Αποστολέας Θέμα: Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;  (Αναγνώστηκε 20470 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jo.

  • Great Melaggeus
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ανάγκη ν' αγαπάω.....
    • Προφίλ
Re:Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #25 στις: 24/05/04, 14:56 »
Ego ayto pou exo na po einai oti kalo tha itan na pernoume apo ton kalitexni oti kalo exei na mas dosei.Stin periptosi tou xatzigianni akous tin foni tou kai matheneis .Stin periptosi tou Katsimixa,akous ta tragoudia tou kai matheneis.Nomizo to ti kanoun stin zoi tous kai ti lene aforoun tous idious kai kanenan allo.Ayto vevea einai dikia mou apopsi ::)
Call me Jo

Rokaki

  • Επισκέπτης
Re:Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #26 στις: 17/09/04, 13:14 »
Δίκιο μάγκες είχε ο Κατσιμίχας!!! Δεν έχω να πω τίποτα άλλο.

Αποσυνδεδεμένος atzolina

  • Η εκδίκηση της ξανθιάς !!!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 532
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ζωντανή,επειδή σε αγάπησα......
    • Προφίλ
Re:Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #27 στις: 19/09/04, 03:11 »
Είχε ...όχι ένα...χίλια δίκια !!!
Εντάξει,καλή φωνή ο Μιχαλάκης,δε λέω,και μου αρέσουν τα τραγούδια του...αλλά το καλάμι το έχει καβαλήσει για τα καλά !!!
Και τώρα μάλιστα που τον επιλέξανε και τραγούδησε και στη τελετή των Ολυμπιακών Αγώνων...ποιος τον πιάνει !!!
Αν είχε τουπέ πριν...φαντάσου τι έχει να γίνει τώρα !!! ::)
Κοιτάζω την ταυτότητα,
ετών τριάντα...θα μείνω πάντα.

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Re:Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #28 στις: 19/09/04, 03:59 »
Και λιγα , πολυ λιγα του ειπε ο Πανος ...
Να βγαινει τωρα ο καθε τυχαρπαστος , νεο-πετυχημενος , φλωρο-γκομενος , θελω-να-γινω-new-kid-on-the-block-της-Ελλαδας και να το παιζει πρωτη μουρη στην μουσικη σκηνη , απλως επειδη οι εταιρειες αποφασισαν οτι τους συμφερει να τον προωθησουν στην συγκεκριμενη χρονικη στιγμη για να αρπαξουν κανα φραγκακι απο την μεγαλη μαζα που καταναλωνει μουσικη με τον ιδιο τροπο που καταναλωνει και ... φετα ...
Οσο αυτα που λεει για δυσνοητο στιχο σε κατω των 18 ετων ατομα ... Τι να πω ... μαλλον κρινει εξ' ιδιων τα αλλοτρια το παληκαρι ... Ισως επειδη αυτος ειναι ηλιθιος και δεν καταλαβαινει και επειδη το φανατικο κοινο του, εχει επιπεδο νοημοσυνης αμοιβαδας, νομιζει οτι και ολοι οι υπολοιποι ακροατες ειναι του ιδιου επιπεδου.
Ας μας κανει την χαρη να ασχολειται μονο με τα μπουζουκομαγαζα που παιζει , με το ανεγκεφαλο τσιφτεντελο-κοινο που συχναζει σε αυτα τα στεκια υπο-κουλτουρας, να ασχολειται με το ποσοστο που θα παιρνει απο τις λουλουδουδες και απο τα ποτα που θα κατεβαζουν οι πιστοι του (και της Βισση και ΣΙΑ) και να κατσει να γραψει και τον καινουριο υμνο του ΟΤΕ κτλ και ας αφησει ολους τους υπολοιπους "τελειωμενους" του εντεχνου (και οχι μονο) τραγουδιου, (ακροατες και τραγουδοποιους) στον "κοσμο" μας να νομιζουμε οτι ακουμε πραγματικη μουσικη και τραγουδακια ...
Αντε και οταν φτασει τα 35-40 , (αν υπαρχει εως τοτε σαν τραγουδιστης) θα το γυρισει κι αυτος και θα παιζει μονο "ποιοτητα" , "κλασσικη μουσικη" και "οπερες" ή και-καλα-"εντεχνο" οπως καποιοι αλλοι ... που βρηκαν τον εαυτο τους ξαφνικα ...   >:( >:( >:(

ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗ , ΑΝΤΕ ΠΙΕΣ ΚΑΝΕΝΑ ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΛΗ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΕΙΣ ...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος sweet_V

  • Μονίμως στον κόσμο της
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #29 στις: 19/09/04, 15:28 »
Δεν το περίμενα απο τον Χατζ..χίλια Δίκια ο Κατσιμίζας!
Say it now because you never know...

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Re:Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #30 στις: 19/09/04, 23:24 »
Είχε ...όχι ένα...χίλια δίκια !!!
Εντάξει,καλή φωνή ο Μιχαλάκης,δε λέω,και μου αρέσουν τα τραγούδια του...αλλά το καλάμι το έχει καβαλήσει για τα καλά !!!
Και τώρα μάλιστα που τον επιλέξανε και τραγούδησε και στη τελετή των Ολυμπιακών Αγώνων...ποιος τον πιάνει !!!
Αν είχε τουπέ πριν...φαντάσου τι έχει να γίνει τώρα !!! ::)

Αυτό λες ή που τον έχουν βάλει στην αναμονή του 131?
Είναι και κάτι σπαστικοί "αχ δεν πρόλαβα ν ακούσω το τραγούδι ολόκληρο και είναι τόσο ωραίο"
Φταίω εγώ μετά να τους το κλείσω για να ξαναπάρουν και να το ακούσουν όλο?? ;D
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Epiphone

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Όσο αγαπήσεις, μην τρελλαθείς...
    • Προφίλ
    • "ΜΙΚΡΕΣ ΧΑΡΕΣ"
Re:Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #31 στις: 20/09/04, 00:33 »
Δεν το συζητώ καν πως είχε δίκιο ο Κατσιμίχας.. Ας δούμε τί έχει κάνει ο Κατσιμίχας και τί ο Μιχάλης.. Σε τί κοινό απευθύνεται όλα αυτά τα χρόνια ο ένας και σε τί κοινό ο άλλος! Ο Κατσιμίχας έχει παίξει και στον Σείριο του Χατζιδάκι και σε κάθε συναυλία έχει τόσο κόσμο που τα στάδια γεμίζουν.. Ας αρκεστεί σε αυτό που του είπε ο Κατσιμίχας περί 9χρονων που γράφουν στις μλπούζες τους "I LOVE U ΜΙΧΑΛΗ" και να κάτσει να σκεφτεί πιό σοβαρά τα πράγματα.. Και τί ωραίο δίσκο είχε κάνει με την Σάννυ Μπαλτζή και τον Λάκη Παπαδόπουλο τότε, απορώ! Όποιος θέλει έχω το άρθρο του Κατσιμίχα να τη στείλω με mail. Μήπως να τη στείλω και στον Χατζηγιάννη;  ;)
Δημήτρης Λ.
"Κοίτα, δεν ξέρω τι μου φταίει και γιατί ό,τι συμβαίνει εγώ το παίρνω σαν χαμένος νιώθω πια νικημένος..Κι όταν γυρίζω στα δρομάκια τα κρυφά πάλι εσύ και κάποια αρώματα σβησμένα, όλα απ’ το φως κρυμμένα.."

Αποσυνδεδεμένος nancy_

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η δική μου κρυψώνα είναι η σιωπή...
    • Προφίλ
Re:Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #32 στις: 24/09/04, 19:33 »
Βρε παιδιά μήπως το παρακάνετε λίγο?? Που ξέρετε ότι όλα αυτά που ειπώθηκαν είναι αλήθεια ή "κίτρινα"... Καλύτερα να μην βγάζουμε τόσο γρήγορα συμπεράσματα ούτε για τον έναν, ούτε για τον άλλο... Προσωπικά, δεν πιστεύω ότι είπε κάτι τέτοιο ο Χατζηγιάννης, αφού δεν τον άκουσα να το λέει ο ίδιος δεν πιστεύω τίποτα...
"Τυφλός ειναί και 'κείνος που κάνει οτι δεν ξέρει πως πίνει απ'το πηγάδι το σκοτεινό... Που ό,τι τον κατατρώει ανάγκη τό 'χει κάνει,
ή στην αυλή το κρύβει να ξεχαστεί..."

