Αποστολέας Θέμα: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος  (Αναγνώστηκε 17770 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« στις: 23/04/10, 10:00 »
Μπαίνει κανείς τώρα το Μάιο? Άντε μπας και βρεθούμε τίποτα γνωστοί γιατί δε με βλέπω να την παλεύω!

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #1 στις: 23/04/10, 11:16 »
Α ρε μάχιμε!!!! Υπομονή λέμε και καλή θητεία! Εκεί που πας, φεύγουνε μετά και αρκετοί για Σπάρτη, ειδίκευση μάγειρας! Παίχτο λίγο τρέλα Σεφ! μην χωθείς σε καμιά τέτοια υπόθεση!! Εγώ πριν μερικά χρόνια ήμουν λίγο πιο κάτω! Τρίπολη μεριά, αλλά είχα το γαμπρό μου Κόρινθο! Κέντρα νεοσυλλέκτων και τα μυαλα στα κάγκελα! χαχαχα!
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #2 στις: 23/04/10, 11:19 »
Καλη θητεια παιχτη!
Εγω ειπα να κανω το καλοκαιρακι μου και να μπω αραχτος και λαιτ τον Αυγουστο!

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #3 στις: 23/04/10, 11:37 »
Τι μάχιμε... για αγγαρειομάχο με βλέπω! χαχα! Να 'στε καλά παίδες, μέχρι στιγμής από την έρευνα που έχω κάνει στο google διαβάζω σχετικά καλά λόγια για το κέντρο. Αλλά θα μου πείτε όλα τα κέντρα παλεύονται.. μετά τι γίνεται!!

Αποσυνδεδεμένος Μάνος Καμπούρης (m.k.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Stranger in us all...
    • Skype - manos.kampouris1
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #4 στις: 23/04/10, 12:20 »
Όλα καλά θα πάνε και στο κέντρο και μετά. Ούτε που θα πάρεις χαμπάρι πώς περνάει ο καιρός.
Άντε, καλή θητεία!

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #5 στις: 23/04/10, 12:38 »
Φιλε πριν περιπου 14 μηνες ημουν εκει ( με την 09A ΕΣΣΟ ). Ειναι απο τα κεντρα που εαν πετυχεις σε λοχο λουφα ( κι οχι στον περιφημο μαυρο 6ο Λοχο που ειχα πετυχει εγω ) θα περασεις ζωη και κοτα.

Θα σιχαθεις τις τουρκικες τουαλετες ( αντιστοιχει 1 για 70 ατομα ), θα αγαπησεις την Ακροκορινθο φωτισμενη που φαινεται το βραδυ απο το στρατοπεδο εαν κανεις σκοπια γερμανικο ( 2-4 το βραδυ ), τη θαλασσα που φαινεται απο τους εξωτερικους λοχους ( ιδιαιτερα 3ο και 5ο ), θα χορτασεις μονο με Στεργιου και Hot Dog απο το ΚΨΜ και θα αγωνιας που στο καλο θα σε στειλουν ;)

Γενικα οι αξιωματικοι ειναι λιγο "ωχαδερφιστες", σε πρηζουν τις πρωτες μερες ( αλλα αυτο ειναι φυσιολογικο, με εξαιρεση το λοχο που προανεφερα που σε πρηζουν σε ολη τη προεκπαιδευση ), ομως περνας καλα! ;)

Να εισαι τυπικος, χωρις αντιλογιες ( ειτε σου πουν βλακεια, ειτε οχι ), παντα σοβαρος κι αν εισαι μεγαλος σε ηλικια προσπαθησε να μπλεκτεις γραφεας σε καποιον αξιωματικο ( επιλοχαδικο, 1ο 2ο 3ο γραφειο, ΤΕΝ, κλπ ). Προσωπικα μπηκα στα 26 μου και δεν περασα καθολου ασχημα! Αρκει να μη βαρυγκομας και μετα απο τους πρωτους μηνες ολα θα σου φαινονται βαρετα. Μονο η παρεα αξιζει ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #6 στις: 23/04/10, 14:10 »
Φιλε πριν περιπου 14 μηνες ημουν εκει ( με την 09A ΕΣΣΟ ). Ειναι απο τα κεντρα που εαν πετυχεις σε λοχο λουφα ( κι οχι στον περιφημο μαυρο 6ο Λοχο που ειχα πετυχει εγω ) θα περασεις ζωη και κοτα.

