Αποστολέας Θέμα: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ  (Αναγνώστηκε 13270 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δε σηκώνω τσαμπουκάδες.
    • Προφίλ
Είναι και επίκαιρο.  Πού έχουμε κάνει διακοπές και μας άρεσε και θέλουμε να το προτείνουμε και σε άλλους.  Για τους πιο πολλούς η καλοκαιρινή ξεκούραση είναι ακόμα μπροστά.

Οι δικές μου τέλειωσαν για φέτος την Παρασκευή, αλλά ήταν οι καλύτερες των τελευταίων 5 ετών τουλάχιστον.  Ήμουν στα Χανιά που σας τα συνιστώ ανεπιφύλακτα.  Είναι ωραία να μη μείνει κανείς βέβαια στην πόλη, αλλά να νοικιάσει λίγα χιλιόμετρα πιο έξω, υπάρχουν αρκετά ξενοδοχεία και πανσιόν με ενοικιαζόμενα.  Οι θάλασσες υπέροχες, το φαγητό απίστευτο (σπιτικό!) και το κυριότερο:  οι άνθρωποι φιλόξενοι, εξυπηρετικοί, φιλικοί, σε κερδίζουν αμέσως.  Αν κάποιος σκοπεύει να πάει και ενδιαφέρεται, ας στείλει π.μ. να του πω λεπτομέρειες (που να φάει και πού να κολυμπήσει). 
I told you, that we could fly, cause we all have wings. 
But some of us don 't know why.

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #1 στις: 02/07/07, 01:21 »
Αχ, τι μας λες τώρα, που για 4ο συναπτό καλοκαίρι οι διακοπές θα παραμείνουν... όνειρο θερινής νυκτός.

 Πάντως από νησιά μου είχαν αρέσει πάρα πολύ τα Κουφονήσια (το 1993, αν θυμάμαι καλά, όταν δεν τα 'ξερε κανείς και δεν υπήρχε ψυχή) και ο μεγάλος μου έρωτας, η Αμοργός.
 Όμως και η βόρεια ηπειρωτική Ελλάδα έχει τις χάρες της και σκέφτομαι, πέρα απ'την κλασσική Χαλκιδική, περιοχές όπως η Μαρώνεια, κοντά στην Κομοτηνή, ή η Τούζλα, λίγο πριν την Καβάλα, ερχόμενοι από Θεσσαλονίκη: υπέροχα μέρη που συνδυάζουν βουνό και θάλασσα και καθόλου αλλοιωμένα από τον τουρισμό.
 Για εξωτερικό, η Λισσαβώνα είναι must: πανέμορφη και με λίγα λεφτά την περνάς βασιλιάς, με πανέμορφες παραλίες κοντά, στις οποίες φτάνεις πανεύκολα με το υπέροχο δίκτυο προαστιακών σιδηροδρόμων. Φυσικά top of the top Κούβα: απλά μαγευτική.
« Τελευταία τροποποίηση: 02/07/07, 01:25 από Salinas »
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δε σηκώνω τσαμπουκάδες.
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #2 στις: 02/07/07, 01:29 »
+100 για Αμοργό!!!!!!!!!!!  Είναι πάνω από 10 χρόνια που είχα πάει και μου έχει μείνει αξέχαστη!   :D  :D  :D  Τι μου θύμισες...  Τώρα για φέτος, τι να σου πω.  Το "κουράγιο" μια κουβέντα είναι βέβαια...  Προσπάθησε τουλάχιστον να ξεφεύγεις με τίποτα μικρές αποδράσεις, γιατί ο χειμώνας δεν παλεύεται ο άτιμος!    :(  :(
I told you, that we could fly, cause we all have wings. 
But some of us don 't know why.

