Αποστολέας Θέμα: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!  (Αναγνώστηκε 26090 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #75 στις: 15/09/08, 12:27 »
Η δημοσιότητα που δόθηκε στο θέμα ήταν απαραίτητη. Όλος ο κόσμος πρέπει να είναι ενήμερος πλεον , στην "κοινωνία της πληροφορίας" για την αναπτυξη στην επιστήμη και ποιοι είναι οι στόχοι μας. ΠΙστεύω πως επραξαν σωστά!
Συγγνώμη ,όλα καλά αλλά αυτό το ποιοί είναι οι στόχοι μας δεν μου κάνει...Μπορεί να είναι και οι στόχοι τους...Εγώ δεν έχω κανένα λόγο να ταυτίζομαι με όλους τους επιστήμονες...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #76 στις: 15/09/08, 12:59 »
λολ! οκ, δεκτόν... Το πήγαινα λίγο γενικά, ως γένος ρε παιδί μου γιατί όλα αυτά έχουν αντίκτυπο και στην Ιατρική και στη Βιολογία και γενικότερα παντού...;)

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #77 στις: 17/11/08, 14:55 »
Τι έγινε τελικά με αυτή την ιστορία; Έμαθε κανείς; ???
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #78 στις: 17/11/08, 16:51 »
Μεχρι στιγμης ξερουμε πως κατα τη διαρκεια των δοκιμων, μια μαγνητικη συστοιχια επιασε φωτια κι ετσι αναγκαστηκαν να κλεισουν ολοκληρο τομεα, διοτι οι θερμοκρασιες ανεβηκαν ( κι ως γνωστον πρεπει να ειναι κοντα στο απολυτο μηδεν για να γινει το πειραμα σωστα ). Η επισκευη θα παρει αρκετο καιρο και συμπεφτει μαζι με το γενικο "σερβις" του επιταχυντη την ανοιξη. Αρα, για φετος το ξεχναμε!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #79 στις: 17/11/08, 17:18 »
ναι...απόσο ξέρω οι δικοί μας θα ξανανέβουν μαρτη...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #80 στις: 17/11/08, 20:05 »
Μην μασατε, μας μποϊκοταρουν οι νεφελιμ, αλλα εμεις ημαστε Ελληνες και θα τους την πουμε

Αποσυνδεδεμένος analogio

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 348
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #81 στις: 17/11/08, 23:01 »
Για φαντασου, δεν ξερουν να φτιαξουν μια μαγνητικη συστοιχια και θελουν να κανουν και big-bang, βρε που καταντησαμε  :)

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #82 στις: 18/11/08, 13:29 »
Για φαντασου, δεν ξερουν να φτιαξουν μια μαγνητικη συστοιχια και θελουν να κανουν και big-bang, βρε που καταντησαμε  :)

Kαταρχας μιλαμε για μηχανικες διαταξεις που λειτουργουν στα ορια αντοχης των γνωστων υλικων που ξερουμε σημερα. Δεν μιλαμε για μια μηχανη αυτοκινητου που χαλασε η αντλια της βενζινης κι ενας απλος μηχανικος κανει την αλλαγη!
Κατα δευτερον, το πειραμα θα ξεκινουσε στα μεσα Οκτωβρη, οταν πλεον θα ειχαν τελειωσει ολες οι διαδικασιες ελεγχου. Μαλιστα, η καταστροφη συνεβη κατα τη διαρκεια των δοκιμων! Αυτο ειναι ενα δειγμα για το ποσο προσεκτικοι ειναι ανθρωποι που θα πραγματοποιησουν το πειραμα.
Κατα τριτον, τα χρηματα που χρειαζονται για επισκευη, συντηρηση και λειτουργεια του CERN ανερχονται σε αρκετα εκατομμυρια ευρω, τα οποια χορηγουνται μεσω κρατικων προυπολογισμων παραλληλα με χορηγιες διαφορων ερευνητικων κεντρων. Τα ποσα αυτα δε συγκεντρωνονται μεσα σε μια μερα.

