Αποστολέας Θέμα: ta provlimata sto group pou paizete...  (Αναγνώστηκε 44886 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mandrugada

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #25 στις: 15/05/04, 14:53 »
Είμαι τρελά ερωτευμένος με την τραγουδίστρια μας. Το πρόβλημα είναι ότι μόλις τα έφτιαξε με τον μπασίστα. Ο οποίος μπασίστας είναι φίλος μου. Μύλος η υπόθεση.

Γι'αυτό το έχω σαν κανόνα "Απογορεύονται οι γυναίκες στην μπάντα!!!!"

Σας ευχαριστώ παιδιά αλλά δεν γίνεται να συνεχίσει έτσι το θέμα.Κάτι πρέπει να κάνω.Την βλέπω κάθε φορά στην πρόβα πανέμορφη και καταπληκτική και είναι δύσκολο να σταματήσω να την σκέφτομαι.

Φτιάξτα με τον ντράμμερ ή τον κιθαρίστα για να κάνεις σπάσιμο στους άλλους. Πες την και ένα βράδυ στον μπασίστα να στραβώσει αυτή!!!


Μα εγώ ειμαι ο κιθαρίστας. :P Άμα την πέσω στον μπασίστα το πολύ πολύ να μας παρατήσει και τους δύο για τον ντράμερ ή τον ηχολήπτη. :P

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #26 στις: 15/05/04, 21:39 »
Εγω θα ελεγα οτι στο γκρουπ που ειμαι γενικως προβληματα δεν εχουμε...καμια φορα μπερδευομαστε με τις προβες γιατι ειμαστε αρκετοι αλλα τιποτα το φοβερο...εκει που εχουμε δυσκολια ειναι στα ακουσματα....
Φωνη-κιθαρα = σκυλας..μεταλας..
Κιθαρα = μεταλας ...σκυλας..αλλοπροσαλος...
Πληκτρας = φλοιντας...ηλεκτρονικη μουσικη...
Μπασιστας = τζαζ...μπλουζ...
Ντραμερ = μεταλας...ΜΟΝΟ ...
Τραγουδιστρια= ποπ...

Αντε τωρα να γραψεις δικο σου υλικο...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Sound of Rock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 450
  • Φύλο: Άντρας
  • Den Exoume Ipothesi
    • Προφίλ
    • Formula 1 Review
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #27 στις: 15/05/04, 21:49 »
πέστα dave.. παρόμοια και εμείς.. και με το συγκρότημα που παίζαμε πέρσι όμως είχαμε διαφορετικές επιροές όμως ποτέ δεν είχαμε προβλημα όταν γράφαμε τραγούδια..
όσο για το φίλο mandrugada.. τι να πω? σε καταλαβαίνω πλήρως.. είχα τα ίδια αλλά οχι με τον μπασίστα κάποιο φίλο.. υπομονή!  :-\
Formula 1 Review
Lyrics. Wasted Time Between Solos.

Αποσυνδεδεμένος Crazy Diamond

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
  • lost,lost,lost...
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #28 στις: 15/05/04, 22:22 »
Εχμ...
Μήπως το ότι μόνο μία φορά έχει έρθει ο πληκτράς θεωρείται πρόβλημα?? :P :P
Have no fear for atomic energy,cause none of them can stop the time

psomas

  • Επισκέπτης
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #29 στις: 16/05/04, 14:07 »
Εχμ...
Μήπως το ότι μόνο μία φορά έχει έρθει ο πληκτράς θεωρείται πρόβλημα?? :P :P

σιγά το πρόβλημα!!!  ;D ;D :P

Αποσυνδεδεμένος Sound of Rock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 450
  • Φύλο: Άντρας
  • Den Exoume Ipothesi
    • Προφίλ
    • Formula 1 Review
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #30 στις: 16/05/04, 15:32 »
Εχμ...
Μήπως το ότι μόνο μία φορά έχει έρθει ο πληκτράς θεωρείται πρόβλημα?? :P :P

σιγά το πρόβλημα!!!  ;D ;D :P

πλήκτρα... ε και τι έγινε...  :D πιος τα χρειάζεται τα πλήκτρα.. κιθάρα ρε!!! (αστειέυομε)  8)
Formula 1 Review
Lyrics. Wasted Time Between Solos.

