Αποστολέας Θέμα: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!  (Αναγνώστηκε 21606 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mpamps

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #25 στις: 24/08/09, 17:44 »
Πολύ ωραίος ο Gus G. Ακολούθησε μια αρκετα Zakk Wylde αισθητική τόσο στο παίξιμο όσο και στον ήχο του(Les Paul w/ EMG's).
Διόρθωση: Και οι 2 κιθάρες που έπαιξε ειναι ESP...

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #26 στις: 24/08/09, 17:55 »
Ναι αφου εχει τα κονε με ESP & Randall.
Καλα ο Οζυ εχει κλεψει ολη τη μπαντα του Rob Zombie, εχω αποθημενο να τον δω λαιβ αυτον τον ανθρωπο (τον Ρομπ ενοω)  :-\
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #27 στις: 24/08/09, 17:56 »
εσυ θα ηθελες ο Trujillo να αλλαξει το master of puppets??

Αν και ο Isnogood αναφερόνταν μάλλον περισσότερο στα solo (στο οποίο θα συμφωνήσω μαζί του), η απάντηση για τον Trujillo είναι ναι... Αρκεί να κολλάει η μπασσογραμμή... Αν και, εδώ που τα λέμε, σάμπως θα το καταλάβει κανένας...  :P
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #28 στις: 24/08/09, 18:09 »
εσυ θα ηθελες ο Trujillo να αλλαξει το master of puppets??

Εσύ θες να βλέπεις ένα κιθαρίστα που έχει σκιστεί να φτιάξει δικό του ήχο, να παίζει τραγούδια 30 χρόνων με τον ίδιο τρόπο που τα παίζαν τότε?

Και ναι, θα προτιμούσα πάνω στο ριφ, να έπαιζε κάτι του στύλ:

--------------------------------|
--------------------------------|
--------------------------------|
------------------2-------------|
-7------------4-----------------|
-0--------5---------------------|

(Δε ξέρω το ακουστικό αποτέλεσμα αυτή τη στιγμή, απλά το έβαλα βάση αρμονίας. Αλλα το νόημα είναι να παίξει κάτι που να ξεφεύγει απο το ριφ)
« Τελευταία τροποποίηση: 24/08/09, 19:03 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood »
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #29 στις: 24/08/09, 18:28 »
Άσχετο..

Ερείπιο ο Ozzy.. :(

Αποσυνδεδεμένος Napoleon

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #30 στις: 26/08/09, 11:12 »
εσυ θα ηθελες ο Trujillo να αλλαξει το master of puppets??

Αν και, εδώ που τα λέμε, σάμπως θα το καταλάβει κανένας...  :P

χαχαχα, +1

Οντως ερειπιο ο ozzy, η φωνη του εχει καταρρευσει...

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #31 στις: 26/08/09, 11:51 »
Οντως ερειπιο ο ozzy, η φωνη του εχει καταρρευσει...
ποια φωνη....ειχε ποτε φωνη ο ozzy...??...

Αποσυνδεδεμένος Napoleon

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #32 στις: 26/08/09, 12:14 »
Οντως ερειπιο ο ozzy, η φωνη του εχει καταρρευσει...
ποια φωνη....ειχε ποτε φωνη ο ozzy...??...

οχι δν ειχε ποτε φωνη, αλλα back to 70's η χροια του και η απλοτητα στα φωνητικα του εδιναν κατι παραπανω...


Αποσυνδεδεμένος Κ.Dee

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • Glame
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #33 στις: 05/09/09, 20:46 »
Παρατηρω οτι πολλοι δεν ξερουμε εαν πρεπει να πουμε μπραβο στον Κωστα η απλα να αναρωτηθουμε τι δουλεια εχει ενας ανερχομενος ταλαντουχος μουσικος με ενα θρυλο που αρχιζει να χτυπαει Rock Bottom.

Οι απαντησεις κατ'εμε ειναι οι εξης

1ον# Καλα εκανε γιατι..Τα λεφτα ειναι καλα..Φανταζομαι
2ον# Καλα εκανε γιατι..Θα υπαρξει απ'δω κ περα ενα μεγαλο + στο βιογραφικο του.

Ομως..
Με δεδομενη την επερχομενη καταρρευση(λογω κουρασης,λογω ελλειψης εμνευσης κτλ κτλ) του Ozzman η καριερα του Κωστα στην μπαντα δεν θα διαρκεσει για πολυ.


