Αποστολέας Θέμα: James Labrie  (Αναγνώστηκε 21787 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pan-The_gunslinger

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 191
  • Φύλο: Άντρας
  • Gallagher's Dreamer
    • Προφίλ
    • blues lovers
Απ: James Labrie
« Απάντηση #25 στις: 23/05/06, 01:59 »
Ρε σεις,γιατί το μόνο που μ'αρέσει απο τους ποζεράδες που λέτε τόσο καιρό είναι η φωνή?

E, όχι και ποζέρια οι DT που είναι απ τα πιο low-profile metal συγκροτήματα. Εκτός κι αν εννοείς ότι είναι επιδειξιομανέις στη μουσική τους - αυτό το συζητάμε.
Aυτό ακριβώς!Και γενικώς δεν βλέπω να είναι και πολυ low profile...

A.Ο.Ξ - RORY - ΘΑΝΑΤΟΣ +ΤΕΛΟΣ!

Αποσυνδεδεμένος Slapper

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: James Labrie
« Απάντηση #26 στις: 28/05/06, 22:50 »
to mono pou exw na pw einai pws o James LaBrie einai 8eos kai to exei apodeiksei.pantws para to idiaitero tis fwnis tou katanta kourastikos sta live opws eipe kai o sidiropoulos.einai enas tragoudistis pou 8a ton 8umountai genies,e?

Αποσυνδεδεμένος Jekyll

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
  • Are ya talking to me????
    • Προφίλ
Απ: James Labrie
« Απάντηση #27 στις: 01/06/06, 13:39 »
Παρακολουθόντας τις απαντήσεις των αξιότιμων μελών, έχω να παρατηρήσω ένα πράγμα: Κανείς δεν έχει ασχοληθεί (κατα τη γνώμη μου) με το θέμα " Ύφος της μουσικής των DT ", πώς αυτό διαμορφώθηκε με την πάροδο των ετών και πόσο επηρεάστηκε απο τη συγκεκριμένη φωνή. Αναρωτιέμαι, αν οι DT ήθελαν ένα ύφος άλλο από αυτό που έχουν, δεν θα είχαν αλλάξει τραγουδιστή ή δεν θα είχαν ξεκινήσει εξ' αρχής με άλλον? ΕΕΕΕΕ? Βέβαια αυτή τη στιγμή, μπορεί να λέω και μπαρούφες, αλλά απλά αναρωτιέμαι......... Πάντως δεν θα μπορούσα να φανταστώ κάποιον απο τους προαναφερθέντες τραγουδιστές στη θέση του LaBrie.
Μήπως είμαστε όλοι τρελοί? ΟΟΟΟΟΧΙ!!!!!!! Ο κουφός στο βάθο του διαδρόμου είναι μια χαρά!!!!!

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: James Labrie
« Απάντηση #28 στις: 01/06/06, 13:51 »
Καλά δεν ξέρω αν είχαν άλλον τι εξέλιξη θα είχαν. Το θέμα είναι όμως ότι πράγματι αν ήθελαν τον άλλαζαν. Τέσπα, σημασία έχει ότι και αυτοί έχουν γράψει ιστορία με ή χωρίς τον Labrie. Πάντως είναι από τις λίγες μπάντες που όλοι ξέρουν τους μουσικούς αλλά λίγοι θυμούνται τον τραγουδιστή.

Μπαρούφες δεν λες αν σου αρέσουν οι DT σίγουρα. Διάβασε την απάντηση που παρέθεσα. Την είχα δώσει στην πρώτη σελίδα του θέματος! Θα δεις ότι δεν διαφωνούμε σε πολλά  ;)

Αποσυνδεδεμένος Jekyll

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
  • Are ya talking to me????
    • Προφίλ
Απ: James Labrie
« Απάντηση #29 στις: 01/06/06, 17:04 »
Άκουσα πρόσφατα ολόκληρο το "Number Of The Beast" bootleg και αν υπάρχει κάτι που πραγματικά καταστρέφει ολόκληρη την ηχογράφηση, αυτό είναι τα φωνητικά.

Χεχε που να ακούσεις και το Master Of Puppets! :o >:( >:( >:( :( :( :( :'( :'( :'( :'(

Και ποιός είπε ότι ο LaBrie είναι Hetfield ή Dickinson? Ή μήπως τραγουδάει Floyd καλύτερα από τους ίδιους τους Floyd? Μην τρελαθούμε! Απλά οι DT θέλανε να παιξουν αυτά τα άλμπουμ για τους δικούς τους λόγους και κατ' εμέ o LaΒrie έκανε ότι μπορούσε.
Μήπως είμαστε όλοι τρελοί? ΟΟΟΟΟΧΙ!!!!!!! Ο κουφός στο βάθο του διαδρόμου είναι μια χαρά!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: James Labrie
« Απάντηση #30 στις: 01/06/06, 17:07 »
μια χαρά τα είπε...με την δική του φωνή, χωρίς να αντιγράφει και αξιοπρεπέστατα! Άλλωστε δεν είναι εύκολο για έναν τενόρο και μάλιστα στα υψη του LaBrie να τραγουδάει metallica (hetfield βαρύτονος hello!). Είναι σαν να περιμένεις τον Hetfield να πει το Another Day... ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Scarsick