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #3 στις: 02/07/07, 01:30 »
Τούζλα? Εκει ήμουν κάθε Αυγουστο για μπάνια... Εμενα σε ένα χωριο πιο μέσα.
Τέσπα, όποιος πάει Τούζλα, πρέπει να περάσει απο το "Κόσμο" για σουβλ....συγνώμη, σάντουϊτς
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #4 στις: 02/07/07, 01:31 »
η εξεταστική και το 11888 δεν μου δινουν χρόνο για διακοπές φέτος... :'(
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #5 στις: 02/07/07, 01:35 »
Τούζλα? Εκει ήμουν κάθε Αυγουστο για μπάνια... Εμενα σε ένα χωριο πιο μέσα.
Τέσπα, όποιος πάει Τούζλα, πρέπει να περάσει απο το "Κόσμο" για σουβλ....συγνώμη, σάντουϊτς

Σε ποιό χωριό έμενες, ρε θηρίο;

+100 για Αμοργό!!!!!!!!!!! Είναι πάνω από 10 χρόνια που είχα πάει και μου έχει μείνει αξέχαστη!

 Αμοργό έχω πάει δύο απανωτά καλοκαίρια και μερικές φορές περαστικός και κατά τη γνώμη μου είναι η πεμπτουσία των Κυκλάδων: όποιος δεν έχει κάνει βουτιά απ'τα βραχάκια του Μούρου δεν καταλαβαίνει τι θα πει ηδονική θάλασσα.
 Φυσικά Σ/Κ θα υπάρξουν (ελπίζω), αλλά πίστεψέ με μετά από 4 χρονάκια δε σου λένε πλέον και πολλά: το σύνδρομο του Οδυσσέα εξελίσσεται σε οξεία νόσο...
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #6 στις: 02/07/07, 01:41 »
Σε ποιό χωριό έμενες, ρε θηρίο;
Μεσσολακιά! Είναι μετά την Αμφίπολη, πηγαίνοντας προς Δράμα...Τί ξέρεις απο κει?
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #7 στις: 02/07/07, 01:45 »
Έχω σπίτι στο Ποδοχώρι, έξω απ'την Κάρυανη και πηγαίνω όποτε μπορώ.
Είναι πολύ ωραία μέρη: φοβερό κατσίκι σούβλας κι εξαιρετικό ψάρι!
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #8 στις: 02/07/07, 01:47 »
Εσύ ήσουν παραλία μεριά... Ξέρεις απο κει που σου λέω? Στο αρχαιολογικό μουσείο (έχεις ΜΣΝ?)
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Jose

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • ..you'll reap the harvest you have sown...
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #9 στις: 02/07/07, 01:48 »
Για εξωτερικό, η Λισσαβώνα είναι must: πανέμορφη και με λίγα λεφτά την περνάς βασιλιάς, με πανέμορφες παραλίες κοντά, στις οποίες φτάνεις πανεύκολα με το υπέροχο δίκτυο προαστιακών σιδηροδρόμων.

Εκλεισα χτες τα εισητήρια για Λισαβώνα και σήμερα έπεσα πανω στο τόπικ!!! Ανυπομονώ να δω τον Ατλαντικό!!
:> 4  8  15  16  23  42

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δε σηκώνω τσαμπουκάδες.
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #10 στις: 02/07/07, 01:51 »
Για εξωτερικό, η Λισσαβώνα είναι must: πανέμορφη και με λίγα λεφτά την περνάς βασιλιάς, με πανέμορφες παραλίες κοντά, στις οποίες φτάνεις πανεύκολα με το υπέροχο δίκτυο προαστιακών σιδηροδρόμων.

Εκλεισα χτες τα εισητήρια για Λισαβώνα και σήμερα έπεσα πανω στο τόπικ!!! Ανυπομονώ να δω τον Ατλαντικό!!

Α, τι ωραία!   :D  Καλά να περάσεις!  Χαιρέτισε και από μας τον Ατλαντικό.  ;)
I told you, that we could fly, cause we all have wings. 
But some of us don 't know why.

Αποσυνδεδεμένος myrto!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Γυναίκα
  • we're the kids who feel like dead ends..
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #11 στις: 02/07/07, 02:07 »
Κρήτη παιδιά είναι τέλεια!!! και θέλω τόσο να ξαναπάω...  τεσπα, ωραία είναι κ Παξούς και (ας πούμε κ τπτ για τν τόπο μας ;D) Πάργα είναι πάρα πολύ ωραια μόνο που τν Αυγουστο γίνεται της τρελής.. αυτά!  ;)

--τα καλά παιδιά ξέρουν!!!