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1767
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #31 στις: 16/05/04, 17:57 »
εγω ηθελα πινκ φλουντ και ζεπελιν και οι αλλοι τρεις ηθελαν γκριν ντει και ποππανκ.
τι να κανω
ευτυχως με τον καιρο σταματησαμε αργα χωρις να σκοτωθουμε
επεισης ο τραγουδιστης-κιθαριστας ηταν απιστευτος εγωιστης και δεν τον αντεχα  >:(
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #32 στις: 17/05/04, 08:59 »
Dave Murray και tasoylis αυτό που έχετε πιστευω είναι καλύτερο από να είχατε όλοι τα ίδια γούστα. Υπάρχει ποικιλομορφία στην μουσική και περισσότερες απόψης αρκεί να μπορείτε να συνενοηθείτε.

Σκεφτήτε ότι πρόβλημα άλλων (βλ. εμένα) είναι ότι δεν μπορούν να βρουν άτομα να κάνουν μπάντα. Γιατί να μην έχουμε και εμείς ένα καλό μπασίστα, έναν δευτερο κιθαρίστα, έναν πληκτρά κτλ κτλ?
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Τραμπάκουλας

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ξερω τι μ' αρεσει αλλα ξερω τι δεν μ' αρεσει
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #33 στις: 17/05/04, 13:45 »
αυτο με την γκομενα ηταν καλο. κοιτα, υπαρχουν 2 λυσεις. η μια ειναι να σκοτωσεις τον μπασιστα ή να μαθεις μπασσο και η 2 δεν υπαρχει γιατι .... ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ Η ΚΑΡΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΒΥΣΣΟΣ. παντως εγω ακομα δεν παρηγορουμαι, κατι χειροτερο δεν υπαρχει????, τουλαχιστον πειτε και κανα ψεμα, καντε το για μενα!!!!!
τι κοιτας ρε? πηγαινε να κανεις κατι καλυτερο. ολο αυτο το πραγμα μας επηρρεαζει ψυχολογικα χωρις να αντιδρουμε στο περιβαλλον μας. εγω λεω "τραβα την πριζα".πληρωνεις αδικα.

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #34 στις: 17/05/04, 23:09 »
Χμ...προβληματα υπαρχουν παντα.Εχω αντιμετωπισει κατα καιρους τα εξης:Ελλειψη τεχνικης και προθυμιας,τεμπελια,βεντετοποιηση,ελλειψη μουσικων οργανων(γιατι κατα καιρους ειμαστε και μπατιρακια και δεν ειχαμε λεφτα ουτε για να χουμε δικα μας οργανα!),υπερβολικες  και ανισες εντασεις στο στουντιο και αυτα παντα απο κιθαριστες που βαζουν το distortion στην διαπασων και με τρελαινουν :P,διαφωνια ολικη πανω σε τι υλικο θα παιξει το γκρουπ σε λαιβ και αλλα.Να προσθεσω οτι ειχαμε και κοπελιες κατα καιρους στα γκρουπ και υπηρξε προβλημα!Δεν εχω στεριωσει ποτε σε γκρουπ στο οποιο υπηρχε κοπελα μεσα.Την μια ειχαμε πληκτρου και ο τραγουδιστης τα φτιαξε μαζι της και την πληγωσε,την αλλη ειχαμε τραγουδιστρια που καποιος την γουσταρε και τα φτιαξε με καποιον αλλον.Γενικα...μην κανετε το λαθος να βαζετε ατομα που ενδεχομενως γουσταρετε...την εχω πατησει και εγω ο ιδιος.Μακριαααααα.......
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #35 στις: 18/05/04, 09:46 »
Και live με τρεις προβες βγαινει,και καποιος μπορει "οταν ερθει η ωρα να ειναι ετοιμος".Eιναι θεμα μουσικων πιστευω.