ΥΓ Εγω στην θεση του θα αρχιζα επαφες για το επομενο μου βημα απο αυριο κιολας
« Τελευταία τροποποίηση: 05/09/09, 20:54 από Κ.Dee »
Addicted to That Rush.. :)

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #34 στις: 05/09/09, 20:53 »
...εγω παντως τον ειδα...σε ενα βιντεο στο youtube...και απογοητευτικα...καμια σχεση με zak και λοιπους...καθολου feeling...και για εμενα...."μιση" τεχνικη...

Αποσυνδεδεμένος paranoid_gr

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #35 στις: 05/09/09, 21:58 »
Παντως ειναι καμια σχεση απο αυτο που αναφερεις!!!!τον εχω δει live και μπορω να πω οτι ειμαι σιγουρος οτι ειναι το τελειως αντιθετο απο αυτο που λες!!!!!

Οσο που λετε οτι ο Οzzy τα εχει φαει τα ψωμια τ και λοιπα,αι συφωνω μαζι σας,αλλα σκεφτητε λιγο ποιος τον επελεξε τον Κωστα!!!!
ο ΟΖΖΥ!!!!!!Ο ΟΖΖΥ ρε παιδια!!!Μιλαμε για τον ανθρωπο που ανακαλυψε το Heavy (f**k**g) Metal!!!(\m/)!!
και τον διαλεξε ο ανθρωπος ολα αυτα τα χρονια ειχε διπλα του κιθαριστες οπως ο Iommy,Rhoads,Jake Lee,Ζakk Wylde...

Οτι και ειναι ο οζζυ αυτη την στην στιγμη μονο και μονο το ονομα οζζυ ανοιγει πορτες!!
Το ξερεις μ'αρεσεις(strat),μα μη με πιστεψεις(LP).Σ'αυτο τον κοσμο που ζω δεν υπαρχουν κανονες μα μονο εξαιρεσεις(δεν θα ελεγα οχι σε μερικες ακομα...)

Αποσυνδεδεμένος RoyBatty

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 475
  • Φύλο: Άντρας
  • Where the Southern Cross meets the Yellow Dog
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #36 στις: 05/09/09, 22:03 »
Καλά τα λες paranoid_gr.
Εγώ πάντως ένα πράγμα έχω μόνο να πω: Όμφακες εισίν.   
 :)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #37 στις: 05/09/09, 23:22 »
Παντως ειναι καμια σχεση απο αυτο που αναφερεις!!!!τον εχω δει live και μπορω να πω οτι ειμαι σιγουρος οτι ειναι το τελειως αντιθετο απο αυτο που λες!!!!!

Οσο που λετε οτι ο Οzzy τα εχει φαει τα ψωμια τ και λοιπα,αι συφωνω μαζι σας,αλλα σκεφτητε λιγο ποιος τον επελεξε τον Κωστα!!!!
ο ΟΖΖΥ!!!!!!Ο ΟΖΖΥ ρε παιδια!!!Μιλαμε για τον ανθρωπο που ανακαλυψε το Heavy (f**k**g) Metal!!!(\m/)!!
και τον διαλεξε ο ανθρωπος ολα αυτα τα χρονια ειχε διπλα του κιθαριστες οπως ο Iommy,Rhoads,Jake Lee,Ζakk Wylde...

Οτι και ειναι ο οζζυ αυτη την στην στιγμη μονο και μονο το ονομα οζζυ ανοιγει πορτες!!


για μενα αυτο συγκριτικα με zak και jake e lee... δεν ειναι παιξιμο...για ozzy... " μικρος ηχος " οχι λογω εξοπλισμου αλλα λογω χεριων...οκ γουστα και αποψεις ειναι αυτα.....



Αποσυνδεδεμένος paranoid_gr

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #38 στις: 06/09/09, 01:11 »
Πρωτο live εκανε το παλικαρι ρε συ.Οταν παιζεις διπλα σε τερατα στην ιστορια της μουσικης εχεις αγχος...Σκεφτεσαι οτι την αλλη μερα ολοι θα σε συγκρινουν με ολους τους κιθαριστες που ανεφερα στο προηγουμενο ποστ μ.Ουσιαστικα ειναι οπως οταν παιζεις το πρωτο σ live.Στην αρχη εισαι σφιγμενος,θελεις απλα να ανταπεξελθεις...μετα λυνεσαι και αφηνεις το κοσμο αναυδο!!!!!
Το ξερεις μ'αρεσεις(strat),μα μη με πιστεψεις(LP).Σ'αυτο τον κοσμο που ζω δεν υπαρχουν κανονες μα μονο εξαιρεσεις(δεν θα ελεγα οχι σε μερικες ακομα...)