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #12 στις: 02/07/07, 02:45 »
Για εξωτερικό, η Λισσαβώνα είναι must: πανέμορφη και με λίγα λεφτά την περνάς βασιλιάς, με πανέμορφες παραλίες κοντά, στις οποίες φτάνεις πανεύκολα με το υπέροχο δίκτυο προαστιακών σιδηροδρόμων.

Εκλεισα χτες τα εισητήρια για Λισαβώνα και σήμερα έπεσα πανω στο τόπικ!!! Ανυπομονώ να δω τον Ατλαντικό!!

Καλά να περάσεις: θα το καταφχαριστηθείς! Μη χάσεις Sintra, Estoril και Cascais. Επίσης για φαγητό θα πηγαίνεις σε λαϊκά ταβερνάκια (κατ'ουσίαν μπακάλικα που στο πίσω μέρος έχουν τραπεζάκια και τρως πολύ, καλά και τζάμπα = 5 ευρώ το άτομο), να δοκιμάσεις Vinho Verde (πράσινο κρασί, μια ποικιλία λευκού), DAO (κόκκινο), pasteis de nata (γλυκάκια). Μη χάσεις το μπακαλιάρο! Οπωσδήποτε να δεις τή συλλογή του ιδρύματος Goulbenkian αν σ'ενδιαφέρει η τέχνη και το μοναστήρι (που τώρα δε θυμάμαι πως λέγεται) έξω απ'την πόλη, πηγαίνοντας προς Estoril. Το κάστρο λέει πολλά: βλέπεις όλη τη Λισσαβώνα. Α! Να δοκιμάσεις κι ένα ποτό που πουλάνε χύμα σε κάτι μικροσκοπικά μαγαζάκια (κι αυτό το ξέχασα πως το λένε). Έτσι, πρόχειρα, δε μου 'ρχονται άλλα, αλλά καλό είναι να μη στα πω και όλα. Ψάξου όσο μπορείς περισσότερο και θα δεις ότι είναι μια πόλη γεμάτη πράγματα που μπορείς ν'ανακαλύψεις κρυμμένα στα πιο απίστευτα μέρη. Καλά να περάσεις.
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δε σηκώνω τσαμπουκάδες.
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #13 στις: 02/07/07, 09:07 »
Κρήτη παιδιά είναι τέλεια!!! και θέλω τόσο να ξαναπάω...  τεσπα, ωραία είναι κ Παξούς και (ας πούμε κ τπτ για τν τόπο μας ;D) Πάργα είναι πάρα πολύ ωραια μόνο που τν Αυγουστο γίνεται της τρελής.. αυτά!  ;)



Παργινή είσαι καλέ;  Τα συγχαρητήριά μου, πολλάααααααααααα καλοκαίρια στο Βάλτο για μπανάκι  ;).  Από τις καλύτερες παραλίες που έχω δει.  Αλλά, τι δράμα τον Αύγουστο, δεν μπορείς ούτε πεζός να κυκλοφορήσεις...  Και τα πυροτεχνήματα του 15αύγουστου είναι υπερθέαμα.  Όσες φορές και να το έχω δει δεν το χορταίνω.  :)
I told you, that we could fly, cause we all have wings. 
But some of us don 't know why.

Αποσυνδεδεμένος Αλκιβιάδης

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 255
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #14 στις: 02/07/07, 10:38 »
Προτείνω Εύβοια. Μαρμάρι, Πευκί, Κύμη, Κάρυστο, Νέα Στύρα. Ωραίες, καθαρές παραλίες, καλές τιμές σε ενοικιαζόμενα δωμάτια αν το ψάξετε και κλείσετε έγκαιρα, φρέσκο και νόστιμο ψάρι (αν σας αρέσει).
Από Κρήτη μόνο στο νομό Λασιθίου έχω πάει και μου άρεσε πολύ.
Από Ιόνιο Κέρκυρα, είναι πανέμορφη.
Από Δωδεκάνησα Ρόδος και Κως δεν χρειάζονται συστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #15 στις: 02/07/07, 10:43 »
Για εξωτερικό, η Λισσαβώνα είναι must: πανέμορφη και με λίγα λεφτά την περνάς βασιλιάς, με πανέμορφες παραλίες κοντά, στις οποίες φτάνεις πανεύκολα με το υπέροχο δίκτυο προαστιακών σιδηροδρόμων.