Αποσυνδεδεμένος kanellop

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #33 στις: 24/09/04, 19:40 »
Δεν θυμάμαι να βγήκε ο Χατζηγιάννης να διαψεύσει ότι έδωσε την συνέντευξη

http://www.enet.gr/online/online_hprint.jsp?q=%D7%E1%F4%E6%E7%E3%E9%DC%ED%ED%E7%F2&a=&id=67644740

Αποσυνδεδεμένος Αθηνά

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι μια τεράστια πλάκα!
    • Προφίλ
Απ: Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #34 στις: 17/04/05, 20:17 »
Α ρε Πάνο ωραία του τα χωσες!! Πανέξυπνη και εντελώς σωστή η αποψή σου! Αυτά φωνάζω κι εγώ τόσο καιρό αλλά ποιος μ' ακούει!Έβγαλε γλώσσα κι ο Μιχαλάκης...! :-*
Μην πυροβολείτε τη χαρά μου, άσπρο κεντημένο σημαιάκι, περπάτα ελαφρά γιατί πατάς τα όνειρά μου, όλα γυρίζουν και θα ρθει και μένα η σειρά μου!

Αποσυνδεδεμένος xartaetos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #35 στις: 17/04/05, 21:27 »
Μωρέ μια χαρά τα είπε ο Πάνος,μια χαρά,επιτέλους κάποιος έπρεπε να τα πει,ε μα γιατί το καλάμι του Μιχαλάκη είχε αρχίσει να μακραίνει...

Αποσυνδεδεμένος κατέ((γίδα))

  • Λουκουμάκι
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μικρή νεραϊδα δίχως παραμύθι...
    • Προφίλ
Απ: Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #36 στις: 18/04/05, 22:01 »
μα μονο τις μπλουζες του να δεις....ακούς εκεί ολόκληρος άντρας να φοράει κρουαζέ μπλουζάκι :o
ότι αγαπάς δεν τελειώνει..
μην με ξεχνάς που σ αγαπω...

Αποσυνδεδεμένος KOYKLA

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • η μουσικη ειναι το παν...καλα μην το δεσετε κιολας
    • Προφίλ
Απ: Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #37 στις: 18/04/05, 22:41 »
σιγα μωρε.ο Κατσιμιχας!μαλλον ζηλευει την επιτυχια του Μιχαλη και τον κακολογει,εχει πουλησει αυτος 100000 δισκους?(ουτε 10000!)εχει ψηφιστει ποτε ως καλυτερος ποπ και εντεχνος τραγουδιστης,εχει πανω 10542 φορες air play,εχει ανακυρυχθει ως τον καλυτεχνη με την περισσοτερη ζητηση απ' τους χρηστες του ιντερνετ,εχει συγκεντρωσει ποτε πανω απο 20000 κοσμο στις συναυλιες του?Η απαντηση ειναι οχι βεβαια,ο μιχαλης ομως ΝΑΙ!γι αυτο τερμα τα πικροχολα σχολια!

Αποσυνδεδεμένος κατέ((γίδα))

  • Λουκουμάκι
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μικρή νεραϊδα δίχως παραμύθι...
    • Προφίλ
Απ: Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #38 στις: 18/04/05, 22:42 »
Μα ειναι δυνατον να συγκρίνουμε τον Κατσιμίζα με τον Χατζηγιαννη?Νομιζω οτι άθελα μας υποβαθμίζουμε τον Κατσιμιχα
ότι αγαπάς δεν τελειώνει..
μην με ξεχνάς που σ αγαπω...

