Αποστολέας Θέμα: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο  (Αναγνώστηκε 672729 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1700 στις: 08/12/08, 13:31 »
Γενικότερα ας μην τους βάζουμε όλους στο ίδιο καζάνι.Και αστυνομικοί-εγκληματίες υπάρχουν και αναρχικοι-κανίβαλοι.προσωπικά δεν μπορώ να ενστερνιστώ τις πράξεις και τις απόψεις ούτε του ενός, ούτε του άλλου.Την ίδια οργή που αισθάνομαι για το συμβάν τώρα,την ίδια θα αισθανόμουν αν συνέβαινε και το ανάποδο και την ίδια θα αισθανόμουν έχοντας παρκαρισμένο το αυτοκίνητο μου κάπου,να δω να μου το καίνε.Στην τελευταία περίπτωση, ίσως γινόμουν και εγώ φονιάς.Σιχαμένοι και οι δύο και έχω βαρεθεί την αντιπαράθεση είτε αυτοί αστυνομικοί-χαφιέδες-φασίστες είτε αναρχικοί-αναρχοαυτόμοι ή όπως αλλιώς αναρχοκάτι του κώλου.
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1701 στις: 08/12/08, 13:32 »
Τοσα ξερεις τοσα λες οκ? Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να το βουλωσεις. Γυρισα χτες το βραδυ καμμενος απο 2 μερες επισοδειων και σε βλεπω παντου να λες την καθε βλακεια σου. Ναι σου κανω προσωπικη επιθεση, και το ιδιο θα κανω σε οποιον λεει πραγματα που δεν ισχυουν απλα και μονο για να τα πει. Δεν ξερεις τιποτα παο οτι συμβαινει, δεν εχεις βιωσει τιποτα απο οτι συμβαινει και απλα κρινεις και κατακρινεις κατα βουλησιν. Λοιπον σκασε και σταματα να τη λες σε ολο το κοσμο και να κλειδωνεις θεματα.
Συγνωμη ρε ρουφους...αλλα και στην καθημερινοτητα σου ετσι εισαι..βγαζεις ολους τους; αλλους που εχουν διαφορετικη αποψη βλακες και τους προσβαλεις συνεχως;...Αν βγω τωρα και αρχισω να σε λεω βαλακα και να το βουλωσεις γτ εισαι ενα μαλακιστιρι θα με περναγες για νοημμων;...
Δικιο ή αδικο να εχεις με τετοιο ποστ αλλιως χαραχτηριζεσαι..σταματα να επιτηθεσαι, οσο δικαιωμα εχεις εσυ να μιλας εδω μεσα εχει ο καθενας δνε θα πεις σε κανεναν τι θα κανει..και ποσο μαλλον να τον βριζεις...
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1702 στις: 08/12/08, 13:36 »
Ευχαριστω Αρη. Τα λογια ειναι αυτα που μενουν και διαμορφωνουν τη συμπεριφορα μας!

Κιρατζο, το να ζητας απο τα παιδια αυτης της ηλικιας να κατανοησουν 100% τι κανουν ( και για μενα κανουν παρα πολλα για την ηλικια τους αυτη τη στιγμη ) εινα λιγο δυσκολο. Ορισμενα θα κανουν και το χαβαλε τους πετωντας νερατζια!

Αλλο το νερατζι, αλλο η μολοτωφ ομως...

Και μακαρι να ειναι σοβαροι οι αστυνομικοι σε αυτες τις περιπτωσεις, γιατι μιλαμε για παιδια που βιωνουν μια ασχημη κοινωνικη κατασταση και προσπαθουν να δειξουν τη δυναμη της νεολαιας!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1703 στις: 08/12/08, 13:38 »
κανενα συστημα δεν ριχνεται με ειρηνικες διαδηλωσεις.ουτε επανασταση στα λογια υπαρχει.και οσο υπαρχει αυτο το συστημα τετοιες σκηνες θα ξαναρθουν και ακομα χειροτερες.