Κατα τεταρτον...φανταστειτε το πειραμα να γινοταν στο Δημοκριτο..Με αυτη τη σκεψη, να θεωρειτε πως ειμαστε τυχεροι που το πειραμα γινονται εκτος ελληνικης νοοτροπιας...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος SneakySneaky

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #83 στις: 18/11/08, 16:40 »
Συμφωνώ με όλα όσα είπε ο freemind,  αλλά μιας και ανέφερε το θέμα της χρηματοδότησης.  Δεδομένης της απειλής οικονομικής κρίσεως,  δεν θα  ήταν φρόνιμο τόσα χρήματα να διατεθούν για την αντιμετώπισή της?  Απλά πιστεύω πως θα έπρεπε να βρίσκεται σε 2η μοίρα το συγκεκριμένο πείραμα...  Εσείς τι πιστεύετε?

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #84 στις: 18/11/08, 18:53 »
Οτι τα χρηματα που 'τρωει' το πειραμα δεν ειναι και τοσα πολλα σε σχεση με το τι εχουν και μπορουν να δωσουν τα κρατη και η ΕΕ.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #85 στις: 19/11/08, 06:32 »
Ποια οικονομικη κριση?
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος SneakySneaky

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #86 στις: 20/11/08, 00:22 »
Για να είμαι ειλικρινής Jezus εγώ προσωπικά δεν έχω καταλάβει κάποια κρίση οικονομική.  Όσα έχω ακούσει, τα έχω ακούσει απ'τις λίγες φορές που τυχαίνει να βρίσκομαι στο δωμάτιο όπου είναι αναμμένη η tv.  Επομένως αν ισχύει και κατά πόσο,  δεν το γνωρίζω,  διότι δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα  και δεν έχω δοκιμάσει να μάθω περισσότερα από άλλες πηγές (ζω στην άγνοιά μου το ξέρω,  αλλά έτσι είναι).  Επομένως η ερώτησή μου ήταν καθαρά υποθετική.  ΑΝ όντως υπάρχει κρίση (ή θα υπάρξει),  δεν θα ήταν προτιμότερο τα λεφτά αυτά να διατεθούν για την αντιμετώπισή της?  Διότι στην τελική,  τα ευρήματα του πειράματος αυτού (τουλάχιστον προσεγγιστικά αυτό που όλοι περιμένουν να βγει) θα αποτελούν σπουδαιότατη ανακάλυψη μεν,  αλλά όχι ζωτικής σημασίας (όπως θα ήταν λ.χ αντίστοιχου μεγέθους έρευνα για ανάπτυξη φαρμάκου κατά του ΗΙV). 

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #87 στις: 20/11/08, 01:04 »
Η χρηματοδοτηση τετοιων οργανισμων καθοριζεται απο τις υπαρχουσες οικονομικες συνθηκες. Ηδη η ημερομηνια επαναλειτουργιας του επιταχυντη μεταφερθηκε απο την ανοιξη στο καλοκαιρι. Αυτο δειχνει πως καποιες περικοπες απο δημοσιες δαπανες εχουν μειωθει!

Να θυμομαστε επισης πως οπως και η ESA, το CERN χρηματοδοτειται απο το συνολο των ευρωπαϊκων κρατων που συμμετεχουν, επομενως μιλαμε για αλλα ποσα κι αλλη διαχειριση!

Τελος, το πειραμα δεν εχει μονο σκοπο την ερευνα του παρελθοντος αλλα και την ερευνα των νεοτερων τεχνολογιων, ιδιαιτερα σε επιπεδο ενεργειας, υγειας και μελετης. ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #88 στις: 20/11/08, 14:42 »
Δεν αναφερομαι στο στοιχημα, οσο για τη θεωρια του ;) Ομως φτασαμε σε ενα κομβικο σημειο, οπου σε ενα μηνα ( και σε μια δεκαετια προφανως ), πολλες θεωριες θα εχουν καταργηθει ;)

Εξαλλου οι επιστημονες δεν πρεπει να γινονται ηρωες ;)

θα έχουν καταργηθεί όπως πάντα...

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #89 στις: 20/11/08, 14:56 »
... θα αποτελούν σπουδαιότατη ανακάλυψη μεν,  αλλά όχι ζωτικής σημασίας (όπως θα ήταν λ.χ αντίστοιχου μεγέθους έρευνα για ανάπτυξη φαρμάκου κατά του ΗΙV). 

