Αποστολέας Θέμα: Αγορα E Drums απο Γερμανια  (Αναγνώστηκε 44483 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Yet!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζω μεσα στις Αναμνησεις...
    • Skype - Radioyet!
    • Προφίλ
    • Radioyet The Realy Greek Internet Radio !
Αγορα E Drums απο Γερμανια
« στις: 18/09/13, 06:01 »
Γεια σας παιδιά... Επειδή έχω ένα πρόβλημα σχετικά με την αγορά μιας Ηλεκτρικής Ντραμς σκέφτηκα να το μοιραστώ μαζι σας.... Κατ αρχάς πρέπει να σας πω ότι είμαι αρκετά μεγάλος σε ηλικία...53 ετών και παίζω Ντραμς από τα 14 Χρόνια μου.... Πιστιρικας ήμουν μεγάλο Ταλεντακι στην Ροκ Μουσική άλλα με έφαγαν άλλα Χόμπι... Το Μικρόφωνο του Πειρατικού Ραδιοφώνου αλλά και τα εύκολα χρήματα παίζοντας Λαϊκά στα Τουριστικά Φαγάδικα στις ανηφοριές της Πλάκας....εκεί που βάζουνε στο φαΐ αλάτι με το Κιλό για να καταναλώνουν οι ξένοι με το Κιλό τις Μπίρες τους... με συρτάκι και Ζορμπά...μαζεύοντας εγώ  Γερμανικά Μάρκα για να φύγω στο Εξωτερικό....  Αλλά ας πάμε στο ψητό τώρα... Στο σπίτι έχω πολλά, σχεδόν όλα τα όργανα και μεταξύ αυτών και μια Ντραμς Artist Premier... Δυστυχώς οι Πουριτανοί μου γείτονες δεν αντέχουν να με ακούνε να παίζω τις εισαγωγές από τα Τραγούδια του Gallacher  και των Purple... βγάζοντας σπυράκια στα αυτιά τους... Έτσι λοιπόν έπρεπε να αγοράσω μια Ηλεκτρική Ντραμς που θα μπορώ να παίζω με Ακουστικά.... και εκτός αυτού λόγω Κρίσης πρέπει να βγάλω και λίγα χρήματα παίζοντας σε Ελληνικές Τουριστικοπατριωτικές χοροεσπερίδες σε διάφορα Ελληνικά Φαγάδικα της Γερμανίας... Και εκεί δύσκολο γιατί ο Γερμανός Πελάτης δεν μπορεί να τρώει τον Greek Mousakas ακούγοντας να αναστενάζει δίπλα του η Premier σε Ροκοτσιφτετελαδικους Ρυθμούς... Πρέπει να παίζετε σε χαμηλούς τόνους...μας υπενθυμίζει ο συμπαθής Μαγαζάτορας με το μεγάλο στριφτό Μουστάκι  και τα εφτά χοντρά  χρυσά Δαχτυλίδια στα χέρια.... Η καλύτερη λύση λοιπόν μια Ηλεκτρική Ντραμς.... Άσε που εδώ που τα λέμε η δουλειά του Ντραμερ στα μικρολαικα σχήματα έχει προ πολλού πεθάνει λόγω των παιδιών που παίζουν τα Πλήκτρα....Οι λεγόμενοι....Πληκτραδες με τα MP3.... αν και ξέρω οτι δεν σας αρέσει να το ακούτε αυτό... Είναι όμως η σκληρή Πραγματικότητα... Αν σαν Ντραμίστας βρεις δουλειά σε μικρολαικο Γκρουπακι...είναι σαν να έπιασες εξάρι στο Λόττο....! Έψαξα που λέτε πολύ για μια τέτοια...κουφή Ντραμς και τελικά κατέληξα σε αυτήν εδώ...  http://www.kirstein.de/Schnaeppchen-E-Drums/XDrum-DD-508L-E-Drum-Set-Retoure-Zustand-sehr-gut.html   Με το δικαίωμα μέσα σε τριάντα Ημέρες να την δώσω πίσω και να πάρω όλα μου τα λεφτά αν δεν μου αρέσει.... Ακόμα δεν ήρθε άλλα αυτήν την Εβδομάδα θα έρθει σίγουρα... Η ντραμς αυτή παιδιά κοστίζει γύρω στα 430 ευρωπουλα και έχει όλα αυτά που χρειάζομαι.... Πολλούς Ήχους για να μπορώ να σουλατσάρω ανάμεσά σε Ροκ και Τσιφτετέλι... αλλά έχει και το αγαπημένο μου Rimshot...σε όλα τα Τύμπανα... Για όσους δεν ξέρουν Rimshot...είναι ο χαρακτηριστικός κουφός..