Εκλεισα χτες τα εισητήρια για Λισαβώνα και σήμερα έπεσα πανω στο τόπικ!!! Ανυπομονώ να δω τον Ατλαντικό!!

Καλά να περάσεις: θα το καταφχαριστηθείς! Μη χάσεις Sintra, Estoril και Cascais. Επίσης για φαγητό θα πηγαίνεις σε λαϊκά ταβερνάκια (κατ'ουσίαν μπακάλικα που στο πίσω μέρος έχουν τραπεζάκια και τρως πολύ, καλά και τζάμπα = 5 ευρώ το άτομο), να δοκιμάσεις Vinho Verde (πράσινο κρασί, μια ποικιλία λευκού), DAO (κόκκινο), pasteis de nata (γλυκάκια). Μη χάσεις το μπακαλιάρο! Οπωσδήποτε να δεις τή συλλογή του ιδρύματος Goulbenkian αν σ'ενδιαφέρει η τέχνη και το μοναστήρι (που τώρα δε θυμάμαι πως λέγεται [διόρθωση: Monasterio dos Geronimos]), απέναντι απ'το μνημείο στους εξερευνητές, έξω απ'την πόλη, πηγαίνοντας προς Estoril. Το κάστρο λέει πολλά: βλέπεις όλη τη Λισσαβώνα. Α! Να δοκιμάσεις κι ένα ποτό που πουλάνε χύμα σε κάτι μικροσκοπικά μαγαζάκια (κι αυτό το ξέχασα πως το λένε). Έτσι, πρόχειρα, δε μου 'ρχονται άλλα, αλλά καλό είναι να μη στα πω και όλα. Ψάξου όσο μπορείς περισσότερο και θα δεις ότι είναι μια πόλη γεμάτη πράγματα που μπορείς ν'ανακαλύψεις κρυμμένα στα πιο απίστευτα μέρη. Καλά να περάσεις.
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος Jose

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • ..you'll reap the harvest you have sown...
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #16 στις: 02/07/07, 11:11 »
Salinas, ευχαριστώ πολύ για τα travel tips!  Μαλλον θα παμε και μια μερα Πορτο με το τρένο!! Οταν γυρίσώ θα πω κ εντυπώσεις!!!

Οσον αφορά τις διακοπές στο εσωτεκό έχω να προτείνω και την Μηλο! Είναι ενα πάρα πλλύ ωραίο νησί για όποιν θελει να παει να χαλαρωσει αλλά να μην πλήξει! Παρα πολύ ωραίες παραλίες λόγω του υπεδάφους που είχε και έχει πολλά μεταλλα. Τα αποτελέσματα είναι εντυπωσιακά! Κοιτάχτε πχ το υπέροχο Σαρακήνικο! Απο τις πιο ξεχωριστές παραλιες που έχω δει:




Δυστηχώς δεν βρήκα κάποια πανοραμική φωτο.  φαίνοται παντως το καταπληκτικό χρωμα των βραχων
« Τελευταία τροποποίηση: 02/07/07, 11:14 από Jose »
:> 4  8  15  16  23  42

Αποσυνδεδεμένος myrto!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Γυναίκα
  • we're the kids who feel like dead ends..
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #17 στις: 02/07/07, 17:23 »
Κρήτη παιδιά είναι τέλεια!!! και θέλω τόσο να ξαναπάω...  τεσπα, ωραία είναι κ Παξούς και (ας πούμε κ τπτ για τν τόπο μας ;D) Πάργα είναι πάρα πολύ ωραια μόνο που τν Αυγουστο γίνεται της τρελής.. αυτά!  ;)



Παργινή είσαι καλέ;  Τα συγχαρητήριά μου, πολλάααααααααααα καλοκαίρια στο Βάλτο για μπανάκι  ;).  Από τις καλύτερες παραλίες που έχω δει.  Αλλά, τι δράμα τον Αύγουστο, δεν μπορείς ούτε πεζός να κυκλοφορήσεις...  Και τα πυροτεχνήματα του 15αύγουστου είναι υπερθέαμα.  Όσες φορές και να το έχω δει δεν το χορταίνω.  :)

καλά Βάλτος κλασικά αλλά υπάρχουν και άλλες πολλές πανέμορφες παραλίες...