Μονο που ο ΗΙV ειναι ενας απλος Metavirus, ο οποιος δεν πρακαλει και πολλα πραγματα... το εχουμε συνδεσει ΚΑΚΩΣ με το AIDS, το οποιο τι ειναι... sου κανουν το τεστ και αν εχεις AIDS (δηλαδη αν εχει εκφυλιστει το ανοσοποιητικο σου συστημα, AIDS = Acquired immune deficiency syndrome) και εχεις περασει καποια στιγμη στην ζωη σου τον ιο HIV (γιατι το τεστ για HIV ελεγχει απλα αν εχεις αντισωματα στον ιο, δηλαδη αν τον εχεις περασει!!!), τοτε σου λενε οτι εχεις AIDS!!! Aν εχεις απλα μια απο τις 30 περιπου αρωστιες που σε "τελειωνουν" αν εχει εκφυλιστει το ανοσοποιητικο σου συστημα, αλλα δεν εχεις περασει τον ΗΙV, τοτε δεν εχεις AIDS αλλα απλα μια απο τις 30 αλλες αρωστιες...

Το ολο θεμα ειναι ενα μεγαλο φιασκο, γιατι οταν στις αρχες του '80 αρχισε να πεθαινει κοσμος και δεν ηξεραν απο τι, καποιος που ειχε προσπαθησει να συνδιασει τον HIV με τον καρκινο και μετα με αλλες αρωστιες και τον ειχε βρισει ολος ο επιστημονικος κοσμος, ειπε "εχω την λυση", και επειδη  η  κυβερνηση των ΗΠΑ ηθελε επειγοντως λυση βρηκανε αυτη!
Καποιες φαρμακευτικες που ηθελαν χρηματα ασπαστηκαν την λυση και εδωσαν στους ασθενεις φαρμακα που ειχαν τεσταρει και αυτα αρχικα για καρκινο σε πειραματοζωα, και ειχαν αποδειχθει ακαταληλα για χρηση σε οποιοδηποτε ζωντανο ων! Αυτα τα φαρμακα κατεστρεφαν τα κυταρα, με αποτελεσμα να επειδυνωνουν την κατασταση των ασθενων, φερνωντας το τελος πιο κοντα, και βγαζωντας πολλα χρηματα στην πορεια!

Τωρα τι ειναι το AIDS, απο τη χρηση χημικων ουσιων τα παιζει το ανοσοποιητικο συστημα, με αποτελεσμα μετα να κολαει καποιες αρωστιες (περιπου τριαντα στον αριθμο) και να μην μπορει να ανταπεξελθει, με αποτελεσμα τον θανατο. Π.χ. κατι που καποιος θα περνουσε σαν ελαφρα ιωγενη πνευμονια, ειναι ικανη να σκοτωσει καποιον με AIDS.
AIDS δεν ειναι ιος δηλαδη, ουτε κολαει με σεξουαλικη επαφη κτλ!
Γι'αυτο και κυριως εξαπλωθηκε σε ομοφυλαφυλους αντρες και σε ναρκομανης, επειδη εκαναν εκτεταμενη χρηση χημικων, και σκορπια σε λιγα αλλα ατομα που δουλευαν με χημικες ουσιες.

Ολα αυτα που λεω δεν ειναι λογια του αερα, ψαξτε λιγο τα επιστημονικα δεδομενα, τι ακριβως δειχνει το τεστ ΗΙV κτλ και θα δειτε οτι ολα αυτα ειναι επιστημονικα αληθη!
Και γι'αυτο εχουμε πολλους "φορεις" του HIV οι οποιοι δεν αρωστενουν ποτε, γιατι απλα το τεστ δειχνει οτι καποια στιγμη στη ζωη τους ειχαν περασει τον ιο (σαν να περασαν λοιμωδη μονοπυρινωση ας πουμε), και πλεων εχουν αντισωματα, αλλα δεν πασχουν ενοειτε απο το συνδρομο AIDS!
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος SneakySneaky

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #90 στις: 20/11/08, 17:20 »
Ανέφερα τον ΗIV απλά ως παράδειγμα έρευνας,  τώρα κατά πόσο ισχύουν αυτά που είπες δεν ξέρω,  αλλά μου κίνησες την περιέργεια και θα το ψάξω.  Όπως και να'χει όμως εγώ εννοώ έρευνες των οποίων τα ευρήματα θα έχουν άμεση εφαρμογή στον τομέα της υγείας. 