Αποσυνδεδεμένος Riverson

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν η μουσική είναι η ζωή σου, μη την σκοτώνεις!!!
    • Προφίλ
Απ: Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #39 στις: 18/04/05, 22:43 »
σιγα μωρε.ο Κατσιμιχας!μαλλον ζηλευει την επιτυχια του Μιχαλη και τον κακολογει,εχει πουλησει αυτος 100000 δισκους?(ουτε 10000!)εχει ψηφιστει ποτε ως καλυτερος ποπ και εντεχνος τραγουδιστης,εχει πανω 10542 φορες air play,εχει ανακυρυχθει ως τον καλυτεχνη με την περισσοτερη ζητηση απ' τους χρηστες του ιντερνετ,εχει συγκεντρωσει ποτε πανω απο 20000 κοσμο στις συναυλιες του?Η απαντηση ειναι οχι βεβαια,ο μιχαλης ομως ΝΑΙ!γι αυτο τερμα τα πικροχολα σχολια!

Ξερεις που τα έχω γραμμενα όλα όσα ειπες παραπάνω?
Δηλαδή κάποιος είναι σοβαρός καλλιτέχνης αν έχει πάρει όλες αυτές τις "διακρίσεις"? (ας το πω έτσι)
Κάνε το δάκρυ σου νερό
μπορεί να είναι στιφό μα μέρες θα κερδίσεις!!!!!

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #40 στις: 18/04/05, 22:44 »
σιγα μωρε.ο Κατσιμιχας!μαλλον ζηλευει την επιτυχια του Μιχαλη και τον κακολογει,εχει πουλησει αυτος 100000 δισκους?(ουτε 10000!)εχει ψηφιστει ποτε ως καλυτερος ποπ και εντεχνος τραγουδιστης,εχει πανω 10542 φορες air play,εχει ανακυρυχθει ως τον καλυτεχνη με την περισσοτερη ζητηση απ' τους χρηστες του ιντερνετ,εχει συγκεντρωσει ποτε πανω απο 20000 κοσμο στις συναυλιες του?Η απαντηση ειναι οχι βεβαια,ο μιχαλης ομως ΝΑΙ!γι αυτο τερμα τα πικροχολα σχολια!

Τα ιδια ακριβως δεν εχει καταφερει ουτε ο Μοτσαρντ...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος wizofcom

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #41 στις: 18/04/05, 23:05 »
σιγα μωρε.ο Κατσιμιχας!μαλλον ζηλευει την επιτυχια του Μιχαλη και τον κακολογει,εχει πουλησει αυτος 100000 δισκους?(ουτε 10000!)εχει ψηφιστει ποτε ως καλυτερος ποπ και εντεχνος τραγουδιστης,εχει πανω 10542 φορες air play,εχει ανακυρυχθει ως τον καλυτεχνη με την περισσοτερη ζητηση απ' τους χρηστες του ιντερνετ,εχει συγκεντρωσει ποτε πανω απο 20000 κοσμο στις συναυλιες του?Η απαντηση ειναι οχι βεβαια,ο μιχαλης ομως ΝΑΙ!γι αυτο τερμα τα πικροχολα σχολια!

Δεν μου κάνει καθόλου εντύπωση αυτό που είπες γιατί πλέον έχω πείσει τον εαυτό μου οτι σε αυτόν τον κόσμο θα ακούσω τα πάντα

Αλλά έχω μια υποψία οτι δεν έχεις ιδέα ποιος είναι ο Κατσιμιχας 

Αποσυνδεδεμένος xartaetos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #42 στις: 18/04/05, 23:31 »
σιγα μωρε.ο Κατσιμιχας!μαλλον ζηλευει την επιτυχια του Μιχαλη και τον κακολογει,εχει πουλησει αυτος 100000 δισκους?(ουτε 10000!)εχει ψηφιστει ποτε ως καλυτερος ποπ και εντεχνος τραγουδιστης,εχει πανω 10542 φορες air play,εχει ανακυρυχθει ως τον καλυτεχνη με την περισσοτερη ζητηση απ' τους χρηστες του ιντερνετ,εχει συγκεντρωσει ποτε πανω απο 20000 κοσμο στις συναυλιες του?Η απαντηση ειναι οχι βεβαια,ο μιχαλης ομως ΝΑΙ!γι αυτο τερμα τα πικροχολα σχολια!