Θα σιχαθεις τις τουρκικες τουαλετες ( αντιστοιχει 1 για 70 ατομα ), θα αγαπησεις την Ακροκορινθο φωτισμενη που φαινεται το βραδυ απο το στρατοπεδο εαν κανεις σκοπια γερμανικο ( 2-4 το βραδυ ), τη θαλασσα που φαινεται απο τους εξωτερικους λοχους ( ιδιαιτερα 3ο και 5ο ), θα χορτασεις μονο με Στεργιου και Hot Dog απο το ΚΨΜ και θα αγωνιας που στο καλο θα σε στειλουν ;)

Γενικα οι αξιωματικοι ειναι λιγο "ωχαδερφιστες", σε πρηζουν τις πρωτες μερες ( αλλα αυτο ειναι φυσιολογικο, με εξαιρεση το λοχο που προανεφερα που σε πρηζουν σε ολη τη προεκπαιδευση ), ομως περνας καλα! ;)

Να εισαι τυπικος, χωρις αντιλογιες ( ειτε σου πουν βλακεια, ειτε οχι ), παντα σοβαρος κι αν εισαι μεγαλος σε ηλικια προσπαθησε να μπλεκτεις γραφεας σε καποιον αξιωματικο ( επιλοχαδικο, 1ο 2ο 3ο γραφειο, ΤΕΝ, κλπ ). Προσωπικα μπηκα στα 26 μου και δεν περασα καθολου ασχημα! Αρκει να μη βαρυγκομας και μετα απο τους πρωτους μηνες ολα θα σου φαινονται βαρετα. Μονο η παρεα αξιζει ;)

Eλα ρε feemind...σειρουλα εισαι? :P

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #7 στις: 10/05/10, 08:30 »
Παιδιά σας χαιρετώ! Θα τα πούμε σε 2 βδομάδες! Καλή συνέχεια!

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #8 στις: 10/05/10, 10:52 »
^^^^^^^^^^^^^^^^^
Fuck!! Μόλις τον 'τσίμπησε' η μαμά πατρίδα.. Άντε, καλή θητεία! :)

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #9 στις: 10/05/10, 10:53 »
Υπομονη Γιαννη! Απολαυσε τωρα που μπορεις το προνομιο να μην ανησυχεις για το τι γινεται στην ελληνικη κοινωνια...γιατι στην απολυση σου θα πεσεις ξανα στην πραγματικοτητα ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #10 στις: 10/05/10, 11:14 »
καλη θητεια φιλε...Κοιμαμαι ηρεμπς αφου θα εισαι στρατο για να μασς προσεχεις :P
Φιλε πριν περιπου 14 μηνες ημουν εκει ( με την 09A ΕΣΣΟ ). Ειναι απο τα κεντρα που εαν πετυχεις σε λοχο λουφα ( κι οχι στον περιφημο μαυρο 6ο Λοχο που ειχα πετυχει εγω ) θα περασεις ζωη και κοτα.

Θα σιχαθεις τις τουρκικες τουαλετες ( αντιστοιχει 1 για 70 ατομα ), θα αγαπησεις την Ακροκορινθο φωτισμενη που φαινεται το βραδυ απο το στρατοπεδο εαν κανεις σκοπια γερμανικο ( 2-4 το βραδυ ), τη θαλασσα που φαινεται απο τους εξωτερικους λοχους ( ιδιαιτερα 3ο και 5ο ), θα χορτασεις μονο με Στεργιου και Hot Dog απο το ΚΨΜ και θα αγωνιας που στο καλο θα σε στειλουν ;)


Σαν φυλλαδιο για διακοπες ειναι...σχεδον θελω να μπω τωρα για διακοπες :Pειδικα με την κριση μαι χαρα θα ειναι διακοπες σε στρατοπεδο
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #11 στις: 10/05/10, 11:57 »
Καλά ,freemind, όντως σαν διαφημιστικό φυλλάδιο!!! :D :D
Να το πω στον δήμαρχο να σε ευχαριστήσει ;D ;D ;D
Γιάννη, καλή θητεία στα μέρη μας! ;)