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #91 στις: 20/11/08, 17:52 »
Ενοειτε πως απλα εγραψα το παραπανω κειμενο ως ενημερωση για τον HIV, γιατι ενοειτε πως δεν θα μπορουσε καποιος να γνωριζει ολα αυτα, εκτος αν το ψαξει!  :)
Παντως η ιατρικη ηδη εχει κανει και κανει θαυματα, οπου μπορει παντα γιατι αν μιλαμε για κατι τοσο πολυπλοκο και χαοτικο οσο το ανθρωπινο σωμα, τοτε ολα ειναι σχετικα, παντως οι ερευνες σε πολλα θεματα κυλουν καλως! Αντε, σε λιγο θα ζουμε 120 χρονια ο καθ'ενας  :P
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος SneakySneaky

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #92 στις: 20/11/08, 23:28 »
Ενοειτε πως απλα εγραψα το παραπανω κειμενο ως ενημερωση για τον HIV, γιατι ενοειτε πως δεν θα μπορουσε καποιος να γνωριζει ολα αυτα, εκτος αν το ψαξει!  :)
Παντως η ιατρικη ηδη εχει κανει και κανει θαυματα, οπου μπορει παντα γιατι αν μιλαμε για κατι τοσο πολυπλοκο και χαοτικο οσο το ανθρωπινο σωμα, τοτε ολα ειναι σχετικα, παντως οι ερευνες σε πολλα θεματα κυλουν καλως! Αντε, σε λιγο θα ζουμε 120 χρονια ο καθ'ενας  :P
Eμένα μου λες,  θα μου βγει η πίστη να το μάθω το ρημάδι  :P.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #93 στις: 01/12/08, 12:41 »
Το θέμα με το AIDS που αναφέρει ο Jesus, συζητείται σε άλλη συζήτηση: Αποκαλύπτοντας το AIDS

Εδώ, ας παραμείνουμε στο θέμα μας.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #94 στις: 01/12/08, 20:38 »
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=937462

Αυτο ειναι ενα κακο νεο νομιζω...Ισως και μια σκεψη για επανδρωση του προσωπικου διαδικτυακης προστασιας του επιταχυντη!

καλό είναι αυτό καθώς δέιχνει οτι όντος υπάρχουν και ατσίδες έλληνες και όχι μόνο οι μπακαλοτρεντισκυλάδες που βαριούνται και ρεπόρτερ του στάρ σε αυτή την χώρα,ειδικά απο την στιγμή που δεν έκαναν ζημιά
ακόμα έχω ακούσει ότι σημαντικό ρόλο έχει παίξει και μία ομάδα απο φοιτητές απο την κρήτη στο cern..σίγουρα έχει συμβέι αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς ρόλο έπαιξαν
χέρε ελλάδα!όσο ζώα και να είναι η πλειοψηφία έχουμε κάποιες μονάδες που κόβουν κώ***ς
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #95 στις: 01/12/08, 22:45 »
Μπορει να μην εκαναν ζημια ( γιατι τετοιο σκοπο δεν ειχαν ), αλλα για αλλη μια φορα απεδειξαν πως οι Ελληνες ειναι ζωα, ακομα κι εκτος συνορων! Διοτι η "χακια" δεν ειχε σκοπο να αναδειξει τα προβληματα του CERN καθαυτα, αλλα να "τσαντισει" καποια αλλη ελληνικη ομαδα hackers.

Οι κωλοι που λες λοιπον δεν αρκεστηκαν μονο στα συνορα μας, αλλα φροντισαν να γινουν και διεθνως...ρεζιλι! Δεν προκειται να πω μπραβο σε τετοια ατομα που σπιλωνουν την εικονα μας!

Τελος στο πειραμα συμμετεχουν παρα πολλες εθνικοτητες επιστημονων! Ας αφησουμε λιγακι το "οταν εμεις γραφουμε ιστορια, οι αλλοι βλεπουν τηλεοραση" και να δουμε τη θλιβερη πραγματικοτητα των νεων σημερα ( γενια των 700-600-500-κλπ ευρω ).
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #96 στις: 02/12/08, 21:25 »
Μπορει να μην εκαναν ζημια ( γιατι τετοιο σκοπο δεν ειχαν ), αλλα για αλλη μια φορα απεδειξαν πως οι Ελληνες ειναι ζωα, ακομα κι εκτος συνορων! Διοτι η "χακια" δεν ειχε σκοπο να αναδειξει τα προβληματα του CERN καθαυτα, αλλα να "τσαντισει" καποια αλλη ελληνικη ομαδα hackers.