AOYA!!!! :o :o  :o έλεος!

Αποσυνδεδεμένος Richie

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Άντρας
  • Eμένα οι φίλοι μου είναι μαύρα πουλιά...
    • Προφίλ
Απ: Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #43 στις: 19/04/05, 01:22 »
'Oλα τα παιδάκια τύπου Χατζηγιαννη, Καλομοίρας και ΣΙΑ Α.Ε καλύτερα να προσεχουν πριν να ανοιξουν το στομα τους και προσβάλουν τους Μεγάλους του αθληματος. Δε πα' να έχει και 800.000 πωλήσεις ο Χατζηγιαννης?!!!

Αν οι 600.000 έχουν πωληθεί σε κοριτσακι ηλικίας 7- 16, να το βρασω και να βγάλω μέντες!!!

Σκοπός είναι πως όλοι (μα όλοι!) πρέπει να ξεκαβαλήσουμε το καλάμι όσο είναι καιρός, πριν απο οριζόντιο γίνει καθετο (όπως είπε κι ο Κατσιμιχας)!
Βλέπεις πως όλοι οι παλιοι του αθλήματος (και μιλάω για τους πολύ παλιούς), ουτε πωλησεις είχαν, ούτε συναυλίες και δεν έπαιζαν για αυτά. Έβγαζαν τραγουδια που τα τραγουδάμε ακόμα και τώρα. Τραγουδια ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ!!!!
Οι Κατσιμιχαίοι το έχουν καταφέρει αυτό. Ο Χατζηγιάννης όχι ακομα!

Γιατί αν βγάλεις κάποιο διαχρονικο κομμάτι τώρα, με τις δισκογραφικές να σε κυνηγάνε, πρεπει να επιστρέψεις με ακόμα καλύτερο κομμάτι. Αν δεν το 'χεις, σ'εφαγε ο Μαύρος Όφις!!!!

Και στην τελική, ρε Μιχαλάκη, αν σε χαλάει το έντεχνο στην Ελλάδα κι αν είσαι τόσο καλός, γιατι δεν πας στο εξωτερικό να κάνεις καριέρα;
Ξέρεις πώς κάνουν οι δισκογραφικές για καινούρια μουσικά μοτίβα;
Ή μηπως θες να διώξεις τα "ήμερα" για να κάτσουν τα "άγρια";
Take me to the magic of the moment on a glory night
where the children of tomorrow dream away
in the wind of change...

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #44 στις: 19/04/05, 03:56 »
σιγα μωρε.ο Κατσιμιχας!μαλλον ζηλευει την επιτυχια του Μιχαλη και τον κακολογει,εχει πουλησει αυτος 100000 δισκους?(ουτε 10000!)εχει ψηφιστει ποτε ως καλυτερος ποπ και εντεχνος τραγουδιστης,εχει πανω 10542 φορες air play,εχει ανακυρυχθει ως τον καλυτεχνη με την περισσοτερη ζητηση απ' τους χρηστες του ιντερνετ,εχει συγκεντρωσει ποτε πανω απο 20000 κοσμο στις συναυλιες του?Η απαντηση ειναι οχι βεβαια,ο μιχαλης ομως ΝΑΙ!γι αυτο τερμα τα πικροχολα σχολια!

Δηλαδη η επιτυχια δινει το δικαιωμα σε καποιον να λεει οτι θελει?
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος xartaetos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #45 στις: 19/04/05, 07:37 »
επίσης ο Πάνος εκτός από Καλλιτέχνης είναι και άνθρωπος!!είχα την πολύ μεγάλη τύχη να τον γνωρίσω προσωπικά πρόσφατα και έπαθα!!!ΦΟΒΕΡΟΣ!!