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm going slightly mad
    • Προφίλ
Απ: James Labrie
« Απάντηση #31 στις: 10/12/06, 11:09 »
Κατω τα χερια απ' τον James! Αξιζει να ειναι στους DT, αφου ειναι αναποσπαστο κομματι τους.
Together we stand, divided we fall

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: James Labrie
« Απάντηση #32 στις: 12/12/06, 19:24 »
O LaBrie είναι ένας πολύ καλός μουσικός και πολύ καλός τραγουδιστής. Είχε τελευταία κάποια σκαμπανεβάσματα στη φωνή του,αλλά στο τελευταίο dvd είναι καταπληκτικός,όπως και όλοι τους βεβαια. Και έχει κάνει και δουλειά πέρα από τους DT και είναι κι εκεί πολύ καλός.

Αποσυνδεδεμένος Iced Jacob

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: James Labrie
« Απάντηση #33 στις: 14/12/06, 18:34 »
Ρε σεις,γιατί το μόνο που μ'αρέσει απο τους ποζεράδες που λέτε τόσο καιρό είναι η φωνή?

E, όχι και ποζέρια οι DT που είναι απ τα πιο low-profile metal συγκροτήματα. Εκτός κι αν εννοείς ότι είναι επιδειξιομανέις στη μουσική τους - αυτό το συζητάμε.
Aυτό ακριβώς!Και γενικώς δεν βλέπω να είναι και πολυ low profile...

Κοιτα κ εγω αν επαιζα σαν τον petrucci η τον Rudess θα μου αρεσε κι εμενα να δειχνω στα live ποσο καλος ειμαι!! ;D
The road to hell is full of good intentions...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: James Labrie
« Απάντηση #34 στις: 15/12/06, 14:29 »
Ρε σεις,γιατί το μόνο που μ'αρέσει απο τους ποζεράδες που λέτε τόσο καιρό είναι η φωνή?

Άμα είναι ποζεράδες οι DT,τότε όλα τα rock/metal συγκροτήματα είναι. Από πού το βγάζεις το συμπέρασμα ότι είναι ποζεράδες; Από την άριστη μουσική τους κατάρτιση που δείχνουν; Άμα το πάμε έτσι ποζέρι είναι και ο Vai και ο Hendrix και ο Cooper και οι Metallica και οι Maiden και οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολοι.

Αποσυνδεδεμένος Iced Jacob

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: James Labrie
« Απάντηση #35 στις: 15/12/06, 16:05 »
Ρε σεις,γιατί το μόνο που μ'αρέσει απο τους ποζεράδες που λέτε τόσο καιρό είναι η φωνή?

Άμα είναι ποζεράδες οι DT,τότε όλα τα rock/metal συγκροτήματα είναι. Από πού το βγάζεις το συμπέρασμα ότι είναι ποζεράδες; Από την άριστη μουσική τους κατάρτιση που δείχνουν; Άμα το πάμε έτσι ποζέρι είναι και ο Vai και ο Hendrix και ο Cooper και οι Metallica και οι Maiden και οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολοι.

+1
Δηλαδη οποιος παιζει καλυτερα απο το 99.99% των υπολοιπων και το κανει και στα live ειναι ποζερας?
Μαλλον ταλαντουχος θα ελεγα...
The road to hell is full of good intentions...

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: James Labrie
« Απάντηση #36 στις: 18/12/06, 10:23 »
οχι....οποιος παιζει καλυτερα και το δειχνει δεν ειναι ποζερας μην τρελαθουμε....αν ηταν ετσι θα λεγανε ολους τους jazz βιρτουοζους μουσικους poserαδες...δεν παει ετσι....αλλο το poser και αλλο οι DT...μην τρελαθουμε τελειως...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: James Labrie
« Απάντηση #37 στις: 18/12/06, 13:18 »
Είχε τελευταία κάποια σκαμπανεβάσματα στη φωνή του,αλλά στο τελευταίο dvd είναι καταπληκτικός,όπως και όλοι τους βεβαια. Και έχει κάνει και δουλειά πέρα από τους DT και είναι κι εκεί πολύ καλός.

