευαν για εμας και μετα για το σπιτι τους.ειχαμε φτασει σε σημειο να πεταμε φαγητα.
ο περιπτερας δεν συζητουσε καν να παρει χρηματα για τα τσιγαρα.απο οποιο μπαρ,καφενειο περνουσαμε μας τραβουσαν μεσα και πιναμε ολη την Σκωτια φυσικα εννοειται τζαμπα.

χιλια δυο μπορω να γραψω αλλα αυτο που θελω να επισημανω ειναι ποσο γελοιος ενιωθα μπροστα σε αυτους τους ταπεινους ανθρωπους και συναμα αξιαγαπητους.
οταν πλησιαζουν εκλογες αυτο ειναι το πρωτο πραγμα που μου ερχεται στο μυαλο και οχι οι αθλιοι τυποι με τις γραβατες
.
την μεγαλη μου αγαπη σε αυτο το χωριο αν το ξερει καποιος και ενα μεγαλο ευχαριστω στους κατοικους του!!!
( ε,και και στην κοπελια που μου εκανε παρεα  :))

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Eκλογές στις 4 Οκτωβρίου
« Απάντηση #223 στις: 04/10/09, 16:51 »
Γαματη η ιστορια του παραπανω  ;D

Παντως βλεπω ΣΥΡΙΖΑ με ποσοστο μεγαλυτερο 4,4%(ευρωεκλογες)..Σημερα ειχα παει σε βαφτισια και ακουσα ανθρωπους που ουτε καν ειχα φανταστει να λενε οτι θα ψηφισουν Συριζα..Γενικως νομιζω οτι τον τελευταιο καιρο ο Τσιπρας αλλαξε λιγακι και ξεχωρισε απο τον οχετο..Εγω δεν τους τιμησα παντως(αν ηταν στο οριο θα το εκανα ::))
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Eκλογές στις 4 Οκτωβρίου
« Απάντηση #224 στις: 04/10/09, 17:30 »
Είμαι (σε) εφορευτική επιτροπή, και ευτυχώς κάνω ένα διάλλειμμα.

Μέχρι και την ώρα που έφυγα, η προσέλευση μόλις που είχε ξεπεράσει το 50%. Θα ξαναπάω αργότερα,και το βράδυ θα γίνω λίγο πιο αναλυτικός. Αυτό που θέλω να πώ είναι οτι είδα το πόσο χαμηλά μπορούν να πέσουν κάτι κομματόσκυλα.
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
45 Απαντήσεις
15917 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/11/08, 00:59
από Arg0
47 Απαντήσεις
15825 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/10/09, 12:52
από Snowy
5 Απαντήσεις
3658 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/10/09, 14:29
από parlats
6 Απαντήσεις
3094 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/10/09, 08:28
από Βραζίλης
5 Απαντήσεις
3091 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/10/10, 03:02
από LuNaFrEaK
3 Απαντήσεις
2784 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/10/10, 12:47
από Eagle Of Kamelot
0 Απαντήσεις
2586 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/10/11, 14:59
από Athens A Go Go
0 Απαντήσεις
3303 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/09/14, 11:15
από Korgy
0 Απαντήσεις
4090 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/10/15, 13:01
από Βραζίλης
2 Απαντήσεις
6045 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/10/16, 11:06
από Βραζίλης