Σελίδες:
  • #1 από jorimkian2 στις 05 Apr 2021
  • Καλησπέρα. Βλέποντας πολλές εφαρμογές να υπάρχουν διαθέσιμες για smartphone, θα ήθελα τι γνώμη σας για την χρησιμότητα τους και τις μεθόδους εκμάθησης. Κάποιες που είδα ήταν η yousician, gibson app και justin guitar.
  • #2 από GVen στις 05 Apr 2021
  • Κατέβασε το fender tuner,  το θεωρώ το καλύτερο. Έχει και μετρονομος και διάφορα άλλα.  Το Ultimate guitar για να βρίσκεις ταμπλατουρες και δε χρειάζεσαι τπτ άλλο. Μετά πήγαινε και σ ένα δάσκαλο και είσαι κομπλέ. Δε νομίζω ότι αξίζει να πληρώσεις για εφαρμογή εκμάθησης κιθάρας. Κάποιος πρέπει να σου δείχνει. Να σε βάζει να σκέφτεσαι και να μελετάς. Να σου δείχνει πως ακριβώς να πιάσεις τα ακόρντα κλπ κλπ. Αυτά δε τα κάνουν οι εφαρμογές αυτές. Δεν είναι αντίθετος αλλά πιστεύω ο δάσκαλος είναι MUST στην εκμάθηση οποιουδήποτε οργάνου.
  • #3 από Απόλλων στις 05 Apr 2021
  • Είχα δοκιμάσει με free trial διάφορα διαδικτυακά προγράμματα εκμάθησης κιθάρας πριν από λίγο καιρό. Αυτό που μού είχε φανεί πιο ενδιαφέρον ήταν το Τruefire. Είχε ωραίο περιεχόμενο και μαθήματα, ήταν καλά δομημένο, ευέλικτο και εύχρηστο. Βέβαια χρειάζεται συνδρομή για να έχεις πρόσβαση σε όλα το υλικό που περιέχει.
  • #4 από jorimkian2 στις 05 Apr 2021
  • Πως μπορώ να βρω έναν καλό δάσκαλο; Δεν έχω περιβάλλον που να με κατευθυνει αναλόγως;
  • #5 από GVen στις 05 Apr 2021
  • Πες μας περιοχή που μένεις, Μήπως ξέρει κανείς κάποιον κοντά σου ή κάποιον που κάνει διαδικτυακά.
  • #6 από jorimkian2 στις 06 Apr 2021
  • Βρίσκομαι στην Νέα Μάκρη. Μακάρι να βρεθεί κάποιος που να μπορεί να ασχοληθεί μαζί μου
  • #7 από GVen στις 06 Apr 2021
  • Βρίσκομαι στην Νέα Μάκρη. Μακάρι να βρεθεί κάποιος που να μπορεί να ασχοληθεί μαζί μου

    Είναι ένας youtuber που κάνει βιντεάκια με μαθήματα τεχνικών και τραγουδιών που είναι απ τη νέα Μακρή και κάνει και μαθήματα...Δεν τον ξέρω...καλος φαίνεται πάντως. Ψαξτον λίγο στο YouTube και στειλτου ένα mail.

Σελίδες: