Αποστολέας Θέμα: Αγορα ηλεκτρικης κιθαρας και ενισχυτη!  (Αναγνώστηκε 20592 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Free connections, find your partner without obligations
Απ: Αγορα ηλεκτρικης κιθαρας και ενισχυτη!
« Απάντηση #25 στις: 22/03/13, 01:00 »
Δεν έχω παίξει ποτέ με Βίντατζ αλλά να ξέρεις λένε πως όταν την πάρεις χρειάζεται σετ απ και ίσως και μια αλλαγή στα ηλεκτρικά της για να αναδειχθεί.
Δυστυχως απο οτι διαβασες δεν εχω την πολυτελεια με τα χρηματα... :|
Μια χαρα ειναι οι βινταζ και μαλιστα εχουν wilkinson hardware αν δεν απατωμαι,το οποιο ειναι αρκετα αξιοπρεπες...και μην ξεχναμε οτι στις περισσοτερες των περιπτωσεων οι κιθαρες ειναι καλυτερες απο μας!

Αποσυνδεδεμένος Pavl0s

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 197
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτρικης κιθαρας και ενισχυτη!
« Απάντηση #26 στις: 22/03/13, 01:06 »
Tελος παντον...για να μην το πολυζοριζω το θεμα θα παω πρωτα απο ολα στο κεντρο της αθηνας να δοκιμασω αν με βολευει η LP γιατι αντε και πηρα την vintage...αν δεν βολευει?????και θα ενημερωσω εδω περα !

Αποσυνδεδεμένος emg

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτρικης κιθαρας και ενισχυτη!
« Απάντηση #27 στις: 22/03/13, 01:18 »
Επιμένω ότι οι Vintage είναι μια χαρά για τα λεφτά τους..εννοείται ότι θα μπορούσαν να έχουν καλύτερα ηλεκτρικά-μαγνήτες-κλειδιά κλπ. αλλά θα κόστιζαν τα 2πλάσια ή 3πλάσια λεφτά...
Στη θέση σου εγώ θα έκανα το εξής- θα έψαχνα όλα τα αθηναϊκά μαγαζιά ,θα τους έπαιρνα τηλ. αν έχουν για δοκιμή τις κιθάρες που είναι εντός μπάτζετ και θα πήγαινα για δοκιμή, με μετρητά στο χέρι για το απαραίτητο παζάρι (μπας και τσιμπήσω και καμιά ακριβότερη)...
Κάποια Cort δεν μπορώ να σου προτείνω γιατί δεν ξέρω αν θα τη βρεις...π.χ την cort cr250 (είναι λίγο πάνω απ' το μπάτζετ σου)..
Αυτή που μπορείς να βρεις ίσως είναι την schecter california vintage...δοκίμασέ την.
Δοκίμασε γενικώς Cort, epiphone,schecter,squier,ltd,mickael kelly,vintage - charvel- kramer- dean (αν τις βρεις) και πάρε όποια σου κάτσει καλύτερα.....Καλό ψάξιμο..

Αποσυνδεδεμένος Pavl0s

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 197
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτρικης κιθαρας και ενισχυτη!
« Απάντηση #28 στις: 22/03/13, 01:29 »
ευχαριστω πολυ !αα επισης..με τι ενισχυτη να δοκιμαζω ?

Αποσυνδεδεμένος emg

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτρικης κιθαρας και ενισχυτη!
« Απάντηση #29 στις: 22/03/13, 01:45 »
ευχαριστω πολυ !αα επισης..με τι ενισχυτη να δοκιμαζω ?

Με έναν αντίστοιχο με αυτόν που θα πάρεις π.χ αν πάρεις modeling (mustang,vypyr κλπ.) σε modeling....
« Τελευταία τροποποίηση: 22/03/13, 01:51 από emg »

Αποσυνδεδεμένος Pavl0s

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 197
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτρικης κιθαρας και ενισχυτη!
« Απάντηση #30 στις: 22/03/13, 08:34 »
τι διαφορα εχουν οι modeling απο τους tube ? ???

