Αποστολέας Θέμα: Κλεψανε το music store!!  (Αναγνώστηκε 20374 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος RORY GALLAGHER

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 476
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κλεψανε το music store!!
« Απάντηση #25 στις: 24/12/07, 15:31 »
Πωλείται gibson gold top 300 ευρώ λόγω ανάγκης ;D ;D ;)

PS:Ωραία η Andy Summers tribute TELE! :)
.......sex fai skata kai ypnos!

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: Κλεψανε το music store!!
« Απάντηση #26 στις: 24/12/07, 15:32 »
A, νομιζα οτι διερηξαν το καταστημα... λογικο τοτε να τις κλεψουν τοσο ευκολα, μηπως ηταν και ασφαλισμενες???

Στο μυαλό μου είσαι.
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος Χάρης(DJ Ha)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κλεψανε το music store!!
« Απάντηση #27 στις: 24/12/07, 15:37 »
Εγω παιδες νομιζω πως μπορει να ηταν κ στημενο το ολο παιχνιδι,
για να γινει ντορος με το ονομα του music store. Το αποκλειετε αυτο...?  ::)

Καλοπαιχτες σε οποιον τις παρει....

Αχ, να σαι καλα Γερασιμε!  :P :P ;D ;D
http://www.myspace.com/operationmix
MUSIC IS MY WIFE! (Harris Copyright 2001)

Αποσυνδεδεμένος ScullShot

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • The Economy Picker!
    • Προφίλ
    • MySpace page
Απ: Κλεψανε το music store!!
« Απάντηση #28 στις: 24/12/07, 15:41 »
A, νομιζα οτι διερηξαν το καταστημα... λογικο τοτε να τις κλεψουν τοσο ευκολα, μηπως ηταν και ασφαλισμενες???

Κι εγώ αυτό νόμιζα πάντως όπως και να χει μεγάλη ζημιά παθαν και όντως του βλέπω να ανεβάζουν τις τιμές
ο θωμάς και τα άλλα music stores εκεί θα τρίβουν τα χέρια τους  :P

Εγω παιδες νομιζω πως μπορει να ηταν κ στημενο το ολο παιχνιδι,
για να γινει ντορος με το ονομα του music store. Το αποκλειετε αυτο...?  ::)
Μπά... δεν πιστεύω
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former: Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Κλεψανε το music store!!
« Απάντηση #29 στις: 24/12/07, 15:43 »
Δειτε κι αλλο Italian Job...
Απο gibson αυτη τη φορα...

http://www.mylespaul.com/forums/gibson-les-pauls/1626-gibson-guitar-truck-stolen-look-out.html

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Κλεψανε το music store!!
« Απάντηση #30 στις: 24/12/07, 16:21 »
A, νομιζα οτι διερηξαν το καταστημα... λογικο τοτε να τις κλεψουν τοσο ευκολα, μηπως ηταν και ασφαλισμενες???

Κι εγώ αυτό νόμιζα πάντως όπως και να χει μεγάλη ζημιά παθαν και όντως του βλέπω να ανεβάζουν τις τιμές
ο θωμάς και τα άλλα music stores εκεί θα τρίβουν τα χέρια τους  :P

Εγω παιδες νομιζω πως μπορει να ηταν κ στημενο το ολο παιχνιδι,
για να γινει ντορος με το ονομα του music store. Το αποκλειετε αυτο...?  ::)
Μπά... δεν πιστεύω
μεγαλες εταιριες,δεν κανουν τετοια πραγματα...δεν διακινδυνευουν την εμπιστοσυνη που τους εχουν,για μια βλακεια...
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος jkstigma

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 305
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κλεψανε το music store!!
« Απάντηση #31 στις: 27/12/07, 11:07 »
καλε μου Αγιε Βασίλη πιάσε τους κακούς κλέφτες και φέρτους απο δω  ;D
μπες απο την καμιναδα που δεν έχω, ασε μου μια PRS και γω θα σε φιλέψω



Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Κλεψανε το music store!!
« Απάντηση #32 στις: 04/01/08, 21:53 »
Παιδια, μπορειτε απλα να συνειδητοποιησετε, ποσο κανουν ολα αυτα τα κλεμμενα?
Μου αρεσει που συγχαιρεστε και τους κλεφτες.....