Αποσυνδεδεμένος christhehealer

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • PeugeotSportClub
Απ: Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #46 στις: 19/04/05, 13:16 »
Δηλαδη η επιτυχια δινει το δικαιωμα σε καποιον να λεει οτι θελει?

NAI.
Όταν δεν υπάρχει το απαραίτητο background κουλτούρας που θα σε οδηγήσει σε αυτοσυγκράτηση μπορείς να νομίζεις ότι είσαι ο Θεός.

Kαι ο Kατσιμίχας και ο Xατζηγιάννης, ξέρουν πολύ καλά ό,τι τα power play είναι πληρωμένος χρόνος των δισκογραφικών για να προωθήσουν το προΐόν τους και ό,τι οι χρυσοί - πλατινένιοι δίσκοι βγαίνουν βάσει των παραγγελιών και όχι των πραγματικών πωλήσεων.

H διαφορά τους είναι ότι ο μεν Kατσιμίχας έχει την "αρχοντιά" να το παραδεχτεί με την στάση του, ο δε Xατζηγιάννης είναι τόσο μίζερος ώστε αντί να κοιτάξει να βελτιωθεί, γυρίζει στα MME σαν κατίνα προσπαθόντας να μειώσει, αυτό που δεν μπορεί να φτάσει. 

Αποσυνδεδεμένος Αθηνά

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι μια τεράστια πλάκα!
    • Προφίλ
Απ: Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #47 στις: 19/04/05, 14:51 »
(Απ. σε koykla: ) Και ποιος σου είπε κοριτσάκι μου ,ότι ό,τι πουλάει έιναι και καλό;; Πρέπει να ξεχωρίσουμε επιτέλους την τέχνη απ'την εμπορικότητα, το γράφω ένα κομμάτι κατάθεση ψυχής απ'το γράφω 20 τραγούδια το λεπτό σκεπτόμενος πόσα θα πουλήσει, την μελοποιημένη ποίηση απ'τη μελοποιημένη σαβούρα...
Μην πυροβολείτε τη χαρά μου, άσπρο κεντημένο σημαιάκι, περπάτα ελαφρά γιατί πατάς τα όνειρά μου, όλα γυρίζουν και θα ρθει και μένα η σειρά μου!

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Απ: Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #48 στις: 03/09/07, 01:09 »
Πάντως, μπορεί να μη μου αρέσει καθόλου ο Χατζηγιάννης, όμως για να λέμε και του στραβού το δίκιο: αυτό που είδα εκείνη την εποχή που έγινε η κόντρα είναι ότι μετά το δίσκο του Πάνου Κατσιμίχα, τον έκαναν τρελό προμόσιον και πούλησε αρκετά.

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #49 στις: 03/09/07, 01:44 »
σιγα μωρε.ο Κατσιμιχας!μαλλον ζηλευει την επιτυχια του Μιχαλη και τον κακολογει,εχει πουλησει αυτος 100000 δισκους?(ουτε 10000!)εχει ψηφιστει ποτε ως καλυτερος ποπ και εντεχνος τραγουδιστης,εχει πανω 10542 φορες air play,εχει ανακυρυχθει ως τον καλυτεχνη με την περισσοτερη ζητηση απ' τους χρηστες του ιντερνετ,εχει συγκεντρωσει ποτε πανω απο 20000 κοσμο στις συναυλιες του?Η απαντηση ειναι οχι βεβαια,ο μιχαλης ομως ΝΑΙ!γι αυτο τερμα τα πικροχολα σχολια!

Τα ιδια ακριβως δεν εχει καταφερει ουτε ο Μοτσαρντ...

 ;D ;D ;D Μάλλον ήταν "έντεχνος" και αυτός....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
11 Απαντήσεις
6864 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/05/07, 22:15
από Μαργαρίτα Π.
2 Απαντήσεις
2087 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/08, 17:23
από kuiper
7 Απαντήσεις
2453 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/09, 10:59
από gkou
159 Απαντήσεις
34855 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/11/10, 19:50
από studio54
4 Απαντήσεις
2999 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/05/12, 01:38
από pauldiamond