Αποστολέας Θέμα: one size fits `em all ?  (Αναγνώστηκε 15563 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Archangel

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 379
  • Φύλο: Άντρας
  • I've... seen things you people wouldn't believe...
    • Προφίλ
one size fits `em all ?
« στις: 28/07/17, 14:27 »
 :up Παίδες σε ολα τα μπράτσα των μπάσων της fender (jazz,precision και p/j μόνο) το σημείο στο οποιο ακουμπά και βιδώνει το σώμα είναι ίδιο για όλα ;

Δλδ ενα μπράτσο ασχετα αν ειναι V shape, C shape, U shape, modern/classic V/C/U shape θα δέσει στην βάση του με το σώμα ενός j ή p μπάσου... ;

 :up Επίσης άσχετο αλλα υπάρχουν διαφορές αναμεσα στον Thoman και το music store ;

 :up Τί έχουν γίνει οι badass II γέφυρες ;;
Be(a)st Wishes & Bloody Kisses...


Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: one size fits `em all ?
« Απάντηση #1 στις: 28/07/17, 16:47 »
Κανονικα θα επρεπε να ειναι ολα ιδια αλλα πιστευω δεν θα ειναι για να μην κανεις οτι τραμπες θες.
Βεβαια ισως και να ειναι
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος mouz

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 321
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: one size fits `em all ?
« Απάντηση #2 στις: 28/07/17, 23:04 »
Για τη δεύτερη ερώτηση που ξέρω:
Έχω ψωνίσει και από τα δύο, και κιθάρα και ενισχυτή (και b-stock), και άλλα αξεσουάρ. Αν και κάπου διάβασα κάποτε ότι κάποιος είχε ένα πρόβλημα με ένα προϊόν που αγόρασε από Thomann, εγώ ήμουν πάντα ευχαριστημένος. Για ένα αξεσουάρ που δεν ήταν συμβατό με το ipad μου (θα έπρεπε να είναι) μου πρότειναν αμέσως επιστροφή και επιστροφή χρημάτων (και η αποστολή της επιστροφής δωρεάν). Και από musicstore είμαι πολύ ευχαριστημένος.


Σημαντικό: Αν καταλαβαίνω καλά, και οι δύο διαφημίζουν τις φθηνότερες τιμές. Έτσι, παρατηρώ ότι όταν ένα όργανο είναι σε προσφορά στο ένα κατάστημα, κατά τύχη (:) δεν είναι καθόλου διαθέσιμο στο άλλο. Αν ψάχνεις προσφορές, ψάχνεις και στα δύο (ψάξε και στα δύο έτσι κι αλλιώς).


Τέλος, κάπου άκουσα ότι το musicstore έχει λογαριασμό στην Ελλάδα, οπότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με capital controls και για μεγάλες αγορές (ελπίζω κάποτε να με αφορά αυτό χεχε), πράγμα που άκουσα ότι δεν ισχύει για το Thomann. Δεν είμαι σίγουρος όμως καθώς ποτέ δεν έκανα αγορά πάνω από 650 ευρά.


Αυτά τα ολίγα...

...αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα εκνευρίζουν πολύ εμάς που τα ξέρουμε!