Οχι και τελευταία, 7 ολόκληρα χρόνια είχε πρόβλημα με τη φωνή του, κάτι που θα το δεις σε λάιβ dvd κλπ. Επίσης δουλειά πέραν από τους DT έκανε με τους Winter Rose ΠΡΙΝ τους DT όπου και πιο μικρός ήταν και πιο καλή φωνή είχε.

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: James Labrie
« Απάντηση #38 στις: 14/01/07, 06:58 »
επαναφέρω καθώς είχα μια σχετική κουβέντα...
ο LaBrie τραγουδάει στο Innosence Faded (Awake) την πιο ψηλή αντρική νότα (F με κανονική φωνή) που έχω συναντήσει στο rock/heavy metal...

φυσικά ο ίδιος παραδέχεται οτι πλέον δεν κατέχει αυτά τα ύψη και οτι τα τελευταία χρόνια είχε πρόβλημα μετά από μια σοβαρή δηλητηρίαση η οποία τον έκανε να ξερνάει μέρες ολόκληρες με αποτέλεσμα να κάνει ζημιά στις φωνητικές του χορδές.

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Απ: James Labrie
« Απάντηση #39 στις: 15/01/07, 01:05 »
Η γνώμη μου είναι ότι ο Labrie είναι υπερτιμημένος. Δεν λέω ότι φαλτσάρει, αλλά το τραγούδι του μου ακούγεται λίγο ψεύτικο.Βγάζει ένα άψυχο feeling, κάτι λείπει......

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: James Labrie
« Απάντηση #40 στις: 15/01/07, 04:06 »
για να μαθαινουν καποιοι..
ο labrie φωνητικα ειναι πλεον ΑΠΟΛΥΤΩΣ οκ,οπως αλλωστε ειπε ο ιδιος σε τελευταια του συνεντευξη που διαβασα,και εχει επανελθει απολυτως!
επιπλεον,οι διστακτικοι,ας ακουσουν ολο το elements of persuasion του labrie να νιωσουν λιγο!
*εκει παιζει ο Marco Sfogli κιθαρα,καταπληκτικος!(παιζει με την ebmm του JP,του οποιου εχει δηλωσει θαυμαστης..μετα το ακουσμα του elements of persuasion,ο ιδιος ο JP-->petrucci εννοω,εξεφρασε τον θαυμασμο του για τον Sfogli! :) )
ακουστε το..
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: James Labrie
« Απάντηση #41 στις: 15/01/07, 11:15 »
Εμένα πάντως μου άρεσε περισσότερο ο Dominici . Ίσως γιατί το πρώτο dream theater είναι το μόνο που μου αρέσει και δεν έχω ασχοληθεί πολύ με τα υπόλοιπα.
Πάντως αφού δοκίμασαν τον Jon Arch και δεν τους έκανε και προτίμησαν το LaBrie τι να πω...
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος Tempus

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: James Labrie
« Απάντηση #42 στις: 04/02/07, 16:08 »
Έτσι κι αλλιώς οι ψηλές νότες χάνονται με την πάροδο της ηλικίας.Προφανώς δεν θα μπορεί να φτάνει τις νότες που έφτανε κάποτε , αυτό είναι φυσιολογικό.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: James Labrie
« Απάντηση #43 στις: 05/02/07, 11:17 »
Έτσι κι αλλιώς οι ψηλές νότες χάνονται με την πάροδο της ηλικίας.Προφανώς δεν θα μπορεί να φτάνει τις νότες που έφτανε κάποτε , αυτό είναι φυσιολογικό.

Δεν είναι ακριβώς έτσι φίλε μου. Παράδειγμα να σου φέρω Ronnie James Dio, Meine, ακόμα και ο Halford που δεν γερνάει με τπτ. Ουσιαστικό ρόλο παίζουν το αλκοόλ, τα ναρκωτικά κλπ για πολλές φωνάρες που πλέον δεν είναι φωνάρες.

Ο Labrie είχε 2 προβλήματα να αντιμετωπίσει. Το πρώτο είναι ότι τα κομμάτια των DT γενικά είναι σε ψηλές τονικότητες και το δεύτερο είναι ότι οι DT κάναν κάθε χρόνο πολλά και συνεχόμενα λάιβ. Αυτά είχαν ως αποτέλεσμα ο Labrie να πάθει ζημιά στις φωνητικές χορδές που κράτησε 6 χρόνια. Με θεραπεία, ασκήσεις φωνητικής κλπ επανήλθε και αυτό φαίνεται στο Octavarium  ;)

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: James Labrie
« Απάντηση #44 στις: 05/02/07, 11:39 »
Έτσι κι αλλιώς οι ψηλές νότες χάνονται με την πάροδο της ηλικίας.Προφανώς δεν θα μπορεί να φτάνει τις νότες που έφτανε κάποτε , αυτό είναι φυσιολογικό.