Οι κωλοι που λες λοιπον δεν αρκεστηκαν μονο στα συνορα μας, αλλα φροντισαν να γινουν και διεθνως...ρεζιλι! Δεν προκειται να πω μπραβο σε τετοια ατομα που σπιλωνουν την εικονα μας!

Τελος στο πειραμα συμμετεχουν παρα πολλες εθνικοτητες επιστημονων! Ας αφησουμε λιγακι το "οταν εμεις γραφουμε ιστορια, οι αλλοι βλεπουν τηλεοραση" και να δουμε τη θλιβερη πραγματικοτητα των νεων σημερα ( γενια των 700-600-500-κλπ ευρω ).
έχεις δίκιο,και το κατάλαβα με το που έκλεισα τον υπολογιστή οτι πήρα λάθος στάση σε αυτό το γεγονός καθώς είναι μία χαζομάρα παρά μια πράξη για να θαυμάσουμε..
αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να θυμηθώ τον λόγο για τον οποίο ενθουσιάστηκα,μάλλον επειδή νόμιζα οτι οι έλληνες είμαστε εντελώς στο κόσμο μας,πράγμα που επανελημένα χαίρομαι να βλέπω οτι δεν ισχύει πάντα
αλλά πέρα απο αυτά δεν πέρνω πίσω το ότι οι πλειοψηφία των ελλήνων(και όχι μόνο..)είναι ζώα,και αυτό το επαληθεύω σχεδόν κάθε μέρα
βλέπουμε άτομα βολεμένα που αδιαφορούν για ουσιαστικά πράγματα,και η μόνη έννοια είναι το φαί,ο ύπνος,η διασκέδαση(κωλοχτύπημα σε κλαμπ/σκυλάδικο) και η αναπαραγωγή σαν τα ζώα ακριβώς
απλά πρέπει να ανοίξουμε τα μάτια μας να προβληματιστούμε και να δράσουμε όταν χρειαστεί
σιχαίνομαι..
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #97 στις: 03/12/08, 13:29 »
αλλά πέρα απο αυτά δεν πέρνω πίσω το ότι οι πλειοψηφία των ελλήνων(και όχι μόνο..)είναι ζώα,και αυτό το επαληθεύω σχεδόν κάθε μέρα
βλέπουμε άτομα βολεμένα που αδιαφορούν για ουσιαστικά πράγματα,και η μόνη έννοια είναι το φαί,ο ύπνος,η διασκέδαση(κωλοχτύπημα σε κλαμπ/σκυλάδικο) και η αναπαραγωγή σαν τα ζώα ακριβώς
απλά πρέπει να ανοίξουμε τα μάτια μας να προβληματιστούμε και να δράσουμε όταν χρειαστεί
σιχαίνομαι..

Βγες απο το μυαλο μου  ;D
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #98 στις: 03/12/08, 18:00 »
Θα σας παρακαλουσα να μην αποκαλειτε τους Νεοελληνες ζωα, τα ζωα δεν προσεβαλλαν εσας.

Αποσυνδεδεμένος KgSoloman5000

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • c'mon kage, bring the thunderrrrrr!
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ BING BANG !!!
« Απάντηση #99 στις: 16/12/08, 04:51 »
Μια παρέμβαση, η έκφραση "σωματίδιο του θεού" είναι αδόκιμη γιατί δεν ο θεός δεν διαθέτει ύλη αλλά το σωματίδιο διαθέτει "θεϊικές" ιδιότητες. Η σωστή έκφραση είναι "θεικό σωματίδιο"

Κατ' αναλογία, όταν δεις μια γκόμενα δεν λες ποτέ "βυζί του θεού" αλλά "θεϊκό βυζί".

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
7439 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/03/06, 12:00
από Ο Νέος Κιθαρωδός
4 Απαντήσεις
2533 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/05/08, 23:25
από ε?
0 Απαντήσεις
1460 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/05/10, 14:00
από ε?
1 Απαντήσεις
2023 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/07/13, 15:19
από Καθόδιος (φλουτσ)