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #12 στις: 10/05/10, 12:08 »
Επειδη περασα αρκετα ασχημα στον 6ο Λοχο της Κορινθου ( με γυναικα ανθυπολοχαγο που μας εκανε τη ζωη κολαση και διοικητη εναν αποτυχημενο υπολοχαγο που ειχε φαει στερηση βαθμου κι εβγαζε ολη τη κακια του στους στρατιωτες ) αυτα τα 2-3 σημεια που μπορουσα να αισθανθω ανθρωπος τα εχω συνδεσει με τις καλες στιγμες της Κορινθου.

Ειχαμε φτασει στο σημειο να κανουμε γερμανικο νουμερο απο τον 6ο Λοχο και να το ευχαριοσταμαστε γιατι εστω και για 2 ωρες μπορουσαμε να το "σκασουμε" κοιταζοντας ( μαζι με τη σκοπια γιατι εαν σε επιανε η ανθυπολοχαγος ενω ηταν Εφοδο, θα σε εγδερνε ) την εκπληκτικη Ακροκορινθο ή τη θαλασσα! Και σε αυτες τις στιγμες γνωριζεις πολυ καλυτερα τους ανθρωπους που θα εχεις κοντα σου για 11-12 μηνες ( εμεις τοτε καναμε 12μηνο/11μηνο ).

Οποτε, οκ..Σιγουρα οσοι πατε σε αλλους λοχους ( ακουσα πως γενικα ο 6ος Λοχος αλλαξε πλεον αξιωματικους λογω μεταθεσεων ) θα περασετε καλα και θα βαριεστε τη ζωη σας. Οχι και τοσο καλο κατα τη γνωμη μου, γιατι εκει παμε στο αλλο ακρο!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #13 στις: 10/05/10, 18:03 »
με γυναικα ανθυπολοχαγο

   
?

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #14 στις: 10/05/10, 18:12 »
@s.s.: Λαθος βαθμο ποσταρες (νομιζω, δηλαδη...) ;D

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #15 στις: 11/05/10, 00:28 »
^^^ Όντως (2 βαθμούς πάνω)

Freemind, μην την κακίζεις την ανθυπολοχαγό.. Κέντρο νεοσυλλέκτων είσασταν και ήθελε με κάποιο τρόπο να σας πάρει τον αέρα.. Θυμάμαι τις πρώτες μέρες στο Κέντρο όπου οι "ψαρωμένοι" κοιτάζαμε το Λοχία (ο οποίος για τους μη γνωρίζοντες είναι φαντάρος -όχι μόνιμος δηλαδή- μερικών σειρών παλιότερος ο οποιος έχει περάσει Λ.Υ.Β. και έχει αποκτήσει βαθμό) και τον σεβόμασταν (αν με ΄υπολόγιζαν' και εμένα έτσι τα 'καλόπαιδα' στο 296 καλά θα ήτανε :D ).. Αφού μετά από 2-3 μέρες, ο Λοχίας μας εξήγησε ότι και αυτός φαντάρος σαν και εμάς είναι και ότι κάποιοι ανθυπολοχαγοί είναι δεν είναι 23-24 ετών, πολλοί άρχισαν να τον παρακούνε, να του συμπεριφέρονται άσχημα και όχι μόνο αυτό, αλλά μιλάγανε στον ενικό σε ανθυπολοχαγούς και σε υπολοχαγούς που νεανίζανε.. Επομένως, επειδή όσοι μόνιμοι υπηρετούν σε κέντρα νεοσυλλέκτων έχουν δει πολλές φορές αυτή την ιστορία, προσπαθούνε με την αγριάδα να αποφύγουν αυτές τις συμπεριφορές από τους φαντάρους.. Μέθοδος άμυνας είναι και επειδή η γυναίκα έχει και μια ανασφάλεια παραπάνω από τον άνδρα, αυτό βγαίνει σε 'μπιτσίλα' (γράφτηκε στα ελληνικά για να αποφευχθεί η λογοκρισία)..