Συμφωνω με αυτα που λες. Απλα αυτο που δεν ειπα ηταν οτι οταν εγινε αυτη η κουβεντα ειχαμε αλλαξει ντραμμερ και μπασιστα οι οποιοι καλα καλα δεν ειχανε κανει μια προβα τα κομματια...

Οσο αφορα τον γυναικεο "πειρασμο" σε μια μπαντα, επειδη εχω συνεργαστει με δυο τραγουδιστριες, ο λογος που δεν εκατσε δεν ηταν συναισθηματικος. Απλα σε πολλα οι γυναικες βλεπουν διαφορετικα πολλα θεματα, μουσικης και οργανωσης απο τους ανδρες και εκει ειχαμε τα προβληματα...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #36 στις: 19/05/04, 00:03 »
Απλα σε πολλα οι γυναικες βλεπουν διαφορετικα πολλα θεματα, μουσικης και οργανωσης απο τους ανδρες και εκει ειχαμε τα προβληματα...

mporeis na peis merika paradeigmata?tha ithela na xerw gia tis diafores stin nootropia...


epeidi exoun idi anaferthei arketa provlimata tha ithela an mporeite na mou peite pio apo ayta (an iparxei kapoio) tha sas ekane na figete apto group (i poio einai to provlima pou den to exete alla an to eixate tha stamatousate mia sinergasia).
oloi exoume provlimata alla apoti vlepw ta adimetwpizoume kai episis rixnoume poli nero sto krasi mas...i mipws ohi?
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος Crazy Diamond

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
  • lost,lost,lost...
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #37 στις: 19/05/04, 00:34 »
Η γαϊδουριά είναι σημαντικός παράγοντας για την διάλυση ενός συγκροτήματος. Για παράδειγμα, δεν γίνεται να έχεις κανονίσει πρόβα και να σου λέει κάποιος τελευταία στιγμή (ο πληκτράς π.χ. ;D ;D) ότι δεν γίνεται να έρθει, σε εβδομαδιαία βάση μάλιστα! Επίσης αν δεν υπάρχει χημεία μεταξύ των μελών του συγκροτήματος δε γίνεται δουλειά. Ελένη έχεις δίκιο, ρίχνουμε τις περισσότερες φορές νερό στο κρασί μας, δεν ξέρω για ποιόν λόγο... :-\
Have no fear for atomic energy,cause none of them can stop the time

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #38 στις: 19/05/04, 08:44 »
epeidi exoun idi anaferthei arketa provlimata tha ithela an mporeite na mou peite pio apo ayta (an iparxei kapoio) tha sas ekane na figete apto group (i poio einai to provlima pou den to exete alla an to eixate tha stamatousate mia sinergasia).
oloi exoume provlimata alla apoti vlepw ta adimetwpizoume kai episis rixnoume poli nero sto krasi mas...i mipws ohi?

Η αδιαφορία των άλλων θα με έκανε να φύγω, ή καλύτερα να τους σουτάρω όλους! ;D Ακόμα αν δεν υπολογίζονταν η γνωμή μου στην μπάντα και ήμουν απλά ένα εκτελεστικό μέλος θα έφευγα.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Gant

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • Η καλύτερη εμπειρία είναι τα live !
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #39 στις: 19/05/04, 09:12 »
... tha ithela an mporeite na mou peite pio apo ayta (an iparxei kapoio) tha sas ekane na figete apto group (i poio einai to provlima pou den to exete alla an to eixate tha stamatousate mia sinergasia)

Πριν δύο χρόνια έπαιζα σε ένα γκρουπ στην Ολλανδία, με το οποίο χωρίσαμε με κοινή συναινέση. Και αυτό γιατί 2-3 άτομα (ήμαστε 7) είχαν λίγο μεγάλες προσδοκίες από το γκρουπ και δημιουργούσαν άγχος (όχι δημιουργικό, αλλά μάλλον καταστροφικό). Αντίθετα για μένα κύριος στόχος που ήμουν στο γκρουπ ήταν να περνάμε καλά μέσα από τη μουσική.