Αποσυνδεδεμένος slash28

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Κλεψανε το music store!!
« Απάντηση #33 στις: 04/01/08, 22:46 »
Μεγάλη ζημιά έμα είναι και αυτοί μακάκες. Οπώς είπε ένα παλικάρι η ταμπέλα έλειπε ΚΛΕΨΤΕ ΜΕ. Εγώ πάντος λυπήθηκα μόνο με το γεγονός οτι θα ανεβάσουν πολλοί τις τιμές. Απο την άλλη καλά να πάθουν ξέρετε πόσα βγάζουν αυτοί. ΜηΝ νομίζετε οτι έτσι εύκολα κλείνουν επιχειρήσεις τέτοιου μεγέθους. Κρύβεται πολύς τζίρος στο παρασκήνιο. ΤΕΛΟΣ θα δανιστώ μια ατάκα ενός άλλου παλικαριού ( Αγιε μου Βασίλη φέρε μου μια Gibson Gold top  οποιασδίποτε χρονολογίας άμα σου βρίσκεται και μια telecaster δεν θα έλεγα όχι, και εγώ και γάλα θα σου αφήσω στο τραπέζι  και  μια πιατέλα μελομακάρονα μιας και φέτος άργησες να έρθεις λόγο Της Ολυμπιακής { πλάκα κάνω το λέω γιατί είναι σοβαρό θέμα,  για να μην παρεξηγηθεί κανένας}.....ΑΝτε καλά δωρα παιδια και του χρόνου να ληστέψουν ενισχυτές ,Marshall kai Fender) :o :o :o .
Άμα μου έλεγαν να διαλέξω ανάμεσα σε μια μ*λ*κια και μια κιθάρα θα διάλεγα την κιθάρα , γιατί την παίζεις όποτε θέλεις.
Keep Rock

Αποσυνδεδεμένος giorgos_z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κλεψανε το music store!!
« Απάντηση #34 στις: 04/01/08, 22:55 »
Παιδια, μπορειτε απλα να συνειδητοποιησετε, ποσο κανουν ολα αυτα τα κλεμμενα?
Μου αρεσει που συγχαιρεστε και τους κλεφτες.....
γιατι εσενα κλεψανε η μια επιχειρηση που βγαζει περισσοτερα σε μια μερα απο αυτα που κλεψανε?
Κάθε σου ώρα κ'ένα λουλούδι σου τραγουδάει μέσα στην καρδιά
Ο χρόνος σου είναι η μουσική που πηγάζει απο μέσα σου βαθιά

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Κλεψανε το music store!!
« Απάντηση #35 στις: 04/01/08, 23:26 »
γιατι εσενα κλεψανε η μια επιχειρηση που βγαζει περισσοτερα σε μια μερα απο αυτα που κλεψανε?

Βασικά τα μέτρησα και μιλάμε για περίπου κιθάρες αξίας 300.000€.... Οπότε ας μη βιαζόμαστε στα συμπεράσματά μας...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: Κλεψανε το music store!!
« Απάντηση #36 στις: 04/01/08, 23:30 »
Απορια: Στη Γερμανια εγινε η κλοπή ή σε αλλη χωρα;
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Κλεψανε το music store!!
« Απάντηση #37 στις: 04/01/08, 23:34 »
γιατι εσενα κλεψανε η μια επιχειρηση που βγαζει περισσοτερα σε μια μερα απο αυτα που κλεψανε?

Και επειδη δεν εκλεψαν εμενα θα επρεπε να χαιρομαι δλδ?
Αμα ησουν εσυ ενας απο αυτους που εκλεψαν τι θα εκανες? Μην τα βλεπουμε ολα τα πραγματα μονο απο την δικη μας οπτικη γωνια....

Βασικά τα μέτρησα και μιλάμε για περίπου κιθάρες αξίας 300.000€.... Οπότε ας μη βιαζόμαστε στα συμπεράσματά μας...

Τρομερο ποσο....

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: Κλεψανε το music store!!
« Απάντηση #38 στις: 05/01/08, 01:18 »
Ναι 300000 ειναι μεγαλο ποσο, αλλα αμα βαζεις ολες αυτες τις κιθαρες μεσα σε ενα φορτιγο... ε τα θελει ο ποπος σου... Εγω τουλαχιστων τετιες κιθαρες θα της μετεφερα μια-μια μεσα σε βανακια με squier affinity και τα πιο φτηνα μοντελα της epiphone...
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Κλεψανε το music store!!
« Απάντηση #39 στις: 05/01/08, 08:09 »
Ναι 300000 ειναι μεγαλο ποσο, αλλα αμα βαζεις ολες αυτες τις κιθαρες μεσα σε ενα φορτιγο... ε τα θελει ο ποπος σου... Εγω τουλαχιστων τετιες κιθαρες θα της μετεφερα μια-μια μεσα σε βανακια με squier affinity και τα πιο φτηνα μοντελα της epiphone...