Γενικά στο Κέντρο (αν εξαιρέσεις τις 3-4 πρώτες μέρες όπου τα εμβόλια, οι 6 ώρες ύπνου και η κλεισούρα σε ένα στρατόπεδο σε καταβάλλουν), θα έλεγα ότι περνάς κάποιες από τις καλύτερες μέρες του στρατού.. Τις καλύτερες γνωριμίες θα τις κάνεις στο Κέντρο όπου υπάρχουν πολλά περισσότερα άτομα για να "διαλέξεις" και επίσης κυριαρχεί περισσότερο στους φαντάρους η συμπεριφορά της έξω ζωής παρά η συμπεριφορά του "παλιού" όπου 'τον τραβάν οι μήνες πίσω' και φέρεται άσχημα προς όλους.. Αν πας μετά στη Μονάδα και 'πετύχεις' άτομα που ως επί το πλείστον δεν σου 'πάνε' σαν παρέα, τότε την έκατσες.. Ή θα συμβιβαστείς με τις παρέες που σου τύχανε ή θα περιμένεις μόνος σου να περάσουν οι μέρες, μπας και στη δεύτερη μετάθεση πέσεις σε καλύτερα άτομα..

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #16 στις: 11/05/10, 10:51 »
Δε καταλαβα τι σας ξενιζει;

Ειναι γυναικα ανθυπολοχαγος! Δηλαδη εχει ενα αστερακι στο ενα πετο και στο αλλο το σημα της σχολης ευελπιδων! Δοξα τον Θεο εκει ημουν και ξερω...Κι αν ψαξετε τα αντιστοιχα φορουμ περι θητειας και στρατου θα δειτε πως η συγκεκριμενη ανθυπολοχαγος ειχε τις χειροτερες "κριτικες".

Πχ.
"Παρουσιαζομαι στην πρωινη αναφορα κυριε Υπολοχαγε για να σας αναφερω πως ειμαι τιμητικα αναφερομενος απο τον Εποπτη γιατι επιτελεσα ζωηρη και σωστη αναγνωριση στην εφοδο"

Υπολοχαγος: "Μαλιστα μαλιστα....κυρια ανθυπολοχαγε ο στρατιωτης ειναι καλος;"

Ανθλχος: "Θα μπορουσε να ηταν και καλυτερος κ. Υπολοχαγε"

Λχγος: "2 μερες κρατηση στο στρατιωτη"

 ;) Κολαση...Αφου ακομα και ο μονιμος επιλοχιας ( απο τη ΣΜΥ δηλαδη ) προσπαθουσε να κοψει ποινες!

Οσο για το διοικητη του Λοχου ηταν Υπολοχαγος, γιατι ειχε "στερηση" βαθμου. Αρα ουσιαστικα ηταν Λοχαγος!

Δε μπορω να καταλαβω τι σας μπερδεψε, πραγματικα!
« Τελευταία τροποποίηση: 11/05/10, 14:05 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #17 στις: 11/05/10, 11:00 »
Καλή θητεία φίλε Γιάννη και κάνε απλά τη δουλειά σου χωρίς να τα παίρνεις τα πράγματα και πολύ με το μέσα μυαλό. Η 296 σε χαιρετά!

Υ.Γ. το G3 είναι όπλο και όχι ο Satriani, ο Vai και ο Petrucci!! Μην την πατήσεις!!!! :D :P
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #18 στις: 11/05/10, 11:02 »
Εγω βρηκα την ησυχια μου με το A4 ομως :D Ουτε "παρουσιαστε", ουτε "επ'ωμου", ουτε τιποτα...

..Μονο που στην ΕΛΔΥΚ μας την εφεραν στους δεκανεις και καναμε οπλοασκησεις στους νεους με τα G3A3...και αντε να κανεις τα ακραια ( "υπο μαλης" "εφ'οπλου λογχη" "προς επιθεωρηση"..κλπ )!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος EPALLE

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is Like Jazz, Its Best When You Improvice
    • Προφίλ
    • Myspace website
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #19 στις: 11/05/10, 12:55 »
καλη θητεια φιλε...Κοιμαμαι ηρεμπς αφου θα εισαι στρατο για να μασς προσεχεις :P
Φιλε πριν περιπου 14 μηνες ημουν εκει ( με την 09A ΕΣΣΟ ). Ειναι απο τα κεντρα που εαν πετυχεις σε λοχο λουφα ( κι οχι στον περιφημο μαυρο 6ο Λοχο που ειχα πετυχει εγω ) θα περασεις ζωη και κοτα.