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #39 στις: 06/09/09, 01:36 »
Πρωτο live εκανε το παλικαρι ρε συ.Οταν παιζεις διπλα σε τερατα στην ιστορια της μουσικης εχεις αγχος...Σκεφτεσαι οτι την αλλη μερα ολοι θα σε συγκρινουν με ολους τους κιθαριστες που ανεφερα στο προηγουμενο ποστ μ.Ουσιαστικα ειναι οπως οταν παιζεις το πρωτο σ live.Στην αρχη εισαι σφιγμενος,θελεις απλα να ανταπεξελθεις...μετα λυνεσαι και αφηνεις το κοσμο αναυδο!!!!!

...δες το 1ο live  του Jake e lee με ozzy  ;)

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #40 στις: 06/09/09, 02:33 »
απο το video που ειδα μαλλον αυτος που δεν κανει δεν ειναι ο gus g, αλλά ο ίδιος ο ozzy...δεν την παλευει άλλο...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #41 στις: 06/09/09, 02:37 »
ρε παιδια και τον  οζυ δεν τον χαλαει καθολου ο Gus.οχι οτι τον εχει αναγκη αλλα αυτη τη στιγμη ειναι ο 3 καλυτερος κιθαριστας στην ιαπωνια και απο τους καλυτερους του κοσμου...οσον αφορα ποιος τον διαλεξε δεν νομιζω αυτος να ηταν ο οζ...μαλλον η κυρα του το εκανε
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #42 στις: 06/09/09, 02:56 »
ρε παιδια και τον  οζυ δεν τον χαλαει καθολου ο Gus.οχι οτι τον εχει αναγκη αλλα αυτη τη στιγμη ειναι ο 3 καλυτερος κιθαριστας στην ιαπωνια και απο τους καλυτερους του κοσμου...οσον αφορα ποιος τον διαλεξε δεν νομιζω αυτος να ηταν ο οζ...μαλλον η κυρα του το εκανε
Ολα για το image .Γι'αυτο εβαλε και το μαναρι διπλα του.. :P
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος Kli Klis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και Μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • The Derive-ational Arcade
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #43 στις: 06/09/09, 03:51 »
Δεν είμαι κιθαρίστας. Όμως: Ανέκαθεν μου άρεσε (πολύ) ο Ozzy, και θα μιλήσω με λίγο πιο ανεξάρτητα απο την τεχνική κριτήρια για το παίξιμο ενός κιθαρίστα, και εδώ που τα λέμε? Οποιουδήποτε μουσικού.

Κατ' αρχάς, δεν μου αρέσει ιδιαίτερα το στύλ του Gus G sαν κιθαρίστα, και παρ' όλο που φυσικά σέβομαι απόλυτα την τεχνική του κατάρτιση, ούτε με τους Firewind μου λέει τίποτα (ειδικά απο άποψη συνθέσεων και είδους μουσικής), ούτε μου έκανε φοβερή εντύπωση απο αυτά τα βιντεάκια.

Πρώτον, κάτι που αποτελεί μάλλον θέμα της μίξης του βίντεο, αλλά η κιθάρα μου ακούγεται ψόφια. Καθαρός ήχος μεν, αλλά ψόφια. Δεύτερον, δεν τρελάθηκα με την σκηνική παρουσία. Θα μου πείτε, το να παίζεις πρώτη φορά με τον Ozzy, απαιτεί απίστευτα νεύρα και @@. Σύμφωνοι, αλλά και γενικότερα να το πάω όσα βιντεάκια έχω δεί δεν τρελαίνομαι με τον τύπο. Εντάξει, ομολογώ οτι γενικότερα είναι ίσως λίγο χαζό να κρίνεις εναν μουσικό απο την σκηνική του παρουσία, αλλά μιλάμε για τον Ozzy: Απαιτεί τρέλα, όχι μόνο τεχνική και παικτική τελειότητα. Ομολογώ τέλος, πως τα solo μου "μίλησαν", είχαν συναίσθημα σωστό και αρκετό για αυτά τα κομμάτια, κάτι που δεν περίμενα.