E ρε παιδιά κιθάρες είναι στο κάτω κάτω. Η δουλειά έγινε προφανώς από κάποιον που ήξερε. Δεν λέω, ίσως τα μέτρα ασφαλείας να μπορούσαν να είναι λίγο περισσότερα, αλλά σε τι να τα μεταφέρουν, σε θωρακισμένα φορτηγάκια χρηματαποστολών?!?

Αποσυνδεδεμένος Χάρης(DJ Ha)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κλεψανε το music store!!
« Απάντηση #40 στις: 05/01/08, 09:32 »
Ανεβασανε το ποσό για οποιον δωσει πληροφοριες που θα οδηγησουν στην συλληψη των δραστων. 8)
http://video.musicstore.de/diebstahl/index_EN.html
Πριν λιγο καιρο ηταν 25.000Ε,τωρα πηγε στα 30.000Ε

Μετα απο ολα αυτά, μου φαινεται φίλε μου @$(^!* , θα πρεπει να σε "δωσω" στεγνα... :P ;D ;D ;D

http://www.myspace.com/operationmix
MUSIC IS MY WIFE! (Harris Copyright 2001)

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Κλεψανε το music store!!
« Απάντηση #41 στις: 05/01/08, 10:42 »
Ανεβασανε το ποσό για οποιον δωσει πληροφοριες που θα οδηγησουν στην συλληψη των δραστων. 8)

Ν'αυξησουν και τους μισθους των υπαλληλων...
Γιατι σιγουρα η δουλεια εγινε απο "μεσα"...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Κλεψανε το music store!!
« Απάντηση #42 στις: 05/01/08, 14:22 »
γιατι εσενα κλεψανε η μια επιχειρηση που βγαζει περισσοτερα σε μια μερα απο αυτα που κλεψανε?

Και επειδη δεν εκλεψαν εμενα θα επρεπε να χαιρομαι δλδ?
Αμα ησουν εσυ ενας απο αυτους που εκλεψαν τι θα εκανες? Μην τα βλεπουμε ολα τα πραγματα μονο απο την δικη μας οπτικη γωνια....

Βασικά τα μέτρησα και μιλάμε για περίπου κιθάρες αξίας 300.000€.... Οπότε ας μη βιαζόμαστε στα συμπεράσματά μας...

Τρομερο ποσο....

Σαν γνήσιος και καμμένος FASer, ;D,έκατσα και κατέβασα τις οικονομικές καταστάσεις της Music store.. Λοιπόν, για κάποιο περίεργο λόγο, δύο από τις βάσεις δεδομένων που έχω πρόσβαση δεν εμφανίζουν τις πωλήσεις για το 2006 (η λογιστική χρήση κλείνει στις 30.6.2007 αλλά εντούτοις οι πωλήσεις δεν εμφανίζονται, στη περσινή χρήση όμως, οι πωλήσεις της ήταν € 44,46 εκατ.).. Εν τούτοις μπορούμε να παρακάμψουμε αυτή την έλλειψη διότι σε μια οικονομική κατάσταση υπάρχουν πολύ πιο σημαντικά μεγέθη από τις πωλήσεις..