Αποσυνδεδεμένος Μπιφτέκι

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτρικης κιθαρας και ενισχυτη!
« Απάντηση #31 στις: 22/03/13, 12:08 »
τι διαφορα εχουν οι modeling απο τους tube ? ???
Οι μόντελινγκξ έχουν εφέ πάνω(οι περισσότεροι όχι καλά, αποτελούν όμως μια καλή φθηνή λύση για να γλιτώσεις και χρήματα από την πεταλιέρα) οι tube είναι οι λαμπάτοι που έχουν γενικά καλύτερο και πιο γλυκό ήχο.
Dean θα μπορούσες να βρεις στον Νάκα.
Ρίξε μια ματιά σε Bugera v22 ή v5. Αν και σε εμένα προσωπικά το βρώμικο του δε μου άρεσε ωστόσο είχε πολύ καλό καθαρό.
Παρακολούθα και τα μεταχειρισμένα, καμιά φορά έχει καλές ευκαιρίες.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτρικης κιθαρας και ενισχυτη!
« Απάντηση #32 στις: 22/03/13, 13:53 »
τι διαφορα εχουν οι modeling απο τους tube ? ???
Παύλο διάβασε τα παλιά, αντίστοιχα με το δικό σου, θέματα....
θα πάρεις πολλές πληροφορίες και τα περισσότερα απ'αυτά που ρωτάς είναι ήδη γραμμένα σε θέματα....

Αποσυνδεδεμένος Pavl0s

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 197
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτρικης κιθαρας και ενισχυτη!
« Απάντηση #33 στις: 23/03/13, 00:07 »
Κοιτα το ψαχνω...απλα οπως εγραψα στην αρχη εχω μια πεταλιερα zoom g1x...τι γνωμη εχετε για αυτην? να παω για λαμπατο και να εχω αυτην για εφφε ή να παω για modeling?

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Free connections, find your partner without obligations
Απ: Αγορα ηλεκτρικης κιθαρας και ενισχυτη!
« Απάντηση #34 στις: 23/03/13, 01:51 »
αν τη βαλεις σε λαμπατο....βραστα

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτρικης κιθαρας και ενισχυτη!
« Απάντηση #35 στις: 23/03/13, 02:56 »
Kαλή πεταλιέρα στην εποχή της, αλλά πλέον έχουν κυκλοφορήσει πολύ πιο εξελιγμένα μηχανήματα με περισσότερες δυνατότητες.

Όσον αφορά στη χρήση με λαμπάτο ενισχυτή, όπως είπε και ο noe13 κάτι τέτοιο μάλλον δεν έχει νόημα, αφού παρεμβάλεις ένα ψηφιακό μηχάνημα και μάλιστα παλιάς τεχνολογίας ανάμεσα στην κιθάρα σου και τον ενισχυτή. Εκτός αν την βάλεις στο FX loop και χρησιμοποιείς μόνο κάποια εφφέ και όχι τις προσομοιώσεις ενισχυτών. Αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις την πεταλιέρα σου, πάρε έναν solid state ενισχυτή με καλό ουδέτερο καθαρό κανάλι όπως ο Fender Frontman 25R ή ο Crate FW15R.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Pavl0s

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 197
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτρικης κιθαρας και ενισχυτη!
« Απάντηση #36 στις: 23/03/13, 10:15 »
κοιτα δεν καιγομαι και τοσο για να την χρησιμοποιησω....απλα θελω να εχω καλο distortion (λογο slash) και καλο καθαρο...για τα υπολοιπα εφφε δεν νοιαζομαι και τοσο...

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτρικης κιθαρας και ενισχυτη!
« Απάντηση #37 στις: 23/03/13, 14:15 »
Άμα η κιθάρα έχει hot μαγνήτες, δε χρειάζεσαι κάτι άλλο μπροστά στον ενισχυτή για hard rock κλπ. Καλύτερα να κάνεις αυτό που λέει ο Απόλλων, για κανένα delay κλπ modulation εφέ. Γνώμη μου να μην πας σε modelling.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Pavl0s

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 197
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτρικης κιθαρας και ενισχυτη!
« Απάντηση #38 στις: 23/03/13, 15:43 »
Δηλαδη να παω για λαμπατο?