Το "σύστημα" είναι πολύ πιο ισχυρό από μερικές δεκάδες ή εκατοντάδες χούλιγκανς που σπάνε ότι βρουν μπροστά τους. Και όπως έχει δείξει η ιστορία, τέτοιες ενέργειες είναι κατακριτέες από την πλειοψηφία των πολιτών και το κυριότερο ισχυροποιούν το σύστημα που μπορεί να δικαιολογήσει πιο εύκολα ακόμα πιο μεγάλες στερήσεις ελευθεριών και μεθόδους καταστολής. Το βλέπουμε ακόμα και σε παγκόσμιο επίπεδο, πχ. η τρομοκρατική επίθεση στους δίδυμους πύργους ήταν η δικαιολογία για πολλές βαρβαρότητες των ΗΠΑ.

Θα μ'άρεσε να βλέπω συνειδητοποιημένους αναρχικούς να προσπαθούν να κάνουν τους πολίτες να ξυπνήσουν και να διεκδικήσουν μια καλύτερη ζωή, ενημερώνοντας για τα κακώς κείμενα και προτείνοντας εναλλακτικές πρακτικές, παρά να τους κάνουν να νιώθουν εχθροί τους και έτσι οι πολίτες να αναζητούν ακόμα περισσότερη αστυνόμευση για την προστασία τους.

(Βέβαια, όλα αυτά είναι λόγια που απλά πετάω στον αέρα, και που τα ανακυκλώνουμε σε παρόμοιες συζητήσεις... Δεν περιμένω και δεν θέλω καμία απάντηση, ιδίως αν είναι φανατισμένη)

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1704 στις: 08/12/08, 13:40 »
Α και κατι αλλο οι κυριοι οι οποιοι τα σπανε χαρη στους μαγαζατορες κανουν...τσα μπα ανακαινησεις τι αλλο ηθελαν... :P
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1705 στις: 08/12/08, 13:45 »
ΡΕ παιδια δεν το εχετε καταλαβει πως το κρατος ειναι ενα ΚΑΖΙΝΟ...δεν χανει ποτε..ειτε του καψεις 100 καδους ειτε του σπασεις τα παντα ΕΣΥ κ ΕΓΩ θα τα πληρωσουμε απο φορους...στην εποχη που ειμαστε δυστυχως η ευτυχως το να τα σπαμε δεν εχει καμια επιδραση στο συστημα.Δεν το κλωνιζουμε καθολου..πρεπει να βρεθει νεος τροπος επαναστασης..δεν λεω να πνιξουμε τον θυμο μας αλλα οχι και να τα σπαμε ολα.
Δεν μιλαω για το γεγονος οτι σπαμε καταστηματα του απλου κοσμακι.Υπαρχει κανενα παιδι που σπασαν το μαγαζι του πατερα του αυτες τις μερες?να μας πει και αυτος τι σκεφτεται και ποσο εβαλε το χερι του για να το σπασει και αυτος
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1706 στις: 08/12/08, 13:47 »
Α και κατι αλλο οι κυριοι οι οποιοι τα σπανε χαρη στους μαγαζατορες κανουν...τσα μπα ανακαινησεις τι αλλο ηθελαν... :P
Επέτρεψέ μου να σε διορθώσω.''κύριοι'' με τα εισαγωγικά, μπορώ να τους πω μόνο.
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος Διάφανοςςς highway 2.000.000

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι ένα σκυλί που γαβγίζει στ' αστέρια...
    • Προφίλ
    • Διαβάτες Ονείρων
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1707 στις: 08/12/08, 13:48 »
Α και κατι αλλο οι κυριοι οι οποιοι τα σπανε χαρη στους μαγαζατορες κανουν...τσα μπα ανακαινησεις τι αλλο ηθελαν... :P