'Ενας άλλος λόγος βέβαια που "χωρίσαμε" ήταν και η γλώσσα, γιατί τα Ολλανδικά μου ( όπως και οι κιθαριστικές μου ικανότητες :) ) ήταν περιορισμένα.

Κατά τ' άλλα να αναφέρω ότι αυτά που γράφουν μερικοί περί οργάνωσης, συνέπειας κτλ. δεν τα είχα ούτε τότε, αλλά ούτε και τώρα στο τωρινό μου γκρουπ... Θα ήταν όμως σημαντικός λόγος για να χαλάσει το κλίμα.

Σε κάθε περίπτωση νομίζω ότι είναι σημαντικό να περνάμε καλά και να αισθανόμαστε βολικά με τους άλλους !
 
Φρόντισε αυτά που θα κάνεις σήμερα να αξίζουν τη μία μέρα από τη ζωή σου που θα τους αφιερώσεις

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #40 στις: 20/05/04, 14:00 »
mporeis na peis merika paradeigmata?tha ithela na xerw gia tis diafores stin nootropia...

Λοιπον, τι παραπονα εχω απο τις γυναικιες φωνες που εχουν περασει απο την μπαντα:

  • Δεν ητανε rock ("Παλι γρηγορο? Δεν παμε το 'Φιλαρακι'?")
  • Τραγουδουσανε σε εναν τονο ("Εγω απο Λα μονο μπορω να τραγουδισω!")
  • Θελανε να εχουνε λογο στη μουσικη χωρις να ξερουνε μουσικη ("Καλε μην το παιζεις εκει! Παιξε πιο κατω! Οχι, πιο πανω! Οχι καλε εκει που ειναι η αλλη βουλιτσα!")
  • Επρεπε να αρεσουνε σε εναν της μπαντας ("Ο Πανος μου φωναζει γιατι με γουσταρει αλλα εγω δεν του καθομαι!")
  • Ειχαν κομπλεξ κατωτεροτητας η ανωτεροτητας ("Παλι εγω φταιω?" η "Δεν εχετε τα φοντα να αξιοποιησετε την φωνη μου")
  • Δεν ειχαν ορεξη για δουλεια ("Εγω τελευταια θα μαθω τα κομματια, ετσι κι αλλιως σιγα τη δουλεια")
Τα παραπανω ειναι λιγο υπερβολες αλλα θελω να το βλεπω με χιουμορ το θεμα...  ;D

Πριν πεσετε ομως ολες οι τραγουδιστριες και μη του Κιθαρα να με φατε, να ξερετε οτι παντα εγω επεμενα για γυναικιες φωνες στην μπαντα μου, παρα τα παραπονα των υπολοιπων. Και παντα εγραφα κομματια για γυναικεια φωνη, διοτι αυτη με εμπνεει... Απλα επεσα σε περιπτωσεις... Οπως και μου 'χει τυχη απο αντρικη φωνη... Αλλα αυτα σε αλλο post...

epeidi exoun idi anaferthei arketa provlimata tha ithela an mporeite na mou peite pio apo ayta (an iparxei kapoio) tha sas ekane na figete apto group (i poio einai to provlima pou den to exete alla an to eixate tha stamatousate mia sinergasia).