Λοιπόν έχουμε και λέμε:
1) Μικτό Κέρδος (Gross Profit) = € 15,71 εκατ. (ένα μέγεθος που δείχνει πολύ χονδρικά πόσα χρήματα κέρδισε η εταιρία όταν από τις πωλήσεις της αφαιρεθεί το κόστος πωληθέντων της, δηλαδή πόσο της στοίχισε να αγοράσει τα προιόντα που εν τέλει πούλησε μέσα στη χρήση σε εμάς)
2) Κέρδη προ Φόρων και Τόκων (ΕΒΙΤ) = € 2,80 εκατ. (ένα μέγεθος στο οποίο αφαιρούνται από το Gross Profit έξοδα που έχουν να κάνουν με λειτουργικά κόστη - μισθοί, λογαριασμοί ΔΕΚΟ, ενοίκια, συντήρηση μηχανημάτων, αγορές μηχανολογικού εξοπλισμού, έξοδα για πρόωρη συνταξιοδότηση υπαλλήλων, αμοιβές ανώτατων στελεχών και management, κ.λπ - αλλά δεν αφαιρούνται στοιχεία που έχουν να κάνουν με τον δανεισμό της επιχείρησης όπως τόκοι που χρωστάει [χρεωστικοί τόκοι] ή τόκοι που της χρωστάνε [πιστωτικοί τόκοι] (αν δανείζει η ίδια σε άλλες επιχειρήσεις ή φυσικά πρόσωπα).. Το ΕΒΙΤ θεωρείται ένα πολύ σημαντικό οικονομικό μέγεθος όταν συγκρίνουμε επιχειρήσεις διότι δεν συμπεριλαμβάνει τους πιστωτικούς και χρεωστικούς τόκους (τους τόκους δηλαδή που λέγαμε πιο πριν) για ένα απλό λόγο.. Μια επιχείρηση που είναι καινούργια και δανείζεται μπορεί τελικά να έχει λιγότερα κέρδη από μια παλιότερη η οποία δεν έχει δάνεια λόγω της καταβολής των τόκων των δανείων που έχει λάβει.. Αυτό όμως δεν σημαίνει αυτόματα ότι η παλιά επιχείρηση είναι καλύτερη από την καινούργια.. Ένα μικρό παράδειγμα: η Α έχει καθαρά κέρδη ύψους € 1 εκατ. ενώ η Β έχει καθαρά κέρδη € 1,5 εκατ. Η Β δεν πληρώνει δάνεια, αλλά η Α πλήρωσε μέσα στη χρήση € 700 χιλ. σε τόκους οπότε τα ΕΒΙΤ των εταιριών είναι Α: € 1 εκατ. + 0,7 εκατ. = € 1,7 εκατ, ενώ για την Β: € 1,5 εκατ.. Από πλευράς καθαρών κερδών η Β πάει καλύτερα από την Α ([Β] € 1,5 εκατ. > [Α] € 1 εκατ.) αλλά από πλευράς ΕΒΙΤ χειρότερα  ([Β] € 1,5 εκατ < [Α] € 1,7 εκατ.)..
3) Καθαρά Κέρδη προ Φόρων (ΕΒΤ) = € 3,11 εκατ. (δηλαδή είχε κέρδη από τους τόκους της)
4) Καθαρά Κέρδη μετά Φόρων (ΕΑΤ) = € 1,49 εκατ. (γιατί στη Γερμανία, όσο μεγάλη επιχείρηση και να είσαι θα πληρώσεις τους φόρους σου και εκεί ο εταιρικός φόρος ανέρχεται στο 38,7% και όχι 29% που είναι εδώ και παραπονιούνται παρόλα αυτά οι επιχειρήσεις ;D)..

Επομένως το συμπέρασμα είναι ότι αν οι κλεμμένες κιθάρες κοστίζουν όντως € 300 χιλ., ή € 0,3 εκατ., το μέγεθος αυτό σε σχέση με τα καθαρά κέρδη μετά φόρων (δηλαδή € 1,5 εκατ.) είναι το 1/5.. Ουσιαστικά είναι σαν να μην δούλεψε το music store για 1/5 του χρόνου ή 2 και κάτι μήνες.. Αν δεν ήταν ασφαλισμένες μιλάμε για τρομερή ζημιά.. Και είμαι υπέρ των παιδιών που λένε ότι τέτοιες καταστάσεις δεν πρέπει να τις επιβραβεύουμε (και ειδικά για τα συγκεκριμένα 3-4 καλά e-stores με τις χαμηλές τιμές), αλλά πιστεύω ότι και τα υπόλοιπα παιδιά κάνουν την σχετική πλάκα και δεν μιλάνε σοβαρά ;)..
« Τελευταία τροποποίηση: 05/01/08, 14:46 από faser »

Αποσυνδεδεμένος j.free

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 76
  • Φύλο: Άντρας
  • ROCK ALL DAY- PARTY ALL NIGHT
    • Προφίλ
Απ: Κλεψανε το music store!!
« Απάντηση #43 στις: 05/01/08, 19:55 »
 :o  :o  :o
Tι κιθαρόνια είναι αυτά ??
Εχω πάθει πολιτισμικό σοκ.. Προσπαθώ να καταλάβω αν η κλοπή οφείλεται σε ελλειψη προστασίας του music store, η σε ικανότητα των κλεφτων..  Ελπίζω τουλάχιστον να τις είχαν ασφαλισμένες προς όφελος του καταστήματος αλλα κ δικό μας  ;)

Και πάνω που είχα ζητήσει απο τον Aγιο Βασίλη μια prs west street.. Λέτε τελικά να μου τη φέρει ?  ::)
TIME'S SHORT YOUR LIFE'S YOUR OWN
AND IN THE END WE ARE JUST....DUST N' BONES

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Κλεψανε το music store!!
« Απάντηση #44 στις: 06/01/08, 16:59 »
Faser, απιστευτη η δουλεια που εκανες, ευχαρισουμε για τις πληροφοριες!
Και εγω ειμαι κατα των επικροτησεων, εξαλου δεν τα ειχαν κλεμενα, τιμια τα ειχε βγαλει τα λευτα η εταιρεια, και μαλλιστα με τιμολογιακες πολιτικες και υπηρεσιες που μονο προς οφελος μας ηταν!