Άν είχες εσύ μαγαζί και περίμενες να δουλέψεις Δεκέμβριο και άντε Γενάρη και να βγάλεις ένα ευρώ παραπάνω ή αν το αυτοκίνητο σου ήταν στην Εμ.Μπενάκη και στο καίγανε έλα μετά να κάνεις όση πλάκα θες
Με την αγάπη φωτίζουμε το δρόμο μας και με τα όνειρα τον ουρανό μας...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1708 στις: 08/12/08, 13:48 »
Υπαρχει κανενα παιδι που σπασαν το μαγαζι του πατερα του αυτες τις μερες?να μας πει και αυτος τι σκεφτεται και ποσο εβαλε το χερι του για να το σπασει και αυτος
Καηκε μερικως το σπιτι που εχουν οι γονεις μου στην λεωφορο αλεξανδρας απο φωτια στην απο κατω τραπεζα και στο διπλανο σουπερ μαρκετ. Να σου πω ο,τι θες.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1709 στις: 08/12/08, 13:50 »
Καηκε μερικως το σπιτι που εχουν οι γονεις μου στην λεωφορο αλεξανδρας απο φωτια στην απο κατω τραπεζα και στο διπλανο σουπερ μαρκετ. Να σου πω ο,τι θες.

Εσυ το εκαψες?δλδ με το να καψουμε ρε φιλε μου το σπιτι σου πες μ σοβαρα το κρατος πως το χτυπησαμε???
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1710 στις: 08/12/08, 13:54 »


Κιρατζο, το να ζητας απο τα παιδια αυτης της ηλικιας να κατανοησουν 100% τι κανουν ( και για μενα κανουν παρα πολλα για την ηλικια τους αυτη τη στιγμη ) εινα λιγο δυσκολο. Ορισμενα θα κανουν και το χαβαλε τους πετωντας νερατζια!

Αλλο το νερατζι, αλλο η μολοτωφ ομως...

Και μακαρι να ειναι σοβαροι οι αστυνομικοι σε αυτες τις περιπτωσεις, γιατι μιλαμε για παιδια που βιωνουν μια ασχημη κοινωνικη κατασταση και προσπαθουν να δειξουν τη δυναμη της νεολαιας!
Kαι το ΑΤ Καβαλας το σπασανε παιδια...Εγω γεγονοτα αναφερω απλα μηπως και δουμε λιγο διαφορετικα το πραγμα..και εστω σκεφτουμε(δεν χρειαζεται να αρχισουμε τις φιλοσοφιες εδω μεσα) γιατι τοση οργη..και οχι μονο στην ΑΘΗΝΑ.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1711 στις: 08/12/08, 13:55 »
Α και κατι αλλο οι κυριοι οι οποιοι τα σπανε χαρη στους μαγαζατορες κανουν...τσα μπα ανακαινησεις τι αλλο ηθελαν... :P

Άν είχες εσύ μαγαζί και περίμενες να δουλέψεις Δεκέμβριο και άντε Γενάρη και να βγάλεις ένα ευρώ παραπάνω ή αν το αυτοκίνητο σου ήταν στην Εμ.Μπενάκη και στο καίγανε έλα μετά να κάνεις όση πλάκα θες
εχω αδικο;..καψαν καμια μικρη επιχειρηση;..ασφαλισμενα μαγαζια καψανε και αμαξια..
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1712 στις: 08/12/08, 13:57 »
εχω αδικο;..καψαν καμια μικρη επιχειρηση;..ασφαλισμενα μαγαζια καψανε και αμαξια..
[/quote]

για να σκεφτουμε και αυτο..ποια τραπεζα δεν ειναι ασφαλισμενη???μμμ καμια...οι ασφαλισικες απο που τα περνουν..απο ΕΜΑΣ.
Μιλαω για τις τραπεζες και οχι για τα καταστηματα του απλου πολιτη βεβαια....
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1713 στις: 08/12/08, 13:57 »
Α και κατι αλλο οι κυριοι οι οποιοι τα σπανε χαρη στους μαγαζατορες κανουν...τσα μπα ανακαινησεις τι αλλο ηθελαν... :P

Άν είχες εσύ μαγαζί και περίμενες να δουλέψεις Δεκέμβριο και άντε Γενάρη και να βγάλεις ένα ευρώ παραπάνω ή αν το αυτοκίνητο σου ήταν στην Εμ.Μπενάκη και στο καίγανε έλα μετά να κάνεις όση πλάκα θες
εχω αδικο;..καψαν καμια μικρη επιχειρηση;..ασφαλισμενα μαγαζια καψανε και αμαξια..
οπότε ότι ασφαλισμένο είναι να το κάψουμε δηλαδή.Μάλιστα,βρήκαμε τη λύση... :o ::)
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1714 στις: 08/12/08, 13:58 »
Καηκε μερικως το σπιτι που εχουν οι γονεις μου στην λεωφορο αλεξανδρας απο φωτια στην απο κατω τραπεζα και στο διπλανο σουπερ μαρκετ. Να σου πω ο,τι θες.

