Αποστολέας Θέμα: ΜΑΝΤΖΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝ. πρωταθλητρια ευρωπης  (Αναγνώστηκε 4900 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
θελω να σχολιασετε αυτο το αποτελεσμα.......και οι 2 ομαδες παιξανε πολυ καλα......ποιος θα θελατε να κερδισει;;;;;

Αποσυνδεδεμένος 7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: ΜΑΝΤΖΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝ. πρωταθλητρια ευρωπης
« Απάντηση #1 στις: 22/05/08, 00:45 »
Οι κοκκινομαυροι εννοειται.

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΜΑΝΤΖΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝ. πρωταθλητρια ευρωπης
« Απάντηση #2 στις: 22/05/08, 00:48 »
Εννοείται Μάντσεστερ, η άλλη ήταν μικρή ομάδα μπροστά της.

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: ΜΑΝΤΖΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝ. πρωταθλητρια ευρωπης
« Απάντηση #3 στις: 22/05/08, 00:57 »
Ηθελα την Τσελσι γιατι δεν το εχει παρει ποτέ, αλλα απο οτι φαινεται κουβαλαει καταρα πανω της!Αυτος ο Αμπραμοβιτς ειναι τελειως γκαντεμης, τι να πω!
Αρε Τζον Τερυ μας μαμησες!
 :(    :-[
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος harisz

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΜΑΝΤΖΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝ. πρωταθλητρια ευρωπης
« Απάντηση #4 στις: 22/05/08, 01:00 »
νομίζω στο συγκεκριμένο ματς ήταν καλυτερη η chelsea  στο μεγαλυτερο μέρος του.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΜΑΝΤΖΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝ. πρωταθλητρια ευρωπης
« Απάντηση #5 στις: 22/05/08, 01:04 »
Μέτριο match με αρκετά λάθη, αλλά τι να περιμένεις σε ένα τελικό CL; Η ManU μπορούσε να "καθαρίσει" το παιχνίδι από το Ά ημίχρονο ενώ η Τσέλσι στο Β' ημίχρονο.. Δεν το έκανε καμία ομάδα και οδηγήθηκαν στα άχαρα πέναλτι.. Απορώ πως διαλέχθηκε ο Τέρυ στο τέλος.. Ο άνθρωπος φαίνεται ότι δεν κάνει για τέτοιες αποστολές.. Πάντως, αν μια ομάδα το άξιζε περισσότερο αυτή ήταν η Τσέλσι, γιατί έπαιξε καλύτερα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και είχε πιο κλασικές ευκαιρίες και φυσικά τα δοκάρια..                   

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: ΜΑΝΤΖΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝ. πρωταθλητρια ευρωπης
« Απάντηση #6 στις: 22/05/08, 01:41 »
Δεν πιστευω οτι η τσελσι επαιξε καλυτερα. Στο πρωτο ημιχρονο η μαντσεστερ επαιζε μονη της ουσιατικα. Ειδικα αφου μπηκε το πρωτο γκολ. Οταν ισοφαρισε η τσελσι μπηκε πολυ πιο ψυχωμενη στο 2ο ημιχρονο και μπορουσε να το παριε το ματς αλλα δεν φανηκε να το πιστευει. Στην παραταση τα νευρα ειχαν επικρατησει και νομιζω οτι και οι 2 ομαδες θελανε να παει το παιχνιδι στα πεναλτι. Δεν φανηκε καποια να ψαχνει το γκολ.