Βασικα ειναι το ποτε το θα πεσει η σταγονα που θα ξεχιλησει το ποτηρι... Εμενα μου ετυχαν διαφορα, τα προσπερνουσα μεχρι που κανανε διαφορα τρελλα, επαιρναν το master απο την ηχογραφηση και εξαφανιζοντουσταν, αποφασιζανε να διωξουν καποιο μελος της μπαντας και φερνανε τον αντικαταστατη του χωρις να πουνε τιποτα σε κανεναν... Τελικα ειναι αναλογα την αντοχη του καθενος...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

psomas

  • Επισκέπτης
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #41 στις: 20/05/04, 21:18 »
το δικό μου πρόβλημα είναι ότι δεν παίζω σε κανένα συγκρότημα!!!!  :'( (Πού να βρεις άτομα για συκγρότημα στου Lucifer τη μάνα;;;;  >:()

Αποσυνδεδεμένος dead_angel

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα δίπλα σου θα υπάρχει ένας άγγελος...
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #42 στις: 24/05/04, 02:16 »
Εχμ...
Μήπως το ότι μόνο μία φορά έχει έρθει ο πληκτράς θεωρείται πρόβλημα?? :P :P

Τουλαχιστον ρε μαγκα σε σενα εχει ερθει μια φορα!!! Εμεις ψαχνουμε πληκτρα 3 χρονια και αποτελεσμα...τζιφος!!!! ;D ;D ;D

Σοβαρα τωρα, αυτο το θεμα...μας ποναει πολυ ολους!!! Βασικα καθε μπαντα εχει τα προβληματα της και τα προβληματα αυτα ειναι λιγο πολυ γνωστα... ασυνεννοησια χαρακτηρων, μουσικες διαφορες, προβληματα με τις ωρες η τα λεφτα...φανταριλικι κλπ...

Σε μας το προβλημα θα ελεγα οτι ειναι το γεγονος οτι ολοι στο σχημα ειμαστε με τις βλεκας μας (αντιστρεψτε το!!!) Δηλαδη μπορει εγω πχ να γουσταρω σημερα τρελα να παιξω και να παρακαλαω ολους τους αλλους που βαριουνται και αυριο να συμβαινει το αντιθετο!!! Δεν το παιρνουμε και πολυ στα σοβαρα ολοι μαζι...κι ετσι δεν προχωραμε. Προβλημα ειναι και το οτι ο ντραμερ δεν εχει δικα του ντραμς, οπως και οτι εγω δεν εχω κανα πεταλι της προκοπης...προβλημα ειναι και το οτι συχνα-πυκνα αναγκαζομαστε να παιζουμε το "ελα συ, φυγε συ" με το line-up του σχηματος...προβλημα ειναι και...ΟΥΦ ΠΙΑ!!!Γεμισαμε προβληματα!!! ;D >:( >:( ;D

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #43 στις: 24/05/04, 02:47 »

Λοιπον, τι παραπονα εχω απο τις γυναικιες φωνες που εχουν περασει απο την μπαντα:

  • Δεν ητανε rock ("Παλι γρηγορο? Δεν παμε το 'Φιλαρακι'?")
  • Τραγουδουσανε σε εναν τονο ("Εγω απο Λα μονο μπορω να τραγουδισω!")
  • Θελανε να εχουνε λογο στη μουσικη χωρις να ξερουνε μουσικη ("Καλε μην το παιζεις εκει! Παιξε πιο κατω! Οχι, πιο πανω! Οχι καλε εκει που ειναι η αλλη βουλιτσα!")
  • Επρεπε να αρεσουνε σε εναν της μπαντας ("Ο Πανος μου φωναζει γιατι με γουσταρει αλλα εγω δεν του καθομαι!")
  • Ειχαν κομπλεξ κατωτεροτητας η ανωτεροτητας ("Παλι εγω φταιω?" η "Δεν εχετε τα φοντα να αξιοποιησετε την φωνη μου")
  • Δεν ειχαν ορεξη για δουλεια ("Εγω τελευταια θα μαθω τα κομματια, ετσι κι αλλιως σιγα τη δουλεια")
Τα παραπανω ειναι λιγο υπερβολες αλλα θελω να το βλεπω με χιουμορ το θεμα...  ;D

se kapoio vathmo katalavenw ayta pou sou elegan,kapoia ta exw pei kai egw alla mi ta pernete ola strava...
p.x.:Δεν ητανε rock ("Παλι γρηγορο? Δεν παμε το 'Φιλαρακι'?")
nomizw pws etsi erxetai kai mia isoropia...episis edw metraei kai to ti pigainei stin kathe fwni.egw mporei na goustarw poli na akouw rock komatia alla na min akougomai wraia otan ta lew,i na mi mporw na ta pw.exalou ti ginekia fwni sinithws gia pio arga komatia den tin psaxnete?an to group paizei mono poli "agria" komatia fadazomai tha protimisei adriki fwni...

Τραγουδουσανε σε εναν τονο ("Εγω απο Λα μονο μπορω να τραγουδισω!")
ayto einai pronomio adrwn kai ginaikwn!kai kala kanoume giati den prepei na ginontai simvivasmoi sto thema tonikotitas an de mas vgainei i an den akougetai kala,egw p.x. ta perissotera adrika pou ta allazoume gia na ta pw tihainei na ta lew apo re minore.

Δεν ειχαν ορεξη για δουλεια ("Εγω τελευταια θα μαθω τα κομματια, ετσι κι αλλιως σιγα τη δουλεια.
nomizw einai adikia na genikeysoume pws i ginaikes den exoun orexi gia doulia!isa isa pistevw pws eimaste pio organwtikes kai ipomonetikes.isws epeses se periptwsi!i mporei oloi oi alloi na min meletousate ta komatia kai na thelate i fwni (i opoia tha prepei na vasistei se ola ta ipolipa) na einai telia prin apolous...
« Τελευταία τροποποίηση: 24/05/04, 02:52 από eleni21 »
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #44 στις: 24/05/04, 12:14 »
p.x.:Δεν ητανε rock ("Παλι γρηγορο? Δεν παμε το 'Φιλαρακι'?")
nomizw pws etsi erxetai kai mia isoropia...episis edw metraei kai to ti pigainei stin kathe fwni.egw mporei na goustarw poli na akouw rock komatia alla na min akougomai wraia otan ta lew,i na mi mporw na ta pw.exalou ti ginekia fwni sinithws gia pio arga komatia den tin psaxnete?an to group paizei mono poli "agria" komatia fadazomai tha protimisei adriki fwni...

Κοιτα το "Σαν Φως" η συγκεκριμενη φωνη το ελεγε καλυτερα απο τον Κλιουμη!  :o
Παντως απλα ελεγε οτι ακουγε rock και τελικα εννοουσε ποπ-σκυλο-εντεχνο!

Τραγουδουσανε σε εναν τονο ("Εγω απο Λα μονο μπορω να τραγουδισω!")
ayto einai pronomio adrwn kai ginaikwn!kai kala kanoume giati den prepei na ginontai simvivasmoi sto thema tonikotitas an de mas vgainei i an den akougetai kala,egw p.x. ta perissotera adrika pou ta allazoume gia na ta pw tihainei na ta lew apo re minore.

Συγγνωμη, αλλα δεν νομιζω ΟΛΑ τα κομματια να τα λες μονο απο εναν τονο! Να πρεπει να αλλαζω ολο το setlist να αρχιζει απο Λα μινορε??? Θα καταληξει βαρετο να ακους 15 κομματια απο τον ιδιο τονο...

Δεν ειχαν ορεξη για δουλεια ("Εγω τελευταια θα μαθω τα κομματια, ετσι κι αλλιως σιγα τη δουλεια.
nomizw einai adikia na genikeysoume pws i ginaikes den exoun orexi gia doulia!isa isa pistevw pws eimaste pio organwtikes kai ipomonetikes.isws epeses se periptwsi!i mporei oloi oi alloi na min meletousate ta komatia kai na thelate i fwni (i opoia tha prepei na vasistei se ola ta ipolipa) na einai telia prin apolous...

Τα κομματια τα ξεραμε... Αυτη δεν ηξερε τους στιχους και το σημαντικοτερο δεν μαθαινε ποτε που να μπει! Της καναμε νοημα!