ξερός Ήχος που βγαίνει χτυπώντας μα την μπαγκέτα το Ταμπούρο στην Μέση αλλά και συγχρόνως και το Στεφάνι μαζί.... Ήχος που κατά την γνώμη μου ξεπερνάει και τον καλύτερο  Οργασμό.....! Και εκτός αυτού τα Πιατίνια έχουν και αυτά διπλο Ηχο και μπορεις ανετα να παιξεις δυο διαφορετικους Ηχους στην άκρη η στην μέση... Ακόμα και να σταματήσεις τον Ήχο από το πιατίνι πιάνοντας το με το χέρι στην άκρη... Η Ντραμς αυτή δεν είναι και καμιά Μάρκα της προκοπής αλλά για 430 Ευροπουλα δίνει πολλά.... Και μην αρχίζετε να μου λετε τώρα για Rolland και Yamaha....και φυσικά είναι καλύτερα Όργανα...αλλά κοστίζουν τα διπλά και τριπλά χρήματα έστω και μεταχειρισμένες.... και δυστυχώς ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ! Μετά όμως που παρήγγειλα αυτήν την Ντραμς είδα και μια άλλη που από την πρώτη στιγμή ερωτεύτηκα το χρώμα της και την Φινέτσα της... Αυτήν εδώ...  http://www.ebay.de/itm/DDrum-DD1-E-Drum-Electronic-Drumset-Dig-Kopfhorer-Drumsticks-GRATIS-/251278620098?pt=Drums_Percussion&hash=item3a815f75c2   Δεν έχει τόσους πολλούς Ήχους όσο η άλλη αλλά μερικές φορές μετράει η ποιότητα και όχι η ποσότητα.... Αύριο το πρωί κατά τις ....12 θα πάρω το Μαγαζί τηλέφωνο να μάθω περισσότερα και αν βγει κάτι καλό θα σας ενημερώσω....  Τώρα αν θέλετε γράφετε τις γνώμες σας  σχετικά με τις Ηλεκτρικές Ντραμς η κατά το αγγλιστί... E Drums...  Θα χαρώ πολύ να ακούσω γνώμες και συμβουλές αλλά και εμπειρίες πάνω στο Θέμα....Σας ευχαριστώ πολύ που διαβάσατε το Κείμενο μου και όταν έχω νέα θα σας ενημερώσω ανεβάζοντας ίσως κάποιο Βίντεο και Φωτογραφίες.... Φιλικά...Χρήστος....
www.Radioyet.de Το δικό σας Ελληνικό Ραδιόφωνο ! Κάθε Δευτέρα Τρίτη και Πέμπτη στις 22.00 η Ώρα Ελλάδος!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
37 Απαντήσεις
20200 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/11/03, 21:48
από kabamaru-x-
22 Απαντήσεις
8522 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/03/03, 09:21
από Νεκταρία
146 Απαντήσεις
140734 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/10/12, 15:02
από Stergios Kourou
14 Απαντήσεις
6333 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/07/08, 00:51
από Pandemonium
6 Απαντήσεις
7260 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/09/08, 17:53
από Blacksheepιος
3 Απαντήσεις
12480 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/09, 03:54
από JACKSONMAN
αγορα drums

Ξεκίνησε από new drumer Κρουστά

8 Απαντήσεις
15842 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/11/09, 01:51
από PaSxaLak0s
1 Απαντήσεις
12402 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/12/09, 12:06
από Stergios Kourou
Αγορα drums!!

Ξεκίνησε από theodddore Κρουστά

4 Απαντήσεις
29213 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/02/11, 18:15
από Korgy
Αγορά drums

Ξεκίνησε από rockflea Κρουστά

1 Απαντήσεις
39171 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/08/11, 23:56
από myrtia90