Δεν είναι ακριβώς έτσι φίλε μου. Παράδειγμα να σου φέρω Ronnie James Dio, Meine, ακόμα και ο Halford που δεν γερνάει με τπτ. Ουσιαστικό ρόλο παίζουν το αλκοόλ, τα ναρκωτικά κλπ για πολλές φωνάρες που πλέον δεν είναι φωνάρες.

Ο Labrie είχε 2 προβλήματα να αντιμετωπίσει. Το πρώτο είναι ότι τα κομμάτια των DT γενικά είναι σε ψηλές τονικότητες και το δεύτερο είναι ότι οι DT κάναν κάθε χρόνο πολλά και συνεχόμενα λάιβ. Αυτά είχαν ως αποτέλεσμα ο Labrie να πάθει ζημιά στις φωνητικές χορδές που κράτησε 6 χρόνια. Με θεραπεία, ασκήσεις φωνητικής κλπ επανήλθε και αυτό φαίνεται στο Octavarium  ;)

Δεν έχει χαλάσει η φωνή του Meine?????????????? Από το 1982! Ο labrie δεν έχει χάσει και τελείως τη φωνή του. Εντάξει,μπορεί να μην βγάζει το innocent faded αλλά οκ,ναρκωτικά και αλκοόλ δεν έπαιρνε ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: James Labrie
« Απάντηση #45 στις: 05/02/07, 12:50 »
Οχι δεν έχει χαλάσει καθόλου. Το καλοκαίρι είδα τους Scorpions 2 φορές λάιβ και ήταν κρύσταλλο η φωνή του. Οσο για τον Labrie νομίζω έγραψα καθαρά και ξάστερα γιατί χάλασε η φωνή του, να διαβάζουμε λίγο καλύτερα τι γράφουν οι άλλοι πριν απαντήσουμε  ;)

PS: Εκτός και αν ήσουν συγκάτοικος με το Labrie δε θα μάθεις ποτέ αν πίνει ή αν παίρνει ναρκωτικά  ;)

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: James Labrie
« Απάντηση #46 στις: 05/02/07, 13:08 »
ειδικα το αν πινει...μονο γαλα...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: James Labrie
« Απάντηση #47 στις: 05/02/07, 15:06 »
Έτσι κι αλλιώς οι ψηλές νότες χάνονται με την πάροδο της ηλικίας.Προφανώς δεν θα μπορεί να φτάνει τις νότες που έφτανε κάποτε , αυτό είναι φυσιολογικό.

Δεν είναι ακριβώς έτσι φίλε μου. Παράδειγμα να σου φέρω Ronnie James Dio, Meine, ακόμα και ο Halford που δεν γερνάει με τπτ. Ουσιαστικό ρόλο παίζουν το αλκοόλ, τα ναρκωτικά κλπ για πολλές φωνάρες που πλέον δεν είναι φωνάρες.

Ο Labrie είχε 2 προβλήματα να αντιμετωπίσει. Το πρώτο είναι ότι τα κομμάτια των DT γενικά είναι σε ψηλές τονικότητες και το δεύτερο είναι ότι οι DT κάναν κάθε χρόνο πολλά και συνεχόμενα λάιβ. Αυτά είχαν ως αποτέλεσμα ο Labrie να πάθει ζημιά στις φωνητικές χορδές που κράτησε 6 χρόνια. Με θεραπεία, ασκήσεις φωνητικής κλπ επανήλθε και αυτό φαίνεται στο Octavarium  ;)

ξέχασες και τον Lucianno...πόσο είναι? 90? και πιάνει ότι θέλει. ;)

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: James Labrie
« Απάντηση #48 στις: 05/02/07, 22:20 »
ειδικα το αν πινει...μονο γαλα...

o labrie dn einai tetios an8ropos

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: James Labrie
« Απάντηση #49 στις: 05/02/07, 22:37 »
ειδικα το αν πινει...μονο γαλα...

o labrie dn einai tetios an8ropos

Αλλά τι άνθρωπος είναι?

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
21 Απαντήσεις
7694 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/08/06, 01:23
από GarvinFromBlackout
19 Απαντήσεις
8802 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/12/06, 13:41
από ship_me_out!!!
19 Απαντήσεις
6055 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/12/09, 21:13
από Dio4Ever♕
4 Απαντήσεις
3948 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/04/10, 01:18
από aggelikh123
40 Απαντήσεις
9746 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/05/10, 00:06
από nisfa
38 Απαντήσεις
13779 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/05/10, 20:11
από blackmorefan
15 Απαντήσεις
6251 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/01/11, 14:24
από Arg0
9 Απαντήσεις
3400 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/01/14, 21:33
από Stel Andre
3 Απαντήσεις
3107 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/01/14, 23:58
από Yiannis Papadopoulos
0 Απαντήσεις
2421 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/18, 10:31
από James Basdanis