Θα σιχαθεις τις τουρκικες τουαλετες ( αντιστοιχει 1 για 70 ατομα ), θα αγαπησεις την Ακροκορινθο φωτισμενη που φαινεται το βραδυ απο το στρατοπεδο εαν κανεις σκοπια γερμανικο ( 2-4 το βραδυ ), τη θαλασσα που φαινεται απο τους εξωτερικους λοχους ( ιδιαιτερα 3ο και 5ο ), θα χορτασεις μονο με Στεργιου και Hot Dog απο το ΚΨΜ και θα αγωνιας που στο καλο θα σε στειλουν ;)


Σαν φυλλαδιο για διακοπες ειναι...σχεδον θελω να μπω τωρα για διακοπες :P ειδικα με την κριση μαι χαρα θα ειναι διακοπες σε στρατοπεδο

συμφωνω. οσοι εχουμε παει (09Β εσσο) δεν θα μας χαλουσε ακομα λιγο θητεια (δεν ειμαι στατο**αυλος) με αυτα που αντιμετωπιζουμε εξω.αλλα δεν μπορω να πω οτι καποιος νεοσυλλεκτος θα περασει (ειδικα στις πρωτες μερες) καλα μεσα.
100 ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ - 100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΤΕΓΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #20 στις: 11/05/10, 13:38 »
Αναλόγως τι άνθρωπος είσαι και σε τι ανθρώπους θα πετύχεις, θα περάσεις και ανάλογα. Ακόμη και για το Κέντρο νεοσυλλέκτων ισχύει αυτό. Απλά εκεί αρχικα πρέπει να μάθεις να ακολουθείς το πρόγραμμα, που συνήθως τηρείται και πρέπει κάθε 10 με 15 λεπτά να κάνεις και μια διαφορετική βλακεία, για να την κάνεις να πρέπει να συνεννοηθείς με 4-5 άτομα με διαφορετικό χαρακτήρα, από καλό έως απροσάρμοστο και εφόσον είσαι από τους σωστούς, να επωμίζεσαι όλες τις Μ@@ες, που κάνουν οι απροσάρμοστοι. Γνωστό φαινόμενο και εκτός Στρατού. Έαν βρέθει κάποιος σωστός ανώτερος, αυτό θα εκτιμηθεί και θα φανεί η διαφορά συμπεριφοράς απέναντι σου και στους άλλους. Έαν ο ανώτερος είναι στα @@του, απλά θα είσαι "τυχερός" που θα χώνεται στις αγγαρείες, χωρίς κανένα όφελος. Δηλαδή ο καθένας μπορεί στο περίπου να επιλέξει, ποιος θα είναι και τι θα του τύχει. Αν και τις περισσότερες φορές δεν είναι θέμα επιλογής..Αν είσαι σωστός έξω, σωστός θα είσαι και μέσα. Είναι θέμα φιλότιμου. Αλλά όσο να 'ναι το να προσαρμοστείς στο πρόγραμμα του στρατού στην αρχή είναι λίγο ψυχοβγαλτικό. Μεγάλο ρόλο παίζει και αν υπάρχει αρκετός κόσμος στην σειρά σου....εκεί είσαι τυχερός...Αν υπάρχει όμως λίγος κόσμος..την έκατσες.
 
Από τέτοια UFO Freemind, υπήρχανε αλλά δεν ήτανε πολλοί! ξεχωρίζανε όμως, όπως η μύγα μέσα στο γάλα!τους έβλεπες και από τη φάτσα ότι ήτανε προβληματικοί, δεν χρειαζόταν να γνωριστείς και παραπάνω.
 
Όσο για τα κόλπα με τα G3A3, κάποια στιγμή, ανάλογα με την εκπαίδευση που θα περάσεις, γίνονται συνήθεια και τα κάνεις πριν ακόμη το σκεφτείς. Αλλά οκ στην αρχή, είναι σπάσιμο και το Α4 είναι λύση.
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #21 στις: 11/05/10, 13:42 »
Καλή θητεία φίλε Γιάννη και κάνε απλά τη δουλειά σου χωρίς να τα παίρνεις τα πράγματα και πολύ με το μέσα μυαλό. Η 296 σε χαιρετά!