τεσπα, πάντως ξέχασα να πω πως και Χαλκίδα είναι πολύ ωραία... :)
--τα καλά παιδιά ξέρουν!!!

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δε σηκώνω τσαμπουκάδες.
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #18 στις: 02/07/07, 18:19 »
καλά Βάλτος κλασικά αλλά υπάρχουν και άλλες πολλές πανέμορφες παραλίες...

τεσπα, πάντως ξέχασα να πω πως και Χαλκίδα είναι πολύ ωραία... :)

Μα εκεί γύρω όπου και να στρίψεις προς θάλασσα σε κάποια παραλία θα πέσεις και όλες είναι εξαιρετικές.  Χαλκίδα, έχεις κάτι συγκεκριμένο υπ' όψιν σου για μπανάκι;  Μια κι είναι κοντά στην Αθήνα κι εμείς δεν προβλέπεται να ξαναφύγουμε...  Τουλάχιστον να κάνουμε μικρές κοντινές αποδράσεις  ;)
I told you, that we could fly, cause we all have wings. 
But some of us don 't know why.

Αποσυνδεδεμένος Jose

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • ..you'll reap the harvest you have sown...
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #19 στις: 02/07/07, 20:13 »
καλά Βάλτος κλασικά αλλά υπάρχουν και άλλες πολλές πανέμορφες παραλίες...

τεσπα, πάντως ξέχασα να πω πως και Χαλκίδα είναι πολύ ωραία... :)

Χαλκίδα, έχεις κάτι συγκεκριμένο υπ' όψιν σου για μπανάκι;  Μια κι είναι κοντά στην Αθήνα κι εμείς δεν προβλέπεται να ξαναφύγουμε...  Τουλάχιστον να κάνουμε μικρές κοντινές αποδράσεις  ;)

Μιας και είμαι από εκεί λέω να παω κανά καλό λόγο για τα μέρη μου! Μια πολύ ωραία παραλία -με πάρα πολύ κόσμο τα Σαββατοκυριακα δυστηχώς- είναι η παρλία της Δροσιάς - Χαλίων -Ιππόκαμπος - Αλυκές (μπορεί να την ακούσεις με οποιοδήποτε από αυτά τα ονόματα). Ειναι μια πάρα πολύ όμορφη αμμουδιά, έχει και 3-4 beach bar για όποιον θέλει. Το κακό όπως είπα και πιο πρίν είναι ότι μαζεύει πάρα πολύ κοσμο. Ειδικά την Κυριακή κάνεις αμαν να παρκάρεις. Αν την πετύχεις όμως με λιγότερκόσμο ειναι πολύ όμορφα. Από εκεί και πέρα στην ίδια ακτή με αυτήν την παραλία, αν το πάρεις παραλιακά υπάρχουν εξαιρετικές μικροτερες και πιο ήσυχες παραλίες όπου ειναι τελεια για μπανάκι!
Οι εξαιρετικές βέβαια παραλίες της Ευβοιας είναι άλλες, αλλά τώρα μιλάμε για κάτι κοντινό
:> 4  8  15  16  23  42

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δε σηκώνω τσαμπουκάδες.
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #20 στις: 02/07/07, 22:36 »
Μιας και είμαι από εκεί λέω να παω κανά καλό λόγο για τα μέρη μου! Μια πολύ ωραία παραλία -με πάρα πολύ κόσμο τα Σαββατοκυριακα δυστηχώς- είναι η παρλία της Δροσιάς - Χαλίων -Ιππόκαμπος - Αλυκές (μπορεί να την ακούσεις με οποιοδήποτε από αυτά τα ονόματα). Ειναι μια πάρα πολύ όμορφη αμμουδιά, έχει και 3-4 beach bar για όποιον θέλει. Το κακό όπως είπα και πιο πρίν είναι ότι μαζεύει πάρα πολύ κοσμο. Ειδικά την Κυριακή κάνεις αμαν να παρκάρεις. Αν την πετύχεις όμως με λιγότερκόσμο ειναι πολύ όμορφα. Από εκεί και πέρα στην ίδια ακτή με αυτήν την παραλία, αν το πάρεις παραλιακά υπάρχουν εξαιρετικές μικροτερες και πιο ήσυχες παραλίες όπου ειναι τελεια για μπανάκι!
Οι εξαιρετικές βέβαια παραλίες της Ευβοιας είναι άλλες, αλλά τώρα μιλάμε για κάτι κοντινό