Λίγο γενικότερα: Η μπάντα μου έκανε λίγο κακή αίσθηση. Μπράβο φυσικά για την επιλογή του να δοκιμάσει κάτι καινούριο και να μην μείνει συνέχεια και συνέχεια με τους ίδιους (αν φυσικά ήταν δικιά του επιλογή και όχι της Sharron). ΑΛΛΑ: Ενώ μου αρέσει ιδιαίτερα ο Rob, νομίζω πως δεν ταιριάζει γενικά το παίξιμο και ο ήχος των υπολοίπων με το όλο σκηνικό. Ναί, αλλάνθαστο παίξιμο όμως είπαμε, και νομίζω είναι κοινή λογική οτι αυτό δεν αρκεί σε τέτοιες περιπτώσεις.

Για να ανακεφαλαιώσω τα επιχειρήματα με μια λέξη:
BUDOKAN
.
Νομίζω αν το δείτε αμέσως μετά το Crowley του 2009, θα καταλάβετε όλα όσα λέω. 3 μουσικάρες κατ' εμέ (Bordin, Wylde και πάνω απ' όλα Trujillo) και ενέργεια in your face και απο παντού. Δείτε λίγο και σκηνική παρουσία Wylde σε σύγκριση με Gus... (για να μην μιλησω των υπολοίπων μουσικών μορφών)


Θα μου πείτε, που θέλω να καταλήξω? Στο οτι παρ' όλο που χαίρομαι για το όλο σκηνικό, νιώθω οτι ένα μέρος του όλου hype και σχολίων του στύλ "ο τέλειος αντικαταστάτης" "φοβερός κιθαρίστας" "τέλειες εκτελέσεις" έρχονται λίγο απο την τάση να ευλογούμε τα γένια μας. Και πάλι, χίλια μπράβο στο παιδι, αλλά όπως ειπώθηκε, θέλω να τον δώ με μια μπάντα που δεν θα 'ναι ψόφια γενικότερα, είτε με την μουσικη που παίζει (εντάξει, ακούγεται άσχημη η φράση "ξόφλησε ο Ozzy" αλλά έτσι είναι. Κομματάρες για πάντα αλλά ώς εκεί) είτε με τους υπόλοιπους μουσικούς που τον περιτριγυρίζουν - κάτι που κατ' εμέ παίζει ρόλο στο πόσο θα γουστάρει και θα πωρωθεί κάποιος ώστε να τα δώσει όλα. Εκεί να τον δώ, να τον χαρώ και να γυρίσω να πώ ένα γενικότερο Μπράβο στην δουλειά του και στην μουσική του προσφορά.
« Τελευταία τροποποίηση: 06/09/09, 03:54 από Kli Klis »
I found Wonderland but Alice wasn't there
The Derive-ational Arcade

Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
~Edgar Allan Poe, "A Dream Within A Dream

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #44 στις: 06/09/09, 11:01 »
Εγω θεωρω το Gus οχι μονο αρτιοτατο τεχνικα αλλα και με πολυ ωραιο στυλ παιξιματος.
Εχει και το image οποτε για μενα δεν ηταν παραλογη η επιλογη του.
Με την εννοια οτι ειναι ενας σχετικα γνωστος, νεος και ανερχομενος κιθαριστας. Πλεον εχει ολα τα φοντα να γινει ενας απο τους guitar heroes της επομενης δεκαετιας.

Εδω ρε παιδια εχουμε δει κουλαδια και κουλαδια να θεωρουνται guitar heroes ας δουμε και εναν πατριωτη ο οποιος ουτε μεγαλα λογια λεει αλλα πανω απο ολα το αξιζει.

Τα σολο του μου αρεσαν πολυ και η σκηνικη του παρουσια ηταν ακριβως αυτη που επρεπε να ειναι για πρωτη φορα διπλα στον τρελο. Τον οποιο παρεμπιπτωντως περιμενα ακομα πιο χαλια απο οτι ηταν.

Μονη μου ενσταση ο ηχος του Κωστα. Θα μπορουσαν να τον ειχαν δυναμωσει λιγο, το παιδι δεν ειναι κανενας αρχαριος...