Υ.Γ. το G3 είναι όπλο και όχι ο Satriani, ο Vai και ο Petrucci!! Μην την πατήσεις!!!! :D :P
Μόρια; Τι σειρά;

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #22 στις: 11/05/10, 13:54 »
Τα κλασσικα κολπα με οπλα ειναι καλα, τα παραξενα ειναι αυτα που συνηθως ξεχνας διοτι τα κανεις μια στο τοσο. Δυστυχως μπλεξαμε με κατι απιστευτες επιθεωρησεις απο αρκετα υψηλοβαθμα στελεχη ( βαρεθηκαμε να διαβαζουμε βεληνεκη, οπλα, να γρασαρουμε μεχρι και τα λαστιχα των καναδεζων για να φαινονται καινουρια, να βαφουμε ερπυστριες απο Λεωνιδες και "παπακια"...τουλαχιστον δουλευαν ολα ;D ) που γινονταν τουλαχιστον 1 φορα καθε μηνα κι αντε παλι απο την αρχη.

Και το χειροτερο ειναι πως μας εβγαζαν μοντελα εξω...PRM racals, RPGs, καποιοι ειχαν και TOWs, φυλλαδια επικοινωνιων, φυλλαδια ομαδας ( σαν δεκανεας γ@#@ το κερατο μου ), περιστροφο ( !!!! τι μας το εδιναν, αφου ουτε καν το ειχαμε πιασει στα χερια μας..μεσα στα λαδια ), οι διαβιβαστες με τους PRC στην πλατη ( κι εκεινη την κεραια "χτυπα με, ειμαι ο διαβιβαστης αντιπαλος" ;D ), Μ71, γεμιστηρες ( με τις απαραιτητες immitation σφαιρες για να ειναι πιο..χλιδατοι στην οψη ), κλπ...

Μια φορα προταθηκε να φορεσουμε μεσα στον Ιουλιο ( Ιουλιος στην Κυπρο ειναι σαν την Κολαση, μονο που στην τελευταια εχει κι ενα αερακι ) το στρατιωτικο αλεξισφαιρο μαζι με ολα αυτα γιατι θα ερχοταν ο Β' υπαρχηγος ΓΕΣ ( ναι ρε μπαρμπα...YES :P ) και μολις επεσαν οι πρωτες λιποθυμιες ( ελα ντε...και το παγουρι να βγαζει καυτο κατουρο για νερο ) καταλαβαν πως δεν...προκειται να περασει!

Αντε να κανεις παρουσιαστε, οταν ακομα και με A4 η καμπυλη του χεριου σου συναντουσε τον Racal, 2 γεμιστηρες κι ενα περιστροφο  ;D Ευτυχως που δεν μας εδιναν να κρεμαμε και τις αμυντικοεπιθετικες χειρομβοβιδες ( μη γινει καμια στραβη και τιναχτουμε στον αερα ).Ηθελα να δω στη μαχη, εαν επεφτα κατω ( που ειμαι και μιας...ευλογης μαζας ) πως θα σηκωνομουν με ολα αυτα! Τουλαχιστον ειχαμε κεβλαρ κρανη κι οχι τις ταμιτζανες του κεντρου εκπαιδευσης!

Ιδιαιτερα φουκαραδες ειναι οι σκοπευτες οπλοπολυβολου, που με το HK11 ( και το MG3 εαν καποιος ειναι τελειως ατυχος ) πρεπει να τρεχεις μαζι με τους υπολοιπους. Ειναι λιγο...νιλα ;D Μη πω για τις ομαδες ολμων και τους αντιαρματιστες...  0:)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #23 στις: 11/05/10, 14:04 »

 
Από τέτοια UFO Freemind, υπήρχανε αλλά δεν ήτανε πολλοί! ξεχωρίζανε όμως, όπως η μύγα μέσα στο γάλα!τους έβλεπες και από τη φάτσα ότι ήτανε προβληματικοί, δεν χρειαζόταν να γνωριστείς και παραπάνω.