Όντως ωραία παραλία της Δροσιάς και όντως - δυστυχώς - με πολύ κόσμο.  Έχει και κάτι νεροτσουλήθρες, αν θυμάμαι καλά.  Αυτό που δεν ήξερα είναι πως συνεχίζεται η ακτή με μικρότερες παραλίες, ελπίζω εκεί να έχει λιγότερο κόσμο.  Για να δούμε.  Τhank you, Jose!  :)
I told you, that we could fly, cause we all have wings. 
But some of us don 't know why.

Αποσυνδεδεμένος myrto!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Γυναίκα
  • we're the kids who feel like dead ends..
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #21 στις: 03/07/07, 00:30 »
καλά Βάλτος κλασικά αλλά υπάρχουν και άλλες πολλές πανέμορφες παραλίες...

τεσπα, πάντως ξέχασα να πω πως και Χαλκίδα είναι πολύ ωραία... :)

Μα εκεί γύρω όπου και να στρίψεις προς θάλασσα σε κάποια παραλία θα πέσεις και όλες είναι εξαιρετικές.  Χαλκίδα, έχεις κάτι συγκεκριμένο υπ' όψιν σου για μπανάκι;  Μια κι είναι κοντά στην Αθήνα κι εμείς δεν προβλέπεται να ξαναφύγουμε...  Τουλάχιστον να κάνουμε μικρές κοντινές αποδράσεις  ;)

βασικά από παραλίες στην Χαλκίδα δεν έχω ιδέα... γιατί είχα πάει χειμώνα.. :P
--τα καλά παιδιά ξέρουν!!!

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #22 στις: 03/07/07, 01:13 »
Ελάτε Ήπειρο ;) :) :D! Βουνό rulezzz!!! 8) Έχουμε και πανηγύρια! 8) ;D

Αποσυνδεδεμένος myrto!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Γυναίκα
  • we're the kids who feel like dead ends..
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #23 στις: 03/07/07, 02:05 »
Ελάτε Ήπειρο ;) :) :D! Βουνό rulezzz!!! 8) Έχουμε και πανηγύρια! 8) ;D

τα καλύτερα πανηγύρια!!!   :D ;)
  ... με σουβλάκια, μπαλονάκια, κλαρίνα(κια).....  παιδάκια να τρέχουν από 'δω κ' από 'κει και τουρίστες να χορεύουν  με κάλτσα και σαγιονάρα!!!  πάντως όπως και να 'χει ωραία περνάς στην Ηπείρο (+ στα πανηγύρια!!!!! ;D)

--τα καλά παιδιά ξέρουν!!!

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #24 στις: 05/07/07, 13:10 »
Κοπελιά έχεις καμια σχέση με Ήπειρο? ::) 8) :D

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
30 Απαντήσεις
12750 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/08, 21:12
από pureanalog
46 Απαντήσεις
14204 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/06/08, 16:38
από spio
38 Απαντήσεις
12312 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/04/10, 17:02
από Rosstrobon
1 Απαντήσεις
2102 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/06/10, 16:09
από sofitia
8 Απαντήσεις
3626 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/07/10, 10:04
από Dr Wolf
19 Απαντήσεις
9033 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/04/21, 20:48
από filipposfragkogiannis
2 Απαντήσεις
2320 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/10/10, 11:46
από sporosvogas
34 Απαντήσεις
8758 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/01/11, 15:50
από Υπνοβάτης...
35 Απαντήσεις
19790 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/08/18, 18:21
από emg
4 Απαντήσεις
5644 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/08/16, 16:24
από adr1anos