Παντως οπως προειπα εχω ζησει και παρομοια σκηνικα απο ανδρικες φωνες. Αλλα ειχα χιουμοριστικη διαθεση και ειπα να απαντησω ετσι. Το ποσο κολλαει ενα μελος στο συγκροτημα δεν ειναι θεμα φυλου, θεμα μυαλου ειναι!

If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος gon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Άντρας
  • goodbye cruel world
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #45 στις: 24/05/04, 14:05 »
το δικό μου πρόβλημα είναι ότι δεν παίζω σε κανένα συγκρότημα!!!!  

Μαζι σου!Ουτε και εγω βρισκω παιδια να ξεκινησουμε ενα παρ' ολο που τους το λεω καθε μηνα!Το μονο που σου λεω ειναι οτι σ'ενα σχολιο πανω απο 250 παιδιων μονο 6-7 το πολυ ακουνε  rock...
Predestined or punished
By man or god?

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #46 στις: 24/05/04, 16:45 »

Παντως οπως προειπα εχω ζησει και παρομοια σκηνικα απο ανδρικες φωνες. Αλλα ειχα χιουμοριστικη διαθεση και ειπα να απαντησω ετσι. Το ποσο κολλαει ενα μελος στο συγκροτημα δεν ειναι θεμα φυλου, θεμα μυαλου ειναι!


ayto pou grafeis ta leei ola...simfwnoume...
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος Chris Cigar

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Άντρας
  • klano ara iparho
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #47 στις: 01/06/04, 04:23 »
egw p.x. ta perissotera adrika pou ta allazoume gia na ta pw tihainei na ta lew apo re minore.

Eleni23? an i proti sighordia itan mantzore, esi parolafta se re-minore to metatonizes?
dzig

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #48 στις: 02/06/04, 00:40 »
egw p.x. ta perissotera adrika pou ta allazoume gia na ta pw tihainei na ta lew apo re minore.

Eleni23? an i proti sighordia itan mantzore, esi parolafta se re-minore to metatonizes?

ennoeitai pws ohi!san simptwsi to eipa epeidi iparxoun sto repertorio kamia 10+ kommatia apo Dm (simptosi eipa!tha mporousan nanai kai apo D) den eimai asxeti apo mousiki gia na allazw oli ti mousiki kai ti melwdia sto komati kai na to kanw apo majore,minore kai meta na to lew opws thelw! :-\  :-\

pws kai den ipografeis pali me :Aziza Mustafa Zadeh???
« Τελευταία τροποποίηση: 02/06/04, 00:45 από eleni23 »
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #49 στις: 02/06/04, 08:01 »
Εγώ μόνο σε δύο συγκροτήματα έχω παίξει (άντε και σε ένα σαν "session" μουσικός).
Το βασικότερο πρόβλημα όταν είμασταν μικροί ήταν το οτι σιγά-σιγά αραιώναμε, λόγω σπουδών ή στρατού.
Τώρα που μεγαλώσαμε, μας έχει φάει η ρουτίνα της δουλειάς και των αυξημένων υποχρεώσεων λόγω νέας οικογένειας ή άλλο.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
3172 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/09/04, 20:27
από idols
0 Απαντήσεις
1863 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/01/07, 15:41
από rouxlas
4 Απαντήσεις
3183 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/07/07, 17:16
από ogyon21
0 Απαντήσεις
1910 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/01/08, 13:26
από Μαργαρίτα Π.
2 Απαντήσεις
2754 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/09, 19:45
από gers
6 Απαντήσεις
4219 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/09, 19:47
από Μαργαρίτα Π.
2 Απαντήσεις
2880 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/01/10, 13:17
από Μάνος Καμπούρης (m.k.)
1 Απαντήσεις
2393 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/12/10, 09:23
από elrich
7 Απαντήσεις
3717 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/03/12, 22:15
από agrammatos
0 Απαντήσεις
2132 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/01/13, 00:51
από guitarfan