Εσυ το εκαψες?δλδ με το να καψουμε ρε φιλε μου το σπιτι σου πες μ σοβαρα το κρατος πως το χτυπησαμε???
Οχι δεν το εκαψα εγω. Καψανε την τραπεζα που βρισκεται απο κατω οπως και το διπλανο σουπερ μαρκετ και παλα εξαπλωθηκε η φωτια και στο σπιτι. ΚΑλως η κακως δεν μπορεις να μην εχεις και καποιες παραπλευρες απωλειες οταν βαζεις καπου φωτια. Το ξερεις και το περιμενεις. Και επειδη πολλα λεγονται. Παιδια ειμια 2 μερες κατω, ειδα ανθρωπους να βαζουν οι ιδιοι τα μηχανακια τους για να γινουν οδοφραγματα.

Ειτε αρεσει ειτε οχι κατι συμβαινει αυτη τη στιγμη σε ολη την ελλαδα. ΚΑι δεν προκειται για 50-60 ανεγκεφαλους που κανουν επισοδεια. Γιατι δεν ειναι. ΕΙναι χιλιαδες κοσμου σε ολη την ελλαδα που χτυπανε το κεφαλαιο και το κρατος με οποιον τροπο μπορουνε.

Στην στορυναρη στην Πατησιων και στην Ερμου δεν καηκε κανενα μικρομαγαζο. ΚΑηκαν μονο μαγαζια μεγαλοεπιχειρησεων, να σας πω ακριβως και ποια αν θελετε. Για μενα δεν υπαρχει κανενας ενδιασμος στο να καιγονται αυτα τα μαγαζια. Το ιδιο και οι τραπεζες, και τα πανακριβα διπλωματικα αυτοκινητα.

Οι ανεγκεφαλοι αυτοι που λετε οταν καιγανε ενα μαγαζι στη συνεχεια πηγαινανε με πυροσβεστηρες και το σβηνανε για ν αμην εξαπλωθει η φωτια στα σπιτια. Δυστυχως αυτα ειναι πραγματα που δεν προκειται να τα δειξει η τηλεοραση και καμια εφημεριδα. Πρεπει να εισια εκει για να τα βιωσεις.

εχω αδικο;..καψαν καμια μικρη επιχειρηση;..ασφαλισμενα μαγαζια καψανε και αμαξια..

για να σκεφτουμε και αυτο..ποια τραπεζα δεν ειναι ασφαλισμενη???μμμ καμια...οι ασφαλισικες απο που τα περνουν..απο ΕΜΑΣ.

[/quote]Αρα 2 λυσεις υπαρχουν. Η να κατσεις και να πεις οκ συνεχιστε να μου τα περνετε, η να καψεις και τις ασφαλιστικες. Διαλεξε.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1715 στις: 08/12/08, 13:59 »
Στην Ελλάδα του 2008 ο μοναδικός τρόπος να διεκδικήσει κανείς αυτά που του ανήκουν, ή αυτά που επιθυμεί (και τι επιθυμεί; μια καλύτερη ζωή), δυστυχώς είναι αυτά που βλέπουμε τις τελυταίες μέρες. Οχι, δεν εγκρίνω την βία. Όταν όμως το φοιτητικό κίνημα διαδήλωνε ειρηνικά και δεν τύχαινε να γίνουν φασαρίες, κανείς δεν έδινε σημασία και τα ΜΜΕ έκανα μια απλή - αδιάφορη αναφορά. Όταν κάηκε το μνημείο του Άγνωστου Στρατιώτη, οχι φυσικά από φοιτητές, τότε όλοι ασχολήθηκαν, σχολίασαν και αναφέρθηκαν στα προβλήματα των φοιτητών, αλλά φυσικά και δεν απέφυγαν να πουν πως οι φοιτητές είναι χούλιγκανς που καταστρέφουν τα πάντα στο διάβα τους. Αυτή είναι η Ελλάδα!! Και αυτή τη στιγμή ο Καραμανλής και ο κάθε Καραμανλής τρίβει τα χεράκια του από χαρά, καθώς τα φώτα των ΜΜΕ  έφυγαν απο το Βατοπέδι και τώρα φωτίζουν τα εξάρχεια. Με τα οποία πότε και ποιός ασχολήθηκε ?