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτρικης κιθαρας και ενισχυτη!
« Απάντηση #39 στις: 23/03/13, 16:37 »
Κατά μία έννοια αυτή θα ήταν η καλύτερη λύση. Τα προβλήματα είναι δύo. Κατ' αρχήν δεν έχεις την εμπειρία να προσδιορίσεις επαρκώς ποιά χροιά ψάχνεις. Το "καλό καθαρό" ή "καλό distortion" είναι εντελώς υποκειμενικό και από μόνο του δεν λέει απολύτως τίποτα σαν περιγραφή. Δεύτερον, ο προϋπολογισμός σου σε περιορίζει αρκετά, αφού μιλάς για 400 Ευρώ για κιθάρα και ενισχυτή. Στην πράξη αυτό σημαίνει ότι ακόμα κι αν αγοράσεις κιθάρα γύρω στα 150 Ευρώ (υπάρχουν αξιόλογες κιθάρες σε αυτά τα χρήματα, δες π.χ. την SX SST-57, μια εξαιρετική strat με 130 Ευρώ), σού μένουν πάνω-κάτω άλλα 250 για ενισχυτή. Σε αυτά τα λεφτά οι καλύτερες επιλογές για λαμπάτο με FX loop είναι ο Laney Cub 12 ή αν μπορείς να διαθέσεις λίγο παραπάνω, ο πολύ καλός Bugera V22. Aν δεν θέλεις απαραίτητα FX loop, τότε οι επιλογές σου αυξάνονται σημαντικά.
« Τελευταία τροποποίηση: 23/03/13, 16:58 από Απόλλων »
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Pavl0s

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 197
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτρικης κιθαρας και ενισχυτη!
« Απάντηση #40 στις: 23/03/13, 17:12 »
Κατά μία έννοια αυτή θα ήταν η καλύτερη λύση. Τα προβλήματα είναι δύo. Κατ' αρχήν δεν έχεις την εμπειρία να προσδιορίσεις επαρκώς ποιά χροιά ψάχνεις. Το "καλό καθαρό" ή "καλό distortion" είναι εντελώς υποκειμενικό και από μόνο του δεν λέει απολύτως τίποτα σαν περιγραφή. Δεύτερον, ο προϋπολογισμός σου σε περιορίζει αρκετά, αφού μιλάς για 400 Ευρώ για κιθάρα και ενισχυτή. Στην πράξη αυτό σημαίνει ότι ακόμα κι αν αγοράσεις κιθάρα γύρω στα 150 Ευρώ (υπάρχουν αξιόλογες κιθάρες σε αυτά τα χρήματα, δες π.χ. την SX SST-57, μια εξαιρετική strat με 130 Ευρώ), σού μένουν πάνω-κάτω άλλα 250 για ενισχυτή. Σε αυτά τα λεφτά οι καλύτερες επιλογές για λαμπάτο με FX loop είναι ο Laney Cub 12 ή αν μπορείς να διαθέσεις λίγο παραπάνω, ο πολύ καλός Bugera V22. Aν δεν θέλεις απαραίτητα FX loop, τότε οι επιλογές σου αυξάνονται σημαντικά.

κατι σε LP δεν υπαρχει σε αυτα τα λεφτα εε?

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτρικης κιθαρας και ενισχυτη!
« Απάντηση #41 στις: 23/03/13, 17:32 »
Yπάρχει, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι είναι ανάλογης ποιότητας. Και ακόμα δεν έχεις ξεκαθαρίσει αν θέλεις Les Paul ή αν σε βολεύει αυτό το είδος κιθάρας. Πάντως μπορείς να δεις τη Harley Benton HBL-450 Plus από τον Thomann ή την Jack & Danny LS100 από το Musicstore.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Pavl0s

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 197
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτρικης κιθαρας και ενισχυτη!
« Απάντηση #42 στις: 23/03/13, 17:42 »
Βασικα ναι ξεχασα να το πω...Δοκιμασα σμρ μια λπ ενως φιλου και δεν βολεψε καθολου....οποτε παμε για στρατ...αυτη με βολευει γιατι ειχα ενα αντιγραφο της και το σωμα βολευει...κατι ακυρο ..καλυτερο ειναι το μπρατσο απο Maple ή rossewood?

Αποσυνδεδεμένος Μπιφτέκι

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτρικης κιθαρας και ενισχυτη!
« Απάντηση #43 στις: 23/03/13, 18:14 »
Βασικα ναι ξεχασα να το πω...Δοκιμασα σμρ μια λπ ενως φιλου και δεν βολεψε καθολου....οποτε παμε για στρατ...αυτη με βολευει γιατι ειχα ενα αντιγραφο της και το σωμα βολευει...κατι ακυρο ..καλυτερο ειναι το μπρατσο απο Maple ή rossewood?
Δεν υπάρχει καλύτερο, είναι τι σε βολεύει εσένα και τι σου αρέσει περισσότερο.
Θεωρητικά το μέιπλ έχει πιο πρίμο ήχο ενώ το ρόουσγουντ πιο γλυκό.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτρικης κιθαρας και ενισχυτη!
« Απάντηση #44 στις: 23/03/13, 18:37 »
Βασικα ναι ξεχασα να το πω...Δοκιμασα σμρ μια λπ ενως φιλου και δεν βολεψε καθολου....οποτε παμε για στρατ...αυτη με βολευει γιατι ειχα ενα αντιγραφο της και το σωμα βολευει...

Αφού λοιπόν το ξεκαθαρίσαμε αυτό (::)), θα σού έλεγα να πας χωρίς δεύτερη σκέψη για την SX. Κατά τη γνώμη μου δεν πρόκειται να βρεις καλύτερη strat σε αυτά τα λεφτά. Δες τι είχα γράψει για αυτή την κιθάρα σε ένα σχετικό άρθρο που είχα ποστάρει πέρσι σχετικά με τις καλύτερες επιλογές για φτηνές strat. Αν καταφέρεις να διαπραγματευτείς και μια καλύτερη τιμή (κάποιος είχε αναφέρει ότι με παζάρια μπορεί η τιμή να πέσει γύρω στα 100 Ευρώ), σού μένουν κοντά στα 300 για ενισχυτή.

Στο θέμα του ενισχυτή, εγώ στη θέση σου (και εφόσον είχα καταλήξει ότι θέλω λαμπάτο και όχι modelling) θα έπαιρνα έναν από τους δύο ενισχυτές που σού ανέφερα πριν, Laney Cub 12 ή Bugera V22. Aργότερα όταν μαζέψεις λίγα χρήματα παραπάνω αγοράζεις και ένα-δύο πετάλια overdrive/distortion ώστε να έχεις περισσότερη ευελιξία στον ήχο σου, ενώ παράλληλα μπορείς να χρησιμοποιείς τη Zoom για κανένα εφφέ.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Μπιφτέκι

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτρικης κιθαρας και ενισχυτη!
« Απάντηση #45 στις: 23/03/13, 18:50 »
Βασικα ναι ξεχασα να το πω...Δοκιμασα σμρ μια λπ ενως φιλου και δεν βολεψε καθολου....οποτε παμε για στρατ...αυτη με βολευει γιατι ειχα ενα αντιγραφο της και το σωμα βολευει...

Αφού λοιπόν το ξεκαθαρίσαμε αυτό ( ::) ), θα σού έλεγα να πας χωρίς δεύτερη σκέψη για την SX. Κατά τη γνώμη μου δεν πρόκειται να βρεις καλύτερη strat σε αυτά τα λεφτά. Δες τι είχα γράψει για αυτή την κιθάρα σε ένα σχετικό άρθρο που είχα ποστάρει πέρσι σχετικά με τις καλύτερες επιλογές για φτηνές strat. Αν καταφέρεις να διαπραγματευτείς και μια καλύτερη τιμή (κάποιος είχε αναφέρει ότι με παζάρια μπορεί η τιμή να πέσει γύρω στα 100 Ευρώ), σού μένουν κοντά στα 300 για ενισχυτή.

Στο θέμα του ενισχυτή, εγώ στη θέση σου (και εφόσον είχα καταλήξει ότι θέλω λαμπάτο και όχι modelling) θα έπαιρνα έναν από τους δύο ενισχυτές που σού ανέφερα πριν, Laney Cub 12 ή Bugera V22. Aργότερα όταν μαζέψεις λίγα χρήματα παραπάνω αγοράζεις και ένα-δύο πετάλια overdrive/distortion ώστε να έχεις περισσότερη ευελιξία στον ήχο σου, ενώ παράλληλα μπορείς να χρησιμοποιείς τη Zoom για κανένα εφφέ.
V5 δε προτείνεις;