Slash 28, οχι και φεντερ και μαρσλαλ, αυτοι βγαινουν με το κιλο στην κινα, κανενα ντιζελ και VHT απο τους ακριβους 8ελουμε  ;D
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLIS G

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Κλεψανε το music store!!
« Απάντηση #45 στις: 07/01/08, 22:30 »
NA RWTISO KATI?POY TIS PEIGENANE TOSO AKRIBES KITHARES?

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Κλεψανε το music store!!
« Απάντηση #46 στις: 07/01/08, 22:52 »
Σπιτι τους...????
Και μετα στο σπιτι κανενος συλλεκτη..

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: Κλεψανε το music store!!
« Απάντηση #47 στις: 08/01/08, 12:20 »
 Φανταζομαι πως αυτα τα ειδη θα ειναι ασφαλισμενα. Δεν τους εχω για τοσο κοροιδα. Και 30.000 ευρω ειναι λογικη τιμη για ευρετρα (10%). Θυμηθηκα ομως ενα αστειο περιστατικο στην πολη μου..
 Πριν απο λιγα χρονια ενα γνωστο πρεζονι της πολης πηγε σε καταστημα με μουσικα οργανα δηθεν για να αγορασει παρα πολλα ειδη. Διαλεξε ολα αυτα που ηθελε και ειπε στον καταστηματαρχη να τα βαλει κοντα στην πορτα για να παει την επομενη με φορτηγο να τα παραλαβει. Το βραδυ, πηγε με το φορτηγο, εσπασε την πορτα και τα πηρε ολα ευκολα μιας και τα ειχε και κοντα στην πορτα (μην καθυστερησει κιολας το παιδι :P) Το επομενο πρωι ο καταστηματαρχης, απλα καλεσε την αστυνομια και τους εστειλε κατευθειαν στο σπιτι του παιδιου οπου και το συνελαβαν αφου βρηκαν ολα τα οργανα στο σαλονι του!! Πανεξυπνος ο μικρος ετσι; :D
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος KJP

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κλεψανε το music store!!
« Απάντηση #48 στις: 08/01/08, 13:11 »
Και 30.000 ευρω ειναι λογικη τιμη για ευρετρα (10%).

Για την ακρίβεια, προσφέρουν 30.000€ σε όποιον δώσει πληροφορίες που θα οδηγήσουν στη σύλληψη των δραστών και όχι απαραιτήτως σε όποιον βρει (=εύρετρα) τις κιθάρες. Αυτό σημαίνει ότι μπορεί και να υπάρξουν παραπάνω από ένα ή δύο άτομα, που θα είναι εις θέσιν να δώσουν τέτοια στοιχεία. Συνεπώς, είναι μια χαρά η αμοιβή.
Όλα είναι δρόμος.

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: Κλεψανε το music store!!
« Απάντηση #49 στις: 08/01/08, 14:55 »
δεν τα δινουν ομως και σε οπιων δωσει τετιες πληροφοριες.. Θα τα δωσουν αν συλιφθουν οι κλεφτες χαρη σε συγκεκριμενα στοιχιαπου θα δωσει καπιος

Πλακα-πλακα ομως αυτη η ιστορια με επιρεασε και ειδα στο ονειρο μου οτι μια μερα πηγα στο εξωχικο μας και ειχε μεσα καμια 30αρια κιθαρες 5-6 μπασα και 2 ενυσχιτες, κλεμενα απο ενα μαγαζι της Ροδου, κρατισα αυτα που ηθελα και τα υπολιπα τα επεστρεψα... :P
Pure f**k**g Metal From Texas

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
3744 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/01/05, 16:20
από antonioua8
Thomann Vs Music-Store

Ξεκίνησε από Poseras « 1 2 3 4 5 » Τα καλύτερα...

122 Απαντήσεις
71603 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/11/08, 13:51
από grmako
11 Απαντήσεις
5702 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/08, 15:49
από Jezus
7 Απαντήσεις
4950 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/09, 17:04
από xTitan
2 Απαντήσεις
2425 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/05/09, 12:33
από Stinky
3 Απαντήσεις
2549 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/02/10, 15:29
από G-Joe
0 Απαντήσεις
2297 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/02/11, 01:41
από Theodore Kalantzakos
4 Απαντήσεις
2917 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/01/13, 14:00
από dimitris21
6 Απαντήσεις
16296 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/14, 10:50
από modfori
0 Απαντήσεις
5180 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/03/15, 07:52
από Eyemaster