Όλοι λένε "τα Εξάρχεια είναι γκέτο, μην πάτε εκεί, γίνονται φασαρίες κτλ κτλ". Όσες φορές έχω παέι δεν με έχει πειράξει κανείς. Και να που φαίνεται πως τελικά αυτό που πρέπει να φοβόμαστε ως πολίτες δεν είναι εκείνα τα παιδιά με την "περίεργη εμφάνιση", αλλά εκείνα τα "παιδιά" που νομίζουν πως ασκούν εξουσιά. Οχι κ. Αστυνομικέ...η δουλειά σου δεν είναι να ασκείς εξουσία, αλλά να προστατεύεις τους πάντες, χωρίς εξαιρέσεις. Η Αστυνομία έχει γεμίσει κακομαθημένους ανθρώπους με δύσκολα παιδικά χρόνια. Πώς αλλιώς να το δώ? Πώς αλλιώς να εξηγήσω τις πράξεις τους? Μέτα από αυτό που έγινε, είδα και πάλι να χτυπούν μια .. κοπέλα, εν μέσω των διαταραχών στην περιοχή.

Ζούμε σε μια χώρα που μας θέλει έτσι!!! Θέλουν να καεί η Αθήνα, γιατί όσο αυτή καίγεται, εκείνοι θα μπορούν να φτιάξουν κι άλλο Βατοπέδι και να δώσουν εξουσία και σε άλλον Ζαχόπουλο. Δεν τους νοιάζει ούτε για το παλικάρι που χάθηκε, ούτε για τα μαγαζιά του κόσμου που καταστράφηκαν. Δείτε..το ίδιο συμβαίνει και με τα γήπεδα...τους συμφέρει ο χουλιγκανισμός. Να ασχολούνται όλοι με την "ομαδάρα", για να πλουτίζουν ανενόχλητοι.

Είμαι 22 ετών και συγχωρέστε με αν τα λέω κάπως μπερδεμένα, αλλά τέτοιες στιγμές δεν ξέρω αν τελικά υπάρχει "δίκιο" κάπου και πως πρέπει να αποδοθεί. Το μόνο που ξέρω είναι πως κάποιοι άλλοι αποφάσισαν για το μέλλον το δικό μας, χωρίς εμάς και δυστυχώς εμείς κάτι πρέπει να κάνουμε.

Από το τραγούδι του Παύλου, καθώς ανήμερα του γεγονότος της δολοφονίας του παδιού ήταν και η επέτειος για τα 18 χρόνια από τον θάνατο του...

"Της Εθνικής Συμφιλίωσης"

Δώδεκα μέτρα από την πόρτα σας
και σας πέρα βρέχει
με το γνωστό τροπάριο
του λόγος δεν πέφτει
κι ο μήνας εννιά
να 'στε καλά
κι ας πάει να φάει τα μούτρα της
κι ετούτη η γενιά

Βρασίδα Λούλη και Τέλη
αρκεί να τρώτε απ' το μέλι
της μόδας ρεμπέτ-ασκέρι
αρκεί να τρώτε καλά
 
Δώδεκα μέτρα από την πόρτα σας
φωτιά στο χημείο
κι αυτοί που ξεχαστήκανε
στο Πολυτεχνείο
φαντάσματα, πια αντιστασιακά
πλανιόνται στην πλατεία
πρώην Ε.Α.Τ.-Ε.Σ.Α
 
Βρασίδα Λούλη και Τέλη
μπορεί να τρώτε απ' το μέλι
μα που και που να σας μέλλει
αν κάτι πάει στραβά
 
Δώδεκα μέτρα από την πόρτα σας
κι ο νους ταξιδεύει
μπουχτίσατε απ' αντίσταση
και δε σας περισσεύει
 
Επληροφορήθην
ότι ομάς αναρχικών
ενεκλείσθη εις το Πολυτεχνείον
με σκοπό τη δημιουργία
ψευδών εντυπώσεων
όσον αφορά την τάξιν
ασφάλειαν και ήπιον κλίμα
των πολιτών
 
Χρόνια πολλά, στο σπίτι καλά
και στου κουφού την πόρτα βρόντα ξανά μανά
 
Βρασίδα Λούλη και Τέλη
αφού η μαμά σας το θέλει
να φάμε απ' το ίδιο καρβέλι
με τη γενιά του ΕΑΜ
να φάμε απ' το ίδιο καρβέλι
με τη γενιά του ΕΔΕΣ ... κάτι πράγματα




Βοήθεια μας!!!!

*Συγνώμη για το μακροσκελές ποστ.
« Τελευταία τροποποίηση: 08/12/08, 14:06 από BluesMe »

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1716 στις: 08/12/08, 14:01 »
Α και κατι αλλο οι κυριοι οι οποιοι τα σπανε χαρη στους μαγαζατορες κανουν...τσα μπα ανακαινησεις τι αλλο ηθελαν... :P

Άν είχες εσύ μαγαζί και περίμενες να δουλέψεις Δεκέμβριο και άντε Γενάρη και να βγάλεις ένα ευρώ παραπάνω ή αν το αυτοκίνητο σου ήταν στην Εμ.Μπενάκη και στο καίγανε έλα μετά να κάνεις όση πλάκα θες
εχω αδικο;..καψαν καμια μικρη επιχειρηση;..ασφαλισμενα μαγαζια καψανε και αμαξια..
οπότε ότι ασφαλισμένο είναι να το κάψουμε δηλαδή.Μάλιστα,βρήκαμε τη λύση... :o ::)
Πες μου που ει[α αυτο το πραγμα..θελω ακριβως την προταση που λεω να τα σπασουμε ολα...
Διαβαζεται τα ποστ πριν απαντησετε επιτελους...
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1717 στις: 08/12/08, 14:06 »
ρε φιλε μου και εγω αν δουλευω και βγαζω λεφτα και θελω να παρω ενα πανακριβο αυτοκινητο εσυ γιατι να μου το καψεις????Οταν καις ενα αυτοκινητο δεν γινεσαι σαν τον μπατσο που σκοτωσε το παλικαρι?τραμπουκος δεν γινεσαι?
Με το να καψεις το σπιτι μου τι κερδος εχεις???εχεις την ιδια κατασταση που δεν την αλλαξες ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ +πολλα καμμενα αυτοκινητα.
Δεν ξερω πως,σορρυ κ ολας,αλλα δεν ειναι ουτε αυτος τροπος για να αλλαξει κατι.Ουτε η υπαρχουσα κατασταση ειναι για να μεινει αλλα ουτε και αυτη η λυση στο προβλημα...
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Διάφανοςςς highway 2.000.000

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι ένα σκυλί που γαβγίζει στ' αστέρια...
    • Προφίλ
    • Διαβάτες Ονείρων
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1718 στις: 08/12/08, 14:06 »
Α και κατι αλλο οι κυριοι οι οποιοι τα σπανε χαρη στους μαγαζατορες κανουν...τσα μπα ανακαινησεις τι αλλο ηθελαν... :P

Άν είχες εσύ μαγαζί και περίμενες να δουλέψεις Δεκέμβριο και άντε Γενάρη και να βγάλεις ένα ευρώ παραπάνω ή αν το αυτοκίνητο σου ήταν στην Εμ.Μπενάκη και στο καίγανε έλα μετά να κάνεις όση πλάκα θες
εχω αδικο;..καψαν καμια μικρη επιχειρηση;..ασφαλισμενα μαγαζια καψανε και αμαξια..