Υ.Γ. Ειμαι σιγουρος οτι δεν ηταν δικη του επιλογη η Les Paul.
1. Του το ειπαν οι soundtechs του Ozzy για να μην αλλαξει ξαφνικα η Wylde αισθητικη στα κομματια
2. Πιθανοτατα του το προτεινε η ιδια η ESP (εναντι αμοιβης και στα πλαισια του endorsement βεβαια) για να προωθησει τα Les Paul μοντελα της. Ποια καλυτερη ευκαιρια απο τον κιθαριστα του Ozzy...
« Τελευταία τροποποίηση: 06/09/09, 11:03 από G.K. the Greek »


Αποσυνδεδεμένος Panos the Greek

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 382
  • Φύλο: Άντρας
  • Unforgettable, Irreplaceable, Immortal
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #45 στις: 06/09/09, 11:22 »
Εδω ρε παιδια εχουμε δει κουλαδια και κουλαδια να θεωρουνται guitar heroes ας δουμε και εναν πατριωτη ο οποιος ουτε μεγαλα λογια λεει αλλα πανω απο ολα το αξιζει.

Πολύ σωστά τα λες φίλε

Αποσυνδεδεμένος greg+9

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 58
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #46 στις: 06/09/09, 12:24 »
Δεν άντεξα.....

συγκρίνω βέβαια σύνολο και άλλες εποχές αλλά....




Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #47 στις: 06/09/09, 12:49 »
Μπράβο στον Gus!! Είναι αναμφίβολα σπουδαίο να παίζεις πλάϊ στον Ozzy, ακόμα κι αν εκείνος...έχει τα χάλια του!! Δεν θα μπω στη διαδιακασία να τον συγκρίνω με τον Zak και λοιπούς...δεν έχει νόημα...

Αποσυνδεδεμένος the bard

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #48 στις: 06/09/09, 12:54 »
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι κανει εντυπωση σε καποιους η φωνητικη αποδωση του ozzy.Tα τελευταια 10+ χρονια αυτη ειναι η φωνη του.Εγω τον περιμενα χειροτερο για να πω την αληθεια...Οσον αφορα τον ηχο του gus g ειναι "μικρος" μονο και μονο επειδη τον θαβουν τα πληκτρα.Κατα τα αλλα μια χαρα παιζει ο ανθρωπος!

Αποσυνδεδεμένος paranoid_gr

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #49 στις: 06/09/09, 12:54 »
Aυτο ακριβως.Μην ξεκινατε να κανετε συγκρισεις!!!

ο Gus  επαιξε πραγματα στων οποιων την συνθεση οχι μονο δεν συμμετειχε σε μερικα τραγουδια μπορει και να μην ειχε γεννηθει οταν συνεθεταν οι δημιουργει τους(βλεπε Paranoid).Επαιξε το Crazy train και ολοι ειπανε για τον Rhoads,μην ξεχναμε οτι αυτος το εγραψε!!και εγω μπορει να τυχει να παιζω καλυτερα το σολο του Unforgiven απο τον Hammet,αλλα ομως στην ουσια εγω απλα παιζω αυτο που αλλος δημιουργησε.Η πραγματικα κριση θα πρεπει να γινει οταν ο Κωστας θα συμμετεχει σε καποια δουλεια του Ozzy και θα επιμεληθει την μουσικη!Τοτε θα μπορεσεις να πεις αν θα προσφερει η οχι!!
Το ξερεις μ'αρεσεις(strat),μα μη με πιστεψεις(LP).Σ'αυτο τον κοσμο που ζω δεν υπαρχουν κανονες μα μονο εξαιρεσεις(δεν θα ελεγα οχι σε μερικες ακομα...)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
3029 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/05/08, 01:11
από Κιθαρόβιος
25 Απαντήσεις
8207 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/06/09, 16:18
από Spell@lchemist!
2 Απαντήσεις
2296 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/08/09, 01:51
από xTitan
0 Απαντήσεις
1417 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/01/10, 12:17
από Mike Moss
1 Απαντήσεις
1958 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/03/10, 22:52
από Mike Moss
79 Απαντήσεις
23564 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/10, 18:18
από Neikos
8 Απαντήσεις
3312 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/07/10, 14:55
από children of bodom
0 Απαντήσεις
3357 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/11, 23:58
από freemind
1 Απαντήσεις
3567 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/06/11, 09:48
από Dr Wolf
3 Απαντήσεις
2520 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/03/13, 19:04
από jackson