Για μενα επρεπε να το παρει η μαντσεστερ. Μου φανηκε αρκετα καλυτερα μεσα στον αγωνα και στην παραταση οσο παιχτηκε μπαλα στην παραταση.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: ΜΑΝΤΖΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝ. πρωταθλητρια ευρωπης
« Απάντηση #7 στις: 22/05/08, 02:46 »
Συμφωνώ με τον Roufus. H Manchester είχε τη δυνατότητα να καθαρίσει το ματς στο πρώτο ημίχρονο οπότε και έχασε τις περισσότερες ευκαιρίες, και μόνο η τύχη και ο Cech κράτησαν την Chelsea στο παιχνίδι. Το γκολ της ισοφάρισης ήταν τουλάχιστον εύνοια της τύχης για την Chelsea όσον αφορά στον τρόπο αλλά και το χρονικό σημείο που έγινε. Μετά από αυτό ήταν φυσικό η Chelsea να εμφανιστεί ανεβασμένη στο δεύτερο ημίχρονο, οπότε και πράγματι κυριάρχησε. Ακόμα και τότε όμως η Manchester στάθηκε καλά στο γήπεδο ενώ η Chelsea έδειξε ότι παρά την υπεροχή της δεν είχε την ψυχολογία του νικητή. Θεωρώ ότι το τελικό αποτέλεσμα ήταν δίκαιο, όσο μπορεί να ειπωθεί αυτό για έναν αγώνα που κρίνεται στα πέναλτυ.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΜΑΝΤΖΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝ. πρωταθλητρια ευρωπης
« Απάντηση #8 στις: 22/05/08, 02:57 »
Καλύτερη ομάδα η Μάντσεστερ,πιο "συμπαθητική" η Τσέλσι του β'ημιχρόνου και "τραγική φιγούρα" ο Τέρι...Καλός ο τελικός.Όχι σούπερ αλλά καλός...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: ΜΑΝΤΖΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝ. πρωταθλητρια ευρωπης
« Απάντηση #9 στις: 22/05/08, 03:16 »
Με την κόντρα που έχουν οι δύο ομάδες τα τελευταία χρόνια, αυτός ο τελικός δεν υπήρχε περίπτωση να είναι σούπερ...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΜΑΝΤΖΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝ. πρωταθλητρια ευρωπης
« Απάντηση #10 στις: 22/05/08, 09:34 »
Τι να σας πω βρε παιδιά.. Εμένα μου φάνηκε ότι όλη η Manchester ήταν ο Ronaldo.. Tevez και Rooney δεν πρέπει να ακούμπησαν πάνω από 5 φορές την μπάλα έκαστως στα 120 λεπτά.. Από την άλλη, συμφωνώ ότι το goal της Chelsea προήλθε από μπιλιάρδο, αλλά στο Β' ημίχρονο έσφιξε την άμυνα της από το κέντρο με ασφυκτικό pressing και έκανε λίγες αλλά χαρακτηριστικές φάσεις..

Btw, τραγικός ο Βερνίκος για ακόμη μια φορά.. Τον πέθανε τον πατέρα του Lambard :(.. 

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: ΜΑΝΤΖΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝ. πρωταθλητρια ευρωπης
« Απάντηση #11 στις: 22/05/08, 13:19 »
Btw, τραγικός ο Βερνίκος για ακόμη μια φορά.. Τον πέθανε τον πατέρα του Lambard :(.. 

Πραγματικά μου έσπασε και μένα τα νεύρα... Πολλούς παίκτες τους μπέρδευε, άσε που όλη την ώρα μας έλεγε για το ευρο!

Όσο για τον αγώνα, στο 1ο έπαιξε καλύτερα η μαντσεστερ και στο 2ο η τσέλση! Η διαιτησία αρκετά μέτρια...
Πιστεύω ότι άξιζε να το πάρει η μάντσεστερ από την απόδοση που είχε όλη την χρονιά...


 
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: ΜΑΝΤΖΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝ. πρωταθλητρια ευρωπης
« Απάντηση #12 στις: 22/05/08, 13:58 »
Btw, τραγικός ο Βερνίκος για ακόμη μια φορά.. Τον πέθανε τον πατέρα του Lambard :(.. 
:o :o Τί είπε??
Εγώ πριν τον τελικό ήμουνα με την Μαντσεστερ, αλλά κατα τη διάρκειά του άλλαξα γνώμη. Ίσως διότι έφυγε ο Ντρογκμπά, που αντιπαθώ τρομερά..

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: ΜΑΝΤΖΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝ. πρωταθλητρια ευρωπης
« Απάντηση #13 στις: 23/05/08, 14:50 »
Ο drogba δικαια πηρε την καρτα. Γενικα υπηρχαν πολλα νευρα στον αγωνα, εγω περιμενα οτι σιγουρα κατι θα γινοταν. Ηταν απλα θεμα χρονου και ποιος τελικα θα φανει πιο ψυχραιμος στις σωμα με σωμα καταστασεις. Ε ο drogba δεν ηταν ψυχραιμος τελικα. Οχι οτι ο teves ηταν καλυτερος, κωλοπαιδο κι αυτος αλλα δεν τον ακουμπησε. Παντως για μενα ηταν θεμα χρονου να αποβληθει καπιοος.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος 7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: ΜΑΝΤΖΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝ. πρωταθλητρια ευρωπης
« Απάντηση #14 στις: 24/05/08, 00:05 »
Λιγα για τον Βερνικο γιατι θα τσαντιστει και δε θα μεταδοσει αγωνες του ευρω2008 και με ποιον θα γελαμε;
Ακου "κοιταει στον ουρανο και αφιερωνει το γκολ στον πατερα του που εχασε πριν λιγες μερες".Την πεθανε ολη την οικογενεια ο προφητης!
Ακου να μπερδευει τον Εσιεν με τον Τερι που στην τελικη οι ανθρωποι ειναι ο ενας λευκος και ο αλλος μαυρος.
Ο ανθρωπος ειναι για τα πανηγυρια μιλαμε.

ΣΤΟΝ 7ο ΟΥΡΑΝΟ ΑΔΕΡΦΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :P

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
22 Απαντήσεις
8992 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/09/07, 21:43
από Holy Diver
5 Απαντήσεις
3379 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/07/08, 12:19
από gers