Κοίταξε δυστυχώς ήμαστε στο ιντερνετ κι αυτό μας δίνει το δικαίωμα να λέει ο καθένας τη π@π@ρια του-κι εγώ μαζί,ο χαβαλές για τοσο λεπτά θέματα οι γλωσίτσες έξω,οι ανακαινίσεις και το ποια μαγαζια κάηκαν χωρίς καν να έχεις ιδέα είναι το λιγότερο ανώριμο.

σκέψου λίγο πριν πεις οτιδήποτε
Με την αγάπη φωτίζουμε το δρόμο μας και με τα όνειρα τον ουρανό μας...

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1719 στις: 08/12/08, 14:08 »
Εσυ που εχεις ιδεα και δνε λες παπαρες πες μου μια μικρη επιχειρηση που καψαν...
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1720 στις: 08/12/08, 14:10 »
Εσυ που εχεις ιδεα και δνε λες π**αρες πες μου μια μικρη επιχειρηση που καψαν...

Οχι θα σου πω το αλλο και θελω να μου απαντησεις..η τραπεζα με τον μπατσο που σκοτωσε και το νεκρο παλικαρι πως συνδεονται???Η τραπεζα φταει???
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1721 στις: 08/12/08, 14:10 »
Διαβάζω τα ποστ εδώ μέσα κι αναρωτιέμαι τι είναι αυτό που πιστεύουν εκείνοι που τα σπάνε αυτες τις μέρες, ότι θα αλλάξει προς το καλύτερο με αυτή τους την πράξη?  ??? ??? ::) Ετσι έχω αυτή την απορία, ας μου τη λύσει κάποιος...
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1722 στις: 08/12/08, 14:12 »
Ηρεμα σας παρακαλω!! Ας κρατηθουμε λιγο στους χαρακτηρισμους μας.

Ολοι διαφωνουμε. Εαν βλεπουμε πως η συζητηση ειναι ασκοπη, απλως δε συμμετεχουμε ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Διάφανοςςς highway 2.000.000

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι ένα σκυλί που γαβγίζει στ' αστέρια...
    • Προφίλ
    • Διαβάτες Ονείρων
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1723 στις: 08/12/08, 14:12 »
Εσυ που εχεις ιδεα και δνε λες π**αρες πες μου μια μικρη επιχειρηση που καψαν...

δεν εχω καμια ιδέα και γι'αυτό δεν λεω για κάτι που δεν ξέρω,και προς θεου ούτε υποθέσεις μπορώ να κάνω

εσύ να μας πεις που δηλώνεις ότι ξέρεις,
κοίταξε μην πάιρνεις σκόρπιες κουβέντες μου,εγώ σου απαντάω σε όλη σου τη πρόταση,αλλά μάλλον στις γλωσίτσες και τις πλακίτσες ήμαστε πρώτοι
Με την αγάπη φωτίζουμε το δρόμο μας και με τα όνειρα τον ουρανό μας...

Αποσυνδεδεμένος Διάφανοςςς highway 2.000.000

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι ένα σκυλί που γαβγίζει στ' αστέρια...
    • Προφίλ
    • Διαβάτες Ονείρων
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1724 στις: 08/12/08, 14:18 »
Ηρεμα σας παρακαλω!! Ας κρατηθουμε λιγο στους χαρακτηρισμους μας.

Ολοι διαφωνουμε. Εαν βλεπουμε πως η συζητηση ειναι ασκοπη, απλως δε συμμετεχουμε ;)

ο καθένας έχει την άποψη του και έχει το δικαίωμα να τη λέει με όμορφο και ωραίο τρόπο και πάνω απ όλα σκεπτόμενο άσχετα με το αν διαφωνούμε.
λίγη σοβαρότητα δεν βλάπτει όμως
και ναι το καλύτερο που έχει να κάνει κάποιος σε αυτές τις περιπτώσεις είναι να μην συμμετέχει
Με την αγάπη φωτίζουμε το δρόμο μας και με τα όνειρα τον ουρανό μας...