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτρικης κιθαρας και ενισχυτη!
« Απάντηση #46 στις: 23/03/13, 19:40 »
V5 δε προτείνεις;

Αν εννοείς τον Bugera V5, είναι μια χαρά ενισχυτής και ίσως ότι πρέπει για το σπίτι, αλλά δεν θα είναι τόσο πολύπλευρος και ευέλικτος όσο ο V22. Αν ο Παύλος θέλει κάτι τέτοιο, υπάρχουν αρκετοί παρόμοιοι ενισχυτές που μπορεί να δοκιμάσει (π.χ. Fender Champion 600, VHT Special 6, Vox AC4TV, Blackstar HT1R, Laney Cub 8, κλπ). Όλοι αξιόλογοι ενισχυτές, αλλά με ένα συγκεκριμένο ηχόχρωμα και όχι ιδιαίτερη ευελιξία.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Pavl0s

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 197
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτρικης κιθαρας και ενισχυτη!
« Απάντηση #47 στις: 24/03/13, 17:58 »
Δεν θα ηταν καλυτερο να ισοροπουσα λιγο το budjet δηλαδη 200-200? ή  220 (ενισχυτης)-180(κιθαρα)...
Π.χ Ibanez gsa60 μαζι με εναν Vox vt40+ ή Blackstar HT-1 combo?
« Τελευταία τροποποίηση: 24/03/13, 18:20 από Pavl0s »

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτρικης κιθαρας και ενισχυτη!
« Απάντηση #48 στις: 24/03/13, 18:47 »
Συγγνώμη, αλλά δεν βγάζουμε άκρη έτσι. Ακόμα δεν έχεις αποφασίσει αν θέλεις modelling ενισχυτή ή όχι (τώρα ξαναβάζεις ένα modelling στο παιχνίδι) και κάνεις τυχαίες επιλογές προς χάριν μιας "ισορροπίας" του προϋπολογισμού που δεν σού προσφέρει τίποτα ουσιαστικό. Μάλλον θα πρέπει να κοιτάξεις να διαθέσεις ακόμα περισσότερα για ενισχυτή και λιγότερα για κιθάρα. Μια μέτρια κιθάρα σε έναν καλό ενισχυτή θα ακουστεί καλά, ενώ μια καλή κιθάρα θα χαντακωθεί από έναν μέτριο ενισχυτή.

Όλα αυτά πάντα με την προϋπόθεση ότι θα αγοράσεις λαμπάτο ενισχυτή. Γιατί αν καταλήξεις τελικά σε modelling, δεν υπάρχει λόγος να το συζητάμε σε αυτή τη βάση. Αποφάσισε κατ' αρχήν ποιόν modelling ενισχυτή θέλεις (υπάρχουν καλές προτάσεις από Vox, Peavey, Fender, Roland κλπ). Όποιον και αν διαλέξεις, έχεις καθαρίσει με λιγότερα από 200 Ευρώ. Μετά κοιτάς για κιθάρα ανάλογα με το ποσό που θα σού περισσέψει.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Free connections, find your partner without obligations
Απ: Αγορα ηλεκτρικης κιθαρας και ενισχυτη!
« Απάντηση #49 στις: 24/03/13, 18:56 »
Παυλαρα εχει δικιο ο Απολλων....ειναι σαν να ζητας ενα μεταφορικο μεσο,να μην εχεις αποφασισει ουτε πιο ειναι αυτο,ουτε για τα χιλιαδες μοντελα που υπαρχουν για το καθε ειδος!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
2713 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/04/09, 07:37
από m@ster k@frer
17 Απαντήσεις
8369 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/10, 13:09
από ekaradimos
18 Απαντήσεις
8626 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/04/10, 21:59
από Coldfusion
5 Απαντήσεις
2850 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/05/10, 19:01
από whocares
13 Απαντήσεις
5562 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/07/12, 16:10
από zeoy
54 Απαντήσεις
16216 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/06/13, 21:09
από Pavlosd25
6 Απαντήσεις
5032 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/08/13, 01:41
από baras
19 Απαντήσεις
8788 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/02/14, 15:46
από Καθόδιος (φλουτσ)
24 Απαντήσεις
22865 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/04/17, 21:22
από johnjohn
8 Απαντήσεις
3160 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/09/22, 22:26
από MelodyHero