Καλλιτεχνικές μας δημιουργίες > Δικοί μας αυτοσχεδιασμοί και διασκευές

Θέλω την κριτική σας

(1/1)

SLANG88:
Θελώ την κριτική σας για το ένα γνωστό τραγούδι. Το έκανα με Ibanez RG, Behringer V-amp 2, Crate GX 15 R, Shure PG 48 + SoundForge.

http://www.realmusic.ru/songs/99937/

freemind:
Το link ειναι στα ρουμανικα. Ισως θα επρεπε να δωσεις κατευθειαν το link του mp3, γιατι μου βγηκε η Παναγια να βρω τι επρεπε να κατεβασω ( μην πω οτι επρεπε να μαντεψω τι κωδικοποιηση θα επρεπε να κανει ο Opera ). Για δες λιγο στο www.soundclick.com ή στο www.bands411.com , γιατι ο server ειναι αρκετα αργος ( ισως να ειναι πιο αργος και απο τον geocities )
Παμε στο κομματι:
Οι κιθαρες ειναι πολυ καλες. Υποθετω οτι ολα τα υπολοιπα ειναι midis με samples. Το διμποτο τι το ηθελες?? :'( Νομιζω οτι ειναι ενα κομματι που δεν "σηκωνει" μεγαλες αλλαγες σαν ηχο drums. Ωραιος ηχος στις κιθαρες. Τωρα απο τεχνικη δεν μπορω να σε κρινω, γιατι δεν ειμαι κιθαριστας...Ισως να μειωνες λιγο το reverb στην αρχικη κιθαρα, γιατι εχει μικρο pre-delay και στη συνεχεια μεγαλο decay...Αυτα ;D

SLANG88:
Το link ειναι στα ροσσικα , ειμαι 8 μινες στην ελλαδα ....... Thankz for your answer :))

Βραζίλης:
Καλή προσπάθεια. Όμως:

Όταν μπαίνει το σόλο αυξάνεται ξαφνικά η ένταση, γιατί; Η ρυθμική είναι πολύ δυνατά και η σόλο κιθάρα δεν ξεχωρίζει.

Πρόσεχε τα σηκώματά σου, ιδίως από το 3:29 και μετά.

Τα ντραμς ίσως χρειάζονται καλύτερα samples. Τα τομ τουλάχιστον, που ακούγονται σαν ξεκούρδιστα.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View