Οταν μπηκα για πρωτη φορα στον 6ο Λοχο στην Κορινθο ( οπου σε ολη τη διαδικασια πριν, οταν ελεγα 6ος λοχος εκαναν οι παλιοι "ωχ" ;D ) με υποδεκτηκε η συγκεκριμενη κυρια ( 22-23 χρονων, μολις ειχε βγει απο τη σχολη ).

Πρασινο ματι, καστανοξανθο μαλλι, κοντουλα ( δηλαδη πρεπει να ηταν 1,60-1,65 ) με τη στολη εκπαιδευσης κι αθλητικο αρβυλο ( γιατι οι αξιωματικοι συνηθως κυκλοφορουν με αυτα της αντιτρομοκρατικης της Γερμανιας ).

Μπαινω φορτωμενος με σακους ιματισμου, παραλλαγης και πολιτικο και με χαμογελο κανω "Ε, εδω περα μου ειπαν να ερθω"...Με κοιταει με τα ματια της ( μου τρυπησε τον εγκεφαλο κυριολεκτικα..2 τρυπες στη πισω πλευρα του εγκεφαλου ) και κανει "Γελας νεοσυλλεκτε;"...Πρωτο Γκλουπα απο μενα...Και μετα "Με κοιτας νεοσυλλεκτε;"...οκ, δευτερο γκλουπ... ;D


Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #24 στις: 11/05/10, 14:13 »
Πέρασες καλάααα......freemind! xaxaxa! Το μόνο που είχα μάθει περί ΕΛΔΥΚ, είναι ότι είναι πολύ προβλεπόμενα και όλο βαράγανε συναγερμούς. Αλλά ήσουνα και δεκαννέας, οπότε το ευχαριστήθηκες ένα παραπάνω. Περίπου τα ίδια πέρασα και εγώ σε ένα Μηχανοκίνητο Τάγμα στον Έβρο και σε ένα ΛΥΒ στην Σταυρούπολη της Ξάνθης. Πέρναμε σβάρνα τα βουνά για εκπαίδευση και κάναμε ότι βάλει ο νους σου. Σκέψου ότι εκπαιδεύσαμε και 2 σειρές ΕΠΟΠ. Είχε έρθει και ο Ντούβας. Αλλά το λιγότερο ήτανε αυτό μπρος σε όλα τα υπόλοιπα της στρατιωτικής καθημερινότητας. Τα έχεις και φρέσκα τώρα εσύ, σε 2-3 χρόνια θα είναι αναμνηστικό τοίχου!  ;)
 
ΥΓ: Έτσι είναι Freemind, εκμεταλλεύονται ότι είσαι καινούριος και δεν ξέρεις τι γίνεται, την νοοτροπία. Έαν όμως τύχαίνε να επιστρέψεις στο ίδιο τάγμα στο τέλος της Θητείας σου, θα είχε και εκείνη διαφορετική συμπεριφορά απέναντι σου αλλά και εσύ απέναντι της. Βέβαια ο κομπλεξισμός, δεν σταματάει, αλλά οκ σίγουρα ελαττώνεται.
« Τελευταία τροποποίηση: 11/05/10, 14:22 από XoLiDoXoS »
Adios Muchachos!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
15 Απαντήσεις
5375 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/12/11, 09:55
από gkou
Α Ρ Η Σ 2009-2010

Ξεκίνησε από bono u2 « 1 2 » Αθλητισμός

28 Απαντήσεις
17566 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/10, 17:07
από zeromancer
13 Απαντήσεις
8103 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/10, 11:44
από sakman
153 Απαντήσεις
44980 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/08/10, 15:42
από master of puppets
34 Απαντήσεις
50745 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/06/12, 17:14
από Υπνοβάτης...
104 Απαντήσεις
41480 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/11, 23:33
από Mrs Brightside
15 Απαντήσεις
9270 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/06/10, 22:44
από danai-what
1 Απαντήσεις
2381 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/04/10, 19:20
από dead_men_walking
6 Απαντήσεις
4515 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/10, 17:18
από Kiratzoharris
12 Απαντήσεις
4152 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/10, 16:15
από Arg0